Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

3 grudnia 2010 r.
12:28
Edytuj ten wpis

Chełm: Ludowcy z opozycji storpedowali pierwszą sesję Rady Powiatu

Autor: Zdjęcie autora (bar)
0 18 A A

Wczoraj podczas inauguracyjnej sesji Rady Powiatu Andrzej Czerniej z klubu PSL zgłosił formalny wniosek o przerwanie obrad do 23 grudnia. Radni G-9, PiS i PO wniosek utrącili. Wtedy radni pSL wyszli z sali. Sesję przerwano. Dziś będzie kontynuowana.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Gdy wczoraj stało się jasne, że przerwania posiedzenia przeglosować sie nie da, siedmiu radnych z PSL opuściło salę. Przełożyło się to na brak kworum, co automatycznie uniemożliwiło kontynuowanie sesji.

Podczas pierwszej sesji zadaniem radnych między innymi było wybranie przewodniczącego rady oraz podjęcie uchwał w sprawie wygaszenia mandatów trzech radnych, którzy zostali wybrani na wójtów. Dlaczego ludowcy do tego nie dopuścili?

– Mając siedem mandatów w radzie chcemy mieć coś do powiedzenia – mówi Kazimierz Stocki, dotychczasowy starosta, a zarazem nowowybrany radny. – Przepisy umożliwiły nam wyjście z Sali. A proponując odroczenie obrad do 23 grudnia chcieliśmy dać sobie i innym czas na koalicyjne uzgodnienia. Będziemy tak rozmawiać z ewentualnymi koalicjantami, aby uzyskać większość w radzie. Na obecnym etapie wszystko jest jeszcze możliwe.

W momencie, kiedy czterech wójtów zostanie zastąpionych kolejnymi kandydatami z ich list wyborczych, ludowcy zostaną zepchnięci na pozycje opozycji. Wygląda na to, że za wszelką cenę chcą tego uniknąć i zachować władzę w powiecie.

– Trudno uwierzyć, że tak doświadczeni samorządowcy jak Teresa Królikowska, Maria Patra, Kazimierz Stocki, czy Longin Lekan zachowują się tak nieodpowiedzialnie – mówi Tomasz Szczepaniak z G-9, który w radzie ma 8 mandatów. – Co to za radni, którzy bez merytorycznego uzasadnienia opuszczają salę, zamiast godnie reprezentować swoich wyborców.

Z zachowaniem się ludowców nie może pogodzić się także klubowy kolega Szczepaniaka, Paweł Ciechan.

– Oni po prostu nie chcą dopuścić do tego, aby rada się ukonstytuowała – mówi Ciechan. – Jak na ironię zdążyli przecież złożyć ślubowanie, w którym zobowiązali się "czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny, wspólnoty samorządowej, powiatu i dobra obywateli. Tymczasem prowadzą grę, która może doprowadzić do kolejnych wyborów. Tak jakby nagle wyborcy, którzy zagłosowali na G-9, PO, czy Pis, tym razem zagłosowali na PSL.

Obrady zostaną wznowione dzisiaj o godz. 13. Ciechan obawia się jednak, czy aby na pewno starosta wpuści radnych do sali.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 7 grudnia 2010 o 18:48
0
Jak tam nastroje przed jutrzejszą sesją
Jaki zabeieg bedzie zastosowany
Avatar
Lucyna G / 6 grudnia 2010 o 20:44
0
[quote name='AGATA' timestamp='1291663264' post='400078']
!!! totalny brak kultury zielonych i poczucia jakiegokolwiek obowiązku z racji funkcji radnych!!! Jak można od tak, po prostu wyjść ? Głosowaliśmy na tych ludzi, ludzi którzy zaraz po uroczystym ślubowaniu olali to ślubowanie, olali wolę wyborców ... ale pokazali po co naprawdę znaleźli się w radzie - WŁADZA, KASA UKŁADY I STOŁKI tylko to się liczy, a nie my malutcy wyborcy. I kto tu jest dla kogo, Radni dla nas, czy my dla radnych? Wniosek nasuwa się jeden - chyba my dla radnych, tylko po to żeby oddać na nich swoje głosy które dają im władzę, a oni w zamian co? Lekceważą wszystkich i WYCHODZĄ !!! Brak słów...
[/quote]

Święte słowa.
Ludzie chyba mieli dosyć tych co dekadę czyli 2000 - 2010 tworzyli ten folwark. To mieszkańcy wybrali swoich przedstawicieli w radzie i teraz tak się ułożyło, że nie za bardzo PSL ma większość więc trzeba odejść. Ale żeby wychodzić z sali, blokować innym radnym złożenie ślubowania to już nie jest uczciwe. A jak przyjdziemy na salę ze 200 osób ( z mojej wsi będzie ze 40 osób co mają niby radnego bo PSL nie pozwala aby nim był). Inni nie będą dłużni
zobaczycie jak sie pokurzy komuś z d.....y. Nowe wybory, prosze bardzo tylko, że pSL będzie miał dwa głosy.
Zyczę nowej koalicji powodzenia i aby władza jeździła po wsiach.
[quote name='AGATA' timestamp='1291663264' post='400078']
!!! totalny brak kultury zielonych i poczucia jakiegokolwiek obowiązku z racji funkcji radnych!!! Jak można od tak, po prostu wyjść ? Głosowaliśmy na tych ludzi, ludzi którzy zaraz po uroczystym ślubowaniu olali to ślubowanie, olali wolę wyborców ... ale pokazali po co naprawdę znaleźli się w radzie - WŁADZA, KASA UKŁADY I STOŁKI tylko to się liczy, a nie my malutcy wyborcy. I kto tu jest dla kogo, Radni dla nas, czy my dla radnych... rozwiń
Avatar
AGATA / 6 grudnia 2010 o 20:21
0
!!! totalny brak kultury zielonych i poczucia jakiegokolwiek obowiązku z racji funkcji radnych!!! Jak można od tak, po prostu wyjść ? Głosowaliśmy na tych ludzi, ludzi którzy zaraz po uroczystym ślubowaniu olali to ślubowanie, olali wolę wyborców ... ale pokazali po co naprawdę znaleźli się w radzie - WŁADZA, KASA UKŁADY I STOŁKI tylko to się liczy, a nie my malutcy wyborcy. I kto tu jest dla kogo, Radni dla nas, czy my dla radnych? Wniosek nasuwa się jeden - chyba my dla radnych, tylko po to żeby oddać na nich swoje głosy które dają im władzę, a oni w zamian co? Lekceważą wszystkich i WYCHODZĄ !!! Brak słów...
!!! totalny brak kultury zielonych i poczucia jakiegokolwiek obowiązku z racji funkcji radnych!!! Jak można od tak, po prostu wyjść ? Głosowaliśmy na tych ludzi, ludzi którzy zaraz po uroczystym ślubowaniu olali to ślubowanie, olali wolę wyborców ... ale pokazali po co naprawdę znaleźli się w radzie - WŁADZA, KASA UKŁADY I STOŁKI tylko to się liczy, a nie my malutcy wyborcy. I kto tu jest dla kogo, Radni dla nas, czy my dla radnych? Wniosek nasuwa się jeden - chyba my dla radnych, tylko po to żeby oddać na nich swoje ... rozwiń
Avatar
chart / 6 grudnia 2010 o 12:00
0
"Sam tego chciałeś, Grzegorzu Dyndało!" - przecież taka sytuacja była zupełnie oczywista, G9 mogło się tego spodziewać - trzeba było nie wystawiać wójtów do powiatu, nie byłoby problemu obsadzania po nich mandatów. Teraz PSL wykorzystuje swoje 5 minut - i zapewne nie cofnie się, nawet, gdyby konieczne było powtórzenie wyborów - bo nie ma nic do stracenia. Trzeba się będzie podzielić władzą z ludowcami, albo liczyć, że skłócą ich ambicje poszczególnych radnych - ryzykując przy tym wybory. Innych wyjść nie ma.
Avatar
wiktor / 6 grudnia 2010 o 11:28
0
Słowa uznania dla wójtów G-9 za determinację przy usuwaniu zielonej zarazy. To zielone towarzystwo pokazuje klasę, nie umiejąc pogodzić się z porażką. Może wreszcie zostanie rozpędzona ta klika nieudaczników, uprawiająca nepotyzm na niespotykaną skalę. Należałoby też rozpędzić "wspaniałych" urzędników typu Soszyński,Kraska itp.
Avatar
jabol / 6 grudnia 2010 o 10:35
0
[quote name='michał' timestamp='1291624987' post='399525']
Czy możemy poznać listę osób które opuściły salę ?
[/quote]

...bardzo proszę oto lista radnych PSL, którzy tchórzliwie opuścili salę mając w d... wyborców: Teresa Królikowska, Maria Patra, Józef Lekan, Zdzisław Wronka, Andrzej Czerniej, Krzysztof Gawrjołek, Kazimierz Stocki
[quote name='michał' timestamp='1291624987' post='399525']
Czy możemy poznać listę osób które opuściły salę ?
[/quote]

...bardzo proszę oto lista radnych PSL, którzy tchórzliwie opuścili salę mając w d... wyborców: Teresa Królikowska, Maria Patra, Józef Lekan, Zdzisław Wronka, Andrzej Czerniej, Krzysztof Gawrjołek, Kazimierz Stocki rozwiń
Avatar
michał / 6 grudnia 2010 o 09:43
0
Czy możemy poznać listę osób które opuściły salę ?
Avatar
gienek / 3 grudnia 2010 o 21:27
0
Ten żałosny Stocki nie miał czasu na głupoty bowiem pobiegł się lansować na Barbórkę w Chadeku. Ten mały człowieczek (i nie o wzrost mi chodzi) został stworzony do wyższych celów niż jakieś rady powiatu!!
Avatar
felek / 3 grudnia 2010 o 18:20
0
[quote name='gość' timestamp='1291386018' post='398371']
Nikt się nie zna na rządzeniu samorządem lepiej niż A. Rychliczek!!! I Basta!!!
[/quote]
to dlaczego nie startował do powiatu tylko województwo mu się marzyło i tak się nie dostał !!! więc teraz wpadł na kolejny pomysł ponowne wybory i start do powiatu bo do województwa wybory za 4 lata więc może do powiatu się uda ??? stary cwaniak !!! był już posłem, senatorem i jakby był coś warty to by tam został ........
Avatar
adam / 3 grudnia 2010 o 18:05
0
każdy widzi tych ludzi którzy znaleźli się w nieodpowiednim miejscu - to celowa zagrywka PSL-u żeby były powtórne wybory, ludzie otwórzcie w końcu oczy, przecież oni robią to specjalnie, jak można takich deb***i wybierać na jakiekolwiek stanowiska, wyszli sobie - banda kretynów, istnieje jeszcze coś takiego jak ,,inteligencja i kultura" czy oni wogole rozumieją słowa przesięgi, wątpię, drogi PSL jak narazie działacie tylko sami przeciwko sobie, nie tak koledzy, ale za to widzę ze wszystko zrobicie w największym chamstwie aby tylko dotrzeć do stołka
Avatar
gość / 7 grudnia 2010 o 18:48
0
Jak tam nastroje przed jutrzejszą sesją
Jaki zabeieg bedzie zastosowany
Avatar
Lucyna G / 6 grudnia 2010 o 20:44
0
[quote name='AGATA' timestamp='1291663264' post='400078']
!!! totalny brak kultury zielonych i poczucia jakiegokolwiek obowiązku z racji funkcji radnych!!! Jak można od tak, po prostu wyjść ? Głosowaliśmy na tych ludzi, ludzi którzy zaraz po uroczystym ślubowaniu olali to ślubowanie, olali wolę wyborców ... ale pokazali po co naprawdę znaleźli się w radzie - WŁADZA, KASA UKŁADY I STOŁKI tylko to się liczy, a nie my malutcy wyborcy. I kto tu jest dla kogo, Radni dla nas, czy my dla radnych? Wniosek nasuwa się jeden - chyba my dla radnych, tylko po to żeby oddać na nich swoje głosy które dają im władzę, a oni w zamian co? Lekceważą wszystkich i WYCHODZĄ !!! Brak słów...
[/quote]

Święte słowa.
Ludzie chyba mieli dosyć tych co dekadę czyli 2000 - 2010 tworzyli ten folwark. To mieszkańcy wybrali swoich przedstawicieli w radzie i teraz tak się ułożyło, że nie za bardzo PSL ma większość więc trzeba odejść. Ale żeby wychodzić z sali, blokować innym radnym złożenie ślubowania to już nie jest uczciwe. A jak przyjdziemy na salę ze 200 osób ( z mojej wsi będzie ze 40 osób co mają niby radnego bo PSL nie pozwala aby nim był). Inni nie będą dłużni
zobaczycie jak sie pokurzy komuś z d.....y. Nowe wybory, prosze bardzo tylko, że pSL będzie miał dwa głosy.
Zyczę nowej koalicji powodzenia i aby władza jeździła po wsiach.
[quote name='AGATA' timestamp='1291663264' post='400078']
!!! totalny brak kultury zielonych i poczucia jakiegokolwiek obowiązku z racji funkcji radnych!!! Jak można od tak, po prostu wyjść ? Głosowaliśmy na tych ludzi, ludzi którzy zaraz po uroczystym ślubowaniu olali to ślubowanie, olali wolę wyborców ... ale pokazali po co naprawdę znaleźli się w radzie - WŁADZA, KASA UKŁADY I STOŁKI tylko to się liczy, a nie my malutcy wyborcy. I kto tu jest dla kogo, Radni dla nas, czy my dla radnych... rozwiń
Avatar
AGATA / 6 grudnia 2010 o 20:21
0
!!! totalny brak kultury zielonych i poczucia jakiegokolwiek obowiązku z racji funkcji radnych!!! Jak można od tak, po prostu wyjść ? Głosowaliśmy na tych ludzi, ludzi którzy zaraz po uroczystym ślubowaniu olali to ślubowanie, olali wolę wyborców ... ale pokazali po co naprawdę znaleźli się w radzie - WŁADZA, KASA UKŁADY I STOŁKI tylko to się liczy, a nie my malutcy wyborcy. I kto tu jest dla kogo, Radni dla nas, czy my dla radnych? Wniosek nasuwa się jeden - chyba my dla radnych, tylko po to żeby oddać na nich swoje głosy które dają im władzę, a oni w zamian co? Lekceważą wszystkich i WYCHODZĄ !!! Brak słów...
!!! totalny brak kultury zielonych i poczucia jakiegokolwiek obowiązku z racji funkcji radnych!!! Jak można od tak, po prostu wyjść ? Głosowaliśmy na tych ludzi, ludzi którzy zaraz po uroczystym ślubowaniu olali to ślubowanie, olali wolę wyborców ... ale pokazali po co naprawdę znaleźli się w radzie - WŁADZA, KASA UKŁADY I STOŁKI tylko to się liczy, a nie my malutcy wyborcy. I kto tu jest dla kogo, Radni dla nas, czy my dla radnych? Wniosek nasuwa się jeden - chyba my dla radnych, tylko po to żeby oddać na nich swoje ... rozwiń
Avatar
chart / 6 grudnia 2010 o 12:00
0
"Sam tego chciałeś, Grzegorzu Dyndało!" - przecież taka sytuacja była zupełnie oczywista, G9 mogło się tego spodziewać - trzeba było nie wystawiać wójtów do powiatu, nie byłoby problemu obsadzania po nich mandatów. Teraz PSL wykorzystuje swoje 5 minut - i zapewne nie cofnie się, nawet, gdyby konieczne było powtórzenie wyborów - bo nie ma nic do stracenia. Trzeba się będzie podzielić władzą z ludowcami, albo liczyć, że skłócą ich ambicje poszczególnych radnych - ryzykując przy tym wybory. Innych wyjść nie ma.
Avatar
wiktor / 6 grudnia 2010 o 11:28
0
Słowa uznania dla wójtów G-9 za determinację przy usuwaniu zielonej zarazy. To zielone towarzystwo pokazuje klasę, nie umiejąc pogodzić się z porażką. Może wreszcie zostanie rozpędzona ta klika nieudaczników, uprawiająca nepotyzm na niespotykaną skalę. Należałoby też rozpędzić "wspaniałych" urzędników typu Soszyński,Kraska itp.
Avatar
jabol / 6 grudnia 2010 o 10:35
0
[quote name='michał' timestamp='1291624987' post='399525']
Czy możemy poznać listę osób które opuściły salę ?
[/quote]

...bardzo proszę oto lista radnych PSL, którzy tchórzliwie opuścili salę mając w d... wyborców: Teresa Królikowska, Maria Patra, Józef Lekan, Zdzisław Wronka, Andrzej Czerniej, Krzysztof Gawrjołek, Kazimierz Stocki
[quote name='michał' timestamp='1291624987' post='399525']
Czy możemy poznać listę osób które opuściły salę ?
[/quote]

...bardzo proszę oto lista radnych PSL, którzy tchórzliwie opuścili salę mając w d... wyborców: Teresa Królikowska, Maria Patra, Józef Lekan, Zdzisław Wronka, Andrzej Czerniej, Krzysztof Gawrjołek, Kazimierz Stocki rozwiń
Avatar
michał / 6 grudnia 2010 o 09:43
0
Czy możemy poznać listę osób które opuściły salę ?
Avatar
gienek / 3 grudnia 2010 o 21:27
0
Ten żałosny Stocki nie miał czasu na głupoty bowiem pobiegł się lansować na Barbórkę w Chadeku. Ten mały człowieczek (i nie o wzrost mi chodzi) został stworzony do wyższych celów niż jakieś rady powiatu!!
Avatar
felek / 3 grudnia 2010 o 18:20
0
[quote name='gość' timestamp='1291386018' post='398371']
Nikt się nie zna na rządzeniu samorządem lepiej niż A. Rychliczek!!! I Basta!!!
[/quote]
to dlaczego nie startował do powiatu tylko województwo mu się marzyło i tak się nie dostał !!! więc teraz wpadł na kolejny pomysł ponowne wybory i start do powiatu bo do województwa wybory za 4 lata więc może do powiatu się uda ??? stary cwaniak !!! był już posłem, senatorem i jakby był coś warty to by tam został ........
Avatar
adam / 3 grudnia 2010 o 18:05
0
każdy widzi tych ludzi którzy znaleźli się w nieodpowiednim miejscu - to celowa zagrywka PSL-u żeby były powtórne wybory, ludzie otwórzcie w końcu oczy, przecież oni robią to specjalnie, jak można takich deb***i wybierać na jakiekolwiek stanowiska, wyszli sobie - banda kretynów, istnieje jeszcze coś takiego jak ,,inteligencja i kultura" czy oni wogole rozumieją słowa przesięgi, wątpię, drogi PSL jak narazie działacie tylko sami przeciwko sobie, nie tak koledzy, ale za to widzę ze wszystko zrobicie w największym chamstwie aby tylko dotrzeć do stołka