W Lublinie trwa 24. edycja Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca, realizowanych w tym roku w Centrum Kultury, Chatce Żaka oraz Centrum Spotkania Kultur. Przed nami finałowy weekend tegorocznego festiwalu i szereg ciekawych spektakli. Wszystkie dostępne będą w Internecie.
Tegoroczna edycja MSTT jest wyjątkowa, bo w całości organizowana w Internecie. W rezultacie spektakle dostępne są za darmo dla wszystkich zainteresowanych. Za nami sześć dni emocjonujących, tanecznych wrażeń. Z powodu obostrzeń związanych z epidemią COVID-19 w tym roku do Lublina przyjechali tylko polscy artyści, ale w ramach festiwalu widzowie mogą zobaczyć także rejestracje znakomitych zagranicznych spektakli.
W piątek, 13 listopada o godz. 18 będzie można zobaczyć występ duetu Michał Przybyła - Dominik Więcek w spektaklu "Bromance". To próba zmierzenia się ze stereotypem "prawdziwego mężczyzny" w celu ukazania wielu wariantów męskości. Tego dnia o godz. 20 widzowie będą mogli również przyjrzeć się dialogowi artystycznemu Katarzyny Chmielewskiej i Jakuba Truszkowskiego w spektaklu "TO to TO".
Drugiego dnia weekendu organizatorzy zaproszą o godz. 16 na rejestrację spektaklu "Even Worse" Guilherme Miotto, a następnie pokaz "The Way You Sound Tonight" Arno Schuitemakera. W obu przypadkach mowa o spektaklach niderlandzkich. Wieczorem o godz. 18 odbędzie się transmisja spektaklu "45" Polskiego Teatru Tańca odbywającego się w Chatce Żaka. - Przedstawienie ukazuje historię młodych tancerzy, dotykając – w symbolicznym wymiarze – tematu zbiorowości, scalonej pracą zespołową, a także wspólną, świadomą decyzją wyboru sztuki jako sposobu na życie - zachęcają organizatorzy. O godz. 20 pokaz belgijskiego "Goldberg Variations".
Na finał tegorocznego festiwalu, w niedzielę, 15 listopada, organizatorzy zaproszą na pokaz rejestracji spektakli Europejskiej Sieci Aerowaves. Będą to: "The ephemeral life of an octopus" Lei Tirabasso (godz. 16), "Boys who like to play with dolls" Petera Savela i Terazy Ondrovej (godz. 17) oraz "Hyperspace" Jamesa Batchelora (godz. 18).
Wszystkie spektakle dostępne są za darmo w wersji online. Szczegóły na stronie festiwalu: www.mstt.pl.