Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Edukacja

8 lipca 2015 r.
11:41

Rodzice 6-latków oblegają poradnie w Lublinie. Byle tylko dzieci nie poszły do szkoły

Autor: Zdjęcie autora ask
0 28 A A
(fot. Karol Zienkiewicz / archiwum)
(fot. Karol Zienkiewicz / archiwum)

Lubelskie poradnie psychologiczno-pedagogiczne przeżywają oblężenie. Coraz więcej rodziców 6-latków chce wydania opinii odraczającej obowiązek szkolny ich dzieci. Jeśli maluch jest zdolny i sprawny manualnie, to i tak jego opiekunowie uważają, że „jest jeszcze za wcześnie”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W tym roku, po raz pierwszy, wszystkie 6-latki pójdą obowiązkowo do klasy pierwszej. – Część rodziców, którzy do nas przychodzą, mówi wprost, że oczekuje przygotowania opinii odraczającej – mówi Joanna Mirowska-Wieczorek z Prywatnej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Nowa”. – Nie chcą nawet, by dziecko było badane. Oczywiście nie przystajemy na takie żądania. Informujemy, że wydajemy tylko uczciwe oceny.

– Wytworzyła się presja, a nawet pewnego rodzaju moda na odraczanie pójścia do szkoły przez 6-latki – dodaje Agata Matuszewska, dyrektor Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Trampolina”. – Niektórzy rodzice przyznają, że ich dziecko jest gotowe do nauki, ale uważają, że jest na to za wcześnie. Że dziecko może się jeszcze pobawić. Kiedy otrzymują opinię o tym, że 6-latek może iść do szkoły, denerwują się i idą do kolejnej poradni licząc na zmianę tej oceny.

– W tym roku wpłynęło do nas blisko 300 wniosków o przebadanie 6-latków pod kątem jego przygotowania do szkoły – informuje Joanna Murat, pedagog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Lublinie. – Z dotychczas przebadanych dzieci 159 maluchów uznaliśmy za nieprzygotowanych do rozpoczęcia nauki, a 22 gotowych do pójścia do szkoły.

Z kolei w „Nowej” 20 procent wszystkich przebadanych dzieci uznano za mogące pójść do klasy pierwszej. Odroczono 86.

– Musimy działać dla dobra dziecka i nie ulegać presji rodziców chcących zostawić malucha w zerówce. Nie wolno nam marnować potencjału dzieci, które teraz najsilniej chłoną wiedzę – podkreśla Joanna Mirowska-Wieczorek.

Jak sprawa odroczeń wygląda w statystykach? – O statystyce będziemy mogli mówić pod koniec sierpnia – wyjaśnia Anna Szczepińska, wicekurator oświaty w Lublinie. – Wakacje to jednak czas wyjątkowo wytężonej pracy poradni, które przygotowują opinie dotyczące gotowości szkolnej 6-latków. Część rodziców występowała o wydanie opinii już na początku ubiegłego roku szkolnego, ale wtedy było na to jeszcze zbyt wcześnie. Nawet przez sześć miesięcy dziecko może zrobić gigantyczne postępy. Wszystko zależy od pracy, jaką się z nim wykona.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 lipca 2015 o 11:45
0
My mamy decyzję o odroczeniu, ale problem nadal nie jest rozwiązany, ponieważ w żadnej pobliskiej zerówce nie ma wolnych miejsc. Najgorsze jest to, że musimy czekać do sierpnia na dokument z poradni, a potem jeszcze na decyzję dyrektora szkoły i obawiam sie, że miejsca w zerówce przed wrzesniem nie znajdziemy, bo wszedzie odsyłają z kwitkiem :(
Avatar
trzeźwo myślący / 9 lipca 2015 o 14:16
0

Kilka osób (Anka, ayo) negatywnie wyraża się o panu piszącym z zadowoleniem, iż jego sześcioletni wnuk pójdzie do szkoły wcześniej... Nie rozumiem tej agresji tym bardziej, że rodzice sami decydują i najprawdopodobniej doskonale wiedzą na jakim poziomie intelektualnym jest ich pociecha. Troska o dobro dziecka jest najważniejsza, a to kosztuje dużo pracy, zaangażowania, poświęcenia czasu wolnego! Zabezpieczyli się także przed negatywnym skutkiem indoktrynacji religijnej oraz pedofilskimi zakusami księży tak chętnie "okupującymi" szkoły i przedszkola. Po prostu wykorzystali legalną ścieżkę prawną. Można mieć im za złe zdrową miłość do małego chłopca? Strzegą swojego najdroższego skarbu przed ohydztwem w sutannie i nikt im zabronić tego nie ma prawa! Oczywiście spolegliwi i naiwni nie robią nic, a później ubolewają nad brakiem własnej roztropności... Wystarczy tylko poczytać, chociażby o klesze z Malinówki koło Zamościa ...a są ich tysiące!

Z Kalinówki koło Zamościa jeśli już. Rozumiem skąd inąd, że do pana Biedronia, pana/pani Grodzkiej, pana Legierskiego i innych tym podobnych osobników nie masz żadnych zastrzeżeń. Pan Biedroń mógłby Twoje dziecko uczyć Wf-u a Pani Grodzka biologii. Albo wychowania seksualnego...

Z Kalinówki koło Zamościa jeśli już. Rozumiem skąd inąd, że do pana Biedronia, pana/pani Grodzkiej, pana Legierskiego i innych tym podobnych osobników nie masz żadnych zastrzeżeń. Pan Biedroń mógłby Twoje dziecko uczyć Wf-u a Pani Grodzka biologii. Albo wychowania seksualnego...

rozwiń
Avatar
Gość / 9 lipca 2015 o 09:30
0
Ja właśnie zakończyłam badania psychol. u mojego dziecka. Nie naciskałam nikogo i nie wyrażałam opinii co bym wolała. Chciałam aby opinia była obiektywna. Mój wywiad plus badania i spostrzeżenia psychologa, opinia z przedszkola - diagnoza by odroczyć dziecko. Problemy z koncentracją, skrzyżowanie lateralizacji, przyczyniły się że nie do końca syn rozumie zadane polecenia (oczywiście niektóre). Będziemy robić jeszcze badanie na przetwarzanie słuchowe. Pozdrawiam wszystkie troskliwe mamy - które borykają się z podjęciem decyzji.
Avatar
Tekla - ciotka / 8 lipca 2015 o 19:41
0

Kilka osób (Anka, ayo) negatywnie wyraża się o panu piszącym z zadowoleniem, iż jego sześcioletni wnuk pójdzie do szkoły wcześniej... Nie rozumiem tej agresji tym bardziej, że rodzice sami decydują i najprawdopodobniej doskonale wiedzą na jakim poziomie intelektualnym jest ich pociecha. Troska o dobro dziecka jest najważniejsza, a to kosztuje dużo pracy, zaangażowania, poświęcenia czasu wolnego! Zabezpieczyli się także przed negatywnym skutkiem indoktrynacji religijnej oraz pedofilskimi zakusami księży tak chętnie "okupującymi" szkoły i przedszkola. Po prostu wykorzystali legalną ścieżkę prawną. Można mieć im za złe zdrową miłość do małego chłopca? Strzegą swojego najdroższego skarbu przed ohydztwem w sutannie i nikt im zabronić tego nie ma prawa! Oczywiście spolegliwi i naiwni nie robią nic, a później ubolewają nad brakiem własnej roztropności... Wystarczy tylko poczytać, chociażby o klesze z Malinówki koło Zamościa ...a są ich tysiące!

Kilka osób (Anka, ayo) negatywnie wyraża się o panu piszącym z zadowoleniem, iż jego sześcioletni wnuk pójdzie do szkoły wcześniej... Nie rozumiem tej agresji tym bardziej, że rodzice sami decydują i najprawdopodobniej doskonale wiedzą na jakim poziomie intelektualnym jest ich pociecha. Troska o dobro dziecka jest najważniejsza, a to kosztuje dużo pracy, zaangażowania, poświęcenia czasu wolnego! Zabezpieczyli się także przed negatywnym skutkiem indoktrynacji religijnej oraz pedofilskimi zakusami księży tak chętnie "okupującymi" szkoł... rozwiń

Avatar
Gość / 8 lipca 2015 o 18:36
0
Ayo ma rację. Moje dziecko będzie musiało iść do szkoły mając jeszcze 5 lat (w grudniu urodzona). Takiemu dziecku zabiera się dzieciństwo. 6-latki są w stanie wysiedzieć 15 min. w ławce, a 30 min. potrzebują na zabawę. Smutne jest to, że mimo ogromnych starań nauczycieli 6-latki znacznie odstają w podstawie programowej od swoich o rok starszych kolegów. A te wymyślne elementarze wprowadzone przez nasz wspaniały rząd są nieprzystosowane dla tych maluchów. Również większość szkół nie jest przytosowana do przyjęcia sześciolatków: brak małych toalet, niższych umywalek, szaro-bure sale itp. Rząd chce, aby nasze dzieci o rok wcześniej powiększyły grono bezrobotnych. Do czego ten świat dąży...
Ayo ma rację. Moje dziecko będzie musiało iść do szkoły mając jeszcze 5 lat (w grudniu urodzona). Takiemu dziecku zabiera się dzieciństwo. 6-latki są w stanie wysiedzieć 15 min. w ławce, a 30 min. potrzebują na zabawę. Smutne jest to, że mimo ogromnych starań nauczycieli 6-latki znacznie odstają w podstawie programowej od swoich o rok starszych kolegów. A te wymyślne elementarze wprowadzone przez nasz wspaniały rząd są nieprzystosowane dla tych maluchów. Również większość szkół nie jest przytosowana do przyjęcia sześciolatków: brak małych to... rozwiń
Avatar
ayo / 8 lipca 2015 o 18:11
0

Ludzie opamietajcie sie! .Świat ucieka!!!! W Anglii 5 latki idą do szkoły ( zerówka) i nikt z tego nie czyni problemu. Wrecz odwrotnie!!! Byłem ostatnio w angielskiej szkole podstawowej.- klasy od 0 ( 5latki) do 6. Szkoła jest miejscem bardzo przyjaznymm dla dziecie w różnym wieku. 5 , 6 latki sa izolowane od reszty uczniów. Dzieci są zadowolone. Nauczyciele pogodni i przyjaźnie nastwieni zarówno do dzieci jak i do rodziców. Klasy porządnie wyposażone w pomoce dydatktyczne w zależności od wieku uczniów tam uczacych się.

tylko jeszcze żeby polscy rodzice i Państwo było nastawione pozytywnie i z szacunkiem do nauczycieli to byłoby jak w Anglii... 6-latki to są jeszcze dzieci, które nie nadają się do nauki. One chcą się bawić a nie uczyć!!

tylko jeszcze żeby polscy rodzice i Państwo było nastawione pozytywnie i z szacunkiem do nauczycieli to byłoby jak w Anglii... 6-latki to są jeszcze dzieci, które nie nadają się do nauki. One chcą się bawić a nie uczyć!!

rozwiń
Avatar
ayo / 8 lipca 2015 o 18:08
0

...Anko...do kogo i co piszesz? Kilkakrotnie przeczytałem Twój post i w żaden sposób nie potrafię "wyłuskać" sensu ...

do do poj...ba z 11:04

Avatar
antygłupek / 8 lipca 2015 o 18:03
0

...rodzice sami decydują o losie własnych dzieci. Mają ku temu niezbywalne prawo. Mój sześcioletni wnuk rozpocznie naukę w pierwszej klasie tak, jak kilkoro innych jego kolegów oraz koleżanek. Jedyne zastrzeżenie złożone na piśmie na ręce dyrektorki placówki polega na zakazie zbliżania się do chłopca jakiegokolwiek katechety, czy też księdza bez obecności kogoś z naszej rodziny. Nie obyło się bez zbytecznych uwag i pretensji ze strony pani dyrektor, ale po interwencji radcy prawnego podpisała przyjęcie do wiadomości życzenia rodziców....

a co na to wasz psychoterapeuta??

a co na to wasz psychoterapeuta??

rozwiń
Avatar
Tekla - ciocia ... / 8 lipca 2015 o 17:05
0

...Anko...do kogo i co piszesz? Kilkakrotnie przeczytałem Twój post i w żaden sposób nie potrafię "wyłuskać" sensu ...

Avatar
anka / 8 lipca 2015 o 16:35
0

A pozwolicie innym dzieciom się zbliżać? Są nie mniej groźne, a do tego lubią wstawiać filmiki na youtube. Poradźcie się dla odmiany adwokata.

Avatar
Gość / 17 lipca 2015 o 11:45
0
My mamy decyzję o odroczeniu, ale problem nadal nie jest rozwiązany, ponieważ w żadnej pobliskiej zerówce nie ma wolnych miejsc. Najgorsze jest to, że musimy czekać do sierpnia na dokument z poradni, a potem jeszcze na decyzję dyrektora szkoły i obawiam sie, że miejsca w zerówce przed wrzesniem nie znajdziemy, bo wszedzie odsyłają z kwitkiem :(
Avatar
trzeźwo myślący / 9 lipca 2015 o 14:16
0

Kilka osób (Anka, ayo) negatywnie wyraża się o panu piszącym z zadowoleniem, iż jego sześcioletni wnuk pójdzie do szkoły wcześniej... Nie rozumiem tej agresji tym bardziej, że rodzice sami decydują i najprawdopodobniej doskonale wiedzą na jakim poziomie intelektualnym jest ich pociecha. Troska o dobro dziecka jest najważniejsza, a to kosztuje dużo pracy, zaangażowania, poświęcenia czasu wolnego! Zabezpieczyli się także przed negatywnym skutkiem indoktrynacji religijnej oraz pedofilskimi zakusami księży tak chętnie "okupującymi" szkoły i przedszkola. Po prostu wykorzystali legalną ścieżkę prawną. Można mieć im za złe zdrową miłość do małego chłopca? Strzegą swojego najdroższego skarbu przed ohydztwem w sutannie i nikt im zabronić tego nie ma prawa! Oczywiście spolegliwi i naiwni nie robią nic, a później ubolewają nad brakiem własnej roztropności... Wystarczy tylko poczytać, chociażby o klesze z Malinówki koło Zamościa ...a są ich tysiące!

Z Kalinówki koło Zamościa jeśli już. Rozumiem skąd inąd, że do pana Biedronia, pana/pani Grodzkiej, pana Legierskiego i innych tym podobnych osobników nie masz żadnych zastrzeżeń. Pan Biedroń mógłby Twoje dziecko uczyć Wf-u a Pani Grodzka biologii. Albo wychowania seksualnego...

Z Kalinówki koło Zamościa jeśli już. Rozumiem skąd inąd, że do pana Biedronia, pana/pani Grodzkiej, pana Legierskiego i innych tym podobnych osobników nie masz żadnych zastrzeżeń. Pan Biedroń mógłby Twoje dziecko uczyć Wf-u a Pani Grodzka biologii. Albo wychowania seksualnego...

rozwiń
Avatar
Gość / 9 lipca 2015 o 09:30
0
Ja właśnie zakończyłam badania psychol. u mojego dziecka. Nie naciskałam nikogo i nie wyrażałam opinii co bym wolała. Chciałam aby opinia była obiektywna. Mój wywiad plus badania i spostrzeżenia psychologa, opinia z przedszkola - diagnoza by odroczyć dziecko. Problemy z koncentracją, skrzyżowanie lateralizacji, przyczyniły się że nie do końca syn rozumie zadane polecenia (oczywiście niektóre). Będziemy robić jeszcze badanie na przetwarzanie słuchowe. Pozdrawiam wszystkie troskliwe mamy - które borykają się z podjęciem decyzji.
Avatar
Tekla - ciotka / 8 lipca 2015 o 19:41
0

Kilka osób (Anka, ayo) negatywnie wyraża się o panu piszącym z zadowoleniem, iż jego sześcioletni wnuk pójdzie do szkoły wcześniej... Nie rozumiem tej agresji tym bardziej, że rodzice sami decydują i najprawdopodobniej doskonale wiedzą na jakim poziomie intelektualnym jest ich pociecha. Troska o dobro dziecka jest najważniejsza, a to kosztuje dużo pracy, zaangażowania, poświęcenia czasu wolnego! Zabezpieczyli się także przed negatywnym skutkiem indoktrynacji religijnej oraz pedofilskimi zakusami księży tak chętnie "okupującymi" szkoły i przedszkola. Po prostu wykorzystali legalną ścieżkę prawną. Można mieć im za złe zdrową miłość do małego chłopca? Strzegą swojego najdroższego skarbu przed ohydztwem w sutannie i nikt im zabronić tego nie ma prawa! Oczywiście spolegliwi i naiwni nie robią nic, a później ubolewają nad brakiem własnej roztropności... Wystarczy tylko poczytać, chociażby o klesze z Malinówki koło Zamościa ...a są ich tysiące!

Kilka osób (Anka, ayo) negatywnie wyraża się o panu piszącym z zadowoleniem, iż jego sześcioletni wnuk pójdzie do szkoły wcześniej... Nie rozumiem tej agresji tym bardziej, że rodzice sami decydują i najprawdopodobniej doskonale wiedzą na jakim poziomie intelektualnym jest ich pociecha. Troska o dobro dziecka jest najważniejsza, a to kosztuje dużo pracy, zaangażowania, poświęcenia czasu wolnego! Zabezpieczyli się także przed negatywnym skutkiem indoktrynacji religijnej oraz pedofilskimi zakusami księży tak chętnie "okupującymi" szkoł... rozwiń

Avatar
Gość / 8 lipca 2015 o 18:36
0
Ayo ma rację. Moje dziecko będzie musiało iść do szkoły mając jeszcze 5 lat (w grudniu urodzona). Takiemu dziecku zabiera się dzieciństwo. 6-latki są w stanie wysiedzieć 15 min. w ławce, a 30 min. potrzebują na zabawę. Smutne jest to, że mimo ogromnych starań nauczycieli 6-latki znacznie odstają w podstawie programowej od swoich o rok starszych kolegów. A te wymyślne elementarze wprowadzone przez nasz wspaniały rząd są nieprzystosowane dla tych maluchów. Również większość szkół nie jest przytosowana do przyjęcia sześciolatków: brak małych toalet, niższych umywalek, szaro-bure sale itp. Rząd chce, aby nasze dzieci o rok wcześniej powiększyły grono bezrobotnych. Do czego ten świat dąży...
Ayo ma rację. Moje dziecko będzie musiało iść do szkoły mając jeszcze 5 lat (w grudniu urodzona). Takiemu dziecku zabiera się dzieciństwo. 6-latki są w stanie wysiedzieć 15 min. w ławce, a 30 min. potrzebują na zabawę. Smutne jest to, że mimo ogromnych starań nauczycieli 6-latki znacznie odstają w podstawie programowej od swoich o rok starszych kolegów. A te wymyślne elementarze wprowadzone przez nasz wspaniały rząd są nieprzystosowane dla tych maluchów. Również większość szkół nie jest przytosowana do przyjęcia sześciolatków: brak małych to... rozwiń
Avatar
ayo / 8 lipca 2015 o 18:11
0

Ludzie opamietajcie sie! .Świat ucieka!!!! W Anglii 5 latki idą do szkoły ( zerówka) i nikt z tego nie czyni problemu. Wrecz odwrotnie!!! Byłem ostatnio w angielskiej szkole podstawowej.- klasy od 0 ( 5latki) do 6. Szkoła jest miejscem bardzo przyjaznymm dla dziecie w różnym wieku. 5 , 6 latki sa izolowane od reszty uczniów. Dzieci są zadowolone. Nauczyciele pogodni i przyjaźnie nastwieni zarówno do dzieci jak i do rodziców. Klasy porządnie wyposażone w pomoce dydatktyczne w zależności od wieku uczniów tam uczacych się.

tylko jeszcze żeby polscy rodzice i Państwo było nastawione pozytywnie i z szacunkiem do nauczycieli to byłoby jak w Anglii... 6-latki to są jeszcze dzieci, które nie nadają się do nauki. One chcą się bawić a nie uczyć!!

tylko jeszcze żeby polscy rodzice i Państwo było nastawione pozytywnie i z szacunkiem do nauczycieli to byłoby jak w Anglii... 6-latki to są jeszcze dzieci, które nie nadają się do nauki. One chcą się bawić a nie uczyć!!

rozwiń
Avatar
ayo / 8 lipca 2015 o 18:08
0

...Anko...do kogo i co piszesz? Kilkakrotnie przeczytałem Twój post i w żaden sposób nie potrafię "wyłuskać" sensu ...

do do poj...ba z 11:04

Avatar
antygłupek / 8 lipca 2015 o 18:03
0

...rodzice sami decydują o losie własnych dzieci. Mają ku temu niezbywalne prawo. Mój sześcioletni wnuk rozpocznie naukę w pierwszej klasie tak, jak kilkoro innych jego kolegów oraz koleżanek. Jedyne zastrzeżenie złożone na piśmie na ręce dyrektorki placówki polega na zakazie zbliżania się do chłopca jakiegokolwiek katechety, czy też księdza bez obecności kogoś z naszej rodziny. Nie obyło się bez zbytecznych uwag i pretensji ze strony pani dyrektor, ale po interwencji radcy prawnego podpisała przyjęcie do wiadomości życzenia rodziców....

a co na to wasz psychoterapeuta??

a co na to wasz psychoterapeuta??

rozwiń
Avatar
Tekla - ciocia ... / 8 lipca 2015 o 17:05
0

...Anko...do kogo i co piszesz? Kilkakrotnie przeczytałem Twój post i w żaden sposób nie potrafię "wyłuskać" sensu ...

Avatar
anka / 8 lipca 2015 o 16:35
0

A pozwolicie innym dzieciom się zbliżać? Są nie mniej groźne, a do tego lubią wstawiać filmiki na youtube. Poradźcie się dla odmiany adwokata.

Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 13 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 453 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!