Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Festiwale

16 września 2014 r.
17:00
Edytuj ten wpis

Konfrontacje Teatralne 2014. Czego nie wolno przegapić? Program

0 0 A A

Przez dwanaście dni października będzie można zobaczyć wybitny teatr, ambitne kino i spotkać się z artystami. Od wczoraj kasa Centrum Kultury sprzedaje bilety. Najdroższe są po 30 zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Po pierwsze - zamiast teatrów repertuarowych (wyjątek to wyróżniona Paszportem Polityki "Caryca Katarzyna”), teatry alternatywne i działające bez reżysera kolektywy.

Po drugie - przegląd rumuńskiej sztuki performatywnej, teatralnej, filmowej.

Po trzecie - głęboka analiza tematu tożsamości (w kontekście politycznym, społecznym, kulturowym, seksualnym).

To trzy główne nurty tegorocznej edycji Konfrontacji Teatralnych, które potrwają aż 12 dni - od 8 do 19 października.

W programie wielu głośnych nazwisk nie znajdziemy. Jednak - jak zapewniają kuratorzy - w Lublinie pojawią się spektakle wybitne.

- Czy to są gwiazdy? Tak, to gwiazdy, o których my w Polsce nie wiemy - tłumaczy Janusz Opryński, dyrektor Konfrontacji Teatralnych. I dodaje: - Nasz festiwal próbuje oddać zmagania świata sztuki w opisie dzisiejszego trudnego, bo bardzo różnorodnego świata. Równie ważne jak prezentowanie dokonań artystów, jest stworzenie im miejsca by się ze sobą spotkali.

Większość w CK

Tegoroczny program został ułożony tak, by nie biegać po całym mieście. Z wyjątkiem dwóch spektakli (granych w ACK Chatka Żaka i studiu TVP Lublin) wszystko będzie się działo we wnętrzach (nawet piwnicach) Centrum Kultury. To w poklasztornych zabudowaniach przy ul. Peowiaków 12 zobaczymy wybitny teatr, ambitne kino, spotkamy się artystami, usłyszymy debaty poruszające ważne i bardzo aktualne tematy (katastrofa ekologiczna w Fukushimie, konflikt izraelsko-palestyński, czy wojna na Ukrainie). A rumuński artysta Dan Perjovschi na korytarzach, ścianach czy oknach będzie komentował na żywo świat widziany okiem naszych mediów.

- Zwróciliśmy uwagę na Rumunię, bo to absolutny fenomen nie tylko na europejską skalę - mówi Marta Keil, kuratorka festiwalu. - Jest głosem krajów, w których transformacja nie do końca się udała. Zamiast stać się krajem demokratycznym, stali się państwem kapitalistycznym.

W tym roku w trakcie Konfrontacji będzie działać przedszkole. - Gdy dorośli będą siedzieć na widowni, ich dziećmi zajmą się animatorzy ze stowarzyszenia Klanza - mówi Grzegorz Reske, drugi z kuratorów.

Jak co roku, wszystkie spektakle obcojęzyczne będą tłumaczone na język polski. Nowością jest to, że polskie produkcje zostaną opatrzone napisami angielskimi. - Chcemy przyciągnąć tych mieszkańców Lublina, którzy po polsku nie mówią - tłumaczy Reske.

Także film

Choć to festiwal teatralny, to ważną jego częścią są projekcje w sali kinowej CK. Blok filmowy jest ściśle powiązany z tematyką poruszaną na scenie. Od klimatów bliskowschodnich ("Dwunastu Gniewnych Libańczyków”) przez queerowe ("Płynące wieżowce”, "Życie Adeli”), po kino rumuńskie ("Za wzgórzami”, "Wszyscy w naszej rodzinie”).

Prawdziwą gratką, nie tylko dla kinomanów, będzie nocny pokaz 6-odcinkowego serialu HBO "Anioły w Ameryce”. Pokaz rozpocznie się o godz. 22 (piątek, 10 października), potrwa dokładnie 352 minuty. Wstęp wolny (ale trzeba wziąć z kasy bezpłatną wejściówkę).

Bilety na pozostałe projekcje filmowe kosztują 5 zł. Niewiele droższe są bilety na spektakle (20/30 zł). Ich sprzedaż zaczęła się 16 października.

Czego nie wolno przegapić

* Berliński She She Pop przyjedzie do Lublina z "Testamentem”. Pomysł jest prosty - cztery performerki zapraszają na scenę swoich ojców i nawiązując do "Króla Leara” Shakespeare'a opowiadają o swoich relacjach rodzinnych. Spektakl zebrał wszelkie możliwe nagrody na całym świecie.

* Po raz pierwszy w Polce pojawi się brytyjsko-niemiecki Gob Squad z "Gob Squad's Kitchen”. To polska premiera sztuki nawiązującej do "Factory 2” Krystiana Lupy. Artyści rozprawiają się z mitem Andiego Warhola, w swoją grę wciągając publiczność.

* "Zero Cost House” The Pig Iron Company opowiada o tym, co mogłoby się stać w Japonii gdyby katastrofa w Fukushimie poszła dalej. Spektakl opowiada o próbie odrzucenia systemów ekonomicznych i politycznych.

* Jednym z ważniejszym punktów programu tegorocznych konfrontacji jest promocja książki Dragana Klaica, jednego z ekspertów wspierających Lublin w staraniach o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. "Gre w nowych dekoracjach” można już kupić w CK.

* Zobaczymy Romanian Dance History, czyli rumuńskich artystów permormerów, którzy na Biennale w Wenecji przez 24 godziny starali się ożywić przestrzeń rumuńskiego pawilonu. Będą też oryginalne instalacje choreograficzne (trzy tancerki zamknięte w budce telefonicznej czyli "Quartet for a Microphone”) i mocne spektakle o zderzeniu jednostki z reżimem ("Typografie Majuscul”).

Pełny program XIX Konfrontacji Teatralnych

8.10 / środa
godz. 19.00 - Caryca Katarzyna - Teatr im. Stefana Żeromskiego / Sala Widowiskowa / bilet: 20/30 zł / 100 min
Kino Konfrontacji
godz. 20.00 - Omar, reż. Hany Abu-Assad / Sala Kinowa / bilet: 5 zł / 96 min

9.10 / czwartek
godz. 18.00 - Otwarcie wystawy Dana Perjovschi / otwarcie Festiwalu / Szklarnia
godz. 20.00 - Caryca Katarzyna - Teatr im. Stefana Żeromskiego / Sala Widowiskowa / bilet: 20/30 zł / 100 min / spektakl z angielskimi napisami
godz. 20.00 - Gob Squad's Kitchen - Gob Squad / Studio TVP Lublin / bilet: 20/30 zł / 100 min / spektakl z polskim lektorem
Kino Konfrontacji
godz. 19.00 - Rock the Casbah, reż. Yariv Horowitz / Sala Kinowa / bilet: 5 zł / 93 min

10.10 / piątek
godz. 16.00 - We want to become Architecture - Ergonomica / plener / 90 min / zapisy
godz. 18.00 - Jerusalem - Grupa Berlin / Sala Widowiskowa / bilet: 10/20 zł / 65 min / spektakl z polskimi napisami
godz. 20.00 - Jerusalem - Grupa Berlin / Sala Widowiskowa / bilet: 10/20 zł / 65 min / spektakl z polskimi napisami
godz. 20.00 - Gob Squad's Kitchen - Gob Squad / Studio TVP Lublin / bilet: 20/30 zł / 100 min / spektakl z polskim lektorem
Kino Konfrontacji / Maraton Nocny
godz. 22.00 - Anioły w Ameryce, reż. Mike Nichols / Sala Kinowa / 352 min / bezpłatne wejściówki

11.10 / sobota
godz. 15.00 - We want to become Architecture - Ergonomica / Plener / 90 min / zapisy
godz. 16.00 - Spotkanie wokół twórczości Raja Shehadeha: Małgorzata Juszczak, Paweł Wielgosz (Le Monde Diplomatique), prowadzenie: Roman Kurkiewicz / Sala Kinowa / wstęp wolny / czas
Godz. 17.00 - Gala Wręczenia Nagrody im. prof. Zbigniewa Hołdy / wykład prof. Karola Modzelewskiego / Sala Widowiskowa
Kino Konfrontacji
godz. 20.30 - Dwunastu gniewnych Libańczyków, reż. Zeina Daccache / Sala Kinowa / bilet: 5 zł / 78 min

12.10 / niedziela
godz. 16.00 - Najpodlejsza z wszystkich planet - Özen Yula - Teatr Soho / czytanie performatywne / Sala Czarna / bezpłatne wejściówki
godz. 18.00 - Odzyskane - Ludomir Franczak / piwnice CK / bilet: 10/20 zł / 50 min
godz. 19.00 - Chopin bez fortepianu - Centrala / Sala Widowiskowa / bilet: 20/30 zł / 90 min / spektakl z angielskimi napisami
godz. 21.00 - Echa - Zosia Bernad/Brice Pichard / Oratorium / bilet: 10/20 zł / 40 min
Kino Konfrontacji
godz. 20.00 - Płynące wieżowce, reż. Tomasz Wasilewski / Sala Kinowa / bilet: 5 zł / 93 min

13.10 / poniedziałek
godz. 16.00 - We want to become Architecture - Ergonomica / plener / 90 min / zapisy
godz. 18.00 - Odzyskane - Ludomir Franczak / piwnice CK / bilet: 10/20 zł / 50 min / spektakl w języku angielskim
godz. 19.00 - Pełnia - Pavlo Arje - Teatr Soho / czytanie performatywne / Sala Czarna / bezpłatne wejściówki
Kino Konfrontacji
godz. 20.00 - Violette, reż. Martin Provost / Sala Kinowa / bilet: 5 zł / 132 min

14.10 / wtorek
godz. 16.00 - We want to become Architecture - Ergonomica / plener / 90 min / zapisy
godz. 16.00 - Wokół "Gry w nowych dekoracjach” Dragana Klaića. Po co nam Teatr Publiczny? / debata / Sala Kinowa / wstęp wolny
godz. 18.00 - From Stambul with Love - Małgorzata Sikorska-Miszczuk - Teatr Soho / czytanie performatywne / Sala Czarna / bezpłatne wejściówki / czas
godz. 20.00 - Zero Cost House - Pig Iron / Sala Widowiskowa / bilet: 20/30 zł / 110 min / spektakl z polskimi napisami / Po spektaklu spotkanie z artystami, prowadzenie: Grzegorz Reske
Kino Konfrontacji
godz. 19.00 - Życie Adeli, reż. Abdellatif Kechiche / Sala Kinowa / bilet: 5 zł / 179 min

15.10 / środa
godz. 16.00 - Debata wokół książki Jarosława Urbańskiego "Prekariat i nowa walka klas”, prowadzenie: Przemysław Wielgosz (Le Monde Diplomatique) / Sala Kinowa / wstęp wolny
godz. 18.00 - Quartet for a Microphone - Vava Ştefănescu / Oratorium / bilet: 10/20 zł / 60 min
godz. 20.00 - Zero Cost House - Pig Iron / Sala Widowiskowa / bilet: 20/30 zł / 110 min / spektakl z polskimi napisami
godz. 20.00 - Some Use for Your Broken Clay Pots - Christophe Meierhans / Sala Czarna / bilet: 20/30 zł / 100 min / spektakl z polskim lektorem / Po spektaklu spotkanie z artystą, prowadzenie: dr Paweł Mościcki
Kino Konfrontacji
godz. 19.00 - Pięć tańców, reż. Alan Brown / Sala Kinowa / bilet: 5 zł / 88 min

16.10 / czwartek
godz. 16.00 - Współczesne sztuki per formatywne w Rumunii - Iulia Popovici / wykład / Sala Kinowa / wstęp wolny / czas
godz. 16.00 - Margareta - Janek Turkowski / Szklarnia / bilet: 10/20 zł / 60 min
godz. 18.00 - Margareta - Janek Turkowski / Szklarnia / bilet: 10/20 zł / 60 min
godz. 18.00 - Quartet for a Microphone - Vava Ştefănescu / Oratorium / bilet: 10/20 zł / 60 min
godz. 20.00 - Testament - She She Pop / ACK UMCS "Chatka Żaka” / bilet: 20/30 zł / 120 min / spektakl z polskimi napisami / Po spektaklu spotkanie z członkiniami kolektywu, prowadzenie: Marta Keil
Kino Konfrontacji
godz. 20.00 - Wtorek po świętach, reż. Radu Muntean / Sala Kinowa / bilet 5 zł / 99 min

17.10 / piątek
godz. 18.00 - ...nie czekajcie - Teatr im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu / premiera / Sala Czarna
godz. 16.00 - Margareta - Janek Turkowski / Szklarnia / bilet: 10/20 zł / 60 min
godz. 18.00 - Margareta - Janek Turkowski / Szklarnia / bilet: 10/20 zł / 60 min
godz. 20.00 - Testament - She She Pop / ACK UMCS "Chatka Żaka” / bilet: 20/30 zł / 120 min / spektakl z polskimi napisami
godz. 22.00 - Martha Graham Cracker Cabaret / Sala Widowiskowa / bilet: 20/30 zł / 90 min
Kino Konfrontacji
godz. 20.00 - Za wzgórzami, reż. Christian Mungiu / Sala Kinowa / bilet: 5 zł / 155 min

18.10 / sobota
godz. 16.00 - Margareta - Janek Turkowski / Szklarnia / bilet: 10/20 zł / 60 min
godz. 16.00 - ...nie czekajcie - Teatr im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu / Sala Czarna / bilet: 20/30 zł / spektakl z angielskimi napisami
godz. 18.00 - Margareta - Janek Turkowski / Szklarnia / bilet: 10/20 zł / 60 min
godz. 19.00 - Typografic Majuscul - dramAcum / Sala Widowiskowa / bilet: 20/30 zł / 90 min / spektakl z polskimi i angielskimi napisami / Po spektaklu spotkanie z Gianiną Cărbunariu, prowadzenie: Iulia Popovici
godz. 20.00 - ...nie czekajcie - Teatr im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu / Sala Czarna / bilet: 20/30 zł / spektakl z angielskimi napisami
godz. 22.00 - Noire de Bucaresti - Vlaicu Golcea / Oratorium / bilet: 20/30 zł
Kino Konfrontacji
godz. 20.00 - Wszyscy w mojej rodzinie, reż. Radu Jude / Sala Kinowa / bilet: 5 zł / 107 min

19.10 / niedziela
godz. 17.00 - Noworosja - Paweł Jurow / czytanie performatywne / Oratorium / wstęp wolny godz. 19.00 - Parallel - GroundFloor / Sala Widowiskowa / bilet: 10/20 zł / 60 min / spektakl z polskimi napisami
godz. 21.00 - Historia tańca rumuńskiego X / Sala Czarna / bilet: 10/20 zł / 45 min
Kino Konfrontacji
godz. 20.00 - Pozycja dziecka, reż. Colin Peter Netzer / Sala Kinowa / bilet: 5 zł / 116 min
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 0

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.
Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Inwestorzy chcą budować mieszkania w kolejnych lokalizacjach w Lublinie

Inwestorzy chcą budować mieszkania w kolejnych lokalizacjach w Lublinie

Nowe mieszkania na skraju os. Poręba chciałaby budować lubelska spółka Modern Service, która stara się o zmianę przeznaczenia terenu przed zejściem do przystanku przy ul. Jana Pawła II. Nie tylko stąd płyną do Ratusza prośby inwestorów i właścicieli gruntów o umożliwienie im budowy bloków mieszkalnych

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 8 lipca 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 8 lipca 2020 r.

Legia nie zagra na Arenie Lublin, Cracovia w finale Pucharu Polski!
film

Legia nie zagra na Arenie Lublin, Cracovia w finale Pucharu Polski!

We wtorek odbył się pierwszy mecz półfinałowy Totolotek Pucharu Polski. Niespodziewanie Cracovia pokonała Legię Warszawa aż 3:0. W efekcie, „Pasy” awansowały do finału, który 24 lipca zostanie rozegrany na Arenie Lublin.

Koncert "Brzegami Jazzu" w Puławach
12 lipca 2020, 18:00

Koncert "Brzegami Jazzu" w Puławach

Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika" oraz Towarzystwo Inicjatyw Własnych INSPIRACJE zapraszają na wyjątkowy plenerowy koncert "Brzegami Jazzu" w wykonaniu znakomitych muzyków jazzowych, który odbędzie się 12 lipca o godz. 18 na Dziedzińcu Pałacu Marynki.

Czy mieszkańcy chcą ciepłowni w Świdniku? "Już teraz nie można otworzyć wieczorem okna"
galeria

Czy mieszkańcy chcą ciepłowni w Świdniku? "Już teraz nie można otworzyć wieczorem okna"

Około 40 osób, w większości mieszkańców ul. Brzegowej w Świdniku, pojawiło się na wtorkowym spotkaniu dotyczącym zmiany planu zagospodarowania terenu przy granicy miasta. Ich niepokój wzbudziła propozycja budowy ciepłowni na paliwo z opadów

Biała Podlaska: Czy ministerstwo dołoży do modernizacji boiska TOP 54?

Biała Podlaska: Czy ministerstwo dołoży do modernizacji boiska TOP 54?

Kilka miesięcy temu władze Białej Podlaskiej zapowiadały kompleksowe zagospodarowanie terenu przy Akademii Piłkarskiej TOP 54. Czytelnicy i radni dopytują, na jakim etapie są teraz prace. Okazuje się, że miasto chce sięgnąć po ministerialne dofinansowanie.

Wydaliśmy na mieszkania najwięcej gotówki w historii

Wydaliśmy na mieszkania najwięcej gotówki w historii

5,7 miliardów złotych – tyle Polacy wydali na zakup mieszkań w dużych miastach w ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku - wynika z najnowszych danych NBP. Mowa jest tu tylko o osobach, które kupiły mieszkania za gotówkę. To oznacza nowy historyczny rekord.

Lubelskie: Bakterie coli wykryte w wodzie w kolejnej gminie. Mieszkańcy się zatruli

Lubelskie: Bakterie coli wykryte w wodzie w kolejnej gminie. Mieszkańcy się zatruli

Kolejna gmina ma problem ze skażoną wodą. Tym razem bakterie coli wykryto w ujęciu w Motyczu (gm. Konopnica). W poniedziałek wodociąg został zamknięty

„Lublin bohaterom”. Odznaczeni za protesty w zakładach pracy 40 lat temu

„Lublin bohaterom”. Odznaczeni za protesty w zakładach pracy 40 lat temu

23 osoby otrzymały dzisiaj medale „Lublin Bohaterom”, nowe odznaczenia przyznane po raz pierwszy przez prezydenta miasta. Odebrali je robotnicy biorący udział w strajkach, które 40 lat temu przetoczyły się przez wiele zakładów pracy w Lublinie i regionie.

Kraśnik: Odzież dla potrzebujących bez punktu zbiórki

Kraśnik: Odzież dla potrzebujących bez punktu zbiórki

Na razie nie ma większych szans na wznowienie działalności punktu przyjmowania i wydawania odzieży przy ul. Olejnej w Kraśniku

Lubelskie: Nowe przypadki zakażenia, jeden chory zmarł. Aktualna sytuacja epidemiologiczna
galeria

Lubelskie: Nowe przypadki zakażenia, jeden chory zmarł. Aktualna sytuacja epidemiologiczna

Nowe przypadki zakażenia w woj. lubelskim oraz jedna ofiara śmiertelna. W sumie na Lubelszczyźnie potwierdzono do tej pory koronawirusa u 732 osób, a zmarło 19 chorych. Jak przedstawia się aktualna sytuacja epidemiologiczna w naszym regionie? Stan na 7 lipca.

Osoby starsze i kobiety w ciąży z pierwszeństwem w lokalu wyborczym

Osoby starsze i kobiety w ciąży z pierwszeństwem w lokalu wyborczym

Osoby powyżej 60 lat, kobiety w ciąży, osoby z dzieckiem do 3 lat i niepełnosprawni będą obsługiwani w lokalach wyborczych w pierwszej kolejności – przewiduje opublikowane we wtorek rozporządzenie ministra zdrowia.

Lublin: Jak dofrunąć na ul. Żołnierską? Jezdnia jest rozkopana, a przejście zagradza taśma
Alarm24

Lublin: Jak dofrunąć na ul. Żołnierską? Jezdnia jest rozkopana, a przejście zagradza taśma

Mieszkańcy ul. Żołnierskiej (niedaleko przebudowywanego ronda Honorowych Krwiodawców) mają problem z dotarciem do domów z powodu rozkopania jezdni al. Warszawskiej, przez którą pieszym trudno się przedostać. Rozebrana jest jezdnia prowadząca od ronda w kierunku ul. Wiązowej.

Według ekspertów Robert Lewandowski zasłużył na Złotą Piłkę
film

Według ekspertów Robert Lewandowski zasłużył na Złotą Piłkę

Robert Lewandowski rozgrywa znakomity sezon. Polak został królem strzelców Bundesligi i Pucharu Niemiec, co miało znaczący wpływ na triumf Bayernu Monachium w obu tych rozgrywkach.

27 mln zł trafi do szpitali jednoimiennych w Polsce na walkę z koronawirusem

27 mln zł trafi do szpitali jednoimiennych w Polsce na walkę z koronawirusem

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przyznało 27 mln zł dla szpitali jednoimiennych na walkę z koronawirusem. Pierwsza transza środków trafi m.in. do szpitala MSWiA w Warszawie, Centrum Medycznego w Łańcucie i Szpitala im. Kard. Wyszyńskiego w Łomży.

Kalendarz
lipiec 2020
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna
Wkrótce
Najbliższe wydarzenia

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.