Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

13 października 2006 r.
21:09
Edytuj ten wpis

Wszystko grało oprócz kasy

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 0 A A

Tysiące złotych na rozmowy telefoniczne, wypłaty bez pokwitowań, niejasne wydatki. Taki obraz finansów Związku Międzygminnego Strefa Usług Komunalnych, któremu szefuje Piotr Czubiński, burmistrz Kraśnika, wyłania się z protokołu Regionalnej Izby Obrachunkowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wczoraj opisaliśmy, jak mający działać na rzecz mieszkańców związek międzygminny w Kraśniku stał się dojną krową dla jego szefa. Piotr Czubiński, burmistrz Kraśnika i przewodniczący Strefy Usług Komunalnych, brał bezprawnie pieniądze za kierowanie związkiem. Tylko w latach 2004-2006 zainkasował z publicznych pieniędzy ponad 133 tys. zł brutto. Okazuje się, że to tylko czubek góry lodowej.
Dotarliśmy do protokołu RIO z kontroli finansów Strefy Usług Komunalnych za lata 2004-2006. Ujawnia on mnóstwo uchybień. Oto niektóre z nich:
• księgowość SUK jest pełna dziur, brak sprawozdań finansowych i części ksiąg rachunkowych. Związek naruszył szereg przepisów o prowadzeniu finansów;
• gotówka były wypłacana z kasy związku bez pokwitowania odbioru oraz daty. Uniemożliwia to ustalenie, kiedy faktycznie wypłacono pieniądze i kto je pobrał (brak podpisów). W 2005 roku wypłacono bez pokwitowania odbioru ponad 7668 zł. Przez cały rok pobrano z banku 74 755 zł, natomiast rozchody wyniosły 57 403 zł. Różnica to ponad 17 tys. zł;
• związek nie płacił podatku od nieruchomości. Przez cztery lata nazbierało się 156 tys zł. zaległości;
• kiedy w 2004 roku związek miał telefon stacjonarny i komórkowy, na rachunki za rozmowy poszło 3900 zł. W 2006 roku miał już dziewięć telefonów (w tym siedem komórkowych) na pięciu pracowników. Rachunki: 14 174 zł. Zadań związkowi nie przybyło;
• związek zapłacił kraśnickiemu magistratowi 1065 zł za pobyt Czubińskiego w Warszawie, choć brak delegacji i dokumentów potwierdzających jego bytność w stolicy;
• na XIV Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska, Kanalizacji i Zagospodarowania Odpadów IFAT 2005, Kiefersfelden-Monachium 2005 poleciało sześć osób. Trzy nie były pracownikami związku (koszt ich udziału w targach: 6551 zł);
• na wyprawę na Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska w Paryżu sześcioosobowa ekipa pobrała 10 tys. zł zaliczki. Był listopad 2005 roku. Do tej pory zaliczki nie rozliczono.
Oficjalne odczytanie protokołu zaplanowano w poniedziałek w Urzędzie Miasta w Kraśniku. - Przewodniczący Czubiński już go podpisał, ale władze związku mogą jeszcze wnieść uwagi i dołączyć dodatkowe materiały - mówi Marek Poniatowski, prezes lubelskiej delegatury RIO.

Zrobiliśmy błąd

Rozmowa z Wojciechem Wilkiem, posłem Platformy Obywatelskiej, a do października 2005 roku przewodniczącym Związku Międzygminnego Strefa Usług Komunalnych

• Na jakiej podstawie naliczał pan wynagrodzenie dla Piotra Czubińskiego, przewodniczącego związku?
- Miałem do tego prawo jako ówczesny przewodniczący związku. Tutaj nie ma najmniejszych wątpliwości.
• Ale Czubiński dostawał pieniądze za pracę na etacie, choć nie był pracownikiem etatowym.
- Była ustna wola całego zgromadzenia związku, żeby przewodniczący pracował na etacie. Nie było świadomego, złego przekraczania prawa. Przyjąłem jako pewnik, że Czubiński pracuje na etacie. Przyznaję - zrobiłem błąd.
• Czubiński wiedział, że nie pracuje na etacie. W dniu, kiedy wybrano go na przewodniczącego związku zaproponował, żeby dieta dla niego wyniosła 300 zł. Dowodem zapis sesji zgromadzenia zawarty w protokole kontrolnym RIO.
- Nie wiem, nie czytałem wszystkich protokołów. Nie pamiętam tej sesji. Proszę rozmawiać z kimś, kto ją dobrze pamięta. Nie potrafię wyjaśnić, dlaczego Piotr Czubiński mówił o 300 zł.
• Czytał pan protokół z kontroli RIO? Wynika z niego, że w finansach związku panował koszmarny bałagan.
- Nie czytałem. Wiem o kontroli. Dopiero po jej zakończeniu, jak grom z jasnego nieba, spadła na nas informacja o tym, że zrobiliśmy błąd, wypłacając wynagrodzenie przewodniczącemu Czubińskiemu.
• Jest pan szefem stowarzyszenia "Lubię Kraśnik”, z którego Czubiński startuje na burmistrza Kraśnika. Powinien kandydować?
- Moim zdaniem powinien.
• Pomimo sprawy finansów Związku Międzygminnego?
- Poczekajmy na oficjalne ogłoszenie protokołu kontroli RIO i zalecenia pokontrolne.
Rozmawiał Rafał Panas

Autoryzowana wersja

rozmowy z Wojciechem Wilkiem, posłem Platformy Obywatelskiej, a do października 2005 roku przewodniczącym Związku Międzygminnego Strefa Usług Komunalnych

• Na jakiej podstawie naliczył pan wynagrodzenie dla Piotra Czubińskiego, przewodniczącego Związku?
- Miałem do tego prawo jako ówczesny przewodniczący związku. Tutaj nie ma najmniejszych wątpliwości.
• Ale czemu Czubiński dostawał pieniądze za pracę na etacie, choć nie był pracownikiem etatowym?
- Była ustna wola całego zgromadzenia, żeby przewodniczący pracował na etacie. Każdy wiedział, że tak to się odbywa. Nikt wtedy nie miał wątpliwości. Nie było świadomego przekraczania prawa. Przyjąłem jako pewnik, że Piotr Czubiński pracuje na etacie.
• Czubiński wiedział, że nie pracuje na etacie. Cztery lata temu, kiedy wybrano go na przewodniczącego związku zaproponował, żeby dieta dla niego wynosiła 300 zł. Dowodem zapis sesji zgromadzenia zawarty w protokole pokontrolnym RIO.
- Ostatnie zgromadzenie (6 października tego roku - red.) dowiodło, że wszyscy członkowie zgromadzenia wiedzieli, że Pan Piotr Czubiński będzie pracował na etacie. Moim zdaniem jego wypowiedź dotyczyła nieetatowych członków zarządu, a nie przewodniczącego.
• To, co Pan mówi, nie zgadza się z protokołem sesji i innymi dokumentami związku.
- Moim zdaniem protokół mógł zostać napisany skrótowo. Osobie pytającej chodziło o to, czy będzie ktoś zatrudniony oprócz przewodniczącego, inny członek zarządu. To co dzieje się wokół tej sprawy jest dla mnie szokujące. Zastanawiam się dlaczego RIO nie kontrolowała związku wcześniej i dlaczego kontrola odbywa się w czasie kampanii wyborczej. Znając uczciwość burmistrza Czubińskiego wiem, że nie pobierałby wynagrodzenia jeżeli by mu się ono nie należało.
• Czytał pan protokół z kontroli RIO w związku? Wynika z niego, że w finansach w związku panował koszmarny bałagan.
- Protokołu nie czytałem. Dopiero po zakończeniu kontroli, jak grom z jasnego nieba spadła na mnie informacja o tym, że RIO kwestionuje wypłatę wynagrodzenia przewodniczącemu Czubińskiemu.


Włodzimierz Karpiński, wiceprzewodniczący regionu lubelskiego Platformy Obywatelskiej

• Jak pan ocenia sprawę wynagrodzenia Piotra Czubińskiego?
- Pierwsze wrażenie: jestem zaszokowany. Aż nie chce się wierzyć, że doszło do takiego niedopatrzenia. Ale pan pokazuje mi dokumenty...
• Czy Czubiński powinien nadal zasiadać we władzach lubelskiego PO?
- O tym za wcześnie mówić. W piątek wieczorem mamy posiedzenie Zarządu Regionu. Będziemy mówić o tej sprawie. Poprosimy Piotra Czubińskiego o wyjaśnienia. Zrobię wszystko, żeby wyjaśnić tę sprawę.

Komentarze 0

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.
Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 0 0

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 0 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 15 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 0

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie
28 lipca 2018, 11:00

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Atoli zaprasza na Słomiany Rynek (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyna), na wspólne świętowanie pierwszego chleba czyli Słowiańskich Podpłomyków. Wydarzenie obędzie się 28 lipca o godz. 11.

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 1

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 13 3

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 8 6

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 28 9

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 45 18

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 6

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 28

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.