Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

13 września 2008 r.
13:17
Edytuj ten wpis

Łoś zablokował drogę nr 19 (zdjęcia)

0 10 A A

Wandzin-Zalesie. Łoś wybiegł z lasu wprost pod ciężarówkę. W efekcie zderzyły się trzy samochody, a S-19 przez kilka godzin była zablokowana.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rano na trasie między miejscowościami Wandzin i Zalesie w powiecie lubartowskim potężne kilkuset kilogramowe zwierzę wtargnęło nagle na jezdnię. Łoś wybiegł z lasu prosto pod jadący drogą samochód ciężarowy z naczepą.

- Potrącony, ranny łoś przesuwał się po jezdni stwarzając bezpośrednie zagrożenie dla innych uczestników ruchu - mówi nadkom. Artur Marczuk z lubartowskiej policji.

Widząc to zdarzenie jadący z naprzeciwka kierowca volkswagena zaczął hamować. Manewru nie zdążył wykonać jadący za za nim ford i uderzył w tym volkswagena.
Droga została całkowicie zablokowana. Policjanci zorganizowali objazd. Łoś pozostawał na drodze.

- Z uwagi na to, że ranne zwierzę miotało się i było niebezpieczne, na miejsce sprowadzono myśliwego z miejscowego koła łowieckiego, który odstrzelił łosia - dodaje nadkom. Marczuk.

Obecnie na drodze krajowej nr 19 ruch odbywa się normalnie.
(aa)


Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
FH5U77 / 15 września 2008 o 11:45
0
Gość napisał:
to nie jest wina ani łosia ani kierowcy. Dobrze, że nie wpadł pod osobowy, bo byłaby masakra. Winny jest w Polsce system ochrony przyrody, chociaz o jej ochronie strasznie sie trąbi. W cywilizowanych krajach nie ma możliwości, aby duze kompleksy leśne przylegały bezpośrednio do głownych dróg bez ogrodzenia. Nawet na Litwie lasy przy drogach odgrodzone są siatką 2-metrowej wysokości na całej długości lasu (nawet po kilkanascie kilometrów). Tylko u nas bije się pianę o ochronie przyrody, a zwierzęta powodują po kilkaset wypadków rocznie.

POLSKA TO DZIKI TRZECI SWIAT W UNII EUROPEJSKIEJ ALE ILU MAMY URZĘDNIKOW,OBDZIELIŁBY NIMI I LITWĘ I CZECHY I KILKA PĄŃSTW!!MAMY "MĄDRYCH"DECYDENTÓW,WIĘC CO SIĘ CZEPIASZ,CHA,CHA!!U NAS LUDZI W SZPITALACH, PRZYCHODNIACH,URZEDZIE TRAKTUJE SIĘ GORZEJ JAK TEGO ŁOSIA!!DOPÓKI POLAK NIE BĘDZIE TRAKRTOWAŁ DRUGIEGO POLAKA JAK RÓWNOPRAWNEGO OBYWATELA KRAJU O NAZWIE POLSKJA A NIE WROGA, FRAJERA KTÓREGO MOŻNA OSZUKAĆ,OKRAŚĆ, DOPÓTY TAK BĘDZIE JAK JEST!!TYLE!!

POLSKA TO DZIKI TRZECI SWIAT W UNII EUROPEJSKIEJ ALE ILU MAMY URZĘDNIKOW,OBDZIELIŁBY NIMI I LITWĘ I CZECHY I KILKA PĄŃSTW!!MAMY "MĄDRYCH"DECYDENTÓW,WIĘC CO SIĘ CZEPIASZ,CHA,CHA!!U NAS LUDZI W SZPITALACH, PRZYCHODNIACH,URZEDZIE TRAKTUJE SIĘ GORZEJ JAK TEGO ŁOSIA!!DOPÓKI POLAK NIE BĘDZIE TRAKRTOWAŁ DRUGIEGO POLAKA JAK RÓWNOPRAWNEGO OBYWATELA KRAJU O NAZWIE POLSKJA A NIE WROGA, FRAJERA KTÓREGO MOŻNA OSZUKAĆ,OKRAŚĆ, DOPÓTY TAK BĘDZIE JAK JEST!!TYLE!! rozwiń
Avatar
Gość / 15 września 2008 o 08:24
0
to nie jest wina ani łosia ani kierowcy. Dobrze, że nie wpadł pod osobowy, bo byłaby masakra. Winny jest w Polsce system ochrony przyrody, chociaz o jej ochronie strasznie sie trąbi. W cywilizowanych krajach nie ma możliwości, aby duze kompleksy leśne przylegały bezpośrednio do głownych dróg bez ogrodzenia. Nawet na Litwie lasy przy drogach odgrodzone są siatką 2-metrowej wysokości na całej długości lasu (nawet po kilkanascie kilometrów). Tylko u nas bije się pianę o ochronie przyrody, a zwierzęta powodują po kilkaset wypadków rocznie.
Avatar
m / 14 września 2008 o 21:46
0
Który to już w tym roku łoś bezmyślnie zlikwidowany przez ludzi w lubelskiem?
Może łatwiej je po prostu wytruć i będzie po problemie? Gratulecje dla wszystkich służb za wzorowo przeprowadzoną akcję!
Avatar
osobowka / 14 września 2008 o 21:07
0
kierowca tira winny - jasne:( - gdybym jechał pół godziny wcześniej tą trasą i bym się spotkał z tym łosiem na drodze to raczej niewiele by zostało z mojego jak i innego auta osobowego, moje i innych kierowców "szczęście", że rogacz wyskoczył tak jak wyskoczył

a pro po tego wypadku - może dziennikarze przeprowadzą dochodzenie - dlaczego odstrzelono zwierzaka, łoś całkiem nieźle się trzymał, próbował wstac, cały czas trzeźwo patrzył na bezradnośc ludzi wokół - kto podjął taką decyzję i dlaczego? - jakie służby odpowiadają za potrącone zwierzęta na drodze, jaki jest telefon do jakiegoś weterynarza by mógł on np. pomóc potrąconej sarnie - pociągnijcie temat bo takich przypadków na lubelszczyźnie jest coraz więcej a nasza administracja coś chyba nie bardzo sobie radzi z takimi przypadkami

co do rozbitego forda - standardowe zagapienie kierowcy - w żargonie policyjnym niezachowanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu i niedostosowanie predkosci do warunkow panujących na drodze
kierowca tira winny - jasne:( - gdybym jechał pół godziny wcześniej tą trasą i bym się spotkał z tym łosiem na drodze to raczej niewiele by zostało z mojego jak i innego auta osobowego, moje i innych kierowców "szczęście", że rogacz wyskoczył tak jak wyskoczył

a pro po tego wypadku - może dziennikarze przeprowadzą dochodzenie - dlaczego odstrzelono zwierzaka, łoś całkiem nieźle się trzymał, próbował wstac, cały czas trzeźwo patrzył na bezradnośc ludzi wokół - kto podjął taką decyzję i dlaczego? - jakie służby odpowiad... rozwiń
Avatar
znawca / 14 września 2008 o 13:18
0
ZNOWU KIEROWCA "TIR'A" WINNY!!! i co? pierdoły z osobówek? gdzie jesteście co piszecie deb***ne teksty? Tiry niosą śmierć? Jak osobówka da dupy (w dupę) to cisza...
Avatar
DZ / 14 września 2008 o 10:33
0
stefan napisał:
To zwyczajne barbarzyństwo, przecież można go było uśpić i zbadać, może by sobie żył... Stosunek do zwierząt jest miernikiem człowieczeństwa.


Barbarzyństwem byłoby pozostawienie zwierzęcia w takim stanie samemu sobie. Im więcej wędlinki zjesz tym wyższa miara Twojego człowieczeństwa?
Avatar
stefan / 14 września 2008 o 07:28
0
To zwyczajne barbarzyństwo, przecież można go było uśpić i zbadać, może by sobie żył... Stosunek do zwierząt jest miernikiem człowieczeństwa.
Avatar
RaPi / 13 września 2008 o 21:33
0
Czy zabicie tego zwierzęcia było naprawdę konieczne? Nie wystarczyło go tylko uśpić aby nie stwarzało zagrożenia i przewieść w odpowiednie miejsce na badania które oceniłyby jego stan zdrowia?

Uważam że pewnym nietaktem ze strony DW jest umieszczanie zdjęcia martwego zwierzęcia. Nie wiem czemu to miało służyć.
Avatar
Miś / 13 września 2008 o 21:25
0
Szkoda zwierzaka młody był
Avatar
BleBle / 13 września 2008 o 17:48
0
Jak bardzo musiał być zdesperowany tym co robi Rydzol w tym Radiu, że skoczył pod ciężarówkę!
Wspólczuje myśliwemu, że musiał go odstrzelić.
Avatar
FH5U77 / 15 września 2008 o 11:45
0
Gość napisał:
to nie jest wina ani łosia ani kierowcy. Dobrze, że nie wpadł pod osobowy, bo byłaby masakra. Winny jest w Polsce system ochrony przyrody, chociaz o jej ochronie strasznie sie trąbi. W cywilizowanych krajach nie ma możliwości, aby duze kompleksy leśne przylegały bezpośrednio do głownych dróg bez ogrodzenia. Nawet na Litwie lasy przy drogach odgrodzone są siatką 2-metrowej wysokości na całej długości lasu (nawet po kilkanascie kilometrów). Tylko u nas bije się pianę o ochronie przyrody, a zwierzęta powodują po kilkaset wypadków rocznie.

POLSKA TO DZIKI TRZECI SWIAT W UNII EUROPEJSKIEJ ALE ILU MAMY URZĘDNIKOW,OBDZIELIŁBY NIMI I LITWĘ I CZECHY I KILKA PĄŃSTW!!MAMY "MĄDRYCH"DECYDENTÓW,WIĘC CO SIĘ CZEPIASZ,CHA,CHA!!U NAS LUDZI W SZPITALACH, PRZYCHODNIACH,URZEDZIE TRAKTUJE SIĘ GORZEJ JAK TEGO ŁOSIA!!DOPÓKI POLAK NIE BĘDZIE TRAKRTOWAŁ DRUGIEGO POLAKA JAK RÓWNOPRAWNEGO OBYWATELA KRAJU O NAZWIE POLSKJA A NIE WROGA, FRAJERA KTÓREGO MOŻNA OSZUKAĆ,OKRAŚĆ, DOPÓTY TAK BĘDZIE JAK JEST!!TYLE!!

POLSKA TO DZIKI TRZECI SWIAT W UNII EUROPEJSKIEJ ALE ILU MAMY URZĘDNIKOW,OBDZIELIŁBY NIMI I LITWĘ I CZECHY I KILKA PĄŃSTW!!MAMY "MĄDRYCH"DECYDENTÓW,WIĘC CO SIĘ CZEPIASZ,CHA,CHA!!U NAS LUDZI W SZPITALACH, PRZYCHODNIACH,URZEDZIE TRAKTUJE SIĘ GORZEJ JAK TEGO ŁOSIA!!DOPÓKI POLAK NIE BĘDZIE TRAKRTOWAŁ DRUGIEGO POLAKA JAK RÓWNOPRAWNEGO OBYWATELA KRAJU O NAZWIE POLSKJA A NIE WROGA, FRAJERA KTÓREGO MOŻNA OSZUKAĆ,OKRAŚĆ, DOPÓTY TAK BĘDZIE JAK JEST!!TYLE!! rozwiń
Avatar
Gość / 15 września 2008 o 08:24
0
to nie jest wina ani łosia ani kierowcy. Dobrze, że nie wpadł pod osobowy, bo byłaby masakra. Winny jest w Polsce system ochrony przyrody, chociaz o jej ochronie strasznie sie trąbi. W cywilizowanych krajach nie ma możliwości, aby duze kompleksy leśne przylegały bezpośrednio do głownych dróg bez ogrodzenia. Nawet na Litwie lasy przy drogach odgrodzone są siatką 2-metrowej wysokości na całej długości lasu (nawet po kilkanascie kilometrów). Tylko u nas bije się pianę o ochronie przyrody, a zwierzęta powodują po kilkaset wypadków rocznie.
Avatar
m / 14 września 2008 o 21:46
0
Który to już w tym roku łoś bezmyślnie zlikwidowany przez ludzi w lubelskiem?
Może łatwiej je po prostu wytruć i będzie po problemie? Gratulecje dla wszystkich służb za wzorowo przeprowadzoną akcję!
Avatar
osobowka / 14 września 2008 o 21:07
0
kierowca tira winny - jasne:( - gdybym jechał pół godziny wcześniej tą trasą i bym się spotkał z tym łosiem na drodze to raczej niewiele by zostało z mojego jak i innego auta osobowego, moje i innych kierowców "szczęście", że rogacz wyskoczył tak jak wyskoczył

a pro po tego wypadku - może dziennikarze przeprowadzą dochodzenie - dlaczego odstrzelono zwierzaka, łoś całkiem nieźle się trzymał, próbował wstac, cały czas trzeźwo patrzył na bezradnośc ludzi wokół - kto podjął taką decyzję i dlaczego? - jakie służby odpowiadają za potrącone zwierzęta na drodze, jaki jest telefon do jakiegoś weterynarza by mógł on np. pomóc potrąconej sarnie - pociągnijcie temat bo takich przypadków na lubelszczyźnie jest coraz więcej a nasza administracja coś chyba nie bardzo sobie radzi z takimi przypadkami

co do rozbitego forda - standardowe zagapienie kierowcy - w żargonie policyjnym niezachowanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu i niedostosowanie predkosci do warunkow panujących na drodze
kierowca tira winny - jasne:( - gdybym jechał pół godziny wcześniej tą trasą i bym się spotkał z tym łosiem na drodze to raczej niewiele by zostało z mojego jak i innego auta osobowego, moje i innych kierowców "szczęście", że rogacz wyskoczył tak jak wyskoczył

a pro po tego wypadku - może dziennikarze przeprowadzą dochodzenie - dlaczego odstrzelono zwierzaka, łoś całkiem nieźle się trzymał, próbował wstac, cały czas trzeźwo patrzył na bezradnośc ludzi wokół - kto podjął taką decyzję i dlaczego? - jakie służby odpowiad... rozwiń
Avatar
znawca / 14 września 2008 o 13:18
0
ZNOWU KIEROWCA "TIR'A" WINNY!!! i co? pierdoły z osobówek? gdzie jesteście co piszecie deb***ne teksty? Tiry niosą śmierć? Jak osobówka da dupy (w dupę) to cisza...
Avatar
DZ / 14 września 2008 o 10:33
0
stefan napisał:
To zwyczajne barbarzyństwo, przecież można go było uśpić i zbadać, może by sobie żył... Stosunek do zwierząt jest miernikiem człowieczeństwa.


Barbarzyństwem byłoby pozostawienie zwierzęcia w takim stanie samemu sobie. Im więcej wędlinki zjesz tym wyższa miara Twojego człowieczeństwa?
Avatar
stefan / 14 września 2008 o 07:28
0
To zwyczajne barbarzyństwo, przecież można go było uśpić i zbadać, może by sobie żył... Stosunek do zwierząt jest miernikiem człowieczeństwa.
Avatar
RaPi / 13 września 2008 o 21:33
0
Czy zabicie tego zwierzęcia było naprawdę konieczne? Nie wystarczyło go tylko uśpić aby nie stwarzało zagrożenia i przewieść w odpowiednie miejsce na badania które oceniłyby jego stan zdrowia?

Uważam że pewnym nietaktem ze strony DW jest umieszczanie zdjęcia martwego zwierzęcia. Nie wiem czemu to miało służyć.
Avatar
Miś / 13 września 2008 o 21:25
0
Szkoda zwierzaka młody był
Avatar
BleBle / 13 września 2008 o 17:48
0
Jak bardzo musiał być zdesperowany tym co robi Rydzol w tym Radiu, że skoczył pod ciężarówkę!
Wspólczuje myśliwemu, że musiał go odstrzelić.