Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

13 grudnia 2010 r.
17:22
Edytuj ten wpis

Trzy gminy dogadały się i strażacy ochotnicy mają nowy sprzęt

0 11 A A

Samorządowcy połączyli siły, zawiązali konsorcjum i zdobyli unijne pieniądze. Dzięki temu strażacy ochotnicy z Gościeradowa, Trzydnika Dużego i Dzierzkowic w powiecie kraśnickim dysponują takim sprzętem jak zawodowcy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dwa lata temu trzy gminy zawiązały konsorcjum. Pomysłodawcą byli urzędnicy z Gościeradowa. – Wszystko w myśl zasady "duży może więcej” – wyjaśnia Tomasz Najs z Urzędu Gminy w Gościeradowie, odpowiedzialny za realizację projektu. – Zdawaliśmy sobie sprawę, że więcej możemy osiągnąć jako konsorcjum.

Projekt wartości 1 miliona 183 tys. zł otrzymał unijne dofinansowanie w wysokości 85 proc., czyli ponad 1 mln zł. Dzięki wsparciu Unii udało się kupić nowy sprzęt dla strażaków ochotników. – Samochody, które mieliśmy do tej pory, są stare i zniszczone, mają po 20, a nawet 30 lat – mówi Jan Filipczak, wójt Gościeradowa.

Zakupiono w sumie trzy samochody ratowniczo-gaśnicze. – Każda gmina podała, jaki wóz jest jej potrzebny i z jakim wyposażeniem – dodaje Najs.

Gmina Gościeradów ma średni wóz marki Man/Stolarczyk, a dwie pozostałe gminy lekki wóz marki Ford Transit. – Resztę dołożyły gminy. – To duży sukces, m.in. finansowy – podkreśla Franciszek Kwiecień, wójt Trzydnika Dużego. – Myślę, że żadnej z gmin nie byłoby stać, aby takie samochody kupić.

– W zupełności wystarczy nam lekki samochód – zapewnia Jan Grzebała, wójt Dzierzkowic. – Mam nadzieję, że kupione przez nas wozy będą dobrze służyć mieszkańcom.

Gminny projekt ma na celu poprawę bezpieczeństwa ekologicznego. – Dzięki nowym samochodom będzie można m.in. szybciej dojechać na miejsce wypadku i szybciej udzielić pomocy medycznej – wylicza Michał Wróblewski z Centrum Szkoleń Europejskich. – Na podstawie dotychczasowych statystyk wyliczono, że w 2011 roku zakupione wozy wezmą udział w ok. 90 akcji OSP.

Pomysł chwalą strażacy. – Bardzo rzadko zdarzają się sytuacje, że jednostki OSP dostają nowy sprzęt – podkreśla mł. bryg. Artur Bis, komendant powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku. – Na identycznym sprzęcie pracują strażacy służby zawodowej. Mam nadzieję, że inne samorządy pójdą w ślady tych trzech gmin.

Nowoczesny sprzęt już służy mieszkańcom Gościeradowa. – Na wyposażeniu wozu jest m.in. piła motorowa, sprzęt do ratownictwa chemicznego i kombinezony. Jest też wysuwany maszt oświetleniowy – tłumaczy Henryk Iwan, prezes OSP Gościeradów.

Program zrealizowano z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa lubelskiego.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ANO / 19 stycznia 2011 r. o 20:37
[quote name='miki' timestamp='1292684151' post='407782']
przegranym jest wójt i jego wyborcy bo będą to kolejne zmarnowane 4 lata. Gościeradów jest gminą która najgorzej sobie radzi jeśli chodzi o pozyskiwanie funduszy. Wójt Filipczak jest ze wszystkimi na pieńku od starostwa po urząd marszałkowski. Nie umie się z nikim dogadać jeśli chodzi o kluczowe dla gminy inwestycje realizowane wspólnie np z powiatem. W końcu to PISior a tacy ludzie wolą wojować i mącić zamiast robić coś pożytecznego.
[/quote]

A skąd zdobyłeś takie "rewelacje" o niewykorzystywaniu środków unijnych przez gminę Gościeradów? Były wójt ci powiedział? To go zapytaj, ile on przedakcesyjnych zdobył i na co? To się biedaku dowiedz, a nie pisz bzdur wyssanych z palca. W grudniu, po pierwszej turze wyborów Urząd Marszałkowski prezentował takie dane na konferencji w Kraśniku, z uwzględnieniem gmin powiatu kraśnickiego, to poszukaj tych materiałów, a nie opowiadaj bajek. Dla ciebie "kolejne zmarnowane lata" to: remont budynków szkół oraz ich wyposażenie w meble, sprzęt i środki dydaktyczne, remont budynku OPS, Gminy (który wyglądał jak nora, a nie urząd)GOK-u i biblioteki, budowa sali gimnastycznej w Liśniku i Mniszku, 2 place zabaw dla dzieci, remont większości remiz, budowa od podstaw jednej (w Księżomierzy), chodnika w Liśniku, w Księżomierzy (dofinansowanie w ok. 50%, bo to powiatowa droga),remont ośrodka zdrowia w Gościeradowie, przedszkola w każdej wsi, gdzie jest szkoła (za unijne pieniądze właśnie, znajdź taką gminę w naszym powiecie). A poza tym wiele projektów unijnych z Kapitału Ludzkiego (jeśli wiesz, co to znaczy) przezaczonych na zajęcia dla uczniów w szkołach, a także różne szkolenia dla dorosłych. To oczywiście fragment tego, co zostało zrobione. Jeśli to "zmarnowane lata", to życzę zdrowia jego poprzednikowi, bo jak wyglądała gmina za jego czasów, to dobrze, aby sobie niektórzy przypomnieli, takiego "dziadostwa" nie było w żadnej gminie. Bo jakoś to się dziwnie wszystko szybko zapomina. A co do przynależności, to biedaku nie mów, jeśli nie wiesz, Wójt jest bezpartyjny (startuje z własnego komitetu), no a kolesie z tzw. PSL-u tego przeboleć nie mogą.Szczególnie jego poprzednik. I w tym jest cały problem. A jeśli to, co zostało zrobione nie jest pożyteczne, to znajdź gminę z powiatu kraśnickiego, która zrobiła przez 8 lat tyle, co zrobiono w tej gminie. I ją przedstaw.
[quote name='miki' timestamp='1292684151' post='407782']
przegranym jest wójt i jego wyborcy bo będą to kolejne zmarnowane 4 lata. Gościeradów jest gminą która najgorzej sobie radzi jeśli chodzi o pozyskiwanie funduszy. Wójt Filipczak jest ze wszystkimi na pieńku od starostwa po urząd marszałkowski. Nie umie się z nikim dogadać jeśli chodzi o kluczowe dla gminy inwestycje realizowane wspólnie np z powiatem. W końcu to PISior a tacy ludzie wolą wojować i mącić zamiast robić coś pożytecznego.
[/quote]
... rozwiń
Avatar
strazak / 18 grudnia 2010 r. o 18:11
Kolego Tomku zycze Ci zeby Twoj dom stanal w plomieniach a wszystkie zastepy PSP byly akurat na innych wyjazdach... strasznie mnie irytuja glosy ludzi ktorzy nie znaja tematu a pieprza glupoty... Jakbys troche wnikal w tematyke to wiedzialbys ze jednostki nalezace do KSRG sa czesto na miejscu pozaru przed PSP i te minuty potrafia zadecydowac o uratowaniu zycia lub mienia, ludzie sa w wiekszosci nie z przypadku i dobrze wyszkoleni. No i zakladajac ze widziales kiedys pozar lasu powiedz mi, jak sily PSP (przewaznie 3 zalogi wyjazdowe na zmianie) mialyby sobie z nim poradzic, bo ja po prostu tego sobie nie wyobrazam (a uwierz mi troche juz jezdze). Owszem sa jednostki ktore poza zebraniami i zawodami nie jezdza praktycznie nigdzie, ale to nie powod zeby wszystkich wrzucac do jednego worka!
Kolego Tomku zycze Ci zeby Twoj dom stanal w plomieniach a wszystkie zastepy PSP byly akurat na innych wyjazdach... strasznie mnie irytuja glosy ludzi ktorzy nie znaja tematu a pieprza glupoty... Jakbys troche wnikal w tematyke to wiedzialbys ze jednostki nalezace do KSRG sa czesto na miejscu pozaru przed PSP i te minuty potrafia zadecydowac o uratowaniu zycia lub mienia, ludzie sa w wiekszosci nie z przypadku i dobrze wyszkoleni. No i zakladajac ze widziales kiedys pozar lasu powiedz mi, jak sily PSP (przewaznie 3 zalogi wyjazdowe na zmiani... rozwiń
Avatar
Tomek / 18 grudnia 2010 r. o 16:58
A może ktoś mi wyjaśnić po co gamoniom z OSP taki sprzęt?Przecież oni potrafią tylko wóde pić.Od gaszenia pożarów jest PSP a OSP może tylko teren zabezpieczać do czego nie potrzeba specjalistycznego sprzętu.OSP to relikt przeszłości który był dobry w latach 50-70-tych.A teraz to jest zjadacz ok.30% budżetu każdej gminy,potencjalna skarbnica głosów oddawanych na wójtów promujących straże (z reguły ci są związani z PSL).Te całe zawody,treningi,zebrania(które i tak zazwyczaj kończą się wielkim piciem) jako żywo przypominają
mi zabawę w Wojtka-Strażaka i tylko szkoda że panowie strażacy nie bawią się na własny koszt...
A może ktoś mi wyjaśnić po co gamoniom z OSP taki sprzęt?Przecież oni potrafią tylko wóde pić.Od gaszenia pożarów jest PSP a OSP może tylko teren zabezpieczać do czego nie potrzeba specjalistycznego sprzętu.OSP to relikt przeszłości który był dobry w latach 50-70-tych.A teraz to jest zjadacz ok.30% budżetu każdej gminy,potencjalna skarbnica głosów oddawanych na wójtów promujących straże (z reguły ci są związani z PSL).Te całe zawody,treningi,zebrania(które i tak zazwyczaj kończą się wielkim piciem) jako żywo przypominają
mi zabawę w W... rozwiń
Avatar
Filipczak - nie mój wójt / 18 grudnia 2010 r. o 16:05
[quote name='JAN' timestamp='1292652599' post='407634']
HEJ ,goscieradowiak chyba nie dorosles jeszcze i brak ci rozsadku;;;przegraliscie i to boli Was
[/quote]

Przegranym to jest właśnie Filipczak, trudno mówić o sukcesie jeżeli przewaga wójta który rządzi którąś z kolei kadencje to tylko 300 głosów a kontrkandydatem jest mało znana osoba. Jeżeli Wójt byłby taki super to cieszyłby się uznaniem mieszkańców i przeszedł bez problemu w pierwszej turze jak to miało miejsce w kilku gminach naszego powiatu.
Avatar
WI MI SA / 18 grudnia 2010 r. o 16:01
[quote name='gościeradowiak' timestamp='1292521673' post='406859']
Co fakt to fakt, pracuje jeszcze córka brata wójta, pracuje matka R. pracuje w gminie a jej syn jest informatykiem w opiece, chrześnica wójta jest sekretarką w szkole. ja też chcę tam pracować, wójcie, wujku mój załatw robotę.

Kompetencje przecież nie są istotne, w końcu synowa państwa Ch kilka razy podchodziła do matury. Ja zdałem za pierwszym razem. to duży plus.
[/quote]

BYŁAM NA STAŻU W GMINIE, O GŁUPI STAŻ TRZEBA BYŁO SIĘ NACHODZIĆ I NAPROSIĆ AŻ NOGI BOLAŁY, BĘDĄC NA STAŻU PRZEJRZAŁAM NA OCZY, BO Z ETATAMI JEST TAK JAK PISZĄ I JAK SIĘ SŁYSZY. JA ODCZUŁAM TO NA WŁASNEJ SKÓRZE. NIC, ŻE MASZ STUDIA, MOŻESZ NAWET MIEĆ DOKTORAT I TAK NIE MA TO ZNACZENIA. JEST ZA TO PRACA DLA OSÓB KTÓRE MIAŁY PROBLEMY ZE ZDANIEM MATURY...
[quote name='gościeradowiak' timestamp='1292521673' post='406859']
Co fakt to fakt, pracuje jeszcze córka brata wójta, pracuje matka R. pracuje w gminie a jej syn jest informatykiem w opiece, chrześnica wójta jest sekretarką w szkole. ja też chcę tam pracować, wójcie, wujku mój załatw robotę.

Kompetencje przecież nie są istotne, w końcu synowa państwa Ch kilka razy podchodziła do matury. Ja zdałem za pierwszym razem. to duży plus.
[/quote]

BYŁAM NA STAŻU W GMINIE, O GŁUPI STAŻ TR... rozwiń
Avatar
miki / 18 grudnia 2010 r. o 15:55
[quote name='JAN' timestamp='1292652599' post='407634']
HEJ ,goscieradowiak chyba nie dorosles jeszcze i brak ci rozsadku;;;przegraliscie i to boli Was
[/quote]

przegranym jest wójt i jego wyborcy bo będą to kolejne zmarnowane 4 lata. Gościeradów jest gminą która najgorzej sobie radzi jeśli chodzi o pozyskiwanie funduszy. Wójt Filipczak jest ze wszystkimi na pieńku od starostwa po urząd marszałkowski. Nie umie się z nikim dogadać jeśli chodzi o kluczowe dla gminy inwestycje realizowane wspólnie np z powiatem. W końcu to PISior a tacy ludzie wolą wojować i mącić zamiast robić coś pożytecznego.
[quote name='JAN' timestamp='1292652599' post='407634']
HEJ ,goscieradowiak chyba nie dorosles jeszcze i brak ci rozsadku;;;przegraliscie i to boli Was
[/quote]

przegranym jest wójt i jego wyborcy bo będą to kolejne zmarnowane 4 lata. Gościeradów jest gminą która najgorzej sobie radzi jeśli chodzi o pozyskiwanie funduszy. Wójt Filipczak jest ze wszystkimi na pieńku od starostwa po urząd marszałkowski. Nie umie się z nikim dogadać jeśli chodzi o kluczowe dla gminy inwestycje realizowane wspólni... rozwiń
Avatar
JAN / 18 grudnia 2010 r. o 07:09
HEJ ,goscieradowiak chyba nie dorosles jeszcze i brak ci rozsadku;;;przegraliscie i to boli Was
Avatar
Grzecho736 / 16 grudnia 2010 r. o 20:33
[quote name='kej' timestamp='1292344495' post='405549']
taaak, a jak wcześniej inne gminy postarały się o dofinansowanie z UE i dostały także nowe samochody (we wrześniu 2010), to dziennikarze DW jakoś nic nie napisali... a sprzęt dużo lepszy od tych tutaj przedstawionych...
[/quote]
A co to za gminy?? Bo ja jakoś o lepszym sprzecie nigdzie nie słyszałem... Zreszta MAN TGM 13.290 od Stolarczyka jest najlepszym tego typu samochodem w swojej klasie... A co do pozostałych komentarzy to szkoda sie wypowiadać bo takie słowa po przegranych wyborach to normalka...
[quote name='kej' timestamp='1292344495' post='405549']
taaak, a jak wcześniej inne gminy postarały się o dofinansowanie z UE i dostały także nowe samochody (we wrześniu 2010), to dziennikarze DW jakoś nic nie napisali... a sprzęt dużo lepszy od tych tutaj przedstawionych...
[/quote]
A co to za gminy?? Bo ja jakoś o lepszym sprzecie nigdzie nie słyszałem... Zreszta MAN TGM 13.290 od Stolarczyka jest najlepszym tego typu samochodem w swojej klasie... A co do pozostałych komentarzy to szkoda sie wypowi... rozwiń
Avatar
gościeradowiak / 16 grudnia 2010 r. o 18:47
[quote name='uudild manner' timestamp='1292355501' post='405704']
nie ma jak w rodzinie.....
[/quote]

Co fakt to fakt, pracuje jeszcze córka brata wójta, pracuje matka R. pracuje w gminie a jej syn jest informatykiem w opiece, chrześnica wójta jest sekretarką w szkole. ja też chcę tam pracować, wójcie, wujku mój załatw robotę.

Kompetencje przecież nie są istotne, w końcu synowa państwa Ch kilka razy podchodziła do matury. Ja zdałem za pierwszym razem. to duży plus.
Avatar
uudild manner / 14 grudnia 2010 r. o 20:38
Najwięcej to pewnie przysłużył się Filipczak Buahahahaha
Ta gmina to w ogóle nie bardzo wie co to środki unijne. W gminie pracują całe rodziny. Jak rodzina Ch. Mąż i żona na kierowniczych stanowiskach zarabiają ze 100.000 rocznie a i jeszcze synową wsadzili. Na razie na staż ale kwestia czasu jak etat się znajdzie. Wójt ma 4 lata przed sobą, nie ma jak w rodzinie.....
Avatar
ANO / 19 stycznia 2011 r. o 20:37
[quote name='miki' timestamp='1292684151' post='407782']
przegranym jest wójt i jego wyborcy bo będą to kolejne zmarnowane 4 lata. Gościeradów jest gminą która najgorzej sobie radzi jeśli chodzi o pozyskiwanie funduszy. Wójt Filipczak jest ze wszystkimi na pieńku od starostwa po urząd marszałkowski. Nie umie się z nikim dogadać jeśli chodzi o kluczowe dla gminy inwestycje realizowane wspólnie np z powiatem. W końcu to PISior a tacy ludzie wolą wojować i mącić zamiast robić coś pożytecznego.
[/quote]

A skąd zdobyłeś takie "rewelacje" o niewykorzystywaniu środków unijnych przez gminę Gościeradów? Były wójt ci powiedział? To go zapytaj, ile on przedakcesyjnych zdobył i na co? To się biedaku dowiedz, a nie pisz bzdur wyssanych z palca. W grudniu, po pierwszej turze wyborów Urząd Marszałkowski prezentował takie dane na konferencji w Kraśniku, z uwzględnieniem gmin powiatu kraśnickiego, to poszukaj tych materiałów, a nie opowiadaj bajek. Dla ciebie "kolejne zmarnowane lata" to: remont budynków szkół oraz ich wyposażenie w meble, sprzęt i środki dydaktyczne, remont budynku OPS, Gminy (który wyglądał jak nora, a nie urząd)GOK-u i biblioteki, budowa sali gimnastycznej w Liśniku i Mniszku, 2 place zabaw dla dzieci, remont większości remiz, budowa od podstaw jednej (w Księżomierzy), chodnika w Liśniku, w Księżomierzy (dofinansowanie w ok. 50%, bo to powiatowa droga),remont ośrodka zdrowia w Gościeradowie, przedszkola w każdej wsi, gdzie jest szkoła (za unijne pieniądze właśnie, znajdź taką gminę w naszym powiecie). A poza tym wiele projektów unijnych z Kapitału Ludzkiego (jeśli wiesz, co to znaczy) przezaczonych na zajęcia dla uczniów w szkołach, a także różne szkolenia dla dorosłych. To oczywiście fragment tego, co zostało zrobione. Jeśli to "zmarnowane lata", to życzę zdrowia jego poprzednikowi, bo jak wyglądała gmina za jego czasów, to dobrze, aby sobie niektórzy przypomnieli, takiego "dziadostwa" nie było w żadnej gminie. Bo jakoś to się dziwnie wszystko szybko zapomina. A co do przynależności, to biedaku nie mów, jeśli nie wiesz, Wójt jest bezpartyjny (startuje z własnego komitetu), no a kolesie z tzw. PSL-u tego przeboleć nie mogą.Szczególnie jego poprzednik. I w tym jest cały problem. A jeśli to, co zostało zrobione nie jest pożyteczne, to znajdź gminę z powiatu kraśnickiego, która zrobiła przez 8 lat tyle, co zrobiono w tej gminie. I ją przedstaw.
[quote name='miki' timestamp='1292684151' post='407782']
przegranym jest wójt i jego wyborcy bo będą to kolejne zmarnowane 4 lata. Gościeradów jest gminą która najgorzej sobie radzi jeśli chodzi o pozyskiwanie funduszy. Wójt Filipczak jest ze wszystkimi na pieńku od starostwa po urząd marszałkowski. Nie umie się z nikim dogadać jeśli chodzi o kluczowe dla gminy inwestycje realizowane wspólnie np z powiatem. W końcu to PISior a tacy ludzie wolą wojować i mącić zamiast robić coś pożytecznego.
[/quote]
... rozwiń
Avatar
strazak / 18 grudnia 2010 r. o 18:11
Kolego Tomku zycze Ci zeby Twoj dom stanal w plomieniach a wszystkie zastepy PSP byly akurat na innych wyjazdach... strasznie mnie irytuja glosy ludzi ktorzy nie znaja tematu a pieprza glupoty... Jakbys troche wnikal w tematyke to wiedzialbys ze jednostki nalezace do KSRG sa czesto na miejscu pozaru przed PSP i te minuty potrafia zadecydowac o uratowaniu zycia lub mienia, ludzie sa w wiekszosci nie z przypadku i dobrze wyszkoleni. No i zakladajac ze widziales kiedys pozar lasu powiedz mi, jak sily PSP (przewaznie 3 zalogi wyjazdowe na zmianie) mialyby sobie z nim poradzic, bo ja po prostu tego sobie nie wyobrazam (a uwierz mi troche juz jezdze). Owszem sa jednostki ktore poza zebraniami i zawodami nie jezdza praktycznie nigdzie, ale to nie powod zeby wszystkich wrzucac do jednego worka!
Kolego Tomku zycze Ci zeby Twoj dom stanal w plomieniach a wszystkie zastepy PSP byly akurat na innych wyjazdach... strasznie mnie irytuja glosy ludzi ktorzy nie znaja tematu a pieprza glupoty... Jakbys troche wnikal w tematyke to wiedzialbys ze jednostki nalezace do KSRG sa czesto na miejscu pozaru przed PSP i te minuty potrafia zadecydowac o uratowaniu zycia lub mienia, ludzie sa w wiekszosci nie z przypadku i dobrze wyszkoleni. No i zakladajac ze widziales kiedys pozar lasu powiedz mi, jak sily PSP (przewaznie 3 zalogi wyjazdowe na zmiani... rozwiń
Avatar
Tomek / 18 grudnia 2010 r. o 16:58
A może ktoś mi wyjaśnić po co gamoniom z OSP taki sprzęt?Przecież oni potrafią tylko wóde pić.Od gaszenia pożarów jest PSP a OSP może tylko teren zabezpieczać do czego nie potrzeba specjalistycznego sprzętu.OSP to relikt przeszłości który był dobry w latach 50-70-tych.A teraz to jest zjadacz ok.30% budżetu każdej gminy,potencjalna skarbnica głosów oddawanych na wójtów promujących straże (z reguły ci są związani z PSL).Te całe zawody,treningi,zebrania(które i tak zazwyczaj kończą się wielkim piciem) jako żywo przypominają
mi zabawę w Wojtka-Strażaka i tylko szkoda że panowie strażacy nie bawią się na własny koszt...
A może ktoś mi wyjaśnić po co gamoniom z OSP taki sprzęt?Przecież oni potrafią tylko wóde pić.Od gaszenia pożarów jest PSP a OSP może tylko teren zabezpieczać do czego nie potrzeba specjalistycznego sprzętu.OSP to relikt przeszłości który był dobry w latach 50-70-tych.A teraz to jest zjadacz ok.30% budżetu każdej gminy,potencjalna skarbnica głosów oddawanych na wójtów promujących straże (z reguły ci są związani z PSL).Te całe zawody,treningi,zebrania(które i tak zazwyczaj kończą się wielkim piciem) jako żywo przypominają
mi zabawę w W... rozwiń
Avatar
Filipczak - nie mój wójt / 18 grudnia 2010 r. o 16:05
[quote name='JAN' timestamp='1292652599' post='407634']
HEJ ,goscieradowiak chyba nie dorosles jeszcze i brak ci rozsadku;;;przegraliscie i to boli Was
[/quote]

Przegranym to jest właśnie Filipczak, trudno mówić o sukcesie jeżeli przewaga wójta który rządzi którąś z kolei kadencje to tylko 300 głosów a kontrkandydatem jest mało znana osoba. Jeżeli Wójt byłby taki super to cieszyłby się uznaniem mieszkańców i przeszedł bez problemu w pierwszej turze jak to miało miejsce w kilku gminach naszego powiatu.
Avatar
WI MI SA / 18 grudnia 2010 r. o 16:01
[quote name='gościeradowiak' timestamp='1292521673' post='406859']
Co fakt to fakt, pracuje jeszcze córka brata wójta, pracuje matka R. pracuje w gminie a jej syn jest informatykiem w opiece, chrześnica wójta jest sekretarką w szkole. ja też chcę tam pracować, wójcie, wujku mój załatw robotę.

Kompetencje przecież nie są istotne, w końcu synowa państwa Ch kilka razy podchodziła do matury. Ja zdałem za pierwszym razem. to duży plus.
[/quote]

BYŁAM NA STAŻU W GMINIE, O GŁUPI STAŻ TRZEBA BYŁO SIĘ NACHODZIĆ I NAPROSIĆ AŻ NOGI BOLAŁY, BĘDĄC NA STAŻU PRZEJRZAŁAM NA OCZY, BO Z ETATAMI JEST TAK JAK PISZĄ I JAK SIĘ SŁYSZY. JA ODCZUŁAM TO NA WŁASNEJ SKÓRZE. NIC, ŻE MASZ STUDIA, MOŻESZ NAWET MIEĆ DOKTORAT I TAK NIE MA TO ZNACZENIA. JEST ZA TO PRACA DLA OSÓB KTÓRE MIAŁY PROBLEMY ZE ZDANIEM MATURY...
[quote name='gościeradowiak' timestamp='1292521673' post='406859']
Co fakt to fakt, pracuje jeszcze córka brata wójta, pracuje matka R. pracuje w gminie a jej syn jest informatykiem w opiece, chrześnica wójta jest sekretarką w szkole. ja też chcę tam pracować, wójcie, wujku mój załatw robotę.

Kompetencje przecież nie są istotne, w końcu synowa państwa Ch kilka razy podchodziła do matury. Ja zdałem za pierwszym razem. to duży plus.
[/quote]

BYŁAM NA STAŻU W GMINIE, O GŁUPI STAŻ TR... rozwiń
Avatar
miki / 18 grudnia 2010 r. o 15:55
[quote name='JAN' timestamp='1292652599' post='407634']
HEJ ,goscieradowiak chyba nie dorosles jeszcze i brak ci rozsadku;;;przegraliscie i to boli Was
[/quote]

przegranym jest wójt i jego wyborcy bo będą to kolejne zmarnowane 4 lata. Gościeradów jest gminą która najgorzej sobie radzi jeśli chodzi o pozyskiwanie funduszy. Wójt Filipczak jest ze wszystkimi na pieńku od starostwa po urząd marszałkowski. Nie umie się z nikim dogadać jeśli chodzi o kluczowe dla gminy inwestycje realizowane wspólnie np z powiatem. W końcu to PISior a tacy ludzie wolą wojować i mącić zamiast robić coś pożytecznego.
[quote name='JAN' timestamp='1292652599' post='407634']
HEJ ,goscieradowiak chyba nie dorosles jeszcze i brak ci rozsadku;;;przegraliscie i to boli Was
[/quote]

przegranym jest wójt i jego wyborcy bo będą to kolejne zmarnowane 4 lata. Gościeradów jest gminą która najgorzej sobie radzi jeśli chodzi o pozyskiwanie funduszy. Wójt Filipczak jest ze wszystkimi na pieńku od starostwa po urząd marszałkowski. Nie umie się z nikim dogadać jeśli chodzi o kluczowe dla gminy inwestycje realizowane wspólni... rozwiń
Avatar
JAN / 18 grudnia 2010 r. o 07:09
HEJ ,goscieradowiak chyba nie dorosles jeszcze i brak ci rozsadku;;;przegraliscie i to boli Was
Avatar
Grzecho736 / 16 grudnia 2010 r. o 20:33
[quote name='kej' timestamp='1292344495' post='405549']
taaak, a jak wcześniej inne gminy postarały się o dofinansowanie z UE i dostały także nowe samochody (we wrześniu 2010), to dziennikarze DW jakoś nic nie napisali... a sprzęt dużo lepszy od tych tutaj przedstawionych...
[/quote]
A co to za gminy?? Bo ja jakoś o lepszym sprzecie nigdzie nie słyszałem... Zreszta MAN TGM 13.290 od Stolarczyka jest najlepszym tego typu samochodem w swojej klasie... A co do pozostałych komentarzy to szkoda sie wypowiadać bo takie słowa po przegranych wyborach to normalka...
[quote name='kej' timestamp='1292344495' post='405549']
taaak, a jak wcześniej inne gminy postarały się o dofinansowanie z UE i dostały także nowe samochody (we wrześniu 2010), to dziennikarze DW jakoś nic nie napisali... a sprzęt dużo lepszy od tych tutaj przedstawionych...
[/quote]
A co to za gminy?? Bo ja jakoś o lepszym sprzecie nigdzie nie słyszałem... Zreszta MAN TGM 13.290 od Stolarczyka jest najlepszym tego typu samochodem w swojej klasie... A co do pozostałych komentarzy to szkoda sie wypowi... rozwiń
Avatar
gościeradowiak / 16 grudnia 2010 r. o 18:47
[quote name='uudild manner' timestamp='1292355501' post='405704']
nie ma jak w rodzinie.....
[/quote]

Co fakt to fakt, pracuje jeszcze córka brata wójta, pracuje matka R. pracuje w gminie a jej syn jest informatykiem w opiece, chrześnica wójta jest sekretarką w szkole. ja też chcę tam pracować, wójcie, wujku mój załatw robotę.

Kompetencje przecież nie są istotne, w końcu synowa państwa Ch kilka razy podchodziła do matury. Ja zdałem za pierwszym razem. to duży plus.
Avatar
uudild manner / 14 grudnia 2010 r. o 20:38
Najwięcej to pewnie przysłużył się Filipczak Buahahahaha
Ta gmina to w ogóle nie bardzo wie co to środki unijne. W gminie pracują całe rodziny. Jak rodzina Ch. Mąż i żona na kierowniczych stanowiskach zarabiają ze 100.000 rocznie a i jeszcze synową wsadzili. Na razie na staż ale kwestia czasu jak etat się znajdzie. Wójt ma 4 lata przed sobą, nie ma jak w rodzinie.....
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biała Podlaska: W niedzielę do muzeum za 1 zł

Biała Podlaska: W niedzielę do muzeum za 1 zł

Do „Ogrodów” Bazylego Albiczuka za złotówkę. Muzeum Południowego Podlasia chce w ten sposób przyciągnąć zwiedzających.

Krasnobród. Grają już dziesiątki lat. W niedzielę jubileuszowy koncert
4 grudnia 2022, 15:00

Krasnobród. Grają już dziesiątki lat. W niedzielę jubileuszowy koncert

Już ponad 35 lat działa Krasnobrodzka Orkiestra Dęta. Jubileusz muzycy uczczą koncertem.

Psy i koty z Puław i Łukowa czekają na Mikołaja. Możesz być jak Krzysztof Ibisz
galeria

Psy i koty z Puław i Łukowa czekają na Mikołaja. Możesz być jak Krzysztof Ibisz

Możesz wybrać prezent, który dostaną bezpańskie zwierzęta w Łukowie i Puławach. Ambasadorami akcji są m.in. Krzysztof Ibisz i Agnieszka Woźniak-Starak.

Lublin będzie dopłacał do zabiegów in vitro

Lublin będzie dopłacał do zabiegów in vitro

Miasto uruchomi w przyszłym roku program dopłat do zabiegów in vitro. To jeden z niewielu wydatków, które prezydent Lublina – na prośbę radnych – zgodził się dopisać do projektu budżetu miasta na rok 2023

6 XII Dzień Darczyńcy Archiwów Państwowych

6 XII Dzień Darczyńcy Archiwów Państwowych

Z tej okazji w lubelskim Archiwum planowane jest spotkanie z Darczyńcami.

"Pokemon Detektyw Pikachu". Program TV: Filmowy weekend 2-4 grudnia 2022. Co warto zobaczyć?
2 grudnia 2022, 20:00

"Pokemon Detektyw Pikachu". Program TV: Filmowy weekend 2-4 grudnia 2022. Co warto zobaczyć?

"Pokemon Detektyw Pikachu", "Tully" czy "Cena strachu", to tylko niektóre z filmowych propozycji stacji telewizyjnych na weekend. Sprawdźcie, co warto zobaczyć w TV w najbliższych dniach.

Zamość. Po tani węgiel trzeba jechać kilka kilometrów za miasto

Zamość. Po tani węgiel trzeba jechać kilka kilometrów za miasto

Wnioski wciąż spływają, są rozpatrywane, najpewniej w połowie grudnia w Zamościu ruszy sprzedaż węgla po preferencyjnych cenach. Jak dotąd zainteresowanie tą ofertą wyraziła mniej niż połowa osób, które już otrzymały dodatek węglowy.

Zaskakująca zmiana pracy Andrzeja Pruszkowskiego. W nowym biurze i tak się nie pojawił

Zaskakująca zmiana pracy Andrzeja Pruszkowskiego. W nowym biurze i tak się nie pojawił

Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie Andrzej Pruszkowski od wczoraj jest… kierownikiem Oddziału realizacji projektów w Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości. Równocześnie rzecznik urzędu pracy przekonuje, że Pruszkowski nadal jest tam dyrektorem.

Modne hasło: Zero Waste

Modne hasło: Zero Waste

NIE MARNUJ! Jeszcze kilka lat temu robienie zakupów w sklepach z tzw. tanią odzieżą było rzeczą krępującą, której wielu klientów zwyczajnie się wstydziło. Dziś to zakupy modne, którymi chwali się wielu influenserów. Modne jest też kupowanie dań „z odzysku” oraz unikania plastikowych jednorazówek. Wszystko w myśl zasad Zero Waste

Michał Sołtan zagra w Fabryce Kultury Zgrzyt. W czasie pandemii grał sąsiadom na balkonie
4 grudnia 2022, 20:00

Michał Sołtan zagra w Fabryce Kultury Zgrzyt. W czasie pandemii grał sąsiadom na balkonie

W ramach trasy koncertowej po 14 miastach Polski do Lublina zawita Michał Sołtan. Artysta będzie promował swój najnowszy singiel w Fabryce Kultury Zgrzyt (al. Piłsudskiego 13) 4 grudnia o godz. 20.

Tak powstają premiery. Pokazy teatralnych inicjatyw w CK

Tak powstają premiery. Pokazy teatralnych inicjatyw w CK

Będzie okazja by zobaczyć pracę osób kochających teatr, które zostały wyłonione w ramach projektu Przestrzenie Sztuki realizowanego w Centrum Kultury w Lublinie. Twórcy gratisowo pokazują powstające spektakle zapraszając na otwarte próby.

Po okupacji Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. 33 rolnikom grożą poważne konsekwencje
galeria

Po okupacji Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. 33 rolnikom grożą poważne konsekwencje

Grzywna, a nawet rok więzienia grozi działaczom AGROunii, którzy okupowali Lubelski Urząd Wojewódzki.

Nerwowo zerkał na samochód. W środku przewoził nielegalny towar

Nerwowo zerkał na samochód. W środku przewoził nielegalny towar

Do trzech lat więzienia grozi 30-latkowi z Radzynia Podlaskiego, który przewoził worek z białym proszkiem i pojemnik z zielonym suszem. Mężczyzna był naćpany, wpadł podczas kontroli drogowej w gminie Jeziorzany.

Grudniowe warsztaty dla dzieci w Galerii Labirynt
3 grudnia 2022, 13:00

Grudniowe warsztaty dla dzieci w Galerii Labirynt

Galeria Labirynt w Lublinie (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na grudniowe zajęcia edukacyjne dla dzieci. Warsztaty będą odbywać się w soboty o godz. 13.