Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

31 marca 2020 r.
12:30

Nowe obostrzenia w walce z koronawirusem w Polsce. Sprawdź czego już nie można robić

Autor: Zdjęcie autora toma pab
57 17 A A

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejne ograniczenia, które mają pomóc w walce z koronawirusem w Polsce.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Stoimy przed bardzo trudnym wyborem. Albo sytuacja w najbliższych miesiącach będzie dramatycznie gorsza, albo gorsza, ale możliwa do zarządzenia – zapowiedział przedstawiając zmiany premier Mateusz Morawiecki. – Jeśli chcemy, żeby życie gospodarcze po paru miesiącach wróciło do jako takiej stabilizacji, to musimy wprowadzić kolejne ograniczenia.

Szef rządu podkreślił, że najważniejsze jest utrzymywanie dystansu. Dlatego z domu będzie można wychodzić jedynie w pojedynkę, z wyjątkiem rodziców z dziećmi i opiekunów osób niepełnosprawnych. Młodzież poniżej 18. roku życia na zewnątrz będzie mogła przebywać jedynie pod opieką osoby dorosłej.

Zamknięte mają zostać parki, bulwary i skwery. – Widzieliśmy, że wiele osób nie zachowywało tu dyscypliny w takim wymiarze, w jakim powinno i były to miejsca spotkań, co prawda nie w licznych, ale jednak dochodziło do kontaktów między ludźmi – tłumaczył Morawiecki.

Ograniczenia obejmą tez handel. Liczba klientów przebywających w sklepach może wynosić maksymalnie po trzy osoby na jedną kasę. Podobny limit ma obowiązywać przy straganach na bazarach i targowiskach. W urzędach pocztowych przy jednym okienku mogą czekać maksimum trzy osoby. Ponadto w sklepach w godzinach 10-12 mają być obsługiwani tylko seniorzy powyżej 65. roku życia.

Wszyscy klienci mają obowiązkowo nosić rękawiczki, a sklepikarze będą zobowiązani do dezynfekowania po każdej obsłużonej osobie wszystkich urządzeń, których dotykała. W weekendy mają być nieczynne sklepy budowlane. Rząd podjął także decyzję o zamknięciu hoteli i miejsc noclegowych.

Z kolei ograniczenia wprowadzone w ubiegłym tygodniu w środkach transportu publicznego (w pojazdach może znajdować się maksymalnie tylu pasażerów, ile wynosi liczba miejsc siedzących) zaczną obowiązywać także w komunikacji prywatnej.

Rozszerzone zostaną też zasady kwarantanny. Osoby powracające z zagranicy będą poddawane całkowitej izolacji na dwa tygodnie. Ten czas będą mogły spędzić w domu, jeśli wraz z nimi obowiązkową kwarantannę przejdą wszyscy domownicy.

Kolejne kroki w walce z koronawirusem:

– Limity korzystania z kas, do 3 osób na jedną kasę. Jeżeli jest 5 kas, to w sklepie może przebywać 15 osób. W urzędach pocztowych, ze względu na wieksze ścisnięcie powierzchni, ten limit to 2 osoby na jedno okienko

– Wprowadzamy obowiązek utrzymania min. 2-metrowej odległości między pieszymi. Dotyczy to także rodzin i bliskich. Wyłączeni z tego obowiązku będą: rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13 roku życia) i osoby niesamodzielne.

– ograniczenie korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad

– ograniczenie możliwości korzystania z rowerów miejskich

– w weekendy wielkopowierzchniowe sklepy budowlane będą zamknięte

– obowiązek noszenia rękawiczek przez klientów w sklepach

– godziny dla seniora w sklepach i punktach usługowych (10-12)

– zamknięte zostaną hotele i miejsca noclegowe, wykwaterowanie do 2 kwietnia

– Obowiązkowa kwarantanna dla domowników osoby skierowanej na kwarantannę z powodu powrotu z zagranicy lub kontaktu z zarażonym

– Odłożenie w czasie zabiegów rehabilitacyjnych - z wyjątkiem pilnie wymaganych ze względu na stan zdrowia

Salony urody będą zamknięte: * zakłady fryzjerskie, * zakłady kosmetyczne, * salony piercingu, * salony tatuażu 

Sonda: Jak oceniasz nowe obostrzenia w związku z walką z koronawirusem?

Liczba głosów: 382
75.39%
Dobra decyzja
24.61%
Zła decyzja
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Motormaxx / 31 marca 2020 r. o 13:05
+13
Działania i założenia dobre, tyle, że spóźnione o miesiąc... Gdyby miesiąc temu zamknięto granice i kierowano na zamknięte kwarantanny pod nadzorem powracających zza granicy, dzisiaj wszystkie pozostałe obostrzenia prawdopodobnie nie byłyby konieczne.
Avatar
Aaron_Langman / 31 marca 2020 r. o 13:00
+9
O 3 TYGODNIE ZAMKNIĘTE GRANICE ZA PÓŹNO, brak nadzoru służb nad potencjalnymi nosicielami I spontaniczny "L0TDODOMU" - NAJWIĘKSZE BŁĘDY w PL....
Avatar
___K___ / 31 marca 2020 r. o 13:47
+8
Wygląda mi na to, że rząd już wie o znacznie większej skali zachorowań i zakażeń, niż przyznaje. Dostał też wreszcie jakieś testy w sensownej ilości i wychodzi, że problem jest większy, niż to do tej pory przedstawiali. Ale winę zrzucają na osoby, które nie zachowały wymogów kwarantanny. Tylko że tej kwarantanny realnie nie było - ściągnęli dziesiątki tysięcy zza granicy, rozlazło się to po kraju i w efekcie roznosiło wirusa. Rząd okazał się kompletnie nieprzygotowany do działania. Co więcej - totalnie niekompetentny i krótkowzroczny. Ale czegóż ja wymagam od PiSiorków...
Wygląda mi na to, że rząd już wie o znacznie większej skali zachorowań i zakażeń, niż przyznaje. Dostał też wreszcie jakieś testy w sensownej ilości i wychodzi, że problem jest większy, niż to do tej pory przedstawiali. Ale winę zrzucają na osoby, które nie zachowały wymogów kwarantanny. Tylko że tej kwarantanny realnie nie było - ściągnęli dziesiątki tysięcy zza granicy, rozlazło się to po kraju i w efekcie roznosiło wirusa. Rząd okazał się kompletnie nieprzygotowany do działania. Co więcej - totalnie niekompetentny i krótkowzroczny. Ale cz... rozwiń
Avatar
Adam_z_Lublina / 31 marca 2020 r. o 14:06
+7
Rząd miał ponad miesiąc żeby się przygotować do pandemii i oprócz zapewnień że jest przygotowany nie przygotował praktycznie nic. Nawet głupiego spirytusu do odkażania nie potrafił zapewnić! Bo czy jest płyn do dezynsekcji na Orlenie !
Avatar
___K___ / 1 kwietnia 2020 r. o 17:38
+2
Aaron, ktoś ci nicka shakował? Czy chciałeś zobaczyć jak leming funkcjonuje? I jak wytrzymałeś swój widok w lustrze? :p @___ K ____ A który rząd według ciebie przeszedł test CoronaVirusa? I w czym był lepszy. Chętnie poczytam. Co do liczby zarażonych, której nie "znasz". To już od prawie dwóch tygodni piszę, że po umieralności pacjętów w Polsce, to liczbę zarażonych należy przemnożyć przez 8 lub nawet 9. I tak byłaby to liczba bardzo optymistyczna. Ja to wiem, rząd to wie, a ty wagarowałeś na lekcjach matematyki. Czego Jaś się nie nauczył, tego pan ___K___ nie umie. Teraz testy mają przyspieszyć do 5tys. na dzień, to tylko kwestią czasu będzie wykrywanie nowych przypadków z czterema zerami na końcu.
To jeszcze się dokształć z polskiego, bo "pacjęta", to my żadnego nie mamy, za to pacjentów - mnóstwo. Zanim więc zaczniesz kogoś pouczać - sam bądź pewnym, że błędów nie popełniasz... A rząd wie bardzo niewiele, niestety :-(
Wedle badań Uniwersytetu Michigan bycie lub nie-bycie "gramatycznym/ortograficznym  terminatorem" może nam wiele powiedzieć o czyjeś osobowości. Zauważono  negatywną korelację pomiędzy poziomem dobrego nastawienia do świata, a potrzebą wytykania cudzych błędów w piśmie. Introwertycy wytykają cudze błędy natychmiastowo, bagatelizując swoje. "Wykazano też, że ludzie o tzw. „zamkniętych umysłach” mają największe predyspozycje do wstąpienia w szeregi policji gramatycznej.""
Zadziwiające, jak wiele można wyszukać wyników "badań" do uzasadnienia swojej indolencji... Gdybyś poświęcił ten czas na kształcenie - pisałbyś o wiele lepiej.Może nie poprawnie, ale na pewno lepiej, niż teraz.
Zadziwiające, jak wiele można wyszukać wyników "badań" do uzasadnienia swojej indolencji... Gdybyś poświęcił ten czas na kształcenie - pisałbyś o wiele lepiej.Może nie poprawnie, ale na pewno lepiej, niż teraz. rozwiń
Avatar
konserwatysta / 31 marca 2020 r. o 21:15
+2
filip75. specjalnie dla Ciebie caly art 31.3 "Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw."
Avatar
konserwatysta / 31 marca 2020 r. o 14:18
+2
Konstytucja. Art. 31.3 "Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie ..." a nie w rozporządzeniu.
Avatar
Aaron_Langman / 1 kwietnia 2020 r. o 10:18
+1
Aaron, ktoś ci nicka shakował? Czy chciałeś zobaczyć jak leming funkcjonuje? I jak wytrzymałeś swój widok w lustrze? :p @___ K ____ A który rząd według ciebie przeszedł test CoronaVirusa? I w czym był lepszy. Chętnie poczytam. Co do liczby zarażonych, której nie "znasz". To już od prawie dwóch tygodni piszę, że po umieralności pacjętów w Polsce, to liczbę zarażonych należy przemnożyć przez 8 lub nawet 9. I tak byłaby to liczba bardzo optymistyczna. Ja to wiem, rząd to wie, a ty wagarowałeś na lekcjach matematyki. Czego Jaś się nie nauczył, tego pan ___K___ nie umie. Teraz testy mają przyspieszyć do 5tys. na dzień, to tylko kwestią czasu będzie wykrywanie nowych przypadków z czterema zerami na końcu.
To jeszcze się dokształć z polskiego, bo "pacjęta", to my żadnego nie mamy, za to pacjentów - mnóstwo. Zanim więc zaczniesz kogoś pouczać - sam bądź pewnym, że błędów nie popełniasz... A rząd wie bardzo niewiele, niestety :-(
Wedle badań Uniwersytetu Michigan bycie lub nie-bycie "gramatycznym/ortograficznym  terminatorem" może nam wiele powiedzieć o czyjeś osobowości. Zauważono  negatywną korelację pomiędzy poziomem dobrego nastawienia do świata, a potrzebą wytykania cudzych błędów w piśmie. Introwertycy wytykają cudze błędy natychmiastowo, bagatelizując swoje. "Wykazano też, że ludzie o tzw. „zamkniętych umysłach” mają największe predyspozycje do wstąpienia w szeregi policji gramatycznej.""
Wedle badań Uniwersytetu Michigan bycie lub nie-bycie "gramatycznym/ortograficznym  terminatorem" może nam wiele powiedzieć o czyjeś osobowości. Zauważono  negatywną korelację pomiędzy poziomem dobrego nastawienia do świata, a potrzebą wytykania cudzych błędów w piśmie. Introwertycy wytykają cudze błędy natychmiastowo, bagatelizując swoje. "Wykazano też, że ludzie o tzw. „zamkniętych umysłach” mają największe predyspozycje do wstąpienia w szeregi policji gramatycznej."" rozwiń
Avatar
___K___ / 31 marca 2020 r. o 14:14
+1
Rząd miał ponad miesiąc żeby się przygotować do pandemii i oprócz zapewnień że jest przygotowany nie przygotował praktycznie nic. Nawet głupiego spirytusu do odkażania nie potrafił zapewnić! Bo czy jest płyn do dezynsekcji na Orlenie !
Nie do końca się zgodzę. Rząd wykosił konkurencję zakazując handlu na Allegro i OLXie środkami ochorny osobistej. Potem Orlen zaczął produkować swój płyn, który sprzedawano z najwyraźniej kilkusetprocentową marżą. Wprowadzono taksę medyczną dla aptek na przygotowywane tam środki dezynfekcyjne. Ogromną taksę. O ile się orientuje - ok.200 zł na litrowym, czy półlitrowym opakowaniu. Tak więc rząd zrobił sporo, żeby zapełnić budżet. A dla Polaków - gest Lichockiej.
Nie do końca się zgodzę. Rząd wykosił konkurencję zakazując handlu na Allegro i OLXie środkami ochorny osobistej. Potem Orlen zaczął produkować swój płyn, który sprzedawano z najwyraźniej kilkusetprocentową marżą. Wprowadzono taksę medyczną dla aptek na przygotowywane tam środki dezynfekcyjne. Ogromną taksę. O ile się orientuje - ok.200 zł na litrowym, czy półlitrowym opakowaniu. Tak więc rząd zrobił sporo, żeby zapełnić budżet. A dla Polaków - gest Lichockiej. rozwiń
Avatar
___K___ / 31 marca 2020 r. o 13:43
+1
O 3 TYGODNIE ZAMKNIĘTE GRANICE ZA PÓŹNO, brak nadzoru służb nad potencjalnymi nosicielami I spontaniczny "L0TDODOMU" - NAJWIĘKSZE BŁĘDY w PL....
Chyba po raz pierwszy sie z tobą zgodzę :-)
Avatar
___K___ / 1 kwietnia 2020 r. o 17:38
+2
Aaron, ktoś ci nicka shakował? Czy chciałeś zobaczyć jak leming funkcjonuje? I jak wytrzymałeś swój widok w lustrze? :p @___ K ____ A który rząd według ciebie przeszedł test CoronaVirusa? I w czym był lepszy. Chętnie poczytam. Co do liczby zarażonych, której nie "znasz". To już od prawie dwóch tygodni piszę, że po umieralności pacjętów w Polsce, to liczbę zarażonych należy przemnożyć przez 8 lub nawet 9. I tak byłaby to liczba bardzo optymistyczna. Ja to wiem, rząd to wie, a ty wagarowałeś na lekcjach matematyki. Czego Jaś się nie nauczył, tego pan ___K___ nie umie. Teraz testy mają przyspieszyć do 5tys. na dzień, to tylko kwestią czasu będzie wykrywanie nowych przypadków z czterema zerami na końcu.
To jeszcze się dokształć z polskiego, bo "pacjęta", to my żadnego nie mamy, za to pacjentów - mnóstwo. Zanim więc zaczniesz kogoś pouczać - sam bądź pewnym, że błędów nie popełniasz... A rząd wie bardzo niewiele, niestety :-(
Wedle badań Uniwersytetu Michigan bycie lub nie-bycie "gramatycznym/ortograficznym  terminatorem" może nam wiele powiedzieć o czyjeś osobowości. Zauważono  negatywną korelację pomiędzy poziomem dobrego nastawienia do świata, a potrzebą wytykania cudzych błędów w piśmie. Introwertycy wytykają cudze błędy natychmiastowo, bagatelizując swoje. "Wykazano też, że ludzie o tzw. „zamkniętych umysłach” mają największe predyspozycje do wstąpienia w szeregi policji gramatycznej.""
Zadziwiające, jak wiele można wyszukać wyników "badań" do uzasadnienia swojej indolencji... Gdybyś poświęcił ten czas na kształcenie - pisałbyś o wiele lepiej.Może nie poprawnie, ale na pewno lepiej, niż teraz.
Zadziwiające, jak wiele można wyszukać wyników "badań" do uzasadnienia swojej indolencji... Gdybyś poświęcił ten czas na kształcenie - pisałbyś o wiele lepiej.Może nie poprawnie, ale na pewno lepiej, niż teraz. rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 1 kwietnia 2020 r. o 10:18
+1
Aaron, ktoś ci nicka shakował? Czy chciałeś zobaczyć jak leming funkcjonuje? I jak wytrzymałeś swój widok w lustrze? :p @___ K ____ A który rząd według ciebie przeszedł test CoronaVirusa? I w czym był lepszy. Chętnie poczytam. Co do liczby zarażonych, której nie "znasz". To już od prawie dwóch tygodni piszę, że po umieralności pacjętów w Polsce, to liczbę zarażonych należy przemnożyć przez 8 lub nawet 9. I tak byłaby to liczba bardzo optymistyczna. Ja to wiem, rząd to wie, a ty wagarowałeś na lekcjach matematyki. Czego Jaś się nie nauczył, tego pan ___K___ nie umie. Teraz testy mają przyspieszyć do 5tys. na dzień, to tylko kwestią czasu będzie wykrywanie nowych przypadków z czterema zerami na końcu.
To jeszcze się dokształć z polskiego, bo "pacjęta", to my żadnego nie mamy, za to pacjentów - mnóstwo. Zanim więc zaczniesz kogoś pouczać - sam bądź pewnym, że błędów nie popełniasz... A rząd wie bardzo niewiele, niestety :-(
Wedle badań Uniwersytetu Michigan bycie lub nie-bycie "gramatycznym/ortograficznym  terminatorem" może nam wiele powiedzieć o czyjeś osobowości. Zauważono  negatywną korelację pomiędzy poziomem dobrego nastawienia do świata, a potrzebą wytykania cudzych błędów w piśmie. Introwertycy wytykają cudze błędy natychmiastowo, bagatelizując swoje. "Wykazano też, że ludzie o tzw. „zamkniętych umysłach” mają największe predyspozycje do wstąpienia w szeregi policji gramatycznej.""
Wedle badań Uniwersytetu Michigan bycie lub nie-bycie "gramatycznym/ortograficznym  terminatorem" może nam wiele powiedzieć o czyjeś osobowości. Zauważono  negatywną korelację pomiędzy poziomem dobrego nastawienia do świata, a potrzebą wytykania cudzych błędów w piśmie. Introwertycy wytykają cudze błędy natychmiastowo, bagatelizując swoje. "Wykazano też, że ludzie o tzw. „zamkniętych umysłach” mają największe predyspozycje do wstąpienia w szeregi policji gramatycznej."" rozwiń
Avatar
___K___ / 31 marca 2020 r. o 23:57
-2
filip75. specjalnie dla Ciebie caly art 31.3 "Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw."
@ konserwatysta  - daj spokój - on tu próbuje za uczonego uchodzić, a nie widzi, że LUB odnosi się do bezpieczeństwa lub porządku, a nie do rozporządzenia, o którym w tym artykule nawet nie ma mowy. Typowy PiSmatołek - nic nie wie, ale się "wymundrza" ;-)
@ konserwatysta  - daj spokój - on tu próbuje za uczonego uchodzić, a nie widzi, że LUB odnosi się do bezpieczeństwa lub porządku, a nie do rozporządzenia, o którym w tym artykule nawet nie ma mowy. Typowy PiSmatołek - nic nie wie, ale się "wymundrza" ;-) rozwiń
Avatar
___K___ / 31 marca 2020 r. o 23:51
-1
Uuuu... pan ___K___ okazał się polonistą. Stąd te braki w logicznym, usystematyzowanym matematycznym myśleniu. Proszę o podanie rządu na świecie, który lepiej zareagował na coronavirusa. A ten mi wyskakuje z ortografią. To zaspokoję twoją ciekawość z jęz. polskiego miałem ocenę... MIERNY. W sumie sam zastanawiam się, dlaczego przy takiej ocenie nie władam polszczyzną jak np. Wałęsa, Komorowski, czy nawet Kidawa-Błońska. No, ale mi nie zależało na ocenach, lecz wiedzy potrzebnej w przyszłej nauce. Na politechnice jęz. polski, jakby to ująć najlepiej i w języku zrozumiałym w lemingowym wulgarjęzyku: A na ch... mi to? No, dobrze wiesz, że zwisa mi polszczyzna. To teraz twoja kolej. Podaj rząd i przykłady lepszych działań. Ups! Niepogramatycznemu? Ale ty kształcony i pewnikiem wiesz o co mi i innym chodzi. I proszę, nie tworzyć fake newsów, typu: "...O ile się orientuję...". Bo ja na przyklad wiem, że na wytwarzanie środków dezynfekcyjnych rząd przekazał do ORLENU skonfiskowany i zalegający w magazynie spirytus. Źródło: TVP INFO. Jeżeli piszesz o cholendarnych marżach. To podaj precyzyjnie, gdzie te info podano.
O, ubodło? Braki w wykształceniu, zwłaszcza w zakresie języka ojczystego, trudno tłumaczyć ukończeniem szkoły technicznej. I to ty używasz języka, jaki wpierasz jakimś lemingom. Ja nie jestem fanem Platformy, ale umiem samodzielnie i logicznie myśleć, więc nie łykam całej tej PiSowskiej propagandowej papki. Natomiast co do mojej matematyki, to nie masz racji - znam ją dobrze, też mam wykształcenie techniczne i z matematyką pewnie mam więcej wspólnego, niż ty. Co do płynu Orlenu, to początkowo sprzedawano go w cenie 95 zł za 5-litrowy baniak przy cenie produkcji na poziomie 3,5 zł/l. Czyli szedł na stacjach w cenie mniej więcej 5,5 raza wyższej, niż koszty produkcji. A skoro do owej produkcji wykorzystano skonfiskowany spirytus (o ile można uznać TVP Info za wiarygodne źródło...), to znaczy, że cena 3,5 zł/l jest i tak przesadzona i Orlen zarobił na tym jeszcze więcej. Świetnie... I na koniec jeszcze jeden prztyczek - wyjaśnij, proszę, co oznacza "cholendarny"...
O, ubodło? Braki w wykształceniu, zwłaszcza w zakresie języka ojczystego, trudno tłumaczyć ukończeniem szkoły technicznej. I to ty używasz języka, jaki wpierasz jakimś lemingom. Ja nie jestem fanem Platformy, ale umiem samodzielnie i logicznie myśleć, więc nie łykam całej tej PiSowskiej propagandowej papki. Natomiast co do mojej matematyki, to nie masz racji - znam ją dobrze, też mam wykształcenie techniczne i z matematyką pewnie mam więcej wspólnego, niż ty. Co do płynu Orlenu, to początkowo sprzedawano go w cenie 95 zł za 5-... rozwiń
Avatar
konserwatysta / 31 marca 2020 r. o 21:15
+2
filip75. specjalnie dla Ciebie caly art 31.3 "Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw."
Avatar
fillip75 / 31 marca 2020 r. o 17:31
-1
@konserwatysta... czy raczej gimbusista... Potrafisz czytać ze zrozumieniem? Wyraźnie masz w artkule 31 pkt. napisane "...tylko w Ustawie...", a dalej masz drugi warunek łączony tzw. logicznym LUB "...i tylko wtedy, gdy...jego...bądź dla ochrony...zdrowia i... innych osób". Czyli art. 31.3 masz niespełniony warunek pierwszy ZERO, natomiast drugi masz spełniony JEDEN. A ponieważ łączy je LUB (OR) to wynik jest JEDEN. Prosta matematyka. Wyszczególniłem tylko te wyrazy, ktore obecnie są brane pod uwagę. Bo widzę, że całość to za dużo dla twych neuronów. Można na upartego zakwestionować demokrację, której Obywatele III RP oraz KODziści nie zauważyli w naszym kraju. Może dlatego, że nie spałowano ich, nie skopano i nie wybito oka kulą gumową jak to miało miejsce za Donalda Tuska.
@konserwatysta... czy raczej gimbusista... Potrafisz czytać ze zrozumieniem? Wyraźnie masz w artkule 31 pkt. napisane "...tylko w Ustawie...", a dalej masz drugi warunek łączony tzw. logicznym LUB "...i tylko wtedy, gdy...jego...bądź dla ochrony...zdrowia i... innych osób". Czyli art. 31.3 masz niespełniony warunek pierwszy ZERO, natomiast drugi masz spełniony JEDEN. A ponieważ łączy je LUB (OR) to wynik jest JEDEN. Prosta matematyka. Wyszczególniłem tylko te wyrazy, ktore obecnie są brane pod uwagę. Bo widzę, że całość t... rozwiń
Avatar
fillip75 / 31 marca 2020 r. o 16:37
0
Uuuu... pan ___K___ okazał się polonistą. Stąd te braki w logicznym, usystematyzowanym matematycznym myśleniu. Proszę o podanie rządu na świecie, który lepiej zareagował na coronavirusa. A ten mi wyskakuje z ortografią. To zaspokoję twoją ciekawość z jęz. polskiego miałem ocenę... MIERNY. W sumie sam zastanawiam się, dlaczego przy takiej ocenie nie władam polszczyzną jak np. Wałęsa, Komorowski, czy nawet Kidawa-Błońska. No, ale mi nie zależało na ocenach, lecz wiedzy potrzebnej w przyszłej nauce. Na politechnice jęz. polski, jakby to ująć najlepiej i w języku zrozumiałym w lemingowym wulgarjęzyku: A na ch... mi to? No, dobrze wiesz, że zwisa mi polszczyzna. To teraz twoja kolej. Podaj rząd i przykłady lepszych działań. Ups! Niepogramatycznemu? Ale ty kształcony i pewnikiem wiesz o co mi i innym chodzi. I proszę, nie tworzyć fake newsów, typu: "...O ile się orientuję...". Bo ja na przyklad wiem, że na wytwarzanie środków dezynfekcyjnych rząd przekazał do ORLENU skonfiskowany i zalegający w magazynie spirytus. Źródło: TVP INFO. Jeżeli piszesz o cholendarnych marżach. To podaj precyzyjnie, gdzie te info podano.
Uuuu... pan ___K___ okazał się polonistą. Stąd te braki w logicznym, usystematyzowanym matematycznym myśleniu. Proszę o podanie rządu na świecie, który lepiej zareagował na coronavirusa. A ten mi wyskakuje z ortografią. To zaspokoję twoją ciekawość z jęz. polskiego miałem ocenę... MIERNY. W sumie sam zastanawiam się, dlaczego przy takiej ocenie nie władam polszczyzną jak np. Wałęsa, Komorowski, czy nawet Kidawa-Błońska. No, ale mi nie zależało na ocenach, lecz wiedzy potrzebnej w przyszłej nauce. Na politechnice jęz. polski, jakby to ująć na... rozwiń
Avatar
konserwatysta / 31 marca 2020 r. o 14:18
+2
Konstytucja. Art. 31.3 "Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie ..." a nie w rozporządzeniu.
Avatar
___K___ / 31 marca 2020 r. o 14:14
+1
Rząd miał ponad miesiąc żeby się przygotować do pandemii i oprócz zapewnień że jest przygotowany nie przygotował praktycznie nic. Nawet głupiego spirytusu do odkażania nie potrafił zapewnić! Bo czy jest płyn do dezynsekcji na Orlenie !
Nie do końca się zgodzę. Rząd wykosił konkurencję zakazując handlu na Allegro i OLXie środkami ochorny osobistej. Potem Orlen zaczął produkować swój płyn, który sprzedawano z najwyraźniej kilkusetprocentową marżą. Wprowadzono taksę medyczną dla aptek na przygotowywane tam środki dezynfekcyjne. Ogromną taksę. O ile się orientuje - ok.200 zł na litrowym, czy półlitrowym opakowaniu. Tak więc rząd zrobił sporo, żeby zapełnić budżet. A dla Polaków - gest Lichockiej.
Nie do końca się zgodzę. Rząd wykosił konkurencję zakazując handlu na Allegro i OLXie środkami ochorny osobistej. Potem Orlen zaczął produkować swój płyn, który sprzedawano z najwyraźniej kilkusetprocentową marżą. Wprowadzono taksę medyczną dla aptek na przygotowywane tam środki dezynfekcyjne. Ogromną taksę. O ile się orientuje - ok.200 zł na litrowym, czy półlitrowym opakowaniu. Tak więc rząd zrobił sporo, żeby zapełnić budżet. A dla Polaków - gest Lichockiej. rozwiń
Avatar
___K___ / 31 marca 2020 r. o 14:11
-3
Aaron, ktoś ci nicka shakował? Czy chciałeś zobaczyć jak leming funkcjonuje? I jak wytrzymałeś swój widok w lustrze? :p @___ K ____ A który rząd według ciebie przeszedł test CoronaVirusa? I w czym był lepszy. Chętnie poczytam. Co do liczby zarażonych, której nie "znasz". To już od prawie dwóch tygodni piszę, że po umieralności pacjętów w Polsce, to liczbę zarażonych należy przemnożyć przez 8 lub nawet 9. I tak byłaby to liczba bardzo optymistyczna. Ja to wiem, rząd to wie, a ty wagarowałeś na lekcjach matematyki. Czego Jaś się nie nauczył, tego pan ___K___ nie umie. Teraz testy mają przyspieszyć do 5tys. na dzień, to tylko kwestią czasu będzie wykrywanie nowych przypadków z czterema zerami na końcu.
To jeszcze się dokształć z polskiego, bo "pacjęta", to my żadnego nie mamy, za to pacjentów - mnóstwo. Zanim więc zaczniesz kogoś pouczać - sam bądź pewnym, że błędów nie popełniasz... A rząd wie bardzo niewiele, niestety :-(
To jeszcze się dokształć z polskiego, bo "pacjęta", to my żadnego nie mamy, za to pacjentów - mnóstwo. Zanim więc zaczniesz kogoś pouczać - sam bądź pewnym, że błędów nie popełniasz... A rząd wie bardzo niewiele, niestety :-( rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Napis z biało-czerwonych zniczy na dziedzińcu Zamku Lubelskiego
galeria

Napis z biało-czerwonych zniczy na dziedzińcu Zamku Lubelskiego

W poniedziałek wieczorem na dziedzińcu Zamku Lubelskiego z zapalonych zniczy ułożono napis PILECKI. To część akcji "Zapal znicz Pileckiemu", która odbywa się w 11 miastach w Polsce. Odczytano także fragment Raportu Pileckiego. Wydarzenie było częścią obchodów 72. rocznicy śmierci Witolda Pileckiego.

Zabytkowy młyn pod Lublinem czeka na ratunek
Alarm 24
galeria

Zabytkowy młyn pod Lublinem czeka na ratunek

Zabytkowy młyn w Osmolicach Pierwszych czeka na ratunek. Obiekt jest w stanie krytycznym. O jego dalszy los niepokoją się czytelnicy. Być może uda się go uratować przed zawaleniem.

72 lata od śmierci rotm. Pileckiego. Puławianie zapalili znicze
Zdjęcia
galeria

72 lata od śmierci rotm. Pileckiego. Puławianie zapalili znicze

Był 25 maja 1948 roku, gdy w więzieniu przy ul. Rakowieckiej w Warszawie strzałem w tył głowy, na mocy wyroku sądu, stracono rotm. Witolda Pileckiego. Jego historię przypomnieli dzisiaj mieszkańcy Puław biorący udział w akcji "Zapal Znicz Rotmistrzowi".

Więcej bezpieczniejszych przejść w Puławach. Kolejne jeszcze w tym roku

Więcej bezpieczniejszych przejść w Puławach. Kolejne jeszcze w tym roku

Przejścia dla pieszych na Skłodowskiej i Wróblewskiego w Puławach zyskają czujniki ruchu oraz oświetlenie reagujące na ruch. Takie samo rozwiązanie w przyszłym roku może pojawić się na ul. Czartoryskich. W planach jest także poprawa bezpieczeństwa przez niebezpieczne przejście na Piaskowej.

Lubelskie: Przez dwa dni przybyło 25 osób z koronawirusem. Wiemy skąd taki przyrost zachorowań
galeria
film

Lubelskie: Przez dwa dni przybyło 25 osób z koronawirusem. Wiemy skąd taki przyrost zachorowań

Są pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie włodawskim, który do tej pory był wyspą wolną od Covid-19. Chodzi o pięć osób, które wróciły z pracy za granicą. Trzy z nich to mieszkańcy Śląska, którzy przyjechali pod Włodawę na „bezpieczną” kwarantannę.

Lublin: Odmrożą domy dla seniorów

Lublin: Odmrożą domy dla seniorów

Od 1 czerwca stopniowo uruchamianych ma być 61 działających w Lublinie placówek opieki, w tym domy i kluby seniora, ale także warsztaty terapii zajęciowej, środowiskowe domy samopomocy i kluby samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

Nagła zmiana trasy linii nr 33

Nagła zmiana trasy linii nr 33

Z powodu przebudowy ronda Honorowych Krwiodawców zmieniono dzisiaj trasę linii autobusowej nr 33.

Ludwin: Samochód wypadł z drogi, kierowcy brak
Alarm 24

Ludwin: Samochód wypadł z drogi, kierowcy brak

Do zdarzenia doszło dziś po południu w Ludwinie.

Uczniowie wrócili do szkół. W Lublinie tłoku nie było

Uczniowie wrócili do szkół. W Lublinie tłoku nie było

Od dzisiaj uczniowie klas I-III mogą brać udział w zajęciach stacjonarnych w szkołach. W Lublinie wzięło w nich udział niewiele ponad 4 proc. dzieci. Na razie tłumów nie ma też na konsultacjach. Większość uczniów siedzi w domach i zdalnie poprawia stopnie, które znajdą się na świadectwie.

Lubelscy posłowie proszą o ratunek dla lotniska

Lubelscy posłowie proszą o ratunek dla lotniska

Bez rządowego wsparcia lotnisko będzie miało problemy z wyjściem z kryzysu, w którym się znalazło. A to z kolei przełoży się negatywnie na sytuację ekonomiczną i turystyczną w całym województwie – mówił poseł Michał Krawczyk (KO) po dzisiejszym spotkaniu Lubelskiego Zespołu Parlamentarnego, który zebrał się w sprawie przyszłości Portu Lotniczego Lublin.

Marszałek nie powie, kogo sowicie wynagrodził. Prezes fundacji dostał elegancko oprawioną odmowę

Marszałek nie powie, kogo sowicie wynagrodził. Prezes fundacji dostał elegancko oprawioną odmowę

Marszałek województwa odmówił udostępnienia Fundacji Wolności danych swoich pracowników, którym przyznał nagrody powyżej 20 tys. zł.

Lublin: Pościg policji za kierowcą. Rozbite trzy samochody, w tym dwa nieoznakowane radiowozy
Zdjęcia
galeria

Lublin: Pościg policji za kierowcą. Rozbite trzy samochody, w tym dwa nieoznakowane radiowozy

Pościg policji za uciekającym kierowcą zakończył się rozbiciem trzech samochodów na skrzyżowaniu al. Kraśnickiej z ul. Jana Pawła II w Lublinie.

Grom Różaniec w czwartej lidze? Klub jest na tak

Grom Różaniec w czwartej lidze? Klub jest na tak

Wiele wskazuje na to, że w przyszłym sezonie w czwartej lidze mogą zagrać także wicemistrzowie „okręgówek”. Decyzję na ten temat powinniśmy poznać na początku czerwca. I jeśli będzie ona pozytywna z okręgu zamojskiego do ligi poza Gryfem Gminą Zamość dołączy także Grom Różaniec

Kukiz w Lublinie o porozumieniu między PiS a Platformą
film

Kukiz w Lublinie o porozumieniu między PiS a Platformą

Działacze Koalicji Polskiej składającej się z PSL i Kukiz 15 rozmawiali dziś w Lublinie o kampanii wyborczej i wyborach prezydenckich, które się nie odbyły, a także planie na następną kampanię przed wyborami, które mogą się odbyć w czerwcu.

Dziś w Lubelskiem 12 nowych zakażeń koronawirusem. W całej Polsce zmarło już 1007 osób
film

Dziś w Lubelskiem 12 nowych zakażeń koronawirusem. W całej Polsce zmarło już 1007 osób

Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie lubelskim. W wieczornym raporcie Ministerstwo Zdrowia informuje o 193 nowych przypadkach w całej Polsce.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.