Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

31 marca 2020 r.
12:30

Nowe obostrzenia w walce z koronawirusem w Polsce. Sprawdź czego już nie można robić

Autor: Zdjęcie autora toma pab
57 17 A A

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejne ograniczenia, które mają pomóc w walce z koronawirusem w Polsce.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Stoimy przed bardzo trudnym wyborem. Albo sytuacja w najbliższych miesiącach będzie dramatycznie gorsza, albo gorsza, ale możliwa do zarządzenia – zapowiedział przedstawiając zmiany premier Mateusz Morawiecki. – Jeśli chcemy, żeby życie gospodarcze po paru miesiącach wróciło do jako takiej stabilizacji, to musimy wprowadzić kolejne ograniczenia.

Szef rządu podkreślił, że najważniejsze jest utrzymywanie dystansu. Dlatego z domu będzie można wychodzić jedynie w pojedynkę, z wyjątkiem rodziców z dziećmi i opiekunów osób niepełnosprawnych. Młodzież poniżej 18. roku życia na zewnątrz będzie mogła przebywać jedynie pod opieką osoby dorosłej.

Zamknięte mają zostać parki, bulwary i skwery. – Widzieliśmy, że wiele osób nie zachowywało tu dyscypliny w takim wymiarze, w jakim powinno i były to miejsca spotkań, co prawda nie w licznych, ale jednak dochodziło do kontaktów między ludźmi – tłumaczył Morawiecki.

Ograniczenia obejmą tez handel. Liczba klientów przebywających w sklepach może wynosić maksymalnie po trzy osoby na jedną kasę. Podobny limit ma obowiązywać przy straganach na bazarach i targowiskach. W urzędach pocztowych przy jednym okienku mogą czekać maksimum trzy osoby. Ponadto w sklepach w godzinach 10-12 mają być obsługiwani tylko seniorzy powyżej 65. roku życia.

Wszyscy klienci mają obowiązkowo nosić rękawiczki, a sklepikarze będą zobowiązani do dezynfekowania po każdej obsłużonej osobie wszystkich urządzeń, których dotykała. W weekendy mają być nieczynne sklepy budowlane. Rząd podjął także decyzję o zamknięciu hoteli i miejsc noclegowych.

Z kolei ograniczenia wprowadzone w ubiegłym tygodniu w środkach transportu publicznego (w pojazdach może znajdować się maksymalnie tylu pasażerów, ile wynosi liczba miejsc siedzących) zaczną obowiązywać także w komunikacji prywatnej.

Rozszerzone zostaną też zasady kwarantanny. Osoby powracające z zagranicy będą poddawane całkowitej izolacji na dwa tygodnie. Ten czas będą mogły spędzić w domu, jeśli wraz z nimi obowiązkową kwarantannę przejdą wszyscy domownicy.

Kolejne kroki w walce z koronawirusem:

– Limity korzystania z kas, do 3 osób na jedną kasę. Jeżeli jest 5 kas, to w sklepie może przebywać 15 osób. W urzędach pocztowych, ze względu na wieksze ścisnięcie powierzchni, ten limit to 2 osoby na jedno okienko

– Wprowadzamy obowiązek utrzymania min. 2-metrowej odległości między pieszymi. Dotyczy to także rodzin i bliskich. Wyłączeni z tego obowiązku będą: rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13 roku życia) i osoby niesamodzielne.

– ograniczenie korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad

– ograniczenie możliwości korzystania z rowerów miejskich

– w weekendy wielkopowierzchniowe sklepy budowlane będą zamknięte

– obowiązek noszenia rękawiczek przez klientów w sklepach

– godziny dla seniora w sklepach i punktach usługowych (10-12)

– zamknięte zostaną hotele i miejsca noclegowe, wykwaterowanie do 2 kwietnia

– Obowiązkowa kwarantanna dla domowników osoby skierowanej na kwarantannę z powodu powrotu z zagranicy lub kontaktu z zarażonym

– Odłożenie w czasie zabiegów rehabilitacyjnych - z wyjątkiem pilnie wymaganych ze względu na stan zdrowia

Salony urody będą zamknięte: * zakłady fryzjerskie, * zakłady kosmetyczne, * salony piercingu, * salony tatuażu 

Sonda: Jak oceniasz nowe obostrzenia w związku z walką z koronawirusem?

Liczba głosów: 382
75.39%
Dobra decyzja
24.61%
Zła decyzja
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Motormaxx / 31 marca 2020 r. o 13:05
+13
Działania i założenia dobre, tyle, że spóźnione o miesiąc... Gdyby miesiąc temu zamknięto granice i kierowano na zamknięte kwarantanny pod nadzorem powracających zza granicy, dzisiaj wszystkie pozostałe obostrzenia prawdopodobnie nie byłyby konieczne.
Avatar
Aaron_Langman / 31 marca 2020 r. o 13:00
+9
O 3 TYGODNIE ZAMKNIĘTE GRANICE ZA PÓŹNO, brak nadzoru służb nad potencjalnymi nosicielami I spontaniczny "L0TDODOMU" - NAJWIĘKSZE BŁĘDY w PL....
Avatar
___K___ / 31 marca 2020 r. o 13:47
+8
Wygląda mi na to, że rząd już wie o znacznie większej skali zachorowań i zakażeń, niż przyznaje. Dostał też wreszcie jakieś testy w sensownej ilości i wychodzi, że problem jest większy, niż to do tej pory przedstawiali. Ale winę zrzucają na osoby, które nie zachowały wymogów kwarantanny. Tylko że tej kwarantanny realnie nie było - ściągnęli dziesiątki tysięcy zza granicy, rozlazło się to po kraju i w efekcie roznosiło wirusa. Rząd okazał się kompletnie nieprzygotowany do działania. Co więcej - totalnie niekompetentny i krótkowzroczny. Ale czegóż ja wymagam od PiSiorków...
Wygląda mi na to, że rząd już wie o znacznie większej skali zachorowań i zakażeń, niż przyznaje. Dostał też wreszcie jakieś testy w sensownej ilości i wychodzi, że problem jest większy, niż to do tej pory przedstawiali. Ale winę zrzucają na osoby, które nie zachowały wymogów kwarantanny. Tylko że tej kwarantanny realnie nie było - ściągnęli dziesiątki tysięcy zza granicy, rozlazło się to po kraju i w efekcie roznosiło wirusa. Rząd okazał się kompletnie nieprzygotowany do działania. Co więcej - totalnie niekompetentny i krótkowzroczny. Ale cz... rozwiń
Avatar
Adam_z_Lublina / 31 marca 2020 r. o 14:06
+7
Rząd miał ponad miesiąc żeby się przygotować do pandemii i oprócz zapewnień że jest przygotowany nie przygotował praktycznie nic. Nawet głupiego spirytusu do odkażania nie potrafił zapewnić! Bo czy jest płyn do dezynsekcji na Orlenie !
Avatar
___K___ / 1 kwietnia 2020 r. o 17:38
+2
Aaron, ktoś ci nicka shakował? Czy chciałeś zobaczyć jak leming funkcjonuje? I jak wytrzymałeś swój widok w lustrze? :p @___ K ____ A który rząd według ciebie przeszedł test CoronaVirusa? I w czym był lepszy. Chętnie poczytam. Co do liczby zarażonych, której nie "znasz". To już od prawie dwóch tygodni piszę, że po umieralności pacjętów w Polsce, to liczbę zarażonych należy przemnożyć przez 8 lub nawet 9. I tak byłaby to liczba bardzo optymistyczna. Ja to wiem, rząd to wie, a ty wagarowałeś na lekcjach matematyki. Czego Jaś się nie nauczył, tego pan ___K___ nie umie. Teraz testy mają przyspieszyć do 5tys. na dzień, to tylko kwestią czasu będzie wykrywanie nowych przypadków z czterema zerami na końcu.
To jeszcze się dokształć z polskiego, bo "pacjęta", to my żadnego nie mamy, za to pacjentów - mnóstwo. Zanim więc zaczniesz kogoś pouczać - sam bądź pewnym, że błędów nie popełniasz... A rząd wie bardzo niewiele, niestety :-(
Wedle badań Uniwersytetu Michigan bycie lub nie-bycie "gramatycznym/ortograficznym  terminatorem" może nam wiele powiedzieć o czyjeś osobowości. Zauważono  negatywną korelację pomiędzy poziomem dobrego nastawienia do świata, a potrzebą wytykania cudzych błędów w piśmie. Introwertycy wytykają cudze błędy natychmiastowo, bagatelizując swoje. "Wykazano też, że ludzie o tzw. „zamkniętych umysłach” mają największe predyspozycje do wstąpienia w szeregi policji gramatycznej.""
Zadziwiające, jak wiele można wyszukać wyników "badań" do uzasadnienia swojej indolencji... Gdybyś poświęcił ten czas na kształcenie - pisałbyś o wiele lepiej.Może nie poprawnie, ale na pewno lepiej, niż teraz.
Zadziwiające, jak wiele można wyszukać wyników "badań" do uzasadnienia swojej indolencji... Gdybyś poświęcił ten czas na kształcenie - pisałbyś o wiele lepiej.Może nie poprawnie, ale na pewno lepiej, niż teraz. rozwiń
Avatar
konserwatysta / 31 marca 2020 r. o 21:15
+2
filip75. specjalnie dla Ciebie caly art 31.3 "Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw."
Avatar
konserwatysta / 31 marca 2020 r. o 14:18
+2
Konstytucja. Art. 31.3 "Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie ..." a nie w rozporządzeniu.
Avatar
Aaron_Langman / 1 kwietnia 2020 r. o 10:18
+1
Aaron, ktoś ci nicka shakował? Czy chciałeś zobaczyć jak leming funkcjonuje? I jak wytrzymałeś swój widok w lustrze? :p @___ K ____ A który rząd według ciebie przeszedł test CoronaVirusa? I w czym był lepszy. Chętnie poczytam. Co do liczby zarażonych, której nie "znasz". To już od prawie dwóch tygodni piszę, że po umieralności pacjętów w Polsce, to liczbę zarażonych należy przemnożyć przez 8 lub nawet 9. I tak byłaby to liczba bardzo optymistyczna. Ja to wiem, rząd to wie, a ty wagarowałeś na lekcjach matematyki. Czego Jaś się nie nauczył, tego pan ___K___ nie umie. Teraz testy mają przyspieszyć do 5tys. na dzień, to tylko kwestią czasu będzie wykrywanie nowych przypadków z czterema zerami na końcu.
To jeszcze się dokształć z polskiego, bo "pacjęta", to my żadnego nie mamy, za to pacjentów - mnóstwo. Zanim więc zaczniesz kogoś pouczać - sam bądź pewnym, że błędów nie popełniasz... A rząd wie bardzo niewiele, niestety :-(
Wedle badań Uniwersytetu Michigan bycie lub nie-bycie "gramatycznym/ortograficznym  terminatorem" może nam wiele powiedzieć o czyjeś osobowości. Zauważono  negatywną korelację pomiędzy poziomem dobrego nastawienia do świata, a potrzebą wytykania cudzych błędów w piśmie. Introwertycy wytykają cudze błędy natychmiastowo, bagatelizując swoje. "Wykazano też, że ludzie o tzw. „zamkniętych umysłach” mają największe predyspozycje do wstąpienia w szeregi policji gramatycznej.""
Wedle badań Uniwersytetu Michigan bycie lub nie-bycie "gramatycznym/ortograficznym  terminatorem" może nam wiele powiedzieć o czyjeś osobowości. Zauważono  negatywną korelację pomiędzy poziomem dobrego nastawienia do świata, a potrzebą wytykania cudzych błędów w piśmie. Introwertycy wytykają cudze błędy natychmiastowo, bagatelizując swoje. "Wykazano też, że ludzie o tzw. „zamkniętych umysłach” mają największe predyspozycje do wstąpienia w szeregi policji gramatycznej."" rozwiń
Avatar
___K___ / 31 marca 2020 r. o 14:14
+1
Rząd miał ponad miesiąc żeby się przygotować do pandemii i oprócz zapewnień że jest przygotowany nie przygotował praktycznie nic. Nawet głupiego spirytusu do odkażania nie potrafił zapewnić! Bo czy jest płyn do dezynsekcji na Orlenie !
Nie do końca się zgodzę. Rząd wykosił konkurencję zakazując handlu na Allegro i OLXie środkami ochorny osobistej. Potem Orlen zaczął produkować swój płyn, który sprzedawano z najwyraźniej kilkusetprocentową marżą. Wprowadzono taksę medyczną dla aptek na przygotowywane tam środki dezynfekcyjne. Ogromną taksę. O ile się orientuje - ok.200 zł na litrowym, czy półlitrowym opakowaniu. Tak więc rząd zrobił sporo, żeby zapełnić budżet. A dla Polaków - gest Lichockiej.
Nie do końca się zgodzę. Rząd wykosił konkurencję zakazując handlu na Allegro i OLXie środkami ochorny osobistej. Potem Orlen zaczął produkować swój płyn, który sprzedawano z najwyraźniej kilkusetprocentową marżą. Wprowadzono taksę medyczną dla aptek na przygotowywane tam środki dezynfekcyjne. Ogromną taksę. O ile się orientuje - ok.200 zł na litrowym, czy półlitrowym opakowaniu. Tak więc rząd zrobił sporo, żeby zapełnić budżet. A dla Polaków - gest Lichockiej. rozwiń
Avatar
___K___ / 31 marca 2020 r. o 13:43
+1
O 3 TYGODNIE ZAMKNIĘTE GRANICE ZA PÓŹNO, brak nadzoru służb nad potencjalnymi nosicielami I spontaniczny "L0TDODOMU" - NAJWIĘKSZE BŁĘDY w PL....
Chyba po raz pierwszy sie z tobą zgodzę :-)
Avatar
___K___ / 1 kwietnia 2020 r. o 17:38
+2
Aaron, ktoś ci nicka shakował? Czy chciałeś zobaczyć jak leming funkcjonuje? I jak wytrzymałeś swój widok w lustrze? :p @___ K ____ A który rząd według ciebie przeszedł test CoronaVirusa? I w czym był lepszy. Chętnie poczytam. Co do liczby zarażonych, której nie "znasz". To już od prawie dwóch tygodni piszę, że po umieralności pacjętów w Polsce, to liczbę zarażonych należy przemnożyć przez 8 lub nawet 9. I tak byłaby to liczba bardzo optymistyczna. Ja to wiem, rząd to wie, a ty wagarowałeś na lekcjach matematyki. Czego Jaś się nie nauczył, tego pan ___K___ nie umie. Teraz testy mają przyspieszyć do 5tys. na dzień, to tylko kwestią czasu będzie wykrywanie nowych przypadków z czterema zerami na końcu.
To jeszcze się dokształć z polskiego, bo "pacjęta", to my żadnego nie mamy, za to pacjentów - mnóstwo. Zanim więc zaczniesz kogoś pouczać - sam bądź pewnym, że błędów nie popełniasz... A rząd wie bardzo niewiele, niestety :-(
Wedle badań Uniwersytetu Michigan bycie lub nie-bycie "gramatycznym/ortograficznym  terminatorem" może nam wiele powiedzieć o czyjeś osobowości. Zauważono  negatywną korelację pomiędzy poziomem dobrego nastawienia do świata, a potrzebą wytykania cudzych błędów w piśmie. Introwertycy wytykają cudze błędy natychmiastowo, bagatelizując swoje. "Wykazano też, że ludzie o tzw. „zamkniętych umysłach” mają największe predyspozycje do wstąpienia w szeregi policji gramatycznej.""
Zadziwiające, jak wiele można wyszukać wyników "badań" do uzasadnienia swojej indolencji... Gdybyś poświęcił ten czas na kształcenie - pisałbyś o wiele lepiej.Może nie poprawnie, ale na pewno lepiej, niż teraz.
Zadziwiające, jak wiele można wyszukać wyników "badań" do uzasadnienia swojej indolencji... Gdybyś poświęcił ten czas na kształcenie - pisałbyś o wiele lepiej.Może nie poprawnie, ale na pewno lepiej, niż teraz. rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 1 kwietnia 2020 r. o 10:18
+1
Aaron, ktoś ci nicka shakował? Czy chciałeś zobaczyć jak leming funkcjonuje? I jak wytrzymałeś swój widok w lustrze? :p @___ K ____ A który rząd według ciebie przeszedł test CoronaVirusa? I w czym był lepszy. Chętnie poczytam. Co do liczby zarażonych, której nie "znasz". To już od prawie dwóch tygodni piszę, że po umieralności pacjętów w Polsce, to liczbę zarażonych należy przemnożyć przez 8 lub nawet 9. I tak byłaby to liczba bardzo optymistyczna. Ja to wiem, rząd to wie, a ty wagarowałeś na lekcjach matematyki. Czego Jaś się nie nauczył, tego pan ___K___ nie umie. Teraz testy mają przyspieszyć do 5tys. na dzień, to tylko kwestią czasu będzie wykrywanie nowych przypadków z czterema zerami na końcu.
To jeszcze się dokształć z polskiego, bo "pacjęta", to my żadnego nie mamy, za to pacjentów - mnóstwo. Zanim więc zaczniesz kogoś pouczać - sam bądź pewnym, że błędów nie popełniasz... A rząd wie bardzo niewiele, niestety :-(
Wedle badań Uniwersytetu Michigan bycie lub nie-bycie "gramatycznym/ortograficznym  terminatorem" może nam wiele powiedzieć o czyjeś osobowości. Zauważono  negatywną korelację pomiędzy poziomem dobrego nastawienia do świata, a potrzebą wytykania cudzych błędów w piśmie. Introwertycy wytykają cudze błędy natychmiastowo, bagatelizując swoje. "Wykazano też, że ludzie o tzw. „zamkniętych umysłach” mają największe predyspozycje do wstąpienia w szeregi policji gramatycznej.""
Wedle badań Uniwersytetu Michigan bycie lub nie-bycie "gramatycznym/ortograficznym  terminatorem" może nam wiele powiedzieć o czyjeś osobowości. Zauważono  negatywną korelację pomiędzy poziomem dobrego nastawienia do świata, a potrzebą wytykania cudzych błędów w piśmie. Introwertycy wytykają cudze błędy natychmiastowo, bagatelizując swoje. "Wykazano też, że ludzie o tzw. „zamkniętych umysłach” mają największe predyspozycje do wstąpienia w szeregi policji gramatycznej."" rozwiń
Avatar
___K___ / 31 marca 2020 r. o 23:57
-2
filip75. specjalnie dla Ciebie caly art 31.3 "Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw."
@ konserwatysta  - daj spokój - on tu próbuje za uczonego uchodzić, a nie widzi, że LUB odnosi się do bezpieczeństwa lub porządku, a nie do rozporządzenia, o którym w tym artykule nawet nie ma mowy. Typowy PiSmatołek - nic nie wie, ale się "wymundrza" ;-)
@ konserwatysta  - daj spokój - on tu próbuje za uczonego uchodzić, a nie widzi, że LUB odnosi się do bezpieczeństwa lub porządku, a nie do rozporządzenia, o którym w tym artykule nawet nie ma mowy. Typowy PiSmatołek - nic nie wie, ale się "wymundrza" ;-) rozwiń
Avatar
___K___ / 31 marca 2020 r. o 23:51
-1
Uuuu... pan ___K___ okazał się polonistą. Stąd te braki w logicznym, usystematyzowanym matematycznym myśleniu. Proszę o podanie rządu na świecie, który lepiej zareagował na coronavirusa. A ten mi wyskakuje z ortografią. To zaspokoję twoją ciekawość z jęz. polskiego miałem ocenę... MIERNY. W sumie sam zastanawiam się, dlaczego przy takiej ocenie nie władam polszczyzną jak np. Wałęsa, Komorowski, czy nawet Kidawa-Błońska. No, ale mi nie zależało na ocenach, lecz wiedzy potrzebnej w przyszłej nauce. Na politechnice jęz. polski, jakby to ująć najlepiej i w języku zrozumiałym w lemingowym wulgarjęzyku: A na ch... mi to? No, dobrze wiesz, że zwisa mi polszczyzna. To teraz twoja kolej. Podaj rząd i przykłady lepszych działań. Ups! Niepogramatycznemu? Ale ty kształcony i pewnikiem wiesz o co mi i innym chodzi. I proszę, nie tworzyć fake newsów, typu: "...O ile się orientuję...". Bo ja na przyklad wiem, że na wytwarzanie środków dezynfekcyjnych rząd przekazał do ORLENU skonfiskowany i zalegający w magazynie spirytus. Źródło: TVP INFO. Jeżeli piszesz o cholendarnych marżach. To podaj precyzyjnie, gdzie te info podano.
O, ubodło? Braki w wykształceniu, zwłaszcza w zakresie języka ojczystego, trudno tłumaczyć ukończeniem szkoły technicznej. I to ty używasz języka, jaki wpierasz jakimś lemingom. Ja nie jestem fanem Platformy, ale umiem samodzielnie i logicznie myśleć, więc nie łykam całej tej PiSowskiej propagandowej papki. Natomiast co do mojej matematyki, to nie masz racji - znam ją dobrze, też mam wykształcenie techniczne i z matematyką pewnie mam więcej wspólnego, niż ty. Co do płynu Orlenu, to początkowo sprzedawano go w cenie 95 zł za 5-litrowy baniak przy cenie produkcji na poziomie 3,5 zł/l. Czyli szedł na stacjach w cenie mniej więcej 5,5 raza wyższej, niż koszty produkcji. A skoro do owej produkcji wykorzystano skonfiskowany spirytus (o ile można uznać TVP Info za wiarygodne źródło...), to znaczy, że cena 3,5 zł/l jest i tak przesadzona i Orlen zarobił na tym jeszcze więcej. Świetnie... I na koniec jeszcze jeden prztyczek - wyjaśnij, proszę, co oznacza "cholendarny"...
O, ubodło? Braki w wykształceniu, zwłaszcza w zakresie języka ojczystego, trudno tłumaczyć ukończeniem szkoły technicznej. I to ty używasz języka, jaki wpierasz jakimś lemingom. Ja nie jestem fanem Platformy, ale umiem samodzielnie i logicznie myśleć, więc nie łykam całej tej PiSowskiej propagandowej papki. Natomiast co do mojej matematyki, to nie masz racji - znam ją dobrze, też mam wykształcenie techniczne i z matematyką pewnie mam więcej wspólnego, niż ty. Co do płynu Orlenu, to początkowo sprzedawano go w cenie 95 zł za 5-... rozwiń
Avatar
konserwatysta / 31 marca 2020 r. o 21:15
+2
filip75. specjalnie dla Ciebie caly art 31.3 "Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw."
Avatar
fillip75 / 31 marca 2020 r. o 17:31
-1
@konserwatysta... czy raczej gimbusista... Potrafisz czytać ze zrozumieniem? Wyraźnie masz w artkule 31 pkt. napisane "...tylko w Ustawie...", a dalej masz drugi warunek łączony tzw. logicznym LUB "...i tylko wtedy, gdy...jego...bądź dla ochrony...zdrowia i... innych osób". Czyli art. 31.3 masz niespełniony warunek pierwszy ZERO, natomiast drugi masz spełniony JEDEN. A ponieważ łączy je LUB (OR) to wynik jest JEDEN. Prosta matematyka. Wyszczególniłem tylko te wyrazy, ktore obecnie są brane pod uwagę. Bo widzę, że całość to za dużo dla twych neuronów. Można na upartego zakwestionować demokrację, której Obywatele III RP oraz KODziści nie zauważyli w naszym kraju. Może dlatego, że nie spałowano ich, nie skopano i nie wybito oka kulą gumową jak to miało miejsce za Donalda Tuska.
@konserwatysta... czy raczej gimbusista... Potrafisz czytać ze zrozumieniem? Wyraźnie masz w artkule 31 pkt. napisane "...tylko w Ustawie...", a dalej masz drugi warunek łączony tzw. logicznym LUB "...i tylko wtedy, gdy...jego...bądź dla ochrony...zdrowia i... innych osób". Czyli art. 31.3 masz niespełniony warunek pierwszy ZERO, natomiast drugi masz spełniony JEDEN. A ponieważ łączy je LUB (OR) to wynik jest JEDEN. Prosta matematyka. Wyszczególniłem tylko te wyrazy, ktore obecnie są brane pod uwagę. Bo widzę, że całość t... rozwiń
Avatar
fillip75 / 31 marca 2020 r. o 16:37
0
Uuuu... pan ___K___ okazał się polonistą. Stąd te braki w logicznym, usystematyzowanym matematycznym myśleniu. Proszę o podanie rządu na świecie, który lepiej zareagował na coronavirusa. A ten mi wyskakuje z ortografią. To zaspokoję twoją ciekawość z jęz. polskiego miałem ocenę... MIERNY. W sumie sam zastanawiam się, dlaczego przy takiej ocenie nie władam polszczyzną jak np. Wałęsa, Komorowski, czy nawet Kidawa-Błońska. No, ale mi nie zależało na ocenach, lecz wiedzy potrzebnej w przyszłej nauce. Na politechnice jęz. polski, jakby to ująć najlepiej i w języku zrozumiałym w lemingowym wulgarjęzyku: A na ch... mi to? No, dobrze wiesz, że zwisa mi polszczyzna. To teraz twoja kolej. Podaj rząd i przykłady lepszych działań. Ups! Niepogramatycznemu? Ale ty kształcony i pewnikiem wiesz o co mi i innym chodzi. I proszę, nie tworzyć fake newsów, typu: "...O ile się orientuję...". Bo ja na przyklad wiem, że na wytwarzanie środków dezynfekcyjnych rząd przekazał do ORLENU skonfiskowany i zalegający w magazynie spirytus. Źródło: TVP INFO. Jeżeli piszesz o cholendarnych marżach. To podaj precyzyjnie, gdzie te info podano.
Uuuu... pan ___K___ okazał się polonistą. Stąd te braki w logicznym, usystematyzowanym matematycznym myśleniu. Proszę o podanie rządu na świecie, który lepiej zareagował na coronavirusa. A ten mi wyskakuje z ortografią. To zaspokoję twoją ciekawość z jęz. polskiego miałem ocenę... MIERNY. W sumie sam zastanawiam się, dlaczego przy takiej ocenie nie władam polszczyzną jak np. Wałęsa, Komorowski, czy nawet Kidawa-Błońska. No, ale mi nie zależało na ocenach, lecz wiedzy potrzebnej w przyszłej nauce. Na politechnice jęz. polski, jakby to ująć na... rozwiń
Avatar
konserwatysta / 31 marca 2020 r. o 14:18
+2
Konstytucja. Art. 31.3 "Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie ..." a nie w rozporządzeniu.
Avatar
___K___ / 31 marca 2020 r. o 14:14
+1
Rząd miał ponad miesiąc żeby się przygotować do pandemii i oprócz zapewnień że jest przygotowany nie przygotował praktycznie nic. Nawet głupiego spirytusu do odkażania nie potrafił zapewnić! Bo czy jest płyn do dezynsekcji na Orlenie !
Nie do końca się zgodzę. Rząd wykosił konkurencję zakazując handlu na Allegro i OLXie środkami ochorny osobistej. Potem Orlen zaczął produkować swój płyn, który sprzedawano z najwyraźniej kilkusetprocentową marżą. Wprowadzono taksę medyczną dla aptek na przygotowywane tam środki dezynfekcyjne. Ogromną taksę. O ile się orientuje - ok.200 zł na litrowym, czy półlitrowym opakowaniu. Tak więc rząd zrobił sporo, żeby zapełnić budżet. A dla Polaków - gest Lichockiej.
Nie do końca się zgodzę. Rząd wykosił konkurencję zakazując handlu na Allegro i OLXie środkami ochorny osobistej. Potem Orlen zaczął produkować swój płyn, który sprzedawano z najwyraźniej kilkusetprocentową marżą. Wprowadzono taksę medyczną dla aptek na przygotowywane tam środki dezynfekcyjne. Ogromną taksę. O ile się orientuje - ok.200 zł na litrowym, czy półlitrowym opakowaniu. Tak więc rząd zrobił sporo, żeby zapełnić budżet. A dla Polaków - gest Lichockiej. rozwiń
Avatar
___K___ / 31 marca 2020 r. o 14:11
-3
Aaron, ktoś ci nicka shakował? Czy chciałeś zobaczyć jak leming funkcjonuje? I jak wytrzymałeś swój widok w lustrze? :p @___ K ____ A który rząd według ciebie przeszedł test CoronaVirusa? I w czym był lepszy. Chętnie poczytam. Co do liczby zarażonych, której nie "znasz". To już od prawie dwóch tygodni piszę, że po umieralności pacjętów w Polsce, to liczbę zarażonych należy przemnożyć przez 8 lub nawet 9. I tak byłaby to liczba bardzo optymistyczna. Ja to wiem, rząd to wie, a ty wagarowałeś na lekcjach matematyki. Czego Jaś się nie nauczył, tego pan ___K___ nie umie. Teraz testy mają przyspieszyć do 5tys. na dzień, to tylko kwestią czasu będzie wykrywanie nowych przypadków z czterema zerami na końcu.
To jeszcze się dokształć z polskiego, bo "pacjęta", to my żadnego nie mamy, za to pacjentów - mnóstwo. Zanim więc zaczniesz kogoś pouczać - sam bądź pewnym, że błędów nie popełniasz... A rząd wie bardzo niewiele, niestety :-(
To jeszcze się dokształć z polskiego, bo "pacjęta", to my żadnego nie mamy, za to pacjentów - mnóstwo. Zanim więc zaczniesz kogoś pouczać - sam bądź pewnym, że błędów nie popełniasz... A rząd wie bardzo niewiele, niestety :-( rozwiń