Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

17 grudnia 2010 r.
10:08
Edytuj ten wpis

Chełm: Dziś sesja w powiecie. Znowu będzie bojkot?

0 26 A A

Siedmiu radnym Polskiego Stronnictwa Ludowego w Radzie Powiatu już dwukrotnie udało się zerwać kolejne sesje. Przez to rada do tej pory się nie ukonstytuowała. Dziś po 15 okaże się, czy uda się wreszcie przełamać tą patową sytuację.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Radni mający większość stracili już cierpliwość. Przez zachowanie ludowców wciąż nie mogą wybrać przewodniczącego. Jeszcze nie przypisali się do komisji, ani nie wybrali ich przewodniczących, starosty i zastępcy. Nie sposób było także stwierdzić wygaśnięcia mandatów czterech radnych, którzy zostali wybrani na wójtów i przyjąć ślubowanie od ich następców.

– W tej sytuacji nie mogliśmy biernie przyglądać się, jak ludowcy realizują swój scenariusz, obliczony na doprowadzenie do kolejnych wyborów – mówi Paweł Ciechan, radny z listy G-9 (8 mandatów).

– Nasi koledzy, którzy mają zastąpić wójtów w radzie złożyli do prokuratury zawiadomienie o przestępstwie, którego naszym zdaniem dopuszczają się radni PSL. Uważamy, że nie dopełnianie obowiązków spoczywających na radnych, to nic innego, jak działanie na szkodę interesu publicznego.

W razie potrzeby G-9 przygotowuje kolejne posunięcia, mające skłonić ludowców do normalnej pracy w radzie.

– W zależności od tego, jak potoczy się dzisiejsza sesja gotowi jesteśmy powiadomić o naszych problemach wojewodę oraz Regionalną Izbę Obrachunkową – dodaje Ciechan. – W końcu mamy do czynienia z zagrożeniem wykonania tegorocznego budżetu i przyjęcia przyszłorocznego. Ponadto w ramach RPO pojawiły się dodatkowe pieniądze i aby po nie sięgnąć już teraz trzeba przygotowywać projekty i pisać wnioski. Niestety, nie ma komu tego dopilnować.

Kazimierz Stocki, dotychczasowy starosta i nowo wybrany radny powiatowy zapewnia, że na dzisiejszą sesję przyjdzie. Czy tym razem doczeka do jej końca? To pytanie pozostawił bez jednoznacznej odpowiedzi. Jak utrzymuje, prowadzone są jeszcze rozmowy, których celem jest stworzenie szerokiej koalicji z udziałem ludowców.

– Przepraszam, ale nie rozumiem, z kim oni chcą rozmawiać, skoro my już zdążyliśmy podpisać porozumienia z pięcioma radnymi z list PiS, PO i SLD– mówi Ciechan – Niech Stocki wreszcie zrozumie, że to my stworzyliśmy szeroką koalicję i ludowcy nie mają już niczego do ugrania.

Dla Dziennika

Stanisław Bodys, burmistrz Rejowca Fabrycznego (G-9) i przewodniczący Związku Miast i Miasteczek Polskich:
– To, co się dzieje w naszym powiecie stało się głośne w kraju. Skłoniło też warszawskich prawników do przeanalizowania ordynacji wyborczej pod kątem wprowadzenia takich zmian, aby nie było możliwości blokowania wygaśnięcia mandatów radnych, wybranych na wójtów, burmistrzów, czy prezydentów miast. Ci, z którymi rozmawiałem przyznają, że jeśli chodzi o wygaszanie mandatów, ordynacja nie jest doskonała. Ale jest furtka. Jeśli nie ma możliwości wygaszenia mandatu radnego w samej radzie, to powinien to uczynić wojewoda.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 18 grudnia 2010 r. o 18:53
[quote name='marta' timestamp='1292606909' post='407419']
panowie z g9 sami wpadli w sidła ktore zastawili.Dlaczego wojtowie oszukali wyborców i pan panie bodys trzeba albo umożliwić wójtom być radnymi albo zakazać kandydować na różne stołki panowie bodys zonik górski


No to niech ktoś mądry odpowie czy ci panowie są wójtami czy burmistrzami czy zawieszeni w próżni?. Wynika mi z tego, że wójtami być nie mogą bo są nadal radnymi w powiecie tak? a wiadomo tych funkcji łączyć nie wolno.
No to jak wpadli w te sidłą? po uszy?
[quote name='marta' timestamp='1292606909' post='407419']
panowie z g9 sami wpadli w sidła ktore zastawili.Dlaczego wojtowie oszukali wyborców i pan panie bodys trzeba albo umożliwić wójtom być radnymi albo zakazać kandydować na różne stołki panowie bodys zonik górski


No to niech ktoś mądry odpowie czy ci panowie są wójtami czy burmistrzami czy zawieszeni w próżni?. Wynika mi z tego, że wójtami być nie mogą bo są nadal radnymi w powiecie tak? a wiadomo tych funkcji łączyć nie wolno.
No ... rozwiń
Avatar
robert / 18 grudnia 2010 r. o 17:30
przypadki przypadkami -rozumiem jak jest referendum....ale czemu w czasie kryzysu mamy My podatnicy płacić za partyjniactwo.....
Avatar
Gość / 18 grudnia 2010 r. o 17:21
[quote name='Michał' timestamp='1292681751' post='407759']
Nie zdarzyło się w historii polskiego samorządu, aby przeprowadzić kolejne wybory z uwagi na bojkot rady przez jedną partię. Także nie wiem na co PSL liczy. Oczywiście chcą się jeszcze nachapać kasy zanim ich wywalą.
[/quote]
cztery lata temu powtarzano wybory w sejmiku podlaskim w mieście lublin podobnie bylo 8 lat temu.w rudzie i dorohusku pracowali komisarze prawo zna takie przypadki i i wie jak aby temu zaradzic.chełmianin sp lewczuk na dlugi okres zablokowal prace sejmiku lubelskiego.bez paniki wojewoda i rio czuwaja w tym czasie nad przestrzeganiem prawa
[quote name='Michał' timestamp='1292681751' post='407759']
Nie zdarzyło się w historii polskiego samorządu, aby przeprowadzić kolejne wybory z uwagi na bojkot rady przez jedną partię. Także nie wiem na co PSL liczy. Oczywiście chcą się jeszcze nachapać kasy zanim ich wywalą.
[/quote]
cztery lata temu powtarzano wybory w sejmiku podlaskim w mieście lublin podobnie bylo 8 lat temu.w rudzie i dorohusku pracowali komisarze prawo zna takie przypadki i i wie jak aby temu zaradzic.chełmianin sp lewczuk na d... rozwiń
Avatar
johny / 18 grudnia 2010 r. o 17:18
cwaniacy z PSL całe życie tylko partia chyba nadal czują się przybudówką PZPR-----
Avatar
adam / 18 grudnia 2010 r. o 17:06
paru cwaniakow chce stanowisk czech swietlicki kozaczuk grzadkowski no i ciechan czerepak bo go w gminie mają dosc.kadra w starostwie to doswiadczeni urzędnicy urzedu rejonowego i wojewódzkiego.powiat jest jednym z najlepszych w wojewodztwie.paru cwaniaków z gmin chce tym działaniem odwrócic uwage od swoich niepowodzen.no choc by słynne juz solary i długi wyborcze
Avatar
Zenon Bekuś / 18 grudnia 2010 r. o 15:51
Niech ktoś napisze o co chodzi w tym powiecie!!!
Kto jest cacy a kto bę, może nazwiskami bo tylko w części się orientuje.
Avatar
felek / 18 grudnia 2010 r. o 15:24
Kaziu wal do domu już czas na ciebie (kolejowa)
Avatar
Michał / 18 grudnia 2010 r. o 15:15
Nie zdarzyło się w historii polskiego samorządu, aby przeprowadzić kolejne wybory z uwagi na bojkot rady przez jedną partię. Także nie wiem na co PSL liczy. Oczywiście chcą się jeszcze nachapać kasy zanim ich wywalą.
Avatar
gonzo / 18 grudnia 2010 r. o 15:11
Nie ma to jak chłopki rządzą. Gnój rozrzucać a nie powiat marnować!!
Avatar
Romek / 17 grudnia 2010 r. o 21:54
Teraz się już nie da w starostwie pracować, niech przyjdzie każdy niech nastąpi zmiana.
Avatar
gość / 18 grudnia 2010 r. o 18:53
[quote name='marta' timestamp='1292606909' post='407419']
panowie z g9 sami wpadli w sidła ktore zastawili.Dlaczego wojtowie oszukali wyborców i pan panie bodys trzeba albo umożliwić wójtom być radnymi albo zakazać kandydować na różne stołki panowie bodys zonik górski


No to niech ktoś mądry odpowie czy ci panowie są wójtami czy burmistrzami czy zawieszeni w próżni?. Wynika mi z tego, że wójtami być nie mogą bo są nadal radnymi w powiecie tak? a wiadomo tych funkcji łączyć nie wolno.
No to jak wpadli w te sidłą? po uszy?
[quote name='marta' timestamp='1292606909' post='407419']
panowie z g9 sami wpadli w sidła ktore zastawili.Dlaczego wojtowie oszukali wyborców i pan panie bodys trzeba albo umożliwić wójtom być radnymi albo zakazać kandydować na różne stołki panowie bodys zonik górski


No to niech ktoś mądry odpowie czy ci panowie są wójtami czy burmistrzami czy zawieszeni w próżni?. Wynika mi z tego, że wójtami być nie mogą bo są nadal radnymi w powiecie tak? a wiadomo tych funkcji łączyć nie wolno.
No ... rozwiń
Avatar
robert / 18 grudnia 2010 r. o 17:30
przypadki przypadkami -rozumiem jak jest referendum....ale czemu w czasie kryzysu mamy My podatnicy płacić za partyjniactwo.....
Avatar
Gość / 18 grudnia 2010 r. o 17:21
[quote name='Michał' timestamp='1292681751' post='407759']
Nie zdarzyło się w historii polskiego samorządu, aby przeprowadzić kolejne wybory z uwagi na bojkot rady przez jedną partię. Także nie wiem na co PSL liczy. Oczywiście chcą się jeszcze nachapać kasy zanim ich wywalą.
[/quote]
cztery lata temu powtarzano wybory w sejmiku podlaskim w mieście lublin podobnie bylo 8 lat temu.w rudzie i dorohusku pracowali komisarze prawo zna takie przypadki i i wie jak aby temu zaradzic.chełmianin sp lewczuk na dlugi okres zablokowal prace sejmiku lubelskiego.bez paniki wojewoda i rio czuwaja w tym czasie nad przestrzeganiem prawa
[quote name='Michał' timestamp='1292681751' post='407759']
Nie zdarzyło się w historii polskiego samorządu, aby przeprowadzić kolejne wybory z uwagi na bojkot rady przez jedną partię. Także nie wiem na co PSL liczy. Oczywiście chcą się jeszcze nachapać kasy zanim ich wywalą.
[/quote]
cztery lata temu powtarzano wybory w sejmiku podlaskim w mieście lublin podobnie bylo 8 lat temu.w rudzie i dorohusku pracowali komisarze prawo zna takie przypadki i i wie jak aby temu zaradzic.chełmianin sp lewczuk na d... rozwiń
Avatar
johny / 18 grudnia 2010 r. o 17:18
cwaniacy z PSL całe życie tylko partia chyba nadal czują się przybudówką PZPR-----
Avatar
adam / 18 grudnia 2010 r. o 17:06
paru cwaniakow chce stanowisk czech swietlicki kozaczuk grzadkowski no i ciechan czerepak bo go w gminie mają dosc.kadra w starostwie to doswiadczeni urzędnicy urzedu rejonowego i wojewódzkiego.powiat jest jednym z najlepszych w wojewodztwie.paru cwaniaków z gmin chce tym działaniem odwrócic uwage od swoich niepowodzen.no choc by słynne juz solary i długi wyborcze
Avatar
Zenon Bekuś / 18 grudnia 2010 r. o 15:51
Niech ktoś napisze o co chodzi w tym powiecie!!!
Kto jest cacy a kto bę, może nazwiskami bo tylko w części się orientuje.
Avatar
felek / 18 grudnia 2010 r. o 15:24
Kaziu wal do domu już czas na ciebie (kolejowa)
Avatar
Michał / 18 grudnia 2010 r. o 15:15
Nie zdarzyło się w historii polskiego samorządu, aby przeprowadzić kolejne wybory z uwagi na bojkot rady przez jedną partię. Także nie wiem na co PSL liczy. Oczywiście chcą się jeszcze nachapać kasy zanim ich wywalą.
Avatar
gonzo / 18 grudnia 2010 r. o 15:11
Nie ma to jak chłopki rządzą. Gnój rozrzucać a nie powiat marnować!!
Avatar
Romek / 17 grudnia 2010 r. o 21:54
Teraz się już nie da w starostwie pracować, niech przyjdzie każdy niech nastąpi zmiana.
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Woda skażona i kłopot dla tysięcy ludzi, a wójt śmieszkuje na Facebooku

Woda skażona i kłopot dla tysięcy ludzi, a wójt śmieszkuje na Facebooku

„Mieszkańcy szukają informacji, martwiąc się o swoich bliskich a otrzymują garść bełkotu sięgający swym poziomem kulturowym żylety na trybunach”. To jeden z komentarzy zamieszczonych na profilu gminy Wólka (powiat lubelski). Dotyczy tego, co oznacza komunikat o warunkowej przydatności wody do spożycia ujęć Łuszczów Pierwszy i Sobianowice. Napisał je sam wójt.

Mundial 2022: Kto dziś gra i gdzie obejrzeć mecze? (29 listopada)

Mundial 2022: Kto dziś gra i gdzie obejrzeć mecze? (29 listopada)

Od wtorku startuje ostatnia kolejka fazy grupowej. Z tego też względu mecze w każdej z grup będą się już odbywały o tej samej porze. Najpierw dojdzie do rozstrzygnięć w grupie A. O godz. 16 Holandia zmierzy się z Katarem, a Senegal z Ekwadorem.

Zrobiła na nim tak duże wrażenie, że szybko stracił głowę

Zrobiła na nim tak duże wrażenie, że szybko stracił głowę

Krótka internetowa znajomość 40-latka z osobą podającą się za amerykańską żołnierkę zakończyła się utratą 15 tysięcy złotych.

Jaś Kapela z tomem wierszy "Wojownik MDMA" w Księgarni Dosłownej
2 grudnia 2022, 18:00

Jaś Kapela z tomem wierszy "Wojownik MDMA" w Księgarni Dosłownej

"Wojownik MDMA" to tytuł najnowszej książki Jasia Kapeli, którą kontrowersyjny autor będzie promował w lubelskiej Księgarni Dosłownej (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12). Spotkanie zaplanowano na 2 grudnia o godz. 18.

10 zł to niewiele, ale ziarnko do ziarnka i będą paczki dla potrzebujących rodzin

10 zł to niewiele, ale ziarnko do ziarnka i będą paczki dla potrzebujących rodzin

10 złotych to kwota, na której wydanie właściwie każdy może sobie pozwolić. I tylko o tyle prosi Magdalena Tereszczuk z Tomaszowa Lubelskiego, która organizuje akcję „Paczka za dychę”. Chce pomóc jeszcze przed świętami co najmniej dwóm potrzebującym polskim rodzinom.

Mundial 2022: Portugalia – Urugwaj 2:0. Awans bez żadnych problemów

Mundial 2022: Portugalia – Urugwaj 2:0. Awans bez żadnych problemów

Dublet Bruno Fernandesa zapewnił Portugalii wygraną nad Urugwajem i awans do fazy pucharowej. Tym samym ekipa z półwyspu iberyjskiego do ostatniego meczu w grupie może podejść z dużym luzem. Natomiast Urusi, choć całkowitych szans na awans nie stracili znaleźli się w arcytrudnej sytuacji

Miała być atrakcją Centrum Spotkania Kultur. Fasada za 2,7 mln zł nie świeci
galeria

Miała być atrakcją Centrum Spotkania Kultur. Fasada za 2,7 mln zł nie świeci

Nie działa jedna z architektonicznych atrakcji Centrum Spotkania Kultur. Montaż multimedialnej fasady kosztował ponad 2,7 mln zł. Jedynym rozwiązaniem wydaje się być wymiana wszystkich sterowników na całej ścianie frontowej budynku

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 29 listopada 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 29 listopada 2022 r.

Przyjechał prezydent Polski i były prezydent Niemiec. Dla świadków historii miejsc nie starczyło

Przyjechał prezydent Polski i były prezydent Niemiec. Dla świadków historii miejsc nie starczyło

Nie dla wszystkich wystarczyło miejsc na uroczystościach upamiętniających wysiedlenia z Zamojszczyzny w trakcie II wojny światowej. – 79-letniej cioci poradzono, żeby obejrzała wydarzenie na telebimie przed szkołą – słyszymy od pochodzącej ze Skierbieszowa Jadwigi Kusior. – Przecież nie chodziło o to, że tam każdy musiał być, tylko o upamiętnienie tych dni – odpowiada przedstawiciel Związku Kombatantów.

Bo za dużo po nim chodzą. Okno czasu na depatku już za barierkami

Bo za dużo po nim chodzą. Okno czasu na depatku już za barierkami

11 tys. zł zapłacą władze Lublina za montaż barierek wokół tzw. okna czasu, które jest wbudowane w nawierzchnię deptaka Krakowskiego Przedmieścia. Ma ono zapobiec mętnieniu szyby przykrywającej podziemną wystawę.