Warsztaty myślenia o mieście i projektowania zmiany odbędą się w środę, 11 czerwca o godz. 17 w Domu Słów - Izba Drukarstwa, ul. Żmigród 1 / Królewska 17.
Prowadzenie: Stanisław Nowak OP, dominikanin, dyrektor kreatywny Dominikanie.pl, odpowiedzialny za strategie komunikacji dominikanów w internecie. Zajmuje się filozofią designu i kreatywności.
Dobry projekt trafia w potrzeby odbiorców. Jak to się robi? Dziura w chodniku, budżet obywatelski, kultura przestrzeni, miejski dizajn... jak się w tym odnaleźć? Jak odnaleźć w tym innych? Miasto bez mieszkańców, to tylko sieć ulic między budynkami. Duszą miasta są ludzie. Co zrobić, żeby miasto było dla człowieka? Jak nie stać się trybikiem w wielkiej maszynie? Jak wprowadzać realną zmianę w sposób myślenia i tworzenia miasta dzisiaj?
Warto przyjść, by:
- budować zmiany w Lublinie i robić to siłą wspólnoty mieszkańców
- nabrać poczucia, że zmiana zależy od nas
- nauczyć się wybierać cele dalekosiężne i realistyczne
- skorzystać z siły mediów społecznościowych
- zobaczyć, jak się projektuje i wprowadza zmianę
- uświadomić sobie, co jest naprawdę ważne
- nie żałować swojego życia
Spotkanie może zainteresować mieszkańców miasta w kontekście przygotowywania projektów do budżetu obywatelskiego. o. Stanisław Nowak OP będzie uczył, jak planować różne działania, aby lepiej trafiały w potrzeby odbiorców i nas samych.
Spotkanie jest specjalnie dedykowane nowej długofalowej inicjatywie dla zrównoważonego rozwoju Lublina pt. Pieszy Lublin www.facebook.com/pieszylublin. Ma ona na celu pomóc w reprezentowaniu potrzeb wszystkich użytkowników miasta, którzy poruszają się w nim poniżej 6 km/h: pieszych, spacerowiczów, kobiet na zakupach, rodzin z dziećmi, właścicieli psów, turystów, seniorów, osób niepełnosprawnych itp.
Być może za parę lat uda się powtórzyć sukces Porozumienia Rowerowego, które - wciąż z dużymi oporami, ale jednak - ułatwia komunikację rowerowa w mieście.