Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

3 grudnia 2010 r.
12:28
Edytuj ten wpis

Chełm: Ludowcy z opozycji storpedowali pierwszą sesję Rady Powiatu

Autor: Zdjęcie autora (bar)
0 18 A A

Wczoraj podczas inauguracyjnej sesji Rady Powiatu Andrzej Czerniej z klubu PSL zgłosił formalny wniosek o przerwanie obrad do 23 grudnia. Radni G-9, PiS i PO wniosek utrącili. Wtedy radni pSL wyszli z sali. Sesję przerwano. Dziś będzie kontynuowana.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Gdy wczoraj stało się jasne, że przerwania posiedzenia przeglosować sie nie da, siedmiu radnych z PSL opuściło salę. Przełożyło się to na brak kworum, co automatycznie uniemożliwiło kontynuowanie sesji.

Podczas pierwszej sesji zadaniem radnych między innymi było wybranie przewodniczącego rady oraz podjęcie uchwał w sprawie wygaszenia mandatów trzech radnych, którzy zostali wybrani na wójtów. Dlaczego ludowcy do tego nie dopuścili?

– Mając siedem mandatów w radzie chcemy mieć coś do powiedzenia – mówi Kazimierz Stocki, dotychczasowy starosta, a zarazem nowowybrany radny. – Przepisy umożliwiły nam wyjście z Sali. A proponując odroczenie obrad do 23 grudnia chcieliśmy dać sobie i innym czas na koalicyjne uzgodnienia. Będziemy tak rozmawiać z ewentualnymi koalicjantami, aby uzyskać większość w radzie. Na obecnym etapie wszystko jest jeszcze możliwe.

W momencie, kiedy czterech wójtów zostanie zastąpionych kolejnymi kandydatami z ich list wyborczych, ludowcy zostaną zepchnięci na pozycje opozycji. Wygląda na to, że za wszelką cenę chcą tego uniknąć i zachować władzę w powiecie.

– Trudno uwierzyć, że tak doświadczeni samorządowcy jak Teresa Królikowska, Maria Patra, Kazimierz Stocki, czy Longin Lekan zachowują się tak nieodpowiedzialnie – mówi Tomasz Szczepaniak z G-9, który w radzie ma 8 mandatów. – Co to za radni, którzy bez merytorycznego uzasadnienia opuszczają salę, zamiast godnie reprezentować swoich wyborców.

Z zachowaniem się ludowców nie może pogodzić się także klubowy kolega Szczepaniaka, Paweł Ciechan.

– Oni po prostu nie chcą dopuścić do tego, aby rada się ukonstytuowała – mówi Ciechan. – Jak na ironię zdążyli przecież złożyć ślubowanie, w którym zobowiązali się "czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny, wspólnoty samorządowej, powiatu i dobra obywateli. Tymczasem prowadzą grę, która może doprowadzić do kolejnych wyborów. Tak jakby nagle wyborcy, którzy zagłosowali na G-9, PO, czy Pis, tym razem zagłosowali na PSL.

Obrady zostaną wznowione dzisiaj o godz. 13. Ciechan obawia się jednak, czy aby na pewno starosta wpuści radnych do sali.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 7 grudnia 2010 o 18:48
0
Jak tam nastroje przed jutrzejszą sesją
Jaki zabeieg bedzie zastosowany
Avatar
Lucyna G / 6 grudnia 2010 o 20:44
0
[quote name='AGATA' timestamp='1291663264' post='400078']
!!! totalny brak kultury zielonych i poczucia jakiegokolwiek obowiązku z racji funkcji radnych!!! Jak można od tak, po prostu wyjść ? Głosowaliśmy na tych ludzi, ludzi którzy zaraz po uroczystym ślubowaniu olali to ślubowanie, olali wolę wyborców ... ale pokazali po co naprawdę znaleźli się w radzie - WŁADZA, KASA UKŁADY I STOŁKI tylko to się liczy, a nie my malutcy wyborcy. I kto tu jest dla kogo, Radni dla nas, czy my dla radnych? Wniosek nasuwa się jeden - chyba my dla radnych, tylko po to żeby oddać na nich swoje głosy które dają im władzę, a oni w zamian co? Lekceważą wszystkich i WYCHODZĄ !!! Brak słów...
[/quote]

Święte słowa.
Ludzie chyba mieli dosyć tych co dekadę czyli 2000 - 2010 tworzyli ten folwark. To mieszkańcy wybrali swoich przedstawicieli w radzie i teraz tak się ułożyło, że nie za bardzo PSL ma większość więc trzeba odejść. Ale żeby wychodzić z sali, blokować innym radnym złożenie ślubowania to już nie jest uczciwe. A jak przyjdziemy na salę ze 200 osób ( z mojej wsi będzie ze 40 osób co mają niby radnego bo PSL nie pozwala aby nim był). Inni nie będą dłużni
zobaczycie jak sie pokurzy komuś z d.....y. Nowe wybory, prosze bardzo tylko, że pSL będzie miał dwa głosy.
Zyczę nowej koalicji powodzenia i aby władza jeździła po wsiach.
[quote name='AGATA' timestamp='1291663264' post='400078']
!!! totalny brak kultury zielonych i poczucia jakiegokolwiek obowiązku z racji funkcji radnych!!! Jak można od tak, po prostu wyjść ? Głosowaliśmy na tych ludzi, ludzi którzy zaraz po uroczystym ślubowaniu olali to ślubowanie, olali wolę wyborców ... ale pokazali po co naprawdę znaleźli się w radzie - WŁADZA, KASA UKŁADY I STOŁKI tylko to się liczy, a nie my malutcy wyborcy. I kto tu jest dla kogo, Radni dla nas, czy my dla radnych... rozwiń
Avatar
AGATA / 6 grudnia 2010 o 20:21
0
!!! totalny brak kultury zielonych i poczucia jakiegokolwiek obowiązku z racji funkcji radnych!!! Jak można od tak, po prostu wyjść ? Głosowaliśmy na tych ludzi, ludzi którzy zaraz po uroczystym ślubowaniu olali to ślubowanie, olali wolę wyborców ... ale pokazali po co naprawdę znaleźli się w radzie - WŁADZA, KASA UKŁADY I STOŁKI tylko to się liczy, a nie my malutcy wyborcy. I kto tu jest dla kogo, Radni dla nas, czy my dla radnych? Wniosek nasuwa się jeden - chyba my dla radnych, tylko po to żeby oddać na nich swoje głosy które dają im władzę, a oni w zamian co? Lekceważą wszystkich i WYCHODZĄ !!! Brak słów...
!!! totalny brak kultury zielonych i poczucia jakiegokolwiek obowiązku z racji funkcji radnych!!! Jak można od tak, po prostu wyjść ? Głosowaliśmy na tych ludzi, ludzi którzy zaraz po uroczystym ślubowaniu olali to ślubowanie, olali wolę wyborców ... ale pokazali po co naprawdę znaleźli się w radzie - WŁADZA, KASA UKŁADY I STOŁKI tylko to się liczy, a nie my malutcy wyborcy. I kto tu jest dla kogo, Radni dla nas, czy my dla radnych? Wniosek nasuwa się jeden - chyba my dla radnych, tylko po to żeby oddać na nich swoje ... rozwiń
Avatar
chart / 6 grudnia 2010 o 12:00
0
"Sam tego chciałeś, Grzegorzu Dyndało!" - przecież taka sytuacja była zupełnie oczywista, G9 mogło się tego spodziewać - trzeba było nie wystawiać wójtów do powiatu, nie byłoby problemu obsadzania po nich mandatów. Teraz PSL wykorzystuje swoje 5 minut - i zapewne nie cofnie się, nawet, gdyby konieczne było powtórzenie wyborów - bo nie ma nic do stracenia. Trzeba się będzie podzielić władzą z ludowcami, albo liczyć, że skłócą ich ambicje poszczególnych radnych - ryzykując przy tym wybory. Innych wyjść nie ma.
Avatar
wiktor / 6 grudnia 2010 o 11:28
0
Słowa uznania dla wójtów G-9 za determinację przy usuwaniu zielonej zarazy. To zielone towarzystwo pokazuje klasę, nie umiejąc pogodzić się z porażką. Może wreszcie zostanie rozpędzona ta klika nieudaczników, uprawiająca nepotyzm na niespotykaną skalę. Należałoby też rozpędzić "wspaniałych" urzędników typu Soszyński,Kraska itp.
Avatar
jabol / 6 grudnia 2010 o 10:35
0
[quote name='michał' timestamp='1291624987' post='399525']
Czy możemy poznać listę osób które opuściły salę ?
[/quote]

...bardzo proszę oto lista radnych PSL, którzy tchórzliwie opuścili salę mając w d... wyborców: Teresa Królikowska, Maria Patra, Józef Lekan, Zdzisław Wronka, Andrzej Czerniej, Krzysztof Gawrjołek, Kazimierz Stocki
[quote name='michał' timestamp='1291624987' post='399525']
Czy możemy poznać listę osób które opuściły salę ?
[/quote]

...bardzo proszę oto lista radnych PSL, którzy tchórzliwie opuścili salę mając w d... wyborców: Teresa Królikowska, Maria Patra, Józef Lekan, Zdzisław Wronka, Andrzej Czerniej, Krzysztof Gawrjołek, Kazimierz Stocki rozwiń
Avatar
michał / 6 grudnia 2010 o 09:43
0
Czy możemy poznać listę osób które opuściły salę ?
Avatar
gienek / 3 grudnia 2010 o 21:27
0
Ten żałosny Stocki nie miał czasu na głupoty bowiem pobiegł się lansować na Barbórkę w Chadeku. Ten mały człowieczek (i nie o wzrost mi chodzi) został stworzony do wyższych celów niż jakieś rady powiatu!!
Avatar
felek / 3 grudnia 2010 o 18:20
0
[quote name='gość' timestamp='1291386018' post='398371']
Nikt się nie zna na rządzeniu samorządem lepiej niż A. Rychliczek!!! I Basta!!!
[/quote]
to dlaczego nie startował do powiatu tylko województwo mu się marzyło i tak się nie dostał !!! więc teraz wpadł na kolejny pomysł ponowne wybory i start do powiatu bo do województwa wybory za 4 lata więc może do powiatu się uda ??? stary cwaniak !!! był już posłem, senatorem i jakby był coś warty to by tam został ........
Avatar
adam / 3 grudnia 2010 o 18:05
0
każdy widzi tych ludzi którzy znaleźli się w nieodpowiednim miejscu - to celowa zagrywka PSL-u żeby były powtórne wybory, ludzie otwórzcie w końcu oczy, przecież oni robią to specjalnie, jak można takich deb***i wybierać na jakiekolwiek stanowiska, wyszli sobie - banda kretynów, istnieje jeszcze coś takiego jak ,,inteligencja i kultura" czy oni wogole rozumieją słowa przesięgi, wątpię, drogi PSL jak narazie działacie tylko sami przeciwko sobie, nie tak koledzy, ale za to widzę ze wszystko zrobicie w największym chamstwie aby tylko dotrzeć do stołka
Avatar
gość / 7 grudnia 2010 o 18:48
0
Jak tam nastroje przed jutrzejszą sesją
Jaki zabeieg bedzie zastosowany
Avatar
Lucyna G / 6 grudnia 2010 o 20:44
0
[quote name='AGATA' timestamp='1291663264' post='400078']
!!! totalny brak kultury zielonych i poczucia jakiegokolwiek obowiązku z racji funkcji radnych!!! Jak można od tak, po prostu wyjść ? Głosowaliśmy na tych ludzi, ludzi którzy zaraz po uroczystym ślubowaniu olali to ślubowanie, olali wolę wyborców ... ale pokazali po co naprawdę znaleźli się w radzie - WŁADZA, KASA UKŁADY I STOŁKI tylko to się liczy, a nie my malutcy wyborcy. I kto tu jest dla kogo, Radni dla nas, czy my dla radnych? Wniosek nasuwa się jeden - chyba my dla radnych, tylko po to żeby oddać na nich swoje głosy które dają im władzę, a oni w zamian co? Lekceważą wszystkich i WYCHODZĄ !!! Brak słów...
[/quote]

Święte słowa.
Ludzie chyba mieli dosyć tych co dekadę czyli 2000 - 2010 tworzyli ten folwark. To mieszkańcy wybrali swoich przedstawicieli w radzie i teraz tak się ułożyło, że nie za bardzo PSL ma większość więc trzeba odejść. Ale żeby wychodzić z sali, blokować innym radnym złożenie ślubowania to już nie jest uczciwe. A jak przyjdziemy na salę ze 200 osób ( z mojej wsi będzie ze 40 osób co mają niby radnego bo PSL nie pozwala aby nim był). Inni nie będą dłużni
zobaczycie jak sie pokurzy komuś z d.....y. Nowe wybory, prosze bardzo tylko, że pSL będzie miał dwa głosy.
Zyczę nowej koalicji powodzenia i aby władza jeździła po wsiach.
[quote name='AGATA' timestamp='1291663264' post='400078']
!!! totalny brak kultury zielonych i poczucia jakiegokolwiek obowiązku z racji funkcji radnych!!! Jak można od tak, po prostu wyjść ? Głosowaliśmy na tych ludzi, ludzi którzy zaraz po uroczystym ślubowaniu olali to ślubowanie, olali wolę wyborców ... ale pokazali po co naprawdę znaleźli się w radzie - WŁADZA, KASA UKŁADY I STOŁKI tylko to się liczy, a nie my malutcy wyborcy. I kto tu jest dla kogo, Radni dla nas, czy my dla radnych... rozwiń
Avatar
AGATA / 6 grudnia 2010 o 20:21
0
!!! totalny brak kultury zielonych i poczucia jakiegokolwiek obowiązku z racji funkcji radnych!!! Jak można od tak, po prostu wyjść ? Głosowaliśmy na tych ludzi, ludzi którzy zaraz po uroczystym ślubowaniu olali to ślubowanie, olali wolę wyborców ... ale pokazali po co naprawdę znaleźli się w radzie - WŁADZA, KASA UKŁADY I STOŁKI tylko to się liczy, a nie my malutcy wyborcy. I kto tu jest dla kogo, Radni dla nas, czy my dla radnych? Wniosek nasuwa się jeden - chyba my dla radnych, tylko po to żeby oddać na nich swoje głosy które dają im władzę, a oni w zamian co? Lekceważą wszystkich i WYCHODZĄ !!! Brak słów...
!!! totalny brak kultury zielonych i poczucia jakiegokolwiek obowiązku z racji funkcji radnych!!! Jak można od tak, po prostu wyjść ? Głosowaliśmy na tych ludzi, ludzi którzy zaraz po uroczystym ślubowaniu olali to ślubowanie, olali wolę wyborców ... ale pokazali po co naprawdę znaleźli się w radzie - WŁADZA, KASA UKŁADY I STOŁKI tylko to się liczy, a nie my malutcy wyborcy. I kto tu jest dla kogo, Radni dla nas, czy my dla radnych? Wniosek nasuwa się jeden - chyba my dla radnych, tylko po to żeby oddać na nich swoje ... rozwiń
Avatar
chart / 6 grudnia 2010 o 12:00
0
"Sam tego chciałeś, Grzegorzu Dyndało!" - przecież taka sytuacja była zupełnie oczywista, G9 mogło się tego spodziewać - trzeba było nie wystawiać wójtów do powiatu, nie byłoby problemu obsadzania po nich mandatów. Teraz PSL wykorzystuje swoje 5 minut - i zapewne nie cofnie się, nawet, gdyby konieczne było powtórzenie wyborów - bo nie ma nic do stracenia. Trzeba się będzie podzielić władzą z ludowcami, albo liczyć, że skłócą ich ambicje poszczególnych radnych - ryzykując przy tym wybory. Innych wyjść nie ma.
Avatar
wiktor / 6 grudnia 2010 o 11:28
0
Słowa uznania dla wójtów G-9 za determinację przy usuwaniu zielonej zarazy. To zielone towarzystwo pokazuje klasę, nie umiejąc pogodzić się z porażką. Może wreszcie zostanie rozpędzona ta klika nieudaczników, uprawiająca nepotyzm na niespotykaną skalę. Należałoby też rozpędzić "wspaniałych" urzędników typu Soszyński,Kraska itp.
Avatar
jabol / 6 grudnia 2010 o 10:35
0
[quote name='michał' timestamp='1291624987' post='399525']
Czy możemy poznać listę osób które opuściły salę ?
[/quote]

...bardzo proszę oto lista radnych PSL, którzy tchórzliwie opuścili salę mając w d... wyborców: Teresa Królikowska, Maria Patra, Józef Lekan, Zdzisław Wronka, Andrzej Czerniej, Krzysztof Gawrjołek, Kazimierz Stocki
[quote name='michał' timestamp='1291624987' post='399525']
Czy możemy poznać listę osób które opuściły salę ?
[/quote]

...bardzo proszę oto lista radnych PSL, którzy tchórzliwie opuścili salę mając w d... wyborców: Teresa Królikowska, Maria Patra, Józef Lekan, Zdzisław Wronka, Andrzej Czerniej, Krzysztof Gawrjołek, Kazimierz Stocki rozwiń
Avatar
michał / 6 grudnia 2010 o 09:43
0
Czy możemy poznać listę osób które opuściły salę ?
Avatar
gienek / 3 grudnia 2010 o 21:27
0
Ten żałosny Stocki nie miał czasu na głupoty bowiem pobiegł się lansować na Barbórkę w Chadeku. Ten mały człowieczek (i nie o wzrost mi chodzi) został stworzony do wyższych celów niż jakieś rady powiatu!!
Avatar
felek / 3 grudnia 2010 o 18:20
0
[quote name='gość' timestamp='1291386018' post='398371']
Nikt się nie zna na rządzeniu samorządem lepiej niż A. Rychliczek!!! I Basta!!!
[/quote]
to dlaczego nie startował do powiatu tylko województwo mu się marzyło i tak się nie dostał !!! więc teraz wpadł na kolejny pomysł ponowne wybory i start do powiatu bo do województwa wybory za 4 lata więc może do powiatu się uda ??? stary cwaniak !!! był już posłem, senatorem i jakby był coś warty to by tam został ........
Avatar
adam / 3 grudnia 2010 o 18:05
0
każdy widzi tych ludzi którzy znaleźli się w nieodpowiednim miejscu - to celowa zagrywka PSL-u żeby były powtórne wybory, ludzie otwórzcie w końcu oczy, przecież oni robią to specjalnie, jak można takich deb***i wybierać na jakiekolwiek stanowiska, wyszli sobie - banda kretynów, istnieje jeszcze coś takiego jak ,,inteligencja i kultura" czy oni wogole rozumieją słowa przesięgi, wątpię, drogi PSL jak narazie działacie tylko sami przeciwko sobie, nie tak koledzy, ale za to widzę ze wszystko zrobicie w największym chamstwie aby tylko dotrzeć do stołka
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Wypadek na skrzyżowaniu ul. Zelwerowicza i Bohaterów Września
galeria

Lublin: Wypadek na skrzyżowaniu ul. Zelwerowicza i Bohaterów Września 0 0

Po godz. 18 na skrzyżowaniu ul. Zelwerowicza z Bohaterów Września w Lublinie doszło do wypadku.

Raz, Dwa, Trzy "Ważne piosenki". Koncert w Filharmonii Lubelskiej
14 października 2018, 19:00

Raz, Dwa, Trzy "Ważne piosenki". Koncert w Filharmonii Lubelskiej 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już 14 października o godz. 19 na scenie Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi formacja Raz, Dwa, Trzy z koncertem Ważne piosenki.

Speed Car Motor Lublin - ROW Rybnik. Bilety wyprzedane, nie wystarczyło dla wszystkich
Zdjęcia
galeria
film

Speed Car Motor Lublin - ROW Rybnik. Bilety wyprzedane, nie wystarczyło dla wszystkich 3 1

Ogromna kolejka, której końca nie było widać – tak wyglądała środowa walka o bilety na niedzielny mecz żużlowy Speed Car Motor Lublin z ROW Rybnik. Wiele osób odeszło od kasy z kwitkiem i mecz będzie mogło obejrzeć tylko w telewizji.

Bez niespodzianek. Motor i Wisła grają dalej w Pucharze Polski

Bez niespodzianek. Motor i Wisła grają dalej w Pucharze Polski 11 0

W środę w regionie rozegrano kolejne spotkania w ramach okręgowego Pucharu Polski w okręgu lubelskim i zamojskim. W pierwszym z wymienionych obyło się bez niespodzianek – zarówno Motor Lublin jak i Wisła Puławy pokonały niżej notowanych rywali, w drugim doszło do jednej niespodzianki

Mieszkańcy Lublina wypowiedzą się o przyszłości Unii Europejskiej

Mieszkańcy Lublina wypowiedzą się o przyszłości Unii Europejskiej 0 8

Lublin będzie gospodarzem jednego z 20 ogólnoeuropejskich paneli obywatelskich poświęconych przyszłości Unii Europejskiej. Stolica województwa lubelskiego została wyróżniona w ten sposób przez Komisję Europejską jako jedyne z polskich miast.

"Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu". Wystawa w Warsztatach Kultury w Lublinie
5 października 2018, 18:00

"Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu". Wystawa w Warsztatach Kultury w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 5 października o godz. 18 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędzie się wernisaż wystawy Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu.

Czapski kandyduje z radzyńskiego komitetu na prezydenta Białej Podlaskiej

Czapski kandyduje z radzyńskiego komitetu na prezydenta Białej Podlaskiej 4 4

Andrzej Czapski będzie kandydował na urząd prezydenta Białej Podlaskiej, ale nie z komitetu Kukiz'15, tylko z KWW Radzyńskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych.

W Białej Podlaskiej odbędą się Akademickie Mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów

W Białej Podlaskiej odbędą się Akademickie Mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów 1 0

Zawody potrwają dd czwartku do niedzieli. Weźmie w nich udział 16-osobowa reprezentacja Polski

Znika popularna przed laty usługa Poczty Polskiej. Choć cena ostatnio nie zachęcała do skorzystania
galeria

Znika popularna przed laty usługa Poczty Polskiej. Choć cena ostatnio nie zachęcała do skorzystania 7 4

Jeszcze masz 10 dni by nadać ostatni w życiu telegram. Ostatni w życiu telegramu. Masz jeszcze 10 dni by się dowiedzieć, że coś takiego jak telegram w ogóle było. Usługa pamiętająca XIX wiek przestanie istnieć. Poczta Polska poinformowała o tym na swojej stronie i na… Twitterze.

Lublin: Pogrzeb ppłk. Zbigniewa Matysiaka. ps. „Kowboj”, „Dym”
galeria

Lublin: Pogrzeb ppłk. Zbigniewa Matysiaka. ps. „Kowboj”, „Dym” 6 3

Dziś na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie pochowano ppłk. Zbigniewa Matysiaka, jednego z ostatnich podkomendnych legendarnego dowódcy mjr. Hieronima Dekutowskiego „Zapory”. Miał 92 lata.

Wypadek w Firleju. Kierujący jeepem najechał na rowerzystkę

Wypadek w Firleju. Kierujący jeepem najechał na rowerzystkę 0 1

Kierujący jeepem najechał na jadącą w kierunku Kocka rowerzystkę.

Spływ kajakowy Wieprzem z Baranowa do Kośmina
23 września 2018, 9:00

Spływ kajakowy Wieprzem z Baranowa do Kośmina 0 0

23 września o godz. 9 zorganizowany zostanie jesienny spływ kajakowy 23-kilometrowym odcinkiem rzeki Wieprz, z Baranowa do Kośmina.

Warsztaty kung-fu z mistrzem Shaolin w Lublinie

Warsztaty kung-fu z mistrzem Shaolin w Lublinie 2 2

W piątek i w sobotę będzie można wziąć udział w warsztatach kung-fu, które poprowadzi chiński mistrz Shi Yan Ti. Mnich przyjedzie do Lublina ze słynnego klasztoru Shaolin. To będzie jego pierwsza wizyta w Polsce. Seminarium z udziałem chińskiego mistrza organizuje lubelska szkoła Tygrysy Shaolin Kung-fu.

Wielka operacja: scalają grunty, wybudują drogi. Rolnicy mają wiele pytań

Wielka operacja: scalają grunty, wybudują drogi. Rolnicy mają wiele pytań 3 4

Kiedy będę mógł wejść na przydzieloną mi działkę, czy będę mógł sprzątnąć zasianą przeze mnie pszenicę, kiedy pole zmieni właściciela? Te i inne pytania padły podczas kolejnej prezentacji projektu scaleniowego w Wojsławicach.

Lublin: Będzie strajk w szpitalu? Związkowcy chcą podwyżek. "To kompromisowa propozycja"

Lublin: Będzie strajk w szpitalu? Związkowcy chcą podwyżek. "To kompromisowa propozycja" 4 23

Pięć związków zawodowych działających w SPSK4 w Lublinie, które reprezentują 1300 pracowników (poza pielęgniarkami i lekarzami), wciąż czeka na odpowiedź dyrekcji na pismo w sprawie podwyżek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!