Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

15 sierpnia 2020 r.
8:03

Chełm. Trzymała dziecko na ręku, kiedy wręczali jej wypowiedzenie z pracy

Autor: Zdjęcie autora kask
114 11 A A
Jakub Banaszek i Małgorzata Grzegorczuk.
Jakub Banaszek i Małgorzata Grzegorczuk. (fot. kask)

Jak zwalniać, to z rozmachem. Wypowiedzenie z pracy zawiozło dwóch urzędników plus kierowca w sobotę. Zastali sekretarz Chełma z dzieckiem na ręku przy piaskownicy. – To upokarzające. Wystarczyło wysłać e-mail – komentuje Małgorzata Grzegorczuk.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Delegacja z chełmskiego ratusza przyjechała do Małgorzaty Grzegorczuk w sobotę, 25 lipca.

– Nikt mnie tak w życiu nie potraktował. Nachodzenie człowieka w wolny dzień, w sobotę z rana, tylko po to, by wręczyć wypowiedzenie, jest nieetyczne – komentuje sekretarz miasta.

Przebieg wypadków potwierdza gabinet Prezydenta Jakuba Banaszka: – Do pani Grzegorczuk udało się dwoje pracowników z Wydziału Organizacyjno-Administracyjnego, którzy zajmują się m.in. obsługą kadrową, ponieważ zainteresowana zignorowała wcześniejsze wezwania do pracy.

Dlaczego prezydent postanowił rozstać się z sekretarz miasta?

– Zważając na fakt, iż pełniła niezwykle istotną funkcję kierowniczą, jej długotrwała nieobecność paraliżowała pracę magistratu – tłumaczą urzędnicy.

Grzegorczuk pełniła swoje obowiązki od kwietnia do października 2019 r.

– W kwietniu ubiegłego roku wygrałam konkurs na stanowisko sekretarza. Wykonywałam obowiązki nie tylko sekretarza, ale także kierownika wydziału organizacyjno-administracyjnego i to bez dodatkowego wynagrodzenia. Nie było do mojej pracy żadnych zastrzeżeń – podkreśla Grzegorczuk. – Wymagano ode mnie całkowitej dyspozycyjności, m.in. po godzinach. Informowałam wcześniej prezydenta, że mam małe dziecko. W aktach osobowych jest moje oświadczenie, że zamierzam korzystać z uprawnień określonych w prawie pracy, m.in. że nie wyrażam zgody na pracę w godzinach nadliczbowych –tłumaczy.

Urzędnicy podkreślają, że działali zgodnie z prawem.

– Zakaz wypowiadania umowy o pracę obowiązuje m.in. w czasie usprawiedliwionej nieobecności pracownika. Czas przed, jak i po zakończeniu pracy, jak też dzień wolny nie stanowią usprawiedliwionej nieobecności w pracy. Pracodawca ma więc prawo wręczenia wypowiedzenia pracownikowi po godzinach pracy w każdym miejscu, w którym go zastanie – czytamy w oświadczeniu chełmskiego ratusza.

– Nie wiedziałem, że mam zostać zwolniona, nikt ze mną na ten temat nie rozmawiał. 10 lipca otrzymałam pismo z Urzędu Miasta datowane na 9 lipca wzywające mnie do stawienia się w pracy w sobotę,10 lipca. W jakim celu? Nie stawiłam się. 29 lipca pracownicy kontaktowali się ze mną, wysyłając do mnie e-mail na prywatny adres – mówi Małgorzata Grzegorczuk. – Wizyta delegacji z wypowiedzeniem była dla mnie kompletnym zaskoczeniem.

 – Pani Małgorzata Grzegorczuk pozostaje pracownikiem UM Chełm do 31 sierpnia – informuje Gabinet Prezydenta Jakuba Banaszka.

W najbliższych dniach Grzegorczuk zamierza złożyć pozew przeciwko swojemu pracodawcy.      

Zwalnianie po Chełmsku

Gdy w 2015 roku Piotr Deniszczuk, lider powiatowego PSL został starostą, zasłyną m.in. odwołaniem Jacka Kosiński, dyrektora Wydziału Rozwoju, Edukacji, Kultury i Sportu. Deniszczuk nie tylko wysłał do Kosińskiego delegację powiatowych kadr, ale zaopatrzył urzędników w dwa wypowiedzenia do wyboru. Jedno za porozumieniem stron z jednoczesnym zrzeczeniem się trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia. I drugie - gdyby

Kosiński nie chciał podpisać pierwszego - dyscyplinarne zwolnienie z pracy.

- Co ciekawe, starosta chyba nie spodziewał się, że odmówię, bo dostałem świadectwo pracy, na którym zaznaczono, że mój stosunek pracy rozwiązano za porozumieniem stron. – mówił potem były już dyrektor.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
_miki_ / 15 sierpnia 2020 r. o 09:54
+57
mieli czekać aż jaśniepani będzie miła ochotę przyjąć zwolnienie? żenada to płakanie po internetach
Avatar
TomaszBunc / 15 sierpnia 2020 r. o 10:56
+54
Zaraz, ustalmy fakty: - Pani sekretarz od 10 miesięcy jest nieobecna w pracy. (czy źle coś wyczytałem ?) - Dostaje pismo, żeby wstawiła się do pracy, zadaje sobie pytanie "W jakim celu?" (nie wstawia się , nie dzwoni żeby się zapytać) Moja ocena: - zakładam, że były wysyłane wcześniej listy polecone, które nie były odbierane. - jeżeli zawiodły inne formy kontaktu to nie dziwi mnie fakt osobistej delegacji (urząd skarbowy też czasem osobiście sćiąga mandaty, komornik też czasem ludzi odwiedza, policja jak ktoś się nie wstawi). - jaką role odgrywa dziecko na rękach ? (nikt Pani nie zakuwał w kajdanki). Ciekawi mnie: - Czy pobierała wynagrodzenie podczas swojej nieobecności ? - Czy urząd nie mógł przez blokowanie stanowiska zatrudnić kogoś na miejsce pani sekretarz ? - Gdzie jest niesprawiedliwość ?
Zaraz, ustalmy fakty: - Pani sekretarz od 10 miesięcy jest nieobecna w pracy. (czy źle coś wyczytałem ?) - Dostaje pismo, żeby wstawiła się do pracy, zadaje sobie pytanie "W jakim celu?" (nie wstawia się , nie dzwoni żeby się zapytać) Moja ocena: - zakładam, że były wysyłane wcześniej listy polecone, które nie były odbierane. - jeżeli zawiodły inne formy kontaktu to nie dziwi mnie fakt osobistej delegacji (urząd skarbowy też czasem osobiście sćiąga mandaty, komornik też czasem ludzi odwiedza, policja jak ktoś się nie wstawi). - ja... rozwiń
Avatar
DOgp / 15 sierpnia 2020 r. o 10:20
+53
Teraz strach kobiety z dziećmi zatrudniać, bo jak trzyma dziecko to nie można jej wypowiedzenia dać...
Avatar
petrux / 15 sierpnia 2020 r. o 08:52
+33
Kolejny błąd ortograficzny redaktora Kask. Proszę przejrzeć tekst jeszcze raz i znaleźć go samemu.
Avatar
Namojeoko / 15 sierpnia 2020 r. o 11:21
+28
Miała wstawić się w pracy?! A ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi?!
Avatar
Janusz_Paliwas / 15 sierpnia 2020 r. o 11:09
+15
Kolejny błąd ortograficzny redaktora Kask. Proszę przejrzeć tekst jeszcze raz i znaleźć go samemu.
  To taka tradycja dziennikarska na DW. A ja dalej się dziwię że firmy dają tu swoje reklamy i się nie wstydzą, obok takich dokonań ,,dziennikarzy''. Ja rozumiem że jak się pisze można tego nie zauważyć, ale word nie podkreśla na czerwono ?? Bo że korektora w tej gazecinie nie ma, widać od dawna.
Avatar
LBN / 16 sierpnia 2020 r. o 08:26
+12
Na moje oko baba coś kręci. A poza tym prawo do zwolnienia powinien mieć kazdy pracodawca jak mu sie pracownik nie podoba. Z dnia na dzień. Tak jak np. w USA. Ten eurosocjalizm musi upaść.
Avatar
poszeptucha / 15 sierpnia 2020 r. o 14:29
+7
Coś nie tak, zabrakło korektora? Np: ,,Nie wiedziałem, że mam zostać zwolniona,(...). Czyżby pan/pani obojniak? ,,(...) lider powiatowego PSL został starostą, zasłyną m.in. odwołaniem Jacka(...)". A tu, starosta - czyżby liczba mnoga? Skoro zasłyną?
Avatar
fillip75 / 15 sierpnia 2020 r. o 15:17
+5
Ja tam dopatrzyłem się tutaj sporego zakrzywienia czasoprzestrzeni. U tej pani 10 lipca trwał, aż... do 29 lipca?! A może znów wprowadzono rewolucję w kalendarzu i wypadło kilkanaście dni przy przejściu z kalendarza Julianskiego na Gregorianski? No i co z tym równouprawnieniem? Panie domagają się pensji mężczyzn, ale tyrać po godzinach to im już się nie chce? Co do trybu zwolnienia... W Niemczech jest lepiej. Mnie leżącego w szpitalu poinformowano telefonicznie pomiędzy drugą, a trzecią operacją, że do końca tygodnia zostanie rozwiązany stosunek pracy ze mną. A to, że uległem wypadkowi podczas wykonywania czynności pracowniczych... W Niemczech nie ma to znaczenia. Wysłano list do domu (nie do szpitala), wykonano telefon i... po sprawie. Ot i ta cudowna EUROPA ;) Polacy muszą się na to przygotować :( To do nas dotrze prędzej, czy później. Tak samo jak konieczność prserejestrowania auta na niemieckie tablice po dłuższym pobycie jak pół roku w Niemczech. Nie zrobisz tego? 3000 Euro kary i sholowanie auta do kraju. I bądź tu mobilnym i konkurencyjnym na "europejskim" rynku pracy.
Ja tam dopatrzyłem się tutaj sporego zakrzywienia czasoprzestrzeni. U tej pani 10 lipca trwał, aż... do 29 lipca?! A może znów wprowadzono rewolucję w kalendarzu i wypadło kilkanaście dni przy przejściu z kalendarza Julianskiego na Gregorianski? No i co z tym równouprawnieniem? Panie domagają się pensji mężczyzn, ale tyrać po godzinach to im już się nie chce? Co do trybu zwolnienia... W Niemczech jest lepiej. Mnie leżącego w szpitalu poinformowano telefonicznie pomiędzy drugą, a trzecią operacją, że do końca tygodnia zostanie rozwiązany stos... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 20 sierpnia 2020 r. o 10:01
+1
.... to niegdysiejsza kierownik placówki KRUS w Chełmie ??? ale tam się kotłuje :)
Avatar
TECZOWY_ZSL / 20 sierpnia 2020 r. o 10:01
+1
.... to niegdysiejsza kierownik placówki KRUS w Chełmie ??? ale tam się kotłuje :)
Avatar
LBN / 16 sierpnia 2020 r. o 08:26
+12
Na moje oko baba coś kręci. A poza tym prawo do zwolnienia powinien mieć kazdy pracodawca jak mu sie pracownik nie podoba. Z dnia na dzień. Tak jak np. w USA. Ten eurosocjalizm musi upaść.
Avatar
PISFAN / 15 sierpnia 2020 r. o 15:57
-1
Sorry bardzo ale nie trzeba było startować w konkursie jeżeli nie pasowała pani praca po godzinach a skoro wzięła Pani udział i wygrała to należało się liczyć z tym że trzeba będzie pracować po godzinach a nie stawiać na dzień dobry warunku ze mogę pracować tylko do 15 ja gdybym taki warunek postawił swojemu szefowi to by mnie wyśmiał i kazał mi szukać innej pracy jeżeli nie mam grupy o niepołnosprawności która zabraniała pracy po godzinach
Avatar
fillip75 / 15 sierpnia 2020 r. o 15:17
+5
Ja tam dopatrzyłem się tutaj sporego zakrzywienia czasoprzestrzeni. U tej pani 10 lipca trwał, aż... do 29 lipca?! A może znów wprowadzono rewolucję w kalendarzu i wypadło kilkanaście dni przy przejściu z kalendarza Julianskiego na Gregorianski? No i co z tym równouprawnieniem? Panie domagają się pensji mężczyzn, ale tyrać po godzinach to im już się nie chce? Co do trybu zwolnienia... W Niemczech jest lepiej. Mnie leżącego w szpitalu poinformowano telefonicznie pomiędzy drugą, a trzecią operacją, że do końca tygodnia zostanie rozwiązany stosunek pracy ze mną. A to, że uległem wypadkowi podczas wykonywania czynności pracowniczych... W Niemczech nie ma to znaczenia. Wysłano list do domu (nie do szpitala), wykonano telefon i... po sprawie. Ot i ta cudowna EUROPA ;) Polacy muszą się na to przygotować :( To do nas dotrze prędzej, czy później. Tak samo jak konieczność prserejestrowania auta na niemieckie tablice po dłuższym pobycie jak pół roku w Niemczech. Nie zrobisz tego? 3000 Euro kary i sholowanie auta do kraju. I bądź tu mobilnym i konkurencyjnym na "europejskim" rynku pracy.
Ja tam dopatrzyłem się tutaj sporego zakrzywienia czasoprzestrzeni. U tej pani 10 lipca trwał, aż... do 29 lipca?! A może znów wprowadzono rewolucję w kalendarzu i wypadło kilkanaście dni przy przejściu z kalendarza Julianskiego na Gregorianski? No i co z tym równouprawnieniem? Panie domagają się pensji mężczyzn, ale tyrać po godzinach to im już się nie chce? Co do trybu zwolnienia... W Niemczech jest lepiej. Mnie leżącego w szpitalu poinformowano telefonicznie pomiędzy drugą, a trzecią operacją, że do końca tygodnia zostanie rozwiązany stos... rozwiń
Avatar
poszeptucha / 15 sierpnia 2020 r. o 14:29
+7
Coś nie tak, zabrakło korektora? Np: ,,Nie wiedziałem, że mam zostać zwolniona,(...). Czyżby pan/pani obojniak? ,,(...) lider powiatowego PSL został starostą, zasłyną m.in. odwołaniem Jacka(...)". A tu, starosta - czyżby liczba mnoga? Skoro zasłyną?
Avatar
Namojeoko / 15 sierpnia 2020 r. o 11:21
+28
Miała wstawić się w pracy?! A ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi?!
Avatar
Janusz_Paliwas / 15 sierpnia 2020 r. o 11:09
+15
Kolejny błąd ortograficzny redaktora Kask. Proszę przejrzeć tekst jeszcze raz i znaleźć go samemu.
  To taka tradycja dziennikarska na DW. A ja dalej się dziwię że firmy dają tu swoje reklamy i się nie wstydzą, obok takich dokonań ,,dziennikarzy''. Ja rozumiem że jak się pisze można tego nie zauważyć, ale word nie podkreśla na czerwono ?? Bo że korektora w tej gazecinie nie ma, widać od dawna.
Avatar
TomaszBunc / 15 sierpnia 2020 r. o 10:56
+54
Zaraz, ustalmy fakty: - Pani sekretarz od 10 miesięcy jest nieobecna w pracy. (czy źle coś wyczytałem ?) - Dostaje pismo, żeby wstawiła się do pracy, zadaje sobie pytanie "W jakim celu?" (nie wstawia się , nie dzwoni żeby się zapytać) Moja ocena: - zakładam, że były wysyłane wcześniej listy polecone, które nie były odbierane. - jeżeli zawiodły inne formy kontaktu to nie dziwi mnie fakt osobistej delegacji (urząd skarbowy też czasem osobiście sćiąga mandaty, komornik też czasem ludzi odwiedza, policja jak ktoś się nie wstawi). - jaką role odgrywa dziecko na rękach ? (nikt Pani nie zakuwał w kajdanki). Ciekawi mnie: - Czy pobierała wynagrodzenie podczas swojej nieobecności ? - Czy urząd nie mógł przez blokowanie stanowiska zatrudnić kogoś na miejsce pani sekretarz ? - Gdzie jest niesprawiedliwość ?
Zaraz, ustalmy fakty: - Pani sekretarz od 10 miesięcy jest nieobecna w pracy. (czy źle coś wyczytałem ?) - Dostaje pismo, żeby wstawiła się do pracy, zadaje sobie pytanie "W jakim celu?" (nie wstawia się , nie dzwoni żeby się zapytać) Moja ocena: - zakładam, że były wysyłane wcześniej listy polecone, które nie były odbierane. - jeżeli zawiodły inne formy kontaktu to nie dziwi mnie fakt osobistej delegacji (urząd skarbowy też czasem osobiście sćiąga mandaty, komornik też czasem ludzi odwiedza, policja jak ktoś się nie wstawi). - ja... rozwiń
Avatar
DOgp / 15 sierpnia 2020 r. o 10:20
+53
Teraz strach kobiety z dziećmi zatrudniać, bo jak trzyma dziecko to nie można jej wypowiedzenia dać...
Avatar
_miki_ / 15 sierpnia 2020 r. o 09:54
+57
mieli czekać aż jaśniepani będzie miła ochotę przyjąć zwolnienie? żenada to płakanie po internetach
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Jak zostać gwiazdą". Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [2-4.10]
2 października 2020, 10:00

"Jak zostać gwiazdą". Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [2-4.10]

Wśród premier weekendu w lubelskich kinach znalazło się polskie widowisko "Jak zostać gwiazdą". Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie.

Tylko jeden mały samorząd pomógł wielkiemu przedsiębiorcy

Tylko jeden mały samorząd pomógł wielkiemu przedsiębiorcy

– Jedyną pomoc, jaką dotychczas otrzymaliśmy, to umorzenie przez gminę Janów Podlaski podatku od nieruchomości – przyznaje Władysław Grochowski, założyciel i prezes grupy hotelarskiej Arche.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 1 października 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 1 października 2020 r.

HydroTruck Radom – Pszczółka Start Lublin 65:76. Wrócili na zwycięski szlak

HydroTruck Radom – Pszczółka Start Lublin 65:76. Wrócili na zwycięski szlak

Pszczółka Start odniosła pewne zwycięstwo w Radomiu. Lublinianie pokonali w środowy wieczór tamtejsze HydroTruck 76:65. Kolejne spotkanie czerwono-czarnych odbędzie się już w niedzielę - ponownie na wyjeździe

W jakich dzielnicach Lublina narkotyki są najbardziej rozpowszechnione?

W jakich dzielnicach Lublina narkotyki są najbardziej rozpowszechnione?

Dziesiąta to dzielnica, w której narkotyki są najbardziej rozpowszechnione, drugie są Tatary. Takie dane prezentuje Urząd Miasta, który przygotowuje nowy plan walki z narkomanią, i pyta o opinię mieszkańców.

Mieszkańcy Zamościa zafundowali hali remont. OSiR wygrał głosowanie

Mieszkańcy Zamościa zafundowali hali remont. OSiR wygrał głosowanie

Już wiadomo na co mieszkańcy Zamościa chcą wydać pieniądze z budżetu obywatelskiego w przyszłym roku. Głównym beneficjentem jest hala sportowa. Za 900 tysięcy doczeka się bardzo potrzebnego remontu.

Były policjant z Lublina skazany za zgwałcenie kobiety

Były policjant z Lublina skazany za zgwałcenie kobiety

Były policjant z Lublina został skazany za zgwałcenie kobiety. – Zanim wykorzystał swoją ofiarę, wykręcał jej ręce i uderzył – ustalił sąd. Piotr S. był już wcześniej oskarżany o nękanie kobiet, ale wówczas został uniewinniony.

Lublin: Przyjmą więcej pacjentów i zapewnią lepsze leczenie
galeria

Lublin: Przyjmą więcej pacjentów i zapewnią lepsze leczenie

80 łóżek dla pacjentów i nowoczesny sprzęt medyczny. Pawilon Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Psychiatrycznego w Szpitalu Neuropsychiatrycznym jest już po remoncie. W środę został oddany do użytku. Dzięki modernizacji zwiększy się liczba pacjentów, którzy będą mogli skorzystać z leczenia, a jakość usług medycznych ma być znacznie wyższa.

Mieszkańcy pływają łodzią po ulicy w Lublinie. Od lat czekają na zmiany
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Mieszkańcy pływają łodzią po ulicy w Lublinie. Od lat czekają na zmiany

Mieszkańcy ul. Trześniowskiej zwodowali dzisiaj łódź na rozlewisku, które tworzy się na ich drodze. Od lat nie mogą się doprosić budowy ulicy. W tym roku też się nie doczekają.

Lublin: Zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej od 1 października

Lublin: Zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej od 1 października

W czwartek zmieni się rozkład jazdy autobusów i trolejbusów oraz trasy niektórych linii. Kursów ma być nieco więcej, trolejbusy wrócą na ul. Lipową, za to na pewien czas znikną z Krakowskiego Przedmieścia. W soboty linie komunikacji miejskiej nadal będą kursować najwyżej raz na 30 minut, a w niedziele raz na 50.

Chrobry – Górnik 1:1. Śpiączka znów trafił

Chrobry – Górnik 1:1. Śpiączka znów trafił

W meczu szóstej kolejki Fortuna I Ligi zespół trenera Kamila Kieresia zremisował na wyjeździe z Chrobrym Głogów 1:1. Tym samym dla łęcznian po serii czterech zwycięstw był to pierwszy w tym sezonie podział punktów

Casting. Można zagrać u legendy polskiego teatru eksperymentalnego

Casting. Można zagrać u legendy polskiego teatru eksperymentalnego

W sobotę w Lublinie wystąpi jeden z bardziej znanych ulicznych teatrów – KTO. Twórcy szukają statystów, który wystąpią w roli Kobieto-Wron. Spektakl „Zapach czasu” zobaczymy na placu Teatralnym

Nowa misja Przemysława Czarnka: polskie szkoły
Sonda
film

Nowa misja Przemysława Czarnka: polskie szkoły

Będąc wojewodą chciał wygasić mandat prezydenta Lublina, będąc posłem zasłynął ostrymi wypowiedziami przeciwko LGBT. Teraz Przemysław Czarnek dostał od prezesa PiS nową misję – będzie odpowiadał za edukację polskich dzieci od przedszkoli, przez szkoły po uczelnie wyższe.

Lublin gra żydowskie getto w trakcie II wojny światowej. Cudak przyjechał na Rybną
Zdjęcia
galeria

Lublin gra żydowskie getto w trakcie II wojny światowej. Cudak przyjechał na Rybną

Jeszcze do soboty będzie pracować w Lublinie ekipa kręcąca dla Telewizji Polskiej film „Cudak”, jedną z opowieści o Polakach ratujących Żydów podczas II wojny światowej. W piątek i sobotę powstawać będą m.in. widowiskowe sceny na tyłach kamienic przy ul. Dolnej Panny Marii.

Jutrzenka Giebułtów – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 1:1. Bramkarz pomógł wyrównać

Jutrzenka Giebułtów – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 1:1. Bramkarz pomógł wyrównać

Liczyli na komplet punktów w starciu z przedostatnim zespołem w tabeli, ale pewnie w Radzyniu Podlaskim i tak nie narzekają. Orlęta Spomlek przegrywały z Jutrzenką Giebułtów 0:1 jednak w doliczonym czasie gry piłkarze Artura Bożyka doprowadzili do wyrównania. A swój udział w bramce dającej remis miał... bramkarz gości.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.