Blisko teatru, blisko życia, blisko festiwalu. Już we wtorek zaczynają się na Konfrontacjach Teatralnych klubowe spotkania w pubie Czarna Owca – równie ważne jak wieczorne spektakle. Warto tam być.
I tak w środę 20 października o 12 rozpocznie się spotkanie z Nikołajem Koladą, jego "Hamleta” będzie można zobaczyć w Osterwie o godz. 20. Jest pisarzem, pisze dramaty, gra na scenie i reżyseruje. Stworzył własną szkołę dramaturgii, napisał ponad 90 sztuk, 38 już miało swoją premierę w Rosji i za granicą.
W czwartek 21 października o godz. 12 w Czarnej Owcy spotkanie z Michaiłem Ugarowem, reżyserem, dramaturgiem i dyrektorem artystycznym Teatru.doc w Moskwie i tamtejszym Centrum Dramaturgii i Reżyserii im. Kazancewwa i Roszczyna – ich spektakl "Życie jest piękne” w Studio Radia Lublin rozpocznie się o godz. 17.
W sobotę, 23 października o 11 rozpocznie się spotkanie z Tadeuszem Słobodziankiem i Cezarym Wodzińskim, zatytułowane "Refleksje nad Naszą klasą Tadeusza Słobodzianka”. Poprowadzi go Janusz Opryński, znając jego spotkania z cyklu "Scena otwarta” – satysfakcja gwarantowana. To deser po piątkowej prezentacji "Naszej klasy” (17.30 i 21. 00 w ACK Chatka Żaka) – bo spotkanie ze Słobodziankiem bywają równie ostre co jego sztuki.
Spotkanie w Czarnej owcy to także niebywała okazja, żeby poznać ludzi, którzy tworzą ciekawe projekty i spektakle teatralne. We wtorek 10 października o godz. 13 w Czarnej rozpocznie się prezentacja Eastern Europe Performing Arts Platform – projektu, który buduje sieć ośrodków działających w państwach leżących po wschodniej granicy Unii Europejskiej. W sobotę, 23 października o 13 wystartuje panel dyskusyjny "Sztuka Festiwalu” z udziałem szefów polskich i zagranicznych festiwali teatralnych. Kto chce być na bieżąco – musi tam być.
Klub Festiwalowy znajduje się w Pubie Czarna Owca, przy ul. Narutowicza 9 na Placu Wolności, wstęp wolny.