Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Imprezy

18 lipca 2015 r.
7:30

Targ, potańcówka, a może film? Imprezy w sobotę w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Damian Drabik
0 0 A A

Gdzie warto pójść w sobotę? Publikujemy propozycje imprezowe.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

WYDARZENIE

Wakacyjna Akademia Inspiracji, godz. 12, Most im. inż. Mariana Lutosławskiego
Filcowy zawrót głowy - jeśli chcesz stworzyć filcową ozdobę lub element biżuterii – ten warsztat jest dla Ciebie. Klub Małego Odkrywcy, cz.2 - niesamowite doświadczenia z wykorzystaniem rzeczy, które na pewno znajdziecie w swoich kuchniach.

Letni Targ Wymienny, godz. 12, nowa pracownia Warsztatów Kultury przy ul. Bernardyńskiej 11

Letni Targ Wymienny to okazja do bezgotówkowej wymiany towarów. Wachlarz produktów obejmuje przedmioty codziennego użytku, meble, kwiaty doniczkowe, bibeloty oraz ubrania.

Koncert: Maria Niklińska, godz. 20, Muszla koncertowa w Ogrodzie Saskim, Aleje Racławickie, wstęp wolny

Maria Niklińska to niebanalna i charyzmatyczna artystka, znana z wielu ról filmowych, serialowych i teatralnych. Podczas koncertu zaprezentuje materiał ze swojej debiutanckiej płyty zatytułowanej „Maria”, którą wchodzi na muzyczny rynek. Charakterystyczny głos i emocjonalne teksty to coś, co z pewnością zainteresuje najbardziej wymagających słuchaczy. Wokalistka buduje swój muzyczny świat, łącząc dynamiczny electro-pop z elementami rocka, akustycznym brzmieniem i retro soulem.

Potańcówka: Czarne Lwy z Przedmieścia, godz. 20, Most im. inż. Mariana Lutosławskiego, wstęp wolny

Repertuar grupy obejmuje przekrój światowej muzyki tanecznej, sięgający początków XX w., aż po lata 80., utrzymany m.in. w takich rytmach jak: swing, latin, tango, walc. Zespół posiada unikatowe brzmienie minionej „epoki”.

Słabi prezenterzy: Muzyka do słuchania, godz. 21, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny

Dj-ski kolektyw z Lublina. Fani muzyki, zwłaszcza z winyli. Nie stronią też od zacnych CD, a nawet kaset. W swoich setach mieszają gatunki, wędrując od funku, poprzez soul, jazz, nie unikając wędrówek w stronę elektroniki czy punka. Oprócz setów tanecznych bardzo chętnie prezentują jazz. Autorzy kompilacji dla kawiarni Kawka. Swoje sety czasami budują wokół skojarzeń z nazwą imprezy. Grali na festiwalach takich jak Filmoffo, Jazz Bez, Konfrontacje Teatralne, Festiwalu Dobrych Filmów, Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”.

KINO

Poranki w Multikinie „Agi Bagi”, godz. 10.30, Multikino, ul. Spółdzielczości Pracy 34, bilety 12 zł.

Poranki o 10.30 to pokazy bajek adresowane do dzieci powyżej 2. roku życia. Są one doskonałą formą spędzania wolnego czasu. Dzieci mają możliwość obejrzenia swoich ulubionych bohaterów na wielkim ekranie oraz dodatkowo w wybranych kinach skorzystać z licznych atrakcji. W lipcu o 10.30 Multikino zaprasza na przygody z mieszkańcami planety „Agi Bagi”.

Kino Perła: „Baader-Meinhof”, godz. 21, ul. Bernardyńska 15, wstęp wolny

Historia działalności Frakcji Czerwonej Armii - niemieckiej organizacji terrorystycznej, która za cel wzięła sobie walkę z "amerykańskim imperializmem".

TEATR

Finał „Lata w Teatrze”, godz. 19, Teatr Stary, Jezuicka 18, wstęp wolny

Stowarzyszenie Artystów Bliski Wschód i Teatr Stary w Lublinie zapraszają na prezentacje finałowe międzynarodowego młodzieżowego obozu teatralnego pt. "Project ABC". Organizatorzy wybrali 2 książki, które znają wszyscy - koledzy, rodzeństwo, rodzice, dziadkowie. Po jednej w każdej grupie narodowej. Dla młodzieży z Polski taką książką jest "Opium w rosole" Małgorzaty Musierowicz. Natomiast grupa z Ukrainy zaproponowała "Opowiadania" Mikołaja Gogola. W ciągu 2 tygodni uczestnicy projektu analizowali bohaterów, badali relacje między nimi, śledzili historie.

WYSTAWA

Wernisaż wystawy prac grupy Wschodnie Projekty Fotograficzne, godz. 12.10, Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny

Wschodnie Projekty Fotograficzne to inicjatywa skupiająca pasjonatów fotografii, którzy widzą swoje miejsce zarówno z jednej, jak i drugiej strony obiektywu. Projekty organizowane przez grupę są ogólnodostępne i bezpłatne. Pozwalają zdobyć doświadczenie, praktykę, powiększyć swoje portfolio, a przy tym miło spędzić czas i dobrze się bawić. Do udziału w sesjach zdjęciowych zapraszamy wszystkich, którzy pragną spróbować swoich sił jako modele, a także wizażystki, stylistów, fryzjerów i wszystkie osoby fotografujące, niezależnie od poziomu swoich umiejętności.

Wernisaż wystawy fotografii: Portret socjologiczny węglinian, godz. 18, Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a

Radek Bułtowicz podejmuje nieśmiałą próbę sportretowania mieszkańców Węglina. Przyświeca mu chęć przedstawienia zarówno różnorodności, jak i zbieżnych cech mieszkańców dzielnicy. Dzięki tej wystawie Kiosk ze sztuką ma być symbolicznie oddany w ich ręce. Portret socjologiczny to próba wielowątkowego przedstawienia złożoności fotografowanej osoby. To sposób dotarcia do prawdy o konkretnym człowieku i jego świecie widzianym przez obiektyw. Portrety takie przedstawiają osobę w jej naturalnym otoczeniu, nie są inscenizowane, ani upiększane.

WARSZTATY

Warsztaty kulinarne: pasty kanapkowe, godz. 14, Most im. inż. Mariana Lutosławskiego

Warsztaty poprowadzą blogerki z Lubelskiej Blogosfery Kulinarnej. Dziewczyny pokażą, jak przygotowywać wody i koktajle dla zdrowia i urody oraz pasty kanapkowe, które mogą być urozmaiceniem posiłków, jak i świetną przystawką podczas imprez.

Warsztaty dawnych gier, godz. 15, Most im. inż. Mariana Lutosławskiego

 

Pozostałe informacje

Nowatorskie leczenie migotania przedsionków. Lubelscy lekarze pionierami w kraju
Foto/Wideo
galeria
film

Nowatorskie leczenie migotania przedsionków. Lubelscy lekarze pionierami w kraju

Kardiolodzy ze szpitala przy ul. Jaczewskiego przeprowadzili małoinwazyjną ablację techniką PFA. To pierwsze takie zabiegi w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

MKS FunFloor Lublin uciekł spod topora podczas meczu z Piotrcovią [zdjęcia]
galeria

MKS FunFloor Lublin uciekł spod topora podczas meczu z Piotrcovią [zdjęcia]

MKS FunFloor Lublin pokonał MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:27 po bardzo zaciętym spotkaniu.

Bulla papieska z XVIII wieku i prawosławna ikona znalezione na Lubelszczyźnie
galeria

Bulla papieska z XVIII wieku i prawosławna ikona znalezione na Lubelszczyźnie

Wojewódzki konserwator zabytków pochwalił się kolejnymi cennymi znaleziskami z terenów naszego województwa . Jedno z nich należało do papieża, a drugie reprezentuje prawosławnych staroobrzędowców.

1,5 promila i parkowanie na przejściu. Wszystko w drodze na komendę

1,5 promila i parkowanie na przejściu. Wszystko w drodze na komendę

Pod komendę policji w Krasnymstawie przyjechał 49-latek, na którego był nałożony dozór policyjny. Zaparkował na wprost komendy. Na przejściu dla pieszych. Nie był trzeźwy.

Skrzydłowy Motoru wraca do gry

Skrzydłowy Motoru wraca do gry

Jacques Ndiaye będzie mógł pojawić się już na boisku podczas czwartkowego meczu Motoru Lublin z Chrobrym Głogów (godz. 18, na Arenie Lublin). Skrzydłowy z Senegalu, z powodu kontuzji pauzował od ponad miesiąca.

Agresja wśród młodzieży. Jak reagować i jak przeciwdziałać?

Agresja wśród młodzieży. Jak reagować i jak przeciwdziałać?

Stop agresji wśród młodzieży – to temat konferencji poświęconej sposobom zapobiegania sytuacjom konfliktowym w środowisku młodych osób. Spotkanie w piątek, 26 kwietnia, o godzinie 9 w siedzibie Urzędu Miasta Lublin przy ul. Spokojnej 2.

CSK zaprasza na spektakl „Z kapelusza”
28 kwietnia 2024, 18:00

CSK zaprasza na spektakl „Z kapelusza”

W najbliższą niedzielę na scenie Sali Operowej w lubelskim CSK z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca odbędzie się przedstawienie „Z kapelusza”.

Gabinety historii naturalnej Lublina. Nowa wystawa w Muzeum Józefa Czechowicza
25 kwietnia 2024, 18:00

Gabinety historii naturalnej Lublina. Nowa wystawa w Muzeum Józefa Czechowicza

Gabinety historii naturalnej Lublina to tytuł wystawy nawiązuje do ducha oświeceniowych gabinetów historii naturalnej i osobliwości przyrody. Otwarcie wystawy odbędzie się 25 kwietnia o godzinie 18 w lubelskim Muzeum Józefa Czechowicza.

Jak zdrowo się starzeć? O tym już w piątek na międzynarodowej konferencji
Patronat Dziennika Wschodniego
26 kwietnia 2024, 9:00

Jak zdrowo się starzeć? O tym już w piątek na międzynarodowej konferencji

Profilaktyka, choroby metaboliczne, rehabilitacja i zdrowe żywienie - takie tematy poruszą specjaliści podczas międzynarodowej konferencji „Healthy Aging”.

Od jutra zmiany w organizacji ruchu na Wallenroda

Od jutra zmiany w organizacji ruchu na Wallenroda

Od czwartku, 25 kwietnia, część ulicy Wallenroda zostanie zamknięta. Wszystko przez rozpoczęcie kolejnego etapu prac remontowych.

Aż 11 niewybuchów w Białej Podlaskiej. Saperzy jeszcze tu wrócą
pilne

Aż 11 niewybuchów w Białej Podlaskiej. Saperzy jeszcze tu wrócą

Przy ulicy Sidorskiej w Białej Podlaskiej znaleziono aż 11 niewybuchów. Saperzy zakończyli dziś pracę o godz. 16.30. Ale powrócą tu w piątek. Wówczas ponownie mieszkańcy będą ewakuowani.

Noc Kultury 2024: Neurony Miasta ożywią Lublin
galeria

Noc Kultury 2024: Neurony Miasta ożywią Lublin

Tegoroczna, 18. już edycja festiwalu Nocy Kultury odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę 1 i 2 czerwca. Poznaliśmy program tej imprezy. Będą się na niego składały projekty zgłoszone w otwartym naborze oraz wydarzenia specjalne Warsztatów Kultury.

Marta Wcisło jedynką z Lubelskiego do Europarlamentu. Dwójka dla Krzysztofa Grabczuka

Marta Wcisło jedynką z Lubelskiego do Europarlamentu. Dwójka dla Krzysztofa Grabczuka

Platforma Obywatelska przedstawiła swoich kandydatów do europarlamentu. Wśród nich jest Borys Budka, Dariusz Joński oraz lubelska posłanka, Marta Wcisło.

Bakterie coli w popularnym tatarze

Bakterie coli w popularnym tatarze

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące obecności bakterii Escherichia coli w partii tatara wołowego łukowskiej firmy

Kawa. Fakty i mity
WIDEO
film

Kawa. Fakty i mity

Wokół kawy narosło wiele mitów. Z pomocą dietetyka Macieja Pokarowskiego postanowiliśmy sprawdzić co z nich jest prawdą, a co nie.

Kalendarz
kwiecień 2024
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna