Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Inne

9 listopada 2017 r.
16:25

Narodowe Święto Niepodległości 11 Listopada. Program w Lublinie i regionie

Autor: Zdjęcie autora eb bar rs ask
0 9 A A
11 listopada 2017 8:30
Obchody Narodowego Święta Niepodległości na pl. Litewskim w Lublinie
Obchody Narodowego Święta Niepodległości na pl. Litewskim w Lublinie (fot. Maciej Kaczanowski)
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Lublin

08.30 Złożenie wieńców i wiązanek kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego

09.00 Uroczysta sesja Rady Miasta Lublin

10.00 Msza św. w katedrze lubelskiej w intencji Ojczyzny

11.30 Przemarsz na plac Zamkowy

11.45 Uroczystość na placu Zamkowym:

• Złożenie meldunku dowódcy Garnizonu Lublin przez dowódcę uroczystości i powitanie kompanii honorowych

• Odegranie hymnu narodowego

• Uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt

• Wystąpienie wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka

• Wręczenie awansów wojskowych

• Apel pamięci i salwa honorowa

• Koncert orkiestry wojskowej

• Składanie wieńców i wiązanek kwiatów pod upamiętnieniami:

- Więźniów Zamku

- Pomnikiem Zaporczyków

• Defilada kompanii honorowych

• Defilada jazdy i pojazdów historycznych

• Imprezy towarzyszące, w tym m.in.:

- prezentacja grup rekonstrukcyjnych i pojazdów historycznych

- wystawa sprzętu służb mundurowych (w tym Wojska Polskiego, inspekcji celnej, straży granicznej, straży pożarnej, policji, pogotowia ratunkowego)

- przewodnicy PTTK poprowadzą wycieczki „Szlakiem odzyskania niepodległości”, zespoły muzyczne poprowadzą „śpiewanki patriotyczne”

13.30 Złożenie wiązanek kwiatów przy tablicach upamiętniających:

• Władysława Cholewę – delegata rządu RP na województwo lubelskie i wojewodę lubelskiego w latach 1941–1944 (Sąd Okręgowy, ul. Krakowskie Przedmieście 43)

• Jerzego de Tramecourta – wojewodę lubelskiego w latach 1937–1939 (Lubelski Urząd Wojewódzki, ul. Spokojna 4)

13.45 Złożenie wieńców na mogiłach legionistów (cmentarz wojenny w Lublinie przy ul. Białej)

16.30 Start biegu Mila Niepodległości spod gmachu Poczty Polskiej, ul. Krakowskie Przedmieście 50.

Biała Podlaska

Obchody rozpocznie msza święta za ojczyznę o godz. 10:00 w kościele Narodzenia NMP. Po niej nastąpi przemarsz na plac Wolności pod pomnik Orła Niepodległości. Tutaj po podniesieniu flagi państwowej głos zabierze prezydent miasta. Będzie też niepodległościowy apel pamięci, a po nim biesiada patriotyczna.
Natomiast o godz. 18:00 koncert operowy „Warto być Polakiem”, promujący organizację Festiwalu Dziedzictwa Narodowego im. Bogusława Kaczyńskiego 2018 w Białej Podlaskiej. Koncert odbędzie się w Regionalnym Ośrodku Badań i Rozwoju AWF.

Chełm

Uroczystości rozpocznie o godz. 9.30 msza święta w Bazylice Narodzenia NMP w intencji Ojczyzny. Po niej uczestnicy złożą wieńce i kwiaty przy pomniku Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz Krzyżu Niepodległości na Górze Chełmskiej.

O godz. 11 uroczystości przeniosą się pod Pomnik Niepodległości na pl. Łuczkowskiego. W programie przewidziano odegranie hejnału miasta Chełm, złożenie meldunku dowódcy miejscowego Garnizonu, podniesienie flagi państwowej na maszt i odegranie hymnu narodowego. Po wystąpieniu prezydent miasta odczytany zostanie Apel Pamięci, a żołnierze oddadzą salwę honorową. Oficjalną część obchodów zakończy złożenie pod pomnikiem wieńców i wiązanek kwiatów.

O godz. 12 rozpocznie się program artystyczny z udziałem Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej. Tradycyjnie w uroczystości weźmie też udział Szwadron Rekonstrukcyjny Oddziału Kawalerii II Rzeczypospolitej Chełmskiego Stowarzyszenia Miłośników Koni i Kawalerii Polskiej. Edukacja. Historia. Kultura w Janowie koło Chełma.

Puławy

W Puławach oficjalne uroczystości związane z obchodami rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczną się o godz. 9:00 mszą świętą w kościele pw. św. Józefa na os. Włostowice. O tej samej porze w hali MOSiR wystartuje Turniej Piłki Siatkowej.

O godz. 10:00 delegacje ugrupowań politycznych, służb mundurowych, harcerzy, szkół oraz innych organizacji działających na terenie miasta złożą wieńce pod pomnikiem Odzyskania Niepodległości. Zgromadzeni wysłuchają także okolicznościowego przemówienia prezydenta.

O godz. 15:00 na Stadionie Miejskim rozpocznie się I Puławski Bieg dla Niepodległej. Do wyboru będą trzy dystanse: główny na 3 km, honorowy na 1918 metrów oraz bieg dla dzieci na 400 metrów. Do udziału w tym wydarzeniu zachęca gość specjalny imprezy, znana puławska lekkoatletka, Malwina Kopron.
Wieczorem warto będzie natomiast udać się do kościoła pw. św. Brata Alberta, gdzie o godz. 19:00 rozpocznie się koncert zespołu „Kairos” pod nazwą „Muzyka czterech stron świata”. 

Zamość

• Zamojski Marsz Niepodległości. Parking przy ul. Partyzantów – godz. 9:15

• Msza Święta w intencji Ojczyzny, Katedra Zamojska – godz. 10:00

• Manifestacja Patriotyczna, Rynek Wielki – godz. 11:15:

- ceremoniał wojskowy

- okolicznościowe wystąpienie prezydenta Zamościa

- Apel Pamięci i salwa honorowa

- złożenie wieńców i kwiatów przy tablicy upamiętniającej pobyt w Zamościu Marszałka Józefa Piłsudskiego

- defilada z udziałem żołnierzy służb mundurowych, pocztów sztandarowych i Szwadronu Kawalerii Ochotniczej w barwach 9 Pułku Ułanów Małopolskich.

Uroczysta Sesja Rady Miasta Zamość, sala „Consulatus” Ratusza – godz. 12:30.

- otwarcie sesji

- referat okolicznościowy „Działalność Niepodległościowa Młodzieży Gimnazjalnej Przełomu XIX i XX wieku” wygłosi ks. prof. dr hab. Czesław Galek
- koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Zespołu Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gucio / 11 listopada 2017 o 21:48
0
mario napisał:
Mnie sie to głównie kojarzy z przemarszem kiboli, przemówiniem małego kurdupla z naciskiem na zdradę Tuska i zamach w Smoleńsku, a zakończeniem jest totalna demolka. Wszystko to dzięki partii jołopów pisowskich
 podobne odczucia . darcie mordy przez pospólstwo budzi we mnie negatywne skojarzenia
Avatar
Gość / 11 listopada 2017 o 13:23
0
Nie wypada by nieogolony przedstawiciel rządu przemawiał do zgromadzonych.3 minuty na ogolenie-pamietam wojsko!
Avatar
skrzywdzona przez kraj / 11 listopada 2017 o 12:42
0
undefined napisał:
minimum ,co powinien zrobić polak w narodowe Święto niepodległości,to wyeksponować biało-czerwone barwy.flagi powinny być zadbane:czyste,uprasowane,nieoplątane.wygląd flagi/jak również jej brak/ świadczy o jej właścicielu.Świadczy o stosunku do kraju,w którym mieszkamy.mam tzw.dobrą flagę,która nie oplątuje się i zawsze zachowuje  kształt falującego prostokąta.można zobaczyć,jak pięknie powiewa na you tube i na ***pogotowieflagowe.pl ,to prawdziwy symbol dzielnego narodu-prawdziwy symbol polaka.flaga na maszt,polacy!!
tak niech postępują ci co na kraju zyskali, tj. np dostali kupę pieniędzy za darmo np. prywatyzacja zakładu - dostawali porządne odprawy, bony it. albo teraz 500+. Ja jak z męzem przepracowaliśmy  dla tego kraju po 40, mąż 45 lat i nie dostaliśmy nawet złamanego grosza z tego ogólnego majątku krajowego, tj. za darmo, pomimo, że przepracowaliśmy po tyle lat dla kraju to na samą myśl, że nasz kraj skrzywdził dostaję z nerwów biegunki. Przy tym ci co pchają sie do koryta lub są przy korycie, to oni też mają w tym swój interes. Takze kraj jest, żyję tu, ale żadną miłością do niego nie pałam.
tak niech postępują ci co na kraju zyskali, tj. np dostali kupę pieniędzy za darmo np. prywatyzacja zakładu - dostawali porządne odprawy, bony it. albo teraz 500+. Ja jak z męzem przepracowaliśmy  dla tego kraju po 40, mąż 45 lat i nie dostaliśmy nawet złamanego grosza z tego ogólnego majątku krajowego, tj. za darmo, pomimo, że przepracowaliśmy po tyle lat dla kraju to na samą myśl, że nasz kraj skrzywdził dostaję z nerwów biegunki. Przy tym ci co pchają sie do koryta lub są przy korycie, to oni też mają w tym swój interes. Ta... rozwiń
Avatar
mario / 11 listopada 2017 o 11:35
0
Mnie sie to głównie kojarzy z przemarszem kiboli, przemówiniem małego kurdupla z naciskiem na zdradę Tuska i zamach w Smoleńsku, a zakończeniem jest totalna demolka. Wszystko to dzięki partii jołopów pisowskich
Avatar
dżesika / 11 listopada 2017 o 11:21
0
undefined napisał:
Dlaczego jakiś pismak pomniejsza rangę Archikatedry pisząc katedra!!! Brak podstawowej wiedzy się kłania!!
 masz na myśli ten budynek z plusem na dachu na ul. Królewskiej ?
Avatar
jerry / 11 listopada 2017 o 11:01
0
prawdziwe święto byoby wtedy gdyby nie byłoby tych oszołomów pisowskich
Avatar
Gość / 11 listopada 2017 o 08:34
0
Dlaczego jakiś pismak pomniejsza rangę Archikatedry pisząc katedra!!! Brak podstawowej wiedzy się kłania!!
Avatar
Gość / 10 listopada 2017 o 12:29
0
minimum ,co powinien zrobić polak w narodowe Święto niepodległości,to wyeksponować biało-czerwone barwy.flagi powinny być zadbane:czyste,uprasowane,nieoplątane.wygląd flagi/jak również jej brak/ świadczy o jej właścicielu.Świadczy o stosunku do kraju,w którym mieszkamy.mam tzw.dobrą flagę,która nie oplątuje się i zawsze zachowuje kształt falującego prostokąta-można zobaczyć jak pięknie powiewa na ***pogotowieflagowe.pl.to prawdziwy symbol dzielnego narodu-prawdziwy symbol polaka.flaga na maszt,polacy!!!!!!
Avatar
Gość / 10 listopada 2017 o 11:35
0
minimum ,co powinien zrobić polak w narodowe Święto niepodległości,to wyeksponować biało-czerwone barwy.flagi powinny być zadbane:czyste,uprasowane,nieoplątane.wygląd flagi/jak również jej brak/ świadczy o jej właścicielu.Świadczy o stosunku do kraju,w którym mieszkamy.mam tzw.dobrą flagę,która nie oplątuje się i zawsze zachowuje kształt falującego prostokąta.można zobaczyć,jak pięknie powiewa na you tube i na ***pogotowieflagowe.pl ,to prawdziwy symbol dzielnego narodu-prawdziwy symbol polaka.flaga na maszt,polacy!!
Avatar
Gucio / 11 listopada 2017 o 21:48
0
mario napisał:
Mnie sie to głównie kojarzy z przemarszem kiboli, przemówiniem małego kurdupla z naciskiem na zdradę Tuska i zamach w Smoleńsku, a zakończeniem jest totalna demolka. Wszystko to dzięki partii jołopów pisowskich
 podobne odczucia . darcie mordy przez pospólstwo budzi we mnie negatywne skojarzenia
Avatar
Gość / 11 listopada 2017 o 13:23
0
Nie wypada by nieogolony przedstawiciel rządu przemawiał do zgromadzonych.3 minuty na ogolenie-pamietam wojsko!
Avatar
skrzywdzona przez kraj / 11 listopada 2017 o 12:42
0
undefined napisał:
minimum ,co powinien zrobić polak w narodowe Święto niepodległości,to wyeksponować biało-czerwone barwy.flagi powinny być zadbane:czyste,uprasowane,nieoplątane.wygląd flagi/jak również jej brak/ świadczy o jej właścicielu.Świadczy o stosunku do kraju,w którym mieszkamy.mam tzw.dobrą flagę,która nie oplątuje się i zawsze zachowuje  kształt falującego prostokąta.można zobaczyć,jak pięknie powiewa na you tube i na ***pogotowieflagowe.pl ,to prawdziwy symbol dzielnego narodu-prawdziwy symbol polaka.flaga na maszt,polacy!!
tak niech postępują ci co na kraju zyskali, tj. np dostali kupę pieniędzy za darmo np. prywatyzacja zakładu - dostawali porządne odprawy, bony it. albo teraz 500+. Ja jak z męzem przepracowaliśmy  dla tego kraju po 40, mąż 45 lat i nie dostaliśmy nawet złamanego grosza z tego ogólnego majątku krajowego, tj. za darmo, pomimo, że przepracowaliśmy po tyle lat dla kraju to na samą myśl, że nasz kraj skrzywdził dostaję z nerwów biegunki. Przy tym ci co pchają sie do koryta lub są przy korycie, to oni też mają w tym swój interes. Takze kraj jest, żyję tu, ale żadną miłością do niego nie pałam.
tak niech postępują ci co na kraju zyskali, tj. np dostali kupę pieniędzy za darmo np. prywatyzacja zakładu - dostawali porządne odprawy, bony it. albo teraz 500+. Ja jak z męzem przepracowaliśmy  dla tego kraju po 40, mąż 45 lat i nie dostaliśmy nawet złamanego grosza z tego ogólnego majątku krajowego, tj. za darmo, pomimo, że przepracowaliśmy po tyle lat dla kraju to na samą myśl, że nasz kraj skrzywdził dostaję z nerwów biegunki. Przy tym ci co pchają sie do koryta lub są przy korycie, to oni też mają w tym swój interes. Ta... rozwiń
Avatar
mario / 11 listopada 2017 o 11:35
0
Mnie sie to głównie kojarzy z przemarszem kiboli, przemówiniem małego kurdupla z naciskiem na zdradę Tuska i zamach w Smoleńsku, a zakończeniem jest totalna demolka. Wszystko to dzięki partii jołopów pisowskich
Avatar
dżesika / 11 listopada 2017 o 11:21
0
undefined napisał:
Dlaczego jakiś pismak pomniejsza rangę Archikatedry pisząc katedra!!! Brak podstawowej wiedzy się kłania!!
 masz na myśli ten budynek z plusem na dachu na ul. Królewskiej ?
Avatar
jerry / 11 listopada 2017 o 11:01
0
prawdziwe święto byoby wtedy gdyby nie byłoby tych oszołomów pisowskich
Avatar
Gość / 11 listopada 2017 o 08:34
0
Dlaczego jakiś pismak pomniejsza rangę Archikatedry pisząc katedra!!! Brak podstawowej wiedzy się kłania!!
Avatar
Gość / 10 listopada 2017 o 12:29
0
minimum ,co powinien zrobić polak w narodowe Święto niepodległości,to wyeksponować biało-czerwone barwy.flagi powinny być zadbane:czyste,uprasowane,nieoplątane.wygląd flagi/jak również jej brak/ świadczy o jej właścicielu.Świadczy o stosunku do kraju,w którym mieszkamy.mam tzw.dobrą flagę,która nie oplątuje się i zawsze zachowuje kształt falującego prostokąta-można zobaczyć jak pięknie powiewa na ***pogotowieflagowe.pl.to prawdziwy symbol dzielnego narodu-prawdziwy symbol polaka.flaga na maszt,polacy!!!!!!
Avatar
Gość / 10 listopada 2017 o 11:35
0
minimum ,co powinien zrobić polak w narodowe Święto niepodległości,to wyeksponować biało-czerwone barwy.flagi powinny być zadbane:czyste,uprasowane,nieoplątane.wygląd flagi/jak również jej brak/ świadczy o jej właścicielu.Świadczy o stosunku do kraju,w którym mieszkamy.mam tzw.dobrą flagę,która nie oplątuje się i zawsze zachowuje kształt falującego prostokąta.można zobaczyć,jak pięknie powiewa na you tube i na ***pogotowieflagowe.pl ,to prawdziwy symbol dzielnego narodu-prawdziwy symbol polaka.flaga na maszt,polacy!!
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie 0 0

Blisko 150 harcerzy pochodzących z Lubelskiego zostało w środę ewakuowanych z dwóch obozów w lesie w pobliżu miejscowości Wiosna (województwo świętokrzyskie). Harcerze zostali przetransportowani m.in. do szkoły w Dziebałtowie.

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie 2 0

Do 16 sierpnia premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić datę jesiennych wyborów samorządowych. Wtedy formalnie ruszy kampania wyborcza. Kandydaci już się do niej szykują – wolnych billboardów już praktycznie nie ma.

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież 1 0

Z zespołem rozstał się Łukasz Kandora, najbardziej doświadczony zawodnik

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie 10 1

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które w czwartek mogą pojawić się w naszym województwie.

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony 0 9

Miasto ogłosiło przetarg na urządzenie nowego odcinka parku między ul. Jana Pawła II a Poznańską. Oznacza to, że od os. Górki będzie można się przespacerować, choć z jedną przeszkodą, aż do sklepów przy Orkana. W planach jest też przedłużenie parku Jana Pawła II w przeciwnym kierunku, do Nadbystrzyckiej.

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii 1 0

Siatkówka plażowa Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek zaliczyły nieudany turniej w Gstaad. Polki pożegnały się z imprezą już po fazie grupowej

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia] 17 16

– Zrobiłem to w dobrej wierze – przekonuje Stanisław Sokół, radny gminy Borki w powiecie radzyńskim, który został przyłapany na wywożeniu odpadów z cmentarza w Woli Osowińskiej. Śmieci wysypał pod lasem i przysypał ziemią. – Widziałem taką potrzebę, bo to zwyczajnie śmierdziało – tłumaczy.

Kamil Janicki, „Epoka milczenia”

Kamil Janicki, „Epoka milczenia” 0 0

Szokujący jest obraz międzywojennej Polski w „Epoce milczenia”. Gwałty, pedofilia, handel żywym towarem, wreszcie „zwyczajne” bicie – to sytuacje znane z kronik kryminalnych także i dzisiaj. Szokuje jednak to, że w opisywanych przez Kamila Janickiego przypadkach role często się zamieniają. To ofiara jest stawiana w roli winnego. A jeśli nawet nie, to znikąd nie znajduje pomocy. To przestępca jest przez aparat ścigania tłumaczony, że został sprowokowany, że ofiara sama tego chciała. I choć wiele się w tych kwestiach zmieniło, i w wielu kręgach nie ma już przyzwolenia na takie zachowania, to wciąż zdarzają się sytuacje całkiem podobne. Właśnie dlatego – tłumaczy autor – powstała ta książka.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych. 0 0

Z całą pewnością każdy z nas chciałby móc pochwalić się obezwładniającym, pięknym uśmiechem i zdrowymi zębami. Prawda jest jednak taka, że wciąż bardzo dużo osób ma problemy z uzębieniem, przez co niestety stosunkowo rzadko się uśmiechamy. Posiadanie kompletnego uzębienia jest ważne nie tylko pod względem estetycznym, ale również – a może przede wszystkim - z powodów zdrowotnych. Musimy wiedzieć, że nawet utrata jednego zęba wpływa negatywnie na nasz zgryz. Braki w uzębieniu sprawiają, że niemożliwe jest prawidłowe rozdrobnienie pokarmu, co może mieć niekorzystny wpływ na pracę naszego układu trawiennego. Każdy utracony ząb to również wolna przestrzeń pomiędzy zębami – zęby sąsiadujące od góry lub od dołu – nie napotykając na kontakt, mają tendencję do „wysuwania się”; zęby sąsiadujące w ramach szczęki czy żuchwy – mogą się przesuwać czy przemieszczać powodując przeróżne komplikacje, które często kończą się interwencją ortodonty.

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian?

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian? 2

Wydajna sprzedaż produktów i usług nie może istnieć bez efektywnej reklamy. Większość osób prowadzących firmy doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Niestety, inwestycja w reklamę często okazuje się zupełnie nietrafiona, a człowiek zastanawia się - dlaczego? Co się stało, że pomimo sporych kosztów, poniesionych na rozpropagowanie marki, klientów wcale nie przybyło? Problem tkwi najprawdopodobniej w formie reklamy.

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie 2 4

Podopieczni Łukasza Gieresza w pierwszym swoim sparingu w tym okresie przygotowawczym rozbili aż 7:1 beniaminka IV ligi Start Krasnystaw.

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia]
galeria

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia] 13 8

Groźny wypadek w miejscowości Krupe. Na prostym odcinku drogi zderzyły się czołowo dwa volkswageny.

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą
Po naszej publikacji

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą 66 7

Prokuratura zajmie się sprawą śmierci 26-latka z okolic Poniatowej. Kamil Gnaś mimo silnego bólu, gorączki i wymiotów nie został przyjęty do miejscowego szpitala. Zmarł po kilku dniach.

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup”

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup” 1 0

W Narolu został rozegrany IV Turniej Oldbojów 35+ „Parkowa Cup”. W zawodach triumfował zespół Traper Lubaczów, który pokonał w finale ekipę gospodarzy dopiero po rzutach karnych (3:2)

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun
28 lipca 2018, 15:00

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun 3 1

Co Gdzie Kiedy.Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na wernisaż wystawy Ewy Braun Odtwarzanie minionych światów... Otwarcie ekspozycji odbędzie się 28 lipca o godz. 15 i towarzyszyć będzie Festiwalowi Dwa Brzegi.

Kalendarz
lipiec 2018
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54