Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

3 listopada 2011 r.
17:19
Edytuj ten wpis

Trwa modernizacja chełmskiej sieci ciepłowniczej

0 11 A A
Pracownicy MPEC zapewniają, że nad nową siecią ciepłowniczą śnieg już nie będzie topniał. (Jacek Bar
Pracownicy MPEC zapewniają, że nad nową siecią ciepłowniczą śnieg już nie będzie topniał. (Jacek Bar

W parku Miejskim każdej zimy topniejący śnieg dokładnie wyznaczał przebieg sieci ciepłowniczej. Zjawisko to było niczym innym, jak dowodem na nieszczelność tej sieci i niebagatelne straty ciepła. Tymczasem, ciepłownicy obiecują, że tej zimy niczego podobnego w parku już nie zaobserwujemy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej do gruntownej modernizacji systemu ciepłowniczego przygotowywało się już od 2009 r. W końcu, tej jesieni, przyszedł czas na symboliczne wbicie łopaty w ziemię. Od tego momentu w priorytetowym dla ciepłowników przedsięwzięciu codziennie, w zależności od konkretnego zadania, zaangażowanych jest od 20 do 50 pracowników.

Ekipy ciepłowników można już zastać m.in. w parku Miejskim.

– Jednym z projektów całego przedsięwzięcia jest wykonanie magistrali ciepłowniczej na osiedle Zachód – mówi Mirosław Iwiński, prezes MPEC. – To, co się dzieje teraz w parku, to jeden z elementów tego projektu.

Modernizacja chełmskiego systemu ciepłowniczego potrwa kilka lat i została rozłożona na 21 etapów. Prace obejmą ponad 10 km sieci i będą kosztować ponad 22,5 mln zł. 5 mln zł miasto otrzymało ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

– O dotację ubiegało się kilkadziesiąt firm z całej Polski, a łączna wartość złożonych wniosków prawie trzykrotnie przekraczała pulę dostępnych środków – mówi Iwiński. – Dlatego cieszymy się, że to właśnie nasz projekt zyskał pozytywną ocenę, a wraz z nim przyznane dofinansowanie.

Co za te pieniądze otrzymamy? Inwestor obiecuje przede wszystkim mniejszą awaryjność sieci, gdyż tradycyjne sieci kanałowe są już zastępowane tak zwanymi sieciami preizolowanymi. Efektem dobrej izolacji mają być zdecydowanie mniejsze straty ciepła podczas jego przesyłu. Ciepłownicy mają mieć też możliwość szybkiego lokalizowania ewentualnych awarii, których bez względu na poziom technologii całkowicie nie da się wykluczyć. Ponadto modernizacja sieci ma przyczynić się do ochrony środowiska.
– Skutkiem znacznie mniejszych strat ciepła w czasie przesyłu oraz ograniczenia do minimum ubytków wody będzie mniejsze zużycie opału, a więc i zanieczyszczeń wysyłanych do atmosfery – dodaje Artur Jędruszczuk, główny inżynier ds. eksploatacji MPEC. Z drugiej strony ciepłownicy uprzedzają, że w trakcie rozpoczętych prac wystąpią czasowe przerwy w dostawach ciepłej wody, o czym mieszkańcy zawczasu będą informowani.

– Takie niedogodności wchodzą w rachubę przede wszystkim w okresach letnich – zapewnia Iwiński. – Sporadycznie mogą się zdarzyć w październiku, a najpóźniej w listopadzie. Zakładam, że przerwy w dostawach ciepłej wody nie będą trwały dłużej niż dobę. W miesiącach zimowych w ogóle wykluczamy taką ewentualność.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 listopada 2011 o 11:34
0
[quote name='ona`' timestamp='1320571079' post='555231']
A czy latem nie można robić tych remontów, tylko teraz jak jest zimno? 2 dni bez ciepła i ciepłej wody, super :gry:
[/quote]
Chyba czytają bo u nas nie było ciepła i wody tylko 1 dzień, chyba że coś sie zmieni.
Avatar
Gość / 7 listopada 2011 o 12:53
0
[quote name='POl' timestamp='1320657735' post='555552']
Dzisiaj miało nie być ciepłej wody od 9-ej. O 7-ej już nie było!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Spuszczałem wodę z 10 minut.
Po co tak pisać? No chyba po to żeby spuszczać dużo wody - zimnej a płacić jak za ciepłą!!!!
[/quote]
Dymitry chytry ale Wania nie durak, czemu nie było wody o 7.00 proste u nas pisało że o 6.00 nie bedzie i inie było bo na sąsiednim bloku pisało że OD 5.00. i jak ci, co blok to inna godzina i wszytko ok.Tylko czemu kosztem lokatorów MPC robi sobie modernizację sieci i to ZIMĄ.
[quote name='POl' timestamp='1320657735' post='555552']
Dzisiaj miało nie być ciepłej wody od 9-ej. O 7-ej już nie było!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Spuszczałem wodę z 10 minut.
Po co tak pisać? No chyba po to żeby spuszczać dużo wody - zimnej a płacić jak za ciepłą!!!!
[/quote]
Dymitry chytry ale Wania nie durak, czemu nie było wody o 7.00 proste u nas pisało że o 6.00 nie bedzie i inie było bo n... rozwiń
Avatar
gucio / 7 listopada 2011 o 11:53
0
A ja Wam mówię,że śnieg będzie topniał tak jak na os.Kościuszki topnieje po remoncie.
Avatar
POl / 7 listopada 2011 o 10:22
0
Dzisiaj miało nie być ciepłej wody od 9-ej. O 7-ej już nie było!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Spuszczałem wodę z 10 minut.
Po co tak pisać? No chyba po to żeby spuszczać dużo wody - zimnej a płacić jak za ciepłą!!!!
Avatar
Z zachodu / 6 listopada 2011 o 22:09
0
O ile mi wiadomo, to w umowach z odbiorcami MPEC ma zawarta klauzule zabraniającą dokonywania przerw w dostawie energii cieplnej w sezonie grzewczym, za wyjątkiem sytuacji awaryjnych. Chcąc nie płacic kar umowych za przerwy w sezonie w związku z realizowaną inwestycją modernizacyjną, MPEC wymyślił sobie sprytny chwyt pod nazwą "WYŁACZENIE AWARYJNE". Gratuluje pomysłu i jestem ciekaw czy ktos wreszcie zgłosi te działania do Urzędu Regulacji Energetyki??
Avatar
Gość / 6 listopada 2011 o 19:29
0
[quote name='Lolo' timestamp='1320597783' post='555358']
Widać te "stare baki" bardziej kumate:-)), bo masz ciepło tansze posiadając własny węzeł) ale jak to mowią lepiej nic nie robic niech sie to rozprza jakos potem bedzie
[/quote]
widzę żę tak samo rozumujesz jak stare babki, za 25 000 zł to możesz sobie kupić giga juli skolko ugodno na jakieś 20 lat by ci starczyło, pozdrawiam. NO oczywiście zajebiste oszczednosci w przeliczeniu na mieszkanie.
[quote name='Lolo' timestamp='1320597783' post='555358']
Widać te "stare baki" bardziej kumate:-)), bo masz ciepło tansze posiadając własny węzeł) ale jak to mowią lepiej nic nie robic niech sie to rozprza jakos potem bedzie
[/quote]
widzę żę tak samo rozumujesz jak stare babki, za 25 000 zł to możesz sobie kupić giga juli skolko ugodno na jakieś 20 lat by ci starczyło, pozdrawiam. NO oczywiście zajebiste oszczednosci w przeliczeniu na mieszkanie. rozwiń
Avatar
Mieszkaniec Zachodu / 6 listopada 2011 o 18:12
0
Pan prezes stwierdził że"Zakładam, że przerwy w dostawach ciepłej wody nie będą trwały dłużej niż dobę" , tymczasem w bloku na ulicy Zachodniej 27 przerwa w dostawie ciepła będzie w dniach 7 i 8 listopada. Będzie to tzw"wyłaczenie awaryjne" o którym mieszkańców poinformowano pismem z dnia 30 października. Chełmski MPEC z góry planuje awarie, a deklaracje Pana prezesa delikatnie rozmijają sie z rzeczywistością. Swoją drogą , to ciekawe zjawisko, że tego typu inwestycje realizowane są w porze jesiennej.
Avatar
Lolo / 6 listopada 2011 o 17:43
0
Widać te "stare baki" bardziej kumate:-)), bo masz ciepło tansze posiadając własny węzeł) ale jak to mowią lepiej nic nie robic niech sie to rozp... a jakos potem bedzie
Avatar
Gość / 6 listopada 2011 o 16:22
0
NIEŁADNIE kłamać 3 wyłączenie ciepła i wody na 2-3 dni w ciągu ostatnich 30 dni i Jeszce musieliśmy zainstalować za własne pieniądze jako wspólnota za 25 tys wymiennikownie , to interes pod tytułem "wyszedł jak Zabłocki na mydle" ale stare babki we wspólnocie uwierzyły łatwowiernym prezesowi wspólnoty że będą taniej płacić za ciepło tylko najpierw muszę spłacić 25 000 zł, długu, czysty zysk ale MPCU.Pozdrawiam.
NIEŁADNIE kłamać 3 wyłączenie ciepła i wody na 2-3 dni w ciągu ostatnich 30 dni i Jeszce musieliśmy zainstalować za własne pieniądze jako wspólnota za 25 tys wymiennikownie , to interes pod tytułem "wyszedł jak Zabłocki na mydle" ale stare babki we wspólnocie uwierzyły łatwowiernym prezesowi wspólnoty że będą taniej płacić za ciepło tylko najpierw muszę spłacić 25 000 zł, długu, czysty zysk ale MPCU.Pozdrawiam. rozwiń
Avatar
zigi / 6 listopada 2011 o 10:32
0
u nas to standard w samo południe malowanie pasów w centrum miasta dłubanie w ziemi jak mrozy idą, ale tam przecież inżynierowie nad tym pracują po studiach. W Kenii mają większy porządek!
Avatar
Gość / 8 listopada 2011 o 11:34
0
[quote name='ona`' timestamp='1320571079' post='555231']
A czy latem nie można robić tych remontów, tylko teraz jak jest zimno? 2 dni bez ciepła i ciepłej wody, super :gry:
[/quote]
Chyba czytają bo u nas nie było ciepła i wody tylko 1 dzień, chyba że coś sie zmieni.
Avatar
Gość / 7 listopada 2011 o 12:53
0
[quote name='POl' timestamp='1320657735' post='555552']
Dzisiaj miało nie być ciepłej wody od 9-ej. O 7-ej już nie było!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Spuszczałem wodę z 10 minut.
Po co tak pisać? No chyba po to żeby spuszczać dużo wody - zimnej a płacić jak za ciepłą!!!!
[/quote]
Dymitry chytry ale Wania nie durak, czemu nie było wody o 7.00 proste u nas pisało że o 6.00 nie bedzie i inie było bo na sąsiednim bloku pisało że OD 5.00. i jak ci, co blok to inna godzina i wszytko ok.Tylko czemu kosztem lokatorów MPC robi sobie modernizację sieci i to ZIMĄ.
[quote name='POl' timestamp='1320657735' post='555552']
Dzisiaj miało nie być ciepłej wody od 9-ej. O 7-ej już nie było!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Spuszczałem wodę z 10 minut.
Po co tak pisać? No chyba po to żeby spuszczać dużo wody - zimnej a płacić jak za ciepłą!!!!
[/quote]
Dymitry chytry ale Wania nie durak, czemu nie było wody o 7.00 proste u nas pisało że o 6.00 nie bedzie i inie było bo n... rozwiń
Avatar
gucio / 7 listopada 2011 o 11:53
0
A ja Wam mówię,że śnieg będzie topniał tak jak na os.Kościuszki topnieje po remoncie.
Avatar
POl / 7 listopada 2011 o 10:22
0
Dzisiaj miało nie być ciepłej wody od 9-ej. O 7-ej już nie było!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Spuszczałem wodę z 10 minut.
Po co tak pisać? No chyba po to żeby spuszczać dużo wody - zimnej a płacić jak za ciepłą!!!!
Avatar
Z zachodu / 6 listopada 2011 o 22:09
0
O ile mi wiadomo, to w umowach z odbiorcami MPEC ma zawarta klauzule zabraniającą dokonywania przerw w dostawie energii cieplnej w sezonie grzewczym, za wyjątkiem sytuacji awaryjnych. Chcąc nie płacic kar umowych za przerwy w sezonie w związku z realizowaną inwestycją modernizacyjną, MPEC wymyślił sobie sprytny chwyt pod nazwą "WYŁACZENIE AWARYJNE". Gratuluje pomysłu i jestem ciekaw czy ktos wreszcie zgłosi te działania do Urzędu Regulacji Energetyki??
Avatar
Gość / 6 listopada 2011 o 19:29
0
[quote name='Lolo' timestamp='1320597783' post='555358']
Widać te "stare baki" bardziej kumate:-)), bo masz ciepło tansze posiadając własny węzeł) ale jak to mowią lepiej nic nie robic niech sie to rozprza jakos potem bedzie
[/quote]
widzę żę tak samo rozumujesz jak stare babki, za 25 000 zł to możesz sobie kupić giga juli skolko ugodno na jakieś 20 lat by ci starczyło, pozdrawiam. NO oczywiście zajebiste oszczednosci w przeliczeniu na mieszkanie.
[quote name='Lolo' timestamp='1320597783' post='555358']
Widać te "stare baki" bardziej kumate:-)), bo masz ciepło tansze posiadając własny węzeł) ale jak to mowią lepiej nic nie robic niech sie to rozprza jakos potem bedzie
[/quote]
widzę żę tak samo rozumujesz jak stare babki, za 25 000 zł to możesz sobie kupić giga juli skolko ugodno na jakieś 20 lat by ci starczyło, pozdrawiam. NO oczywiście zajebiste oszczednosci w przeliczeniu na mieszkanie. rozwiń
Avatar
Mieszkaniec Zachodu / 6 listopada 2011 o 18:12
0
Pan prezes stwierdził że"Zakładam, że przerwy w dostawach ciepłej wody nie będą trwały dłużej niż dobę" , tymczasem w bloku na ulicy Zachodniej 27 przerwa w dostawie ciepła będzie w dniach 7 i 8 listopada. Będzie to tzw"wyłaczenie awaryjne" o którym mieszkańców poinformowano pismem z dnia 30 października. Chełmski MPEC z góry planuje awarie, a deklaracje Pana prezesa delikatnie rozmijają sie z rzeczywistością. Swoją drogą , to ciekawe zjawisko, że tego typu inwestycje realizowane są w porze jesiennej.
Avatar
Lolo / 6 listopada 2011 o 17:43
0
Widać te "stare baki" bardziej kumate:-)), bo masz ciepło tansze posiadając własny węzeł) ale jak to mowią lepiej nic nie robic niech sie to rozp... a jakos potem bedzie
Avatar
Gość / 6 listopada 2011 o 16:22
0
NIEŁADNIE kłamać 3 wyłączenie ciepła i wody na 2-3 dni w ciągu ostatnich 30 dni i Jeszce musieliśmy zainstalować za własne pieniądze jako wspólnota za 25 tys wymiennikownie , to interes pod tytułem "wyszedł jak Zabłocki na mydle" ale stare babki we wspólnocie uwierzyły łatwowiernym prezesowi wspólnoty że będą taniej płacić za ciepło tylko najpierw muszę spłacić 25 000 zł, długu, czysty zysk ale MPCU.Pozdrawiam.
NIEŁADNIE kłamać 3 wyłączenie ciepła i wody na 2-3 dni w ciągu ostatnich 30 dni i Jeszce musieliśmy zainstalować za własne pieniądze jako wspólnota za 25 tys wymiennikownie , to interes pod tytułem "wyszedł jak Zabłocki na mydle" ale stare babki we wspólnocie uwierzyły łatwowiernym prezesowi wspólnoty że będą taniej płacić za ciepło tylko najpierw muszę spłacić 25 000 zł, długu, czysty zysk ale MPCU.Pozdrawiam. rozwiń
Avatar
zigi / 6 listopada 2011 o 10:32
0
u nas to standard w samo południe malowanie pasów w centrum miasta dłubanie w ziemi jak mrozy idą, ale tam przecież inżynierowie nad tym pracują po studiach. W Kenii mają większy porządek!
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 8 0

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 0

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie"

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie" 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek 20 lipca po raz pierwszy pokazane zostanie w fontannie na pl. Litewskim nowe widowisko „Anioły lubelskie”. W lipcu zobaczymy je w sumie sześć razy, bo Ratusz zmienił harmonogram pokazów.

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 1

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS 0 0

Świetny początek 94 PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce dla AZS UMCS. Joanna Bemowska wywalczyła brązowy medal w chodzie sportowym na 5 km.

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 37 6

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 2 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej 0

Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego.

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego 24 5

Bezdomny został pobity przez dwóch mężczyzn w okolicach dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę 0 0

Dodatkowy objazd wprowadzony będzie w sobotę na liniach autobusowych nr 7 oraz 50. Powodem są prace drogowe.

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć?
20 lipca 2018, 0:00

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć? 0 0

Stacje telewizyjne kontynuują zapoczątkowane filmowe serie. Miłośnicy fantasy będą mogli obejrzeć w ten weekend kolejne części cyklów Władca Pierścieni i Gwiezdne Wojny, z kolei fani kina superbohaterskiego zobaczą Człowieka ze stali. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora?

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora? 0 6

12 tys. zł nagrody rocznej może dostać dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zdaniem jednego z członków rady społecznej lecznicy w obecnej napiętej sytuacji to nieetyczne, a związkowcy pytają o uczciwość.

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 4 6

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!