Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Koncerty

26 maja 2015 r.
6:54

Noc Kultury: Bezpłatne wejściówki można już rezerwować

Autor: Zdjęcie autora drs
0 11 A A
Noc Kultury w Lublinie
Noc Kultury w Lublinie

Od dziś można rezerwować darmowe wejściówki na wydarzenia Nocy Kultury (6/7 czerwca), na które będzie mogła wejść ograniczona liczba widzów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kto wcześniej nie zadba o możliwość wstępu, na taką imprezę nie wejdzie. Obowiązuje zasada: kto pierwszy, ten lepszy. Wejściówki można rezerwować telefonicznie dzwoniąc pod numer 501 026 578, do odbioru będą 1 czerwca. Objaśniamy, jakie wejściówki będą wydawane w poszczególnych instytucjach.

Warsztaty Kultury 

(mieszczące się przy Grodzkiej 5a) wzięły na siebie wydawanie wymienionych poniżej wejściówek:

• Zwiedzanie: trasa podziemna (start: Trybunał Koronny start o godz. 20, 21, 22, 23 i północy), Piwnica pod Fortuną (Rynek 8, godz. 19, 20, 21, 22, 23), seminarium duchowne (wejścia o godz. 19, 19.45 i 20.30), Izba Drukarstwa przy Żmigrodzie (wejścia o 18, 19, 20 i 21), synagoga przy Lubartowskiej (wejścia o 21, 22, 23 i północy), podziemia browaru przy Bernardyńskiej (wejścia od 20 co pół godziny do 1.30 włącznie).

• Spektakle Teatru Panopticum, które odbędą się w MDK „Pod Akacją” przy Grodzkiej 11: „Satanella” (godz. 21), „Odlot” (godz. 22), „Obywatel „S” i „Tam i z powrotem” (godz. 23).

• Spektakle w Teatrze Andersena: „Unikat” (godz. 17.30), „SUBST. Reorientacja” (godz. 19), „Królewna Ścieżka” (godz. 21.30), „Zły Pan” (godz. 22.30).

• Spektakle: „Supermarket i narodowe Voodoo” Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice” (klasztor przy Złotej, godz. 21 i 22.15), „VULVA – Lublin jest kobietą” (Popiełuszki 5, godz. 19).

• Spacery „HER-Story” (start przy bramie kirkutu przy ul. Kalinowszczyzna, godz. 18) i „Za czym kolejka ta stoi” (start: Lwowska 12, godz. 20).

• Także w Warsztatach Kultury można się zaopatrzyć w wejściówki na dwie imprezy organizowane w Zamku: koncert fortepianowy „Wiosenny powiew Japonii w Lublinie” (godz. 20) i zwiedzanie Galerii Malarstwa Polskiego (godz. 18.30).

• Na Grodzką 5a powinni też przyjść ci, którzy chcą zobaczyć, czym jest escape room (w skrócie: goście muszą wydostać się z pomieszczenia rozwiązując w określonym czasie serię zagadek) przy Złotej 6 (wejścia o 19.30, 19.45 i 21.15).

Centrum Kultury
(przy Peowiaków 12) rozdaje wejściówki na:

• seanse filmowe rozpoczynające się w siedzibie CK o godz. 18, 20.45 i 22.30 oraz

• spektakl „ONY” (godz. 21)

Brama Grodzka
Działający tu Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN wydaje od dziś wejściówki:

• dla osób chcących obejrzeć mieszczącą się w tym miejscu wystawę „Pamięć miejsca” (wejścia o godz. 20, 21 i 22) oraz

• zwiedzić Izbę Drukarstwa przy Żmigrodzie (o godz. 18, 19, 20 i 21).

Zamek Lubelski
Do mieszczącego się tu muzeum powinni się zgłaszać ci, którzy mają chęć zwiedzić najcenniejszy lubelski zabytek: zamkową Kaplicę św. Trójcy (wejścia o godz. 18, 19, 20, 21, 22 i 23).

Teatr Osterwy

Będzie wydawać wejściówki na improwizowany spektakl „Osterwa Bezczelnie Improwizuje”, który będzie tu zagrany dwukrotnie (o godz. 20 i 22).

Skansen

Do Muzeum Wsi Lubelskiej przy al. Warszawskiej mogą się pofatygować ci, którzy w Noc Kultury chcą wziąć udział w Potańcówce w Skansenie (początek o godz. 19).

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 maja 2015 o 21:06
0
rezerwacje tylko przez telefon bo dla znajomych... można zarezerwować dla kumpli i nie trzeba odbierac telefonów od natrętów z zewnątrz
Avatar
Gość / 26 maja 2015 o 20:43
0
mocne przegiecie. rezerwacja powinna być online przez internet nie przez fona. proste. proby telefoniczne moge policzyc w setkach... po co robic złudne nadzieje - przez @ było by krótko : przepłnione rezerwacja = zero szans, a tu, dzwonisz, dzwonisz... po jakiego grzyba? prawdziwa noc kultury...
Avatar
Gość / 26 maja 2015 o 17:38
0
Zrozumienie dla niudacznictwa? Jaja sobie robisz? Oni pierwszy raz organizują i nie mają rozpoznania co, ile i jak przygotować? KURY SZCZAĆ PROWADZAĆ........
Avatar
joanna / 26 maja 2015 o 16:25
0

a ja chce powiedziec ze dwa razy juz sie dodzwonilam pani bardzo mila  a po 11 jak dzwonilam tez nie moglam sie dodzwonic pozniej przed 14 juz po dwoch sygnalach pani odebrala..cierpliwosci ludzie jedna linia a ludzi tysiace wiec troche zrozumienia dla czlowieka..

Avatar
Gość / 26 maja 2015 o 15:51
0
nauczcie się ludzie w końcu czytać ze zrozumieniem. jest że rezerwacja telefoniczna od 11? jest to po co się pchasz osobiście? ja jakoś zadzwoniłam pół godziny temu i bez problemu się dodzwoniłam. Rano pewnie wszyscy chcieli się dobić jak szaleni to się nie dało dodzwonić...
Avatar
Gość / 26 maja 2015 o 15:16
0
Potwierdzam, z tym, że ja zaraz po godzinie 11 zacząłem dzwonić na wskazany numer, a po 3 godzinach ciągłego "wiszenia" na telefonie osobiście pofatygowałem się na miejsce, gdzie usłyszałem, że rezerwacja tylko przez telefon. Próbowałem wytłumaczyć, że nie odbierając przez "pracowników kultury" telefonu nie mogę tego zrobić. Tłumaczenia Pani szkoda komentować, ręce opadają...
Avatar
Gość / 26 maja 2015 o 14:38
0
WAM KURY SZCZAĆ PROWADZAĆ A NIE KULTURĘ ROBIĆ! Chciałem otrzymać wejściówki o których mowa wyżej. Pojechałem na Grodzką 5 "a" i tam dowiedziałem się, że paniusia od wejściówek przybędzie o godz. 11.00 ale mogę to załatwić przez telefon o numerze 501 026 578. Nie chcąc tracić czasu pojechałem załatwiac inne sprawy. Dzwoniłem 55 razy pod wskazany numer po to tylko aby zaliczyć połączenie i usłyszeć, ze skrzynka przepełniona. Gdy udało się kilka razy uzyskac sygnał normalny to paniusia od "kultury" odrzucała połaczenie. Taka organizacja imprezy dobra jest dla Bngladeszu a nie dla cywilizowanego miasta w którym holendarne podatki przeznacza się na róznego rodzaju pracowników, nikomu nie potrzebne instytut filmowy itp. "akcje". Skorzystanie z imprez niby oferowanych mieszkańcom to fikcja i strata nerwów. Gdybym pieniądze prrzeznaczone na parking, dojazd i stracony czas poświęcił na bilety to pewnie stać by mnie było na zwiedzenie Luwru i nie narażało na kontakty z nieudacznymi pracownikami rzekomo działającymi dla dobra kultury! Zajmijcie się wyprowadzaniem kur a nie organizowaniem imprez - zatrudnieni po rodzinie!
WAM KURY SZCZAĆ PROWADZAĆ A NIE KULTURĘ ROBIĆ! Chciałem otrzymać wejściówki o których mowa wyżej. Pojechałem na Grodzką 5 "a" i tam dowiedziałem się, że paniusia od wejściówek przybędzie o godz. 11.00 ale mogę to załatwić przez telefon o numerze 501 026 578. Nie chcąc tracić czasu pojechałem załatwiac inne sprawy. Dzwoniłem 55 razy pod wskazany numer po to tylko aby zaliczyć połączenie i usłyszeć, ze skrzynka przepełniona. Gdy udało się kilka razy uzyskac sygnał normalny to paniusia od "kultury" odrzucała połaczenie. Taka... rozwiń
Avatar
Gość / 26 maja 2015 o 14:17
0
Dzwonimy od kilku godzin i ciągle zgłasza się przepełniona poczta głosowa. Ktoś powinien pomyśleć nad lepszą organizacją tych zapisów, bo to wstyd.
Avatar
Gość / 26 maja 2015 o 12:39
0
Tia tylko z pocztą głosową to ja nie mam zwyczaju rozmawiać, w dodatku zawaloną wiadomościami. Kpina
Avatar
Gość / 26 maja 2015 o 12:25
0
Fajnie, że można się w ogóle dodzwonić. Nawet nie to, że jest zajęte, ale ciągle jest włączona zapchana skrzynka pocztowa. A jak chcieliśmy to zgłosić do sekretariatu, to przez godzinę było zajęte, jakby ktoś celowo odłożył słuchawkę. Porażka!
Avatar
Gość / 26 maja 2015 o 21:06
0
rezerwacje tylko przez telefon bo dla znajomych... można zarezerwować dla kumpli i nie trzeba odbierac telefonów od natrętów z zewnątrz
Avatar
Gość / 26 maja 2015 o 20:43
0
mocne przegiecie. rezerwacja powinna być online przez internet nie przez fona. proste. proby telefoniczne moge policzyc w setkach... po co robic złudne nadzieje - przez @ było by krótko : przepłnione rezerwacja = zero szans, a tu, dzwonisz, dzwonisz... po jakiego grzyba? prawdziwa noc kultury...
Avatar
Gość / 26 maja 2015 o 17:38
0
Zrozumienie dla niudacznictwa? Jaja sobie robisz? Oni pierwszy raz organizują i nie mają rozpoznania co, ile i jak przygotować? KURY SZCZAĆ PROWADZAĆ........
Avatar
joanna / 26 maja 2015 o 16:25
0

a ja chce powiedziec ze dwa razy juz sie dodzwonilam pani bardzo mila  a po 11 jak dzwonilam tez nie moglam sie dodzwonic pozniej przed 14 juz po dwoch sygnalach pani odebrala..cierpliwosci ludzie jedna linia a ludzi tysiace wiec troche zrozumienia dla czlowieka..

Avatar
Gość / 26 maja 2015 o 15:51
0
nauczcie się ludzie w końcu czytać ze zrozumieniem. jest że rezerwacja telefoniczna od 11? jest to po co się pchasz osobiście? ja jakoś zadzwoniłam pół godziny temu i bez problemu się dodzwoniłam. Rano pewnie wszyscy chcieli się dobić jak szaleni to się nie dało dodzwonić...
Avatar
Gość / 26 maja 2015 o 15:16
0
Potwierdzam, z tym, że ja zaraz po godzinie 11 zacząłem dzwonić na wskazany numer, a po 3 godzinach ciągłego "wiszenia" na telefonie osobiście pofatygowałem się na miejsce, gdzie usłyszałem, że rezerwacja tylko przez telefon. Próbowałem wytłumaczyć, że nie odbierając przez "pracowników kultury" telefonu nie mogę tego zrobić. Tłumaczenia Pani szkoda komentować, ręce opadają...
Avatar
Gość / 26 maja 2015 o 14:38
0
WAM KURY SZCZAĆ PROWADZAĆ A NIE KULTURĘ ROBIĆ! Chciałem otrzymać wejściówki o których mowa wyżej. Pojechałem na Grodzką 5 "a" i tam dowiedziałem się, że paniusia od wejściówek przybędzie o godz. 11.00 ale mogę to załatwić przez telefon o numerze 501 026 578. Nie chcąc tracić czasu pojechałem załatwiac inne sprawy. Dzwoniłem 55 razy pod wskazany numer po to tylko aby zaliczyć połączenie i usłyszeć, ze skrzynka przepełniona. Gdy udało się kilka razy uzyskac sygnał normalny to paniusia od "kultury" odrzucała połaczenie. Taka organizacja imprezy dobra jest dla Bngladeszu a nie dla cywilizowanego miasta w którym holendarne podatki przeznacza się na róznego rodzaju pracowników, nikomu nie potrzebne instytut filmowy itp. "akcje". Skorzystanie z imprez niby oferowanych mieszkańcom to fikcja i strata nerwów. Gdybym pieniądze prrzeznaczone na parking, dojazd i stracony czas poświęcił na bilety to pewnie stać by mnie było na zwiedzenie Luwru i nie narażało na kontakty z nieudacznymi pracownikami rzekomo działającymi dla dobra kultury! Zajmijcie się wyprowadzaniem kur a nie organizowaniem imprez - zatrudnieni po rodzinie!
WAM KURY SZCZAĆ PROWADZAĆ A NIE KULTURĘ ROBIĆ! Chciałem otrzymać wejściówki o których mowa wyżej. Pojechałem na Grodzką 5 "a" i tam dowiedziałem się, że paniusia od wejściówek przybędzie o godz. 11.00 ale mogę to załatwić przez telefon o numerze 501 026 578. Nie chcąc tracić czasu pojechałem załatwiac inne sprawy. Dzwoniłem 55 razy pod wskazany numer po to tylko aby zaliczyć połączenie i usłyszeć, ze skrzynka przepełniona. Gdy udało się kilka razy uzyskac sygnał normalny to paniusia od "kultury" odrzucała połaczenie. Taka... rozwiń
Avatar
Gość / 26 maja 2015 o 14:17
0
Dzwonimy od kilku godzin i ciągle zgłasza się przepełniona poczta głosowa. Ktoś powinien pomyśleć nad lepszą organizacją tych zapisów, bo to wstyd.
Avatar
Gość / 26 maja 2015 o 12:39
0
Tia tylko z pocztą głosową to ja nie mam zwyczaju rozmawiać, w dodatku zawaloną wiadomościami. Kpina
Avatar
Gość / 26 maja 2015 o 12:25
0
Fajnie, że można się w ogóle dodzwonić. Nawet nie to, że jest zajęte, ale ciągle jest włączona zapchana skrzynka pocztowa. A jak chcieliśmy to zgłosić do sekretariatu, to przez godzinę było zajęte, jakby ktoś celowo odłożył słuchawkę. Porażka!
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 1

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 1 6

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 16 2

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 3

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 7 10

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 2 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 28 9

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Kalendarz
lipiec 2018
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.