Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

24 grudnia 2019 r.
7:47

"To jedyny oddział na cały powiat, gdzie kobiety nie są odsyłane z powodu braku miejsc". Zostanie zamknięty?

82 87 A A
(fot. Archiwum)

Oddział ginekologiczno-położniczy w szpitalu w Kraśniku zostanie zamknięty? Taki scenariusz zakłada jeden z trzech wariantów, które znalazły się w projekcie planu naprawczego zadłużonej placówki. Obszerny dokument trafił już do władz powiatu. – Temat związany ze szpitalem stanie na zarządzie po nowym roku – zapowiada Andrzej Rolla, starosta kraśnicki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O przyszłość oddziału ginekologiczno-położniczego dopytuje jedna z naszych Czytelniczek, która pracuje w szpitalu powiatowym w Kraśniku.

– Jest to jedyny taki oddział na cały powiat, gdzie kobiety nie są odsyłane z powodu braku miejsc, jedyny gdzie nie trzeba leżeć na korytarzu z powodu przepełnienia sal – pisze w e-mailu do redakcji kobieta, która chce pozostać anonimowa. – Jest wykwalifikowany personel, który pracuje ze sobą lata, chwalony, o którym ciepło wypowiadają się pacjentki. Więc dlaczego ten oddział miałby zostać zlikwidowany?

Zarówno dyrektor kraśnickiego szpitala Michał Jedliński jak i starosta kraśnicki Andrzej Rolla podkreślają, że nic co dotyczy lecznicy i oddziału ginekologiczno-położniczego nie jest jeszcze przesądzone.

– Kilka dni temu otrzymałem projekt programu naprawczego szpitala, o przygotowanie którego poprosiłem pana dyrektora Michała Jedlińskiego. Temat związany ze szpitalem stanie na zarządzie po nowym roku – mówi starosta kraśnicki. – W dokumencie znalazło się kilka wariantów i w jednym z nich jest mowa o likwidacji oddziału ginekologii i położnictwa.

W projekcie programu naprawczego szpitala są przygotowane trzy warianty dotyczące tego oddziału, co do których władze powiatu i radni będą musieli się ustosunkować.

– Wymogi sanitarne i konieczność kosztownych inwestycji powodują, że w jednym z przygotowanych wariantów oddział ginekologiczno-położniczy zostanie zamknięty ustawowo przez sanepid, ponieważ bez modernizacji oddziału, nie spełniamy nowych, aktualnie obowiązujących wymogów saniatno-epidemiologicznych – przyznaje Michał Jedliński, dyrektor SP ZOZ w Kraśniku. – Drugi wariant zakłada planowe, zorganizowane i przemyślane wygaszanie działalności tego oddziału, z jednoczesną poprawą opieki nad pacjentkami w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i w oparciu o najbliższe już zmodernizowane oddziały położnicze. Natomiast w trzecim wariancie założyliśmy rozwój tego oddziału poprzez inwestycje w infrastrukturę, wyposażenie i pracowników.

Zmiany dotyczące tego oddziału są konieczne. – Według statystyk szpitala oddział przynosi rocznie 2,5 miliona strat – mówi starosta. – To są niestety błędy poprzedników. Oddział powinien być już dawno przeniesiony do głównej siedziby szpitala w starym Kraśniku. To nie zostało zrobione, przez co w Kraśniku Fabrycznym jest utrzymywany oddzielny trakt operacyjny i cały personel, a zabiegów nie ma.

Nie bez znaczenia jest też sytuacja demograficzna i spadek urodzeń, choć nie tylko. – W ostatnich latach ten oddział był coraz rzadziej wybierany przez pacjentki, co skutkowało stałym spadkiem urodzeń w naszym szpitalu. Odchodzili lekarze a razem z nimi ubywało pacjentek – mówi dyrektor Jedliński. – Od początku 2019 roku do tej pory mieliśmy tylko 260 porodów, w ubiegłym roku było nieco lepiej – prawie 300. Choć w dalszym ciągu nie jest to nawet jeden poród dziennie, mimo, że w powiecie kraśnickim rodzi się rocznie średnio ok. 800 dzieci.

Ostateczną decyzję dotyczącą zmian czekających szpital podejmie Rada Powiatu w Kraśniku. – Moja propozycja jest taka, aby ten oddział utrzymać, ale przenieść do szpitala w starej części Kraśniku – podkreśla starosta kraśnicki.

e-Wydanie

Komentarze 87

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pacjentka Kraśnik / 24 grudnia 2019 o 14:48
+19
Zmiana lekarzy i to jak najszybciej. Zero kultury, wyzwiska do pacjentek z powodu chodzenia do innego lekarza, pacjentki z chorobami np.cukrzyca,tarczyca i inne są traktowane jak powietrze,po chamsku badają. Żądają chodzenia do nich prywatnie.
Avatar
Mieszkaniec.1 / 24 grudnia 2019 o 11:24
+18
Nie wyobrażam sobie aby w mieście powiatowym nie było tego oddziału!!! Żeby wszytko istniało i funkcjonowało-najpierw muszą rodzić się dzieci! Poza tym to także inne kobiety w potrzebie, które korzystają z usług oddziału! I proszę nie pisać że rodzić można gdzie indziej...owszem pewnie można, ale to miasto powiatowe i szukać gdzie indziej? To znaczy że gdzie indziej w małych miastach opłacają się takie oddziały A u nas nie? Bardzo dziwne! Władza powinna zrobić wszytko aby utrzymać szpital i ten oddział! Nie wszystko musi się opłacać! Nie mogą być tylko niemal same oddziały geriatryczne! Nie wyobrażam sobie zeby w Krasniku nie funkcjonował ten Oddział!
Nie wyobrażam sobie aby w mieście powiatowym nie było tego oddziału!!! Żeby wszytko istniało i funkcjonowało-najpierw muszą rodzić się dzieci! Poza tym to także inne kobiety w potrzebie, które korzystają z usług oddziału! I proszę nie pisać że rodzić można gdzie indziej...owszem pewnie można, ale to miasto powiatowe i szukać gdzie indziej? To znaczy że gdzie indziej w małych miastach opłacają się takie oddziały A u nas nie? Bardzo dziwne! Władza powinna zrobić wszytko aby utrzymać szpital i ten oddział! Nie wszystko musi się opłacać! Nie mog... rozwiń
Avatar
Gość / 24 grudnia 2019 o 08:19
+18
Pis ma ministra zdrowia ,wojewodę ,szefa NFZ,marszałka, starostę i co zamykamy oddziały -niech pomagają
Avatar
Gość / 24 grudnia 2019 o 08:17
+18
Rządzą Pis-owcy ponad rok i nic z tym nie zrobili najlepiej zamknąć i zgonić na poprzedników
Avatar
_K_ / 24 grudnia 2019 o 08:03
+18
To co, 500+ nie działa? A tak poważniej - jak zwykle jest to wina poprzedników... Niech PiS i jego poplecznicy przestaną szukać winnych, tylko wezmą się do roboty. Przed wyborami mieli receptę na wszystko. Po wyborach - tylko wojenki, szukanie winnych, prowokacje i destabilizacja wszystkiego.
Avatar
BASIA / 24 grudnia 2019 o 21:16
+16
Żona Kosa jest na neurologii ale to prawda doinwestowal ten oddział, poprzednik krawiec pchal w kardiologie  tam była jego żona. A teraz jest Pan Jedlinski którego jakby nie było bo rządzącym jest jakby Pan Krawiec, Jedlinski o szpitalu to ma tyle pojęcia co świnka o gwiazdach.
Avatar
Pracownik starostwa / 24 grudnia 2019 o 15:26
+16
Jak Rychlewski chciał zrobić zmiany w oddziale i rozpromowac oddział tak żeby lekarze przyjeżdżali z poza krasnik to mu wielki starosta Rolla nie pozwolil bo opłaca sie zwolnić położne. Wszyscy wiemy w starostwie jak było bo byliśmy tego najbliżej. Ciekawe co na to wszystko płatny członek zarządu ma swoje likwidacje etatów a sam siedzi za grubą kasę
Avatar
Gość / 24 grudnia 2019 o 10:32
+14
Lekarze wcale nie są życzliwi. A jak pacjentka nie chodzi prywatne do któregoś z nich to dramat.
Avatar
Wruszka / 24 grudnia 2019 o 16:27
+12
Kononowicz mawiał, nie bedzie nic. Ma facet dar przepowiadania.
Avatar
Mario 18 / 24 grudnia 2019 o 12:54
+12
I tak to gdzie PiS dorwie się do władzy likwiduje wszystko w gminach wójtowie z tej parti chcą likwidować szkoły, powiat chce likwidować odziały szpitala a potem może cały szpital.
Avatar
Mama / 21 stycznia 2020 o 14:45
+1
Wspolczuje kobietom, które w zagrożonej ciąży i innych przypadkach zagrożenia życia maleństwa będą musiały jechać ponad godzinę do Lublina lub do Janowa Lub. Nie wyobrażam sobie żeby w powiatowym mieście nie można było rodzic. Personel i lekarzy pracujących na tym oddziale wspominam bardzo dobrze. Oby nie doszło do likwidacji, jestem w ciąży i nie wyobrażam sobie rodzic w przepełnionym Lublinie gdzie jesteś tylko numerkiem albo odsyłają Cię bi nie ma miejsc
Avatar
Gość / 4 stycznia 2020 o 18:15
0
Byłam na tym oddziale podczas ciąży i na porodówce.O ile ginekologia ok, to porodówka-bez komentarza. Drugi raz nie chciałabym przez to wszystko przechodzić.
Avatar
Mariusz 85 / 4 stycznia 2020 o 10:28
+2
Brakuje lekarzy dzisiaj zamkną położnictwo w lkr w przyszłym roku w Janowie i co zrobicie wtedy... 
Avatar
MM / 3 stycznia 2020 o 23:26
+1
Potwierdzam. Byłam bardzo zadowolona z udzielonej pomocy i opieki. O dr M. nie mogę powiedzieć złego słowa. Bardzo dobrze wspominam pobyt na oddziale. Nie rozumiem dlaczego tak dużo negatywnych opinii.  
Avatar
Gość / 3 stycznia 2020 o 11:47
-2
Brak jakiejkolwiek opieki, każdy rozsądny wybiera Lublin.
Avatar
Gość / 1 stycznia 2020 o 01:05
+2
Takie są rządy w kraśnickim zoz, żeby jak najwięcej pacjentów przychodziło do prywatnych gabinetów. Taka jest też droga trafienia na leczenie do szpitala. Inni nie mają szans.  A lekarze są nie kompetentni, nie uprzejmi, szkoda w ogóle czasu iść do nich i wyczekiwać w kolejkach. Nie kierują na badania laboratoryjne i inne, bo to "kosztuje" przychodnię. Ale kasę z NFZ chętnie przytulają. Zaś ze starostwa odpowiedzialni za lecznictwo to nie mają bladego pojęcia o niczym, patrzą tylko jakby tu kręcić lody, sprzedać coś i wejść w spółki.
Avatar
Gość / 1 stycznia 2020 o 00:50
-2
To jest wina tylko i wyłącznie Marka Kosa ! Skoro tak modernizował szpital , pierwszorzędnie powinien przenieść do starego Kraśnika ginekologię bo jest to oddział operacyjny ,który sale operacyjną miał by na miejscu w centrum szpitala. Czemu o tym nie pomyślał Marek Kos tylko przeniosł oddział swojej żony - kardiologie. Przeniosł też oddział dziecięcy. A oddział do którego dwa razy w miesiącu przyjeżdżają profesorowie i robią zabiegi ginekologiczne zostawił na wymarcie zamkncie z powodu kosztów. Oddział dziecięcy i kardiologiczny nie jest oddziałem zabiegowym nie generuje kosztów utrzymania sali operacyjnej. Niech ktoś za te błędy odpowie ,przeniesie na fabryczny z powrotem kardiologię lub dziecięcy , a oddział który potrzebuje sali operacyjnej niech będzie miał ją na miejscu w starym Kraśniku !
 Kosa najmniej interesował szpital, tylko to by dostać się do jeszcze lepszego koryta. Ten facet w ogóle nie nadawał się na dyrektora szpitala. Następcy swojemu zostawił długi i brak dobrej organizacji pracy. Lekceważył niższy personel, pozwalniał pielęgniarki, salowe, na nocnych dyżurach nie było prawie żadnej opieki. Na izbie przyjęć był horror i chamskie odzywki do pacjentów. Przywiezionego z terenu powiatu pacjenta z poważną chorobą nie chciano nawet na parę dni przyjąć w celu podleczenia go, bo jest stary. Lekarz z oddziału wewn. przeszedł się obok, ale kuzyn chorego nie dał w kieszeń, więc mimo wolnych miejsc go nie przyjął. Chory nie mógł chodzić, był po zawale, bardzo osłabiony, mówił że mieszka sam. W środku nocy odwiózł go sam kierowca karetki, dźwigając pod ramiona, a nogami ciągnąć po ziemi dostarczył do domu. I gdyby nie inni ludzie, to by dziadek zamarzł w domu i umarł z głodu. Ale po tygodniu jakoś odżył, a po miesiącu wróciła mu władza w nogach mimo podeszłego wieku. Znieczulica totalna. Tylko aby patrzą na to, żeby im dawać i żeby przychodzić prywatnie.
 Kosa najmniej interesował szpital, tylko to by dostać się do jeszcze lepszego koryta. Ten facet w ogóle nie nadawał się na dyrektora szpitala. Następcy swojemu zostawił długi i brak dobrej organizacji pracy. Lekceważył niższy personel, pozwalniał pielęgniarki, salowe, na nocnych dyżurach nie było prawie żadnej opieki. Na izbie przyjęć był horror i chamskie odzywki do pacjentów. Przywiezionego z terenu powiatu pacjenta z poważną chorobą nie chciano nawet na parę dni przyjąć w celu podleczenia go, bo jest stary. Lekarz z oddzia... rozwiń
Avatar
Wdzięczna pacjentka / 30 grudnia 2019 o 17:11
+1
Tylko dlaczego wszyscy mówią o położnictwie. Jest tam również ginekologia,gdze operacje wykonują profesorowie z Lublina.Ja tam trafiłam prze przypadek i byłam bardzo zadowolona.Personel wspaniały,któremu jeszcze raz dziękuję.
Avatar
ila / 30 grudnia 2019 o 14:47
0
Rodziłam w tym szpitalu i byłam bardzo zadowolona , miły personel , szkoda ze chcą go zamknąć .
Avatar
kropka / 30 grudnia 2019 o 11:05
+3
Ja jak rodziłam, też w łapę nie dałam, ale chyba z zemsty tak mnie zszyto, że potem położna rozpruć mnie nie mogła.
Zobacz wszystkie komentarze 87

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Koniec Balu" - potańcówka RetroElectro w Kazimierzu Dolnym
22 lutego 2020, 20:00

"Koniec Balu" - potańcówka RetroElectro w Kazimierzu Dolnym 0 1

W sobotę, 22 lutego o godz. 20 w bistro Trzeci Księżyc w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1) odbędzie się potańcówka w rytm przedwojennych szlagierów ze współczesnymi aranżacjami i remiksami.

Kiedyś to się młóciło! Nietypowa rodzinna pamiątka pana Zbigniewa

Kiedyś to się młóciło! Nietypowa rodzinna pamiątka pana Zbigniewa 0 3

Zbigniew Krężel, mieszkaniec okolic Cycowa, pochwalił się nam wczoraj nietypową rodzinną pamiątką. To pochodzący z lat 50. ubiegłego wieku cep.

Wisła Puławy – Garbarnia Kurów 10:0. Rozgrzewka przed Motorem

Wisła Puławy – Garbarnia Kurów 10:0. Rozgrzewka przed Motorem 0 3

W piątek piłkarze Mariusza Pawlaka ostro sobie postrzelali. Duma Powiśla rozbiła występującą w klasie okręgowej Garbarnię Kurów aż 10:0.

Wybory prezydenckie 2020. Machina wyborcza ruszyła na dobre. "Będzie to brutalna i agresywna kampania"
Magazyn

Wybory prezydenckie 2020. Machina wyborcza ruszyła na dobre. "Będzie to brutalna i agresywna kampania" 5 10

Wydaje mi się też, że głównym kandydatom nie będzie zależało na debatach przed pierwszą turą i będą robili wszystko, żeby nie ścierać się z pozostałymi, bo mogą tylko i wyłącznie na tym stracić - rozmowa z dr Wojciechem Magusiem, politologiem i medioznawcą, zastępcą dyrektora Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach UMCS

W Puławach kupują nowe syreny alarmowe. Mają być niezawodne

W Puławach kupują nowe syreny alarmowe. Mają być niezawodne 6 0

Będzie ich pięć, a każda o mocy 1,5 kW. W odróżnieniu od starego systemu alarmowego - nowe syreny mają być niezawodne, wyć informując puławian o zagrożeniach, a także w trakcie corocznych uroczystości upamiętniających wybuch II wojny światowej oraz początek powstania warszawskiego.

MMA. Przed nami Polska noc w Auckland

MMA. Przed nami Polska noc w Auckland 0 0

W nocy z soboty na niedzielę Michał Oleksiejczuk zmierzy się z Jimmy „The Brute” Crutem. W Auckland, oprócz zawodnika z województwa lubelskiego, w klatce pojawi się także Karolina Kowalkiewicz

Występy artystów, licytacja przedmiotów. Koncert charytatywny "Gramy dla Oliwii Pukas" [ZDJĘCIA]
galeria

Występy artystów, licytacja przedmiotów. Koncert charytatywny "Gramy dla Oliwii Pukas" [ZDJĘCIA] 1 3

Około 20 tysięcy złotych – tyle wstępnie udało się zebrać podczas charytatywnego koncertu „Gramy dla Oliwii Pukas” w Puławach. Dziewczynka urodziła się z wrodzonym niedorozwojem kości udowej i deformacjami stawów, przez co jej prawa nogą jest krótsza od lewej i nie rozwija się prawidłowo. 10-letnia Oliwię leczą odpłatnie specjaliści ze Stanów Zjednoczonych.

Lublin: Maszyny zajmą jezdnię na ul. Tumidajskiego

Lublin: Maszyny zajmą jezdnię na ul. Tumidajskiego 0 0

Problemów z przejazdem można się spodziewać we wtorek na ul. Tumidajskiego, gdzie prowadzony ma być remont kanalizacji sanitarnej. Prace potrwają kilka godzin i nie będą wymagały rozkopywania jezdni, ale na drodze będą stać specjalistyczne pojazdy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

"Dość już tej władzy!". Protest "Przeciw arogancji władzy" w Lublinie [zdjęcia]
galeria

"Dość już tej władzy!". Protest "Przeciw arogancji władzy" w Lublinie [zdjęcia] 82 80

- Jak mamy się czuć my wszyscy, którzy jesteśmy poddawani bezczelniej "szczujni" w telewizji publicznej - mówił jeden z młodzieżowych działaczy podczas dzisiejszego protestu "Przeciw arogancji władzy". Odniósł się tym samym do ubiegłotygodniowych wydarzeń z sali sejmowej. Grupa osób przyszła na manifestację w Lublinie, żeby wyrazić swój sprzeciw przeciwko - jej zdaniem - bezczelnemu zachowaniu polityków obecnie rządzących krajem.

Program TV 21-23 lutego 2020. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
21 lutego 2020, 19:00

Program TV 21-23 lutego 2020. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji? 0 0

W ten weekend w telewizji zobaczymy dość zróżnicowane produkcje. Będą klasyki w postaci "Dnia Szakala" i rozrywka pokroju "Czarnej Pantery". Poniżej wybrane filmy, które będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Lublin: Kibice i klub za nowym stadionem żużlowym. Przyszli sąsiedzi wręcz przeciwnie

Lublin: Kibice i klub za nowym stadionem żużlowym. Przyszli sąsiedzi wręcz przeciwnie 13 61

Lubelscy kibice zbierają podpisy poparcia dla budowy stadionu żużlowego w rejonie ul. Ciepłej i Krochmalnej. Obawiają się, że jeśli obiekt nie powstanie w tym miejscu, to żużel zniknie z Lublina. Przeciw budowie protestuje za to Rada Dzielnicy Za Cukrownią, która obawia się hałasu, kurzu i zalewania posesji.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS zagra z zespołem byłego trenera

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS zagra z zespołem byłego trenera 0 2

Zaledwie pięć spotkań pozostało koszykarkom Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin do zakończenia rundy zasadniczej. W sobotę (godz. 18) podopieczne Krzysztofa Szewczyka powalczą o kolejne punkty, tym razem w Łodzi z tamtejszym CosinusMED Widzewem

Romuald Lipko patronem ulicy w Lublinie? Radni będą głosować

Romuald Lipko patronem ulicy w Lublinie? Radni będą głosować 520 18

Uhonorowanie zmarłego kilkanaście dni temu kompozytora Romualda Lipki proponują miejscy radni Prawa i Sprawiedliwości. Nad ich projektem już w czwartek ma głosować Rada Miasta

Zaginął mieszkaniec woj. lubelskiego. Poszukuje go Fundacja ITAKA

Zaginął mieszkaniec woj. lubelskiego. Poszukuje go Fundacja ITAKA 1 0

Zaginął Jacek Zbigniew Beda z miejscowości Sieprawice (pow. lubelski). W jego poszukiwania włączyła się Fundacja ITAKA. Ktokolwiek widział zaginionego lub ma jakiekolwiek informacje o jego losie, proszony jest o kontakt z organizacją.

Premiera spektaklu "Kobiety 2.0" w DDK Węglin
24 lutego 2020, 19:00

Premiera spektaklu "Kobiety 2.0" w DDK Węglin 0 0

"Kobiety 2.0" to spektakl powstały w wyniku zajęć "Prawie Teatr" realizowanych w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin. Premiera przedstawienia będzie miała miejsce 24 lutego o godz. 19 na scenie instytucji (ul. Judyma 2a).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.