Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

13 listopada 2013 r.
17:48
Edytuj ten wpis

Budżet obywatelski w Kraśniku. 2 mln zł do podziału

40 48 A A
We wtorek radni, wbrew burmistrzowi, zdecydowali, że inwestycje i zadania zgłoszone przez mieszkańcó
We wtorek radni, wbrew burmistrzowi, zdecydowali, że inwestycje i zadania zgłoszone przez mieszkańcó

Budżet obywatelski już od przyszłego roku. Zainteresowani mają czas na zgłaszanie pomysłów na miejskie wydatki do 15 stycznia

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– To jest dla mnie historyczna chwila. W proces decyzyjny zostali włączeni mieszkańcy miasta – cieszy się z decyzji kraśnickich radnych Jarosław Czerw, prezes Stowarzyszenia "Rozwój i Bezpieczeństwo”, który zainicjował stworzenie budżetu obywatelskiego.

We wtorek radni, wbrew burmistrzowi, zdecydowali, że inwestycje i zadania zgłoszone przez mieszkańców Kraśnika będą realizowane już w przyszłym roku. – Tak jak powiedział jeden z radnych podczas sesji, jest to ostatni moment, aby wprowadzić taki budżet i dopilnować, aby ta inicjatywa była realizowana – dodaje Czerw, który jest także wicestarostą kraśnickim (PO).

Budżet obywatelski popiera burmistrz Kraśnika. Ale on chciał wprowadzenia go dopiero w 2015 r. Uważa, że nie można tego robić na kolanie.

– Może pan Jarosław Czerw rozpoczął już kampanie wyborczą – mówi Mirosław Włodarczyk. – Takich rzeczy nie robi się teraz. Jest na to za późno.

– Jeśli jest już grunt do konsultacji z mieszkańcami, to 1,5 miesiąca to nie jest tak mało czasu – uważa Teresa Gutowska, która zajmowała się budżetem obywatelskim w Radzie Miasta Puławy. Choć jednocześnie zastrzega, że wszystko zależy od specyfiki miasta. – Trudno odnieść się do tego, w jakim stopniu mieszkańcy Kraśnika są na to przygotowani.

Tymczasem Urząd Miasta w Kraśniku ma zastrzeżenia prawne do przyjętej uchwały. – Zobaczymy, co dalej. Myślę, że wypowie się na ten temat nadzór wojewody – mówi burmistrz Kraśnika.

GŁÓWNIE ZAŁOŻENIA

* budżet obywatelski ma wynieść ok. 2 mln zł
* miasto zostało podzielone na cztery rejony. Każdy ma do rozdysponowania ok. 500 tys. zł
* propozycje wydatków może zgłosić każdy mieszkaniec, który skończył 16 lat a także organizacje pozarządowe z Kraśnika
* projekty mogą dotyczyć wszystkich spraw, które mieszczą się w kompetencjach gminy
* mieszkańcy mają czas na zgłaszanie projektów do 15 stycznia

Komentarze 48

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marysieńka / 14 grudnia 2013 o 22:17
0
Budżet obywatelski - zwykłe marnotrawstwo pieniędzy. Posłuży jedynie do dzielenia ludzi. Zbyt mała kwota na zbyt duży teren . Kto bliżej dzielacego ten bedzie korzystał. Ale skłócanie ludzi jest typowe dla PO. Łatwiej sie takimi rządzi.
Avatar
love / 4 grudnia 2013 o 20:24
0

Przecież to są grosze... to jest mały odsetek całego budżetu miasta... nic pewnie za to nie powstanie zensownego.

Avatar
Gość / 27 listopada 2013 o 12:14
0

A ja się lepiej wypowiadać nie będę :D


Lol znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizowanie
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
Gość / 26 listopada 2013 o 10:08
0

Hmmm...sama nie wiem.

Heh znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://daa.pl/lokaliz
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
Misia / 25 listopada 2013 o 18:36
0

Gra nie gra! Krasnik jest najwazniejszy, chyba kazdemu zależeć powinno, zeby się rozwijał, żeby była praca itp. a nie zeby był w stagnacji jak teraz, ale pisiorom to nie odpowiada, lepiej im, jak nie ma pracy, ale jest mega kolesiorstwo.

Avatar
Gość / 17 listopada 2013 o 10:40
0

Nowoczesna technika satelitarnego namierzania znajomych już w zasięgu ręki!
Wystarczy wejść na tą stronę: http://lokalize.pl/qukr
i wpisać numer osoby, którą chcesz namierzyć.
Pokaże się informacja, gdzie ona się znajduje i zdjęcie satelitarne

Avatar
gość / 17 listopada 2013 o 09:59
0

Wróble ćwierkają że żadnych uwag do uchwały w sprawie budżetu obywatelskiego nie ma. Jak w dziubku pisiorki?

Avatar
john / 16 listopada 2013 o 21:10
0

A dlaczego Czerw głowny inicjator nie wprowadzi budżetu obywatelskiego w Powiecie, jakoś o tym budżecie nie wspominał będąc przez lata sekretarzem...............

teraz gra na kampanię wyborczą

Budżet obywatelski ma wiele plusów i ja go generalnie popieram, ale nie da się zauważyć iż rozdrabnia on inwestycje i zaburza całościowe patrzenie na miasto.......................

Avatar
goście / 16 listopada 2013 o 10:21
0
Goście

Napisano 14 listopad 2013 - 18:06

Pani redaktor A. Antoń - Jucha po raz kolejny wprowadza czytelników w błąd podając nieprawdziwą informację jakie "2 miliony do podziału" . Pani redaktor nie wie Pani oczym pisze. Ta uchwała jako naruszająca prawo zostanie z hukiem uchylona i jak Pani wytłumaczy czytelnikom brak tych pieniędzy. Może Pani dorzuci autorowi tego bubla prawnego Czerwowi tą kasę. Wstyd.

Avatar
Gość / 16 listopada 2013 o 10:15
0

Nowoczesna technika satelitarnego namierzania znajomych już w zasięgu ręki!
Wystarczy wejść na tą stronę: http://lokalize.pl/qukr  i wpisać numer osoby, którą chcesz namierzyć.
Pokaże się informacja, gdzie ona się znajduje i zdjęcie satelitarne

Avatar
Marysieńka / 14 grudnia 2013 o 22:17
0
Budżet obywatelski - zwykłe marnotrawstwo pieniędzy. Posłuży jedynie do dzielenia ludzi. Zbyt mała kwota na zbyt duży teren . Kto bliżej dzielacego ten bedzie korzystał. Ale skłócanie ludzi jest typowe dla PO. Łatwiej sie takimi rządzi.
Avatar
love / 4 grudnia 2013 o 20:24
0

Przecież to są grosze... to jest mały odsetek całego budżetu miasta... nic pewnie za to nie powstanie zensownego.

Avatar
Gość / 27 listopada 2013 o 12:14
0

A ja się lepiej wypowiadać nie będę :D


Lol znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizowanie
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
Gość / 26 listopada 2013 o 10:08
0

Hmmm...sama nie wiem.

Heh znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://daa.pl/lokaliz
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
Misia / 25 listopada 2013 o 18:36
0

Gra nie gra! Krasnik jest najwazniejszy, chyba kazdemu zależeć powinno, zeby się rozwijał, żeby była praca itp. a nie zeby był w stagnacji jak teraz, ale pisiorom to nie odpowiada, lepiej im, jak nie ma pracy, ale jest mega kolesiorstwo.

Avatar
Gość / 17 listopada 2013 o 10:40
0

Nowoczesna technika satelitarnego namierzania znajomych już w zasięgu ręki!
Wystarczy wejść na tą stronę: http://lokalize.pl/qukr
i wpisać numer osoby, którą chcesz namierzyć.
Pokaże się informacja, gdzie ona się znajduje i zdjęcie satelitarne

Avatar
gość / 17 listopada 2013 o 09:59
0

Wróble ćwierkają że żadnych uwag do uchwały w sprawie budżetu obywatelskiego nie ma. Jak w dziubku pisiorki?

Avatar
john / 16 listopada 2013 o 21:10
0

A dlaczego Czerw głowny inicjator nie wprowadzi budżetu obywatelskiego w Powiecie, jakoś o tym budżecie nie wspominał będąc przez lata sekretarzem...............

teraz gra na kampanię wyborczą

Budżet obywatelski ma wiele plusów i ja go generalnie popieram, ale nie da się zauważyć iż rozdrabnia on inwestycje i zaburza całościowe patrzenie na miasto.......................

Avatar
goście / 16 listopada 2013 o 10:21
0
Goście

Napisano 14 listopad 2013 - 18:06

Pani redaktor A. Antoń - Jucha po raz kolejny wprowadza czytelników w błąd podając nieprawdziwą informację jakie "2 miliony do podziału" . Pani redaktor nie wie Pani oczym pisze. Ta uchwała jako naruszająca prawo zostanie z hukiem uchylona i jak Pani wytłumaczy czytelnikom brak tych pieniędzy. Może Pani dorzuci autorowi tego bubla prawnego Czerwowi tą kasę. Wstyd.

Avatar
Gość / 16 listopada 2013 o 10:15
0

Nowoczesna technika satelitarnego namierzania znajomych już w zasięgu ręki!
Wystarczy wejść na tą stronę: http://lokalize.pl/qukr  i wpisać numer osoby, którą chcesz namierzyć.
Pokaże się informacja, gdzie ona się znajduje i zdjęcie satelitarne

Zobacz wszystkie komentarze 48

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubartów: Będą odnawiać park. Chcą przy okazji "ograniczyć problem związany z bytowaniem ptaków"

Lubartów: Będą odnawiać park. Chcą przy okazji "ograniczyć problem związany z bytowaniem ptaków" 0 0

Nowe alejki, monitoring, trasa dla biegaczy, odnowiona roślinność czy oczyszczony staw parkowy – to tylko niektóre punkty na liście zaplanowanych prac. Przetarg na wykonanie prac w Miejskim Parku już został ogłoszony.

Lublin: Straż Miejska będzie kontrolować osiedlowe śmietniki. Po skargach mieszkańców

Lublin: Straż Miejska będzie kontrolować osiedlowe śmietniki. Po skargach mieszkańców 12 1

Straż Miejska zaczyna masowe kontrole osiedlowych śmietników. Sprawdzi, czy do pojemników na odpady mieszkańców, których opróżnianie zleca miasto, nie są podrzucane śmieci ze sklepów, które muszą mieć własne kontenery. Zdecydowana większość spośród odwiedzonych już sklepów była na bakier z prawem.

Piłkarki Górnika Łęczna wróciły na właściwe tory

Piłkarki Górnika Łęczna wróciły na właściwe tory 0 0

Górnik Łęczna znowu na właściwych torach. Podopieczne Piotra Mazurkiewicza rozgromiły Mitech Żywiec

Środki na rewitalizację pałacu w Radzyniu Podlaskim są w zasięgu ręki

Środki na rewitalizację pałacu w Radzyniu Podlaskim są w zasięgu ręki 2 7

W ciągu dwóch najbliższych tygodni Zarząd Województwa Lubelskiego ponownie rozpatrzy wniosek Radzynia Podlaskiego na rewitalizację miasta, w tym Pałacu Potockich. To wynik wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Spektakl taneczny "cph4" w Centrum Kultury
22 marca 2019, 19:00

Spektakl taneczny "cph4" w Centrum Kultury 0 0

Lubelski Teatr Tańca zaprasza do Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) na pokaz spektaklu "cph4" z choreografią Jacka Łumińskiego. Wydarzenie odbędzie się 22 marca o godz. 19.

TBV II Start i U!NB AZS UMCS zakończyli zmagania w sezonie zasadniczym

TBV II Start i U!NB AZS UMCS zakończyli zmagania w sezonie zasadniczym 0 0

U!NB AZS UMCS Lublin kończy sezon zwycięstwem. Oba nasze zespoły zakwalifikowały się do fazy play-off

Nowy dyrektor w lubelskim Ratuszu

Nowy dyrektor w lubelskim Ratuszu 3 16

Rozstrzygnięty został konkurs na szefa nowego wydziału w Urzędzie Miasta Lublin. Na czele Wydziału Zarządzania Ruchem i Mobilnością stanie Dariusz Działo, były komendant wojewódzki policji w Lublinie.

Zrobili na pustkowiu nowoczesne przejście i przystanki. Chodników i komunikacji brak [wideo]
galeria
film

Zrobili na pustkowiu nowoczesne przejście i przystanki. Chodników i komunikacji brak [wideo] 151 16

W nowoczesne przejście dla pieszych i dwa przystanki w szczerym polu gmina zainwestowała w 2017 roku. A publicznej komunikacji jak nie było, tak nie ma. – Bez tego przejścia i przystanków nie byłoby dofinansowania remontu drogi – argumentują samorządowcy

Ryki: Chcieli ukraść paliwo, a skończyli w policyjnym areszcie

Ryki: Chcieli ukraść paliwo, a skończyli w policyjnym areszcie 0 0

Złodzieje paliwa wpadli w powiecie ryckim po pościgu policyjnym. Wcześniej 19- i 20-latek uszkodzili także samochody ciężarowe. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

Słoneczny Wrotków w remoncie. Woda będzie podgrzewana. Co jeszcze się zmieni?

Słoneczny Wrotków w remoncie. Woda będzie podgrzewana. Co jeszcze się zmieni? 30 12

Ustawione są już nowe niecki basenów ośrodka Słoneczny Wrotków, odnawianego przed czerwcowym otwarciem. Jego zarządca zapewnia, że zdąży na czas, choć od nowa musi szukać firmy, która odnowi zjeżdżalnie. Poprzedni wykonawca wziął zlecenie, ale nie wywiązał się z umowy

Michał Paluch (Motor): Cały czas jesteśmy w grze o awans

Michał Paluch (Motor): Cały czas jesteśmy w grze o awans 1 4

Rozmowa z Michałem Paluchem, zawodnikiem Motor Lublin

Koncert Limboski vs Bowie w Nałęczowie
22 marca 2019, 19:30

Koncert Limboski vs Bowie w Nałęczowie 0 0

Interpretacje utworów Davida Bowiego w wykonaniu Limboskiego usłyszymy w nałęczowskiej Kawiarni Lipowej (ul. Lipowa 43). Koncert będzie miał miejsce w piątek, 22 marca o godz. 19.30.

Festiwal reportażu w Radiu Lublin
19 marca 2019, 10:00

Festiwal reportażu w Radiu Lublin 0 0

Już po raz czwarty w Radiu Lublin odbywa się Festiwal Reportażu.

Papierosy w przerośniętej bułce z masłem. Celnicy przecierali oczy ze zdumienia [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Papierosy w przerośniętej bułce z masłem. Celnicy przecierali oczy ze zdumienia [zdjęcia, wideo] 430 7

Funkcjonariusze KAS z kolejowego przejścia granicznego w Dorohusku znaleźli papierosy w… bułce z masłem

Przyszedł kompletnie pijany do sądu. Sędzia surowo go ukarał

Przyszedł kompletnie pijany do sądu. Sędzia surowo go ukarał 0 4

35-letni mężczyzna miał odpowiadać przed sądem. Okazało się, że jest kompletnie pijany.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!