Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

7 stycznia 2016 r.
8:21

"Nagle mężczyźni zaczęli nas dotykać". Zuchwałe ataki na kobiety w Niemczech (wideo)

0 21 A A

Zorganizowane grupy mężczyzn dokonały kilkudziesięciu, a być może nawet kilkuset napaści na kobiety w Niemczech w czasie sylwestrowej nocy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ofiary były najpierw molestowane, a potem okradane. Do napaści doszło w Kolonii, Hamburgu i Stuttgarcie. Według policji i świadków, w molestowaniu kilkudziesięciu kobiet miało brać udział nawet 1000 mężczyzn.

- Bałyśmy się, że nie ujdziemy z życiem, że przyjdzie ktoś z nożem, że zgwałcą nas na środku ulicy. Najgorsze było to, że nikt tego nie zauważył - mówi anonimowo jedna z ofiar.

W Kolonii w tej sprawie zebrał się sztab kryzysowy. Policja przyznaje, że ze zorganizowaną na tak szeroką skalę przemocą seksualną nie miała wcześniej do czynienia. - W nocy mieliśmy wielką liczbę zgłoszeń. Od małych przestępstw po ciężkie, w tym napaści na tle seksualnym. W przeszłości nie mieliśmy z czymś takim do czynienia - mówi Michael Temme z niemieckiej policji.

Ewentualny udział uchodźców w atakach nie może być tematem tabu

Niemiecki minister spraw wewnętrznych podczas konferencji prasowej odniósł się do sylwestrowych ataków seksualnych i rabunkowych na kobiety do których doszło w Kolonii. Thoma de Maiziere stwierdził, że nie ma na razie twardych dowodów przesądzających kto stoi za atakami, ale dodał, że są pewne poszlaki.

- Zachowanie sprawców było obrzydliwe i nie może być akceptowane. Ta ocena jest niezmienna, niezależnie od ich narodowości. To bardzo ważne - powiedział de Maiziere.

Niemiecki minister spraw wewnętrznych dodał, że "ewentualny udział uchodźców w atakach nie może być tematem tabu".

W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia grupa ponad 1 tys. mężczyzn, według policji "o wyglądzie wskazującym na pochodzenie z krajów arabskich lub Afryki Północnej", zebrała się w okolicach dworca głównego w Kolonii i znajdującej się nieopodal kolońskiej katedry. Młodzi mężczyźni obrzucali petardami innych uczestników zabawy pod gołym niebem.

Do tej pory zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, w tym dwóch gwałtów, złożyło 106 kobiet z Kolonii i 53 kobiety z Hamburga, gdzie miały miejsce podobne incydenty. Trzy czwarte zgłoszeń dotyczy napaści seksualnych.

Czytaj więcej o:

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
alek / 11 stycznia 2016 o 07:52
0

tak, siostra miłosierdzia - pani Kopacz. Ale coś teraz jakoś zamilkła. Może boi się o los swojej córki?


tak, siostra miłosierdzia - pani Kopacz. Ale coś teraz jakoś zamilkła. Może boi się o los swojej córki?

Lezy w szpitalu bo jej szydło w d..pe wlazło

Avatar
Gość / 9 stycznia 2016 o 08:47
0
Gdzie są nasze feministki, tak chętnie chcące nas w publikacjach G* i audycjach TV* ubogacić?
Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 o 21:40
0
powinni petru i jemu podobnych podotykac, sapienti sat
Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 o 09:31
0
To się stało na życzenie A.Merkel.Niech Niemki nie rozpaczają,bo to im kanclerz zafundowała.Dla nas to ostrzeżenie ,"nie przyjmować Arabów!Można im pomóc ,ale w ich miejscu zamieszkania! Unia to skorumpowana sitwa zdolna do okradania biedniejszych.Ta pazerność, niestety wyjdzie bokiem!.Najgorsze,że my już cierpimy ,a bedzie gorzej!
Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 o 09:10
0
co się martwicie. Znajdzie się jakiś nowy dr Mengele, który da tym samcom zastrzyk na bezpłodność.
Avatar
wolontariuszka / 8 stycznia 2016 o 08:20
0

ktoś nadal chce brudasów w Polsce?

tak, siostra miłosierdzia - pani Kopacz. Ale coś teraz jakoś zamilkła. Może boi się o los swojej córki?

Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 o 08:08
0
Proponuję, aby władze Niemiec i innych państw Europy Zachodniej, w ramach akcji rozładowania napięć społecznych (czytaj: seksualnych), utrzymywały burdele - z darmowymi karnetami dla tzw. azylantów (po 3 wejścia dziennie - wszak to niewyżyte Araby). Zafundowanie imigrantom tej frajdy będzie finansowane ze środków UE - w ramach przeciwdziałania tzw. wykluczeniu społecznemu i będzie sprzyjać integracji kulturowej niewyżytych samic z Europy z niewyżytymi samcami Afryki i Azji.
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 19:11
0

"Zorganizowane grupy mężczyzn" - A DLACZEGO NIE PISZECIE, ŻE ARABÓW ????!!! Przecież atakującymi byli ci tzw. "biedni uchodźcy", tzn. arabska tłuszcza wyznająca zbrodniczy islam, którą to Merkel osobiście nasprowadzała !!!!

istnieje ryzyko ,że niemcy skończą z filantropią i zaczną ich kastrować ,albo przerabiać na mydło (recepture przecież znają,bo przetestowali jak to oni mówią, w polskich obozach zagłady)i wtedy zorganizowane grupy jakby lekko czarniawych na mordach mężczyzn wybiorą  nasz kraj

istnieje ryzyko ,że niemcy skończą z filantropią i zaczną ich kastrować ,albo przerabiać na mydło (recepture przecież znają,bo przetestowali jak to oni mówią, w polskich obozach zagłady)i wtedy zorganizowane grupy jakby lekko czarniawych na mordach mężczyzn wybiorą  nasz kraj

rozwiń
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 19:06
0

a to dobre,nawet nie zakładały durne szwaby ,że może do tego dojść?!nowa choroba ;niemiecki lewacki debilizm jako narodowa z.eboza ,jakby brali młodych byczków kastrowanych ciapatych ,to mogliby sie tak durnie tłumaczyć ,ale ciemne cholerstwo o cechach hehe afryki północnej ,za szybko chciało sobie pociupciać na sylwestra  za free,i za wczesnie zaczeli orgietke ,bo obywatelki niemiec były jeszcze  nieprzystępne i za trzezwe,tak sobie myśle ,czy za decyzją merkel (swiadomie z małej) nie było sprowadzić dla kobiet młodych je.aków z południa dla zabawy i rozrywki? przecież dawno była kobieca sexturystyka do Afryki ,są filmy na ten temat,bo chłopy jezdzili na daleki wsch. miał racje Freud ,że wszystko kręcie sie wokół d.upy

a to dobre,nawet nie zakładały durne szwaby ,że może do tego dojść?!nowa choroba ;niemiecki lewacki debilizm jako narodowa z.eboza ,jakby brali młodych byczków kastrowanych ciapatych ,to mogliby sie tak durnie tłumaczyć ,ale ciemne cholerstwo o cechach hehe afryki północnej ,za szybko chciało sobie pociupciać na sylwestra  za free,i za wczesnie zaczeli orgietke ,bo obywatelki niemiec były jeszcze  nieprzystępne i za trzezwe,tak sobie myśle ,czy za decyzją merkel (swiadomie z małej) nie było sprowadzić dla kobiet młodych je.aków ... rozwiń

Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 18:25
0
ktoś nadal chce brudasów w Polsce?
Avatar
alek / 11 stycznia 2016 o 07:52
0

tak, siostra miłosierdzia - pani Kopacz. Ale coś teraz jakoś zamilkła. Może boi się o los swojej córki?


tak, siostra miłosierdzia - pani Kopacz. Ale coś teraz jakoś zamilkła. Może boi się o los swojej córki?

Lezy w szpitalu bo jej szydło w d..pe wlazło

Avatar
Gość / 9 stycznia 2016 o 08:47
0
Gdzie są nasze feministki, tak chętnie chcące nas w publikacjach G* i audycjach TV* ubogacić?
Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 o 21:40
0
powinni petru i jemu podobnych podotykac, sapienti sat
Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 o 09:31
0
To się stało na życzenie A.Merkel.Niech Niemki nie rozpaczają,bo to im kanclerz zafundowała.Dla nas to ostrzeżenie ,"nie przyjmować Arabów!Można im pomóc ,ale w ich miejscu zamieszkania! Unia to skorumpowana sitwa zdolna do okradania biedniejszych.Ta pazerność, niestety wyjdzie bokiem!.Najgorsze,że my już cierpimy ,a bedzie gorzej!
Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 o 09:10
0
co się martwicie. Znajdzie się jakiś nowy dr Mengele, który da tym samcom zastrzyk na bezpłodność.
Avatar
wolontariuszka / 8 stycznia 2016 o 08:20
0

ktoś nadal chce brudasów w Polsce?

tak, siostra miłosierdzia - pani Kopacz. Ale coś teraz jakoś zamilkła. Może boi się o los swojej córki?

Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 o 08:08
0
Proponuję, aby władze Niemiec i innych państw Europy Zachodniej, w ramach akcji rozładowania napięć społecznych (czytaj: seksualnych), utrzymywały burdele - z darmowymi karnetami dla tzw. azylantów (po 3 wejścia dziennie - wszak to niewyżyte Araby). Zafundowanie imigrantom tej frajdy będzie finansowane ze środków UE - w ramach przeciwdziałania tzw. wykluczeniu społecznemu i będzie sprzyjać integracji kulturowej niewyżytych samic z Europy z niewyżytymi samcami Afryki i Azji.
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 19:11
0

"Zorganizowane grupy mężczyzn" - A DLACZEGO NIE PISZECIE, ŻE ARABÓW ????!!! Przecież atakującymi byli ci tzw. "biedni uchodźcy", tzn. arabska tłuszcza wyznająca zbrodniczy islam, którą to Merkel osobiście nasprowadzała !!!!

istnieje ryzyko ,że niemcy skończą z filantropią i zaczną ich kastrować ,albo przerabiać na mydło (recepture przecież znają,bo przetestowali jak to oni mówią, w polskich obozach zagłady)i wtedy zorganizowane grupy jakby lekko czarniawych na mordach mężczyzn wybiorą  nasz kraj

istnieje ryzyko ,że niemcy skończą z filantropią i zaczną ich kastrować ,albo przerabiać na mydło (recepture przecież znają,bo przetestowali jak to oni mówią, w polskich obozach zagłady)i wtedy zorganizowane grupy jakby lekko czarniawych na mordach mężczyzn wybiorą  nasz kraj

rozwiń
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 19:06
0

a to dobre,nawet nie zakładały durne szwaby ,że może do tego dojść?!nowa choroba ;niemiecki lewacki debilizm jako narodowa z.eboza ,jakby brali młodych byczków kastrowanych ciapatych ,to mogliby sie tak durnie tłumaczyć ,ale ciemne cholerstwo o cechach hehe afryki północnej ,za szybko chciało sobie pociupciać na sylwestra  za free,i za wczesnie zaczeli orgietke ,bo obywatelki niemiec były jeszcze  nieprzystępne i za trzezwe,tak sobie myśle ,czy za decyzją merkel (swiadomie z małej) nie było sprowadzić dla kobiet młodych je.aków z południa dla zabawy i rozrywki? przecież dawno była kobieca sexturystyka do Afryki ,są filmy na ten temat,bo chłopy jezdzili na daleki wsch. miał racje Freud ,że wszystko kręcie sie wokół d.upy

a to dobre,nawet nie zakładały durne szwaby ,że może do tego dojść?!nowa choroba ;niemiecki lewacki debilizm jako narodowa z.eboza ,jakby brali młodych byczków kastrowanych ciapatych ,to mogliby sie tak durnie tłumaczyć ,ale ciemne cholerstwo o cechach hehe afryki północnej ,za szybko chciało sobie pociupciać na sylwestra  za free,i za wczesnie zaczeli orgietke ,bo obywatelki niemiec były jeszcze  nieprzystępne i za trzezwe,tak sobie myśle ,czy za decyzją merkel (swiadomie z małej) nie było sprowadzić dla kobiet młodych je.aków ... rozwiń

Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 18:25
0
ktoś nadal chce brudasów w Polsce?
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 3 1

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 0 0

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 17 8

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 4 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 6

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 1

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 3 12

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 2

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 2

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 2 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 7 4

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!