Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

25 maja 2010 r.
21:39
Edytuj ten wpis

Ratował życie sąsiadowi teraz sam ma problemy

0 18 A A

Człowiek potrzebował pomocy. Udzieliłem jej, a teraz sam mam problemy – mówi Kazimierz Watrakiewicz. – Ubezpieczyciel nie chce zwrócić mi pieniędzy za fotel samochodowy zniszczony podczas ratowania życia sąsiada.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Byłem na wsi w Andrzejowie koło Chełma – opowiada Watrakiewicz. – Nagle przybiegł chłopak od sąsiadów. Powiedział, że jego wujek stracił przytomność i trzeba go szybko zawieźć do lekarza. Natychmiast położyliśmy go na tylnym siedzeniu samochodu i pojechaliśmy do ośrodka zdrowia. Lekarz był na wizytach domowych. Wezwaliśmy karetkę. Kiedy czekaliśmy na jej przyjazd, mężczyzna dostał jakiegoś ataku. Zaczął kopać w fotel.

Pogotowie przyjechało po kilku minutach. Zaczęła się reanimacja. Mężczyzna przeżył.
Kiedy już emocje związane z akcją opadły pan Kazimierz zauważył, że ma doszczętnie zniszczony fotel kierowcy. – Chciałem ubiegać się o odszkodowanie, ale dowiedziałem się, że mi się nie należy – mówi.

– Samo OC nie wystarczy. Tylko auto- casco mogłoby pokryć koszty naprawy – dowiedzieliśmy się w przedstawicielstwie HDI Asekuracja w Lublinie.

– Nowy fotel to koszt kilkuset złotych – dodaje pan Kazimierz. – Okazuje się, że zadośćuczynienia będę musiał dochodzić od... mężczyzny, któremu pomogłem.

– Nasi ratownicy i lekarze są ubezpieczeni od ewentualnych roszczeń ze strony ofiar wypadków czy innych osób, którym udzielaliśmy pomocy – mówi Marek Cydejko, dyrektor Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie. – Niekiedy trzeba np zniszczyć ubranie poszkodowanego. Wtedy ubezpieczyciel może zapłacić za wszelkie szkody.

– Czuję się w obowiązku pomagać, ale nie mogę zrozumieć dlaczego nikt nie chce pomagać tym, którzy ponieśli straty udzielając komuś pomocy – kwituje pan Kazimierz. – To jakiś paradoks.

Problemem zajmie się Europejskie Stowarzyszenie Pomocy Poszkodowanym. – Sprawa jest dziwna, ale do wyjaśnienia – mówi Krzysztof Budzik ze stowarzyszenia.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Normalny / 29 maja 2010 o 13:15
0
A co ma ubezpieczenie OC do zniszczenia samochodu? OC, jest nie dla Nas, a dla kogoś, kogo my potrącimy uszkodzimy! Po co rozdmuchiwać sprawę, jak po prostu się nie rozumie czym jest dane ubezpieczenie! Tak jak napisano, AutoCasco może zwrócić, ale w ogóle nie ma takiej potrzeby, bo wystarczy że odda poszkodowany i to jest normalne!

Ja nie rozumiem, po co mieszać w to ubezpieczyciela, z którym się zawarło inne ubezpieczenie! W regulaminie polisy jasno wszystko jest napisane, jak można robić artykuł z powodu takiego, że komuś się czytać nie chce?

Chyba facet jak mu się życie uratowało, może wysupłać te parę zł na fotel. Ale dziadek cwany, już na starcie zawyża wartość fotela i chce po prostu wydymać ubezpieczalnię. Może prokurator by się zainteresował tą próbą wyłudzenia?
A co ma ubezpieczenie OC do zniszczenia samochodu? OC, jest nie dla Nas, a dla kogoś, kogo my potrącimy uszkodzimy! Po co rozdmuchiwać sprawę, jak po prostu się nie rozumie czym jest dane ubezpieczenie! Tak jak napisano, AutoCasco może zwrócić, ale w ogóle nie ma takiej potrzeby, bo wystarczy że odda poszkodowany i to jest normalne!

Ja nie rozumiem, po co mieszać w to ubezpieczyciela, z którym się zawarło inne ubezpieczenie! W regulaminie polisy jasno wszystko jest napisane, jak można robić artykuł z powodu taki... rozwiń
Avatar
mr.x / 27 maja 2010 o 15:39
0
DZIADEK ŚCIEMNIA JAK WARSZAWSKI TARYFIARZ,CO ZA RYSKĘ NA ZDERZAKU BĘDZIE CHODZIŁ DO BISKUPA ŻEBY MU NOWE AUTO ODKUPIŁ,FACET KTÓREMU URATOWAŁ ŻYCIE POWINIEN MU ODPALIĆ PARĘ GROSZY NA TEN FOTEL DO BECZKI NA SZROCIE TAKI STOI MAX 100PEELENÓW TO CHYBA ŻYCIE TEGO KOPIĄCEGO BYŁO TYLE WARTE,ALE NIE,ON PEWNIE CHCE ZAROBIĆ NA TYM WYPADKU I NACIĄGNĄĆ UBEZPIECZYCIELA JAK KAŻDY
Avatar
Gość / 26 maja 2010 o 18:52
0
milosnik wieswagonow napisał:
kolego madry nie wszyscy jezdza 20 letnim bmw z 30 kg szpachli na sobie i nie kazdemu jest obojetne jaki fotel bedzie mial, podejrzewam ze tobie by snopek nie przeszkadzal pod wiesniackim zaden

Kup sobie fotel lotniczy do swojego Tico, od razu poczujesz się lepiej
Avatar
nikt / 26 maja 2010 o 17:53
0
Fotel do szrociastego Audi 80 to koszt ok 50 zl .Za 300 można kupic całe wnętrze.
Avatar
Gość / 26 maja 2010 o 15:24
0
Ciekawe jak kapiąc w fotel kierowcy z tylnej kanapy można go wygiąć w stronę właśnie tej tylnej kanapy?
Avatar
Tomasz / 26 maja 2010 o 12:55
0
puzon20 napisał:
[...] Może podpowiecie, jak można usankcjonować taką wzorową postawę obywatelską?

W wielkiej tajemnicy ci podpowiem. Kupić trzeba AC, ale o tym cicho, przynajmniej do wyborów.
Avatar
YatzeK / 26 maja 2010 o 12:52
0
puzon20 napisał:
chodzi o fakt

Fakt jest taki:

Jakiekolwiek roszczenia ubezpieczeniowe niezależnie od przyczyn szkody są uzasadnione WYŁĄCZNIE po wcześniejszym ubezpieczeniu się od takich szkód.

Jeżeli natomiast przyczyną szkody była druga osoba, to może żądać naprawienia szkody WYŁĄCZNIE od tej osoby lub jej rodziny.
Avatar
milosnik wieswagonow / 26 maja 2010 o 12:52
0
Tomasz napisał:
Fotel kierowcy do BMW E36 kosztował mnie 150 zeta. Tapicerka w dobrym stanie, i dlatego 150, bo wyciuchane można kupić za 100. Ale oczywiście w serwisie BMW zaśpiewali 800 za samo oparcie (też miałem mechanicznie uszkodzone). Kwestia tylko po co komu nowy fotel w 13 letnim samochodzie. Więc nie wiem kto tu ma 12 lat, czas wyjść zza komputera i pomóc mamie odkurzyć mieszkanie, kolego mądry.


kolego madry nie wszyscy jezdza 20 letnim bmw z 30 kg szpachli na sobie i nie kazdemu jest obojetne jaki fotel bedzie mial, podejrzewam ze tobie by snopek nie przeszkadzal pod wiesniackim zaden


kolego madry nie wszyscy jezdza 20 letnim bmw z 30 kg szpachli na sobie i nie kazdemu jest obojetne jaki fotel bedzie mial, podejrzewam ze tobie by snopek nie przeszkadzal pod wiesniackim zaden rozwiń
Avatar
puzon20 / 26 maja 2010 o 12:29
0
chodzi o fakt: człowiek ratując życie innej osoby poniósł z nieswojej winy szkodę. Sam pomógł, a teraz sam zapłaci. Czy tak powinno być? Czy to zdarzenie zachęci innych do takiej postawy? "Komentatorzy" piszą pierdoły o cenie fotela. Może podpowiecie, jak można usankcjonować taką wzorową postawę obywatelską?
Avatar
Eunika.Z / 26 maja 2010 o 12:25
0
O czym to jest? Zwolnijcie dziennikarzy którzy nie mają pasji do pisania. Pan Kazimierz to maruda i tyle. Nie zapłacił AC i chce z niego korzystać. U mnie w ogrodzie wiatr złamał jabłonkę, mój wredny ubezpieczyciel nie chce mi wypłacić odszkodowania choć płaciłem je za mój komputer Apple, jakim prawem! Dajcie spokój...
Avatar
Normalny / 29 maja 2010 o 13:15
0
A co ma ubezpieczenie OC do zniszczenia samochodu? OC, jest nie dla Nas, a dla kogoś, kogo my potrącimy uszkodzimy! Po co rozdmuchiwać sprawę, jak po prostu się nie rozumie czym jest dane ubezpieczenie! Tak jak napisano, AutoCasco może zwrócić, ale w ogóle nie ma takiej potrzeby, bo wystarczy że odda poszkodowany i to jest normalne!

Ja nie rozumiem, po co mieszać w to ubezpieczyciela, z którym się zawarło inne ubezpieczenie! W regulaminie polisy jasno wszystko jest napisane, jak można robić artykuł z powodu takiego, że komuś się czytać nie chce?

Chyba facet jak mu się życie uratowało, może wysupłać te parę zł na fotel. Ale dziadek cwany, już na starcie zawyża wartość fotela i chce po prostu wydymać ubezpieczalnię. Może prokurator by się zainteresował tą próbą wyłudzenia?
A co ma ubezpieczenie OC do zniszczenia samochodu? OC, jest nie dla Nas, a dla kogoś, kogo my potrącimy uszkodzimy! Po co rozdmuchiwać sprawę, jak po prostu się nie rozumie czym jest dane ubezpieczenie! Tak jak napisano, AutoCasco może zwrócić, ale w ogóle nie ma takiej potrzeby, bo wystarczy że odda poszkodowany i to jest normalne!

Ja nie rozumiem, po co mieszać w to ubezpieczyciela, z którym się zawarło inne ubezpieczenie! W regulaminie polisy jasno wszystko jest napisane, jak można robić artykuł z powodu taki... rozwiń
Avatar
mr.x / 27 maja 2010 o 15:39
0
DZIADEK ŚCIEMNIA JAK WARSZAWSKI TARYFIARZ,CO ZA RYSKĘ NA ZDERZAKU BĘDZIE CHODZIŁ DO BISKUPA ŻEBY MU NOWE AUTO ODKUPIŁ,FACET KTÓREMU URATOWAŁ ŻYCIE POWINIEN MU ODPALIĆ PARĘ GROSZY NA TEN FOTEL DO BECZKI NA SZROCIE TAKI STOI MAX 100PEELENÓW TO CHYBA ŻYCIE TEGO KOPIĄCEGO BYŁO TYLE WARTE,ALE NIE,ON PEWNIE CHCE ZAROBIĆ NA TYM WYPADKU I NACIĄGNĄĆ UBEZPIECZYCIELA JAK KAŻDY
Avatar
Gość / 26 maja 2010 o 18:52
0
milosnik wieswagonow napisał:
kolego madry nie wszyscy jezdza 20 letnim bmw z 30 kg szpachli na sobie i nie kazdemu jest obojetne jaki fotel bedzie mial, podejrzewam ze tobie by snopek nie przeszkadzal pod wiesniackim zaden

Kup sobie fotel lotniczy do swojego Tico, od razu poczujesz się lepiej
Avatar
nikt / 26 maja 2010 o 17:53
0
Fotel do szrociastego Audi 80 to koszt ok 50 zl .Za 300 można kupic całe wnętrze.
Avatar
Gość / 26 maja 2010 o 15:24
0
Ciekawe jak kapiąc w fotel kierowcy z tylnej kanapy można go wygiąć w stronę właśnie tej tylnej kanapy?
Avatar
Tomasz / 26 maja 2010 o 12:55
0
puzon20 napisał:
[...] Może podpowiecie, jak można usankcjonować taką wzorową postawę obywatelską?

W wielkiej tajemnicy ci podpowiem. Kupić trzeba AC, ale o tym cicho, przynajmniej do wyborów.
Avatar
YatzeK / 26 maja 2010 o 12:52
0
puzon20 napisał:
chodzi o fakt

Fakt jest taki:

Jakiekolwiek roszczenia ubezpieczeniowe niezależnie od przyczyn szkody są uzasadnione WYŁĄCZNIE po wcześniejszym ubezpieczeniu się od takich szkód.

Jeżeli natomiast przyczyną szkody była druga osoba, to może żądać naprawienia szkody WYŁĄCZNIE od tej osoby lub jej rodziny.
Avatar
milosnik wieswagonow / 26 maja 2010 o 12:52
0
Tomasz napisał:
Fotel kierowcy do BMW E36 kosztował mnie 150 zeta. Tapicerka w dobrym stanie, i dlatego 150, bo wyciuchane można kupić za 100. Ale oczywiście w serwisie BMW zaśpiewali 800 za samo oparcie (też miałem mechanicznie uszkodzone). Kwestia tylko po co komu nowy fotel w 13 letnim samochodzie. Więc nie wiem kto tu ma 12 lat, czas wyjść zza komputera i pomóc mamie odkurzyć mieszkanie, kolego mądry.


kolego madry nie wszyscy jezdza 20 letnim bmw z 30 kg szpachli na sobie i nie kazdemu jest obojetne jaki fotel bedzie mial, podejrzewam ze tobie by snopek nie przeszkadzal pod wiesniackim zaden


kolego madry nie wszyscy jezdza 20 letnim bmw z 30 kg szpachli na sobie i nie kazdemu jest obojetne jaki fotel bedzie mial, podejrzewam ze tobie by snopek nie przeszkadzal pod wiesniackim zaden rozwiń
Avatar
puzon20 / 26 maja 2010 o 12:29
0
chodzi o fakt: człowiek ratując życie innej osoby poniósł z nieswojej winy szkodę. Sam pomógł, a teraz sam zapłaci. Czy tak powinno być? Czy to zdarzenie zachęci innych do takiej postawy? "Komentatorzy" piszą pierdoły o cenie fotela. Może podpowiecie, jak można usankcjonować taką wzorową postawę obywatelską?
Avatar
Eunika.Z / 26 maja 2010 o 12:25
0
O czym to jest? Zwolnijcie dziennikarzy którzy nie mają pasji do pisania. Pan Kazimierz to maruda i tyle. Nie zapłacił AC i chce z niego korzystać. U mnie w ogrodzie wiatr złamał jabłonkę, mój wredny ubezpieczyciel nie chce mi wypłacić odszkodowania choć płaciłem je za mój komputer Apple, jakim prawem! Dajcie spokój...
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 16

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 30 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!