Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Festiwale

28 maja 2022 r.
14:52

"Nie dla wojny". Program 8. edycji Festiwalu "Dźwięki Słów"

Autor: Zdjęcie autora Damian Drabik
0 0 A A
9 czerwca 2022 18:00
(fot. materiały prasowe)

- Chcemy, aby dźwięki festiwalowych słów i muzycznych akordów poniosły nadzieję na zwycięstwo miłości i pokoju - zapowiadają tegoroczną edycję "Dźwięków Słów" organizatorzy festiwalu. W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach 9-12 czerwca. Wystąpią m.in. Emose Uhunmwagh, Natalia Sikora i Marek Dyjak.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Hasłem przewodnim 8. edycji festiwalu będzie "Nie dla wojny". Program "Dźwięków Słów" wypełnią sentencje na temat życia i śmierci, rozważania dotyczące miłości oraz solidarności uczuć, ale też próby uchwycenia obaw o moralną kondycję współczesnego człowieka.

- Wspólnie zastanowimy się nad aktualnością doświadczeń, które wpływają na nasze życie, uwalniają nienazwane dotąd emocje, zmieniają nas oraz nasze schematy wartościowania - mówi Dyrektor "Dźwięków Słów", Irena Beata Michalkiewicz.

Festiwal, który w tym roku zrealizowany zostanie w dniach 9-12 czerwca w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12), tradycyjnie będzie obfitował w różnorodne występy artystyczne z pogranicza muzyki i operowania słowem.

Na inaugurację festiwalu, 9 czerwca o godz. 18, wystąpi wokalistka i aktorka związana z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu, Emose Katarzyna Uhunmwangho. Wraz z zespołem przygotuje koncert oparty na baśniach i podaniach ludowych. Podczas koncertu będzie można usłyszeć nietypowe instrumenty - "skrzypotrąby" wzmacniające swój dźwięk przez rezonator i czarę wykonaną z metalu.

Tego dnia na scenie Centrum Kultury wystąpią również Michał Jacaszek i Tomasz Budzyński, którzy dokonają interpretacji kultowej płyty "Legenda" zespołu Armia. - Podczas koncertu przekonacie się, co wyszło z elektroniczno-industrialnego przetworzenia klasyków takich jak "Gdzie ja tam będziesz ty", "Legenda" czy "Opowieść zimowa" - zachęcają organizatorzy.

Drugi dzień festiwalu rozpocznie się koncertem piosenkarki i aktorki Beaty Rybotockiej, która wykona przede wszystkim utwory kompozytorów krakowskich. Występ będzie stanowił połączenie sztuki aktorskiej, estradowej i wokalnej.

Warto również wybrać się na monodram Natalii Sikory "Struna Światła", oparty na poezji Zbigniewa Herberta. To subiektywny wybór wierszy, który w wykonaniu Sikory z towarzyszeniem muzyków Mario Jeki i Hadriana Filipa Tabęckiego, zamieni się unikalny projekt pomiędzy
dramatem a recitalem, poezją śpiewaną a piosenką aktorską, traktatem filozoficznym a poetycką opowiastką.

W sobotę w Centrum Kultury wystąpi laureatka Grand Prix  41. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Marta Mazurek. Artystka, będąca także aktorką znaną m.in. z filmu "Córki dancingu", w Lublinie wykona premierowy koncert z towarzyszeniem zespołu w składzie: Maria Klich (lira korbowa), Katarzyna Kapela Timingeriu (instrumenty perkusyjne, skrzypce), Bartłomiej Mazurek (piano) oraz Franek Wicke (bas).

Również w sobotę na scenie pojawi się buntownik polskiej sceny, Marek Dyjak. Podczas festiwalu wystąpi z Mateuszem Kołakowskim przy fortepianie oraz legendą polskiego grania – Lechem Szczerbą na saksofonach.

Tegoroczna odsłona organizowanych przez Lubelski Salon Artystyczny Prezentacji Form Muzyczno-Teatralnych "Dźwięki Słów" zakończy się w niedzielę, 12 czerwca. Na finał o godz. 18 zaplanowano wyjątkowy koncert będący pierwszym wspólnym projektem wybitnego saksofonisty Henryka Miśkiewicza oraz jego córki, cenionej wokalistki, Doroty Miśkiewicz.

Czwartkowe występy będą bezpłatne dla uczestników. Pozostałe koncerty są biletowane. Wejściówki można już kupować online na platformie bilety24.pl oraz w kasie Centrum Kultury.  

Program:

Czwartek, 9 czerwca:
18:00 / Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie - Emose Uhunmwangho "Baśniowe skrzypotrąby i czary Baltasary"
20:00 / Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie - Michał Jacaszek / Tomasz Budzyński "Legenda"

Piątek, 10 czerwca:
18:00 / Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie - Beata Rybotycka
20:00 / Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie - Sikora i Poeci "Kawałki serca". Recital Natalii Sikory

Sobota, 11 czerwca:
18:00 / Wirydarz, Centrum Kultury w Lublinie - Marta Mazurek – premiera
20:00 / Wirydarz, Centrum Kultury w Lublinie - Marek Dyjak

Niedziela, 12 czerwca:
18:00 / Wirydarz, Centrum Kultury w Lublinie - Dorota Miśkiewicz i Henryk Miśkiewicz "Nasza miłość"

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Pierwsze 100 dni wojewody na 4+
Zdjęcia/Wideo
galeria
film

Pierwsze 100 dni wojewody na 4+

— Mam poczucie, że wykonaliśmy dobrze, rzetelnie swoją pracę. Czy jestem zadowolony? Nie jestem. Zawsze chciałbym więcej, szybciej, lepiej — mówił wojewoda lubelski Krzysztof Komorski, podsumowując pierwsze miesiące na stanowisku.

Czy Lubelszczyzna jest bezpieczna? Rozmawiali o tym eksperci

Czy Lubelszczyzna jest bezpieczna? Rozmawiali o tym eksperci

Na Wydziale Ekonomicznym UMCS odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa: „Bezpieczna Lubelszczyzna w bezpiecznej Europie. Informacja i dezinformacja”

Masz niemożliwe do spłacenia długi? Zobacz, czy możesz ogłosić upadłość!

Masz niemożliwe do spłacenia długi? Zobacz, czy możesz ogłosić upadłość!

Coraz więcej Polaków zgłasza się po pomoc w zakresie oddłużania. Liczba bankrutów rośnie z miesiąca na miesiąc. Rok 2023 pod względem ilości zgłaszanych upadłości konsumenckich był nawet rekordowy! Również borykasz się z problemami finansowymi i posiadasz zobowiązania, jakich nie jesteś w stanie opłacić?

Skorzystał z bezradności nastolatki. Teraz grozi mu więzienie

Skorzystał z bezradności nastolatki. Teraz grozi mu więzienie

33-latek jest podejrzany o wykorzystanie seksualne młodej dziewczyny. Do zdarzenia miało dojść w miniony weekend na imprezie w gminie Dzwola.

Oszuści nie próżnują. W jednej chwili mieszkańcy regionu stracili oszczędności życia

Oszuści nie próżnują. W jednej chwili mieszkańcy regionu stracili oszczędności życia

Tym razem złodzieje wykorzystali metodę na policjanta i przedstawiciela banku. Prawdziwi mundurowi poszukują sprawców. W grę wchodzi łącznie ponad 200 tysięcy złotych

Górnik Łęczna nie rezygnuje z walki o baraże. W czwartek wyjazdowy mecz w Katowicach

Górnik Łęczna nie rezygnuje z walki o baraże. W czwartek wyjazdowy mecz w Katowicach

Po domowej porażce z Lechią Gdańsk Górnik Łęczna nie rezygnuje z walki o baraże o PKO BP Ekstraklasę. W czwartek (godz. 20.30) zielono-czarni zmierzą się na wyjeździe z GKS Katowice w ramach ostatniego meczu 29. kolejki Fortuna I Ligi

Bomby na placu budowy. Mieszkańcy ewakuowani: "Nie wiedziałam jak mam się zachować"
aktualizacja
galeria

Bomby na placu budowy. Mieszkańcy ewakuowani: "Nie wiedziałam jak mam się zachować"

Wielka ewakuacja w Białej Podlaskiej. Saperzy przewiozą i zdetonują bomby lotnicze odnalezione podczas prac budowlanych przy ulicy Sidorskiej.

Jeżyny z robakami nie wjechały do Polski

Jeżyny z robakami nie wjechały do Polski

Kolejne produkty z zagranicy nie wjadą do Polski. IJHARS zatrzymał transport mrożonych jeżyn z powodu wystąpienia larw robaków.

Politechnika Lubelska uczy przez zabawę

Politechnika Lubelska uczy przez zabawę

Najnowsze technologie trafią w ręce około 200 uczniów lubelskich szkół podstawowych i średnich. Będzie druk 3D, modelowanie 3D, zajęcia z robotyki i sztucznej inteligencji

2 w 1, czyli podwójny strzał pograniczników w Hrebennem

2 w 1, czyli podwójny strzał pograniczników w Hrebennem

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali kolejny samochód. Tym razem zabezpieczono mercedesa, który miał przerobiony numer identyfikacyjny VIN. W kontrolowanym pojeździe ujawniono również zamontowane części, które pochodziły z poszukiwanego we Włoszech auta.

Jak wybrać idealną klatkę do treningu w domu – Przewodnik po half racks

Jak wybrać idealną klatkę do treningu w domu – Przewodnik po half racks

Zakup odpowiedniego sprzętu do treningu siłowego może być kluczowy dla efektywności ćwiczeń, a także bezpieczeństwa użytkownika. Half rack, czyli półotwarta klatka do ćwiczeń, stanowi popularny wybór wśród entuzjastów treningu domowego. Zaprojektowany z myślą o maksymalizacji funkcjonalności przy jednoczesnym ograniczeniu zajmowanego miejsca, half rack może być idealnym rozwiązaniem dla osób, które dysponują ograniczoną przestrzenią. W niniejszym przewodniku wyjaśnimy, na co zwrócić uwagę przy wyborze idealnej klatki half rack do swojego domowego gymu.

Innowacje i technologie w rolnictwie: przyszłość zrównoważonej produkcji żywności

Innowacje i technologie w rolnictwie: przyszłość zrównoważonej produkcji żywności

Rolnictwo stoi na progu rewolucji technologicznej, która obiecuje przekształcić sposób, w jaki produkujemy żywność, czyniąc go bardziej zrównoważonym, efektywnym i przyjaznym dla środowiska. W dzisiejszych czasach, kiedy świat zmaga się z wyzwaniami takimi jak zmiany klimatyczne, wzrost populacji i ograniczone zasoby naturalne, innowacje technologiczne w rolnictwie mogą odegrać kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa żywnościowego dla przyszłych pokoleń.

Kancelaria adwokacka w Tczewie – jak znaleźć skuteczną pomoc prawną?

Kancelaria adwokacka w Tczewie – jak znaleźć skuteczną pomoc prawną?

Reprezentacja procesowa w wielu rodzajach spraw w tym: sprawy karne, sprawy gospodarcze, spadki, rozwody, podział majątku po rozwodzie, zasiedzenie, zachowki, sprawy rodzinne i wiele innych spraw cywilnych – wszystkie tego typu sprawy wymagają profesjonalnej pomocy prawnej. Na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiednią kancelarię adwokacką?

Znaleziono cztery 100-kilogramowe bomby. Trwa ewakuacja mieszkańców w rejonie ulic Sidorskiej i Kąpielowej w Białej Podlaskiej
WIDEO/GALERIA ZDJĘĆ
galeria

Znaleziono cztery 100-kilogramowe bomby. Trwa ewakuacja mieszkańców w rejonie ulic Sidorskiej i Kąpielowej w Białej Podlaskiej

Podczas prac budowlanych prowadzonych przy ul. Sidorskiej 61 w Białej Podlaskiej zostały ujawnione niewybuchy. Są to cztery bomby lotnicze. Każda o masie blisko 100 kilogramów, długości od 80 do 100 cm i obwodzie ok. 50 cm. Obecnie saperzy usuwają niewybuchy.

Rozlicz PIT w Lublinie i zgarnij nagrody

Rozlicz PIT w Lublinie i zgarnij nagrody

Lubelski ratusz przypomina, że każdy kto rozliczy swój PIT w Lublinie może wygrać nagrody. Do wygrania między innymi samochód toyota yaris.

Kalendarz
kwiecień 2024
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna