Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

14 stycznia 2019 r.
19:18

Andrzej Duda: Dzień żałoby narodowej w dniu pogrzebu Pawła Adamowicza

106 12 A A

- Jest to chyba dla nas wszystkich niezwykle poruszające i można powiedzieć, że z całą pewnością był to po prostu cios w naszą wspólnotę. Wspólnotę wszystkich tych ludzi, którzy chcą czynić dobro – powiedział Andrzej Duda.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prezydent skomentował tragiczną śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza na konferencji prasowej po spotkaniu z przedstawicielami partii politycznych w Pałacu Prezydenckim. Prezydent RP oświadczył, że ogłosi żałobę narodową na dzień, który rodzina zmarłego wybierze na pogrzeb.

Poprosił także, by uszanować prośbę rodziny i nie uczynić z morderstwa Pawła Adamowicza sprawy politycznej i unikać „daleko idących komentarzy”.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kam / 14 stycznia 2019 o 21:42
+12
TVP PIS urządzał nagonkę na tego człowieka, podobnie jak urządzał parszywą, odczłowieczającą nagonke na sędziów.Ci od Sakiewicza ubierali Tuka w mundur Wehrmachtu. Karnowski pokazywał jak podobizna Tuska strzela do Kaczyńskiego w Katyniu. Dziś karnowski powykrzywiał mordy sedziom i wręczył im bazukę i karabiny z których strzelają... Mlodzież Wszechpolska wystawiła Adamowiczowi akt zgonu, a prokuratura Ziobry nie dopatrzyła się przestępstwa. Było wieszanie posłów PO i palenie kukły Żyda. Owsiak-Zyd bierze pieniądze z gawiazdą Dawida i daje Gronkiewicz-Waltz. Wyzywaliście ludzi protestujących przeciw PiS od obrońców pedofili i złodziei.
TVP PIS urządzał nagonkę na tego człowieka, podobnie jak urządzał parszywą, odczłowieczającą nagonke na sędziów.Ci od Sakiewicza ubierali Tuka w mundur Wehrmachtu. Karnowski pokazywał jak podobizna Tuska strzela do Kaczyńskiego w Katyniu. Dziś karnowski powykrzywiał mordy sedziom i wręczył im bazukę i karabiny z których strzelają... Mlodzież Wszechpolska wystawiła Adamowiczowi akt zgonu, a prokuratura Ziobry nie dopatrzyła się przestępstwa. Było wieszanie posłów PO i palenie kukły Żyda. Owsiak-Zyd bierze pieniądze z gawiazdą Dawida i daje Gr... rozwiń
Avatar
Gość / 14 stycznia 2019 o 20:54
+8
zakłamana i fałszywa zmiana
Avatar
Elżbieta / 14 stycznia 2019 o 20:09
+4
B.Komorowski - walić dechą . J Stępień -teraz to juz tylko goła siła . L.Wałęsa - będziecie wyskakiwać przez okno. R.Sikorski -dorżniemy watahę . G.Schetyna - strząśniemy z drzewa ta szarańczę .
  To kłamstwo!!! Takie słowa nigdy nie padły. Agresja jest tylko i wyłącznie w środowisku związanym z PiS, ale do odbiorców Mediów Narodowych to nigdy nie dotrze.
Avatar
Gość / 14 stycznia 2019 o 19:50
+3
B.Komorowski - walić dechą . J Stępień -teraz to juz tylko goła siła . L.Wałęsa - będziecie wyskakiwać przez okno. R.Sikorski -dorżniemy watahę . G.Schetyna - strząśniemy z drzewa ta szarańczę .
 A Ty człowieku swoje.
Avatar
kibic / 14 stycznia 2019 o 23:11
+2
Dlaczego żałoba narodowa ?????kim on był dla wszstkich Polaków dla Gdańska tak jestem katolikiem ale w Polsce są równi i równiejsi ,Polacy nie dajcie się zwariować  bo Polska traktuje różnych obywateli różnie jak i regiony ściana wschodnia lubelskie jest gorszym sortem mniej zarabiają a chxą abyśmy się wszyscy miłowali  aby nawet inwestycje sa drogi lepsze dla wybranych
 Jak będzie w sobotę to odwołają skoki w Zakopanem.
Avatar
Gość / 15 stycznia 2019 o 12:11
0
Coś mi się zdaje,że niebawem przynajmniej raz w tygodniu bedziemy mieli żałobę narodową,a prezydent przejdzie do historii jako ten ,który co tydzień bardzo się modlił za czyjąś duszę i ogłaszał dni żałoby.Chcę przypomnieć,że w życie polityka jest także wpisana przedwczesna śmierć.Przysłowie mówi:"kto sieje wiatr ten zbiera burzę"Nie tak dawno przystapiono do bezpardonowego ataku na nie żyjącego ks.Janowskiego i jakoś zmarły prezydent milczał.Może przyszła zemsta z za grobu!????W ślad za tak wielką pompą idą wypłaty z budżetu dla rodzin,czy tym razem padnie rekord wypłat? Bo biedaczkom wystarczy 4000 zł na pogrzeb najbliższego/ższej/.
Coś mi się zdaje,że niebawem przynajmniej raz w tygodniu bedziemy mieli żałobę narodową,a prezydent przejdzie do historii jako ten ,który co tydzień bardzo się modlił za czyjąś duszę i ogłaszał dni żałoby.Chcę przypomnieć,że w życie polityka jest także wpisana przedwczesna śmierć.Przysłowie mówi:"kto sieje wiatr ten zbiera burzę"Nie tak dawno przystapiono do bezpardonowego ataku na nie żyjącego ks.Janowskiego i jakoś zmarły prezydent milczał.Może przyszła zemsta z za grobu!????W ślad za tak wielką pompą idą wypłaty z budżetu dla r... rozwiń
Avatar
Henio / 15 stycznia 2019 o 12:46
-1
Zmarły prezydent milczał, bo widocznie nie miał wcześnij kontaktów z tym księdzem.
Avatar
Andy / 15 stycznia 2019 o 07:16
-1
Nie wieszbo jesyeś durnym niedouczonym pisowcem.
Avatar
Kosa / 14 stycznia 2019 o 20:06
-4
Zamknijcie mordy weźcie różaniec zjednoczmy się i pomódlmy za pana prezydenta zostawcie nienawiść i poglądy bądźmy jedną rodziną. 
Avatar
ekonomista / 14 stycznia 2019 o 23:09
-6
Dlaczego żałoba narodowa ?????kim on był dla wszstkich Polaków dla Gdańska tak jestem katolikiem ale w Polsce są równi i równiejsi ,Polacy nie dajcie się zwariować  bo Polska traktuje różnych obywateli różnie jak i regiony ściana wschodnia lubelskie jest gorszym sortem mniej zarabiają a chxą abyśmy się wszyscy miłowali  aby nawet inwestycje sa drogi lepsze dla wybranych
Avatar
Henio / 15 stycznia 2019 o 12:46
-1
Zmarły prezydent milczał, bo widocznie nie miał wcześnij kontaktów z tym księdzem.
Avatar
Gość / 15 stycznia 2019 o 12:11
0
Coś mi się zdaje,że niebawem przynajmniej raz w tygodniu bedziemy mieli żałobę narodową,a prezydent przejdzie do historii jako ten ,który co tydzień bardzo się modlił za czyjąś duszę i ogłaszał dni żałoby.Chcę przypomnieć,że w życie polityka jest także wpisana przedwczesna śmierć.Przysłowie mówi:"kto sieje wiatr ten zbiera burzę"Nie tak dawno przystapiono do bezpardonowego ataku na nie żyjącego ks.Janowskiego i jakoś zmarły prezydent milczał.Może przyszła zemsta z za grobu!????W ślad za tak wielką pompą idą wypłaty z budżetu dla rodzin,czy tym razem padnie rekord wypłat? Bo biedaczkom wystarczy 4000 zł na pogrzeb najbliższego/ższej/.
Coś mi się zdaje,że niebawem przynajmniej raz w tygodniu bedziemy mieli żałobę narodową,a prezydent przejdzie do historii jako ten ,który co tydzień bardzo się modlił za czyjąś duszę i ogłaszał dni żałoby.Chcę przypomnieć,że w życie polityka jest także wpisana przedwczesna śmierć.Przysłowie mówi:"kto sieje wiatr ten zbiera burzę"Nie tak dawno przystapiono do bezpardonowego ataku na nie żyjącego ks.Janowskiego i jakoś zmarły prezydent milczał.Może przyszła zemsta z za grobu!????W ślad za tak wielką pompą idą wypłaty z budżetu dla r... rozwiń
Avatar
Andy / 15 stycznia 2019 o 07:16
-1
Nie wieszbo jesyeś durnym niedouczonym pisowcem.
Avatar
kibic / 14 stycznia 2019 o 23:11
+2
Dlaczego żałoba narodowa ?????kim on był dla wszstkich Polaków dla Gdańska tak jestem katolikiem ale w Polsce są równi i równiejsi ,Polacy nie dajcie się zwariować  bo Polska traktuje różnych obywateli różnie jak i regiony ściana wschodnia lubelskie jest gorszym sortem mniej zarabiają a chxą abyśmy się wszyscy miłowali  aby nawet inwestycje sa drogi lepsze dla wybranych
 Jak będzie w sobotę to odwołają skoki w Zakopanem.
Avatar
ekonomista / 14 stycznia 2019 o 23:09
-6
Dlaczego żałoba narodowa ?????kim on był dla wszstkich Polaków dla Gdańska tak jestem katolikiem ale w Polsce są równi i równiejsi ,Polacy nie dajcie się zwariować  bo Polska traktuje różnych obywateli różnie jak i regiony ściana wschodnia lubelskie jest gorszym sortem mniej zarabiają a chxą abyśmy się wszyscy miłowali  aby nawet inwestycje sa drogi lepsze dla wybranych
Avatar
kam / 14 stycznia 2019 o 21:42
+12
TVP PIS urządzał nagonkę na tego człowieka, podobnie jak urządzał parszywą, odczłowieczającą nagonke na sędziów.Ci od Sakiewicza ubierali Tuka w mundur Wehrmachtu. Karnowski pokazywał jak podobizna Tuska strzela do Kaczyńskiego w Katyniu. Dziś karnowski powykrzywiał mordy sedziom i wręczył im bazukę i karabiny z których strzelają... Mlodzież Wszechpolska wystawiła Adamowiczowi akt zgonu, a prokuratura Ziobry nie dopatrzyła się przestępstwa. Było wieszanie posłów PO i palenie kukły Żyda. Owsiak-Zyd bierze pieniądze z gawiazdą Dawida i daje Gronkiewicz-Waltz. Wyzywaliście ludzi protestujących przeciw PiS od obrońców pedofili i złodziei.
TVP PIS urządzał nagonkę na tego człowieka, podobnie jak urządzał parszywą, odczłowieczającą nagonke na sędziów.Ci od Sakiewicza ubierali Tuka w mundur Wehrmachtu. Karnowski pokazywał jak podobizna Tuska strzela do Kaczyńskiego w Katyniu. Dziś karnowski powykrzywiał mordy sedziom i wręczył im bazukę i karabiny z których strzelają... Mlodzież Wszechpolska wystawiła Adamowiczowi akt zgonu, a prokuratura Ziobry nie dopatrzyła się przestępstwa. Było wieszanie posłów PO i palenie kukły Żyda. Owsiak-Zyd bierze pieniądze z gawiazdą Dawida i daje Gr... rozwiń
Avatar
Gość / 14 stycznia 2019 o 20:54
+8
zakłamana i fałszywa zmiana
Avatar
Elżbieta / 14 stycznia 2019 o 20:09
+4
B.Komorowski - walić dechą . J Stępień -teraz to juz tylko goła siła . L.Wałęsa - będziecie wyskakiwać przez okno. R.Sikorski -dorżniemy watahę . G.Schetyna - strząśniemy z drzewa ta szarańczę .
  To kłamstwo!!! Takie słowa nigdy nie padły. Agresja jest tylko i wyłącznie w środowisku związanym z PiS, ale do odbiorców Mediów Narodowych to nigdy nie dotrze.
Avatar
Kosa / 14 stycznia 2019 o 20:06
-4
Zamknijcie mordy weźcie różaniec zjednoczmy się i pomódlmy za pana prezydenta zostawcie nienawiść i poglądy bądźmy jedną rodziną. 
Avatar
Gość / 14 stycznia 2019 o 20:03
-10
A DLACZEGO TA ŻAŁOBA NARODOWA? BO NIE WIEM.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie żyje młody polski raper. Tragiczny wypadek w Gdyni
film

Nie żyje młody polski raper. Tragiczny wypadek w Gdyni 0 0

Nie żyje młody raper Leh. Rano zginął w wypadku samochodowym.

Heroiczny bój o istnienie wolnej Polski. 100 lat od rozpoczęcia wojny polsko-bolszewickiej
galeria

Heroiczny bój o istnienie wolnej Polski. 100 lat od rozpoczęcia wojny polsko-bolszewickiej 0 2

Poranek 14 lutego 1919 roku był mroźny. Czerwonoarmiści rozgrzani perspektywą złupienia „wielkopańskiej Polski” ruszyli do ofensywy. Wojna polsko-bolszewicka groziła eksterminacją polskiej inteligencji i ziemiaństwa

Komeda-Młynarski Project: koncert w DK LSM
22 lutego 2019, 18:00

Komeda-Młynarski Project: koncert w DK LSM 0 0

Dom Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprasza na koncert twórczości legend polskiego jazzu i piosenki "Komeda - Młynarski Project". Wydarzenie odbędzie się w piątek, 22 lutego o godz. 18.

Obyś cudze dzieci uczył! Prawdy i mity o zawodzie nauczyciela

Obyś cudze dzieci uczył! Prawdy i mity o zawodzie nauczyciela 44 11

Moja babcia była nauczycielką w małym miasteczku na Lubelszczyźnie. Wtedy to był ktoś! Ludzie ją szanowali. Była jedną z najważniejszych osób w tej miejscowości. Poszłam w jej ślady. Jestem nikim – mówi gorzko nauczycielka matematyki z podstawówki na lubelskim Czechowie