Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Inne

1 czerwca 2012 r.
13:16
Edytuj ten wpis

Gdy Lublin nie zasypia. Noc Kultury 2012 już w sobotę

16 0 A A
Wystawa Ars Loci w Warsztatach Kultury. (Maciej Kaczanowski)
Wystawa Ars Loci w Warsztatach Kultury. (Maciej Kaczanowski)

Jedyna taka noc w roku, tym razem ma być jeszcze bardziej wyjątkowa. Wielką "Manifestację kultury i sztuki" zorganizowano z rozmachem, jakiego Lublin jeszcze nie widział.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
8 scen teatralnych, 6 plenerowych muzycznych, 50 unikalnych projektów polsko-ukraińskich, 270 wydarzeń... Program jest tak bogaty, że trzeba go było wydrukować w formie książeczki, a nie jak do tej pory – rozkładanego folderu.

Po raz pierwszy organizatorom imprezy udało się zamknąć centrum miasta dla ruchu kołowego. W ten sposób powstanie kilkumetrowy pasaż. Odcinek od Zamku Lubelskiego, do ul. Wieniawskiej, czyli Aleja Kultur, to miejsce, gdzie dziać się będzie najwięcej. To tutaj pojawią się najbardziej widowiskowe instalacje, wystawy wielkoformatowych prac, duże sceny muzyczne (reggae, DJ-ska, etno-folk).

Nie sposób być wszędzie, wszystko zobaczyć, wszystko usłyszeć. To, czego naszym zdaniem przegapić nie wypada, wyliczamu poniżej. To jednak tylko ułamek tego, co będzie się działo. Są przecież jeszcze galerie, teatry, muzea, podwórka i bramy, które opanowali artyści...

A jeśli ktoś nie może doczekać się tej niezwykłej sobotniej nocy, zabawę może zacząć już dziś. Sporo będzie się działo w Klubie Festiwalowym Nocy Kultury (ul. Olejna 2). W programie "Preludium Nocy Kultury” koncerty (godz. 18 - Jazzująca gramofonia, 21 - Tatvamasi, 22:30 - Angela Gaber Trio) i wystawa Lubelskiej Szkoły Fotografii.

Na miejscu będzie można też skosztować ukraińskiej kuchni.
Z kolei w Warsztatach Kultury (ul. ks. J. Popiełuszki 5) dziś o godz. 18 wernisaż wystawy "Ars loci – obraz aktualny”. To pierwsza tak duża prezentacja pokazująca dorobek 41 lubelskich, lub związanych z Lublinem artystów.Coś dla siebie znajdą też ranne ptaszki. W sobotę, o godz. 9 z Placu Litewskiego startuje "Dziki” Maraton Lubelski. Pobiec może każdy, kto czuje się na siłach przebiec dystans 42 kilometrów. Meta na Błoniach pod Zamkiem.

O tej samej porze rusza też Maraton Fotograficzny (Pałac Potockich, ul. Staszica 3). Wydarzenie od lat organizowane w piętnastu miastach Polski, w Lublinie odbędzie się po raz pierwszy.

Warto też zajrzeć na Węglin. Przy tamtejszym Dzielnicowym Domu Kultury (ul. Judyma 2a) od rana Dziecięcy Dzień Kultury, a dokładnie w południe wielkie otwarcie "Kiosku ze sztuką”. Obiekt, który do niedawna służył do sprzedaży prasy i innych dóbr, stanie się nietypową przestrzenia galeryjną. Na początek swoje prace pokaże w nim Jakub Pieleszek. Jego motyle rozpełzną się też po ścianach Dzielnicowego Domu Kultury...

Najbardziej kulturalna noc w roku potrwa do białego rana, ale na pewno znajdą się też tacy, co wcale nie będą mieli dość. Dla nich coś na deser. W niedzielę na scenie Warsztaty Kultury spektakl "Czerwony Elvis” Teatru Arabeska z Charkowa. Ostry, ironiczny, tekst Serhija Żadana, to swego rodzaju podręcznik dla samotnych ciężarnych gospodyń domowych (godz.19).

To jedyna propozycja, za którą trzeba będzie zapłacić (bilety po 12 i 20 zł). Wszystkie pozostałe wydarzenia Nocy Kultury, jak co roku, są darmowe.


Noc Kultury 2012 - POBIERZ PEŁNY PROGRAM (PDF)


Polsko-ukraińska 2/3 czerwca 2012

WARSZTATY KULTURY, UL. POPIEŁUSZKI 5

Wystawa "Ars loci-obraz aktualny”: Swoje prace pokaże 41 artystów, m.in. Robert Kuśmirowski, Tomasz Bielak, Mariusz Tarkawian, Waldemar Tatarczuk, Sławomir Toman. Wernisaż godz.18.

Spektakl "Matrioszka”. Monodram, oparty na tekście niepublikowanej dotąd powieści Marty Dzido, przenosi widzów do wewnętrznego świata kobiety. Godz. 18, sala nr 8.

Spektakl "Nic co ludzkie” Sceny Prapremier InVitro. Każdą z odsłon spektaklu wyreżyserował inny twórca: Łukasz Witt-Michałowski, Paweł Passini i Piotr Ratajczak. Godz. 21.30–23.

Spektakl "Czerwony Elvis”. Teatr Arabesky z Charkowa. Godz. 19. W sobotę wstęp wolny

TEATR MUZYCZNY, UL. SKŁODOWSKIEJ 5
Carmen suita
Unikatowy projekt w wykonaniu artystów baletu Opery Lwowskiej oraz orkiestry Teatru Muzycznego. "Suity Carmen” Rodiona Szczedrina to jeden z piękniejszych utworów baletowych w historii muzyki. Godz. 18.

SCENA ALTERNATYWNA
Przestrzeń zielonego skweru pomiędzy Teatrem w Budowie, ul. Radziszewskiego, Hotelem Unia Mercure a Alejami Racławickimi stanie się centrum ciężkich, elektronicznych brzmień. Na scenie alternatywnej "Noc Kultu” zagrają: LEHU Live Act (HCC SC), Rekin (Holera FS), r33lc4sh (Redekonstrukcje), desper Acid Live Act (Redekonstrukcje). Godz. 21-4.30.

ALEJA KULTUR
(ul. Krakowskie Przedmieście - pl. Łokietka - ul. Bramowa - Rynek - ul. Grodzka - ul. Zamkowa)

Totemy Jarosława Koziary, godz. 19-5

Wystawa zdjęć "Art-project 5 x 5”, godz. 19-5

Zielone światło- instalacja Katarzyny Szczypior, godz. 19-5

Wideoinstalacja Mychajlo Barabasha "Do góry nogami”, godz. 22-3

Performance "Ciałem malowane miasto” Lubelskiego Teatru Tańca, godz. 20.30

SCENA LUB-REGGAE
Na scenie przy Krakowskim Przedmieściu 76 wystąpią: Dubska, Paraliż Band, Perkalaba, Roots Defender, LSM, Herba Micze, Natty B & D'roots Brothers, Diana Levi, Dub Raphael LOOPERATOR, Bhakti DubMaster. Godz. 19 – 3.

MURAL WIELKI FORMAT NOCY KULTURY
Unikalny mural wykonany wspólnie przez artystów z Ukrainy i Polski. Kilkusetmetrowa kompozycja pokryje elewację budynku w pobliżu skrzyżowania ulic Ewangelickiej i Krakowskiego Przedmieścia. Godz. 19-5

PROJEKCJE FILMOWE KINOTEATRU PROJEKT
Retrospektywy filmów nadesłanych na festiwal "Filmy Dobrze zakręcone” i Lubelskiej Gali Filmu Niezależnego "Złote Mrówkojady”. Tereny zielone przy Kościele Ewangelicko-Augsburskim pw. Św. Trójcy, ul. Ewangelicka 1. Godz. 20.30-2.

PLAC LITEWSKI

Wycieczka rowerowa - O godz. 19 z Pl. Litewskiego wyruszy wycieczka rowerowa "Poza rogatkami dawnego Lublina”. Trasa 12 km, tempo spacerowe.

Wschodnia Strefa Tańca: Tancerze z Lublina i Łucka zmierzą się w kategoriach: old school hip hop, top rock, locking.

Performance Art Meeting: Pokaz przygotowany przez uczestników warsztatów prowadzonych przez Janusza Bałdygę (godz. 19). Performance Vasyla Bazhay'a, Vlodko Kaufmana, Volodymyra Topiy'a (godz. 20).

Ciałem malowane miasto / Ciała w przestrzeni miejskiej

Sztuka pływania, Performance Justyny Jasłowskiej (godz. 21-22).

Spektakle Teatru Voskresinnia. "Gloria” (godz. 22.30-23.30.) i "Wiśniowy Sad” (godz. 1-1.30). Reżyseria: Jarosław Fedoryszyn.

GALERIA BIAŁA, UL. NARUTOWICZA 32

Podwórko Sztuki
Instalacje "w terenie” Grupy Twożywo, Jana Gryki, Tomasza Bielaka, Jarosława Koziary, Michała Stachyry i innych. Przy okazji wewnątrz galerii warto zobaczyć wystawę "Aura” – prace trojga artystów, absolwentów poznańskiej ASP: Mileny Korolczuk, Marty Mariańskiej, Pawła Matyszewskiego.

TEATR OSTERWY, UL. NARUTOWICZA 17
Wielkie Księstwo Dramatu
Premierowe czytanie najnowszych dramatów ukraińskich: "Samobójstwa samotności” Nedy Neżdany i "Stacje” Oleksandra Vitra. Wejściówki można odebrać w kasie biletowej teatru.

POKÓJ POLITYKI
Plac przed kamienicą przy ul. Krakowskie Przedmieście 21 Grupa Projekt przekształci w prywatną przestrzeń domowego salonu prasowego. W salonie można będzie zasiąść w otoczeniu znajomych twarzy, bohaterów okładek dekady tygodnika "Polityka”. Godz. 18.30-2

KLUB NOCY KULTURY
W kompleksie Alchemia przy ul. Olejnej 2 koncerty m.in. zespołów: Miąższ (godz. 20.15), Dychka (godz. 21), Zapaska (21.45), Hych Orkiestra (2.30). Od godz. 3.30 przy gramofonach stanie Papa Zura.
A Lubelska Szkoła Fotografii zaprasza wszystkich chętnych do sfotografowania się techniką camera obscura i uczestniczenia w procesie wywoływania filmu. Każdy wychodzi ze zdjęciem w ręku. Od godz. 21.

SCENA SŁOWA, UL. NARUTOWICZA 4
Przy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej wystąpią: Ars Libero i Igor Michajłow (19-19.30), "Karaoke u Hieronima” (19.30-21), Folk Forever (21-23) i Sobaki w Kosmosie, zespół ska z Charkowa, który w Lublinie wystąpi z poeta i pisarzem Serhijem Żadanem (23.30 – 1)

SZEWSKA NOC
Akcja "plastyczno-rewitalizacyjna” w Kamienicy Pracy Twórczej przy ul. Szewskiej 3. W programie m.in. wspólne malowanie podwórza i wystawy prac Karola Grabca i Kamila R. Filipowskiego. Godz. 20-0.

KOMPLEKS ALCHEMIA
"Akcje-animacje” Dzielnicowego Domu Kultury Bronowice. Na skwerku między ul. Świętoduska i Lubartowską koncerty muzyczne, warsztaty tańca ognia, bitwy beatboxowe. Tej nocy Arkady ożyją na nowo za sprawą wielokulturowej "Kawiarni z widokiem na Wschód”. Godz. 18-2.

GOSPEL NOCĄ
W kościele p.w. Świętego Ducha (ul. Krakowskie Przedmieście 1) wystąpią Gospel Project (20.30) i Gospeople (21.30). Wydarzenie adresowane do starszych i młodszych entuzjastów muzyki gospel.

PLAC ŁOKIETKA

Trans Las, Instalacja Grupy Projekt to rodzaj labiryntu, do którego wchodzi się nie po to, by znaleźć wyjście, lecz by przez chwilę móc zastanowić się nad meandrami ludzkiego losu. Wysoki na 3 metry i długi na 9 metrów korytarz zaprasza do kontemplacji przyrody, do zanurzenia się w oazie zieleni w betonowej, miejskiej dżungli. Godz. 19-2.

Symultana Szachowa
Turniej szachowy dla amatorów. Seanse gry jednoczesnej polegają na rozgrywaniu przez jednego zawodnika równocześnie wielu partii z przeciwnikami, z których każdy gra na odrębnej szachownicy.

BRAMA KRAKOWSKA
Instalacja "Exchange 2.012”
Jeden z najbardziej charakterystycznych punktów Lublina na czas Nocy Kultury zmieni swój wygląd. Za sprawą dwojga ukraińskich artystów Serhija Petluka i Oleksija Khoroshki Brama Krakowska zostanie przebrana. Jej kształt i wizerunek zostanie zmieniony dzięki wykorzystaniu charakterystycznych ukraińskich toreb z tworzywa sztucznego. Godz. 19-6.

ARCHIWUM PAŃSTWOWE, UL. JEZUICKA 13
"Nie tylko akta - Noc w Archiwum”
Jedna ze ścian dziedzińca archiwum zamieni się w wielki ekran, na którym zobaczymy multimedialną prezentację materiałów: afisze, fotografie, widoki, szkice i grafiki dokumentujące życie miasta i jego mieszkańców. Archiwum zaprasza też do zamkniętych na co dzień podziemi. Wejście od Placu Katedralnego. Godz. 20-0.

UL. ARCHIDIAKOŃSKA
Pęknięty horyzont Schulza
Plastyczna instalacja Leszka Mądzika zmieni wygląd ulicy Archidiakońskiej. W godz. 22–1 przestrzeń zostanie dodatkowo ożywiona przez aktorów Sceny Plastycznej KUL.

SCENA WIELOKULTUROWA
Na pl. Rybnym wystąpią m.in. kabaret Wyjście Awaryjne, SALSAme Dance Studio Fundacja Teatrikon, Fundacja Sztukmistrze. Godz. 19-1.45.

PLAC PRZED TEATREM ANDERSENA, UL. DOMINIKAŃSKA 1
Spektakl "Pieśń lasu”
Spektakl Teatru im. Łesia Kurbasa ze Lwowa. "Pieśń Lasu” powstała na podstawie dramatu Łesi Ukrainki, zainspirowanego ludowymi podaniami o fantastycznych stworzeniach zamieszkujących ukraińskie lasy. Spektakl został podzielony na trzy części, pomiędzy którymi zaplanowano 10-min. przerwy. Godz. 22.30, 00.10, 1.10.

WIRYDARZ KLASZTORU OO. DOMINIKANÓW, UL. ZŁOTA 9

Spektakl "Ifigenia w T...”. Spektakl w reżyserii Włodzimierza Staniewskiego odnosi się do kultu Ifigenii wśród Taurów, ludu krymskiego istniejącego w czasach antycznych. Godz. 21.30, 00.00

Nocne zwiedzanie klasztoru. Historię klasztoru i jego zakamarki przybliżą bracia dominikanie, snując opowieści o historii zakonu i legendach. Godz. 20-00. Rezerwacja: wpisanie na listę w sklepiku "Pod Aniołem” (ul. Złota 9) lub drogą mailową: lublin@dominikanie.pl.

KLUB NOCY KULTURY
W kompleksie Alchemia przy ul. Olejnej 2 koncerty m.in. zespołów: Miąższ (godz. 20.15), Dychka (godz. 21), Zapaska (21.45), Hych Orkiestra (2.30). Od godz. 3.30 przy gramofonach stanie Papa Zura. Od godz. 21 do północy pokaz zdjęć Lubelskiej Szkoły Fotografii.

SCENA ETNO&FOLK
Na Rynku Starego Miasta zagrają m.in. Jarzębina (godz. 19), Orkiestra Św. Mikołaja (godz. 19.30), Miatlica (20), Burdon (21.30), Teatr Ognia "protyBochy” i Zira (22.30), Ludi Dobri (23.30).

STUDNIA FOTOGRAFICZNA
Na podwórku kamienicy przy ul. Rybnej 11/Grodzkiej 16 prezentacja zdjęć zawodowych fotoreporterów. Poza tym konsultacje (selekcja i fotoedycja) materiałów przyniesionych przez mieszkańców Lublina przez Dorotę Awiorko-Klimek i Wojciecha Nieśpiałowskiego.

SCENA DIALOGU
Na Placu po Farze zagrają m.in. : Kairos (godz. 19), Atmasfera (godz. 20.30), Harmonia (godz. 21.15), Dagadana (godz.22.15), Voo Voo z projektem Voo Voo&Haydamaky (godz. 23.15), Panke Shava (godz.00.45), Sex Machine Band (godz. 1.45).

BŁONIA POD ZAMKIEM

Instalacja Nordyka "Uwolnić owce”. Godz. 17 -0

Instalacja Jarosława Koziary "Ruchomy obraz”. Godz. 22-3

PLAC ZAMKOWY

Obchody Rocznicy Wielkiego Pożaru Lublina
Nawiązanie do procesji dominikańskiej, która niosąc relikwie drzewa Krzyża Świętego modliła się o cudowne ocalenie Lublina od trawiącego go pożaru w roku 1719. Trasa: 20:30 pl. Zamkowy; 21:30 Rynek, 22:00 pl. Po Farze, pl. Rybny.

Spacery po żydowskim Lublinie
Dwa spacery tematyczne: dzielnica żydowska (oprowadzanie w języku polskim i angielskim) i getto (oprowadzanie w języku polskim). Start ze stoiska Stowarzyszenia "Studnia Pamięci” o godz. 18.

NOCNE ZWIEDZANIE MUZEUM NA ZAMKU
W czasie Nocy Kultury zwiedzać będzie można zarówno część wystawienniczą Muzeum, jak i Kaplicę Trójcy Świętej. Wejścia do kaplicy o pełnych godzinach 19 do 23. Zamek można zwiedzać do północy.


Komentarze 0

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.
Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie?

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie? 0 0

Minister rolnictwa zgodził się na stosowanie neonikotynoidów w uprawach rzepaku. Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm, a pszczelarze studzą emocje.

Opole Lubelskie: Osadzeni z zakładu karnego w przedszkolu

Opole Lubelskie: Osadzeni z zakładu karnego w przedszkolu 0 0

Miasto remontuje przedszkole. Firma, które realizuje to zadanie zatrudnia więźniów. Prace remontowe w pomieszczeniach przeznaczonych dla maluchów są kolejnym przykładem resocjalizacji osadzonych w miejscowym zakładzie karnym przy współpracy z ratuszem.

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek 2 1

Już w sierpniu wypłacane mają być pierwsze 300 zł dodatku na każde uczące się dziecko. Ale otrzymają je osoby, które wnioski o wypłatę złożyły w lipcu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 11

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 3

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 139 58

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 1

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 67 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 7

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Kalendarz
lipiec 2018
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.