Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Inne

1 czerwca 2012 r.
13:16
Edytuj ten wpis

Gdy Lublin nie zasypia. Noc Kultury 2012 już w sobotę

Wystawa Ars Loci w Warsztatach Kultury. (Maciej Kaczanowski)
Wystawa Ars Loci w Warsztatach Kultury. (Maciej Kaczanowski)

Jedyna taka noc w roku, tym razem ma być jeszcze bardziej wyjątkowa. Wielką "Manifestację kultury i sztuki" zorganizowano z rozmachem, jakiego Lublin jeszcze nie widział.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
8 scen teatralnych, 6 plenerowych muzycznych, 50 unikalnych projektów polsko-ukraińskich, 270 wydarzeń... Program jest tak bogaty, że trzeba go było wydrukować w formie książeczki, a nie jak do tej pory – rozkładanego folderu.

Po raz pierwszy organizatorom imprezy udało się zamknąć centrum miasta dla ruchu kołowego. W ten sposób powstanie kilkumetrowy pasaż. Odcinek od Zamku Lubelskiego, do ul. Wieniawskiej, czyli Aleja Kultur, to miejsce, gdzie dziać się będzie najwięcej. To tutaj pojawią się najbardziej widowiskowe instalacje, wystawy wielkoformatowych prac, duże sceny muzyczne (reggae, DJ-ska, etno-folk).

Nie sposób być wszędzie, wszystko zobaczyć, wszystko usłyszeć. To, czego naszym zdaniem przegapić nie wypada, wyliczamu poniżej. To jednak tylko ułamek tego, co będzie się działo. Są przecież jeszcze galerie, teatry, muzea, podwórka i bramy, które opanowali artyści...

A jeśli ktoś nie może doczekać się tej niezwykłej sobotniej nocy, zabawę może zacząć już dziś. Sporo będzie się działo w Klubie Festiwalowym Nocy Kultury (ul. Olejna 2). W programie "Preludium Nocy Kultury” koncerty (godz. 18 - Jazzująca gramofonia, 21 - Tatvamasi, 22:30 - Angela Gaber Trio) i wystawa Lubelskiej Szkoły Fotografii.

Na miejscu będzie można też skosztować ukraińskiej kuchni.
Z kolei w Warsztatach Kultury (ul. ks. J. Popiełuszki 5) dziś o godz. 18 wernisaż wystawy "Ars loci – obraz aktualny”. To pierwsza tak duża prezentacja pokazująca dorobek 41 lubelskich, lub związanych z Lublinem artystów.



Coś dla siebie znajdą też ranne ptaszki. W sobotę, o godz. 9 z Placu Litewskiego startuje "Dziki” Maraton Lubelski. Pobiec może każdy, kto czuje się na siłach przebiec dystans 42 kilometrów. Meta na Błoniach pod Zamkiem.

O tej samej porze rusza też Maraton Fotograficzny (Pałac Potockich, ul. Staszica 3). Wydarzenie od lat organizowane w piętnastu miastach Polski, w Lublinie odbędzie się po raz pierwszy.

Warto też zajrzeć na Węglin. Przy tamtejszym Dzielnicowym Domu Kultury (ul. Judyma 2a) od rana Dziecięcy Dzień Kultury, a dokładnie w południe wielkie otwarcie "Kiosku ze sztuką”. Obiekt, który do niedawna służył do sprzedaży prasy i innych dóbr, stanie się nietypową przestrzenia galeryjną. Na początek swoje prace pokaże w nim Jakub Pieleszek. Jego motyle rozpełzną się też po ścianach Dzielnicowego Domu Kultury...

Najbardziej kulturalna noc w roku potrwa do białego rana, ale na pewno znajdą się też tacy, co wcale nie będą mieli dość. Dla nich coś na deser. W niedzielę na scenie Warsztaty Kultury spektakl "Czerwony Elvis” Teatru Arabeska z Charkowa. Ostry, ironiczny, tekst Serhija Żadana, to swego rodzaju podręcznik dla samotnych ciężarnych gospodyń domowych (godz.19).

To jedyna propozycja, za którą trzeba będzie zapłacić (bilety po 12 i 20 zł). Wszystkie pozostałe wydarzenia Nocy Kultury, jak co roku, są darmowe.


Noc Kultury 2012 - POBIERZ PEŁNY PROGRAM (PDF)


Polsko-ukraińska 2/3 czerwca 2012

WARSZTATY KULTURY, UL. POPIEŁUSZKI 5

Wystawa "Ars loci-obraz aktualny”: Swoje prace pokaże 41 artystów, m.in. Robert Kuśmirowski, Tomasz Bielak, Mariusz Tarkawian, Waldemar Tatarczuk, Sławomir Toman. Wernisaż godz.18.

Spektakl "Matrioszka”. Monodram, oparty na tekście niepublikowanej dotąd powieści Marty Dzido, przenosi widzów do wewnętrznego świata kobiety. Godz. 18, sala nr 8.

Spektakl "Nic co ludzkie” Sceny Prapremier InVitro. Każdą z odsłon spektaklu wyreżyserował inny twórca: Łukasz Witt-Michałowski, Paweł Passini i Piotr Ratajczak. Godz. 21.30–23.

Spektakl "Czerwony Elvis”. Teatr Arabesky z Charkowa. Godz. 19. W sobotę wstęp wolny

TEATR MUZYCZNY, UL. SKŁODOWSKIEJ 5
Carmen suita
Unikatowy projekt w wykonaniu artystów baletu Opery Lwowskiej oraz orkiestry Teatru Muzycznego. "Suity Carmen” Rodiona Szczedrina to jeden z piękniejszych utworów baletowych w historii muzyki. Godz. 18.

SCENA ALTERNATYWNA
Przestrzeń zielonego skweru pomiędzy Teatrem w Budowie, ul. Radziszewskiego, Hotelem Unia Mercure a Alejami Racławickimi stanie się centrum ciężkich, elektronicznych brzmień. Na scenie alternatywnej "Noc Kultu” zagrają: LEHU Live Act (HCC SC), Rekin (Holera FS), r33lc4sh (Redekonstrukcje), desper Acid Live Act (Redekonstrukcje). Godz. 21-4.30.

ALEJA KULTUR
(ul. Krakowskie Przedmieście - pl. Łokietka - ul. Bramowa - Rynek - ul. Grodzka - ul. Zamkowa)

Totemy Jarosława Koziary, godz. 19-5

Wystawa zdjęć "Art-project 5 x 5”, godz. 19-5

Zielone światło- instalacja Katarzyny Szczypior, godz. 19-5

Wideoinstalacja Mychajlo Barabasha "Do góry nogami”, godz. 22-3

Performance "Ciałem malowane miasto” Lubelskiego Teatru Tańca, godz. 20.30

SCENA LUB-REGGAE
Na scenie przy Krakowskim Przedmieściu 76 wystąpią: Dubska, Paraliż Band, Perkalaba, Roots Defender, LSM, Herba Micze, Natty B & D'roots Brothers, Diana Levi, Dub Raphael LOOPERATOR, Bhakti DubMaster. Godz. 19 – 3.

MURAL WIELKI FORMAT NOCY KULTURY
Unikalny mural wykonany wspólnie przez artystów z Ukrainy i Polski. Kilkusetmetrowa kompozycja pokryje elewację budynku w pobliżu skrzyżowania ulic Ewangelickiej i Krakowskiego Przedmieścia. Godz. 19-5

PROJEKCJE FILMOWE KINOTEATRU PROJEKT
Retrospektywy filmów nadesłanych na festiwal "Filmy Dobrze zakręcone” i Lubelskiej Gali Filmu Niezależnego "Złote Mrówkojady”. Tereny zielone przy Kościele Ewangelicko-Augsburskim pw. Św. Trójcy, ul. Ewangelicka 1. Godz. 20.30-2.

PLAC LITEWSKI

Wycieczka rowerowa - O godz. 19 z Pl. Litewskiego wyruszy wycieczka rowerowa "Poza rogatkami dawnego Lublina”. Trasa 12 km, tempo spacerowe.

Wschodnia Strefa Tańca: Tancerze z Lublina i Łucka zmierzą się w kategoriach: old school hip hop, top rock, locking.

Performance Art Meeting: Pokaz przygotowany przez uczestników warsztatów prowadzonych przez Janusza Bałdygę (godz. 19). Performance Vasyla Bazhay'a, Vlodko Kaufmana, Volodymyra Topiy'a (godz. 20).

Ciałem malowane miasto / Ciała w przestrzeni miejskiej

Sztuka pływania, Performance Justyny Jasłowskiej (godz. 21-22).

Spektakle Teatru Voskresinnia. "Gloria” (godz. 22.30-23.30.) i "Wiśniowy Sad” (godz. 1-1.30). Reżyseria: Jarosław Fedoryszyn.

GALERIA BIAŁA, UL. NARUTOWICZA 32

Podwórko Sztuki
Instalacje "w terenie” Grupy Twożywo, Jana Gryki, Tomasza Bielaka, Jarosława Koziary, Michała Stachyry i innych. Przy okazji wewnątrz galerii warto zobaczyć wystawę "Aura” – prace trojga artystów, absolwentów poznańskiej ASP: Mileny Korolczuk, Marty Mariańskiej, Pawła Matyszewskiego.

TEATR OSTERWY, UL. NARUTOWICZA 17
Wielkie Księstwo Dramatu
Premierowe czytanie najnowszych dramatów ukraińskich: "Samobójstwa samotności” Nedy Neżdany i "Stacje” Oleksandra Vitra. Wejściówki można odebrać w kasie biletowej teatru.

POKÓJ POLITYKI
Plac przed kamienicą przy ul. Krakowskie Przedmieście 21 Grupa Projekt przekształci w prywatną przestrzeń domowego salonu prasowego. W salonie można będzie zasiąść w otoczeniu znajomych twarzy, bohaterów okładek dekady tygodnika "Polityka”. Godz. 18.30-2

KLUB NOCY KULTURY
W kompleksie Alchemia przy ul. Olejnej 2 koncerty m.in. zespołów: Miąższ (godz. 20.15), Dychka (godz. 21), Zapaska (21.45), Hych Orkiestra (2.30). Od godz. 3.30 przy gramofonach stanie Papa Zura.
A Lubelska Szkoła Fotografii zaprasza wszystkich chętnych do sfotografowania się techniką camera obscura i uczestniczenia w procesie wywoływania filmu. Każdy wychodzi ze zdjęciem w ręku. Od godz. 21.

SCENA SŁOWA, UL. NARUTOWICZA 4
Przy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej wystąpią: Ars Libero i Igor Michajłow (19-19.30), "Karaoke u Hieronima” (19.30-21), Folk Forever (21-23) i Sobaki w Kosmosie, zespół ska z Charkowa, który w Lublinie wystąpi z poeta i pisarzem Serhijem Żadanem (23.30 – 1)

SZEWSKA NOC
Akcja "plastyczno-rewitalizacyjna” w Kamienicy Pracy Twórczej przy ul. Szewskiej 3. W programie m.in. wspólne malowanie podwórza i wystawy prac Karola Grabca i Kamila R. Filipowskiego. Godz. 20-0.

KOMPLEKS ALCHEMIA
"Akcje-animacje” Dzielnicowego Domu Kultury Bronowice. Na skwerku między ul. Świętoduska i Lubartowską koncerty muzyczne, warsztaty tańca ognia, bitwy beatboxowe. Tej nocy Arkady ożyją na nowo za sprawą wielokulturowej "Kawiarni z widokiem na Wschód”. Godz. 18-2.

GOSPEL NOCĄ
W kościele p.w. Świętego Ducha (ul. Krakowskie Przedmieście 1) wystąpią Gospel Project (20.30) i Gospeople (21.30). Wydarzenie adresowane do starszych i młodszych entuzjastów muzyki gospel.

PLAC ŁOKIETKA

Trans Las, Instalacja Grupy Projekt to rodzaj labiryntu, do którego wchodzi się nie po to, by znaleźć wyjście, lecz by przez chwilę móc zastanowić się nad meandrami ludzkiego losu. Wysoki na 3 metry i długi na 9 metrów korytarz zaprasza do kontemplacji przyrody, do zanurzenia się w oazie zieleni w betonowej, miejskiej dżungli. Godz. 19-2.

Symultana Szachowa
Turniej szachowy dla amatorów. Seanse gry jednoczesnej polegają na rozgrywaniu przez jednego zawodnika równocześnie wielu partii z przeciwnikami, z których każdy gra na odrębnej szachownicy.

BRAMA KRAKOWSKA
Instalacja "Exchange 2.012”
Jeden z najbardziej charakterystycznych punktów Lublina na czas Nocy Kultury zmieni swój wygląd. Za sprawą dwojga ukraińskich artystów Serhija Petluka i Oleksija Khoroshki Brama Krakowska zostanie przebrana. Jej kształt i wizerunek zostanie zmieniony dzięki wykorzystaniu charakterystycznych ukraińskich toreb z tworzywa sztucznego. Godz. 19-6.

ARCHIWUM PAŃSTWOWE, UL. JEZUICKA 13
"Nie tylko akta - Noc w Archiwum”
Jedna ze ścian dziedzińca archiwum zamieni się w wielki ekran, na którym zobaczymy multimedialną prezentację materiałów: afisze, fotografie, widoki, szkice i grafiki dokumentujące życie miasta i jego mieszkańców. Archiwum zaprasza też do zamkniętych na co dzień podziemi. Wejście od Placu Katedralnego. Godz. 20-0.

UL. ARCHIDIAKOŃSKA
Pęknięty horyzont Schulza
Plastyczna instalacja Leszka Mądzika zmieni wygląd ulicy Archidiakońskiej. W godz. 22–1 przestrzeń zostanie dodatkowo ożywiona przez aktorów Sceny Plastycznej KUL.

SCENA WIELOKULTUROWA
Na pl. Rybnym wystąpią m.in. kabaret Wyjście Awaryjne, SALSAme Dance Studio Fundacja Teatrikon, Fundacja Sztukmistrze. Godz. 19-1.45.

PLAC PRZED TEATREM ANDERSENA, UL. DOMINIKAŃSKA 1
Spektakl "Pieśń lasu”
Spektakl Teatru im. Łesia Kurbasa ze Lwowa. "Pieśń Lasu” powstała na podstawie dramatu Łesi Ukrainki, zainspirowanego ludowymi podaniami o fantastycznych stworzeniach zamieszkujących ukraińskie lasy. Spektakl został podzielony na trzy części, pomiędzy którymi zaplanowano 10-min. przerwy. Godz. 22.30, 00.10, 1.10.

WIRYDARZ KLASZTORU OO. DOMINIKANÓW, UL. ZŁOTA 9

Spektakl "Ifigenia w T...”. Spektakl w reżyserii Włodzimierza Staniewskiego odnosi się do kultu Ifigenii wśród Taurów, ludu krymskiego istniejącego w czasach antycznych. Godz. 21.30, 00.00

Nocne zwiedzanie klasztoru. Historię klasztoru i jego zakamarki przybliżą bracia dominikanie, snując opowieści o historii zakonu i legendach. Godz. 20-00. Rezerwacja: wpisanie na listę w sklepiku "Pod Aniołem” (ul. Złota 9) lub drogą mailową: lublin@dominikanie.pl.

KLUB NOCY KULTURY
W kompleksie Alchemia przy ul. Olejnej 2 koncerty m.in. zespołów: Miąższ (godz. 20.15), Dychka (godz. 21), Zapaska (21.45), Hych Orkiestra (2.30). Od godz. 3.30 przy gramofonach stanie Papa Zura. Od godz. 21 do północy pokaz zdjęć Lubelskiej Szkoły Fotografii.

SCENA ETNO&FOLK
Na Rynku Starego Miasta zagrają m.in. Jarzębina (godz. 19), Orkiestra Św. Mikołaja (godz. 19.30), Miatlica (20), Burdon (21.30), Teatr Ognia "protyBochy” i Zira (22.30), Ludi Dobri (23.30).

STUDNIA FOTOGRAFICZNA
Na podwórku kamienicy przy ul. Rybnej 11/Grodzkiej 16 prezentacja zdjęć zawodowych fotoreporterów. Poza tym konsultacje (selekcja i fotoedycja) materiałów przyniesionych przez mieszkańców Lublina przez Dorotę Awiorko-Klimek i Wojciecha Nieśpiałowskiego.

SCENA DIALOGU
Na Placu po Farze zagrają m.in. : Kairos (godz. 19), Atmasfera (godz. 20.30), Harmonia (godz. 21.15), Dagadana (godz.22.15), Voo Voo z projektem Voo Voo&Haydamaky (godz. 23.15), Panke Shava (godz.00.45), Sex Machine Band (godz. 1.45).

BŁONIA POD ZAMKIEM

Instalacja Nordyka "Uwolnić owce”. Godz. 17 -0

Instalacja Jarosława Koziary "Ruchomy obraz”. Godz. 22-3

PLAC ZAMKOWY

Obchody Rocznicy Wielkiego Pożaru Lublina
Nawiązanie do procesji dominikańskiej, która niosąc relikwie drzewa Krzyża Świętego modliła się o cudowne ocalenie Lublina od trawiącego go pożaru w roku 1719. Trasa: 20:30 pl. Zamkowy; 21:30 Rynek, 22:00 pl. Po Farze, pl. Rybny.

Spacery po żydowskim Lublinie
Dwa spacery tematyczne: dzielnica żydowska (oprowadzanie w języku polskim i angielskim) i getto (oprowadzanie w języku polskim). Start ze stoiska Stowarzyszenia "Studnia Pamięci” o godz. 18.

NOCNE ZWIEDZANIE MUZEUM NA ZAMKU
W czasie Nocy Kultury zwiedzać będzie można zarówno część wystawienniczą Muzeum, jak i Kaplicę Trójcy Świętej. Wejścia do kaplicy o pełnych godzinach 19 do 23. Zamek można zwiedzać do północy.


Pozostałe informacje

Otomo Yoshihide’s New Jazz Quintet w Lublinie. Jazz, który wywraca formę
Koncert
30 maja 2025, 19:00

Otomo Yoshihide’s New Jazz Quintet w Lublinie. Jazz, który wywraca formę

Otomo Yoshihide – legenda japońskiej sceny eksperymentalnej, twórca, który łączy noise, jazz, punk i eksperymenty dźwiękowe – przyjeżdża do Lublina ze swoim projektem New Jazz Quintet. Jeśli myślicie, że już wszystko słyszeliście, to ten koncert wywróci Wasze uszy na drugą stronę.

KRUS rusza z rozpatrywaniem wniosków o rentę wdowią. Pierwsze wypłaty w lipcu

KRUS rusza z rozpatrywaniem wniosków o rentę wdowią. Pierwsze wypłaty w lipcu

Blisko 100 tysięcy osób złożyło już wnioski o tzw. rentę wdowią w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Najwięcej dokumentów wpłynęło z Mazowsza, Lubelszczyzny i Wielkopolski.

Szimonetta Planeta zostaje w Lublinie na kolejny sezon

Planeta nadal w Lublinie

Historia Szimonetty Planety w Lublinie była bardzo skomplikowana. Węgierka dołączyła do PGE MKS FunFloor Lublin przed tym sezonem i wydawało się, że będzie jedną z największych gwiazd Orlen Superligi. Początkowo jednak wyróżniała się tylko wzrostem, bo ze 196 cm była najwyższą zawodniczką w lidze. Planeta nie mogła odnaleźć się w systemie gry stosowanym przez Edytę Majdzińską. Dużo lepiej funkcjonowała jednak za Pawła Tetelewskiego, który uczynił z niej kluczową szczypiornistkę. I chyba właśnie ten okres zadecydował, że władze klubu zdecydowały się przedłużyć umowę z węgierską rozgrywającą.

Lublin znów przemówi wierszem
Festiwal
29 maja 2025, 10:00

Lublin znów przemówi wierszem

Z końcem maja (29.05-01.06.) Lublin stanie się Miastem Poezji, czyli miejscem, gdzie słowa wychodzą z książek i przenoszą się do przestrzeni publicznej. Wiersze pojawią się w bramach, na podwórkach, w szkołach, kawiarniach i tramwajach, przypominając, że poezja jest wszędzie tam, gdzie jesteśmy my.

Tną, bazgrolą, kradną. Jeden sztab wyborczy ma gorzej niż inne
galeria

Tną, bazgrolą, kradną. Jeden sztab wyborczy ma gorzej niż inne

Było takich przypadków sporo. Od początku kampanii, w samym powiecie zamojskim, już prawie 40. Większość zdarzeń związanych z niszczeniem i kradzieżami materiałów wyborczych dotyczy jednego z kandydatów na prezydenta RP.

Władysław Kosiniak-Kamysz

Polskie wojska na Ukrainie? Szef MON odpowiada na słowa wysłannika Trumpa

Polska nie planuje wysyłać żołnierzy na Ukrainę; sojusznicy rozumieją, że naszą rolą jest zabezpieczenie logistyczne misji – mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, pytany o wypowiedź amerykańskiego gen. Keitha Kellogga ws. wysłania polskich żołnierzy na misję stabilizacyjną w Ukrainie.

Matematyka po raz kolejny wywalczyła mistrzowski tytuł

LNBA: Matematyka obroniła tytuł

Wiele miesięcy spędzonych na parkietach i... ponownie ten sam rezultat, co rok temu. Matematyka zdobyła mistrzowski tytuł. Zrobiła to we wspaniałym stylu pokonując w finałowej serii Patobasket. Trzeci, decydujący mecz, wygrała 81:72.

Jarosław Bury, prezes spółki Autodrom
galeria

Z kierownika na prezesa. To on ma zarządzać torem wyścigowym

Zmodernizowany - a właściwie zbudowany niemal od podstaw - autodrom w Biłgoraju, ma swojego prezesa. Jarosław Bury wcześniej był kierownikiem Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w miejscowym starostwie.

Lumpeks

KODY 2025: Pierwsza pula darmowych wejściówek już do odebrania

Od 28 maja do 1 czerwca Lublin będzie miastem muzycznych eksperymentów. Będą koncerty, performanse i Noc Tańca. Wszystko za darmo, ale trzeba mieć wejściówkę.

Najpierw pił, a potem pojechał po dziecko do szkoły

Najpierw pił, a potem pojechał po dziecko do szkoły

Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu. Kierowca nie miał też uprawnień do kierowania. A samochód, którym pojechał po dziecko, nie miał aktualnego ubezpieczenia OC oraz badania technicznego.

(Nie)Wyparzona Gęba: Adam Van Bendler i jego "Ultimatum"
(Nie)Wyparzona Gęba
film

(Nie)Wyparzona Gęba: Adam Van Bendler i jego "Ultimatum"

Uzależnienie od smartfonów, rolek i mediów społecznościowych – o tym jest „Ultimatum”, nowy program Adama Van Bendlera. Komik nie ukrywa, że sam również wpadł w sidła algorytmów, a momentem przełomowym była rozmowa z partnerką, która dała mu tytułowe ultimatum: albo telefon, albo związek. O czym jeszcze opowiada w naszym programie (Nie)wyparzona Gęba?

Przegląd Piosenki Dwujęzycznego Przedszkolaka: po angielsku od najmłodszych lat
ZDJĘCIA
galeria

Przegląd Piosenki Dwujęzycznego Przedszkolaka: po angielsku od najmłodszych lat

21 przedszkoli z całego miasta wzięło udział w drugiej edycji Przeglądu Piosenki Dwujęzycznego Przedszkolaka. Sceną zawładnęły dzieci śpiewające po angielsku.

Było go widać i słychać, ale udawał, że go nie ma. Policjanci wezwali strażaków

Było go widać i słychać, ale udawał, że go nie ma. Policjanci wezwali strażaków

A potem poszukiwany listem gończym przykrył się kocem i udawał, że śpi.

Noc Muzeów 2025 w Zamościu. Kobiety w roli głównej
16 maja 2025, 18:00

Noc Muzeów 2025 w Zamościu. Kobiety w roli głównej

Zofia Kulaszyńska-Couret oraz kobiety tworzące i malujące historię Zamościa – pod takim hasłem odbędzie się w tym roku XVII Zamojska Noc Muzeów. To już w tym tygodniu.

Nowy odcinek drogi w Trzepiecinach
galeria

Bezpiecznie i nowocześnie: Nowe drogi w 11 miejscowościach

Już są przejezdne, ale otwarte oficjalnie będą od środy. W gminie Adamów (powiat zamojski) powstało kilka odcinków nowych dróg.

Kalendarz
maj 2025
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31