Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

3 kwietnia 2015 r.
9:00
Edytuj ten wpis

Gmina musi zapłacić gigantyczną karę za nielegalny płot przy drodze

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
3 21 A A

105 tysięcy złotych kary musi zapłacić gmina, za nielegalne postawienie płotu przy drodze krajowej numer 82 w Brzezinach. Wójt twierdzi, że surowość drogowców, to zemsta za starania gminy o przejście dla pieszych w tej miejscowości.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W 2000 roku płot kosztował 20 tys. zł. Miał 90 metrów długości. Miał, bo dwa tygodnie temu zniknął. - Nakazałem rozbiórkę, aby nie narażać gminy na jeszcze większe kary - mówi Adam Grzesiuk, wójt gminy Puchaczów.

Nikomu nie przeszkadzał

A wszystko zaczęło się w 2000 roku. - W Brzezinach postawiliśmy płot, który odgradzał ruchliwą drogę numer 82 od placu zabaw, remizy OSP oraz sklepu. Był ustawiony za rowem odpływowym, nikomu nie przeszkadzał - mówi wójt Grzesiuk. -W 2012 roku, na wniosek mieszkańców, gmina rozpoczęła starania o wyznaczenie przejścia dla pieszych. Oczywiście była potrzebna akceptacja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie. Drogowcy odmówili, ale przy okazji wykryli, że nasz płot bezprawnie stoi w pasie drogowym - dodaje wójt Grzesiuk.

- W lipcu 2013 roku pracownicy lubelskiego oddziału GDDKiA stwierdzili, że ogrodzenie w miejscowości Brzeziny na trzech działkach (działki o numerach 319/1, 319/2 i 319/3 - przyp. red.) zostało wybudowane w pasie drogowym drogi krajowej nr 82 bez wymaganego zezwolenia zarządcy drogi - mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału GDDKiA.

Rozebrali, ale kary nie uniknęli

Stosowne zawiadomienie otrzymał Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Łęcznej, który w ramach przeprowadzonego postępowania administracyjnego potwierdził ustalenia GDDKiA i decyzją administracyjną nakazał rozbiórkę ogrodzenia. Gmina to uczyniła.

- Zgodnie z przepisami ustawy o drogach publicznych zarządca drogi nałożył karę pieniężną za zajęcie pasa drogowego bez zezwolenia - dodaje Nalewajko.

Łączna wysokość kary, za czas od 1 września 2014 roku (w tym dniu powiadomiono gminę o wszczęciu procedury administracyjnej - red.), do daty rozebrania ogrodzenia, to ok. 105 tys. zł.

Zemsta?

Podczas wtorkowej sesji Rady Gminy, wójt stwierdził, że nałożona kara jest swego rodzaju zemstą drogowców za to, że gmina starała się o przejście dla pieszych w Brzezinach.

- Chodziło mi o surowość, z jaką GDDKiA egzekwuje prawo. Wszystkie nasze odwołania zostały odrzucone. Przez 15 lat płot nikomu nie przeszkadzał - kończy wójt Grzesiuk.

Gmina nie ma wyjścia - musi zapłacić 105 tys. złotych kary.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
buzz off / 10 kwietnia 2015 o 21:40
0

Tak się kończy władza w rękach ludu w znaczeniu dosłownym. Pchają się takie paniska bez wykształcenia, bez doświadczenia na wójtów bo myślą, że to jak na ciepłą posadkę za komuny wskoczyć. A tu się okazuje, że jest coś takiego jak odpowiedzialność za działania. A drugie stano baranków wypasanych przez katabasów którzy im co niedzielę mówią na kogo głosować i mamy komplet. Tępaki wybierają tępaków i kółko się toczy, a jak się okazuje, że jest coś takiego jak własność to wielkie larum podnoszą.

Nooo...epitetami to sypnąłeś, ale coś mądrego napisać to już ciężko. Daj sobie spokój "mądralo".

Nooo...epitetami to sypnąłeś, ale coś mądrego napisać to już ciężko. Daj sobie spokój "mądralo".

rozwiń
Avatar
???? / 10 kwietnia 2015 o 09:44
0

ale teraz bez ogrodzenia jest BEZPIECZNIE  urzędnikom na Ogrodowej 2 w Lublinie.

Avatar
asttor14 / 10 kwietnia 2015 o 09:19
0

Biurokracja i kolesiostwo w tym kraju to jest jakaś pomyłka. Postawili ogrodzenie, które było bardzo dobrym pomysłem, a są z tego tylko problemy. Idiotyzm.

Avatar
Gość / 4 kwietnia 2015 o 20:04
0

Wójcie do sądu z nimi, w sądzie dobrze ci idzie 

Avatar
\ / 3 kwietnia 2015 o 18:15
0
Kur...a a te mini pomniki przy drogach w miejscach wypadków !!!!!!!
To na to jest przyzwolenie GDDKiA ?????
Avatar
podróżna / 3 kwietnia 2015 o 17:23
0

może za te pieniądze wybudują porządne zatoki autobusowe w Brzezinach,Wesołówce i Puchaczowie,bo do tej pory to są z żużla POLSKA "Z".A ijak samorząd wnioskuje o wykonanie czegoś do GDDKiA to odpisuję aby dofinansować do tego zadania.Kpiny  i degrengolada.

Avatar
<rozgoryczona> / 3 kwietnia 2015 o 17:16
0

Ależ osiągnięcie GDDKiA w Lublinie,toż to nawet  nie udało się żadnym służbom specjalnym od początku Państwa Polskiego.Nie widzą od kilkunastu i kilku lat innych swoich niedoróbek i niedopatrzeń.My mieszkańcy miejscowości Malinówka i Głębokie aby wsiąść do autobusu musimy oczekiwać w ROWIE o głębokości około 60 cm,gdy podjedzie autobus trzeba się szybko wydźwigać aby zdążyć przed odjazdem. Nie ma nawet po bocza w tym miejscu ale GENARALNA DYREKCJA DRÓG KRAJOWYCH i AUTOSTRAD W LU BLINIE UL.OGRODOWA 2 ustawiła znak przystanek autobusowy.Nie widząć ,że urąga to wszelkim zasadom bezpieczeństwa osób dorosłych,a szczególnie dzieci.Aby wjechać w drogę krajową z Malinówki trzeba ruszać na pełnym gazie bo różnica poziomów wjazdu z pasa drogi 82 na jezdnię wynosi około 40 cm,to jest w porządku?Samorządy Cycowa i Urszulina zbudowali kilka dróg asfaltowych do drogi 82 ale wjazd prowadzi przez pobocze /własność zarządcy drogi/ około 10m dziury i wyboje we wsiach Wólka Cycowska 2 drogi,w Zabrodziu i Borysiku.Było już kilka dokumentacj na przebudowę tej drogi ,ktore samoczynnie się unieważniły z powodu terminu.Ktoś za to zapłacił i jest OK bo to pieniądze "niczyje" czytaj PAŃSTWOWE czytaj NASZE.Czy znajdzie się ktoś w Polsce i zrobi porządek z tymi durnotami wyprawianymi przez nieodpowiedzialnych ludzi.Przed wyborami wszyscy zmieniają prawo,po wyborach cisza.Czy PROKURATURA I POLICJA już nie ma obowiązku wynikającego z KONSTYTUCJI RP czuwania nad ochroną Obywatela POLAKA mieszkańca Rzeczpospolitej Polskiej?Może Redakcja DW zaiteresuje się poruszanymi tematami i zasięgnie informacji w Urzędach Gmin i u sołtysów na te tematy.Bo nasze wnioski od wielu lat leżą spokojnie w ARCHIWUM GDDKiA W LUBLINIE ul Ogrodowa2.

Ależ osiągnięcie GDDKiA w Lublinie,toż to nawet  nie udało się żadnym służbom specjalnym od początku Państwa Polskiego.Nie widzą od kilkunastu i kilku lat innych swoich niedoróbek i niedopatrzeń.My mieszkańcy miejscowości Malinówka i Głębokie aby wsiąść do autobusu musimy oczekiwać w ROWIE o głębokości około 60 cm,gdy podjedzie autobus trzeba się szybko wydźwigać aby zdążyć przed odjazdem. Nie ma nawet po bocza w tym miejscu ale GENARALNA DYREKCJA DRÓG KRAJOWYCH i AUTOSTRAD W LU BLINIE UL.OGRODOWA 2 ustawiła znak przystanek autobusow... rozwiń

Avatar
Gość / 3 kwietnia 2015 o 16:34
0

Tuwk i spółka okadł ludzi z dwóch lat emerytury, Belka okradł z części oprocentowania w banku, to co się dziwić jakimś drogowcom? Przecież to państwo złodziei.

z jakich dwóch lat, 12 lat a nie dwu lat, bo ci co przeszli na wcześniejszą emeryturę w wieku 55 lat a ci co przejdą w wieku 67 lat to jest 12 lat więcej, pierdolony rząd, i tyle lat mam za darmo zapierdalać, oby ich szlag trafił

Avatar
Gość / 3 kwietnia 2015 o 16:32
0

brawo solidaruchy z lat 80, zniszczyliście nas, zniewoliliście, a puścić bąka można, czy też zapłacę porządną karę, precz z wałęsą, precz z wałęsą, precz z wałęsą, oddaj mi moje 100 milionów, co pewnie już nie ma, zostały rozkradzione tak samo jak moje i nas wszystkich,część złodziei umiało sie ustawić naszym kosztem

Avatar
m&m / 3 kwietnia 2015 o 15:44
0

tylu urzędników w Puchaczowie i nikt nie zauważył, szkoda  :P

Avatar
buzz off / 10 kwietnia 2015 o 21:40
0

Tak się kończy władza w rękach ludu w znaczeniu dosłownym. Pchają się takie paniska bez wykształcenia, bez doświadczenia na wójtów bo myślą, że to jak na ciepłą posadkę za komuny wskoczyć. A tu się okazuje, że jest coś takiego jak odpowiedzialność za działania. A drugie stano baranków wypasanych przez katabasów którzy im co niedzielę mówią na kogo głosować i mamy komplet. Tępaki wybierają tępaków i kółko się toczy, a jak się okazuje, że jest coś takiego jak własność to wielkie larum podnoszą.

Nooo...epitetami to sypnąłeś, ale coś mądrego napisać to już ciężko. Daj sobie spokój "mądralo".

Nooo...epitetami to sypnąłeś, ale coś mądrego napisać to już ciężko. Daj sobie spokój "mądralo".

rozwiń
Avatar
???? / 10 kwietnia 2015 o 09:44
0

ale teraz bez ogrodzenia jest BEZPIECZNIE  urzędnikom na Ogrodowej 2 w Lublinie.

Avatar
asttor14 / 10 kwietnia 2015 o 09:19
0

Biurokracja i kolesiostwo w tym kraju to jest jakaś pomyłka. Postawili ogrodzenie, które było bardzo dobrym pomysłem, a są z tego tylko problemy. Idiotyzm.

Avatar
Gość / 4 kwietnia 2015 o 20:04
0

Wójcie do sądu z nimi, w sądzie dobrze ci idzie 

Avatar
\ / 3 kwietnia 2015 o 18:15
0
Kur...a a te mini pomniki przy drogach w miejscach wypadków !!!!!!!
To na to jest przyzwolenie GDDKiA ?????
Avatar
podróżna / 3 kwietnia 2015 o 17:23
0

może za te pieniądze wybudują porządne zatoki autobusowe w Brzezinach,Wesołówce i Puchaczowie,bo do tej pory to są z żużla POLSKA "Z".A ijak samorząd wnioskuje o wykonanie czegoś do GDDKiA to odpisuję aby dofinansować do tego zadania.Kpiny  i degrengolada.

Avatar
<rozgoryczona> / 3 kwietnia 2015 o 17:16
0

Ależ osiągnięcie GDDKiA w Lublinie,toż to nawet  nie udało się żadnym służbom specjalnym od początku Państwa Polskiego.Nie widzą od kilkunastu i kilku lat innych swoich niedoróbek i niedopatrzeń.My mieszkańcy miejscowości Malinówka i Głębokie aby wsiąść do autobusu musimy oczekiwać w ROWIE o głębokości około 60 cm,gdy podjedzie autobus trzeba się szybko wydźwigać aby zdążyć przed odjazdem. Nie ma nawet po bocza w tym miejscu ale GENARALNA DYREKCJA DRÓG KRAJOWYCH i AUTOSTRAD W LU BLINIE UL.OGRODOWA 2 ustawiła znak przystanek autobusowy.Nie widząć ,że urąga to wszelkim zasadom bezpieczeństwa osób dorosłych,a szczególnie dzieci.Aby wjechać w drogę krajową z Malinówki trzeba ruszać na pełnym gazie bo różnica poziomów wjazdu z pasa drogi 82 na jezdnię wynosi około 40 cm,to jest w porządku?Samorządy Cycowa i Urszulina zbudowali kilka dróg asfaltowych do drogi 82 ale wjazd prowadzi przez pobocze /własność zarządcy drogi/ około 10m dziury i wyboje we wsiach Wólka Cycowska 2 drogi,w Zabrodziu i Borysiku.Było już kilka dokumentacj na przebudowę tej drogi ,ktore samoczynnie się unieważniły z powodu terminu.Ktoś za to zapłacił i jest OK bo to pieniądze "niczyje" czytaj PAŃSTWOWE czytaj NASZE.Czy znajdzie się ktoś w Polsce i zrobi porządek z tymi durnotami wyprawianymi przez nieodpowiedzialnych ludzi.Przed wyborami wszyscy zmieniają prawo,po wyborach cisza.Czy PROKURATURA I POLICJA już nie ma obowiązku wynikającego z KONSTYTUCJI RP czuwania nad ochroną Obywatela POLAKA mieszkańca Rzeczpospolitej Polskiej?Może Redakcja DW zaiteresuje się poruszanymi tematami i zasięgnie informacji w Urzędach Gmin i u sołtysów na te tematy.Bo nasze wnioski od wielu lat leżą spokojnie w ARCHIWUM GDDKiA W LUBLINIE ul Ogrodowa2.

Ależ osiągnięcie GDDKiA w Lublinie,toż to nawet  nie udało się żadnym służbom specjalnym od początku Państwa Polskiego.Nie widzą od kilkunastu i kilku lat innych swoich niedoróbek i niedopatrzeń.My mieszkańcy miejscowości Malinówka i Głębokie aby wsiąść do autobusu musimy oczekiwać w ROWIE o głębokości około 60 cm,gdy podjedzie autobus trzeba się szybko wydźwigać aby zdążyć przed odjazdem. Nie ma nawet po bocza w tym miejscu ale GENARALNA DYREKCJA DRÓG KRAJOWYCH i AUTOSTRAD W LU BLINIE UL.OGRODOWA 2 ustawiła znak przystanek autobusow... rozwiń

Avatar
Gość / 3 kwietnia 2015 o 16:34
0

Tuwk i spółka okadł ludzi z dwóch lat emerytury, Belka okradł z części oprocentowania w banku, to co się dziwić jakimś drogowcom? Przecież to państwo złodziei.

z jakich dwóch lat, 12 lat a nie dwu lat, bo ci co przeszli na wcześniejszą emeryturę w wieku 55 lat a ci co przejdą w wieku 67 lat to jest 12 lat więcej, pierdolony rząd, i tyle lat mam za darmo zapierdalać, oby ich szlag trafił

Avatar
Gość / 3 kwietnia 2015 o 16:32
0

brawo solidaruchy z lat 80, zniszczyliście nas, zniewoliliście, a puścić bąka można, czy też zapłacę porządną karę, precz z wałęsą, precz z wałęsą, precz z wałęsą, oddaj mi moje 100 milionów, co pewnie już nie ma, zostały rozkradzione tak samo jak moje i nas wszystkich,część złodziei umiało sie ustawić naszym kosztem

Avatar
m&m / 3 kwietnia 2015 o 15:44
0

tylu urzędników w Puchaczowie i nikt nie zauważył, szkoda  :P

Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 0 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 8 4

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 0

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 11 2

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 4 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 7 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 8 2

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo]
galeria
film

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo] 5 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 99 26

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 43 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!