Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

18 marca 2020 r.
7:26

Koronawirus w Polsce i na świecie. Aktualne informacje [relacja]

Autor: Zdjęcie autora kyku pab PAP
4 7 A A
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne

Najnowsze wiadomości na temat walki z koronawirusem w Polsce i na świecie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

21:04

Z powodu koronawirusa hospitalizowane są 923 osoby, ponad 21 tys. osób objęto kwarantanną; a ponad 35 tys. zgłoszono do kwarantanny po powrocie do kraju – poinformowało w środę wieczorem Ministerstwo Zdrowia.

Liczba osób hospitalizowanych wzrosła do 923. Liczba osób objętych kwarantanną wynosi aktualnie 21 tys. 993, zaś zgłoszonych do kwarantanny po powrocie do kraju 35 tys. 192. Nadzorem sanitarno-epidemiologicznym objętych jest 40 tys. 110 osób.

Badania w kierunku koronawirusa dały dotąd pozytywny wynik u 287 osób, pięć z nich zmarło.

Informacja, że ktoś jest hospitalizowany to wiadomość, że przebywa w szpitalu. Niekoniecznie oznacza to, że jest nosicielem koronawirusa, albo że jest chory na COVID-19. Niektóre osoby mają objawy chorobowe, ale jest to np. grypa. Dopiero po wykonaniu testu wiadomo, czy mamy do czynienia z zakażeniem koronawirusem.

Informacja, że ktoś jest objęty kwarantanną dotyczy osób zdrowych, które miały bliski kontakt z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Osoba nią objęta przebywa w swoim mieszkaniu przez dwa tygodnie – liczone od dnia ostatniego kontaktu z zakażonym lub od dnia powrotu z regionu ryzyka. Nie wolno jej wychodzić, nawet z psem na spacer, do sklepu czy do lekarza. To kwestia odpowiedzialności, bo może być nosicielem koronawirusa i zakażać, choć sama nie ma objawów. Nikomu nie wolno takiej osoby odwiedzać.

Informacja, że ktoś jest objęty nadzorem epidemiologicznym oznacza, że nie miał bezpośredniego kontaktu z nosicielem lub chorym, ale na wszelki wypadek sprawdza się stan zdrowia tej osoby. Chodzi np. o pracę w jednym budynku, w którym przebywał nosiciel koronawirusa. Nadzór epidemiologiczny trwa 14 dni. Odbywa się w porozumieniu z pracownikami inspekcji sanitarnej po wywiadzie epidemiologicznym. Należy przejść na pracę zdalną w domu, zawiesić życie towarzyskie, ograniczyć do minimum wyjścia. Dwa razy dziennie mierzyć sobie temperaturę, kontrolować swój stan zdrowia. (PAP)

18:51

Mamy 36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - informuje Ministerstwo Zdrowia.

18:38

Lubelski Urząd Wojewódzki podał aktualne dane statystyczne na temat walki z koronawirusem w naszym regionie. Przez ostatnią dobę przebadano 155 próbek na koronawirusa, wszystkie miały wynik negatywny.

18:24

475 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu doby we Włoszech - poinformowała w środę Obrona Cywilna. Tym samym liczba zmarłych wzrosła do 2978. Obecnie w całym kraju zakażonych jest ponad 28 tysięcy osób.

Od wtorku wyzdrowiało 1084 chorych. Od początku kryzysu liczba wyleczonych wynosi 4025.

Liczba zmarłych w ciągu doby jest bardzo wysoka. We wtorek wynosiła 345 osób

14:40

Władze Lublina zrezygnują z części inwestycji planowanych na rok 2020. Przyznał to dzisiaj prezydent miasta. 

14:23

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 5 nowych przypadkach osób, które zachorowały na COVID-19. W sumie zakażonych koronawirusem jest już 251 osób.

14:15

Pakiet pomocowy dla firm przewiduje czasowe przywrócenie w niedziele zaopatrzenia sklepów i handlu - informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

14:06

Małe i średnie przedsiębiorstwa zarejestrowane w Puławach w okresie zagrożenia epidemicznego mogą starać się o umorzenie zaległości podatkowych lub rozłożenie ich na raty.

13:50

Nauczyciele codzienne zadają uczniom nowe rzeczy do przerobienia. Po tygodniu od zamknięcia szkół rodzice zaczynają gonić w piętkę, bo dzieci nie są w stanie samodzielnie uporać się z nadmiarem materiału.

13:33

Bez bezpośrednich przyjęć interesantów pracuje od wtorku Urząd Miasta Kraśnik. Uruchomiona została też pomoc dla osób starszych, niepełnosprawnych i samotnych. Przedłużono także zakaz handlu na targowiskach miejskich do 25 marca.

13:20

Obniżenia o połowę czynszu pobieranego od przedsiębiorców wynajmujących miejskie lokale proponuje władzom Lublina wiceprzewodniczący Rady Miasta. Zarząd Nieruchomości Komunalnych jeszcze nie deklaruje, czy wprowadzi taką ulgę, choć zdarzało mu się wcześniej obniżać czynsz z innych powodów.

12:47

Polskie państwo otoczy tarczą antykryzysową polskie firmy - jest projekt, który wspomoże znajdujących się w trudnej sytuacji przedsiębiorców. Jego założenia przedstawili na dzisiejszej konferencji prasowej, po posiedzeniu Rady Gabinetowej, prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.

12:15

Polski Czerwony Krzyż informuje, że zawiesił działalność 28 świetlic opiekuńczo-wychowawczych dla dzieci i młodzieży oraz 15 klubów seniora. Odwołał również wszystkie kursy i pokazy pierwszej pomocy, a także zawiesił prowadzone kampanie i zbiórki publiczne.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, obecnie PCK skupia się na trzech elementach: opiece (codziennie niemal 700 sióstr obejmuje opieką osoby samotne, chore i niepełnosprawne w ich domach w woj. lubelskim), żywności (pomoc trafia do 34 tys. najuboższych osób z woj. lubelskiego) oraz edukacji (informowanie o zagrożeniu).

12:00

Nie wszyscy mogą wrócić do swojego kraju. Grupa kilkudziesięciu Hindusów utknęła na warszawskim Okęciu. Proszą o pomoc.

11:30

Apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie:

11:26

Nowe dane z Ministerstwa Zdrowia. W ciągu doby wykonano ponad 1.6 tys. testów na koronawirusa.

(fot. Ministerstwo Zdrowia)

11:21

Coraz więcej właścicieli sklepów decyduje się całkowite zamknięcie lub skrócenie czasu pracy. Wszystko dlatego, że – oprócz kwestii związanych z bezpieczeństwem – klientów jest coraz mniej. Ludzi nie brakuje tylko w sklepach spożywczych.

11:02

Możemy zapomnieć w tym roku o majowym długim weekendzie pełnym imprez, darmowych wycieczek i spacerów tematycznych. Tegoroczne otwarcie sezonu turystycznego w Lublinie będzie przełożone na lipiec.

10:52

Prezydent Chełma zawiesi opłaty czynszowe dla tych przedsiębiorców, którzy z powodu pandemii muszą zamknąć swoje lokale. Zapowiedziane są również ulgi, na przykład dla restauratorów.

10:18

Organizacje społeczne, kościelne, a także urzędnicy organizują pomoc seniorom i innym osobom w potrzebie, by łatwiej było im przetrwać najbliższe dni. Wolontariusze robią zakupy. Mogą też jednorazowo zająć się dzieckiem. Przy telefonie dyżury pełnią zaś psychologowie. Sprawdź, gdzie szukać pomocy.

10:06

W ograniczonym zakresie wznowiona została praca Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy Głuskiej 6, gdzie można zostawiać m.in. stare opony, gruz i odpady zielone.

9:50

Biała Podlaska: Wolontariusze pomagają seniorom w trudnym czasie walki z koronawirusem. To wspólna akcja miasta i innych instytucji.

9:26

Nie dajcie się nabrać oszustom i uważajcie na swoje konta w mediach społecznościowych.

(fot. Blik)

9:23

Kto zarabia w czasach pandemii?

– Nie nadążamy z zamówieniami – zgodnie przyznają producenci kasz czy makaronów z naszego regionu. Zwiększonego popytu nie odczuwają już natomiast piekarze.

9:10

Nawet 3 tysiące złotych mandatu zapłaci ten, kto od dzisiaj do 25 marca będzie handlował na bazarze przy ul. Lutosławskiego w Chełmie. To decyzja prezesa spółki podyktowana względami sanitarnymi.

9:06

Pod tym adresem można na bieżąco śledzić rozprzestrzenianie się koronawirusa z Chin.

Coronavirus COVID-19 Global Cases by the Center for Systems Science and Engineering (CSSE) at Johns Hopkins University (JHU)

9:05

Stan na godzinę 9.00.

  • 246 osób w Polsce zakażonych koronawirusem
  • 5 osób zmarło
  • 198 178 osób zakażonych koronawirusem na świecie
  • 7 954 chorych zmarło
  • 81 960 osób wyzdrowiało
  • koronawirus dotarł do 155 krajów

9:00

Michał Dworczyk (szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów) dla RMF FM: Wybory mogły by być odsunięte, gdybyśmy wprowadzili jeden z trzech stanów nadzwyczajnych przewidzianych w konstytucji. Żeby wprowadzić stan klęski żywiołowej, wyjątkowy lub wojenny, muszą być spełnione określone przesłanki - na razie te przesłanki nie są spełnione, więc nie mamy podstawy prawnej, żeby przesuwać wybory.

Jak dodał, jest w stanie "wyobrazić sobie, że te wybory (prezydenckie 10 maja - dop. red.) będą przesunięte".

8:44

Jest 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce - informuje Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

8:20

Na wysyłanie pracowników Urzędu Miasta do zdalnej pracy z domu zezwolił prezydent Lublina. Jego zarządzenie wzbudziło jednak wątpliwości urzędników, którzy nie byli pewni, czy tę szansę dostali wszyscy, czy wyłącznie osoby poddane kwarantannie i nadzorowi epidemiologicznemu.

8:04

Łukasz Szumowski (minister zdrowia) dla Radia ZET: Nie wykluczamy, że kwarantanna zostanie przedłużona. Zrobiliśmy już około 8 tysięcy testów i ta liczba będzie szybko rosła. W żadnym kraju na świecie nikt nie wykonywał testów wszystkim obywatelom.

8:00

Główny Inspektorat Sanitarny apeluje, aby pamiętać o seniorach.

7:54

- Chińska Republika Ludowa zadeklarowała pomoc Polsce w walce z koronawirusem. Państwo Środka ma przekazać nam kilkadziesiąt tysięcy sztuk środków ochronnych i 10 tys. testów wykrywających COVID-19 - pisze portal rmf24.pl.

7:45

Zostaną wprowadzone zmiany na polskich granicach. Otwarte będą nowe przejścia, z kolei inne zmienią swój charakter. Dotyczy to granic z Czechami, Litwą i Niemcami.

7:28

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia dla osób objętych kwarantanną domową.

(fot. Ministerstwo Zdrowia)

7:26

Wraz z rozszerzającą się epidemią koronawirusa, rośnie w sieci liczba fake newsów, czyli nieprawdziwych informacji, które mogą powodować panikę w społeczeństwie. Skąd się biorą? Kto na nich zarabia? Jak nauczyć się odróżniać je od sprawdzonych informacji?

7:23

Stan na godzinę 7:20.

  • 238 osób w Polsce jest zakażonych koronawirusem
  • 5 chorych zmarło
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
AK / 18 marca 2020 r. o 10:45
+6
"Akurat spacer samemu jest OK. Aktywność fizyczna podnosi poziom odporności." - wiesz co to jest kwarantanna? I nie chodzi tu o osoby nie zakażone co mają ograniczyć kontakty i zostać w domu.
Avatar
Gość / 18 marca 2020 r. o 07:41
+5
Akurat spacer samemu jest OK. Aktywność fizyczna podnosi poziom odporności.
Avatar
Gość / 18 marca 2020 r. o 12:54
+4
Co za drań puścił tą broń biologiczną w świat. Oby sam padł od niej jak mucha
Avatar
Gość / 18 marca 2020 r. o 13:40
+3
!!! W momencie, gdy spłaszczymy krzywą zachorowalności, to dajemy szansę służbie zdrowia na leczenie chorych, na stopniową wymianę w szpitalach ludzi, którzy zdrowieją, na chorych, którzy przychodzą. Na razie system jest w pełni wydolny i sprawnie może zajmować się chorymi. To do tego, by tak pozostało, sprowadza się dziś całe zarządzanie kryzysowe – ministr zdrowia ŁUKASZ SZUMOWSKI
Avatar
ADMIN / 18 marca 2020 r. o 17:42
+2
Policjanci sprawdzali w niedzielę, czy objęta kwarantanną kobieta jest w domu. Nie zastali jej. Przez telefon ustalili, że jest w pracy - w gabinecie lekarskim i przyjmuje pacjentów. Dzisiaj wiadomo już, że test lekarki na koronawirusa dał wynik pozytywny. Jezeli takich mamy lekarzy to zycze powiedzenia w walce z wirusem
Avatar
dostawa na weekend / 18 marca 2020 r. o 11:02
+1
***s://***thatsnonsense.com/wp-content/uploads/2020/03/gatx-3.jpg
Avatar
Gość / 18 marca 2020 r. o 07:36
+1
no w chu.... informacji nie ma co
Avatar
ADMIN / 18 marca 2020 r. o 17:42
+2
Policjanci sprawdzali w niedzielę, czy objęta kwarantanną kobieta jest w domu. Nie zastali jej. Przez telefon ustalili, że jest w pracy - w gabinecie lekarskim i przyjmuje pacjentów. Dzisiaj wiadomo już, że test lekarki na koronawirusa dał wynik pozytywny. Jezeli takich mamy lekarzy to zycze powiedzenia w walce z wirusem
Avatar
Gość / 18 marca 2020 r. o 13:40
+3
!!! W momencie, gdy spłaszczymy krzywą zachorowalności, to dajemy szansę służbie zdrowia na leczenie chorych, na stopniową wymianę w szpitalach ludzi, którzy zdrowieją, na chorych, którzy przychodzą. Na razie system jest w pełni wydolny i sprawnie może zajmować się chorymi. To do tego, by tak pozostało, sprowadza się dziś całe zarządzanie kryzysowe – ministr zdrowia ŁUKASZ SZUMOWSKI
Avatar
Gość / 18 marca 2020 r. o 12:54
+4
Co za drań puścił tą broń biologiczną w świat. Oby sam padł od niej jak mucha
Avatar
dostawa na weekend / 18 marca 2020 r. o 11:02
+1
***s://***thatsnonsense.com/wp-content/uploads/2020/03/gatx-3.jpg
Avatar
AK / 18 marca 2020 r. o 10:45
+6
"Akurat spacer samemu jest OK. Aktywność fizyczna podnosi poziom odporności." - wiesz co to jest kwarantanna? I nie chodzi tu o osoby nie zakażone co mają ograniczyć kontakty i zostać w domu.
Avatar
Gość / 18 marca 2020 r. o 07:41
+5
Akurat spacer samemu jest OK. Aktywność fizyczna podnosi poziom odporności.
Avatar
Gość / 18 marca 2020 r. o 07:36
+1
no w chu.... informacji nie ma co
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Uzdatnianie wody w mieszkaniu – czy to możliwe?

Uzdatnianie wody w mieszkaniu – czy to możliwe?

Woda niskiej jakości jest problemem, który często dotyczy aglomeracji miejskich. Zarówno jej twardość, jak i zabrudzenie, mogą być powodami niszczenia sprzętów AGD oraz problemów zdrowotnych wśród ludności. Jednak czy możliwe jest zainstalowanie w mieszkaniach skutecznych systemów uzdatniania wody? Jakie są dostępne opcje i w które z nich warto zainwestować?

Koszykarze Startu Lublin wznowili treningi [zdjęcia]
galeria

Koszykarze Startu Lublin wznowili treningi [zdjęcia]

Zgodnie z planem w poniedziałkowy wieczór koszykarze Startu rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Na razie zajęcia będą się jednak odbywały w okrojonym składzie.

Wyniki wyborów prezydenckich. Każde lubelskie miasto, każda gmina
galeria

Wyniki wyborów prezydenckich. Każde lubelskie miasto, każda gmina

W województwie lubelskim Andrzej Duda zdecydowanie pokonał Rafała Trzaskowskiego. Prezydent wygrał wybory w niemal każdej lubelskiej gminie.

Nowe bloki koło Gali? Ratusz jest na „tak"
galeria

Nowe bloki koło Gali? Ratusz jest na „tak"

Budowa mieszkań tuż obok centrum handlowego Gala to jedna z inwestycji, które chcą umożliwić władze Lublina. Urząd Miasta ogłosił projekt zmian w planie zagospodarowania terenów koło ul. Fabrycznej, Wolskiej oraz Betonowej. Wszyscy zainteresowani mogą teraz zgłaszać swoje uwagi miejskim planistom.

Oficjalne wyniki wyborów prezydenckich. Wygrał Andrzej Duda
Wybory
galeria

Oficjalne wyniki wyborów prezydenckich. Wygrał Andrzej Duda

Obecny prezydent zdobył 10 440 648 głosów. Tym samym wygrał wybory i ponownie został prezydentem Polski. To oficjalne wyniki przedstawione przez PKW.

Bez kar po wiecu Andrzeja Dudy w Zamościu. Ani dla zwolenników prezydenta, ani dla wyborców Trzaskowskiego
galeria

Bez kar po wiecu Andrzeja Dudy w Zamościu. Ani dla zwolenników prezydenta, ani dla wyborców Trzaskowskiego

Kilkadziesiąt osób wylegitymowanych i jeden mandat. To policyjny bilans wiecu Andrzeja Dudy na zamojskim rynku. Prezydent kończył tam swoją kampanię wyborczą.

Lublin. Budżet Obywatelski spowolnił. Mniej pomysłów niż rok temu

Lublin. Budżet Obywatelski spowolnił. Mniej pomysłów niż rok temu

Do 157 wzrosła ostatecznie liczba projektów zarejestrowanych podczas tegorocznego naboru pomysłów do budżetu obywatelskiego.

Michał Jurecki (Azoty Puławy): Presja mnie napędza

Michał Jurecki (Azoty Puławy): Presja mnie napędza

Rozmowa z Michałem Jureckim, rozgrywającym Azotów Puławy, byłym reprezentantem Polski

Biała Podlaska: Kto odpowiada za opóźnienia w budowie tunelu?

Biała Podlaska: Kto odpowiada za opóźnienia w budowie tunelu?

Miasto tłumaczy, że „opóźnienie budowy tunelu kolejowego jest po stronie wykonawcy firmy Trakcja”. Ale ta odpowiada, że to samorząd opóźnia się z pracami, które wziął na siebie. Chodzi o dojazdy do tunelu.

Brudna Bystrzyca. Kajakarze sami biorą się za sprzątanie rzeki
galeria

Brudna Bystrzyca. Kajakarze sami biorą się za sprzątanie rzeki

Choć odpowiedzialna za Bystrzycę rządowa instytucja zaczęła sprzątać, to w rzece tuż za Lublinem nadal zalegają sterty śmieci. Sprawę w swoje ręce biorą kajakarze, którzy dziś organizują akcję porządkowania rzeki. – Na tym się pewnie nie skończy. Roboty jest na około miesiąc – oceniają.

Gęsty dym nad Lublinem. Pożar na terenie dawnej FSC
galeria

Gęsty dym nad Lublinem. Pożar na terenie dawnej FSC

W jednym z zakładów na terenie dawnej Fabryce Samochodów Ciężarowych wybuchł pożar. Z budynku uciekło 80 osób.

Sławomir Pogonowski za Jacka Fiedenia w rezerwach Górnika Łęczna

Sławomir Pogonowski za Jacka Fiedenia w rezerwach Górnika Łęczna

Druga drużyna Górnika przystąpi do sezonu 2020/2021 z nowym trenerem na ławce. Jacka Fiedenia zastąpi Sławomir Pogonowski. Jego grającym asystentem będzie za to Karol Bujak, który wraca do klubu po kilku latach spędzonych w Lewarcie Lubartów.

Lubelskie. Poszli na grzyby, a potem musieli przyjechać saperzy
galeria

Lubelskie. Poszli na grzyby, a potem musieli przyjechać saperzy

Miał być pyszny sos z kurek, a skończyło się na wezwaniu patrolu saperskiego. A wszystko dlatego, że dwa dni z rzędu grzybiarze znajdowali w lasach powiatu chełmskiego amunicję z czasów II wojny światowej.

Assassin's Creed: Valhalla. Data premiery, gameplay i Wikingowie w akcji (wideo)
film

Assassin's Creed: Valhalla. Data premiery, gameplay i Wikingowie w akcji (wideo)

Najazdy, topory, odrobina dyplomacji i zabawa w osadników. A do tego data premiery gry Assassin's Creed: Valhalla i pierwszy, oficjalny materiał z rozgrywki.

Zaginęła Natalia Mazurkiewicz z Lublina. Wyszła z domu z czarnym psem

Zaginęła Natalia Mazurkiewicz z Lublina. Wyszła z domu z czarnym psem

Policja poszukuje 30-letniej Natalii Mazurkiewicz z Lublina. Jeśli ktoś widział kobietę, powinien zadzwonić pod numer 112.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.