Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

13 listopada 2013 r.
17:48
Edytuj ten wpis

Budżet obywatelski w Kraśniku. 2 mln zł do podziału

40 48 A A
We wtorek radni, wbrew burmistrzowi, zdecydowali, że inwestycje i zadania zgłoszone przez mieszkańcó
We wtorek radni, wbrew burmistrzowi, zdecydowali, że inwestycje i zadania zgłoszone przez mieszkańcó

Budżet obywatelski już od przyszłego roku. Zainteresowani mają czas na zgłaszanie pomysłów na miejskie wydatki do 15 stycznia

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– To jest dla mnie historyczna chwila. W proces decyzyjny zostali włączeni mieszkańcy miasta – cieszy się z decyzji kraśnickich radnych Jarosław Czerw, prezes Stowarzyszenia "Rozwój i Bezpieczeństwo”, który zainicjował stworzenie budżetu obywatelskiego.

We wtorek radni, wbrew burmistrzowi, zdecydowali, że inwestycje i zadania zgłoszone przez mieszkańców Kraśnika będą realizowane już w przyszłym roku. – Tak jak powiedział jeden z radnych podczas sesji, jest to ostatni moment, aby wprowadzić taki budżet i dopilnować, aby ta inicjatywa była realizowana – dodaje Czerw, który jest także wicestarostą kraśnickim (PO).

Budżet obywatelski popiera burmistrz Kraśnika. Ale on chciał wprowadzenia go dopiero w 2015 r. Uważa, że nie można tego robić na kolanie.

– Może pan Jarosław Czerw rozpoczął już kampanie wyborczą – mówi Mirosław Włodarczyk. – Takich rzeczy nie robi się teraz. Jest na to za późno.

– Jeśli jest już grunt do konsultacji z mieszkańcami, to 1,5 miesiąca to nie jest tak mało czasu – uważa Teresa Gutowska, która zajmowała się budżetem obywatelskim w Radzie Miasta Puławy. Choć jednocześnie zastrzega, że wszystko zależy od specyfiki miasta. – Trudno odnieść się do tego, w jakim stopniu mieszkańcy Kraśnika są na to przygotowani.

Tymczasem Urząd Miasta w Kraśniku ma zastrzeżenia prawne do przyjętej uchwały. – Zobaczymy, co dalej. Myślę, że wypowie się na ten temat nadzór wojewody – mówi burmistrz Kraśnika.

GŁÓWNIE ZAŁOŻENIA

* budżet obywatelski ma wynieść ok. 2 mln zł
* miasto zostało podzielone na cztery rejony. Każdy ma do rozdysponowania ok. 500 tys. zł
* propozycje wydatków może zgłosić każdy mieszkaniec, który skończył 16 lat a także organizacje pozarządowe z Kraśnika
* projekty mogą dotyczyć wszystkich spraw, które mieszczą się w kompetencjach gminy
* mieszkańcy mają czas na zgłaszanie projektów do 15 stycznia

Komentarze 48

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marysieńka / 14 grudnia 2013 o 22:17
0
Budżet obywatelski - zwykłe marnotrawstwo pieniędzy. Posłuży jedynie do dzielenia ludzi. Zbyt mała kwota na zbyt duży teren . Kto bliżej dzielacego ten bedzie korzystał. Ale skłócanie ludzi jest typowe dla PO. Łatwiej sie takimi rządzi.
Avatar
love / 4 grudnia 2013 o 20:24
0

Przecież to są grosze... to jest mały odsetek całego budżetu miasta... nic pewnie za to nie powstanie zensownego.

Avatar
Gość / 27 listopada 2013 o 12:14
0

A ja się lepiej wypowiadać nie będę :D


Lol znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizowanie
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
Gość / 26 listopada 2013 o 10:08
0

Hmmm...sama nie wiem.

Heh znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://daa.pl/lokaliz
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
Misia / 25 listopada 2013 o 18:36
0

Gra nie gra! Krasnik jest najwazniejszy, chyba kazdemu zależeć powinno, zeby się rozwijał, żeby była praca itp. a nie zeby był w stagnacji jak teraz, ale pisiorom to nie odpowiada, lepiej im, jak nie ma pracy, ale jest mega kolesiorstwo.

Avatar
Gość / 17 listopada 2013 o 10:40
0

Nowoczesna technika satelitarnego namierzania znajomych już w zasięgu ręki!
Wystarczy wejść na tą stronę: http://lokalize.pl/qukr
i wpisać numer osoby, którą chcesz namierzyć.
Pokaże się informacja, gdzie ona się znajduje i zdjęcie satelitarne

Avatar
gość / 17 listopada 2013 o 09:59
0

Wróble ćwierkają że żadnych uwag do uchwały w sprawie budżetu obywatelskiego nie ma. Jak w dziubku pisiorki?

Avatar
john / 16 listopada 2013 o 21:10
0

A dlaczego Czerw głowny inicjator nie wprowadzi budżetu obywatelskiego w Powiecie, jakoś o tym budżecie nie wspominał będąc przez lata sekretarzem...............

teraz gra na kampanię wyborczą

Budżet obywatelski ma wiele plusów i ja go generalnie popieram, ale nie da się zauważyć iż rozdrabnia on inwestycje i zaburza całościowe patrzenie na miasto.......................

Avatar
goście / 16 listopada 2013 o 10:21
0
Goście

Napisano 14 listopad 2013 - 18:06

Pani redaktor A. Antoń - Jucha po raz kolejny wprowadza czytelników w błąd podając nieprawdziwą informację jakie "2 miliony do podziału" . Pani redaktor nie wie Pani oczym pisze. Ta uchwała jako naruszająca prawo zostanie z hukiem uchylona i jak Pani wytłumaczy czytelnikom brak tych pieniędzy. Może Pani dorzuci autorowi tego bubla prawnego Czerwowi tą kasę. Wstyd.

Avatar
Gość / 16 listopada 2013 o 10:15
0

Nowoczesna technika satelitarnego namierzania znajomych już w zasięgu ręki!
Wystarczy wejść na tą stronę: http://lokalize.pl/qukr  i wpisać numer osoby, którą chcesz namierzyć.
Pokaże się informacja, gdzie ona się znajduje i zdjęcie satelitarne

Avatar
Marysieńka / 14 grudnia 2013 o 22:17
0
Budżet obywatelski - zwykłe marnotrawstwo pieniędzy. Posłuży jedynie do dzielenia ludzi. Zbyt mała kwota na zbyt duży teren . Kto bliżej dzielacego ten bedzie korzystał. Ale skłócanie ludzi jest typowe dla PO. Łatwiej sie takimi rządzi.
Avatar
love / 4 grudnia 2013 o 20:24
0

Przecież to są grosze... to jest mały odsetek całego budżetu miasta... nic pewnie za to nie powstanie zensownego.

Avatar
Gość / 27 listopada 2013 o 12:14
0

A ja się lepiej wypowiadać nie będę :D


Lol znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizowanie
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
Gość / 26 listopada 2013 o 10:08
0

Hmmm...sama nie wiem.

Heh znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://daa.pl/lokaliz
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
Misia / 25 listopada 2013 o 18:36
0

Gra nie gra! Krasnik jest najwazniejszy, chyba kazdemu zależeć powinno, zeby się rozwijał, żeby była praca itp. a nie zeby był w stagnacji jak teraz, ale pisiorom to nie odpowiada, lepiej im, jak nie ma pracy, ale jest mega kolesiorstwo.

Avatar
Gość / 17 listopada 2013 o 10:40
0

Nowoczesna technika satelitarnego namierzania znajomych już w zasięgu ręki!
Wystarczy wejść na tą stronę: http://lokalize.pl/qukr
i wpisać numer osoby, którą chcesz namierzyć.
Pokaże się informacja, gdzie ona się znajduje i zdjęcie satelitarne

Avatar
gość / 17 listopada 2013 o 09:59
0

Wróble ćwierkają że żadnych uwag do uchwały w sprawie budżetu obywatelskiego nie ma. Jak w dziubku pisiorki?

Avatar
john / 16 listopada 2013 o 21:10
0

A dlaczego Czerw głowny inicjator nie wprowadzi budżetu obywatelskiego w Powiecie, jakoś o tym budżecie nie wspominał będąc przez lata sekretarzem...............

teraz gra na kampanię wyborczą

Budżet obywatelski ma wiele plusów i ja go generalnie popieram, ale nie da się zauważyć iż rozdrabnia on inwestycje i zaburza całościowe patrzenie na miasto.......................

Avatar
goście / 16 listopada 2013 o 10:21
0
Goście

Napisano 14 listopad 2013 - 18:06

Pani redaktor A. Antoń - Jucha po raz kolejny wprowadza czytelników w błąd podając nieprawdziwą informację jakie "2 miliony do podziału" . Pani redaktor nie wie Pani oczym pisze. Ta uchwała jako naruszająca prawo zostanie z hukiem uchylona i jak Pani wytłumaczy czytelnikom brak tych pieniędzy. Może Pani dorzuci autorowi tego bubla prawnego Czerwowi tą kasę. Wstyd.

Avatar
Gość / 16 listopada 2013 o 10:15
0

Nowoczesna technika satelitarnego namierzania znajomych już w zasięgu ręki!
Wystarczy wejść na tą stronę: http://lokalize.pl/qukr  i wpisać numer osoby, którą chcesz namierzyć.
Pokaże się informacja, gdzie ona się znajduje i zdjęcie satelitarne

Zobacz wszystkie komentarze 48

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 4 3

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 3 2

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 19 11

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie. Teraz pan Michał chce złapać grafficiarzy dzięki zaoferowanym informatorom pieniądzom.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 4 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 6

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 1

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 6 15

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 2

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 2

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 3 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 7 4

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!