Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

18 stycznia 2014 r.
16:15
Edytuj ten wpis

"Jestem z woj. chełmskiego". SLD chce znowu 49 województw

110 53 A A

Chełm ma szansę ponownie zostać stolicą województwa. Pod warunkiem, że w kraju do władzy wróci Sojusz Lewicy Demokratycznej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
SLD właśnie rozpoczął szeroko zakrojoną kampanię polityczną na rzecz przywrócenia 49 województw. Zapowiada, że jeśli tylko z woli wyborców przyjdzie mu przejąć ster rządów, to będzie to jego priorytetowym zadaniem, na równi z obniżeniem wieku emerytalnego do pierwotnego poziomu. - Dla średniej wielkości byłych miast wojewódzkich ostatnia reforma administracyjna była niezwykle kosztowna - powiedział podczas zwołanej w Chełmie konferencji prasowej Poseł RP Zbigniew Matuszczak. - Takie ośrodki jak Chełm straciły wiele instytucji, a tym samym miejsc pracy. Utraciły także wpływ na dotyczący ich bieg rzeczy. O jakiekolwiek wsparcie czy pomoc muszą pukać do drzwi lubelskich gabinetów. W efekcie te miasta stopniowo się wyludniają. Poseł Matuszczak przypomniał, że po tym, jak Chełm został stolicą województwa w 46-tysięcznym mieście przybyło 26 tys. mieszkańców. Chełmska Spółdzielnia Mieszkaniowa oddawała do użytku średnio po około 700 mieszkań rocznie. Od kilkunastu lat nie wybudowała ani jednego. Doszło do tego, że największym inwestorem i pracodawcą w mieście został… jego samorząd. Razem z Posłem Matuszczakiem do Chełma przyjechał także Leszek Aleksandrzak, wiceprzewodniczący SLD. - Rząd premiera Buzka swoją reformę administracyjną oparł na metropoliach - mówi wiceprzewodniczący. - To klasyczny model azjatycki. Nam bardziej odpowiada europejski, oparty na zrównoważonym rozwoju. Aleksandrzak zwrócił uwagę, że jeśli utrzymanie administracji 49 województw kosztowało 440 mln zł., to utrzymanie obecnych 16 pochłania już 770 mln zł. Jeśli chodzi natomiast o podział środków europejskich to 90 proc. unijnych dotacji pochłaniają metropolie. Tylko pozostałych 10 trafia do mniejszych ośrodków i na prowincję. Zgodnie z SLD-owską koncepcją przyszłe urzędy wojewódzkie powinny mieć charakter samorządowy. Wojewodów nie powoływałby premier, lecz byliby wybierani w powszechnych wyborach. Rola obecnych urzędów wojewódzkich powinna zostać sprowadzona jedynie do funkcji kontrolnych oraz tych związanych z ewentualnym reagowaniem w sytuacjach kryzysowych. Aleksandrzak zapytany jak ocenia szanse wprowadzenia postulowanej przez SLD reformy administracyjnej bez chwili zastanowienia odparł, że w obecnym układzie politycznym praktycznie są one zerowe. Niemniej jednak Sojusz w samym Chełmie niedługo zamierza rozprowadzić 1,5 tys. ankiet, w których chełmianie będą mogli wypowiedzieć się, jak im się żyło przed 1999 rokiem i jaki jest ich stosunek do przywrócenia województwa chełmskiego. To samo dotyczy wszystkich pozostałych byłych miast wojewódzkich. Wyniki tych ankiet oraz spotkań działaczy SLD z mieszkańcami mają stworzyć podstawę do przygotowania ogólnopolskiego referendum w tej sprawie.
Czytaj więcej o:

Komentarze 53

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 marca 2014 o 11:46
0

do czego doprowadziła reforma samorządowa? do takiego gówna jakie teraz mamy tzn. nie ma odpowiedzialności, nadrzędności itp. kiedyś było proste że za drogę odpowiada zarząd dróg miejskich, gddkia, ministerstwo transportu a dzisiaj? zależy jaka droga , jaki odcinek , i tak krajówki zarządzane przez gddkia ale z wyłączeniem odcinków w obrębach miast - chociaż kasę za korzystanie bierze "państwo" ale remontować mają miasta. PUP kiedyś podlegało bezpośrednio pod WUP a to pod ministerstwo Pracy a dziś ? Ministerstwo odsyła do Prezydenta miasta ponieważ to jest pracodawca urzędnikiów PUP :) reforma samorządowa to wielka porażka i celowa robota żeby zagmatwać , żeby nie dało się w prosty sposób załatwić i wyjaśnić prostej sprawy, żeby urzędasy mogli odbijać piłeczkę od biurka do biurka .......jestem za starym systemem 49województw , chociaż z tego powodu , że łatwiej jest kontrolować małe obszary - co wojewoda lubelski wie na temat potrzeb Chełma?- nieiwele , a okszowa?, kamienia? wólki .....? pewnie nie wie że takie miejscowości są :) zresztą widać jak obecnie rozwijają się miasta wojewódzkie a jak umierają byłe wojewódzkie......przecież wiadomo, że lubliniak nie będzie inwestował w Chełm !!! 

rozwiń
Avatar
Gość / 7 marca 2014 o 11:45
0

Opanuj się człowieku. Trzeba być ślepym albo niedoinformowanym, by mieć inne zdanie. Podział Polski na 49 województw przy dwustopniowym podziale administracyjnym kraju, był najbardziej optymalnym. Sprawdź, czym się zajmują starostwa, jakie mają kompetencje, budżet i ile osób zatrudniają. Dam ci przykład. Jest w Chełmskim Starostwie Wydział Kultury, Oświaty, Zdrowia i Sportu. Ile placówek kultury mu podlega - 0. Zdrowie - ile ma placówek - 0. Sport - ile prowadzi klubów - 0. Oświata - ile prowadzi placówek - 4 (2 szkoły i 2 domy dziecka). Rolnictwo - za co odpowiada? Zapytaj u źródła.


rozwiń
Avatar
Gość / 6 lutego 2014 o 12:27
0

do czego doprowadziła reforma samorządowa? do takiego gówna jakie teraz mamy tzn. nie ma odpowiedzialności, nadrzędności itp. kiedyś było proste że za drogę odpowiada zarząd dróg miejskich, gddkia, ministerstwo transportu a dzisiaj? zależy jaka droga , jaki odcinek , i tak krajówki zarządzane przez gddkia ale z wyłączeniem odcinków w obrębach miast - chociaż kasę za korzystanie bierze "państwo" ale remontować mają miasta. PUP kiedyś podlegało bezpośrednio pod WUP a to pod ministerstwo Pracy a dziś ? Ministerstwo odsyła do Prezydenta miasta ponieważ to jest pracodawca urzędnikiów PUP :) reforma samorządowa to wielka porażka i celowa robota żeby zagmatwać , żeby nie dało się w prosty sposób załatwić i wyjaśnić prostej sprawy, żeby urzędasy mogli odbijać piłeczkę od biurka do biurka .......jestem za starym systemem 49województw , chociaż z tego powodu , że łatwiej jest kontrolować małe obszary - co wojewoda lubelski wie na temat potrzeb Chełma?- nieiwele , a okszowa?, kamienia? wólki .....? pewnie nie wie że takie miejscowości są :) zresztą widać jak obecnie rozwijają się miasta wojewódzkie a jak umierają byłe wojewódzkie......przecież wiadomo, że lubliniak nie będzie inwestował w Chełm !!! 

do czego doprowadziła reforma samorządowa? do takiego gówna jakie teraz mamy tzn. nie ma odpowiedzialności, nadrzędności itp. kiedyś było proste że za drogę odpowiada zarząd dróg miejskich, gddkia, ministerstwo transportu a dzisiaj? zależy jaka droga , jaki odcinek , i tak krajówki zarządzane przez gddkia ale z wyłączeniem odcinków w obrębach miast - chociaż kasę za korzystanie bierze "państwo" ale remontować mają miasta. PUP kiedyś podlegało bezpośrednio pod WUP a to pod ministerstwo Pracy a dziś ? Ministerstwo odsyła do Prezydenta miast... rozwiń

Avatar
plainista / 21 stycznia 2014 o 17:01
0

koło Sawina to  była planowana po rozpadzie ZSRR,bo jak wiercili to od wiertni urwała się korona wiertła jak ją wyciągnęli owinięta była w waciak MADE IN CCCP.A osiedle Gwarek zaczęto budować po 1977r kiedy zaplanowano budowę szybu w Stefanowie.

Avatar
Gość / 21 stycznia 2014 o 15:43
0

Kopalnia węgla planowana była koło Sawina,a ówczesne politruki z Lublina postawili na swoim i teren pod kopalnię na bagnach wskazali.Tam wybudowali i na kurzawkę jaką przy budowie zastali,ogromne pieniądze wydali i mieli szczęście,że ją opanowali.

Avatar
Gość / 21 stycznia 2014 o 07:15
0

Szok : http://otourl.pl/messi_zaginol <-- czytaj tu :(

Avatar
ryl / 20 stycznia 2014 o 22:10
0

Spółdzielnia Mieszkaniowa Gwarek planowana była w Cycowie 10 km  od Bogdanki 6 km od Stefanowa.Zrobiono w Chełmie aby górnicy dojeżdżali do pracy około 50km,stąd 26 tys osób więcej w Chełmie częściowo dzięki tej spółdzielni.

Avatar
Gość / 20 stycznia 2014 o 20:52
0

Lubliniacy wszystkie powiaty z dawnych województw kiwają,ochłapy któremuś podrzucą i do ruiny doprowadzają,a z wpisów wynika,że co niektórzy te zabiegi pochwalają,albo za te wpisy kasę mają i papier toaletowy w razie czego w prawej ręce trzymają.

Avatar
LWL / 20 stycznia 2014 o 20:33
0

Już wystarczy że Chełm grabił przez 23 lata Włodawę i Krasnystaw rozbudowując się ich kosztem. Rozwijał się tylko on, za pieniądze całego województwa.  Na prowincję nie szło prawie nic. Ci co popierali SLD z powiatu włodawskiego i krasnostawskiego mocno się zastanowią teraz czy naprawdę warto. I niech żaden koleś z Chełma nie wmawia że było wtedy lepiej dla wszystkich. Lepiej to było najwyżej dla was. A dla pozostalych miast i wsi z tych województw to była bieda i zapieprzanie na chwałę "super" stolicy np. Chełma. Macie zbyt wybujałą ambicję. SLD chce pozyskać dodatkowe głosy, ale narobi sobie tym tylko jeszcze więcej wrogów. Wystarczy już eldorado dla Chełma i jemu podobnych przez 23 lata czyimś kosztem. Żaden Włodawiak którego znam nigdy nie popieralł tego sztucznego tworu jakim było województwo chełmskie. Włodawa od wieków byla związana z terenami na północ. Dopiero komuniści sobie umyślili żeby ją podczepić pod Chełm na siłę. NIGDY WIĘCEJ !!!

Już wystarczy że Chełm grabił przez 23 lata Włodawę i Krasnystaw rozbudowując się ich kosztem. Rozwijał się tylko on, za pieniądze całego województwa.  Na prowincję nie szło prawie nic. Ci co popierali SLD z powiatu włodawskiego i krasnostawskiego mocno się zastanowią teraz czy naprawdę warto. I niech żaden koleś z Chełma nie wmawia że było wtedy lepiej dla wszystkich. Lepiej to było najwyżej dla was. A dla pozostalych miast i wsi z tych województw to była bieda i zapieprzanie na chwałę "super" stolicy np. Chełma. Macie zbyt wybujałą... rozwiń

Avatar
jaxa / 20 stycznia 2014 o 20:30
0

http://www.tvp.pl/lublin/publicystyka/miedzy-sejmem-i-sejmikiem/wideo/20-stycznia-2014/13708440

Avatar
Gość / 7 marca 2014 o 11:46
0

do czego doprowadziła reforma samorządowa? do takiego gówna jakie teraz mamy tzn. nie ma odpowiedzialności, nadrzędności itp. kiedyś było proste że za drogę odpowiada zarząd dróg miejskich, gddkia, ministerstwo transportu a dzisiaj? zależy jaka droga , jaki odcinek , i tak krajówki zarządzane przez gddkia ale z wyłączeniem odcinków w obrębach miast - chociaż kasę za korzystanie bierze "państwo" ale remontować mają miasta. PUP kiedyś podlegało bezpośrednio pod WUP a to pod ministerstwo Pracy a dziś ? Ministerstwo odsyła do Prezydenta miasta ponieważ to jest pracodawca urzędnikiów PUP :) reforma samorządowa to wielka porażka i celowa robota żeby zagmatwać , żeby nie dało się w prosty sposób załatwić i wyjaśnić prostej sprawy, żeby urzędasy mogli odbijać piłeczkę od biurka do biurka .......jestem za starym systemem 49województw , chociaż z tego powodu , że łatwiej jest kontrolować małe obszary - co wojewoda lubelski wie na temat potrzeb Chełma?- nieiwele , a okszowa?, kamienia? wólki .....? pewnie nie wie że takie miejscowości są :) zresztą widać jak obecnie rozwijają się miasta wojewódzkie a jak umierają byłe wojewódzkie......przecież wiadomo, że lubliniak nie będzie inwestował w Chełm !!! 

rozwiń
Avatar
Gość / 7 marca 2014 o 11:45
0

Opanuj się człowieku. Trzeba być ślepym albo niedoinformowanym, by mieć inne zdanie. Podział Polski na 49 województw przy dwustopniowym podziale administracyjnym kraju, był najbardziej optymalnym. Sprawdź, czym się zajmują starostwa, jakie mają kompetencje, budżet i ile osób zatrudniają. Dam ci przykład. Jest w Chełmskim Starostwie Wydział Kultury, Oświaty, Zdrowia i Sportu. Ile placówek kultury mu podlega - 0. Zdrowie - ile ma placówek - 0. Sport - ile prowadzi klubów - 0. Oświata - ile prowadzi placówek - 4 (2 szkoły i 2 domy dziecka). Rolnictwo - za co odpowiada? Zapytaj u źródła.


rozwiń
Avatar
Gość / 6 lutego 2014 o 12:27
0

do czego doprowadziła reforma samorządowa? do takiego gówna jakie teraz mamy tzn. nie ma odpowiedzialności, nadrzędności itp. kiedyś było proste że za drogę odpowiada zarząd dróg miejskich, gddkia, ministerstwo transportu a dzisiaj? zależy jaka droga , jaki odcinek , i tak krajówki zarządzane przez gddkia ale z wyłączeniem odcinków w obrębach miast - chociaż kasę za korzystanie bierze "państwo" ale remontować mają miasta. PUP kiedyś podlegało bezpośrednio pod WUP a to pod ministerstwo Pracy a dziś ? Ministerstwo odsyła do Prezydenta miasta ponieważ to jest pracodawca urzędnikiów PUP :) reforma samorządowa to wielka porażka i celowa robota żeby zagmatwać , żeby nie dało się w prosty sposób załatwić i wyjaśnić prostej sprawy, żeby urzędasy mogli odbijać piłeczkę od biurka do biurka .......jestem za starym systemem 49województw , chociaż z tego powodu , że łatwiej jest kontrolować małe obszary - co wojewoda lubelski wie na temat potrzeb Chełma?- nieiwele , a okszowa?, kamienia? wólki .....? pewnie nie wie że takie miejscowości są :) zresztą widać jak obecnie rozwijają się miasta wojewódzkie a jak umierają byłe wojewódzkie......przecież wiadomo, że lubliniak nie będzie inwestował w Chełm !!! 

do czego doprowadziła reforma samorządowa? do takiego gówna jakie teraz mamy tzn. nie ma odpowiedzialności, nadrzędności itp. kiedyś było proste że za drogę odpowiada zarząd dróg miejskich, gddkia, ministerstwo transportu a dzisiaj? zależy jaka droga , jaki odcinek , i tak krajówki zarządzane przez gddkia ale z wyłączeniem odcinków w obrębach miast - chociaż kasę za korzystanie bierze "państwo" ale remontować mają miasta. PUP kiedyś podlegało bezpośrednio pod WUP a to pod ministerstwo Pracy a dziś ? Ministerstwo odsyła do Prezydenta miast... rozwiń

Avatar
plainista / 21 stycznia 2014 o 17:01
0

koło Sawina to  była planowana po rozpadzie ZSRR,bo jak wiercili to od wiertni urwała się korona wiertła jak ją wyciągnęli owinięta była w waciak MADE IN CCCP.A osiedle Gwarek zaczęto budować po 1977r kiedy zaplanowano budowę szybu w Stefanowie.

Avatar
Gość / 21 stycznia 2014 o 15:43
0

Kopalnia węgla planowana była koło Sawina,a ówczesne politruki z Lublina postawili na swoim i teren pod kopalnię na bagnach wskazali.Tam wybudowali i na kurzawkę jaką przy budowie zastali,ogromne pieniądze wydali i mieli szczęście,że ją opanowali.

Avatar
Gość / 21 stycznia 2014 o 07:15
0

Szok : http://otourl.pl/messi_zaginol <-- czytaj tu :(

Avatar
ryl / 20 stycznia 2014 o 22:10
0

Spółdzielnia Mieszkaniowa Gwarek planowana była w Cycowie 10 km  od Bogdanki 6 km od Stefanowa.Zrobiono w Chełmie aby górnicy dojeżdżali do pracy około 50km,stąd 26 tys osób więcej w Chełmie częściowo dzięki tej spółdzielni.

Avatar
Gość / 20 stycznia 2014 o 20:52
0

Lubliniacy wszystkie powiaty z dawnych województw kiwają,ochłapy któremuś podrzucą i do ruiny doprowadzają,a z wpisów wynika,że co niektórzy te zabiegi pochwalają,albo za te wpisy kasę mają i papier toaletowy w razie czego w prawej ręce trzymają.

Avatar
LWL / 20 stycznia 2014 o 20:33
0

Już wystarczy że Chełm grabił przez 23 lata Włodawę i Krasnystaw rozbudowując się ich kosztem. Rozwijał się tylko on, za pieniądze całego województwa.  Na prowincję nie szło prawie nic. Ci co popierali SLD z powiatu włodawskiego i krasnostawskiego mocno się zastanowią teraz czy naprawdę warto. I niech żaden koleś z Chełma nie wmawia że było wtedy lepiej dla wszystkich. Lepiej to było najwyżej dla was. A dla pozostalych miast i wsi z tych województw to była bieda i zapieprzanie na chwałę "super" stolicy np. Chełma. Macie zbyt wybujałą ambicję. SLD chce pozyskać dodatkowe głosy, ale narobi sobie tym tylko jeszcze więcej wrogów. Wystarczy już eldorado dla Chełma i jemu podobnych przez 23 lata czyimś kosztem. Żaden Włodawiak którego znam nigdy nie popieralł tego sztucznego tworu jakim było województwo chełmskie. Włodawa od wieków byla związana z terenami na północ. Dopiero komuniści sobie umyślili żeby ją podczepić pod Chełm na siłę. NIGDY WIĘCEJ !!!

Już wystarczy że Chełm grabił przez 23 lata Włodawę i Krasnystaw rozbudowując się ich kosztem. Rozwijał się tylko on, za pieniądze całego województwa.  Na prowincję nie szło prawie nic. Ci co popierali SLD z powiatu włodawskiego i krasnostawskiego mocno się zastanowią teraz czy naprawdę warto. I niech żaden koleś z Chełma nie wmawia że było wtedy lepiej dla wszystkich. Lepiej to było najwyżej dla was. A dla pozostalych miast i wsi z tych województw to była bieda i zapieprzanie na chwałę "super" stolicy np. Chełma. Macie zbyt wybujałą... rozwiń

Avatar
jaxa / 20 stycznia 2014 o 20:30
0

http://www.tvp.pl/lublin/publicystyka/miedzy-sejmem-i-sejmikiem/wideo/20-stycznia-2014/13708440

Zobacz wszystkie komentarze 53

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 0 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 15 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i opadów oraz burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 0

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie
28 lipca 2018, 11:00

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Atoli zaprasza na Słomiany Rynek (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyna), na wspólne świętowanie pierwszego chleba czyli Słowiańskich Podpłomyków. Wydarzenie obędzie się 28 lipca o godz. 11.

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 1

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 13 3

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 8 6

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 28 9

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 45 18

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 6

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 28

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!