Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

13 grudnia 2010 r.
17:22
Edytuj ten wpis

Trzy gminy dogadały się i strażacy ochotnicy mają nowy sprzęt

0 11 A A

Samorządowcy połączyli siły, zawiązali konsorcjum i zdobyli unijne pieniądze. Dzięki temu strażacy ochotnicy z Gościeradowa, Trzydnika Dużego i Dzierzkowic w powiecie kraśnickim dysponują takim sprzętem jak zawodowcy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dwa lata temu trzy gminy zawiązały konsorcjum. Pomysłodawcą byli urzędnicy z Gościeradowa. – Wszystko w myśl zasady "duży może więcej” – wyjaśnia Tomasz Najs z Urzędu Gminy w Gościeradowie, odpowiedzialny za realizację projektu. – Zdawaliśmy sobie sprawę, że więcej możemy osiągnąć jako konsorcjum.

Projekt wartości 1 miliona 183 tys. zł otrzymał unijne dofinansowanie w wysokości 85 proc., czyli ponad 1 mln zł. Dzięki wsparciu Unii udało się kupić nowy sprzęt dla strażaków ochotników. – Samochody, które mieliśmy do tej pory, są stare i zniszczone, mają po 20, a nawet 30 lat – mówi Jan Filipczak, wójt Gościeradowa.

Zakupiono w sumie trzy samochody ratowniczo-gaśnicze. – Każda gmina podała, jaki wóz jest jej potrzebny i z jakim wyposażeniem – dodaje Najs.

Gmina Gościeradów ma średni wóz marki Man/Stolarczyk, a dwie pozostałe gminy lekki wóz marki Ford Transit. – Resztę dołożyły gminy. – To duży sukces, m.in. finansowy – podkreśla Franciszek Kwiecień, wójt Trzydnika Dużego. – Myślę, że żadnej z gmin nie byłoby stać, aby takie samochody kupić.

– W zupełności wystarczy nam lekki samochód – zapewnia Jan Grzebała, wójt Dzierzkowic. – Mam nadzieję, że kupione przez nas wozy będą dobrze służyć mieszkańcom.

Gminny projekt ma na celu poprawę bezpieczeństwa ekologicznego. – Dzięki nowym samochodom będzie można m.in. szybciej dojechać na miejsce wypadku i szybciej udzielić pomocy medycznej – wylicza Michał Wróblewski z Centrum Szkoleń Europejskich. – Na podstawie dotychczasowych statystyk wyliczono, że w 2011 roku zakupione wozy wezmą udział w ok. 90 akcji OSP.

Pomysł chwalą strażacy. – Bardzo rzadko zdarzają się sytuacje, że jednostki OSP dostają nowy sprzęt – podkreśla mł. bryg. Artur Bis, komendant powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku. – Na identycznym sprzęcie pracują strażacy służby zawodowej. Mam nadzieję, że inne samorządy pójdą w ślady tych trzech gmin.

Nowoczesny sprzęt już służy mieszkańcom Gościeradowa. – Na wyposażeniu wozu jest m.in. piła motorowa, sprzęt do ratownictwa chemicznego i kombinezony. Jest też wysuwany maszt oświetleniowy – tłumaczy Henryk Iwan, prezes OSP Gościeradów.

Program zrealizowano z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa lubelskiego.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ANO / 19 stycznia 2011 o 20:37
0
[quote name='miki' timestamp='1292684151' post='407782']
przegranym jest wójt i jego wyborcy bo będą to kolejne zmarnowane 4 lata. Gościeradów jest gminą która najgorzej sobie radzi jeśli chodzi o pozyskiwanie funduszy. Wójt Filipczak jest ze wszystkimi na pieńku od starostwa po urząd marszałkowski. Nie umie się z nikim dogadać jeśli chodzi o kluczowe dla gminy inwestycje realizowane wspólnie np z powiatem. W końcu to PISior a tacy ludzie wolą wojować i mącić zamiast robić coś pożytecznego.
[/quote]

A skąd zdobyłeś takie "rewelacje" o niewykorzystywaniu środków unijnych przez gminę Gościeradów? Były wójt ci powiedział? To go zapytaj, ile on przedakcesyjnych zdobył i na co? To się biedaku dowiedz, a nie pisz bzdur wyssanych z palca. W grudniu, po pierwszej turze wyborów Urząd Marszałkowski prezentował takie dane na konferencji w Kraśniku, z uwzględnieniem gmin powiatu kraśnickiego, to poszukaj tych materiałów, a nie opowiadaj bajek. Dla ciebie "kolejne zmarnowane lata" to: remont budynków szkół oraz ich wyposażenie w meble, sprzęt i środki dydaktyczne, remont budynku OPS, Gminy (który wyglądał jak nora, a nie urząd)GOK-u i biblioteki, budowa sali gimnastycznej w Liśniku i Mniszku, 2 place zabaw dla dzieci, remont większości remiz, budowa od podstaw jednej (w Księżomierzy), chodnika w Liśniku, w Księżomierzy (dofinansowanie w ok. 50%, bo to powiatowa droga),remont ośrodka zdrowia w Gościeradowie, przedszkola w każdej wsi, gdzie jest szkoła (za unijne pieniądze właśnie, znajdź taką gminę w naszym powiecie). A poza tym wiele projektów unijnych z Kapitału Ludzkiego (jeśli wiesz, co to znaczy) przezaczonych na zajęcia dla uczniów w szkołach, a także różne szkolenia dla dorosłych. To oczywiście fragment tego, co zostało zrobione. Jeśli to "zmarnowane lata", to życzę zdrowia jego poprzednikowi, bo jak wyglądała gmina za jego czasów, to dobrze, aby sobie niektórzy przypomnieli, takiego "dziadostwa" nie było w żadnej gminie. Bo jakoś to się dziwnie wszystko szybko zapomina. A co do przynależności, to biedaku nie mów, jeśli nie wiesz, Wójt jest bezpartyjny (startuje z własnego komitetu), no a kolesie z tzw. PSL-u tego przeboleć nie mogą.Szczególnie jego poprzednik. I w tym jest cały problem. A jeśli to, co zostało zrobione nie jest pożyteczne, to znajdź gminę z powiatu kraśnickiego, która zrobiła przez 8 lat tyle, co zrobiono w tej gminie. I ją przedstaw.
[quote name='miki' timestamp='1292684151' post='407782']
przegranym jest wójt i jego wyborcy bo będą to kolejne zmarnowane 4 lata. Gościeradów jest gminą która najgorzej sobie radzi jeśli chodzi o pozyskiwanie funduszy. Wójt Filipczak jest ze wszystkimi na pieńku od starostwa po urząd marszałkowski. Nie umie się z nikim dogadać jeśli chodzi o kluczowe dla gminy inwestycje realizowane wspólnie np z powiatem. W końcu to PISior a tacy ludzie wolą wojować i mącić zamiast robić coś pożytecznego.
[/quote]
... rozwiń
Avatar
strazak / 18 grudnia 2010 o 18:11
0
Kolego Tomku zycze Ci zeby Twoj dom stanal w plomieniach a wszystkie zastepy PSP byly akurat na innych wyjazdach... strasznie mnie irytuja glosy ludzi ktorzy nie znaja tematu a pieprza glupoty... Jakbys troche wnikal w tematyke to wiedzialbys ze jednostki nalezace do KSRG sa czesto na miejscu pozaru przed PSP i te minuty potrafia zadecydowac o uratowaniu zycia lub mienia, ludzie sa w wiekszosci nie z przypadku i dobrze wyszkoleni. No i zakladajac ze widziales kiedys pozar lasu powiedz mi, jak sily PSP (przewaznie 3 zalogi wyjazdowe na zmianie) mialyby sobie z nim poradzic, bo ja po prostu tego sobie nie wyobrazam (a uwierz mi troche juz jezdze). Owszem sa jednostki ktore poza zebraniami i zawodami nie jezdza praktycznie nigdzie, ale to nie powod zeby wszystkich wrzucac do jednego worka!
Kolego Tomku zycze Ci zeby Twoj dom stanal w plomieniach a wszystkie zastepy PSP byly akurat na innych wyjazdach... strasznie mnie irytuja glosy ludzi ktorzy nie znaja tematu a pieprza glupoty... Jakbys troche wnikal w tematyke to wiedzialbys ze jednostki nalezace do KSRG sa czesto na miejscu pozaru przed PSP i te minuty potrafia zadecydowac o uratowaniu zycia lub mienia, ludzie sa w wiekszosci nie z przypadku i dobrze wyszkoleni. No i zakladajac ze widziales kiedys pozar lasu powiedz mi, jak sily PSP (przewaznie 3 zalogi wyjazdowe na zmiani... rozwiń
Avatar
Tomek / 18 grudnia 2010 o 16:58
0
A może ktoś mi wyjaśnić po co gamoniom z OSP taki sprzęt?Przecież oni potrafią tylko wóde pić.Od gaszenia pożarów jest PSP a OSP może tylko teren zabezpieczać do czego nie potrzeba specjalistycznego sprzętu.OSP to relikt przeszłości który był dobry w latach 50-70-tych.A teraz to jest zjadacz ok.30% budżetu każdej gminy,potencjalna skarbnica głosów oddawanych na wójtów promujących straże (z reguły ci są związani z PSL).Te całe zawody,treningi,zebrania(które i tak zazwyczaj kończą się wielkim piciem) jako żywo przypominają
mi zabawę w Wojtka-Strażaka i tylko szkoda że panowie strażacy nie bawią się na własny koszt...
A może ktoś mi wyjaśnić po co gamoniom z OSP taki sprzęt?Przecież oni potrafią tylko wóde pić.Od gaszenia pożarów jest PSP a OSP może tylko teren zabezpieczać do czego nie potrzeba specjalistycznego sprzętu.OSP to relikt przeszłości który był dobry w latach 50-70-tych.A teraz to jest zjadacz ok.30% budżetu każdej gminy,potencjalna skarbnica głosów oddawanych na wójtów promujących straże (z reguły ci są związani z PSL).Te całe zawody,treningi,zebrania(które i tak zazwyczaj kończą się wielkim piciem) jako żywo przypominają
mi zabawę w W... rozwiń
Avatar
Filipczak - nie mój wójt / 18 grudnia 2010 o 16:05
0
[quote name='JAN' timestamp='1292652599' post='407634']
HEJ ,goscieradowiak chyba nie dorosles jeszcze i brak ci rozsadku;;;przegraliscie i to boli Was
[/quote]

Przegranym to jest właśnie Filipczak, trudno mówić o sukcesie jeżeli przewaga wójta który rządzi którąś z kolei kadencje to tylko 300 głosów a kontrkandydatem jest mało znana osoba. Jeżeli Wójt byłby taki super to cieszyłby się uznaniem mieszkańców i przeszedł bez problemu w pierwszej turze jak to miało miejsce w kilku gminach naszego powiatu.
Avatar
WI MI SA / 18 grudnia 2010 o 16:01
0
[quote name='gościeradowiak' timestamp='1292521673' post='406859']
Co fakt to fakt, pracuje jeszcze córka brata wójta, pracuje matka R. pracuje w gminie a jej syn jest informatykiem w opiece, chrześnica wójta jest sekretarką w szkole. ja też chcę tam pracować, wójcie, wujku mój załatw robotę.

Kompetencje przecież nie są istotne, w końcu synowa państwa Ch kilka razy podchodziła do matury. Ja zdałem za pierwszym razem. to duży plus.
[/quote]

BYŁAM NA STAŻU W GMINIE, O GŁUPI STAŻ TRZEBA BYŁO SIĘ NACHODZIĆ I NAPROSIĆ AŻ NOGI BOLAŁY, BĘDĄC NA STAŻU PRZEJRZAŁAM NA OCZY, BO Z ETATAMI JEST TAK JAK PISZĄ I JAK SIĘ SŁYSZY. JA ODCZUŁAM TO NA WŁASNEJ SKÓRZE. NIC, ŻE MASZ STUDIA, MOŻESZ NAWET MIEĆ DOKTORAT I TAK NIE MA TO ZNACZENIA. JEST ZA TO PRACA DLA OSÓB KTÓRE MIAŁY PROBLEMY ZE ZDANIEM MATURY...
[quote name='gościeradowiak' timestamp='1292521673' post='406859']
Co fakt to fakt, pracuje jeszcze córka brata wójta, pracuje matka R. pracuje w gminie a jej syn jest informatykiem w opiece, chrześnica wójta jest sekretarką w szkole. ja też chcę tam pracować, wójcie, wujku mój załatw robotę.

Kompetencje przecież nie są istotne, w końcu synowa państwa Ch kilka razy podchodziła do matury. Ja zdałem za pierwszym razem. to duży plus.
[/quote]

BYŁAM NA STAŻU W GMINIE, O GŁUPI STAŻ TR... rozwiń
Avatar
miki / 18 grudnia 2010 o 15:55
0
[quote name='JAN' timestamp='1292652599' post='407634']
HEJ ,goscieradowiak chyba nie dorosles jeszcze i brak ci rozsadku;;;przegraliscie i to boli Was
[/quote]

przegranym jest wójt i jego wyborcy bo będą to kolejne zmarnowane 4 lata. Gościeradów jest gminą która najgorzej sobie radzi jeśli chodzi o pozyskiwanie funduszy. Wójt Filipczak jest ze wszystkimi na pieńku od starostwa po urząd marszałkowski. Nie umie się z nikim dogadać jeśli chodzi o kluczowe dla gminy inwestycje realizowane wspólnie np z powiatem. W końcu to PISior a tacy ludzie wolą wojować i mącić zamiast robić coś pożytecznego.
[quote name='JAN' timestamp='1292652599' post='407634']
HEJ ,goscieradowiak chyba nie dorosles jeszcze i brak ci rozsadku;;;przegraliscie i to boli Was
[/quote]

przegranym jest wójt i jego wyborcy bo będą to kolejne zmarnowane 4 lata. Gościeradów jest gminą która najgorzej sobie radzi jeśli chodzi o pozyskiwanie funduszy. Wójt Filipczak jest ze wszystkimi na pieńku od starostwa po urząd marszałkowski. Nie umie się z nikim dogadać jeśli chodzi o kluczowe dla gminy inwestycje realizowane wspólni... rozwiń
Avatar
JAN / 18 grudnia 2010 o 07:09
0
HEJ ,goscieradowiak chyba nie dorosles jeszcze i brak ci rozsadku;;;przegraliscie i to boli Was
Avatar
Grzecho736 / 16 grudnia 2010 o 20:33
0
[quote name='kej' timestamp='1292344495' post='405549']
taaak, a jak wcześniej inne gminy postarały się o dofinansowanie z UE i dostały także nowe samochody (we wrześniu 2010), to dziennikarze DW jakoś nic nie napisali... a sprzęt dużo lepszy od tych tutaj przedstawionych...
[/quote]
A co to za gminy?? Bo ja jakoś o lepszym sprzecie nigdzie nie słyszałem... Zreszta MAN TGM 13.290 od Stolarczyka jest najlepszym tego typu samochodem w swojej klasie... A co do pozostałych komentarzy to szkoda sie wypowiadać bo takie słowa po przegranych wyborach to normalka...
[quote name='kej' timestamp='1292344495' post='405549']
taaak, a jak wcześniej inne gminy postarały się o dofinansowanie z UE i dostały także nowe samochody (we wrześniu 2010), to dziennikarze DW jakoś nic nie napisali... a sprzęt dużo lepszy od tych tutaj przedstawionych...
[/quote]
A co to za gminy?? Bo ja jakoś o lepszym sprzecie nigdzie nie słyszałem... Zreszta MAN TGM 13.290 od Stolarczyka jest najlepszym tego typu samochodem w swojej klasie... A co do pozostałych komentarzy to szkoda sie wypowi... rozwiń
Avatar
gościeradowiak / 16 grudnia 2010 o 18:47
0
[quote name='uudild manner' timestamp='1292355501' post='405704']
nie ma jak w rodzinie.....
[/quote]

Co fakt to fakt, pracuje jeszcze córka brata wójta, pracuje matka R. pracuje w gminie a jej syn jest informatykiem w opiece, chrześnica wójta jest sekretarką w szkole. ja też chcę tam pracować, wójcie, wujku mój załatw robotę.

Kompetencje przecież nie są istotne, w końcu synowa państwa Ch kilka razy podchodziła do matury. Ja zdałem za pierwszym razem. to duży plus.
Avatar
uudild manner / 14 grudnia 2010 o 20:38
0
Najwięcej to pewnie przysłużył się Filipczak Buahahahaha
Ta gmina to w ogóle nie bardzo wie co to środki unijne. W gminie pracują całe rodziny. Jak rodzina Ch. Mąż i żona na kierowniczych stanowiskach zarabiają ze 100.000 rocznie a i jeszcze synową wsadzili. Na razie na staż ale kwestia czasu jak etat się znajdzie. Wójt ma 4 lata przed sobą, nie ma jak w rodzinie.....
Avatar
ANO / 19 stycznia 2011 o 20:37
0
[quote name='miki' timestamp='1292684151' post='407782']
przegranym jest wójt i jego wyborcy bo będą to kolejne zmarnowane 4 lata. Gościeradów jest gminą która najgorzej sobie radzi jeśli chodzi o pozyskiwanie funduszy. Wójt Filipczak jest ze wszystkimi na pieńku od starostwa po urząd marszałkowski. Nie umie się z nikim dogadać jeśli chodzi o kluczowe dla gminy inwestycje realizowane wspólnie np z powiatem. W końcu to PISior a tacy ludzie wolą wojować i mącić zamiast robić coś pożytecznego.
[/quote]

A skąd zdobyłeś takie "rewelacje" o niewykorzystywaniu środków unijnych przez gminę Gościeradów? Były wójt ci powiedział? To go zapytaj, ile on przedakcesyjnych zdobył i na co? To się biedaku dowiedz, a nie pisz bzdur wyssanych z palca. W grudniu, po pierwszej turze wyborów Urząd Marszałkowski prezentował takie dane na konferencji w Kraśniku, z uwzględnieniem gmin powiatu kraśnickiego, to poszukaj tych materiałów, a nie opowiadaj bajek. Dla ciebie "kolejne zmarnowane lata" to: remont budynków szkół oraz ich wyposażenie w meble, sprzęt i środki dydaktyczne, remont budynku OPS, Gminy (który wyglądał jak nora, a nie urząd)GOK-u i biblioteki, budowa sali gimnastycznej w Liśniku i Mniszku, 2 place zabaw dla dzieci, remont większości remiz, budowa od podstaw jednej (w Księżomierzy), chodnika w Liśniku, w Księżomierzy (dofinansowanie w ok. 50%, bo to powiatowa droga),remont ośrodka zdrowia w Gościeradowie, przedszkola w każdej wsi, gdzie jest szkoła (za unijne pieniądze właśnie, znajdź taką gminę w naszym powiecie). A poza tym wiele projektów unijnych z Kapitału Ludzkiego (jeśli wiesz, co to znaczy) przezaczonych na zajęcia dla uczniów w szkołach, a także różne szkolenia dla dorosłych. To oczywiście fragment tego, co zostało zrobione. Jeśli to "zmarnowane lata", to życzę zdrowia jego poprzednikowi, bo jak wyglądała gmina za jego czasów, to dobrze, aby sobie niektórzy przypomnieli, takiego "dziadostwa" nie było w żadnej gminie. Bo jakoś to się dziwnie wszystko szybko zapomina. A co do przynależności, to biedaku nie mów, jeśli nie wiesz, Wójt jest bezpartyjny (startuje z własnego komitetu), no a kolesie z tzw. PSL-u tego przeboleć nie mogą.Szczególnie jego poprzednik. I w tym jest cały problem. A jeśli to, co zostało zrobione nie jest pożyteczne, to znajdź gminę z powiatu kraśnickiego, która zrobiła przez 8 lat tyle, co zrobiono w tej gminie. I ją przedstaw.
[quote name='miki' timestamp='1292684151' post='407782']
przegranym jest wójt i jego wyborcy bo będą to kolejne zmarnowane 4 lata. Gościeradów jest gminą która najgorzej sobie radzi jeśli chodzi o pozyskiwanie funduszy. Wójt Filipczak jest ze wszystkimi na pieńku od starostwa po urząd marszałkowski. Nie umie się z nikim dogadać jeśli chodzi o kluczowe dla gminy inwestycje realizowane wspólnie np z powiatem. W końcu to PISior a tacy ludzie wolą wojować i mącić zamiast robić coś pożytecznego.
[/quote]
... rozwiń
Avatar
strazak / 18 grudnia 2010 o 18:11
0
Kolego Tomku zycze Ci zeby Twoj dom stanal w plomieniach a wszystkie zastepy PSP byly akurat na innych wyjazdach... strasznie mnie irytuja glosy ludzi ktorzy nie znaja tematu a pieprza glupoty... Jakbys troche wnikal w tematyke to wiedzialbys ze jednostki nalezace do KSRG sa czesto na miejscu pozaru przed PSP i te minuty potrafia zadecydowac o uratowaniu zycia lub mienia, ludzie sa w wiekszosci nie z przypadku i dobrze wyszkoleni. No i zakladajac ze widziales kiedys pozar lasu powiedz mi, jak sily PSP (przewaznie 3 zalogi wyjazdowe na zmianie) mialyby sobie z nim poradzic, bo ja po prostu tego sobie nie wyobrazam (a uwierz mi troche juz jezdze). Owszem sa jednostki ktore poza zebraniami i zawodami nie jezdza praktycznie nigdzie, ale to nie powod zeby wszystkich wrzucac do jednego worka!
Kolego Tomku zycze Ci zeby Twoj dom stanal w plomieniach a wszystkie zastepy PSP byly akurat na innych wyjazdach... strasznie mnie irytuja glosy ludzi ktorzy nie znaja tematu a pieprza glupoty... Jakbys troche wnikal w tematyke to wiedzialbys ze jednostki nalezace do KSRG sa czesto na miejscu pozaru przed PSP i te minuty potrafia zadecydowac o uratowaniu zycia lub mienia, ludzie sa w wiekszosci nie z przypadku i dobrze wyszkoleni. No i zakladajac ze widziales kiedys pozar lasu powiedz mi, jak sily PSP (przewaznie 3 zalogi wyjazdowe na zmiani... rozwiń
Avatar
Tomek / 18 grudnia 2010 o 16:58
0
A może ktoś mi wyjaśnić po co gamoniom z OSP taki sprzęt?Przecież oni potrafią tylko wóde pić.Od gaszenia pożarów jest PSP a OSP może tylko teren zabezpieczać do czego nie potrzeba specjalistycznego sprzętu.OSP to relikt przeszłości który był dobry w latach 50-70-tych.A teraz to jest zjadacz ok.30% budżetu każdej gminy,potencjalna skarbnica głosów oddawanych na wójtów promujących straże (z reguły ci są związani z PSL).Te całe zawody,treningi,zebrania(które i tak zazwyczaj kończą się wielkim piciem) jako żywo przypominają
mi zabawę w Wojtka-Strażaka i tylko szkoda że panowie strażacy nie bawią się na własny koszt...
A może ktoś mi wyjaśnić po co gamoniom z OSP taki sprzęt?Przecież oni potrafią tylko wóde pić.Od gaszenia pożarów jest PSP a OSP może tylko teren zabezpieczać do czego nie potrzeba specjalistycznego sprzętu.OSP to relikt przeszłości który był dobry w latach 50-70-tych.A teraz to jest zjadacz ok.30% budżetu każdej gminy,potencjalna skarbnica głosów oddawanych na wójtów promujących straże (z reguły ci są związani z PSL).Te całe zawody,treningi,zebrania(które i tak zazwyczaj kończą się wielkim piciem) jako żywo przypominają
mi zabawę w W... rozwiń
Avatar
Filipczak - nie mój wójt / 18 grudnia 2010 o 16:05
0
[quote name='JAN' timestamp='1292652599' post='407634']
HEJ ,goscieradowiak chyba nie dorosles jeszcze i brak ci rozsadku;;;przegraliscie i to boli Was
[/quote]

Przegranym to jest właśnie Filipczak, trudno mówić o sukcesie jeżeli przewaga wójta który rządzi którąś z kolei kadencje to tylko 300 głosów a kontrkandydatem jest mało znana osoba. Jeżeli Wójt byłby taki super to cieszyłby się uznaniem mieszkańców i przeszedł bez problemu w pierwszej turze jak to miało miejsce w kilku gminach naszego powiatu.
Avatar
WI MI SA / 18 grudnia 2010 o 16:01
0
[quote name='gościeradowiak' timestamp='1292521673' post='406859']
Co fakt to fakt, pracuje jeszcze córka brata wójta, pracuje matka R. pracuje w gminie a jej syn jest informatykiem w opiece, chrześnica wójta jest sekretarką w szkole. ja też chcę tam pracować, wójcie, wujku mój załatw robotę.

Kompetencje przecież nie są istotne, w końcu synowa państwa Ch kilka razy podchodziła do matury. Ja zdałem za pierwszym razem. to duży plus.
[/quote]

BYŁAM NA STAŻU W GMINIE, O GŁUPI STAŻ TRZEBA BYŁO SIĘ NACHODZIĆ I NAPROSIĆ AŻ NOGI BOLAŁY, BĘDĄC NA STAŻU PRZEJRZAŁAM NA OCZY, BO Z ETATAMI JEST TAK JAK PISZĄ I JAK SIĘ SŁYSZY. JA ODCZUŁAM TO NA WŁASNEJ SKÓRZE. NIC, ŻE MASZ STUDIA, MOŻESZ NAWET MIEĆ DOKTORAT I TAK NIE MA TO ZNACZENIA. JEST ZA TO PRACA DLA OSÓB KTÓRE MIAŁY PROBLEMY ZE ZDANIEM MATURY...
[quote name='gościeradowiak' timestamp='1292521673' post='406859']
Co fakt to fakt, pracuje jeszcze córka brata wójta, pracuje matka R. pracuje w gminie a jej syn jest informatykiem w opiece, chrześnica wójta jest sekretarką w szkole. ja też chcę tam pracować, wójcie, wujku mój załatw robotę.

Kompetencje przecież nie są istotne, w końcu synowa państwa Ch kilka razy podchodziła do matury. Ja zdałem za pierwszym razem. to duży plus.
[/quote]

BYŁAM NA STAŻU W GMINIE, O GŁUPI STAŻ TR... rozwiń
Avatar
miki / 18 grudnia 2010 o 15:55
0
[quote name='JAN' timestamp='1292652599' post='407634']
HEJ ,goscieradowiak chyba nie dorosles jeszcze i brak ci rozsadku;;;przegraliscie i to boli Was
[/quote]

przegranym jest wójt i jego wyborcy bo będą to kolejne zmarnowane 4 lata. Gościeradów jest gminą która najgorzej sobie radzi jeśli chodzi o pozyskiwanie funduszy. Wójt Filipczak jest ze wszystkimi na pieńku od starostwa po urząd marszałkowski. Nie umie się z nikim dogadać jeśli chodzi o kluczowe dla gminy inwestycje realizowane wspólnie np z powiatem. W końcu to PISior a tacy ludzie wolą wojować i mącić zamiast robić coś pożytecznego.
[quote name='JAN' timestamp='1292652599' post='407634']
HEJ ,goscieradowiak chyba nie dorosles jeszcze i brak ci rozsadku;;;przegraliscie i to boli Was
[/quote]

przegranym jest wójt i jego wyborcy bo będą to kolejne zmarnowane 4 lata. Gościeradów jest gminą która najgorzej sobie radzi jeśli chodzi o pozyskiwanie funduszy. Wójt Filipczak jest ze wszystkimi na pieńku od starostwa po urząd marszałkowski. Nie umie się z nikim dogadać jeśli chodzi o kluczowe dla gminy inwestycje realizowane wspólni... rozwiń
Avatar
JAN / 18 grudnia 2010 o 07:09
0
HEJ ,goscieradowiak chyba nie dorosles jeszcze i brak ci rozsadku;;;przegraliscie i to boli Was
Avatar
Grzecho736 / 16 grudnia 2010 o 20:33
0
[quote name='kej' timestamp='1292344495' post='405549']
taaak, a jak wcześniej inne gminy postarały się o dofinansowanie z UE i dostały także nowe samochody (we wrześniu 2010), to dziennikarze DW jakoś nic nie napisali... a sprzęt dużo lepszy od tych tutaj przedstawionych...
[/quote]
A co to za gminy?? Bo ja jakoś o lepszym sprzecie nigdzie nie słyszałem... Zreszta MAN TGM 13.290 od Stolarczyka jest najlepszym tego typu samochodem w swojej klasie... A co do pozostałych komentarzy to szkoda sie wypowiadać bo takie słowa po przegranych wyborach to normalka...
[quote name='kej' timestamp='1292344495' post='405549']
taaak, a jak wcześniej inne gminy postarały się o dofinansowanie z UE i dostały także nowe samochody (we wrześniu 2010), to dziennikarze DW jakoś nic nie napisali... a sprzęt dużo lepszy od tych tutaj przedstawionych...
[/quote]
A co to za gminy?? Bo ja jakoś o lepszym sprzecie nigdzie nie słyszałem... Zreszta MAN TGM 13.290 od Stolarczyka jest najlepszym tego typu samochodem w swojej klasie... A co do pozostałych komentarzy to szkoda sie wypowi... rozwiń
Avatar
gościeradowiak / 16 grudnia 2010 o 18:47
0
[quote name='uudild manner' timestamp='1292355501' post='405704']
nie ma jak w rodzinie.....
[/quote]

Co fakt to fakt, pracuje jeszcze córka brata wójta, pracuje matka R. pracuje w gminie a jej syn jest informatykiem w opiece, chrześnica wójta jest sekretarką w szkole. ja też chcę tam pracować, wójcie, wujku mój załatw robotę.

Kompetencje przecież nie są istotne, w końcu synowa państwa Ch kilka razy podchodziła do matury. Ja zdałem za pierwszym razem. to duży plus.
Avatar
uudild manner / 14 grudnia 2010 o 20:38
0
Najwięcej to pewnie przysłużył się Filipczak Buahahahaha
Ta gmina to w ogóle nie bardzo wie co to środki unijne. W gminie pracują całe rodziny. Jak rodzina Ch. Mąż i żona na kierowniczych stanowiskach zarabiają ze 100.000 rocznie a i jeszcze synową wsadzili. Na razie na staż ale kwestia czasu jak etat się znajdzie. Wójt ma 4 lata przed sobą, nie ma jak w rodzinie.....
Zobacz wszystkie komentarze 11
Trwa cisza wyborcza
Do czasu jej zakończenia zamieszczanie komentarzy mających charakter agitacyjny jest zabronione przez polskie prawo. Odpowiedzialność za opublikowaną przez siebie treść ponosi autor.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Stal Kraśnik – Wólczanka 1:0. Dwa zmarnowane karne gości

Stal Kraśnik – Wólczanka 1:0. Dwa zmarnowane karne gości 0 0

Jeżeli nie wykorzystuje się dwóch rzutów karnych, to trudno myśleć o zwycięstwie. Kiepsko ustawione celowniki rywali wykorzystali podopieczni Jarosława Pacholarza, którzy pokonali Wólczankę 1:0. Dla ekipy z Kraśnika to było pierwsze zwycięstwo od sześciu kolejek. A po spotkaniu okazało się, że porażka kosztowała posadę trenera przyjezdnych Marka Rybkiewicza.

Podlasie – Spartakus 2:1. Nadal walczą o utrzymanie

Podlasie – Spartakus 2:1. Nadal walczą o utrzymanie 0 1

Nie było łatwo, ale Podlasie wywalczyło w sobotę trzy punkty. Bialczanie pokonali na stadionie PSW Spartakusa Daleszyce 2:1. Dzięki temu przedłużyli swoje nadzieje na utrzymanie.

Łada – Hetman 0:2. Zostali w szatni na początku meczu

Łada – Hetman 0:2. Zostali w szatni na początku meczu 0 0

Łada postawiła się liderowi, który w przyszłym sezonie zagra w III lidze. Trzy punkty pojechały jednak do Zamościa, bo drużyna Jacka Ziarkowskiego wygrała w Biłgoraju 2:0

Biała Podlaska: Przystanek przypomni o rocznicy wyborów 4 czerwca

Biała Podlaska: Przystanek przypomni o rocznicy wyborów 4 czerwca 0 1

Jeden z przystanków w Białej Podlaskiej zmienił swoje oblicze.

Wojewódzki Finał Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych
26 maja 2019, 10:00

Wojewódzki Finał Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych 0 0

Muzeum Wsi Lubelskiej (al. Warszawska 96) zaprasza na Wojewódzki Finał Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych. Konkurs rozpocznie się w niedzielę, 26 maja o godz. 10 i potrwa do 16.

Policjanci mieli znęcać się nad 70-latkiem. Grozi im więzienie

Policjanci mieli znęcać się nad 70-latkiem. Grozi im więzienie 14 6

– Będziesz miał połamane ręce, potem nogi, a na koniec dół – tak byli już policjanci z Ryk mieli straszyć zatrzymanego 70-latka. Mężczyzna został później pobity do nieprzytomności. Skandal wyszedł na jaw tylko dzięki interwencji biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

Motor - Podhale 3:2. Wielkie emocje w Zamościu

Motor - Podhale 3:2. Wielkie emocje w Zamościu 0 15

Mecz na szczycie nie zawiódł. Spotkanie Motoru z liderem tabeli dostarczyło wielu emocji. Goście prowadzili na stadionie w Zamościu 1:0, ale ostatecznie przegrali 2:3. Ekipa z Nowego Targu od 63 minuty grała jednak nie w dziesiątkę, a dziewiątkę.

Sekretarz gminy Niedźwiada pod ostrzałem. "Została powołana niezgodnie z prawem"

Sekretarz gminy Niedźwiada pod ostrzałem. "Została powołana niezgodnie z prawem" 0 1

Sekretarz gminy Niedźwiada została powołana niezgodnie z prawem – twierdzi nasz czytelnik. – Konsultowaliśmy to z prawnikami – odpowiada wójt

Znakomita sobota dla Speed Car Motoru Lublin w eliminacjach IMŚJ i SEC

Znakomita sobota dla Speed Car Motoru Lublin w eliminacjach IMŚJ i SEC 0 2

To była bardzo udana sobota dla żużlowców Speed Car Motoru Lublin. Aż trzech zawodników lubelskiego klubu może się pochwalić udanymi startami w kwalifikacjach do prestiżowych turniejów indywidualnych.

MKS Ryki – Victoria Żmudź 0:4. Drugi gol podciął skrzydła

MKS Ryki – Victoria Żmudź 0:4. Drugi gol podciął skrzydła 0 0

Piłkarze Piotra Molińskiego mieli problemy w Rykach z tamtejszym MKS, ale w ostatnim kwadransie zdobyli trzy gole i ostatecznie wygrali aż 4:0.

Neurologia po lubelsku. Długie kolejki i sukcesy

Neurologia po lubelsku. Długie kolejki i sukcesy 5 5

- W przypadku stwardnienia rozsianego każdy dzień zwłoki z włączeniem leczenia może mieć tragiczne konsekwencje zdrowotne.

Amerykański styl w Lublinie. III Piknik Sportów Amerykańskich na Błoniach [zdjęcia]
galeria

Amerykański styl w Lublinie. III Piknik Sportów Amerykańskich na Błoniach [zdjęcia] 52 0

Trochę prawdziwej gry, trochę zabawy, ale przede wszystkim popularyzacja dyscyplin zza oceanu. W sobotę na Błoniach pod Zamkiem odbył się III Piknik Sportów Amerykańskich.

Fraszka nie dla mężów i zaręczonych
Wiersze między newsami

Fraszka nie dla mężów i zaręczonych 0 0

Na sobotni wieczór utwór poradnikowy. Autor, o którym mało wiem, wie dużo o życiu.

Phillipe Bracken Band - koncert w Kazimierzu
25 maja 2019, 20:00

Phillipe Bracken Band - koncert w Kazimierzu 0 1

W sobotę, 25 maja o godz. 20 w Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek) wystąpi australijski wokalista z zespołem - Phillipe Bracken Band.

Kundelki Lublina i Schroniska wybrane. Zwyciężyły Mania i Ramzes [zdjęcia]
galeria

Kundelki Lublina i Schroniska wybrane. Zwyciężyły Mania i Ramzes [zdjęcia] 2 4

Pies Mania zwyciężył w wyborach Kundelek Lublina 2019 zorganizowanych przez Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie przy ul. Metalurgicznej. Z kolei w kategorii Kundelek Schroniska pierwsze miejsce zajął Ramzes.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!