Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Teatr

1 września 2020 r.
11:11

Jest nowy dyrektor Teatru im. Osterwy w Lublinie. To znany aktor [wideo]

Autor: Zdjęcie autora toma
543 17 A A
Redbad Klynstra-Komarnicki i marszałek województwa Jarosław Stawiarski
Redbad Klynstra-Komarnicki i marszałek województwa Jarosław Stawiarski (fot. Piotr Michalski)

Wiadomo już, kto pokieruje Teatrem im. J. Osterwy w Lublinie. Od 1 września pełniącym obowiązki dyrektora podległej marszałkowi województwa instytucji jest aktor Redbad Klynstra-Komarnicki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nowy dyrektor Teatru im. J. Osterwy w Lublinie na sezon artystyczny 2020/21.

Opublikowany przez Dziennik Wschodni Wtorek, 1 września 2020

Nowy dyrektor Teatru im. J. Osterwy w Lublinie na sezon artystyczny 2020/21.

Opublikowany przez Dziennik Wschodni Wtorek, 1 września 2020

Nowy szef teatru we wtorek przed południem został przedstawiony przez zarząd województwa.
 
Z końcem sierpnia wygasła umowa Doroty Ignatjew, która instytucją kierowała od 2016 roku. Dotychczasowa szefowa wzięła udział w konkursie na dyrektorskie stanowisko, jaki w lutym ogłosił zarząd województwa. O posadę ubiegali się także: związany z Teatrem Akademickim Uniwersytetu Warszawskiego Ryszard Adamski, aktor i menadżer kultury Paweł Kleszcz, wieloletni aktor Teatru Osterwy i przewodniczący teatralnej „Solidarności” Witold Kopeć, reżyser Marek Pasieczny i były dyrektor teatrów w Opolu i Radomiu Adam Sroka.
 
W połowie czerwca zebrała się komisja konkursowa, ale nowego dyrektora nie wybrano. Postępowania nie rozstrzygnięto, bo żaden z kandydatów nie uzyskał większości głosów w przeprowadzonym trzykrotnie głosowaniu.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
___K___ / 1 września 2020 r. o 11:20
+52
Nie śmiem oceniać dorobku i talentu Pana Redbada, ale o ile mnie pamięć nie myli, mocno wspierał on PiS w jakichś wyborach. Oczywiście to jego sprawa i chciałbym wierzyć, że nie miało to najmniejszego wpływu na sukces w konkursie na stanowisko dyrektora lubelskiego teatru. Z drugiej jednak strony widząc to, jak PiS obsadza różnego rodzaju stanowiska obawiam się, że moja wiara okaże się płonna.
Avatar
MagdaMat / 1 września 2020 r. o 11:48
+42
Z tego co wiem to, aby zostac dyrektorem teatru trzeba miec doswiadczenie wczesniej na kierowniczym stanowisku. Z reguly minimum 5 lat. Ale widac wystarczy popierac odpowiednia partie i zadne reguly nie maja znaczenia. Konkurs mozna uniewaznic, a potem na p.o. wsadzic rezimowego artyste, ktoremu w ten sposob sie placi za bycie znana twarza popierajaca wladze. Takie to prawo i sprawiedlliwosc. Partia wartosci (pienieznych).
Avatar
NemezisTeam / 1 września 2020 r. o 12:07
+36
Oj długo czekał: Został członkiem Warszawskiego Społecznego Komitetu Poparcia Jarosława Kaczyńskiego w przedterminowych wyborach prezydenckich w 2010. ***jaroslawkaczynski.info/poparcie/Warszawski_spoleczny_komitet_poparcia
Avatar
OPUSDEI / 1 września 2020 r. o 11:58
+27
Są dwie drogi, albo pozytywna, gdzie teatr notuje wzrosty headcount/widzów/wzmianek w mediach/wysokich not czy bardzo dobrych recenzji. Bo taki jest cel instytucji jako przedsiębiorstwa, generować i rosnąć. Jest też druga droga, trochę lepiej znana politykom PiS, czyli taka wojenna jak z Cezarym Morawskim i Teatrem Polskim we Wrocławiu, że będą wojny wśród załogi (trupy) i że będzie gorzej niż w lubelskim CSK po dojściu "dobrej zmiany" do władzy. Trzeciego wyjścia nie ma. A jak widać Pan ten grał Ferdynanda w "Burzy" Szekspira, ciekawe więc co liczy się finalnie, czy Redbada poniesie miłość do teatru, ...czy do polityki. Teatr, ...czy polityka? Teatr, ...czy polityka? Może zaserwuje nam jakiegoś Tomb Raidera...
Są dwie drogi, albo pozytywna, gdzie teatr notuje wzrosty headcount/widzów/wzmianek w mediach/wysokich not czy bardzo dobrych recenzji. Bo taki jest cel instytucji jako przedsiębiorstwa, generować i rosnąć. Jest też druga droga, trochę lepiej znana politykom PiS, czyli taka wojenna jak z Cezarym Morawskim i Teatrem Polskim we Wrocławiu, że będą wojny wśród załogi (trupy) i że będzie gorzej niż w lubelskim CSK po dojściu "dobrej zmiany" do władzy. Trzeciego wyjścia nie ma. A jak widać Pan ten grał Ferdynanda w "Burzy" Szek... rozwiń
Avatar
___K___ / 1 września 2020 r. o 14:09
+15
Auuuuuuu jakie wycie słyszę :-) ból tylnej częsci ciała. Nie popieram nepotyzmu, ale co bardziej skomlącym, na tym forum należy przypomnieć, że nie jest to wynalazek obecnych władz - poprzednie doszły w tym do mistrzostwa - a teraz jak kto inny poszedł ich przykładem są wielce oburzeni. Najbardziej śmieszy mnie oburzenie partii ówcześnie współrządzącej - którą najbliżej opisuje pewien dowcip z tamtych czasów że z młodych ludzi 8 na 10 wyjeżdża z kraju a pozostałe 2 - ... mają rodzinę w PSL. A teraz jedna i druga krzyczą nepotyzm, zatrudnianie tylko ze swojej opcji ...
Nigdy nie byłem związany z żadną partią polityczną, ale widzę doskonale, że nepotyzm czasów PiSu jest większy, niż chyba wszystkich dotychczasowych rządów razem wziętych. A już pan stryyjek pana Dudy pokonał chyba wszystkich.
Nigdy nie byłem związany z żadną partią polityczną, ale widzę doskonale, że nepotyzm czasów PiSu jest większy, niż chyba wszystkich dotychczasowych rządów razem wziętych. A już pan stryyjek pana Dudy pokonał chyba wszystkich. rozwiń
Avatar
lbnpl / 1 września 2020 r. o 12:44
+14
"Jest nowy dyrektor Teatru im. Osterwy w Lublinie. To znany aktor" Pierwsze słyszę. Może to dlatego, że nie mam legitymacji PIS?
Avatar
___K___ / 1 września 2020 r. o 14:11
+12
Za cytowanie Herberta - Już go lubię - "WOLNOŚĆ - była dla Holendrów czymś tak prostym jak oddychanie, patrzenie, dotykanie przedmiotów. Nie trzeba jej było definiować ani upiększać"
No tak. Ale to nie znaczy, że jeden Holender lubiący PiS i PiSi zamordyzm, ograniczanie wolności zwykłych ludzi, wpisuje się w tekst Herberta. To jest najwyraźniej wyjątek. Holandia, to państwo wolności, prawa. Polska pod rządami PiS to państwo ograniczania wolności i kpiny z prawa.
Avatar
krzysio1233456 / 1 września 2020 r. o 19:24
+5
To takie licytowanie - a za naszych czasów było lepiej - ne nie było lepiej - to jest moje zdanie i dla formal;ności tez nie należę do żadnej partii i nie należałem. Nie chcę robić żadnych wycieczek o wujkach, stryjkach etc. ale pamięć mam dobrą - jeśli się dorwał którykolwiek do koryta czy to PO, SLD czy PSL rwali ile się dało - niestety możliwość tego naświetlenia była żadna bo wszystkie media były w rękach władzy.
Avatar
___K___ / 2 września 2020 r. o 10:06
+3
To takie licytowanie - a za naszych czasów było lepiej - ne nie było lepiej - to jest moje zdanie i dla formal;ności tez nie należę do żadnej partii i nie należałem. Nie chcę robić żadnych wycieczek o wujkach, stryjkach etc. ale pamięć mam dobrą - jeśli się dorwał którykolwiek do koryta czy to PO, SLD czy PSL rwali ile się dało - niestety możliwość tego naświetlenia była żadna bo wszystkie media były w rękach władzy.
Masz rację - nepotyzm był zawsze. Tego się uniknąć nie da. W obecnych czasach jednak przeraża skala procederu!!! I mierność tych nominatów (nie oceniam tu pana Redbada, ale ogół PiSowskich "fachowców").
2010 córka ministra finansów Jacka Rostowskiego. Młod Maya Rostowska tuż po studiach i bez żadnego doświadczenia zawodowego zatrudniono na dobrym stanowisku w gabinecie ministra MSZ. Posadę przyznano wtedy bez żadnego konkursu.
I czego to dowodzi? Przecież pisałem, że "nepotyzm był zawsze. Tego się uniknąć nie da.". Ale też, że "W obecnych czasach jednak przeraża skala procederu!!! I mierność tych nominatów". A co napiszesz o doświadczeniu i kierunku ukończonych studiów żony pana wiceministra na A, która została prezesem jednoosobowego zarządu Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu?
I czego to dowodzi? Przecież pisałem, że "nepotyzm był zawsze. Tego się uniknąć nie da.". Ale też, że "W obecnych czasach jednak przeraża skala procederu!!! I mierność tych nominatów". A co napiszesz o doświadczeniu i kierunku ukończonych studiów żony pana wiceministra na A, która została prezesem jednoosobowego zarządu Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu? rozwiń
Avatar
___K___ / 2 września 2020 r. o 10:03
+3
Lipiec 2012 - "Platforma wzięła 140 tysięcy stanowisk, PSL - 60 tysięcy!" - wpolityce.pl
No to błysnąłeś źródłem... >>W 2019 roku w raporcie na podstawie badania przeprowadzonego przez Nahemę Marchal, Bence'a Kollanyi'a, Lisę-Marię Neudert oraz Philipa N. Howarda z Uniwersytetu Oksfordzkiego , w oparciu o analizę ilościową mediów społecznościowych portal wPolityce został uznany za czwartego pod względem aktywności w Internecie (po publiszer.pl, centrummedialne.pl oraz kontrowersje.net) polskiego producenta tzw. junk news, czyli „wprowadzających w błąd, zwodniczych lub nieprawidłowych informacji, które rzekomo mają być prawdziwymi wiadomościami o polityce, ekonomii lub kulturze”
No to błysnąłeś źródłem... >>W 2019 roku w raporcie na podstawie badania przeprowadzonego przez Nahemę Marchal, Bence'a Kollanyi'a, Lisę-Marię Neudert oraz Philipa N. Howarda z Uniwersytetu Oksfordzkiego , w oparciu o analizę ilościową mediów społecznościowych portal wPolityce został uznany za czwartego pod względem aktywności w Internecie (po publiszer.pl, centrummedialne.pl oraz kontrowersje.net) polskiego producenta tzw. junk news, czyli „wprowadzających w błąd, zwodniczych lub nieprawidłowych informacji, które rzeko... rozwiń
Avatar
___K___ / 2 września 2020 r. o 10:06
+3
To takie licytowanie - a za naszych czasów było lepiej - ne nie było lepiej - to jest moje zdanie i dla formal;ności tez nie należę do żadnej partii i nie należałem. Nie chcę robić żadnych wycieczek o wujkach, stryjkach etc. ale pamięć mam dobrą - jeśli się dorwał którykolwiek do koryta czy to PO, SLD czy PSL rwali ile się dało - niestety możliwość tego naświetlenia była żadna bo wszystkie media były w rękach władzy.
Masz rację - nepotyzm był zawsze. Tego się uniknąć nie da. W obecnych czasach jednak przeraża skala procederu!!! I mierność tych nominatów (nie oceniam tu pana Redbada, ale ogół PiSowskich "fachowców").
2010 córka ministra finansów Jacka Rostowskiego. Młod Maya Rostowska tuż po studiach i bez żadnego doświadczenia zawodowego zatrudniono na dobrym stanowisku w gabinecie ministra MSZ. Posadę przyznano wtedy bez żadnego konkursu.
I czego to dowodzi? Przecież pisałem, że "nepotyzm był zawsze. Tego się uniknąć nie da.". Ale też, że "W obecnych czasach jednak przeraża skala procederu!!! I mierność tych nominatów". A co napiszesz o doświadczeniu i kierunku ukończonych studiów żony pana wiceministra na A, która została prezesem jednoosobowego zarządu Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu?
I czego to dowodzi? Przecież pisałem, że "nepotyzm był zawsze. Tego się uniknąć nie da.". Ale też, że "W obecnych czasach jednak przeraża skala procederu!!! I mierność tych nominatów". A co napiszesz o doświadczeniu i kierunku ukończonych studiów żony pana wiceministra na A, która została prezesem jednoosobowego zarządu Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu? rozwiń
Avatar
___K___ / 2 września 2020 r. o 10:03
+3
Lipiec 2012 - "Platforma wzięła 140 tysięcy stanowisk, PSL - 60 tysięcy!" - wpolityce.pl
No to błysnąłeś źródłem... >>W 2019 roku w raporcie na podstawie badania przeprowadzonego przez Nahemę Marchal, Bence'a Kollanyi'a, Lisę-Marię Neudert oraz Philipa N. Howarda z Uniwersytetu Oksfordzkiego , w oparciu o analizę ilościową mediów społecznościowych portal wPolityce został uznany za czwartego pod względem aktywności w Internecie (po publiszer.pl, centrummedialne.pl oraz kontrowersje.net) polskiego producenta tzw. junk news, czyli „wprowadzających w błąd, zwodniczych lub nieprawidłowych informacji, które rzekomo mają być prawdziwymi wiadomościami o polityce, ekonomii lub kulturze”
No to błysnąłeś źródłem... >>W 2019 roku w raporcie na podstawie badania przeprowadzonego przez Nahemę Marchal, Bence'a Kollanyi'a, Lisę-Marię Neudert oraz Philipa N. Howarda z Uniwersytetu Oksfordzkiego , w oparciu o analizę ilościową mediów społecznościowych portal wPolityce został uznany za czwartego pod względem aktywności w Internecie (po publiszer.pl, centrummedialne.pl oraz kontrowersje.net) polskiego producenta tzw. junk news, czyli „wprowadzających w błąd, zwodniczych lub nieprawidłowych informacji, które rzeko... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 2 września 2020 r. o 09:00
+2
To takie licytowanie - a za naszych czasów było lepiej - ne nie było lepiej - to jest moje zdanie i dla formal;ności tez nie należę do żadnej partii i nie należałem. Nie chcę robić żadnych wycieczek o wujkach, stryjkach etc. ale pamięć mam dobrą - jeśli się dorwał którykolwiek do koryta czy to PO, SLD czy PSL rwali ile się dało - niestety możliwość tego naświetlenia była żadna bo wszystkie media były w rękach władzy.
Masz rację - nepotyzm był zawsze. Tego się uniknąć nie da. W obecnych czasach jednak przeraża skala procederu!!! I mierność tych nominatów (nie oceniam tu pana Redbada, ale ogół PiSowskich "fachowców").
  2010 córka ministra finansów Jacka Rostowskiego. Młod Maya Rostowska tuż po studiach i bez żadnego doświadczenia zawodowego zatrudniono na dobrym stanowisku w gabinecie ministra MSZ. Posadę przyznano wtedy bez żadnego konkursu.
  2010 córka ministra finansów Jacka Rostowskiego. Młod Maya Rostowska tuż po studiach i bez żadnego doświadczenia zawodowego zatrudniono na dobrym stanowisku w gabinecie ministra MSZ. Posadę przyznano wtedy bez żadnego konkursu. rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 2 września 2020 r. o 08:57
+2
Lipiec 2012 - "Platforma wzięła 140 tysięcy stanowisk, PSL - 60 tysięcy!" - wpolityce.pl
Avatar
___K___ / 1 września 2020 r. o 19:38
0
To takie licytowanie - a za naszych czasów było lepiej - ne nie było lepiej - to jest moje zdanie i dla formal;ności tez nie należę do żadnej partii i nie należałem. Nie chcę robić żadnych wycieczek o wujkach, stryjkach etc. ale pamięć mam dobrą - jeśli się dorwał którykolwiek do koryta czy to PO, SLD czy PSL rwali ile się dało - niestety możliwość tego naświetlenia była żadna bo wszystkie media były w rękach władzy.
Masz rację - nepotyzm był zawsze. Tego się uniknąć nie da. W obecnych czasach jednak przeraża skala procederu!!! I mierność tych nominatów (nie oceniam tu pana Redbada, ale ogół PiSowskich "fachowców").
Masz rację - nepotyzm był zawsze. Tego się uniknąć nie da. W obecnych czasach jednak przeraża skala procederu!!! I mierność tych nominatów (nie oceniam tu pana Redbada, ale ogół PiSowskich "fachowców"). rozwiń
Avatar
krzysio1233456 / 1 września 2020 r. o 19:24
+5
To takie licytowanie - a za naszych czasów było lepiej - ne nie było lepiej - to jest moje zdanie i dla formal;ności tez nie należę do żadnej partii i nie należałem. Nie chcę robić żadnych wycieczek o wujkach, stryjkach etc. ale pamięć mam dobrą - jeśli się dorwał którykolwiek do koryta czy to PO, SLD czy PSL rwali ile się dało - niestety możliwość tego naświetlenia była żadna bo wszystkie media były w rękach władzy.
Avatar
Przemek_Leniak / 1 września 2020 r. o 16:25
-1
wreszcie ktoś normalny w lubelskiej kulturze :-)
Avatar
TECZOWY_ZSL / 1 września 2020 r. o 15:26
0
Za cytowanie Herberta - Już go lubię - "WOLNOŚĆ - była dla Holendrów czymś tak prostym jak oddychanie, patrzenie, dotykanie przedmiotów. Nie trzeba jej było definiować ani upiększać"
Avatar
___K___ / 1 września 2020 r. o 14:11
+12
Za cytowanie Herberta - Już go lubię - "WOLNOŚĆ - była dla Holendrów czymś tak prostym jak oddychanie, patrzenie, dotykanie przedmiotów. Nie trzeba jej było definiować ani upiększać"
No tak. Ale to nie znaczy, że jeden Holender lubiący PiS i PiSi zamordyzm, ograniczanie wolności zwykłych ludzi, wpisuje się w tekst Herberta. To jest najwyraźniej wyjątek. Holandia, to państwo wolności, prawa. Polska pod rządami PiS to państwo ograniczania wolności i kpiny z prawa.
Avatar
___K___ / 1 września 2020 r. o 14:09
+15
Auuuuuuu jakie wycie słyszę :-) ból tylnej częsci ciała. Nie popieram nepotyzmu, ale co bardziej skomlącym, na tym forum należy przypomnieć, że nie jest to wynalazek obecnych władz - poprzednie doszły w tym do mistrzostwa - a teraz jak kto inny poszedł ich przykładem są wielce oburzeni. Najbardziej śmieszy mnie oburzenie partii ówcześnie współrządzącej - którą najbliżej opisuje pewien dowcip z tamtych czasów że z młodych ludzi 8 na 10 wyjeżdża z kraju a pozostałe 2 - ... mają rodzinę w PSL. A teraz jedna i druga krzyczą nepotyzm, zatrudnianie tylko ze swojej opcji ...
Nigdy nie byłem związany z żadną partią polityczną, ale widzę doskonale, że nepotyzm czasów PiSu jest większy, niż chyba wszystkich dotychczasowych rządów razem wziętych. A już pan stryyjek pana Dudy pokonał chyba wszystkich.
Nigdy nie byłem związany z żadną partią polityczną, ale widzę doskonale, że nepotyzm czasów PiSu jest większy, niż chyba wszystkich dotychczasowych rządów razem wziętych. A już pan stryyjek pana Dudy pokonał chyba wszystkich. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA Drużynowe Mistrzostwa Polski - Finał Ekstraklasy Ligi Lekkoatletycznej
galeria

PZLA Drużynowe Mistrzostwa Polski - Finał Ekstraklasy Ligi Lekkoatletycznej

To jedne z najważniejszych zawodów lekkoatletycznych w Polsce. PZLA Drużynowe Mistrzostwa Polski odbędą się w sobotę 26 września 2020 roku na Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 września 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 września 2020 r.

MKS Padwa Zamość – AZS UJK Kielce 23:23 (karne 7:6). Sami sobie winni

MKS Padwa Zamość – AZS UJK Kielce 23:23 (karne 7:6). Sami sobie winni

Na inaugurację nowego sezonu MKS Padwa Zamość wygrała po rzutach karnych z AZS UJK Kielce karne 7:6. W regulaminowym czasie był remis 23:23

Lublin: Tutaj nie będzie ciepłej wody

Lublin: Tutaj nie będzie ciepłej wody

Mieszkańców „nadbystrzyckiego” odcinka ul. Zana w Lublinie czekają dwa dni bez ciepłej wody w kranach.

Zablokowali drogi i pieniądze na chodniki się znalazły

Zablokowali drogi i pieniądze na chodniki się znalazły

Jeszcze w tym roku mogą powstać długo oczekiwane przez mieszkańców gminy Kazimierz Dolny chodniki w Parchatce i Wierzchoniowie.

"Kowboje" Teatru Osterwy ruszają w Polskę. Na początek Krasnystaw
21 września 2020, 18:00

"Kowboje" Teatru Osterwy ruszają w Polskę. Na początek Krasnystaw

Spektakl "Kowboje" Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie zakwalifikował się do projektu Teatr Polska i do końca listopada będzie prezentowany objazdowo w miejscowościach, w których nie działa teatr instytucjonalny. Pierwszy przystanek już 21 września w Krasnostawskim Domu Kultury.

Lublin: To dzięki nim medycy walczący z koronawirusem dostawali posiłki

Lublin: To dzięki nim medycy walczący z koronawirusem dostawali posiłki

Restauratorzy i wolontariusze, którzy brali udział w wiosennej akcji #WzywamyPosiłki odebrali w piątek dyplomy od prezydenta Lublina.

Koronawirus: O krok od żółtych stref w Lubelskiem

Koronawirus: O krok od żółtych stref w Lubelskiem

W sobotę po raz pierwszy liczba zakażeń w Polsce przekroczyła tysiąc. Statystyki dla naszego województwa też były rekordowe. – Nie czekajmy, aż znajdziemy się w żółtej strefie. Dystans i ograniczenie liczby uczestników spotkań to podstawa. Nie czekajmy na administracyjne nakazy – apeluje wojewoda lubelski.

Janowianka Janów Lubelski – Wisła II Puławy 8:2. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej

Janowianka Janów Lubelski – Wisła II Puławy 8:2. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej

Przed tą kolejką Janowiankę Janów Lubelski i rezerwy Wisły Puławy w ligowej tabeli dzieliły zaledwie trzy punkty. Po niej dystans zwiększył się do 6 „oczek”, czyli dokładnie tyle ile wynosiła różnica bramkowa miedzy obiema ekipami podczas sobotniej rywalizacji

GKS Niemce – Avia II Świdnik 1:3. Bolesna lekcja od nastolatków

GKS Niemce – Avia II Świdnik 1:3. Bolesna lekcja od nastolatków

Świdnicka młodzież nie miała większych problemów z ograniem GKS Niemce

Victoria – Roztocze 2:0. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Victoria – Roztocze 2:0. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Victoria Łukowa wygrała u siebie z Roztoczem Szczebrzeszyn i awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Z kolei dla ekipy z Grodu Świerszcza była to pierwsza porażka w tym sezonie

Dwie wygrane i porażka Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin w Gdyni

Dwie wygrane i porażka Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin w Gdyni

Dwa zwycięstwa i jedna porażka – z takim bilansem na V Memoriale Franciszki Cegielskiej i Małgorzaty Dydek w Gdyni wracają do Lublina koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS. Akademiczki mają za sobą kolejny etap przygotowań do rozpoczynającego się w październiku sezonu

Dzieci w szpitalu po wypadku w Białce. Kierowca volvo jechał za szybko

Dzieci w szpitalu po wypadku w Białce. Kierowca volvo jechał za szybko

Dwoje dzieci w wieku 3 i 7 lat ucierpiało w wypadku, do którego doszło w Białce (pow. łęczyński). Kierowca volvo nie opanował samochodu. Na zakręcie zjechał na lewy pas i doprowadził do czołowego zderzenia.

Jak zakończy się kryzys w obozie władzy? Możliwe scenariusze

Jak zakończy się kryzys w obozie władzy? Możliwe scenariusze

Rząd mniejszościowy, a nawet przyspieszone wybory parlamentarne? To niektóre z możliwych scenariuszy związane z kryzysem w obozie Zjednoczonej Prawicy. Solidarna Polska twardo negocjuje, a PiS zawiesza 14 swoich posłów, w tym troje z województwa lubelskiego.

Wypadek na trasie Chełm-Zamość. Jedna osoba trafiła do szpitala

Wypadek na trasie Chełm-Zamość. Jedna osoba trafiła do szpitala

Cztery godziny zajęło służbom usuwanie skutków wypadku do którego doszło w niedzielę, około godz. 14.30 w miejscowości Krupe na drodze nr 812.

Kalendarz
wrzesień 2020
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.