Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

17 grudnia 2015 r.
21:31

Chcą powrotu gminnych posterunków policji

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 19 A A

Kilka lat temu zniknęły, teraz mogą wrócić. Wójt gminy Milejów już od roku stara się o reaktywację posterunku policji. W Cycowie też chętnie przyjmą mundurowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kilka lat temu policja masowo likwidowała gminne posterunki. Wówczas tłumaczono to względami ekonomicznymi. A miejsce małych posterunków miały zastąpić częstsze patrole z większych ośrodków. System jednak nie do końca zdał egzamin.

– Teraz, po kilku latach, wielu ekspertów krytycznie ocenia tamtą decyzję. Dlatego już rok temu złożyłem do szefa Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej pismo z prośbą o możliwość reaktywacji posterunku w Milejowie – mówi wójt Tomasz Andrzej Suryś.

Również wójt Cycowa nie miałby nic przeciwko powrotowi posterunku do jego gminy. – Posterunek jest na pewno lepszy, niż nawet częstsze patrole z Łęcznej – uważa Wiesław Pikuła.
Wójt Milejowa przyjąłby policjantów już nawet dzisiaj. – Budynek po byłym posterunku stoi pusty.

Kolejny najemca właśnie go opuścił. Wystarczy niewielki remont i może być gotowy do użytku – zachwala Suryś. – Wolę co roku dopłacać do etatu, niż wspierać zakup samochodu patrolowego. Posterunek policji w gminie zapewnia większe bezpieczeństwo, niż przyjezdne patrole – dodaje.

– U nas niestety byłoby trudniej. W budynku byłego komisariatu mieści się teraz biblioteka. W razie potrzeby znajdziemy jednak lokum – deklaruje Wiesław Pikuła. – Oczywiście jestem także za powrotem posterunku policji do naszej gminy – dodaje wójt Cycowa.

Tymczasem policja w Łęcznej ma związane ręce. – Jeżeli otrzymamy rozkaz reorganizacji struktury policji w powiecie, to oczywiście go wykonamy. Jednak jako komenda powiatowa nie możemy sami organizować posterunków w gminach – mówi mł. asp. Magdalena Krasna, rzecznik policji w Łęcznej. Warto dodać, że rejon gmin Cyców i Milejów obsługuje po dwóch dzielnicowych.

– Pamiętam czasy, gdy był u nas posterunek. Przed nim zawsze stał radiowóz. Było wiadomo, że władza czuwa. Teraz już nie ma takiego poczucia. Przez gminę od czasu do czasu przejedzie radiowóz. To chyba za mało – dodaje pan Jerzy, mieszkaniec Milejowa.

Istnieje jednak spora szansa, że wrócą posterunki nie tylko do Milejowa, Cycowa, ale także do innych gmin naszego województwa. Od 11 grudnia stanowisko komendanta głównego policji zajmuje insp. Zbigniew Maj. Jednym z jego priorytetów jest ponowna organizacja struktur policji w gminach.

Czytaj więcej o:

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 20:28
0

Walka z biurokracją jest taka sama jak z globalnym ociepleniem

Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 16:16
0

skąd gwarancja że posterunki gminne to mniejsza biurokracja?

Avatar
J. / 27 grudnia 2015 o 21:27
0

popieram taki krok, w powiecie sama biurokracja! 

Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 21:46
0

No to ciekawie będzie ? Posterunki REAKTYWACJA ? A z kąt brać etaty na te nowe jednostki ? Ile etatów zlikwidowano przez ostatnie np. 5 lat ??? Ciekawe kto zna prawidłową odpowiedz ?

Gówniarzu książkę do ręki, a nie komputer i takie głupoty wypisywać, w dodatku nie znając poprawnej pisowni. Czy ty jesteś debil "z kątów".

Avatar
czytelnik / 18 grudnia 2015 o 09:52
0

za to generałem został

Avatar
vn78r / 18 grudnia 2015 o 09:42
0

Fakt taki, wywalili wszystkich oprócz jednego.

Avatar
Gość / 18 grudnia 2015 o 09:10
0
Brakuje kolesi co przymkną oko na jazdę po pijanemu i drobne kurestwa. Teraz w miejscowościach gdzie nie ma posterunków policja dociera dużo szybciej po zawiadomieniu. I nie ma pewności czy Józek ma dzisiaj wachtę?
Avatar
Gość / 18 grudnia 2015 o 08:55
0

GARBÓW - dawno, dawno temu był posterunek. Na S17 byłoby co robić.

Avatar
Gość / 18 grudnia 2015 o 08:53
0
WIADOMO NOWA WŁADZA I JAK ZA PO -NAJWIĘCEJ MIEJSC PRACY POWSTANIE DLA POLICJI....MIAŁO BYĆ JAK W RAJU A WYCHODZI FAŁSZ ,OBŁUDA I NABIJANIE SIĘ Z WYBORCÓW BO ONI NIE SĄ LEPSI OD ZŁODZIEJSKIEGO PO ,JESZCZE POKAŻĄ PAZURY ...
Avatar
Gość / 18 grudnia 2015 o 08:00
0

A na posterunku milicji w Trawnikach w stanie wojennym była bimbrownia.

Byłeś , piłeś a czy dobry był ???????

Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 20:28
0

Walka z biurokracją jest taka sama jak z globalnym ociepleniem

Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 16:16
0

skąd gwarancja że posterunki gminne to mniejsza biurokracja?

Avatar
J. / 27 grudnia 2015 o 21:27
0

popieram taki krok, w powiecie sama biurokracja! 

Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 21:46
0

No to ciekawie będzie ? Posterunki REAKTYWACJA ? A z kąt brać etaty na te nowe jednostki ? Ile etatów zlikwidowano przez ostatnie np. 5 lat ??? Ciekawe kto zna prawidłową odpowiedz ?

Gówniarzu książkę do ręki, a nie komputer i takie głupoty wypisywać, w dodatku nie znając poprawnej pisowni. Czy ty jesteś debil "z kątów".

Avatar
czytelnik / 18 grudnia 2015 o 09:52
0

za to generałem został

Avatar
vn78r / 18 grudnia 2015 o 09:42
0

Fakt taki, wywalili wszystkich oprócz jednego.

Avatar
Gość / 18 grudnia 2015 o 09:10
0
Brakuje kolesi co przymkną oko na jazdę po pijanemu i drobne kurestwa. Teraz w miejscowościach gdzie nie ma posterunków policja dociera dużo szybciej po zawiadomieniu. I nie ma pewności czy Józek ma dzisiaj wachtę?
Avatar
Gość / 18 grudnia 2015 o 08:55
0

GARBÓW - dawno, dawno temu był posterunek. Na S17 byłoby co robić.

Avatar
Gość / 18 grudnia 2015 o 08:53
0
WIADOMO NOWA WŁADZA I JAK ZA PO -NAJWIĘCEJ MIEJSC PRACY POWSTANIE DLA POLICJI....MIAŁO BYĆ JAK W RAJU A WYCHODZI FAŁSZ ,OBŁUDA I NABIJANIE SIĘ Z WYBORCÓW BO ONI NIE SĄ LEPSI OD ZŁODZIEJSKIEGO PO ,JESZCZE POKAŻĄ PAZURY ...
Avatar
Gość / 18 grudnia 2015 o 08:00
0

A na posterunku milicji w Trawnikach w stanie wojennym była bimbrownia.

Byłeś , piłeś a czy dobry był ???????

Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pożar samochodu z dzieckiem w środku. "Część osób nagrywała tragedię telefonem zamiast pomóc"
galeria

Pożar samochodu z dzieckiem w środku. "Część osób nagrywała tragedię telefonem zamiast pomóc" 121 10

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem na jednym z osiedli w Rybniku - informuje Śląska Policja.

Lublin: Dożynki dworskie w Skansenie
19 sierpnia 2018, 14:00

Lublin: Dożynki dworskie w Skansenie 3 0

Co Gdzie Kiedy. 19 sierpnia w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędą się barwne obchody Dożynek dworskich, które rozpoczną się o godz. 14 mszą świętą w drewnianym kościele z Matczyna.

"Dokonaliśmy rzeczy niemożliwej". Tak chwali się dyrektor aukcji Pride of Poland. Utrzyma stanowisko?

"Dokonaliśmy rzeczy niemożliwej". Tak chwali się dyrektor aukcji Pride of Poland. Utrzyma stanowisko? 31 13

"Pomimo bezprecedensowego hejtu medialnego (...) i nagonki na ludzi związanych z tym wydarzeniem, doprowadziliśmy ten projekt do szczęśliwego finału" – pisze w podziękowaniach za aukcję Pride of Poland Maciej Grzechnik, prezes stadniny w Michałowie i dyrektor tegorocznej aukcji.

Lublin: VIII Kulturalny Festyn Bronowicki
18 sierpnia 2018, 15:00

Lublin: VIII Kulturalny Festyn Bronowicki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 18 sierpnia o godz. 15 na terenach zielonych przy ul. Rudlickiego rozpocznie się VII Kulturalny Festyn Bronowicki. Na uczestników czeka moc atrakcji!

W policyjnym budżecie brakuje pieniędzy. "Wstrzymanie dodatków uderzy w najmniej zarabiających policjantów"

W policyjnym budżecie brakuje pieniędzy. "Wstrzymanie dodatków uderzy w najmniej zarabiających policjantów" 18 12

Policjanci nie dostaną na czas dodatków do pensji. Wypłata świadczeń została wstrzymana. Z pisma komendanta głównego w tej sprawie wynika, że w policyjnym budżecie brakuje pieniędzy na pokrycie wszystkich wydatków.

Nasza różana perełka z gminy Końskowola

Nasza różana perełka z gminy Końskowola 16 0

W ostatnią sobotę w Nałęczowie rozstrzygnięto konkurs kulinarny pod nazwą „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów”. Po raz drugi wygrał go produkt z „Manufaktury Różanej” w Starej Wsi w gminie Końskowola.

Lubelskie: Wpadli z takimi bryłkami w samochodzie. Teraz mają problem

Lubelskie: Wpadli z takimi bryłkami w samochodzie. Teraz mają problem 1 0

W czwartek łukowscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową dowiedzieli się, że osoby jadące samochodem do Łukowa mogą mieć środki odurzające.

Motor Lublin - Soła Oświecim, czyli w sobotę inauguracja nowego sezonu na Arenie

Motor Lublin - Soła Oświecim, czyli w sobotę inauguracja nowego sezonu na Arenie 4 3

Motor po dwóch meczach ma cztery punkty. A przed sobą pierwsze spotkanie na własnym stadionie. W sobotę o godz. 19 żółto-biało-niebiescy zagrają z Sołą Oświęcim. Wszyscy liczą na efektowne otwarcie nowego sezonu u siebie

Lublin: Pies pogryzł mu buty. Przywiązał zwierzę za łapy do grzejnika

Lublin: Pies pogryzł mu buty. Przywiązał zwierzę za łapy do grzejnika 0 4

Mężczyzna wynajmujący pokój w jednym z lubelskich mieszkań skrępował psa należącego do córki właścicieli mieszkania i przywiązał mu łapy do grzejnika. Kiedy kobieta wróciła do domu, psa już nie było. Zwierzę znalazło się dopiero pod Lublinem, w okolicy jednego z wiaduktów.

Koncert Freenology w Nałęczowie
18 sierpnia 2018, 19:30

Koncert Freenology w Nałęczowie 0 0

W sobotę, 18 sierpnia o godz. 19.30 w Kawiarni Lipowej w Nałęczowie (ul. Lipowa 43) wystąpi formacja Freenology.

Eurojackpot 17.08.2018. Wyniki losowania, sprawdź liczby. 165 mln zł do wygrania!

Eurojackpot 17.08.2018. Wyniki losowania, sprawdź liczby. 165 mln zł do wygrania! 0 0

Losowanie Eurojackpot z 17 sierpnia 2018 r. Sprawdź wylosowane liczby. Czy ktoś wygra 165 mln zł, które znalazły się w puli podczas losowania?

TBV Start wrócił do treningów, europejskich pucharów jednak nie będzie?

TBV Start wrócił do treningów, europejskich pucharów jednak nie będzie? 1 0

Koszykarze TBV Startu Lublin mają już za sobą pierwszy wspólny trening. Lublinianie spotkali się w czwartek w hali MOSiR niemal w komplecie. Na pierwsze zajęcia przyjechał także James Washington.

Powiślak odpłaci się Lubliniance? Kłos nie zagra z Ładą

Powiślak odpłaci się Lubliniance? Kłos nie zagra z Ładą 1 0

W poprzednim sezonie rewelacją ligi była ekipa z Końskowoli. Piłkarze Łukasza Gizy świetnie spisywali się zwłaszcza na jesieni. Pierwszy raz przegrali dopiero w ostatniej kolejce i to z późniejszym mistrzem – Stalą Kraśnik. W sezonie 2018/2019 pierwsze zero drużyna przywiozła już na inaugurację, po porażce w Werbkowicach 1:2. Teraz szybko spróbuje wrócić na właściwe tory. Problem w tym, że zmierzy się z Lublinianką (niedziela, godz. 16)

XIV Bolkowanie w Hniszowie. Na imieniny do sędziwego Bolka
18 sierpnia 2018, 12:00

XIV Bolkowanie w Hniszowie. Na imieniny do sędziwego Bolka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend gmina Ruda Huta wspólnie z gminą Hrubieszów obchodzą 1000-lecie pobytu Bolesława Chrobrego w Hniszowie oraz bitwy pod Gródkiem nad Bugiem.

ASF w sądzie. Rolnik pozwał lekarza weterynarii i domaga się odszkodowania za wybite świnie

ASF w sądzie. Rolnik pozwał lekarza weterynarii i domaga się odszkodowania za wybite świnie 4 6

Damian Kierekiesza, rolnik z Mań (gm. Międzyrzec Podlaski) pozwał powiatowego lekarza weterynarii za niewypłacenie odszkodowania za wybite świnie. Z kolei, lekarz weterynarii tłumaczy, że w gospodarstwie pana Damiana były pewne uchybienia, m.in. dotyczące mat dezynfekcyjnych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!