Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

CGK-hp

3 grudnia 2015 r.
6:29

Śnieg z importu pojawi się pod Zamkiem. W weekend Lublin Sportival

Autor: Zdjęcie autora drs
0 18 A A
(fot. Wojciech Nieśpiałowski)
(fot. Wojciech Nieśpiałowski)

W piątek rano na stok budowany na pl. Zamkowym przywieziony zostanie śnieg transportowany tu na sobotni Lublin Sportival.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W ramach imprezy rywalizować będzie tu 50 sportowców z Polski oraz Anglii, Czech, Holandii, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rosji, Słowacji, Szwecji i Ukrainy. Stok powstaje już na schodach prowadzących do zamku. Od jutra do niedzieli plac Zamkowy będzie całkowicie wyłączony z ruchu.

– Śnieg na Sportival zostanie przywieziony ze Stadionu Narodowego i lodowiska Icemania – informuje Olga Mazurek z Urzędu Miasta. – W czwartek w nocy śnieg wyjedzie z Warszawy i rano zostanie przetransportowany na plac Zamkowy.

Na miejscu będzie coś nie tylko dla zawodowców, amatorzy będą mogli zjechać z bezśnieżnego stoku w... pontonie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 5 grudnia 2015 r. o 00:39

Sare pryki się chyba wypowiadają,  coś tej  lubelskiej  młodzieży trzeba  pokazać i zaproponować  jak spędzać  czas wolny oprócz  budek z piwem. Popieram i jak mogę wspieram... Radzę malkontentom przyjść, poparzeć, ręczę , ze  na świeżym powietrzu na gnuśność  Wam przejdzie.

Avatar
Lutek / 4 grudnia 2015 r. o 19:24

Ciekawe kto z szanownych komentujących dowiedział się czy za ten śnieg ktoś wogóle płaci. Organizatorzy podkreślają, że śnieg jest wyprodukowany na imprezę za darmo a jedyny koszt to transport z Warszawy i to wynegocjowany do minimum w ramach współpracy. Dlaczego tak łatwo przychodzi nam krytykowanie a tak ciężko jest upewnić się czy ma się rację. Ponad 100 zawodników z 12 krajów, świetny tor i promocja miasta lepsza niż nie jeden spot w TVN. Komentatorzy, trochę rozwagi.....

No właśnie władze powinny przedstawić publice rzetelne rozliczenie po tej tak "wielkiej" imprezie- w miarę szczegółowe.Wtedy tacy "optymiści" jak ty mieli by więcej rozwagi-władze też.Kola np. by przeznaczył kasę na oświetlenie, sprzątanie.

No właśnie władze powinny przedstawić publice rzetelne rozliczenie po tej tak "wielkiej" imprezie- w miarę szczegółowe.Wtedy tacy "optymiści" jak ty mieli by więcej rozwagi-władze też.Kola np. by przeznaczył kasę na oświetlenie, sprzątanie.

rozwiń
Avatar
Kola / 4 grudnia 2015 r. o 14:29
Kupa baranów i tyle szkoda z pisdzielcami dyskutować ! Zawsze im wszystko pod górę i nie po drodze. Najlepiej by się czyli jakby widzieli to miasto brudne, zawszone, ciemne takie jak oni sami ! AMEN POZDRAWIAM CIEMNOGRODZIAN PISOWSKICH !!!
Avatar
Lublin Sportival / 4 grudnia 2015 r. o 09:40

Ciekawe kto z szanownych komentujących dowiedział się czy za ten śnieg ktoś wogóle płaci. Organizatorzy podkreślają, że śnieg jest wyprodukowany na imprezę za darmo a jedyny koszt to transport z Warszawy i to wynegocjowany do minimum w ramach współpracy. Dlaczego tak łatwo przychodzi nam krytykowanie a tak ciężko jest upewnić się czy ma się rację. Ponad 100 zawodników z 12 krajów, świetny tor i promocja miasta lepsza niż nie jeden spot w TVN. Komentatorzy, trochę rozwagi.....

Avatar
Gość / 4 grudnia 2015 r. o 03:38

Tej temperatury nie wytrzyma najbardziej zmrożony śnieg. Stopi się...

Avatar
Gość / 3 grudnia 2015 r. o 23:25
kasy szkoda, ale jak się ma otworzoną linię kredytową to co sobie żałować - wiecie kto za to zapłaci?
Avatar
Gość / 3 grudnia 2015 r. o 18:37
JUŻ BYŁO LODOWISKO NA PLACU LITEWSKIM. PLAŻA PRZY HEMPLA. PROJEKT PLAŻY PRZY ZAMKU......ITD , ITD,,,,,,,,,,KTO RZĄDZI W LUBLINIE......???????????????????/
Avatar
Gość / 3 grudnia 2015 r. o 13:31
a nie lepiej poczekać z taką imprezą aż spadnie śnieg? tylko wydawać kasę z urzędu miasta?? to chore!!
Avatar
Lutek / 3 grudnia 2015 r. o 11:47

To będą pieniądze wyrzucone w przysłowiowe "błoto".Widać, że rządzącym brakuje nie tylko śniegu, ale najwięcej rozsądku,

Avatar
Gość / 3 grudnia 2015 r. o 11:09
Mosty się walą i nie ma na nie kasy a tu wyrzuca się kasę na śnieg
Avatar
gość / 5 grudnia 2015 r. o 00:39

Sare pryki się chyba wypowiadają,  coś tej  lubelskiej  młodzieży trzeba  pokazać i zaproponować  jak spędzać  czas wolny oprócz  budek z piwem. Popieram i jak mogę wspieram... Radzę malkontentom przyjść, poparzeć, ręczę , ze  na świeżym powietrzu na gnuśność  Wam przejdzie.

Avatar
Lutek / 4 grudnia 2015 r. o 19:24

Ciekawe kto z szanownych komentujących dowiedział się czy za ten śnieg ktoś wogóle płaci. Organizatorzy podkreślają, że śnieg jest wyprodukowany na imprezę za darmo a jedyny koszt to transport z Warszawy i to wynegocjowany do minimum w ramach współpracy. Dlaczego tak łatwo przychodzi nam krytykowanie a tak ciężko jest upewnić się czy ma się rację. Ponad 100 zawodników z 12 krajów, świetny tor i promocja miasta lepsza niż nie jeden spot w TVN. Komentatorzy, trochę rozwagi.....

No właśnie władze powinny przedstawić publice rzetelne rozliczenie po tej tak "wielkiej" imprezie- w miarę szczegółowe.Wtedy tacy "optymiści" jak ty mieli by więcej rozwagi-władze też.Kola np. by przeznaczył kasę na oświetlenie, sprzątanie.

No właśnie władze powinny przedstawić publice rzetelne rozliczenie po tej tak "wielkiej" imprezie- w miarę szczegółowe.Wtedy tacy "optymiści" jak ty mieli by więcej rozwagi-władze też.Kola np. by przeznaczył kasę na oświetlenie, sprzątanie.

rozwiń
Avatar
Kola / 4 grudnia 2015 r. o 14:29
Kupa baranów i tyle szkoda z pisdzielcami dyskutować ! Zawsze im wszystko pod górę i nie po drodze. Najlepiej by się czyli jakby widzieli to miasto brudne, zawszone, ciemne takie jak oni sami ! AMEN POZDRAWIAM CIEMNOGRODZIAN PISOWSKICH !!!
Avatar
Lublin Sportival / 4 grudnia 2015 r. o 09:40

Ciekawe kto z szanownych komentujących dowiedział się czy za ten śnieg ktoś wogóle płaci. Organizatorzy podkreślają, że śnieg jest wyprodukowany na imprezę za darmo a jedyny koszt to transport z Warszawy i to wynegocjowany do minimum w ramach współpracy. Dlaczego tak łatwo przychodzi nam krytykowanie a tak ciężko jest upewnić się czy ma się rację. Ponad 100 zawodników z 12 krajów, świetny tor i promocja miasta lepsza niż nie jeden spot w TVN. Komentatorzy, trochę rozwagi.....

Avatar
Gość / 4 grudnia 2015 r. o 03:38

Tej temperatury nie wytrzyma najbardziej zmrożony śnieg. Stopi się...

Avatar
Gość / 3 grudnia 2015 r. o 23:25
kasy szkoda, ale jak się ma otworzoną linię kredytową to co sobie żałować - wiecie kto za to zapłaci?
Avatar
Gość / 3 grudnia 2015 r. o 18:37
JUŻ BYŁO LODOWISKO NA PLACU LITEWSKIM. PLAŻA PRZY HEMPLA. PROJEKT PLAŻY PRZY ZAMKU......ITD , ITD,,,,,,,,,,KTO RZĄDZI W LUBLINIE......???????????????????/
Avatar
Gość / 3 grudnia 2015 r. o 13:31
a nie lepiej poczekać z taką imprezą aż spadnie śnieg? tylko wydawać kasę z urzędu miasta?? to chore!!
Avatar
Lutek / 3 grudnia 2015 r. o 11:47

To będą pieniądze wyrzucone w przysłowiowe "błoto".Widać, że rządzącym brakuje nie tylko śniegu, ale najwięcej rozsądku,

Avatar
Gość / 3 grudnia 2015 r. o 11:09
Mosty się walą i nie ma na nie kasy a tu wyrzuca się kasę na śnieg
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin. Już planują lato dla małych uchodźców i chcą zaprosić polskie dzieci

Lublin. Już planują lato dla małych uchodźców i chcą zaprosić polskie dzieci

Mali uchodźcy wciąż mogą korzystać z pomocy świetlicy działającej w Galerii Labirynt. W planach na lato są spotkania integrujące małych Ukraińców i Polaków.

Zmiany koło dworca PKS w Lublinie. Tego budynku już nie ma

Zmiany koło dworca PKS w Lublinie. Tego budynku już nie ma

Obok Dworca Głównego PKS zburzono jeden z budynków handlowych. Pozostałe na razie zostają.

Łukasz Maciec wraca do ringu

Łukasz Maciec wraca do ringu

Pięściarz z Lublina w piątek w Środzie Wielkopolskiej zmierzy się z Joelem Julio

Lublin. 160 osób na bruk. Przez sankcje

Lublin. 160 osób na bruk. Przez sankcje

Szwajcarska firma likwiduje swoje podmioty w Polsce. Taka zapowiedź to efekt odrzucenia przez polski rząd wniosku firmy o skreślenie z listy podmiotów objętych sankcjami. W tle jest rosyjski oligarcha i najazd armii Putina na Ukrainę.

Premier: KE zaakceptowała krajowy plan odbudowy
wideo
film

Premier: KE zaakceptowała krajowy plan odbudowy

Komisja Europejska zaakceptowała polski krajowy plan odbudowy, a pieniądze z unijnych funduszy na rzecz odbudowy po pandemii COVID-19 za kilka miesięcy popłyną do Polski szerokim strumieniem - zapewnił Mateusz Morawiecki.

IPN znalazł ludzkie kości na górkach czechowskich. Co na to TBV i miasto?
zdjęcia
galeria

IPN znalazł ludzkie kości na górkach czechowskich. Co na to TBV i miasto?

Około 50 fragmentów ludzkich kości należących do dwóch osób odnaleźli specjaliści z IPN na górkach czechowskich. Teraz znaleziskiem zajmą się eksperci z Zakładu Medycyny Sądowej.

Zamość. ZOO zaprasza do siebie do kina
22 maja 2022, 12:00

Zamość. ZOO zaprasza do siebie do kina

22 maja przypada Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej. Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu postanowił to uczcić.

Czy to przyszli lekarze? Dni otwarte Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
zdjęcia
galeria

Czy to przyszli lekarze? Dni otwarte Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Jeszcze w piątek będzie można odwiedzić Uniwersytet Medyczny, żeby poznać ofertę uczelni.

Zielone Agro Show. Coś specjalnie dla rolników już w ten weekend

Zielone Agro Show. Coś specjalnie dla rolników już w ten weekend

Zielone Agro Show w Ułężu (powiat rycki) już w ten weekend. „Jest pierwszą imprezą w Polsce poświęconą nowoczesnej technice i technologii produkcji wysokiej jakości pasz zielonych dla bydła” – zapewniają organizatorzy.

Nowy odcinek S19 w Lubelskiem. Otwarcie uzależnione od kalendarza premiera
Zdjęcia tuż przed otwarciem
galeria

Nowy odcinek S19 w Lubelskiem. Otwarcie uzależnione od kalendarza premiera

Najprawdopodobniej w sobotę zostanie otwarty 20-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S19 między Kraśnikiem i Niedrzwicą Dużą. To ostatni fragment ekspresówki z Lublina do Rzeszowa, jaki nie został jeszcze oddany do użytku.

Granica Terespol i Ar-Tig Huta Dąbrowa będą do końca walczyć o utrzymanie

Granica Terespol i Ar-Tig Huta Dąbrowa będą do końca walczyć o utrzymanie

Sytuacja obu ekip na tym etapie rozgrywek nie wygląda różowo. Granica i Ar-Tig zajmują bowiem dwa ostatnie miejsca

Lubelskie. 20 ton na kołach, a za kierownicą pijany Rosjanin
wideo
film

Lubelskie. 20 ton na kołach, a za kierownicą pijany Rosjanin

Na opublikowanym przez policję nagraniu widać, jak ciężarówka jedzie środkiem jezdni. I t w miejscu przejścia dla pieszych.

"Jak rozlana woda" - nowy spektakl Teatru Pierwszego Kontaktu
21 maja 2022, 17:00

"Jak rozlana woda" - nowy spektakl Teatru Pierwszego Kontaktu

W sobotę, 21 maja o godz. 17 w Domu Kultury Błonie (ul. Dragonów 2) zostanie zorganizowana premiera nowego spektaklu Teatru Pierwszego Kontaktu pt. "Jak rozlana woda".

Kancelaria prawna – jakimi sprawami się zajmuje?

Kancelaria prawna – jakimi sprawami się zajmuje?

Nieznajomość prawa szkodzi – tak mówi jedna z podstawowych prawniczych zasad. Trudno jednak wymagać od przeciętnego Kowalskiego biegłości we wszystkich przepisach, kruczkach, pozwach, wnioskach czy procedurach sądowych. Kancelaria prawna jest podmiotem zatrudniającym adwokatów lub radców prawnych, którzy służą poradą prawną oraz reprezentują swoich klientów przed sądami, organami administracji, czy w trakcie transakcji biznesowych.

Zbrojna akcja policji na Kalinowszczyźnie w Lublinie. Niczego się nie spodziewał
wideo
film

Zbrojna akcja policji na Kalinowszczyźnie w Lublinie. Niczego się nie spodziewał

Na jednej z ulic Lublina policja zatrzymała seryjnego włamywacza. W tym celu powołano specjalną grupę śledczą, a akcji nadano kryptonim „Hydra”.

Kalendarz
maj 2022
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna