Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

14 stycznia 2010 r.
16:21
Edytuj ten wpis

Kolejki w chełmskim PUP. Ludzie zajmują miejsca już w nocy

0 14 A A

Pan Mieczysław na rejestrację czekał od czwartej nad ranem. Udało się. Był 30. Pani Małgorzata odeszła z kwitkiem, bo przyszła dopiero o... szóstej i dla niej numerków już zabrakło.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Automat biletowy dla bezrobotnych wydaje numerki od godz. 7.30. Dziennie tylko 45. Nic więc dziwnego, że ludzie zajmują sobie kolejkę jeszcze w nocy. – To jakaś paranoja – skarżą się bezrobotni. Anonimowo, by – jak mówią – nie podpaść urzędnikom.

– Ja jestem tu już siódmy raz i dopiero teraz udało mi się dostać numerek. A stoję od czwartej rano – mówi pan Mieczysław. – Gdyby nie to, że zależy mi na ubezpieczeniu, odpuściłbym sobie. Ale nie daj Boże jakiejś choroby, to musiałbym sam płacić za leczenie. A z czego? Skoro człowiek nie ma pracy.

Pani Janina numerku już nie dostała. – Przyszłam przed godz. 6 – mówi. – Będę czekała i cały dzień. A nuż urzędnicy zlitują się nade mną i przyjmą, choć nie udało mi się zarejestrować. Muszę załatwić wszystkie formalności w ciągu najbliższego tygodnia, bo inaczej zasiłek mi przepadnie.

W podobnej sytuacji jest również pani Katarzyna spod Dorohuska. – Chyba następnym razem będę koczowała tu całą noc – mówi. – Innej możliwości nie widzę. Pytałam urzędniczki, czy mogę zarejestrować się na następny dzień. Powiedziały, że mają wolne terminy dopiero w lutym. Mnie to nie urządza.

Ludzie czekają w kolejce i klną. Dlaczego przyjmują tylko 45 osób? – pytają. – Gdyby dali więcej urzędników do rejestracji, można by załatwić więcej spraw.

Dla pani Anny kolejki w pośredniaku to nie nowość. – Przychodzę tu już kolejny dzień – mówi. Ale nie miałam wcześniej szczęścia by się dostać. Zauważyłam natomiast, że ludzie tworzą społeczną listę. Utworzenie takiej listy i ja zaproponowałam, a inni na to przystali. Cóż z tego skoro dostało mi się od urzędniczki.

– To był bardzo dobry pomysł, bo przynajmniej nikt nie czeka tu na darmo – dodaje pan Marian. – Wiadomo, że przyjmą 45 osób i tyle czeka. – Inaczej mielibyśmy tu wolnoamerykankę. A urzędnikom wara od tego, jak my tu sobie radzimy. I niech nie zganiają na nas winy za te kolejki. Jakby choć raz postali na mrozie parę godzin, to nie wydawaliby takich opinii.

– To nieprawda, że przyjmujemy tylko 45 osób dziennie – mówi Ewa Jasińska, kierownik działu rejestracji. W ciągu ośmiu dni obsłużyliśmy 551 bezrobotnych. Owszem automat wydaje 45 numerków. Ale przychodzą również osoby, które zapisały się wcześniej lub takie, które nie mogą czekać z rejestracją, bo są na przykład chore i mają umówioną wizytę u lekarza.

Skąd więc kolejki? Tak jest na początku każdego roku. – tłumaczy kierownik. – Wielu osobom z końcem roku wygasły umowy o prace. Spora grupa potrzebuje od nas zaświadczeń niezbędnych przy ubieganiu się świadczenia socjalne. Ale główny powód jest taki, że od stycznia wzrosły zasiłki dla bezrobotnych z 563 zł do 717 zł. Ich wypłata następuje już po siedmiu dniach od rejestracji. Im później się ktoś zarejestruje otrzyma mniejszy zasiłek.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marek / 11 czerwca 2013 r. o 10:23

Ostatnio byłem o 12, dostałem numerek 32, przede mną było kilka osób. Zrobiła się nagonka i wszyscy walą rano a o 11 nikogo już nie ma! :D

Avatar
Katarzyna / 9 stycznia 2012 r. o 09:54
Stoją tam od 4 nad ranem i tworzą kolejkę kolejki. Do maszyny ustawiają się według nocnej kolejki a przy tym zachowują się jak bydło. A dlaczego? Bo większość z nich pracuje na czarno i stoją by się zarejestrować bo nie mają ubezpieczenia. I niech nikt mi nie wmawia, że młodzież jest niekulturalna... niech przyjdzie i zobaczy 45-50 latków i ich zachowania gdy trzeba wydrukować numerek. PRZYJDZ CZŁOWIEKU O 13-TEJ TO NIE BĘDZIESZ STAŁ W KOLEJKACH. URZĄD REJESTRUJE DO 12:30. ALE IM NIE PRZETŁUMACZYSZ! KOMUNA!!!!!
Avatar
bezrobotny / 17 stycznia 2010 r. o 20:17
Nika napisał:
To co napisałaś jest trochę śmieszne. Wystarczy przyjść o 7.30 tak jak wydają numerki i stanąć w kolejkę. Nawet jak się nie dostanie numerka to warto poczekać i zająć sobie kolejkę za ostatnią osobą bo są duże szanse na zarejestrowanie. Ktoś kto nie zna prawdy może sobie wypisywać co mu się podoba. Wystarczy porozmawiać z urzędniczkami i zapytać o szanse na rejestrację. Ja poczekałam i się zarejestrowałam bez numerka i nie miałam problemów z urzędniczkami. A może warto się zastanowić jak jest na ich miejscu?

A Ty znasz prawde? zapraszam do urzedu o 7:30 to napewno sie zarejestrujesz.... kolejka sie ustawia od 2-3 w nocy. jak o 6 rano jest juz 50 osob to jaki sens ma czekanie?

A Ty znasz prawde? zapraszam do urzedu o 7:30 to napewno sie zarejestrujesz.... kolejka sie ustawia od 2-3 w nocy. jak o 6 rano jest juz 50 osob to jaki sens ma czekanie? rozwiń
Avatar
mona / 17 stycznia 2010 r. o 14:53
Nika napisał:
To co napisałaś jest trochę śmieszne. Wystarczy przyjść o 7.30 tak jak wydają numerki i stanąć w kolejkę. Nawet jak się nie dostanie numerka to warto poczekać i zająć sobie kolejkę za ostatnią osobą bo są duże szanse na zarejestrowanie. Ktoś kto nie zna prawdy może sobie wypisywać co mu się podoba. Wystarczy porozmawiać z urzędniczkami i zapytać o szanse na rejestrację. Ja poczekałam i się zarejestrowałam bez numerka i nie miałam problemów z urzędniczkami. A może warto się zastanowić jak jest na ich miejscu?



może i śmieszne ale prawdziwe....mądralo



może i śmieszne ale prawdziwe....mądralo rozwiń
Avatar
bezrobotny / 15 stycznia 2010 r. o 20:03
Nika napisał:
To co napisałaś jest trochę śmieszne. Wystarczy przyjść o 7.30 tak jak wydają numerki i stanąć w kolejkę. Nawet jak się nie dostanie numerka to warto poczekać i zająć sobie kolejkę za ostatnią osobą bo są duże szanse na zarejestrowanie. Ktoś kto nie zna prawdy może sobie wypisywać co mu się podoba. Wystarczy porozmawiać z urzędniczkami i zapytać o szanse na rejestrację. Ja poczekałam i się zarejestrowałam bez numerka i nie miałam problemów z urzędniczkami. A może warto się zastanowić jak jest na ich miejscu?


Jest duża różnica one mają prace a ty jesteś szczęśliwa bo jesteś bezrobotna i czeka na ciebie tysiąc ofert.


Jest duża różnica one mają prace a ty jesteś szczęśliwa bo jesteś bezrobotna i czeka na ciebie tysiąc ofert. rozwiń
Avatar
Nika / 15 stycznia 2010 r. o 18:58
To co napisałaś jest trochę śmieszne. Wystarczy przyjść o 7.30 tak jak wydają numerki i stanąć w kolejkę. Nawet jak się nie dostanie numerka to warto poczekać i zająć sobie kolejkę za ostatnią osobą bo są duże szanse na zarejestrowanie. Ktoś kto nie zna prawdy może sobie wypisywać co mu się podoba. Wystarczy porozmawiać z urzędniczkami i zapytać o szanse na rejestrację. Ja poczekałam i się zarejestrowałam bez numerka i nie miałam problemów z urzędniczkami. A może warto się zastanowić jak jest na ich miejscu?
Avatar
Nika / 15 stycznia 2010 r. o 18:52
mona napisał:
......żeby być jednym z pierwszych trzeba przed trzecią godziną rano stawić się przed urzędem....
smutna ta nasza rzeczywistość
Avatar
mona / 15 stycznia 2010 r. o 18:44
......żeby być jednym z pierwszych trzeba przed trzecią godziną rano stawić się przed urzędem....
smutna ta nasza rzeczywistość
Avatar
~mariolka~ / 15 stycznia 2010 r. o 11:03
Bzdury! Niekompetentna Pani "redaktor" bzdury wipisuje a ci biedni ludzie w to wierzą i nakręca się spirala. Zasiłek jest uzalezniony od wielu czynników ale napewno nie od "szybkiej" rejestracji. To przez takie artykuły w takich gazetach tworzą się te kolejki.
Avatar
P.Ł. / 15 stycznia 2010 r. o 08:43
wystarczy kilku z tych najwcześniej czekających bezrobotnych zatrudnić by rejestrowali innych i mamy 2 korzyści : mniej bezrobotnych i szybszą obsługę w urzędzie
Avatar
Marek / 11 czerwca 2013 r. o 10:23

Ostatnio byłem o 12, dostałem numerek 32, przede mną było kilka osób. Zrobiła się nagonka i wszyscy walą rano a o 11 nikogo już nie ma! :D

Avatar
Katarzyna / 9 stycznia 2012 r. o 09:54
Stoją tam od 4 nad ranem i tworzą kolejkę kolejki. Do maszyny ustawiają się według nocnej kolejki a przy tym zachowują się jak bydło. A dlaczego? Bo większość z nich pracuje na czarno i stoją by się zarejestrować bo nie mają ubezpieczenia. I niech nikt mi nie wmawia, że młodzież jest niekulturalna... niech przyjdzie i zobaczy 45-50 latków i ich zachowania gdy trzeba wydrukować numerek. PRZYJDZ CZŁOWIEKU O 13-TEJ TO NIE BĘDZIESZ STAŁ W KOLEJKACH. URZĄD REJESTRUJE DO 12:30. ALE IM NIE PRZETŁUMACZYSZ! KOMUNA!!!!!
Avatar
bezrobotny / 17 stycznia 2010 r. o 20:17
Nika napisał:
To co napisałaś jest trochę śmieszne. Wystarczy przyjść o 7.30 tak jak wydają numerki i stanąć w kolejkę. Nawet jak się nie dostanie numerka to warto poczekać i zająć sobie kolejkę za ostatnią osobą bo są duże szanse na zarejestrowanie. Ktoś kto nie zna prawdy może sobie wypisywać co mu się podoba. Wystarczy porozmawiać z urzędniczkami i zapytać o szanse na rejestrację. Ja poczekałam i się zarejestrowałam bez numerka i nie miałam problemów z urzędniczkami. A może warto się zastanowić jak jest na ich miejscu?

A Ty znasz prawde? zapraszam do urzedu o 7:30 to napewno sie zarejestrujesz.... kolejka sie ustawia od 2-3 w nocy. jak o 6 rano jest juz 50 osob to jaki sens ma czekanie?

A Ty znasz prawde? zapraszam do urzedu o 7:30 to napewno sie zarejestrujesz.... kolejka sie ustawia od 2-3 w nocy. jak o 6 rano jest juz 50 osob to jaki sens ma czekanie? rozwiń
Avatar
mona / 17 stycznia 2010 r. o 14:53
Nika napisał:
To co napisałaś jest trochę śmieszne. Wystarczy przyjść o 7.30 tak jak wydają numerki i stanąć w kolejkę. Nawet jak się nie dostanie numerka to warto poczekać i zająć sobie kolejkę za ostatnią osobą bo są duże szanse na zarejestrowanie. Ktoś kto nie zna prawdy może sobie wypisywać co mu się podoba. Wystarczy porozmawiać z urzędniczkami i zapytać o szanse na rejestrację. Ja poczekałam i się zarejestrowałam bez numerka i nie miałam problemów z urzędniczkami. A może warto się zastanowić jak jest na ich miejscu?



może i śmieszne ale prawdziwe....mądralo



może i śmieszne ale prawdziwe....mądralo rozwiń
Avatar
bezrobotny / 15 stycznia 2010 r. o 20:03
Nika napisał:
To co napisałaś jest trochę śmieszne. Wystarczy przyjść o 7.30 tak jak wydają numerki i stanąć w kolejkę. Nawet jak się nie dostanie numerka to warto poczekać i zająć sobie kolejkę za ostatnią osobą bo są duże szanse na zarejestrowanie. Ktoś kto nie zna prawdy może sobie wypisywać co mu się podoba. Wystarczy porozmawiać z urzędniczkami i zapytać o szanse na rejestrację. Ja poczekałam i się zarejestrowałam bez numerka i nie miałam problemów z urzędniczkami. A może warto się zastanowić jak jest na ich miejscu?


Jest duża różnica one mają prace a ty jesteś szczęśliwa bo jesteś bezrobotna i czeka na ciebie tysiąc ofert.


Jest duża różnica one mają prace a ty jesteś szczęśliwa bo jesteś bezrobotna i czeka na ciebie tysiąc ofert. rozwiń
Avatar
Nika / 15 stycznia 2010 r. o 18:58
To co napisałaś jest trochę śmieszne. Wystarczy przyjść o 7.30 tak jak wydają numerki i stanąć w kolejkę. Nawet jak się nie dostanie numerka to warto poczekać i zająć sobie kolejkę za ostatnią osobą bo są duże szanse na zarejestrowanie. Ktoś kto nie zna prawdy może sobie wypisywać co mu się podoba. Wystarczy porozmawiać z urzędniczkami i zapytać o szanse na rejestrację. Ja poczekałam i się zarejestrowałam bez numerka i nie miałam problemów z urzędniczkami. A może warto się zastanowić jak jest na ich miejscu?
Avatar
Nika / 15 stycznia 2010 r. o 18:52
mona napisał:
......żeby być jednym z pierwszych trzeba przed trzecią godziną rano stawić się przed urzędem....
smutna ta nasza rzeczywistość
Avatar
mona / 15 stycznia 2010 r. o 18:44
......żeby być jednym z pierwszych trzeba przed trzecią godziną rano stawić się przed urzędem....
smutna ta nasza rzeczywistość
Avatar
~mariolka~ / 15 stycznia 2010 r. o 11:03
Bzdury! Niekompetentna Pani "redaktor" bzdury wipisuje a ci biedni ludzie w to wierzą i nakręca się spirala. Zasiłek jest uzalezniony od wielu czynników ale napewno nie od "szybkiej" rejestracji. To przez takie artykuły w takich gazetach tworzą się te kolejki.
Avatar
P.Ł. / 15 stycznia 2010 r. o 08:43
wystarczy kilku z tych najwcześniej czekających bezrobotnych zatrudnić by rejestrowali innych i mamy 2 korzyści : mniej bezrobotnych i szybszą obsługę w urzędzie