Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Imprezy

1 czerwca 2019 r.
20:31

Noc Kultury 2019: Lublin nie spał, tłumy w centrum [zdjęcia]

41 37 A A

W Lublinie odbyła się Noc Kultury. Podobnie jak w latach ubiegłych i w tym roku w centrum Lublina pojawiły się tłumy mieszkańców.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Główną gwiazdą tegorocznej Nocy Kultury ma być ul. Olejna. To już tradycja, że artyści przeobrażają w tę noc jedną z lubelskich ulic, niekoniecznie dobrze znaną. W poprzednich latach mieliśmy ozdobiony Żmigród, Rybną, czy Podwale, w tym roku padło na Olejną.

e-Wydanie

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mniej / 2 czerwca 2019 o 01:24
+19
Mam wrażenie, że program był uboższy. Mniej instalacji, wolontariuszy. Mniej wszystkiego. Zabrakło kasy?
Avatar
Witek / 1 czerwca 2019 o 23:51
+16
Noc kultury czy raczej noc chamstwa?
Avatar
NOC KULTURY SIĘ SKOŃCZYŁA. / 2 czerwca 2019 o 11:31
+15
Od zawsze Uwielbiałem to święto kultury w naszym mieście. Ostatnio z roku na rok było słabiej ale wczoraj to było DNO TOTALNE !!! Pozawieszane jakieś ustrojstwa przypominające śmietnik malarza, dyskotekowe umpa umpa, wszytko bez ładu i składu. Śródmieście zaszczane i zażygane. I to by było na tyle.
Avatar
KL / 1 czerwca 2019 o 22:32
+15
A jak jest w bramach, na podwórzach, za drzewami? Bardzo oszczane?
Avatar
Gość / 2 czerwca 2019 o 09:04
+13
Trzeba zmienić nazwę tego wydarzenia na "Noc browarów"
Avatar
M. / 2 czerwca 2019 o 09:56
+12
Wyjątkowo badziewne wydarzenie, dla którego właściwszą nazwą byłaby Noc Chałtury. Powszechne pijaństwo i swojskie umpa-umpa wydobywające się z głośników wystawionych przez właścicieli knajp to wizytówka tej imprezy. Szkoda czasu, żeby to oglądać. Szkoda mieszkańców Śródmieścia, że muszą to oglądać.
Avatar
HI / 1 czerwca 2019 o 21:55
+12
"Dzisiaj Lublin nie śpi."***No, nie cały. Normalni ludzie - śpią!
Avatar
Gość / 1 czerwca 2019 o 21:27
+12
Kolorowych jarmarków .... tratarata... Wszelkie imprezy masowe są pod widza masowego czyli, bez ogrodek pospólstwa. Oprawa, głebia przywodzi raczej na myśl ... kulture niską. I w zasadzie nie widze róznicy pomiedzy noca kultury a jarmarkiem jagiellońskim czy karnawale. Aha i jeszcze k0lejki po lody na deptaku. Wot cala nasza kultura .
Avatar
Gość / 1 czerwca 2019 o 22:16
+10
street art - gdy swoje śmieci powiesiłeś na sznurkach nad ulicą...
Avatar
Gucio / 1 czerwca 2019 o 21:44
+10
to nie jest odkrycie. kultura owszem, ale jarmarczna, dla pospólstwa . pisałem wczesniej
Avatar
:) / 3 czerwca 2019 o 08:26
+1
Zawsze uważałem,że moje miasto to jednak wielka wieś.Jedyne co tu się odbywa, to odpusty z chlebem ze smalcem i zagrycha w postaci ogórka i koncerty podstarzalych gwiazd disco polo.Od momentu zbudowania Areny tylko raz prztjechal zespol na swiatowym poziomie...Cranberis(o ile dobrze to pisze).A latem?Noc kultury czyli tandety w najczystszej postaci i zjazd kuglarzy ciagnacych co roku za sobą wielką kurę na sznurku.TO JAKAS MASAKRA.Normalnie,w dni powszednie to nuda i szwendajaca sie armia żuli i bezdomnych ciagnacych smród za sobą na kilometr...zwlaszcza ze na luzie sobie podróżują komunikacja miejska wycierajac to wszystko w siedzenia autobusów.ALE SPOKO...nie ma co narzekać.Najwazniejsze ze 90% populacji tej wsi tupta co niedziele do kościoła i caluje Prezesa w d...e na wyborach.
 wieś to ty masz we łbie, i nie projektuj swojej włąsnej głupoty i kompleksów na całe miasto....oby coraz mniej takich nieudaczników w naszym pięknym Lublinie...
 wieś to ty masz we łbie, i nie projektuj swojej włąsnej głupoty i kompleksów na całe miasto....oby coraz mniej takich nieudaczników w naszym pięknym Lublinie... rozwiń
Avatar
Ha ha / 2 czerwca 2019 o 21:59
0
Zawsze uważałem,że moje miasto to jednak wielka wieś.Jedyne co tu się odbywa, to odpusty z chlebem ze smalcem i zagrycha w postaci ogórka i koncerty podstarzalych gwiazd disco polo.Od momentu zbudowania Areny tylko raz prztjechal zespol na swiatowym poziomie...Cranberis(o ile dobrze to pisze).A latem?Noc kultury czyli tandety w najczystszej postaci i zjazd kuglarzy ciagnacych co roku za sobą wielką kurę na sznurku.TO JAKAS MASAKRA.Normalnie,w dni powszednie to nuda i szwendajaca sie armia żuli i bezdomnych ciagnacych smród za sobą na kilometr...zwlaszcza ze na luzie sobie podróżują komunikacja miejska wycierajac to wszystko w siedzenia autobusów.ALE SPOKO...nie ma co narzekać.Najwazniejsze ze 90% populacji tej wsi tupta co niedziele do kościoła i caluje Prezesa w d...e na wyborach.
 Akurat 90% populacji TEJ wsi, prezesa nie całuje w p..pę. Przeciwnie.
 Akurat 90% populacji TEJ wsi, prezesa nie całuje w p..pę. Przeciwnie. rozwiń
Avatar
masochizm poziom ekspert / 2 czerwca 2019 o 16:26
0
Opisze wrażenia osoby która jechała ponad 5 godz na Noc Kultury z innej części polski. Bardzo fajne wrażenia kulturalne, pyszne lody na Krakowskim Przedmieściu. Przyjemne koncerty, do godz 24 raczej nie widoczne osoby podpite, później już zaczęło być mniej ciekawie tym bardziej policji nie widziałem. Kolejny raz pan jak się nie mylę Koziara był głównym projektantem wystroju i wyszło to w tym roku bardzo słabo. Ul Olejna w moim odczuciu słabo, pamiętając wcześniejsze edycje, balkon z próbówkami kwiatów bardziej kojarzył mi się z kolorową choinką, szkoda potencjału Lublina który nie został pokazany, mam na myśli bramy, trzeba to udostępniać dla zwiedzających i odpowiednio udekorować. Całość bardzo ciekawa, ale w tym roku wystrój jak dla mnie słaby, nawet bardzo słaby, nie tyle nawet z braku pomysłu choć też ( ul.Olejna) ale z braku dekoracji innych ważnych dla mieszkańców i turystów miejsc. Problemem okazała się komunikacja, w innych miastach podczas dużych imprez lepiej jest to zorganizowane, brakowało mi mapek i czytelnej informacji jak dojechać.
 Wow! Znam takich, co jechali niecałe 15 minut mpk i teraz plują sobie w brodę, że wydali na bilet.
 Wow! Znam takich, co jechali niecałe 15 minut mpk i teraz plują sobie w brodę, że wydali na bilet. rozwiń
Avatar
Gość / 2 czerwca 2019 o 16:05
-2
Zawsze uważałem,że moje miasto to jednak wielka wieś.Jedyne co tu się odbywa, to odpusty z chlebem ze smalcem i zagrycha w postaci ogórka i koncerty podstarzalych gwiazd disco polo.Od momentu zbudowania Areny tylko raz prztjechal zespol na swiatowym poziomie...Cranberis(o ile dobrze to pisze).A latem?Noc kultury czyli tandety w najczystszej postaci i zjazd kuglarzy ciagnacych co roku za sobą wielką kurę na sznurku.TO JAKAS MASAKRA.Normalnie,w dni powszednie to nuda i szwendajaca sie armia żuli i bezdomnych ciagnacych smród za sobą na kilometr...zwlaszcza ze na luzie sobie podróżują komunikacja miejska wycierajac to wszystko w siedzenia autobusów.ALE SPOKO...nie ma co narzekać.Najwazniejsze ze 90% populacji tej wsi tupta co niedziele do kościoła i caluje Prezesa w d...e na wyborach.
Zawsze uważałem,że moje miasto to jednak wielka wieś.Jedyne co tu się odbywa, to odpusty z chlebem ze smalcem i zagrycha w postaci ogórka i koncerty podstarzalych gwiazd disco polo.Od momentu zbudowania Areny tylko raz prztjechal zespol na swiatowym poziomie...Cranberis(o ile dobrze to pisze).A latem?Noc kultury czyli tandety w najczystszej postaci i zjazd kuglarzy ciagnacych co roku za sobą wielką kurę na sznurku.TO JAKAS MASAKRA.Normalnie,w dni powszednie to nuda i szwendajaca sie armia żuli i bezdomnych ciagnacych smród za sobą na kilomet... rozwiń
Avatar
Misio / 2 czerwca 2019 o 14:57
+7
A Pokraki i nasi jak zwykle na GWno wołają papu.
Avatar
Gość / 2 czerwca 2019 o 14:48
+8
Noc Kiczu. Kultury brak.
Avatar
Turysta / 2 czerwca 2019 o 14:10
+1
Opisze wrażenia osoby która jechała ponad 5 godz na Noc Kultury z innej części polski. Bardzo fajne wrażenia kulturalne, pyszne lody na Krakowskim Przedmieściu. Przyjemne koncerty, do godz 24 raczej nie widoczne osoby podpite, później już zaczęło być mniej ciekawie tym bardziej policji nie widziałem. Kolejny raz pan jak się nie mylę Koziara był głównym projektantem wystroju i wyszło to w tym roku bardzo słabo. Ul Olejna w moim odczuciu słabo, pamiętając wcześniejsze edycje, balkon z próbówkami kwiatów bardziej kojarzył mi się z kolorową choinką, szkoda potencjału Lublina który nie został pokazany, mam na myśli bramy, trzeba to udostępniać dla zwiedzających i odpowiednio udekorować. Całość bardzo ciekawa, ale w tym roku wystrój jak dla mnie słaby, nawet bardzo słaby, nie tyle nawet z braku pomysłu choć też ( ul.Olejna) ale z braku dekoracji innych ważnych dla mieszkańców i turystów miejsc. Problemem okazała się komunikacja, w innych miastach podczas dużych imprez lepiej jest to zorganizowane, brakowało mi mapek i czytelnej informacji jak dojechać.
Opisze wrażenia osoby która jechała ponad 5 godz na Noc Kultury z innej części polski. Bardzo fajne wrażenia kulturalne, pyszne lody na Krakowskim Przedmieściu. Przyjemne koncerty, do godz 24 raczej nie widoczne osoby podpite, później już zaczęło być mniej ciekawie tym bardziej policji nie widziałem. Kolejny raz pan jak się nie mylę Koziara był głównym projektantem wystroju i wyszło to w tym roku bardzo słabo. Ul Olejna w moim odczuciu słabo, pamiętając wcześniejsze edycje, balkon z próbówkami kwiatów bardziej kojarzył mi się z kolorową choi... rozwiń
Avatar
Miki / 2 czerwca 2019 o 14:07
-8
 Tysiące ludzi ogrom imprez. Dziękujemy Prezydentowi za tak wspaniała Noc. Napewno zwycięży w wyborach bo tylko On może ogarnąć kulturę na tak wysokim poziomie. W Europie a nawet na świecie nie ma tak wspaniałego wydarzenia jakim jest Noc Kultury. Tysiące ludzi na ulicach chłonęło Kulturę. Wspaniałe koncerty, wystawy każdy znalazł coś dla siebie. Mam nadzieję że w następnym roku będzie tak samo wspaniale.
Avatar
Janusz / 2 czerwca 2019 o 11:54
+1
Za to za 4 lata będzie za.bista noc. Żuk będzie się wtedy starał o reelekcję.
Avatar
43 / 2 czerwca 2019 o 11:53
+5
Wspaniale jak zwykle-oszczane bramy i krzaki-dno artystyczne. Ale jaka "kultura" takie "+500". I goście w skarpetkach do sandałów. Brawo.
 Co chcesz do skarpet w sandałach może ktoś jest np. chory. Lepiej oglądać owrzodzone, chore stopy?