Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

17 grudnia 2010 r.
10:08
Edytuj ten wpis

Chełm: Dziś sesja w powiecie. Znowu będzie bojkot?

0 26 A A

Siedmiu radnym Polskiego Stronnictwa Ludowego w Radzie Powiatu już dwukrotnie udało się zerwać kolejne sesje. Przez to rada do tej pory się nie ukonstytuowała. Dziś po 15 okaże się, czy uda się wreszcie przełamać tą patową sytuację.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Radni mający większość stracili już cierpliwość. Przez zachowanie ludowców wciąż nie mogą wybrać przewodniczącego. Jeszcze nie przypisali się do komisji, ani nie wybrali ich przewodniczących, starosty i zastępcy. Nie sposób było także stwierdzić wygaśnięcia mandatów czterech radnych, którzy zostali wybrani na wójtów i przyjąć ślubowanie od ich następców.

– W tej sytuacji nie mogliśmy biernie przyglądać się, jak ludowcy realizują swój scenariusz, obliczony na doprowadzenie do kolejnych wyborów – mówi Paweł Ciechan, radny z listy G-9 (8 mandatów).

– Nasi koledzy, którzy mają zastąpić wójtów w radzie złożyli do prokuratury zawiadomienie o przestępstwie, którego naszym zdaniem dopuszczają się radni PSL. Uważamy, że nie dopełnianie obowiązków spoczywających na radnych, to nic innego, jak działanie na szkodę interesu publicznego.

W razie potrzeby G-9 przygotowuje kolejne posunięcia, mające skłonić ludowców do normalnej pracy w radzie.

– W zależności od tego, jak potoczy się dzisiejsza sesja gotowi jesteśmy powiadomić o naszych problemach wojewodę oraz Regionalną Izbę Obrachunkową – dodaje Ciechan. – W końcu mamy do czynienia z zagrożeniem wykonania tegorocznego budżetu i przyjęcia przyszłorocznego. Ponadto w ramach RPO pojawiły się dodatkowe pieniądze i aby po nie sięgnąć już teraz trzeba przygotowywać projekty i pisać wnioski. Niestety, nie ma komu tego dopilnować.

Kazimierz Stocki, dotychczasowy starosta i nowo wybrany radny powiatowy zapewnia, że na dzisiejszą sesję przyjdzie. Czy tym razem doczeka do jej końca? To pytanie pozostawił bez jednoznacznej odpowiedzi. Jak utrzymuje, prowadzone są jeszcze rozmowy, których celem jest stworzenie szerokiej koalicji z udziałem ludowców.

– Przepraszam, ale nie rozumiem, z kim oni chcą rozmawiać, skoro my już zdążyliśmy podpisać porozumienia z pięcioma radnymi z list PiS, PO i SLD– mówi Ciechan – Niech Stocki wreszcie zrozumie, że to my stworzyliśmy szeroką koalicję i ludowcy nie mają już niczego do ugrania.

Dla Dziennika

Stanisław Bodys, burmistrz Rejowca Fabrycznego (G-9) i przewodniczący Związku Miast i Miasteczek Polskich:
– To, co się dzieje w naszym powiecie stało się głośne w kraju. Skłoniło też warszawskich prawników do przeanalizowania ordynacji wyborczej pod kątem wprowadzenia takich zmian, aby nie było możliwości blokowania wygaśnięcia mandatów radnych, wybranych na wójtów, burmistrzów, czy prezydentów miast. Ci, z którymi rozmawiałem przyznają, że jeśli chodzi o wygaszanie mandatów, ordynacja nie jest doskonała. Ale jest furtka. Jeśli nie ma możliwości wygaszenia mandatu radnego w samej radzie, to powinien to uczynić wojewoda.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 18 grudnia 2010 r. o 18:53
0
[quote name='marta' timestamp='1292606909' post='407419']
panowie z g9 sami wpadli w sidła ktore zastawili.Dlaczego wojtowie oszukali wyborców i pan panie bodys trzeba albo umożliwić wójtom być radnymi albo zakazać kandydować na różne stołki panowie bodys zonik górski


No to niech ktoś mądry odpowie czy ci panowie są wójtami czy burmistrzami czy zawieszeni w próżni?. Wynika mi z tego, że wójtami być nie mogą bo są nadal radnymi w powiecie tak? a wiadomo tych funkcji łączyć nie wolno.
No to jak wpadli w te sidłą? po uszy?
[quote name='marta' timestamp='1292606909' post='407419']
panowie z g9 sami wpadli w sidła ktore zastawili.Dlaczego wojtowie oszukali wyborców i pan panie bodys trzeba albo umożliwić wójtom być radnymi albo zakazać kandydować na różne stołki panowie bodys zonik górski


No to niech ktoś mądry odpowie czy ci panowie są wójtami czy burmistrzami czy zawieszeni w próżni?. Wynika mi z tego, że wójtami być nie mogą bo są nadal radnymi w powiecie tak? a wiadomo tych funkcji łączyć nie wolno.
No ... rozwiń
Avatar
robert / 18 grudnia 2010 r. o 17:30
0
przypadki przypadkami -rozumiem jak jest referendum....ale czemu w czasie kryzysu mamy My podatnicy płacić za partyjniactwo.....
Avatar
Gość / 18 grudnia 2010 r. o 17:21
0
[quote name='Michał' timestamp='1292681751' post='407759']
Nie zdarzyło się w historii polskiego samorządu, aby przeprowadzić kolejne wybory z uwagi na bojkot rady przez jedną partię. Także nie wiem na co PSL liczy. Oczywiście chcą się jeszcze nachapać kasy zanim ich wywalą.
[/quote]
cztery lata temu powtarzano wybory w sejmiku podlaskim w mieście lublin podobnie bylo 8 lat temu.w rudzie i dorohusku pracowali komisarze prawo zna takie przypadki i i wie jak aby temu zaradzic.chełmianin sp lewczuk na dlugi okres zablokowal prace sejmiku lubelskiego.bez paniki wojewoda i rio czuwaja w tym czasie nad przestrzeganiem prawa
[quote name='Michał' timestamp='1292681751' post='407759']
Nie zdarzyło się w historii polskiego samorządu, aby przeprowadzić kolejne wybory z uwagi na bojkot rady przez jedną partię. Także nie wiem na co PSL liczy. Oczywiście chcą się jeszcze nachapać kasy zanim ich wywalą.
[/quote]
cztery lata temu powtarzano wybory w sejmiku podlaskim w mieście lublin podobnie bylo 8 lat temu.w rudzie i dorohusku pracowali komisarze prawo zna takie przypadki i i wie jak aby temu zaradzic.chełmianin sp lewczuk na d... rozwiń
Avatar
johny / 18 grudnia 2010 r. o 17:18
0
cwaniacy z PSL całe życie tylko partia chyba nadal czują się przybudówką PZPR-----
Avatar
adam / 18 grudnia 2010 r. o 17:06
0
paru cwaniakow chce stanowisk czech swietlicki kozaczuk grzadkowski no i ciechan czerepak bo go w gminie mają dosc.kadra w starostwie to doswiadczeni urzędnicy urzedu rejonowego i wojewódzkiego.powiat jest jednym z najlepszych w wojewodztwie.paru cwaniaków z gmin chce tym działaniem odwrócic uwage od swoich niepowodzen.no choc by słynne juz solary i długi wyborcze
Avatar
Zenon Bekuś / 18 grudnia 2010 r. o 15:51
0
Niech ktoś napisze o co chodzi w tym powiecie!!!
Kto jest cacy a kto bę, może nazwiskami bo tylko w części się orientuje.
Avatar
felek / 18 grudnia 2010 r. o 15:24
0
Kaziu wal do domu już czas na ciebie (kolejowa)
Avatar
Michał / 18 grudnia 2010 r. o 15:15
0
Nie zdarzyło się w historii polskiego samorządu, aby przeprowadzić kolejne wybory z uwagi na bojkot rady przez jedną partię. Także nie wiem na co PSL liczy. Oczywiście chcą się jeszcze nachapać kasy zanim ich wywalą.
Avatar
gonzo / 18 grudnia 2010 r. o 15:11
0
Nie ma to jak chłopki rządzą. Gnój rozrzucać a nie powiat marnować!!
Avatar
Romek / 17 grudnia 2010 r. o 21:54
0
Teraz się już nie da w starostwie pracować, niech przyjdzie każdy niech nastąpi zmiana.
Avatar
gość / 18 grudnia 2010 r. o 18:53
0
[quote name='marta' timestamp='1292606909' post='407419']
panowie z g9 sami wpadli w sidła ktore zastawili.Dlaczego wojtowie oszukali wyborców i pan panie bodys trzeba albo umożliwić wójtom być radnymi albo zakazać kandydować na różne stołki panowie bodys zonik górski


No to niech ktoś mądry odpowie czy ci panowie są wójtami czy burmistrzami czy zawieszeni w próżni?. Wynika mi z tego, że wójtami być nie mogą bo są nadal radnymi w powiecie tak? a wiadomo tych funkcji łączyć nie wolno.
No to jak wpadli w te sidłą? po uszy?
[quote name='marta' timestamp='1292606909' post='407419']
panowie z g9 sami wpadli w sidła ktore zastawili.Dlaczego wojtowie oszukali wyborców i pan panie bodys trzeba albo umożliwić wójtom być radnymi albo zakazać kandydować na różne stołki panowie bodys zonik górski


No to niech ktoś mądry odpowie czy ci panowie są wójtami czy burmistrzami czy zawieszeni w próżni?. Wynika mi z tego, że wójtami być nie mogą bo są nadal radnymi w powiecie tak? a wiadomo tych funkcji łączyć nie wolno.
No ... rozwiń
Avatar
robert / 18 grudnia 2010 r. o 17:30
0
przypadki przypadkami -rozumiem jak jest referendum....ale czemu w czasie kryzysu mamy My podatnicy płacić za partyjniactwo.....
Avatar
Gość / 18 grudnia 2010 r. o 17:21
0
[quote name='Michał' timestamp='1292681751' post='407759']
Nie zdarzyło się w historii polskiego samorządu, aby przeprowadzić kolejne wybory z uwagi na bojkot rady przez jedną partię. Także nie wiem na co PSL liczy. Oczywiście chcą się jeszcze nachapać kasy zanim ich wywalą.
[/quote]
cztery lata temu powtarzano wybory w sejmiku podlaskim w mieście lublin podobnie bylo 8 lat temu.w rudzie i dorohusku pracowali komisarze prawo zna takie przypadki i i wie jak aby temu zaradzic.chełmianin sp lewczuk na dlugi okres zablokowal prace sejmiku lubelskiego.bez paniki wojewoda i rio czuwaja w tym czasie nad przestrzeganiem prawa
[quote name='Michał' timestamp='1292681751' post='407759']
Nie zdarzyło się w historii polskiego samorządu, aby przeprowadzić kolejne wybory z uwagi na bojkot rady przez jedną partię. Także nie wiem na co PSL liczy. Oczywiście chcą się jeszcze nachapać kasy zanim ich wywalą.
[/quote]
cztery lata temu powtarzano wybory w sejmiku podlaskim w mieście lublin podobnie bylo 8 lat temu.w rudzie i dorohusku pracowali komisarze prawo zna takie przypadki i i wie jak aby temu zaradzic.chełmianin sp lewczuk na d... rozwiń
Avatar
johny / 18 grudnia 2010 r. o 17:18
0
cwaniacy z PSL całe życie tylko partia chyba nadal czują się przybudówką PZPR-----
Avatar
adam / 18 grudnia 2010 r. o 17:06
0
paru cwaniakow chce stanowisk czech swietlicki kozaczuk grzadkowski no i ciechan czerepak bo go w gminie mają dosc.kadra w starostwie to doswiadczeni urzędnicy urzedu rejonowego i wojewódzkiego.powiat jest jednym z najlepszych w wojewodztwie.paru cwaniaków z gmin chce tym działaniem odwrócic uwage od swoich niepowodzen.no choc by słynne juz solary i długi wyborcze
Avatar
Zenon Bekuś / 18 grudnia 2010 r. o 15:51
0
Niech ktoś napisze o co chodzi w tym powiecie!!!
Kto jest cacy a kto bę, może nazwiskami bo tylko w części się orientuje.
Avatar
felek / 18 grudnia 2010 r. o 15:24
0
Kaziu wal do domu już czas na ciebie (kolejowa)
Avatar
Michał / 18 grudnia 2010 r. o 15:15
0
Nie zdarzyło się w historii polskiego samorządu, aby przeprowadzić kolejne wybory z uwagi na bojkot rady przez jedną partię. Także nie wiem na co PSL liczy. Oczywiście chcą się jeszcze nachapać kasy zanim ich wywalą.
Avatar
gonzo / 18 grudnia 2010 r. o 15:11
0
Nie ma to jak chłopki rządzą. Gnój rozrzucać a nie powiat marnować!!
Avatar
Romek / 17 grudnia 2010 r. o 21:54
0
Teraz się już nie da w starostwie pracować, niech przyjdzie każdy niech nastąpi zmiana.
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragedia na trasie Łęczna – Lublin. Nie żyje kierowca dostawczego renault
zdjęcia
galeria

Tragedia na trasie Łęczna – Lublin. Nie żyje kierowca dostawczego renault

Auto zjechało z drogi i dachowało. Kierowca zginął na miejscu.

Mistrzostwa Polski U-23 w lekkiej atletyce udane dla zawodników z naszego regionu

Mistrzostwa Polski U-23 w lekkiej atletyce udane dla zawodników z naszego regionu

Siedem medali przywieźli nasi zawodnicy z Mistrzostw Polski U-23, które zostały rozegrane w Suwałkach. Cztery krążki były dziełem AZS UMCS Lublin, dwa Agrosu Zamość, a jeden wywalczył Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska.

Najnowszy sondaż. "To już efekt Tuska"?

Najnowszy sondaż. "To już efekt Tuska"?

Koalicja Obywatelska notuje coraz lepsze wyniki sondażowe. Powoli zbliża się do Prawa i Sprawiedliwości.

Akademiki tylko dla zaszczepionych? Pytamy lubelskie uczelnie

Akademiki tylko dla zaszczepionych? Pytamy lubelskie uczelnie

Coraz więcej nowych przypadków COVID-19 i coraz większy udział najbardziej zakaźnego wariantu Delta. W związku ze zbliżającą się czwartą falą epidemii niektóre lubelskie uczelnie wyższe szykują się już do zajęć hybrydowych. Na razie nikt nie przewiduje miejsc w akademikach tylko dla osób zaszczepionych.

Nowa murawa na stadionie w Białej Podlaskiej. Prezydent o krytykach, którzy się "wymądrzali"

Nowa murawa na stadionie w Białej Podlaskiej. Prezydent o krytykach, którzy się "wymądrzali"

Na nowej murawie miejskiego stadionu rozegrano już pierwsze mecze. Przed sezonem była w opłakanym stanie, ale odpowiednie zabiegi przywróciły jej witalność. Jednak, kibice pytają o to, kiedy będą mogli oglądać rozgrywki na trybunach.

Dziś, minutę przed północą koniec z Naszą Klasą

Dziś, minutę przed północą koniec z Naszą Klasą

Popularny przed laty polski serwis społecznościowy zostanie wyłączony.

"Tajemnica świętego namiotu" w Otwartym Studio Antyfaszystowskim
30 lipca 2021, 19:00

"Tajemnica świętego namiotu" w Otwartym Studio Antyfaszystowskim

"Tajemnica świętego namiotu" to tytuł czternastej już odsłony cyklu "Nowy Złoty". W Otwartym Studio Antyfaszystowskim będącym częścią Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) będzie można zobaczyć wystawę artystki zwanej Planetą "Tajemnica świętego namiotu". Otwarcie 30 lipca o godz. 19.

Azoty Puławy poznały terminarz nowego sezonu. Tarnów na początek

Azoty Puławy poznały terminarz nowego sezonu. Tarnów na początek

Azoty Puławy poznały terminarz sezonu 2021/2022. Pierwsza kolejka została zaplanowana na 4 września. Tak jak ostatnio w rozgrywkach zabraknie fazy play-off.

Deszczowy cały dzień? Prognoza dla Lublina

Deszczowy cały dzień? Prognoza dla Lublina

Synoptycy przewidują, że w ciągu dnia zdarzą się okienka pogodowe.

Damian zmarł na imprezie. „Siedzieli i patrzyli, jak umiera”
wideo
film

Damian zmarł na imprezie. „Siedzieli i patrzyli, jak umiera”

25-letni raper z Wielkopolski zmarł po imprezie, którą spędził w towarzystwie pięciorga przyjaciół. Zeznania znajomych wskazują na nieszczęśliwy wypadek. Ale według rodziny, Damian zmarł wskutek śmiertelnych urazów i z powodu nieudzielenia mu pomocy. Co naprawdę wydarzyło się feralnego dnia?

Zwrot akcji w sprawie górek czechowskich

Zwrot akcji w sprawie górek czechowskich

Jest kolejny zwrot akcji w sądowym sporze o przyszłość górek czechowskich. Fundacja Wolności złożyła oficjalne zażalenie na decyzję sądu, który nie dopuścił jej do udziału w postępowaniu. Na wyrok poczekamy więc jeszcze dłużej.

Lubelska pszczoła leci do Dubaju. Wraz z 48-osobową delegacją
Pierwsza strona Dziennika

Lubelska pszczoła leci do Dubaju. Wraz z 48-osobową delegacją

Delegacja województwa składająca się z 48 osób pojedzie do Dubaju na EXPO 2020. Udział naszego regionu w światowej wystawie może kosztować nawet 2,76 mln zł, a to nie koniec wydatków marszałka związanych z wyjazdem do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 lipca 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 lipca 2021 r.

Motor Lublin awansował do play-offów PGE Ekstraligi! GKM Grudziądz pokonany [zdjęcia]
galeria

Motor Lublin awansował do play-offów PGE Ekstraligi! GKM Grudziądz pokonany [zdjęcia]

Motor Lublin wywalczył sobie upragniony awans do fazy play-off najlepszej ligi świata. Podopieczni Macieja Kuciapy, po początkowych problemach, zdominowali zmagania z ZOOLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz, wygrywając 56:33. Zgarnęli pełną pulę i tym razem ich sezon nie zakończy się na rundzie zasadniczej