Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

6 listopada 2013 r.
19:36
Edytuj ten wpis

Kraśnik: Żołnierze Wyklęci kontra partyzant z pepeszą

10 177 A A
 (Maciej Kaczanowski)
(Maciej Kaczanowski)

Z jednej strony rondo Żołnierzy Wyklętych. Z drugiej – pomnik partyzanta z pepeszą. Radni: Trzeba go zburzyć lub zamknąć w muzeum. Albo przebrać za akowca!

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rondo u zbiegu ulic Struga, Lubelskiej i Mostowej w Kraśniku będzie nosić imię Żołnierzy Wyklętych – zdecydowali radni. Problem w tym, że niedaleko stoi pomnik poświęcony partyzantom powiatu kraśnickiego z lat 1940–1944.

– Monument został odsłonięty w 1967 roku – mówi Ewa Wichrowska, zastępca kierownika Muzeum Regionalnego w Kraśniku. – Partyzant z tego pomnika jak dzierżył pepeszę, tak w dalszym ciągu ją trzyma – dodaje.

– Powinniśmy zastanowić się, czy nie zmienić rangi tego pomnika – zastanawia się radny Tomasz Saj (PiS).

– Pomnik nie koresponduje z nazwą Żołnierzy Wyklętych, więc należałoby coś z tym zrobić – sugeruje radny Zbigniew Bartysiak (PiS). – Może monument należałoby wyburzyć, albo przenieść do muzeum?

Nie wszyscy podzielają jednak tę opinię. – Powinien zostać w tym miejscu – przekonuje radny niezrzeszony Tadeusz Bartoś, który złożył wniosek, aby rondo sąsiadujące z kontrowersyjnym partyzantem miało za patrona Żołnierzy Wyklętych. – Czy ten pomnik komuś przeszkadza? – dopytuje.

Jeszcze inną propozycję ma lewicowy radny Tadeusz Członka: – Sądzę, że ten partyzant powinien reprezentować polskiego partyzanta. Może do obecnych napisów dodać tablicę AK i Narodowych Sił Zbrojnych? Oczywiście zamiast pepeszy żołnierz mógłby mieć inną broń, a na głowie rogatywkę.

Kozłówka, gdzie jest Galeria Sztuki Socrealizmu i gdzie ewentualnie pomnik partyzanta z pepeszą mógłby zostać przeniesiony, nie mówi nie. – Skoro mamy Włodzimierza Lenina z Poronina i Bolesława Bieruta z Lublina, to miejsce dla partyzanta z Kraśnika też by się znalazło – mówi Monika Januszek z Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.


Komentarze 177

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marek Obuchowicz / 3 marca 2014 o 21:12
0

"widocznie zasłużyli !

 z moich dziadków nikt nie był zesłany na Sybir"

no doskonałe rozpoznanie kontekstu sytuacji geo-politycznej !

banderowcy - to Al i GL !

kto ci nahapał w tą mózgownice takiej prawdy ?

Oczywiście że się zasłużył. Był nauczycielem w gimnazjum i harcmistrzem.

Przeciętniaków nie brali. Bardzo mi przykro. Widzę ,że nie ma z kim dyskutować.

Odpisuje postronnym ,żeby wiedzieli jaka jest prawda.

Oczywiście że się zasłużył. Był nauczycielem w gimnazjum i harcmistrzem.

Przeciętniaków nie brali. Bardzo mi przykro. Widzę ,że nie ma z kim dyskutować.

Odpisuje postronnym ,żeby wiedzieli jaka jest prawda.

rozwiń
Avatar
jon / 2 marca 2014 o 01:01
0

Czytając takie wypowiedzi jak ta dochodzi się do wniosku, że na pewno potrzebna historyczna reedukacja - już widać "kwiatki" okrojonych przez Tuska lekcji historii. Młodego boli, że żołnierze APZ strzelali do "polskiego żołnierza" (w domyśle: do UB, KBW, MO, rzadziej do LWP), a już nie boli go, że ci w/w strzelali do swoich rodaków (tzw. "moralność Kaliego"). Nazwać kogoś "ścierwem" za to, że walczył, byś mógł żyć w wolnej, niepodległej i demokratycznej Polsce jest prymitywne i chamskie, i świadczy o twoim naprawdę młodym wieku. Czy tając twój wpis tow. Bierut czy Moczar byliby z ciebie dumni ...

czy demokratyczna II RP była tym szczytowym osiągnięciem cywilizacji i spełnieniem wszystkich polaków ?

czy demokratyczna II RP była tym szczytowym osiągnięciem cywilizacji i spełnieniem wszystkich polaków ?

rozwiń
Avatar
jon / 2 marca 2014 o 00:52
0

W obecnych czasach gloryfikowanie AL/GL przy jednoczesnym deprecjonowaniu AK/NSZ/BCh to tak jak by twierdzenie, że Ziemia jest płaska. Owszem - można, ale i tak się wyjdzie na idiotę :) Mimo prób zaklinania rzeczywistości faktów historycznych nie zmienimy: 2% bojówek komunistycznych w stosunku do 98% reszty partyzantów mówi samo za siebie: nieuzasadnione plucie i oczernianie tego nie zmieni. Pokazuje nam jednak niezbicie, iż bardzo potrzebna jest w społeczeństwie Obywatelska Edukacja Historyczny - tu 45 lat komuny wyrządziło w umysłach rodaków olbrzymie zniszczenia i zakłamało obraz rzeczywistości. Oczywiście - nie wszystko było kryształowe, i zdarzały się takie kontrowersyjne postaci jak "Bury" czy 'Ogień". Jednak po to jest rzeczowa i merytoryczna dyskusja, by rzeczy takie wyjaśniać. Powtarzam: MERYTORYCZNA, a nie "gdzieś tam kiedyś od kogoś słyszałem, że ktoś kradł". Rzeczą oczywistą jest, że Antykomunistyczne Podziemie Zbrojne zwalczało komunistyczną władzę, aparat terroru, osoby kolaborujące z nią - zapraszam do rzeczowej dyskusji.

co bierzesz ?

co bierzesz ?

rozwiń
Avatar
leoncio / 2 marca 2014 o 00:50
0

Do -jo- mój dziadek nie dostał ziemi z reformy rolnej, bo go we wrześniu 39r bolszewicy wywieźli do kopalni za Kaukaz, skąd nigdy nie wrócił, a babcie z 4 dzieci na Syberię. Nie mierz wszystkich swoja miarą . Pseudopartyzanci oczywiscie byli - bandyci w większości z GL i AL., robiący później kariery w PRL-u, jak wcześniej wymieniany Bolesław Cień Kaźmierak Kowalski i wielu innych. Może  wieczorami przeliczasz zrabowane pierścionki i otrzymane medale?

no doskonałe rozpoznanie kontekstu sytuacji geo-politycznej !

banderowcy - to Al i GL !

kto ci nahapał w tą mózgownice takiej prawdy ?

no doskonałe rozpoznanie kontekstu sytuacji geo-politycznej !

banderowcy - to Al i GL !

kto ci nahapał w tą mózgownice takiej prawdy ?

rozwiń
Avatar
jon / 2 marca 2014 o 00:43
0

Sugerował bym Państwu zwrócić uwagę na ostatnie zdanie: to pisał albo skrajny idiota, albo zatwardziały komunista, który nachapał się za PRL-u, i teraz nie może się dostosować do reguł demokracji. Apele o pisanie konkretów (a nie zasłyszanych baśni z tysiąca i jednej nocy) trafiają w próżnię, ale czego się spodziewać po człowieku, tkwiącym mentalnie w PRL ?

głupku ! czego się nahapał w PRL -u - jak był tylko ocet  ?!

głupku ! czego się nahapał w PRL -u - jak był tylko ocet  ?!

rozwiń
Avatar
jon / 2 marca 2014 o 00:30
0

Do -jo- mój dziadek nie dostał ziemi z reformy rolnej, bo go we wrześniu 39r bolszewicy wywieźli do kopalni za Kaukaz, skąd nigdy nie wrócił, a babcie z 4 dzieci na Syberię. Nie mierz wszystkich swoja miarą . Pseudopartyzanci oczywiscie byli - bandyci w większości z GL i AL., robiący później kariery w PRL-u, jak wcześniej wymieniany Bolesław Cień Kaźmierak Kowalski i wielu innych. Może  wieczorami przeliczasz zrabowane pierścionki i otrzymane medale?

widocznie zasłużyli !

 z moich dziadków nikt nie był zesłany na Sybir

widocznie zasłużyli !

 z moich dziadków nikt nie był zesłany na Sybir

rozwiń
Avatar
jon / 2 marca 2014 o 00:17
0

A ja bym chciał znać z imienia i nazwiska gierojów, co to w internecie tylko pluć potrafią, a nazwiskiem się podpisać to jakoś żaden odwagi nie ma.

podpisz się  !

Avatar
komunista / 1 marca 2014 o 08:33
0

(...)Swój udział zapowiedziało już ponad 450 osób w tym młodzież szkolna.(...)

Spęd pod presją jak kiedyś na pochody pierwszomajowe :P

Stare wraca!

Avatar
antykomunista / 28 lutego 2014 o 20:13
0

W sobotę, 1 marca, już po raz czwarty będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W ramach obchodów Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w Kraśniku o 15:30 nastąpi odsłonięcia tablicy z nazwą ronda im. Żołnierzy Wyklętych.

Następnie uczestnicy uroczystości przejdą do kościoła rektoralnego p.w. Świętego Ducha na mszę świętą o godz. 16:00.  Po niej około godziny 17:00 nastąpi przemarsz szlakiem miejsc pamięci spod grobu ks. Stanisława Zielińskiego  pod Krzyż Katyński na cmentarzu parafialnym. Tam odbędzie się apel poległych, a na znak pamięci o nich kilkaset białych i czerwonych zniczy ułożonych zostanie w kotwicę - symbol Polski Walczącej.

Zachęcamy do wywieszenia w tym dniu flagi państwowej i udziału w uroczystościach – mówi burmistrz Mirosław Włodarczyk.

Uroczystościom towarzyszyć  będą też wystawy poświęcone Żołnierzom Wyklętym przygotowane wspólnie z Fundacją Niepodległości. Ekspozycje z ich biogramami oglądać będziemy mogli na dolnym holu w Centrum Kultury i Promocji oraz na rynku w Kraśniku.

3 marca w Sali kinowej CKiP odbędzie się projekcja filmów „Z archiwum IPN". Seans rozpocznie się o godzinie 10:00. Wstęp na projekcję jest wolny. Swój udział zapowiedziało już ponad 450 osób w tym młodzież szkolna. Po filmie o działalności podziemia antykomunistycznego opowie podkomendny  mjr Hieronima Dekutowskiego ps. "ZAPORA",  Zbigniew Matysiak ps. "Kowboj".

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" ustanowił z inicjatywy śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w 2011 r. parlament "w hołdzie Żołnierzom Wyklętym - bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób przeciwstawili się  sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu".

Współorganizatorami tegorocznych uroczystości wraz z Miastem Kraśnik są Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Instytut Pamięci Narodowej, Archiwum Państwowe w Lublinie – Oddział Kraśnik, Fundacja Niepodległości, ZHR, Narodowe Siły Zbrojne, Narodowy Kraśnik, klub Historyczny im. Armii Krajowej.

W sobotę, 1 marca, już po raz czwarty będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W ramach obchodów Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w Kraśniku o 15:30 nastąpi odsłonięcia tablicy z nazwą ronda im. Żołnierzy Wyklętych.

Nas... rozwiń

Avatar
E.P. / 22 lutego 2014 o 09:05
0
W tej sprawie i w tak małym środowisku nie licz na zwierzenia jeszcze żyjących żołnierzy AK, tym bardziej że również żyją siostra i brat zastrzelonego milicjanta.
Avatar
Marek Obuchowicz / 3 marca 2014 o 21:12
0

"widocznie zasłużyli !

 z moich dziadków nikt nie był zesłany na Sybir"

no doskonałe rozpoznanie kontekstu sytuacji geo-politycznej !

banderowcy - to Al i GL !

kto ci nahapał w tą mózgownice takiej prawdy ?

Oczywiście że się zasłużył. Był nauczycielem w gimnazjum i harcmistrzem.

Przeciętniaków nie brali. Bardzo mi przykro. Widzę ,że nie ma z kim dyskutować.

Odpisuje postronnym ,żeby wiedzieli jaka jest prawda.

Oczywiście że się zasłużył. Był nauczycielem w gimnazjum i harcmistrzem.

Przeciętniaków nie brali. Bardzo mi przykro. Widzę ,że nie ma z kim dyskutować.

Odpisuje postronnym ,żeby wiedzieli jaka jest prawda.

rozwiń
Avatar
jon / 2 marca 2014 o 01:01
0

Czytając takie wypowiedzi jak ta dochodzi się do wniosku, że na pewno potrzebna historyczna reedukacja - już widać "kwiatki" okrojonych przez Tuska lekcji historii. Młodego boli, że żołnierze APZ strzelali do "polskiego żołnierza" (w domyśle: do UB, KBW, MO, rzadziej do LWP), a już nie boli go, że ci w/w strzelali do swoich rodaków (tzw. "moralność Kaliego"). Nazwać kogoś "ścierwem" za to, że walczył, byś mógł żyć w wolnej, niepodległej i demokratycznej Polsce jest prymitywne i chamskie, i świadczy o twoim naprawdę młodym wieku. Czy tając twój wpis tow. Bierut czy Moczar byliby z ciebie dumni ...

czy demokratyczna II RP była tym szczytowym osiągnięciem cywilizacji i spełnieniem wszystkich polaków ?

czy demokratyczna II RP była tym szczytowym osiągnięciem cywilizacji i spełnieniem wszystkich polaków ?

rozwiń
Avatar
jon / 2 marca 2014 o 00:52
0

W obecnych czasach gloryfikowanie AL/GL przy jednoczesnym deprecjonowaniu AK/NSZ/BCh to tak jak by twierdzenie, że Ziemia jest płaska. Owszem - można, ale i tak się wyjdzie na idiotę :) Mimo prób zaklinania rzeczywistości faktów historycznych nie zmienimy: 2% bojówek komunistycznych w stosunku do 98% reszty partyzantów mówi samo za siebie: nieuzasadnione plucie i oczernianie tego nie zmieni. Pokazuje nam jednak niezbicie, iż bardzo potrzebna jest w społeczeństwie Obywatelska Edukacja Historyczny - tu 45 lat komuny wyrządziło w umysłach rodaków olbrzymie zniszczenia i zakłamało obraz rzeczywistości. Oczywiście - nie wszystko było kryształowe, i zdarzały się takie kontrowersyjne postaci jak "Bury" czy 'Ogień". Jednak po to jest rzeczowa i merytoryczna dyskusja, by rzeczy takie wyjaśniać. Powtarzam: MERYTORYCZNA, a nie "gdzieś tam kiedyś od kogoś słyszałem, że ktoś kradł". Rzeczą oczywistą jest, że Antykomunistyczne Podziemie Zbrojne zwalczało komunistyczną władzę, aparat terroru, osoby kolaborujące z nią - zapraszam do rzeczowej dyskusji.

co bierzesz ?

co bierzesz ?

rozwiń
Avatar
leoncio / 2 marca 2014 o 00:50
0

Do -jo- mój dziadek nie dostał ziemi z reformy rolnej, bo go we wrześniu 39r bolszewicy wywieźli do kopalni za Kaukaz, skąd nigdy nie wrócił, a babcie z 4 dzieci na Syberię. Nie mierz wszystkich swoja miarą . Pseudopartyzanci oczywiscie byli - bandyci w większości z GL i AL., robiący później kariery w PRL-u, jak wcześniej wymieniany Bolesław Cień Kaźmierak Kowalski i wielu innych. Może  wieczorami przeliczasz zrabowane pierścionki i otrzymane medale?

no doskonałe rozpoznanie kontekstu sytuacji geo-politycznej !

banderowcy - to Al i GL !

kto ci nahapał w tą mózgownice takiej prawdy ?

no doskonałe rozpoznanie kontekstu sytuacji geo-politycznej !

banderowcy - to Al i GL !

kto ci nahapał w tą mózgownice takiej prawdy ?

rozwiń
Avatar
jon / 2 marca 2014 o 00:43
0

Sugerował bym Państwu zwrócić uwagę na ostatnie zdanie: to pisał albo skrajny idiota, albo zatwardziały komunista, który nachapał się za PRL-u, i teraz nie może się dostosować do reguł demokracji. Apele o pisanie konkretów (a nie zasłyszanych baśni z tysiąca i jednej nocy) trafiają w próżnię, ale czego się spodziewać po człowieku, tkwiącym mentalnie w PRL ?

głupku ! czego się nahapał w PRL -u - jak był tylko ocet  ?!

głupku ! czego się nahapał w PRL -u - jak był tylko ocet  ?!

rozwiń
Avatar
jon / 2 marca 2014 o 00:30
0

Do -jo- mój dziadek nie dostał ziemi z reformy rolnej, bo go we wrześniu 39r bolszewicy wywieźli do kopalni za Kaukaz, skąd nigdy nie wrócił, a babcie z 4 dzieci na Syberię. Nie mierz wszystkich swoja miarą . Pseudopartyzanci oczywiscie byli - bandyci w większości z GL i AL., robiący później kariery w PRL-u, jak wcześniej wymieniany Bolesław Cień Kaźmierak Kowalski i wielu innych. Może  wieczorami przeliczasz zrabowane pierścionki i otrzymane medale?

widocznie zasłużyli !

 z moich dziadków nikt nie był zesłany na Sybir

widocznie zasłużyli !

 z moich dziadków nikt nie był zesłany na Sybir

rozwiń
Avatar
jon / 2 marca 2014 o 00:17
0

A ja bym chciał znać z imienia i nazwiska gierojów, co to w internecie tylko pluć potrafią, a nazwiskiem się podpisać to jakoś żaden odwagi nie ma.

podpisz się  !

Avatar
komunista / 1 marca 2014 o 08:33
0

(...)Swój udział zapowiedziało już ponad 450 osób w tym młodzież szkolna.(...)

Spęd pod presją jak kiedyś na pochody pierwszomajowe :P

Stare wraca!

Avatar
antykomunista / 28 lutego 2014 o 20:13
0

W sobotę, 1 marca, już po raz czwarty będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W ramach obchodów Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w Kraśniku o 15:30 nastąpi odsłonięcia tablicy z nazwą ronda im. Żołnierzy Wyklętych.

Następnie uczestnicy uroczystości przejdą do kościoła rektoralnego p.w. Świętego Ducha na mszę świętą o godz. 16:00.  Po niej około godziny 17:00 nastąpi przemarsz szlakiem miejsc pamięci spod grobu ks. Stanisława Zielińskiego  pod Krzyż Katyński na cmentarzu parafialnym. Tam odbędzie się apel poległych, a na znak pamięci o nich kilkaset białych i czerwonych zniczy ułożonych zostanie w kotwicę - symbol Polski Walczącej.

Zachęcamy do wywieszenia w tym dniu flagi państwowej i udziału w uroczystościach – mówi burmistrz Mirosław Włodarczyk.

Uroczystościom towarzyszyć  będą też wystawy poświęcone Żołnierzom Wyklętym przygotowane wspólnie z Fundacją Niepodległości. Ekspozycje z ich biogramami oglądać będziemy mogli na dolnym holu w Centrum Kultury i Promocji oraz na rynku w Kraśniku.

3 marca w Sali kinowej CKiP odbędzie się projekcja filmów „Z archiwum IPN". Seans rozpocznie się o godzinie 10:00. Wstęp na projekcję jest wolny. Swój udział zapowiedziało już ponad 450 osób w tym młodzież szkolna. Po filmie o działalności podziemia antykomunistycznego opowie podkomendny  mjr Hieronima Dekutowskiego ps. "ZAPORA",  Zbigniew Matysiak ps. "Kowboj".

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" ustanowił z inicjatywy śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w 2011 r. parlament "w hołdzie Żołnierzom Wyklętym - bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób przeciwstawili się  sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu".

Współorganizatorami tegorocznych uroczystości wraz z Miastem Kraśnik są Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Instytut Pamięci Narodowej, Archiwum Państwowe w Lublinie – Oddział Kraśnik, Fundacja Niepodległości, ZHR, Narodowe Siły Zbrojne, Narodowy Kraśnik, klub Historyczny im. Armii Krajowej.

W sobotę, 1 marca, już po raz czwarty będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W ramach obchodów Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w Kraśniku o 15:30 nastąpi odsłonięcia tablicy z nazwą ronda im. Żołnierzy Wyklętych.

Nas... rozwiń

Avatar
E.P. / 22 lutego 2014 o 09:05
0
W tej sprawie i w tak małym środowisku nie licz na zwierzenia jeszcze żyjących żołnierzy AK, tym bardziej że również żyją siostra i brat zastrzelonego milicjanta.
Zobacz wszystkie komentarze 177

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Malarzowi ogrodów. Wasylówka dla Bazylego Albiczuka
galeria

Malarzowi ogrodów. Wasylówka dla Bazylego Albiczuka 0 0

Dąbrowica Mała pamięta o Bazylim Albiczuku. Jak co roku, w rocznicę śmierci malarza zorganizowano Wasylówkę.

4Dreamers w Galerii Plaza w Lublinie
28 lipca 2018, 14:00

4Dreamers w Galerii Plaza w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Empik mieszczący się w Galerii Plaza (ul. Lipowa 13) zaprasza miłośników dobrej muzyki na spotkanie z członkami młodego zespołu 4Dreamers. Artyści pojawią się w Lublinie 28 lipca o godz. 14.

Kolejna grupa zawodowa ze szpitala przy Jaczewskiego w Lublinie chce podwyżek płac

Kolejna grupa zawodowa ze szpitala przy Jaczewskiego w Lublinie chce podwyżek płac 5 0

1400 zł brutto podwyżki chcą technicy elektroradiologii ze szpitala przy Jaczewskiego. – Szpital najwięcej zarabia na badaniach, które wykonujemy. A paradoksalnie zyski, które my wypracowaliśmy, pójdą na realizację porozumienia z pielęgniarkami – denerwują się technicy elektroradiologii.

Alarm 24: Ktoś zrobił sobie dzikie śmietnisko na Felinie
galeria

Alarm 24: Ktoś zrobił sobie dzikie śmietnisko na Felinie 0 0

Zdjęcia śmieci wyrzuconych na drodze w lasku między akademikami a Felinem przysłała do nas Czytelniczka.

Lublin: Masa Krytyczna Śladami Józefa Czechowicza
27 lipca 2018, 18:00
galeria

Lublin: Masa Krytyczna Śladami Józefa Czechowicza 2 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejna odsłona przejażdżek po Lublinie w ramach Masy Krytycznej. 27 lipca o godz. 18 z Placu Litewskiego wyruszy rajd śladami Józefa Czechowicza.

Paweł Fajdek (Agros Zamość): Chcę wracać do Lublina

Paweł Fajdek (Agros Zamość): Chcę wracać do Lublina 3 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość, srebrnym medalistą mistrzostw Polski

Sukces Katarzyny Krawczyk na zawodach w Hiszpanii

Sukces Katarzyny Krawczyk na zawodach w Hiszpanii 2 0

Katarzyna Krawczyk z Cementu-Gryfa Chełm zdobyła brązowy medal podczas Międzynarodowego Turnieju o Grand Prix Hiszpanii. Srebro wywalczyła inna z Polek Agnieszka Wieszczek-Kordus w kategorii 72 kg

Powiat lubartowski: Potrąciła pieszego, dlaczego odjechała z miejsca wypadku?

Powiat lubartowski: Potrąciła pieszego, dlaczego odjechała z miejsca wypadku? 2 1

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godz. 21 na drodze krajowej nr 48 w miejscowości Wola Blizocka (pow. lubartowski).

18-latek wpadł podczas kontroli na ul. Turystycznej w Lublinie. Trzy miesiące aresztu

18-latek wpadł podczas kontroli na ul. Turystycznej w Lublinie. Trzy miesiące aresztu 0 3

W nocy z piątku na sobotę na ulicy Turystycznej policyjni wywiadowcy zatrzymali do kontroli drogowej samochód audi.

Lubelskie: Nieszczęśliwy skok ze spadochronem

Lubelskie: Nieszczęśliwy skok ze spadochronem 17 0

Do zdarzenia doszło w niedzielę na lotnisku w miejscowości Mokre koło Zamościa.

Znika popularna w Lublinie marka supermarketów. Połączenie z dużą siecią
galeria

Znika popularna w Lublinie marka supermarketów. Połączenie z dużą siecią 1 5

Jesienią z Lublina znikną sklepy Aldik. Zastąpią je Stokrotki. Pracownicy sieci czekają na zmiany z niepokojem.

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie
film

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie 1 1

Kazimierz Michał Ujazdowski nie będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia – ogłosił przewodniczący tej partii Grzegorz Schetyna. Nowego kandydata Koalicji Obywatelskiej wskaże Nowoczesna. 

Musical "Metro" w Lublinie
14 października 2018, 18:00

Musical "Metro" w Lublinie 5 0

Co Gdzie Kiedy. Legendarny polski musical Metro zawita do Lublina. Znakomite przedstawienie w gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy 14 października o godz. 18 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS