Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Imprezy

15 maja 2015 r.
8:17

Imprezy w piątek w Lublinie. Grubson na Juwenaliach

Autor: Zdjęcie autora Damian Drabik
0 0 A A
15 maja 2015 17:00
Grubson (fot. materiały prasowe)
Grubson (fot. materiały prasowe)

Wybrane imprezy w piątek 15 maja w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

WYDARZENIE

JUWENALIA: Feliniada, wieczór, Tereny przy akademikach Uniwersytetu Przyrodniczego na Felinie

Wystąpią: Dj Logan, Rixari, Power of Trinity, Kali Gibbs, Grubson.

Sesja naukowa: Ciało ludzkie – piękno i ból, godz. 14.30, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Al. Racławickie 14, wstęp wolny

Na sesję złożą się dwa bloki wykładów, w których przedstawiona zostanie "Teologi ciała" papieża Jana Pawła II w ujęciu filozoficznym oraz teologicznym, a następnie zagadnienie cierpienia i bólu w aspektach filozoficznym, psychologicznym, medycznym, a także w obrazowaniu sztuk pięknych.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, godz. 16, Filia nr 12 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego, Żelazowej Woli 7, wstęp wolny

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - omówienie książki Angeliki Kuźniak "Czarny Anioł".

Historia literatury „Wokół czarnego romantyzmu”, godz. 17, Frutti di Mare Czwartaków 4, wstęp wolny

Wbrew pozorom romantyzm to nie wielka sentymentalna miłość, jaką wyobrażamy sobie obecnie. Romantyzm jeżeli już mówi o miłości, to przede wszystkim niespełnionej. Ważniejsza jednak wydaje się ta druga strona romantyzmu: rewolucja i powrót do mitu, do świata grozy. Jest to epoka wielkich idei i wielkich rozczarowań, epoka bohaterów bajronicznych i Miltonowskiego Szatana.

Koncert muzyki i tańca orientalnego, godz. 17, Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a, wstęp wolny

Prowadzenie dr Hadi Saleh Mahdi. W programie m.in. Dzieje Jedwabnego Szlaku, Występ Zespołu Tańca Brzucha „Bajsan”, Degustacja potraw i napojów arabskich.

Festiwal KODY: Przestrzenie snu, godz. 19, Centrum Kultury, Wirydarz, ul. Peowiaków 12, bilety 20-40 zł.

Wykonawcy: Wiener Glasharmonika Duo - Christa SCHÖNFELDINGER (Austria) – harmonika szklana, Gerald SCHÖNFELDINGER (Austria) – verrophon oraz Szabolcs ESZTÉNYI (Węgry/Polska) - fortepian, Tadeusz SUDNIK (Polska) – media elektroniczne.

Koncert symfoniczny, godz. 19, Collegium Maius, ul. dr K. Jaczewskiego 4/6, bilety 20 zł.

Święto Polskiej Muzyki i Plastyki. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej, Rafał Zambrzycki-Payne – skrzypce, Sławek A. Wróblewski – dyrygent

Koncert „Piosenki dla niej”, godz. 19, Kawiarnia & Księgarnia "Między Słowami", ul. Rybna 4/5, wstęp wolny

"Piosenki dla niej" to historia znajomości przede wszystkim z poezją pojmowaną, jak każda relacja, na swój osobisty i osobliwy sposób. Historia pisana wielką i zdobną literą – z dbałością o wierność swoistego przekładu, spójność kompozycji, rzemieślniczo-muzyczne detale, akustyczne brzmienie, które bez wątpienia zasługują na miano „niedzisiejszych”. Jest w tym wiele z niespełnionych nigdy oczekiwań, scenicznej pozy i artystowskiego patosu, ale i deczko prawdy, odrobina jakiegoś smaku.

Koncert Mike Beer i Peter  Heinrich, godz. 20, Frutti di Mare Czwartaków 4, bilety 7/10 zł.

Mike Beer - lubelski gitarzysta, swoją muzyczną przygodę z tym instrumentem rozpoczął w wieku 15 lat. Wykonuje muzykę fingerstyle, perussive guitar oraz finger slap. W jego repertuarze znajdziemy zarówno covery, jak i autorskie utwory. Peter Heinrich (a właściwie Ivan Stoyanov) - jest artystą o wielu twarzach oscylującym wokół sztuki performance, bezpośrednią relacją z widzem w teatrze, muzyką i poezją. Gra na pianinie i ukulele. Występował na wielu muzycznych oraz teatralnych festiwalach Europy Środkowej.

Off-road rock 4x4, godz. 20, Klub "Graffiti", Aleja Piłsudskiego 13, bilety 5 zł.
Najstarsza rockowa impreza w mieście w najbardziej renomowanym, lubelskim klubie!
Zabierzemy Was w podróż po mniej lub bardziej utartych rockowych szlakach. Czasami będziemy jeździć autostradami, czasem szutrem, a momentami nasza impreza będzie całkowicie dzika i niedostępna dla uczesanych właścicieli żółtych Matizów!

Festiwal KODY: Katalog drzew, godz. 21, Bazylika Drzewa Krzyża Świętego i klasztor oo. Dominikanów w Lublinie, ul. Złota 9

Autorzy i wykonawcy: Michał JACASZEK (Polska) – kompozytor, elektronika, zespół Kwartludium (Polska) – Dagna SADKOWSKA – skrzypce, Michał GÓRCZYŃSKI – klarnet i klarnet basowy, Paweł NOWICKI – perkusja i Piotr NOWICKI – fortepian; Sylwester ŁUCZAK i Urszula MILANOWSKA – oprawa wizualna

Festiwal KODY: Czas tańca, godz. 22, Klub Festiwalowy, ul. Peowiaków 12

Orkiestra Dęta z Jędrzejówki i Hoszni oraz Kapela Bornego z Podzamcza

KINO

Etiuda & Anima 2015, godz. 18, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, bilety 5 zł.

Filmy z całego świata nagrodzone i wyróżnione podczas 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima w Krakowie (21-27 listopada 2014). Cztery niezwykłe seanse pełne różnorodnych emocji, opowiedziane przez doświadczonych profesjonalistów i młodych reżyserów m.in. z Polski, Japonii, Włoch, Wielkiej Brytanii, Holandii, Rosji, Niemiec, Izraela, Francji, Kuby czy Egiptu. Wśród nich między innymi pokazywane w Cannes „Fragmenty”, prześmieszna nagroda publiczności – animowana opowieść o mitach – czeska „Mythopolis” czy kontrowersyjny dokument „Chłopiec z kurortu”.

TEATR

”Kontrabasista”, godz. 19, Teatr Stary, Jezuicka 18, bilety 40-120 zł.

Legendarny spektakl Jerzego Stuhra według tekstu Patricka Suskinda. Monolog muzyka z orkiestry, który zamiast grać zaczyna opowiadać historię swojego życia i nieodwzajemnionej miłości.

”Bóg”, godz. 19, Teatr im. Juliusza Osterwy, ul. Gabriela Narutowicza 17, bilety 17-42 zł.

Jesteśmy w starożytnych Atenach. Ale czy na pewno? Artyści udają Greków i debatują jakie ma być zakończenie zgłaszanej do konkursu sztuki. Jest akcja, ale jaka akcja? Ta w tekście dyskutowanego utworu, czy ta na scenie Osterwy, a może ta na widowni, bo ciągle się miesza jedno z drugim… Wszystko i wszyscy okazują się być fikcją wymyśloną przez Woody Allena.

WYSTAWA

Wernisaż wystawy Anna Kopciewicz i Małgorzata Hajkowska, godz. 17, Galeria "Przy Bramie" TPSP, ul. Grodzka 34/36

Anna Kopciewicz - ukończyła WSSP w Lublinie kierunek- architektura. Członkini TPSP od 2007r. Autorka książki dla dzieci „Wierszowane bajeczki cioci, co zamieszkała w paproci”. "Przez ludzi do ludzi, przez Anioły do nieba” to tytuł Jej obecnej wystawy, który jest drogowskazem do myśli: poczuj całym sobą siebie w świetle skrzydła i prawdziwie kochaj. Małgorzata Hajkowska - przygodę z malarstwem rozpoczęła ponad 10 lat temu. Pod kierunkiem mgr Waldemara Arbaczewskiego uczyła się technik malarskich, rysunku ołówkiem, pastelem oraz spostrzegawczości, która jest niezbędna do przeniesienia na płótno świata widzianego. Cały czas doskonali swój warsztat malarski korzystając z zajęć organizowanych w Ognisku Plastycznym.

Wernisaż wystawy „Przejścia Graniczne”, godz. 18, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 Lublin - Galeria Biała, wstęp wolny

To wspólny projekt dwóch galerii – Białej z Lublina i 13 Muz ze Szczecina.  Zakłada on naprzemienną prezentację sztuki, związanej z tymi dwoma lokalizacjami – w miastach oddalonych od siebie o ponad 700 kilometrów. Geograficzny dystans obu ośrodków od siebie, ich skrajne względem centrum usytuowanie, relacja wschód – zachód i bezpośrednia bliskość granic prowokują do porównania dorobku instytucji kultury, działających według odmiennych strategii wystawienniczych.

"Przejścia graniczne"

 

Wernisaż wystawy „Ból jest gdzieś w pokoju”, godz. 19, Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5, wstęp wolny

Wojciech Bąkowski należy do grona najbardziej interesujących polskich artystów współczesnych. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu w 2005 roku. Tworzy filmy animowane, wideo, performance i obiekty dźwiękowe. Jest także poetą i muzykiem – liderem grup muzycznych KOT i Niwea, członkiem grupy Penerstwo oraz twórcą solowego projektu „Wojciech Bąkowski”. W 2009 roku został laureatem nagrody Zachęty Narodowej Galerii Sztuki „Spojrzenia”, w następnym otrzymał „Paszport Polityki”.

WARSZTATY

Aktywne zajęcia z elementami gimnastyki i tańca dla osób dorosłych, godz. 10, Bernardyńska 11, wstęp wolny – zapisy telefoniczne

Pilates wzmacnia ciało, a przez to stabilizuje kręgosłup. Uczy prawidłowego oddechu i koncentracji, harmonijnie i bezpiecznie wpływa na poprawę sylwetki. Jest szczególnie wskazany dla osób dojrzałych. Taniec wysmukla sylwetkę, pozytywnie wpływa na sposób w jaki się poruszamy i poprawia ogólną kondycję naszego organizmu. Pamiętajmy jednak, że to przede wszystkim dobra zabawa. Nasz umysł może się zrelaksować, dzięki czemu pozostajemy przez resztę dnia w pogodnym nastroju.

Jak realizować projekt długoterminowy, godz. 16, Lubelska Szkoła Sztuki i Projektowania, ul. Paganiniego 17

Czasy są szybkie i... powierzchowne. Co zrobić, aby zobaczyć i zrozumieć więcej? Jak dotrzeć pod podszewkę? Wierzę, że z pomocą fotografii to możliwe, gdyż ma ona gigantyczną siłę. W oparciu o własne, bogate doświadczenia reporterskie Skrzeczkowski wskaże możliwe drogi realizacji dużych przedsięwzięć fotograficznych.

Warsztat Tapicerski, godz. 17.30, Nowa pracownia Warsztatów Kultury przy ul. Bernardyńskiej 11

Warsztat realizowany tradycyjnymi technikami tapicerskimi pod okiem mistrza. Na warsztacie przewidujemy część pokazową i teoretyczną oraz praktyczne prace na meblu.

DLA DZIECI

Bajkowe opowieści, godz. 18, Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice", ul. Krańcowa 106, wstęp wolny

Tym razem odwiedzą nas bohaterowie bajek ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Na początek poznamy wesołego Plastusia, jego piórnikowe mieszkanko, a następnie wykonamy specjalny pamiętnik, w którym będzie mógł opisywać swoje przygody.
Później przyjrzymy się zabawnym harcom dwóch łobuziaków - Bolka i Lolka - z którymi ruszymy w podróż dookoła świata. Na zakończenie podejrzymy wesołe zabawy pewnego psiaka. Znany jest na całym świecie, krążą już o Nim legendy, a nawet piszą o Nim piosenki.

TEATR

”Proszę słonia”, godz. 9.30, 11.30, Teatr im. Hansa Christiana Andersena, ul. Dominikańska 1

Proszę słonia Ludwika Jerzego Kerna to dla wielu z nas powrót do dzieciństwa, zarówno jeśli chodzi o ulubioną lekturę, jak i wspomnienie starych „Dobranocek”. Tym razem historię chłopca, który nie umiał urosnąć i… słonia, który rósł ponad miarę, przenosimy na scenę.

WARSZTATY

W dolinie Muminków, godz. 9.30, Wojewódzka Biblioteka Publiczna, ul. Narutowicza 4

Zajęcia edukacyjno-plastyczne dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych.

Zajęcia muzyczne dla najmłodszych (4-7 lat), godz. 15, Frutti di Mare Czwartaków 4, płatność 5-20 zł.

Od pewnego czasu docierają do nas pytania „kiedy zajęcia dla dzieci?!”… Otóż startują w piątek! We Frutti di Mare odbywać się będą regularne zajęcia dla najmłodszych. W zależności od chęci waszych pociech, nawet dwugodzinne spotkania odbywać się będą pod okiem Magdaleny Litwin – absolwentki Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej na UMCS, która zaczęła jako pianistka a skończyła jako dyrygentka.

Kreska do kreski – warsztaty dla dzieci, godz. 17, Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5, płatność 30 zł/mc.

Uczestnicy warsztatów uczą się opowiadać ciekawe historie za pomocą symbolicznej kreski. Komiksy powstają pod okiem Macieja Pałki.

Komentarze 0

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.
Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 8 1

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 0 3

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 18 5

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 7 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 15 4

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 1 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 2 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 13 1

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 11 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 15 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 11 2

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym
26 września 2018, 19:00

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym 4 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 26 września o godz. 19 na scenie Teatru Starego (ul. Jezuicka) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Będzie to lubelska premiera koncertu Dylan Noblista.

Kalendarz
lipiec 2018
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.