Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Imprezy

25 kwietnia 2015 r.
8:30
Edytuj ten wpis

Imprezy w sobotę i niedzielę w Lublinie. Koncerty, spotkania, warsztaty

0 2 A A

Wybrane imprezy i inne wydarzenia w sobotę i niedzielę w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
SOBOTA

WYDARZENIE

Eco Gala, godz. 10, Galeria "Gala Dom i Wnętrze", ul. Fabryczna 2
Targi ekologiczne i tradycyjnej żywności a także rękodzieła.

Free the dance, godz. 17.30, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny
Cykl Free The Dance powstał z inicjatywy Małgorzaty Haduch i Unfinished Company. To seria performance'ów z udziałem muzyków-improwizatorów oraz tancerzy – spotkanie wyjątkowych osobowości scenicznych; dążenie do przełamywania podziałów form scenicznych, propozycja łączenia środowiska muzycznego i tanecznego oraz uwalnianie tańca współczesnego od wielu stereotypów.

Koncert Symfoniczny, godz. 18, Collegium Maius, ul. dr K. Jaczewskiego 4/6, bilety 20-30 zł.
Koncert wiolonczelowy a-moll op. 129 Roberta Schumanna pochodzi z 1850 r. Napisany w ciągu zaledwie dwóch tygodni, za życia twórcy nie znalazł uznania. W naszych czasach jest to niewątpliwie ulubiony utwór wiolonczelistów. W Lublinie zagra go światowej sławy polski wiolonczelista – Tomasz Strahl, laureat ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wykonawczych.

Electro-Acoustic Beat Sessions feat. Mika Urbaniak, godz. 19, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, bilety 50-70 zł.
Wyjątkowy koncert i prawdopodobnie najlepsza sesja improwizowana w Polsce, a to za sprawą niesamowitego składu Electro-Acoustic Beat Sessions z charyzmatyczną wokalistką Miką Urbaniak. Zestawienie ze sobą tak barwnych artystów gwarantuje niepowtarzalne wrażenia. Michelle ,,Mika” Urbaniak muzykę ma we krwi, jest córką gigantów jazzu – Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. Ceniona w branży muzycznej za świetny głos i doskonały flow, współpracuje z największymi osobowościami polskiej sceny. Jej solowy debiut ,,Closer” (2009) uzyskał status złotej płyty oraz nagrodę Fryderyk 2010 w kategorii pop.

Stand-up Lublin prezentuje Szczęśniak&Pięta/Kraków, godz. 19, Dom Kultury, ul. Krakowskie Przedmieście 19, bilety 10-15 zł.
Olka Szczęśniak – laureatka Areny Stand-uperów, bitwy na stand-up, finalistka Antrakt Stand-up Festiwal i Polskiej Ligi Stand-upu. Należy do krakowskiej grupy Comedy.Lab. Wojtek Pięta - żartując mówi o tym jak wygląda świat z perspektywy chłopaka, który rzucając pracę, niedawno rozpoczął swoją nową drogę życia. Na jego występach publiczność śmieje się z absurdów denerwujących nas w codziennym życiu oraz z samej historii człowieka, który za tymi żartami stoi.

Koncert The Apples, godz. 21, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, bilety 50-70 zł.
The Apples to wybuchowa mieszanka jazzu, funku, hip hopu, r'n'b,rytmów Bliskiego Wschodu, melodii żydowskiej, doprawiona niezwykłymi efektami dźwiękowymi i groove'm. Zestawione ze sobą na jednej scenie dźwięki gramofonów, sampli, sekcji dętej i rytmicznej, basu oraz elektroniki daje niesamowity efekt nowoczesnego big bandu – jednego z najciekawszych na światowej scenie muzycznej. Energia zespołu udziela się wszystkim uczestnikom ich koncertów, czego potwierdzeniem są rzesze fanów The Apples, liczne trasy koncertowe i międzynarodowy sukces, na który zapracowali swoim talentem i naturalnością na scenie.

Noc warsztatów, godz. 23, Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
23:00 Tomasz Bazan, Przemysław Buksiński, Dominik Gąsowski, Justyna Kalbarczyk
0:45 Teatr Nowego, Kinga Panasiuk, Małgorzata Adamczyk
KINO

”Kebab i horoskop”, godz. 15.30, Dzielnicowy Dom Kultury Czechów, ul. Kiepury 5a
"Kebab i Horoskop” to komedia absurdu. Film opowiada historię pracowników bankrutującego sklepu z dywanami. Pewnego dnia na zaproszenie Szefa (Andrzej Zieliński) w sklepie pojawia się dwóch "specjalistów od marketingu” o zagadkowych przydomkach Kebab (Bartłomiej Topa) i Horoskop (Piotr Żurawski). Personel sklepu to postacie barwne, ale jednocześnie dosyć zobojętniałe na bodźce zewnętrzne – do sklepu zwykle nikt nie przychodzi… Spece od marketingu wywołują zmianę w atmosferze… Wszyscy poddają się ich coraz dziwniejszym pomysłom…

”Plemię”, godz. 17.30, Dzielnicowy Dom Kultury Czechów, ul. Kiepury 5a
Pokazywany i nagradzany na dziesiątkach festiwali film to wstrząsająca historia, która robi ogromne wrażenie, choć opowiedziana jest jedynie obrazem i językiem migowym, bez napisów czy lektora. Głuchoniemy nastolatek trafia do szkoły z internatem. Szybko orientuje się, że w tym miejscu obowiązują specyficzne zasady, których kwestionowanie bywa bolesne. W szkole działa Plemię, organizacja zajmująca się działalnością przestępczą, w tym także prostytucją. Aby zaistnieć w nowej rzeczywistości, Siergiej musi pobrudzić sobie ręce. Są jednak pewne rzeczy, których nie wolno robić nikomu. Do nich należy romansowanie z dziewczyną szefa Plemienia…

TEATR

”World Is”, godz. 18, Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16, wstęp wolny
World is" to wypadkowa wielu zdarzeń oraz doświadczeń, których wspólnym mianownikiem jest naiwność. W tej pracy Foltyn odwołuje się do etymologii słowa naiwny, która w potocznym rozumieniu odnosi się do nadmiernej szczerości, prostoduszności, wiary w naprawę świata, a także cechuje się prostotą, niewinnością, naturalnością i autentycznością.

The Metropolitan Opera: Live in HD, godz. 18.30, Teatr Stary, Jezuicka 18, bilety 40/50 zł.

”Pakujemy manatki”, godz. 19, Teatr im. Juliusza Osterwy, ul. Gabriela Narutowicza 17, bilety 27-47 zł.
Spektakl może na pierwszy rzut oka przypominać telenowelę, ale w rzeczywistości opowieści Levina są dużo głębsze. Pakujemy manatki ma przecież podtytuł "komedia na osiem pogrzebów”. W samym pogrzebie oczywiście nie ma nic śmiesznego, ale już osiem pogrzebów pod rząd, takie ich celowe nagromadzenie, może wywołać specyficzny uśmiech. Te pogrzeby zaczynają nam bowiem wówczas uświadamiać absurd życia. Chcąc nie chcąc zaczynamy się pytać, do czego nas to wszystko prowadzi i wtedy pojawia się prosty wniosek, że życie prowadzi do śmierci. I jak się nad tym głębiej zastanowić to jest to groteskowe i paradoksalne. O tym też jest Pakujemy manatki.

”Przestrzenie kobiety”, godz. 19, Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16, wstęp wolny
Przestrzenie kobiety, czyli koncert performatywny teatru improwizacji i symboliki ciała "My – Persony” prezentuje swoje sceniczne interpretacje tekstów kobiet i o kobietach. To subtelne spojrzenie na świat prezentujemy w postaci zmąconych abs-trakcyjnych przestrzeni, marzeń na jawie, które co dzień towarzyszą każdej przemianie. Wychodzimy z mroku, gdzie wyłania się sen o babci, co niosła niebo do domu. Tracimy wolność, buntujemy się. W bezsilnej codzienności próbujemy modlitwy. Dochodzimy do człowieka, który spotyka drugiego człowieka z garścią miłości. Boją się siebie, nie rozumieją i ranią. Toczą wojnę. Czy uda im się porozumieć?

”Dziecko-Dorosły-Dzieci”, godz. 20, Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16, wstęp wolny
Ile jest dziecka w dziecku? Być może tyle, na ile mu pozwolimy? A może na swoich życiowych ścieżkach potrzebujemy spotkać “anioła”, który uświadomi nam, że w otaczających nas świecie ma on wiele twarzy?

”How similar I am to your grandma”, godz. 20.45, Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radzi-szewskiego 16, wstęp wolny
“How similar I am to your grandma” jest przedstawieniem, w którym głównym tematem jest strach przed niepowodze-niem. Często paraliżuje nas on i zniechęca do podejmowania decyzji oraz działań. Strach przed krytyka i ośmieszeniem. A przecież próbować trzeba, bez względu na osiągnięty wynik, ponieważ przegranym jest ten kto nigdy nie próbuje. Inspirujące i rozwijające dla człowieka jest już samo darzenie do celu, a nie koniecznie pozytywny efekt końcowy, którego i tak nie da się przewidzieć.

WYSTAWY

Wernisaż wystawy Kryjówka, godz. 12, Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5
Z myślą o dzieciach, głównych adresatach wystawy "Kryjówka”, artyści wykonali obrazy, obiekty, instalacje i realizacje dźwiękowe. Tytuł projektu odnosi się do jednej z najbardziej ulubionych zabaw najmłodszych - ukrywania się i chowania rozmaitych przedmiotów. Może być również rozumiany jako ucieczka od rzeczywistości, tęsknota za utraconym dzieciństwem, które było najwspanialszą kryjówką. Wystawa odwołuje się do czasu dzieciństwa, beztroskiej zabawy, nieświadomości zagrożeń. Kryjówka to miejsce tajemne, ukryte, w którym czujemy się bezpiecznie.

DLA DZIECI

WYDARZENIE

Koncert ”Smyki”, godz. 10.30, 11.30, Zamek Lubelski - Muzeum Lubelskie, ul. Zamkowa 9, bilet 15/20 zł.
Filharmonia Lubelska zaprasza rodziców wraz z dziećmi na koncert Smyki.

WARSZTATY

Rodzinny Warsztat Twórczy – Podobieństwa i różnice, godz. 10, Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a, koszt 10 zł. od dziecka
Warsztat ten przybliży ideę portretowania na przestrzeni dziejów sztuki. Uczestnicy zastanowią się na czym polega podobieństwo i jakie cechy fizjonomii dziedziczymy po przodkach. Za pomocą nietypowych technik wykonamy portrety jawne i ukryte.

Zamknij oczy, dotknij sztuki, godz. 11, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
To cykl autorskich warsztatów edukacyjnych z zakresu sztuki współczesnej, designu, mediów, oraz różnorodnych technik plastycznych, inspirowany ciekawymi zawodami, postaciami, miejscami w Lublinie oraz twórczością artystyczną Elizy Galey. Projekt ma charakter edukacyjno-integracyjny – podczas zajęć spotkają się dwie grupy dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym – osoby widzące i niewidzące lub niedowidzące.
NIEDZIELA

WYDARZENIE

Prezentacja Sztuka nie gryzie, godz. 14, Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5
Sztuka współczesna bywa postrzegana jako trudna i nieprzystępna, a galeria sztuki współczesnej jako niezbyt przyjazne, czy wręcz hermetyczne miejsce. Chcemy przekonać publiczność, że to tylko stereotyp a spotkanie ze sztuką współczesną może być niezwykle interesujące i inspirujące. Chcemy też pokazać jak daleko od owego stereotypu jest Galeria Labirynt, która jest miejscem otwartym, przyjaznym oraz tworzonym z myślą o swojej publiczności.

Spotkania z kulturami świata: Irlandia, godz. 15, Galeria Gala "Dom i wnętrze", ul. Fabryczna 2, wstęp wolny
15:00 "Instrumenty w muzyce irlandzkiej" - prelekcja Krzysztofa Nowackiego
16:45 Opowieści irlandzkie z muzyką
17:30 Warsztaty tańców irlandzkich (prowadzenie Glas Eirin)
19:00 "Suaimhneas" - recital muzyki irlandzkiej Stanisława Marinczenko

Oratorium: Opowieści z nocy, godz. 17, Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21, bilety 15 zł.
Oratorium "Opowieści z Nocy" to nowa artystyczna forma w dotychczasowych poszukiwaniach Teatru NN. W "Tryptyku chasydzkim", "Opowieściach z Bramy", "Sztukmistrzu z Lublina" opowiadane historie dotyczą zwyczajnego, codziennego życia przed wojną. Przedstawiają czasem zabawne, a czasem smutne, prawdziwe lub fikcyjne, bardziej lub mniej skomplikowane ludzkie losy. Przedstawiane historie wciągają, śmieszą, wzruszają.

Koncert domowe melodie, godz. 18, Collegium Maius, ul. dr K. Jaczewskiego 4/6, bilety 25-40 zł.
Przebojem wdarli się na legendarną Listę Przebojów Trójki, zajmując drugie miejsce, by tydzień później wspiąć się na sam szczyt. Mowa o zespole Domowe Melodie, których melodyjne, proste i wyraziste teksty nuci coraz więcej Polaków. Trio sta-nowią: Justyna Chowaniak, pomysłodawczyni, autorka tekstów, wokalistka i pianistka oraz Staszek Czyżewski z Kubą Dykiertem, którzy odpowiedzialni są za stronę instrumentalną. Siłą tego składu jest minimalne instrumentarium rozłożone na trzyosobowy skład i głos, który łatwo zapamiętać.

Koncert Atomic, godz. 18, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, bilety 50-70 zł.
Zespół wykonuje współczesną muzykę improwizowaną z licznymi odniesieniami do tradycji amerykańskiego jazzu. Odwołuje się do brzmień późnych lat pięćdziesiątych, sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego wieku ze szczególnym uwzględnieniem dokonań klasyków Free Jazzu – osobowości takich jak: Archie Shepp, Albert Ayler, Ornette Coleman, twórców Sceny Loftowej: Sam Rivers, Henry Threadgill, Anthony Braxton, Roscoe Mitchell, Julius Hemphill, ale też europejskiej free improwizacji lat 60-tych (płyta Machine Gun Petera Brötzmanna).

Koncert Tingvall Trio, godz. 19.30, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, bilety 50-70 zł.
Często porównywani są do legendarnego E.S.T. ze względu na nieokiełznaną energię i klarowność swojej muzyki. Tingvall Trio swoją muzyką utorowało sobie ścieżkę wprost na szczyt europejskich zespołów jazzowych. To grupa która nie boi się grać jazzu, buduje kontakty za pomocą środków zbliżonych do muzyki popowej. W rezultacie zdobywa dla jazzu całkowicie nowych słuchaczy. Ich debiutancki album "Skagerrak” (2006) pozwolił im wyrosnąć ponad jazzową scenę w Hamburgu, a wraz z kolejną płytą "Norr” (2007), wspięli się na szczyt.

David Helbock's Random, godz. 21.30, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny
David Helbock występował i nagrywał z różnymi projektami w krajach, takich jak: Stany Zjednoczone, Australia, Meksyk, Rosja, Kazachstan, Kirgistan, Chiny, Mongolia, RPA, Etiopia, Kenia, Senegal, Maroko, Indonezja, Malezja, Indie, Brazylia, Argentyna, Chile i na terenie całej Europy. Ponadto, od początku swojej muzycznej kariery, David Helbock aktywnie komponuje. Jednym z jego dzieł jest wielki "Jednoroczny projekt kompozycyjny”, w czasie którego komponował jeden utwór każdego dnia, przez cały rok.

TEATR

”Panakeia”, godz. 18, Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16, wstęp wolny
Otwierasz oczy i co widzisz? Telewizor. Kolorowe reklamy, przyjemne dźwięki i treści sprawiają, że czujesz się bezpiecznie. Nie wyglądaj za okno, tam zobaczysz świat o krok od zagłady. Świat końca historii i wielkich narracji. Poddający w wątpliwość wszelkie systemy wartości. Świat rozkładu. Spektakl inspirowany współczesną polityką, przedstawia groteskową hiperbolę rzeczywistości. Scenariusz i reżyseria: Ewa Chmielewska i Dominika Smaruj. Występują: Ewa Chmielewska i Dominik Smaruj.

”Pakujemy manatki”, godz. 19, Teatr im. Juliusza Osterwy, ul. Gabriela Narutowicza 17, bilety 27-47 zł.
Spektakl może na pierwszy rzut oka przypominać telenowelę, ale w rzeczywistości opowieści Levina są dużo głębsze. Pakujemy manatki ma przecież podtytuł "komedia na osiem pogrzebów”. W samym pogrzebie oczywiście nie ma nic śmiesznego, ale już osiem pogrzebów pod rząd, takie ich celowe nagromadzenie, może wywołać specyficzny uśmiech. Te pogrzeby zaczynają nam bowiem wówczas uświadamiać absurd życia. Chcąc nie chcąc zaczynamy się pytać, do czego nas to wszystko prowadzi i wtedy pojawia się prosty wniosek, że życie prowadzi do śmierci. I jak się nad tym głębiej zastanowić to jest to groteskowe i paradoksalne. O tym też jest Pakujemy manatki.

”Homo religiosus”, godz. 19, Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16, wstęp wolny

”Twarze Medei”, godz. 20, Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16, wstęp wolny
Twarze Medei to spektakl teatru tańca zainspirowany twarzami kobiet napotkanymi na ulicach Śląska. Te kobiety, nigdy nie przyznają się do słabości, ale tylko one wiedzą, jak rodzi się ich siła. Twarze Medei do spektakl dedykowany kobiecej energii, inteligencji i intuicji, cechom, które wyostrzają się w momentach zagrożenia i pozwalają nie ześliznąć się z "pochyłości”.

DLA DZIECI

WYDARZENIE

Historia tańca, godz. 11.30, Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice", ul. Krańcowa 106, wstęp wolny
W związku z "Międzynarodowym Dniem Tańca" chcielibyśmy zaprezentować najbardziej roztańczoną audycję z całego naszego cyklu. Tym razem poznamy jakie tańce królowały w różnych epokach. "Historia Tańca" to edukacyjne widowisko muzyczno-taneczne.
Zapraszamy całe familie! Będzie zabawnie, muzycznie i niezwykle rodzinnie.

KINO

”Svein i szczur”, godz. 17, Teatr Stary, Jezuicka 18, bilety 8/10 zł.
Svein chce, aby jego pupil - szczur Halvorsen wziął udział w corocznym konkursie dla zwierząt domowych. Jednak nie wszyscy są przekonani do tego pomysłu. Tym bardziej, że w szkole wybucha panika w związku z podejrzeniem szczurzej inwazji. Czy Sveinowi uda się przekonać wszystkich o tym, że Halvorsen nie jest groźny i zasługuje na udział w konkursie? Z pomocą przyjdą mu przyjaciele z klasy.

TEATR

”Muminki”, godz. 12, Teatr im. Hansa Christiana Andersena, ul. Dominikańska 1
Muminki to fikcyjne istoty z rodziny trolli, podobne nieco do hipopotamów, ale dwunożne, zamieszkujące pewną dolinę gdzieś w Finlandii. Są bohaterami cyklu dziewięciu książek i dwudziestu dwóch komiksów fińskiej (jednak piszącej po szwedzku) pisarki Tove Jansson, oraz pięćdziesięciu dwóch komiksów brata Tove, Larsa Janssona.

WARSZTATY

Labirynt bez granic, godz. 12, Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5, wstęp wolny
Warsztaty inspirowane wystawą "Kryjówka” poprowadzi Marcin Dymiter - muzyk eksperymentalny, biorący udział w wy-stawie. Wykonał on nietypową pracę, która funkcjonuje poza murami Galerii, warsztaty dźwiękowe będą okazją do zastano-wienia się czy miejsce sztuki jest jedynie w galerii.

Warsztaty towarzyszące wystawie "Kryjówka”, godz. 14, Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5, wstęp wolny
Zajęcia rozpoczną się od wspólnego zwiedzania wystawy - dzieci zajrzą do każdego zakamarka zbudowanych obiektów, spróbują także odnaleźć każdą kryjówkę. Poprzez zabawę i rozwiązywanie zagadek dzieci poznają nie tylko prace pokazane na wystawie, ale także twórczość i techniki, którymi posługują się zaproszeni artyści. Każdy z uczestników dostanie specjalnie przygotowany przewodnik po wystawie. Podczas części praktycznej dzieci wspólnie wykonają instalację-kryjówkę.

Kolorowe stópki, godz. 16, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Podczas warsztatów dzieci będą mogły poczuć się jak tancerze i stworzyć za pomocą własnych stóp wielki, wspólny obraz.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 2

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 listopada 2016 r. o 14:52
0
Zapraszam do nowej grupy na fb. "Miłosc bez zobowiazan- Lublin"
Avatar
Gość / 12 września 2015 r. o 17:39
0
Imprezy podzamcze lublin jutro.
Avatar
Gość / 26 listopada 2016 r. o 14:52
0
Zapraszam do nowej grupy na fb. "Miłosc bez zobowiazan- Lublin"
Avatar
Gość / 12 września 2015 r. o 17:39
0
Imprezy podzamcze lublin jutro.
Zobacz wszystkie komentarze 2

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Strażacy walczą z rzeką lawy na La Palmie. Szkody po wybuchu wulkanu sięgają 400 mln euro
film

Strażacy walczą z rzeką lawy na La Palmie. Szkody po wybuchu wulkanu sięgają 400 mln euro

La Palma, Hiszpania. Hiszpańscy strażacy walczą z rzeką lawy, która wypływa z wulkanu Cumbre Vieja na La Palmie już czwarty dzień. Do tej pory ewakuowano sześć tysięcy osób, a blisko dwieście domów zostało zniszczonych.

Warsztaty fotograficzne z Darkiem Doroszem w Kazimierzu Dolnym
25 września 2021, 11:00

Warsztaty fotograficzne z Darkiem Doroszem w Kazimierzu Dolnym

25 września rozpocznie się kolejna edycja Kazimierskiej Wiosny Fotograficznej. Gościem najbliższego wydarzenia będzie Darek Dorosz, który poprowadzi także warsztaty.

Głosowanie w Lublinie już od dziś

Głosowanie w Lublinie już od dziś

O północy rozpoczęło się głosowanie nad podziałem budżetu obywatelskiego na rok 2022. Do 10 października każdy mieszkaniec Lublina, bez względu na wiek i meldunek, może wybrać dwa spośród 106 projektów dzielnicowych oraz dwa spośród 48 projektów ogólnomiejskich.

Jeleń spotyka żurawie na bagnach Poleskiego Parku Narodowego. A my możemy to oglądać
galeria
film

Jeleń spotyka żurawie na bagnach Poleskiego Parku Narodowego. A my możemy to oglądać

Rano można tu zobaczyć czaple i kaczki krzyżówki, wieczorami żurawie i gęsi gęgawy. Ale kamera, działająca od kilku dni na jednym z bagien Poleskiego Parku Narodowego, uchwyciła nawet odgłosy jeleni na rykowisku i watahy wilków.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23 września 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23 września 2021 r.

Gryf Gmina Zamość – Tomasovia 3:2. Niespodziewany finalista Pucharu Polski

Gryf Gmina Zamość – Tomasovia 3:2. Niespodziewany finalista Pucharu Polski

W środę, w ramach Pucharu Polski rozegrano drugi półfinał w okręgu zamojskim. Czwartoligowy Gryf Gmina Zamość podejmował beniaminka III ligi Tomasovię. I niespodziewanie triumfowała pierwsza z ekip, która wygrała 3:2.

Motor Lublin – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0. Przygoda z Pucharem Polski trwa!

Motor Lublin – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0. Przygoda z Pucharem Polski trwa!

Czwarte zwycięstwo z rzędu i piąty kolejny mecz z czystym kontem. W środę Motor pokonał na Arenie Lublin pierwszoligowe Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 i awansował do 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. A trzeba dodać, że zgodnie z zapowiedziami trener Marek Saganowski dał szansę gry zmiennikom

Lubelskie. Cztery szkoły w regionie działają tylko w trybie zdalnym

Lubelskie. Cztery szkoły w regionie działają tylko w trybie zdalnym

W 45 szkołach i 4 przedszkolach na Lubelszczyźnie wprowadzono tzw. zajęcia hybrydowe z powodu zakażeń koronawirusem. Dyrektorzy podkreślają, że chorują zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. W czterech placówkach lekcje odbywają się całkowicie w trybie zdalnym.

Przy Zana marzli w swoich mieszkaniach
Alarm 24

Przy Zana marzli w swoich mieszkaniach

Bez ciepłej wody i ogrzewania musieli sobie radzić mieszkańcy bloków koło ul. Zana. Utrudnienia trwały znacznie dłużej niż zapowiadano w komunikatach na budynkach.

Podwyżki mogą uziemić Port Lotniczy Lublin

Podwyżki mogą uziemić Port Lotniczy Lublin

Droższe bilety lotnicze i likwidacja wielu tras z regionalnych lotnisk – to możliwe skutki proponowanej przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej podwyżki opłat za obsługę lotów. Podniesieniu stawek sprzeciwia się m.in. Port Lotniczy Lublin.

Święto przedsiębiorczości. W czwartek z Dziennikiem Wschodnim dodatek Złota Setka

Święto przedsiębiorczości. W czwartek z Dziennikiem Wschodnim dodatek Złota Setka

W czwartek wraz z Dziennikiem Wschodnim oddajemy w ręce czytelników jubileuszowe, już 25. wydanie Złotej Setki, rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny.

Prof. Krzysztof Tomasiewicz: Nasza klinika jest praktycznie wypełniona w całości
film

Prof. Krzysztof Tomasiewicz: Nasza klinika jest praktycznie wypełniona w całości

W szpitalach przebywa 1179 chorych z COVID-19, w tym 124 pacjentów jest podłączonych do respiratorów – podało w środę Ministerstwo Zdrowia.

Jesienne atrakcje dla seniorów w Lublinie

Jesienne atrakcje dla seniorów w Lublinie

Pieczenie ziemniaków, porady dotyczące opieki nad psami i pogadanki o bezpieczeństwie. To niektóre z wydarzeń „Senioralnej Jesieni” organizowanej dla starszych mieszkańców przez samorząd Lublina.

Lublin. Sztukmistrz zabłyśnie jeszcze przed sylwestrem

Lublin. Sztukmistrz zabłyśnie jeszcze przed sylwestrem

Wisząca nad Starym Miastem rzeźba „Sztukmistrz” zostanie efektownie podświetlona, za co zapłacą władze miasta. Na powieszenie lamp zgodził się już wojewódzki konserwator zabytków.

Ostrzeżenie pogodowe IMGW dla Lubelskiego

Ostrzeżenie pogodowe IMGW dla Lubelskiego

Przez najbliższe dwie doby może silnie wiać. IMGW wydało ostrzeżenie pogodowe.

Kalendarz
wrzesień 2021
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.