Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

4 lutego 2010 r.
14:29
Edytuj ten wpis

Prokuratura bada, czy stok w Kumowej Dolinie działa legalnie

0 30 A A

To samowola budowlana – mówi powiatowy inspektor nadzoru. Inwestor twierdzi, że wszystko robił legalnie. Nadzór jednak nakazał zamknięcie stoku narciarskiego i zgłosił sprawę do prokuratury. Ale narciarze szusują nadal.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
11 stycznia. Gazety informują, że funkcjonuje już stok narciarski wybudowany w Kumowej Dolinie przez firmę Wotex. Bez przecinania wstęg i korków szampana, ale działa. Artykuły czytają inspektorzy nadzoru budowlanego i jeszcze tego samego dnia przychodzą z kontrolą na stok.

– Pracownicy nadzoru stwierdzili na miejscu 2 wyciągi i 2 obiekty: jeden składający się z 14 kontenerów, a drugi z 4 – mówi Krzysztof Chyła, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. – Niestety, pracownik stoku nie okazał żadnych dokumentów świadczących o legalności budowy.

– Nikt mnie nie poinformował o kontroli. Dokumenty były, ale w firmie – zapewnia Wojciech Gąska, właściciel Wotexu.

13 stycznia. Właściciel firmy Wotex przychodzi do nadzoru. Bez dokumentów. Zapewnia, że doniesie je do następnego dnia do godz. 10.

14 stycznia. – Pan Gąska nie pokazał się ani do godz. 10, ani w ogóle. Dokumentów nie doniósł – mówi Chyła.

18 stycznia. Nadzór budowlany wydaje postanowienie o wstrzymaniu budowy stoku i nakazuje właścicielowi ogrodzenie obiektu, aby nie mogły tam wejść "osoby trzecie”, lub zdemontowanie urządzeń.

– Dla nas najważniejsze są dokumenty potwierdzające legalność budowy. W tym przypadku ich nie było – dodaje inspektor. Dlatego tego samego dnia nadzór powiadamia prokuraturę o popełnieniu samowoli budowlanej.

19 stycznia. Do nadzoru trafiają dokumenty z urzędu miasta. To zgłoszenie firmy "Wotex” o zamiarze wykonania robót nie wymagających pozwolenia na budowę. Datowane na 23 grudnia. 11 stycznia urząd oficjalnie poinformował inwestora że nie wniósł do zgłoszenia zastrzeżeń.

– Wszystkie wymagane dokumenty zostały firmie wydane – mówi prezydent Agata Fisz. – Pan Chyła zwrócił się do nas o ich dosłanie. Mogę się tylko dziwić, że zamiast na nie poczekać, od razu wydał postanowienie.

28 stycznia. Postępowanie w sprawie samowoli trwa, a stok, mimo postanowienia wydanego przez nadzór, nadal działa. – I bardzo dobrze, tyle się naczekaliśmy, to teraz chcemy z niego korzystać – mówi pan Andrzej, zapalony narciarz. – Ale że to niby samowola budowlana? Nie chce mi się wierzyć.

4 lutego. – Narciarze w dalszym ciągu szusują w Kumowej Dolinie. – Nie zamierzam zamykać stoku – mówi Gąska. – Wszystko, co zostało tu zamontowane nie jest trwale związane z gruntem. Dlatego nie potrzebowałem pozwolenia na budowę, a jedynie zgłoszenia. Działam legalnie.

Dokładnie te same urządzenia były m.in. w Batorzu. Na podstawie takich samych dokumentów. Na innych stokach w Rąblowie i Jacni jest tak samo. Tylko tu są problemy. Gdybym wiedział, że tak będzie, w ogóle nie zaczynałbym działalności. Dla mnie ta cała sytuacja to szok.

– Sytuacja faktycznie jest niecodzienna – mówi Chyła. – W całej mojej karierze nie przypominam sobie podobnego zdarzenia, aby tak głośna inwestycja okazała się samowolą budowlaną.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Artur / 7 lutego 2010 o 10:40
0
gs napisał:
A kto miał wnieść jak to na terenie miejskim. Wymaganie takie to czysta fikcja!PINB się odgrywa za próbę zwolnienia z pracy!


Ja myślę ,że pani Prezydent nie chciała się podłożyc z tym stokiem, bo jak klient złożył dokumenty 23XII to dlaczego tak długo czekala z wydaniem pozwolenia???
Bo jakby mu wydała to pozwolenie a potem wyciąg urwal komuś rekę lub nogę to odpowiada ONA !!!.
A tak Facet zrobił samowolę to teraZ ODPOWIADA ON, a stok będzie działał tak czy siak bo procedura trwa...
Niezle to sobie ktoś wymyslił...


Ja myślę ,że pani Prezydent nie chciała się podłożyc z tym stokiem, bo jak klient złożył dokumenty 23XII to dlaczego tak długo czekala z wydaniem pozwolenia???
Bo jakby mu wydała to pozwolenie a potem wyciąg urwal komuś rekę lub nogę to odpowiada ONA !!!.
A tak Facet zrobił samowolę to teraZ ODPOWIADA ON, a stok będzie działał tak czy siak bo procedura trwa...
Niezle to sobie ktoś wymyslił... rozwiń
Avatar
Gość / 6 lutego 2010 o 19:43
0
Gość napisał:
"Staliniątko" Siepsiak winien stać się niezwłocznie obiektem zainteresowań prokuratury-oby nie chełmskiej-a nie kandydatem na urząd Prezydenta Miasta Chełma.

dlaczego? rozwiń myśl może mamy podobne informacje?
Avatar
Gość / 6 lutego 2010 o 19:34
0
"Staliniątko" Siepsiak winien stać się niezwłocznie obiektem zainteresowań prokuratury-oby nie chełmskiej-a nie kandydatem na urząd Prezydenta Miasta Chełma.
Avatar
Gość / 6 lutego 2010 o 17:54
0
~karol~ napisał:
Ale Obaj jesteście Pacany i Bęcfały Nie pisze się ``Prezydeny`` !!!!


Ktoś ma szeroki palce wybiera Y zamiast T pseudo mondralo, wielki problem czepiasz się koleś
Avatar
gs / 6 lutego 2010 o 14:27
0
laik napisał:
A czym się różni rozpoczęcie prac budowlanych 25-tego i 31-dnia skoro nikt nie wniósł zastrzeżeń?

A kto miał wnieść jak to na terenie miejskim. Wymaganie takie to czysta fikcja!PINB się odgrywa za próbę zwolnienia z pracy!
Avatar
~karol~ / 6 lutego 2010 o 11:02
0
Gość napisał:
Pani Prezydeny Fisz - bolku, prostaku, wieśniaku bez kultury !!!! -odrobine szacunku dla ludzi. Pani Prezydeny do pięt nie dorastasz ze swoja inteligencją.


Ale Obaj jesteście Pacany i Bęcfały Nie pisze się ``Prezydeny`` !!!!
Avatar
Gość / 5 lutego 2010 o 12:55
0
Pracownik napisał:
Matuszczak kazał otwierać to otworzyli chociaż pozwolenia nie było, a przeciaż można było wcześniej wszystko zrobić i się w czasie wyrobić. A teraz Fiszowa za to beknie, szkoda tylko że jak zawsze tracą na tych przekrętach mieszkańcy.. Co to za urzędnicy którzy sami łamią prawo?? Fiszowa ma dobre chęci ale przecież wszyscy w urzędzie wiedzą, że się na niczym nie zna..


Pani Prezydeny Fisz - bolku, prostaku, wieśniaku bez kultury !!!! -odrobine szacunku dla ludzi. Pani Prezydeny do pięt nie dorastasz ze swoja inteligencją.


Pani Prezydeny Fisz - bolku, prostaku, wieśniaku bez kultury !!!! -odrobine szacunku dla ludzi. Pani Prezydeny do pięt nie dorastasz ze swoja inteligencją. rozwiń
Avatar
laik / 5 lutego 2010 o 11:22
0
A czym się różni rozpoczęcie prac budowlanych 25-tego i 31-dnia skoro nikt nie wniósł zastrzeżeń?
Avatar
jaro / 5 lutego 2010 o 10:34
0
NartowNIK napisał:
"Polska uplasowała się na 71 miejscu w rankingu wolności gospodarczej na świecie. Wyprzedzają nas takie kraje, jak Gruzja, Botswana czy Urugwaj "...
Teraz masz też w tej niechlubnej statystyce swój udział!!!
Nie żebym miał coś przeciwko południowej Afryce czy też bostwańczykom, ale żeby być w dziedzinie wolności gospodarczych za państwem bez dostępu do morza czyli gospodarczo uzależnionym od swoich sąsiadów to tylko dzięki takim jak ci z Chełam i Ty sam, być można!!!

Alleluja urzedNIKom!!!




Oto kolejny pseudo-twórca nie nadający się do pracy tylko do piep...nia głupot.
Chcesz bawić się tak dalej zapisz się do odpowiedniej partyji.
A prawda jest że nowelizacja prawa budowlanego by się przydała żeby kary za takie bezmyśle postępowanie Inwestorów była bardzo surowa.
Znając realia Nadzór sobie pogada, popisze (bo nic innego nie może) no i zima minie-więc wyciąg zostanie zdemontowany i będzie po sprawie.
A co bedzie gdy dojdzie do wypadku, pewnie nasz drogi Pan nie ma równiez ubezpieczenia OC- bo po co wydawać kasę na coś zbędnego.
Po co mysleć z wyprzedzenie równiez i w takim przypadku.
jestem jak najbardziej za rozwojem regionu ale jestem przeciwko "kolesiostwu" dzieki któremu usiłuje się ominąć przepisy prawa.
Czy nikt nie zadał sobie trudu żeby sprawdzić któż to kryje "z urzedu" naszego ślizgacza.




Oto kolejny pseudo-twórca nie nadający się do pracy tylko do piep...nia głupot.
Chcesz bawić się tak dalej zapisz się do odpowiedniej partyji.
A prawda jest że nowelizacja prawa budowlanego by się przydała żeby kary za takie bezmyśle postępowanie Inwestorów była bardzo surowa.
Znając realia Nadzór sobie pogada, popisze (bo nic innego nie może) no i zima minie-więc wyciąg zostanie zdemontowany i będzie po sprawie.
A co bedzie gdy dojdzie do wypadku, pewnie nasz drogi Pan nie m... rozwiń
Avatar
Sam / 5 lutego 2010 o 10:13
0
Matuszczak kazał otwierać to otworzyli chociaż pozwolenia nie było, a przeciaż można było wcześniej wszystko zrobić i się w czasie wyrobić. A teraz Fiszowa za to beknie, szkoda tylko że jak zawsze tracą na tych przekrętach mieszkańcy.. Co to za urzędnicy którzy sami łamią prawo?? Fiszowa ma dobre chęci ale przecież wszyscy w urzędzie wiedzą, że się na niczym nie zna..

Nie zrzucaj wszystkiego na Matuszczaka, kto jak kto ale on ma na pewno czyste sumienie..
Avatar
Artur / 7 lutego 2010 o 10:40
0
gs napisał:
A kto miał wnieść jak to na terenie miejskim. Wymaganie takie to czysta fikcja!PINB się odgrywa za próbę zwolnienia z pracy!


Ja myślę ,że pani Prezydent nie chciała się podłożyc z tym stokiem, bo jak klient złożył dokumenty 23XII to dlaczego tak długo czekala z wydaniem pozwolenia???
Bo jakby mu wydała to pozwolenie a potem wyciąg urwal komuś rekę lub nogę to odpowiada ONA !!!.
A tak Facet zrobił samowolę to teraZ ODPOWIADA ON, a stok będzie działał tak czy siak bo procedura trwa...
Niezle to sobie ktoś wymyslił...


Ja myślę ,że pani Prezydent nie chciała się podłożyc z tym stokiem, bo jak klient złożył dokumenty 23XII to dlaczego tak długo czekala z wydaniem pozwolenia???
Bo jakby mu wydała to pozwolenie a potem wyciąg urwal komuś rekę lub nogę to odpowiada ONA !!!.
A tak Facet zrobił samowolę to teraZ ODPOWIADA ON, a stok będzie działał tak czy siak bo procedura trwa...
Niezle to sobie ktoś wymyslił... rozwiń
Avatar
Gość / 6 lutego 2010 o 19:43
0
Gość napisał:
"Staliniątko" Siepsiak winien stać się niezwłocznie obiektem zainteresowań prokuratury-oby nie chełmskiej-a nie kandydatem na urząd Prezydenta Miasta Chełma.

dlaczego? rozwiń myśl może mamy podobne informacje?
Avatar
Gość / 6 lutego 2010 o 19:34
0
"Staliniątko" Siepsiak winien stać się niezwłocznie obiektem zainteresowań prokuratury-oby nie chełmskiej-a nie kandydatem na urząd Prezydenta Miasta Chełma.
Avatar
Gość / 6 lutego 2010 o 17:54
0
~karol~ napisał:
Ale Obaj jesteście Pacany i Bęcfały Nie pisze się ``Prezydeny`` !!!!


Ktoś ma szeroki palce wybiera Y zamiast T pseudo mondralo, wielki problem czepiasz się koleś
Avatar
gs / 6 lutego 2010 o 14:27
0
laik napisał:
A czym się różni rozpoczęcie prac budowlanych 25-tego i 31-dnia skoro nikt nie wniósł zastrzeżeń?

A kto miał wnieść jak to na terenie miejskim. Wymaganie takie to czysta fikcja!PINB się odgrywa za próbę zwolnienia z pracy!
Avatar
~karol~ / 6 lutego 2010 o 11:02
0
Gość napisał:
Pani Prezydeny Fisz - bolku, prostaku, wieśniaku bez kultury !!!! -odrobine szacunku dla ludzi. Pani Prezydeny do pięt nie dorastasz ze swoja inteligencją.


Ale Obaj jesteście Pacany i Bęcfały Nie pisze się ``Prezydeny`` !!!!
Avatar
Gość / 5 lutego 2010 o 12:55
0
Pracownik napisał:
Matuszczak kazał otwierać to otworzyli chociaż pozwolenia nie było, a przeciaż można było wcześniej wszystko zrobić i się w czasie wyrobić. A teraz Fiszowa za to beknie, szkoda tylko że jak zawsze tracą na tych przekrętach mieszkańcy.. Co to za urzędnicy którzy sami łamią prawo?? Fiszowa ma dobre chęci ale przecież wszyscy w urzędzie wiedzą, że się na niczym nie zna..


Pani Prezydeny Fisz - bolku, prostaku, wieśniaku bez kultury !!!! -odrobine szacunku dla ludzi. Pani Prezydeny do pięt nie dorastasz ze swoja inteligencją.


Pani Prezydeny Fisz - bolku, prostaku, wieśniaku bez kultury !!!! -odrobine szacunku dla ludzi. Pani Prezydeny do pięt nie dorastasz ze swoja inteligencją. rozwiń
Avatar
laik / 5 lutego 2010 o 11:22
0
A czym się różni rozpoczęcie prac budowlanych 25-tego i 31-dnia skoro nikt nie wniósł zastrzeżeń?
Avatar
jaro / 5 lutego 2010 o 10:34
0
NartowNIK napisał:
"Polska uplasowała się na 71 miejscu w rankingu wolności gospodarczej na świecie. Wyprzedzają nas takie kraje, jak Gruzja, Botswana czy Urugwaj "...
Teraz masz też w tej niechlubnej statystyce swój udział!!!
Nie żebym miał coś przeciwko południowej Afryce czy też bostwańczykom, ale żeby być w dziedzinie wolności gospodarczych za państwem bez dostępu do morza czyli gospodarczo uzależnionym od swoich sąsiadów to tylko dzięki takim jak ci z Chełam i Ty sam, być można!!!

Alleluja urzedNIKom!!!




Oto kolejny pseudo-twórca nie nadający się do pracy tylko do piep...nia głupot.
Chcesz bawić się tak dalej zapisz się do odpowiedniej partyji.
A prawda jest że nowelizacja prawa budowlanego by się przydała żeby kary za takie bezmyśle postępowanie Inwestorów była bardzo surowa.
Znając realia Nadzór sobie pogada, popisze (bo nic innego nie może) no i zima minie-więc wyciąg zostanie zdemontowany i będzie po sprawie.
A co bedzie gdy dojdzie do wypadku, pewnie nasz drogi Pan nie ma równiez ubezpieczenia OC- bo po co wydawać kasę na coś zbędnego.
Po co mysleć z wyprzedzenie równiez i w takim przypadku.
jestem jak najbardziej za rozwojem regionu ale jestem przeciwko "kolesiostwu" dzieki któremu usiłuje się ominąć przepisy prawa.
Czy nikt nie zadał sobie trudu żeby sprawdzić któż to kryje "z urzedu" naszego ślizgacza.




Oto kolejny pseudo-twórca nie nadający się do pracy tylko do piep...nia głupot.
Chcesz bawić się tak dalej zapisz się do odpowiedniej partyji.
A prawda jest że nowelizacja prawa budowlanego by się przydała żeby kary za takie bezmyśle postępowanie Inwestorów była bardzo surowa.
Znając realia Nadzór sobie pogada, popisze (bo nic innego nie może) no i zima minie-więc wyciąg zostanie zdemontowany i będzie po sprawie.
A co bedzie gdy dojdzie do wypadku, pewnie nasz drogi Pan nie m... rozwiń
Avatar
Sam / 5 lutego 2010 o 10:13
0
Matuszczak kazał otwierać to otworzyli chociaż pozwolenia nie było, a przeciaż można było wcześniej wszystko zrobić i się w czasie wyrobić. A teraz Fiszowa za to beknie, szkoda tylko że jak zawsze tracą na tych przekrętach mieszkańcy.. Co to za urzędnicy którzy sami łamią prawo?? Fiszowa ma dobre chęci ale przecież wszyscy w urzędzie wiedzą, że się na niczym nie zna..

Nie zrzucaj wszystkiego na Matuszczaka, kto jak kto ale on ma na pewno czyste sumienie..
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 37 3

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 14 0

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 36 47

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 13 13

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 5 8

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 1

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 3 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0