Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

22 kwietnia 2014 r.
16:12
Edytuj ten wpis

Rozdają komputery. Chętnych wciąż mało

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
20 11 A A

Gmina ma do rozdania za darmo 150 zestawów komputerowych. Na razie zgłosiło się tylko 60 chętnych. Trzeba się spieszyć, bo termin przyjmowania wniosków mija 30 kwietnia

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tego jeszcze nie było. Komputery czekają, ale chętnych na sprzęt brak. - Do tej pory przyjęliśmy zaledwie 60 wniosków. Akcję nagłośniliśmy wszystkimi możliwymi kanałami, jednak wciąż nie mamy kompletu zgłoszeń - mówi Dorota Golak, szefowa referatu Centrum Obsługi Klienta w gminie Lubartów. Przypomnijmy, że gmina Lubartów czeka na dokumenty od mieszkańców w ramach projektu "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w województwie lubelskim - edycja III”. - Nabór rozpoczął się 24 marca i potrwa do końca kwietnia - dodaje Dorota Golak. Gmina bezpłatnie oferuje zestaw komputerowy, czyli stację z monitorem oraz modem, bezpłatny dostęp do Internetu oraz szkolenie z zakresu obsługi. Nie każdy jednak może się starać o bezpłatny sprzęt. - Do udziału w projekcie zapraszamy osoby z gospodarstw domowych korzystających ze wsparcia w ramach systemu pomocy społecznej i świadczeń rodzinnych, wychowujące dzieci i młodzież uczącą się, będące w trudnej sytuacji materialnej, uprawniającej do otrzymywania stypendium socjalnego przez dziecko - dodaje Golak. O bezpłatne komputery mogą się także starać osoby niepełnosprawne, z grupy 50+, rodziny zastępcze, samotni rodzice, rodzinne domy dziecka oraz dzieci i młodzież uczącą się z bardzo dobrymi wynikami w nauce. - Warunkiem udziału w tym projekcie jest jednak brak komputera i dostępu do Internetu. W dobie powszechnej cyfryzacji wcale nie jest łatwo znaleźć ludzi bez komputerów z Internetem - dodaje Dorota Golak. Wszystkie niezbędne dokumenty do złożenia wniosku można znaleźć na stronie internetowej gminy lub otrzymać w siedzibie magistratu przy ul. Lubelska 18A, pokój 20 i Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lubartowie przy ul. Lubelska 18A. Wypełniony wniosek trzeba składać w gminnym Biurze Podawczym przy ul. Lubelska 18A, w godz. 7.15-15.15.
Czytaj więcej o:

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 23 kwietnia 2014 o 21:31
0

Jestem osobą niepełnosprawną, bez komputera, internetu i mieszkam na wsi 6 km od Lublina. Wniosek na komputer z tego programu złożyłem w KWIETNIU 2013r i do tej pory go nie otrzymałem a mówiono mi, że zostałem zakwalifikowany i komputer na pewno dostanę. Na pytania ile mam czekać mówiono, że są problemy z przetargami: najpierw wycofała się firma, która miała dostarczyć komputery a po kilku miesiącach firma, która miała zająć się podłączaniem do nternetu. W Starostwie Powiatowym mówili, że to wina Urzędu Marszałkowskiego a w Urzędzie Marszałkowskim, że to wina Starostwa. Do tej pory nawet nie otrzymałem listownego potwierdzenia, które rzekomo mieli wysyłać w lutym. PARANOJA


Jestem osobą niepełnosprawną, bez komputera, internetu i mieszkam na wsi 6 km od Lublina. Wniosek na komputer z tego programu złożyłem w KWIETNIU 2013r i do tej pory go nie otrzymałem a mówiono mi, że zostałem zakwalifikowany i komputer na pewno dostanę. Na pytania ile mam czekać mówiono, że są problemy z przetargami: najpierw wycofała się firma, która miała dostarczyć komputery a po kilku miesiącach firma, która miała zająć się podłączaniem do nternetu. W Starostwie Powiatowym mówili, że to wina Urzędu Marszałkowskiego a w Urzędzie Marszałkowskim, że to wina Starostwa. Do tej pory nawet nie otrzymałem listownego potwierdzenia, które rzekomo mieli wysyłać w lutym. PARANOJA

Może źle wypełniłeś ten wniosek? -bo to też ważne, aby dobrze umotywować i wypełnić go...

ważne, aby dobrze umotywować i wypełnić go...

rozwiń
Avatar
internauta / 23 kwietnia 2014 o 09:48
0

Jestem osobą niepełnosprawną, bez komputera, internetu i mieszkam na wsi 6 km od Lublina. Wniosek na komputer z tego programu złożyłem w KWIETNIU 2013r i do tej pory go nie otrzymałem a mówiono mi, że zostałem zakwalifikowany i komputer na pewno dostanę. Na pytania ile mam czekać mówiono, że są problemy z przetargami: najpierw wycofała się firma, która miała dostarczyć komputery a po kilku miesiącach firma, która miała zająć się podłączaniem do nternetu. W Starostwie Powiatowym mówili, że to wina Urzędu Marszałkowskiego a w Urzędzie Marszałkowskim, że to wina Starostwa. Do tej pory nawet nie otrzymałem listownego potwierdzenia, które rzekomo mieli wysyłać w lutym. PARANOJA

Jestem osobą niepełnosprawną, bez komputera, internetu i mieszkam na wsi 6 km od Lublina. Wniosek na komputer z tego programu złożyłem w KWIETNIU 2013r i do tej pory go nie otrzymałem a mówiono mi, że zostałem zakwalifikowany i komputer na pewno dostanę. Na pytania ile mam czekać mówiono, że są problemy z przetargami: najpierw wycofała się firma, która miała dostarczyć komputery a po kilku miesiącach firma, która miała zająć się podłączaniem do nternetu. W Starostwie Powiatowym mówili, że to wina Urzędu Marszałk... rozwiń

Avatar
Gimnazjalistka / 23 kwietnia 2014 o 09:07
0

Żeby jednemu dać, trzeba drugiego okraść. Wg praw ekonomii, nie ma nic za darmo.

Avatar
Franek / 23 kwietnia 2014 o 08:35
0

Człowieku co to za komputer który pobiera 700W? Na głowę upadłeś?

Avatar
ludzik / 22 kwietnia 2014 o 22:32
0

Lutek, ale bzdury piszesz. U mnie komputer stacjonarny pracuje około 12 godzin dziennie. Miesięcznie za prąd wychodzi ok 50 zł łącznie. To łącznie oznacza całe mieszkanie, czyli telewizor, lodówka, pralka, oświetlenie. Gospodarstwo 1 osobowe.

Avatar
Lutek / 22 kwietnia 2014 o 22:07
0

Rozdawanie komputerów osobom z tego kręgu zakrawa na kpinę z nich samych. Dlaczego? Przeceiż osoby kalekie, ubogie etc.maja ograniczony budżet, a uzywanie komputera niestety kosztuje. Matematyka nie kłamie. Ile prądu możę zużyc komputer plus monitor przez 10 godzin pracy dziennie, a 300 miesięcznie przy średnim zużyciu 600-700 W na godzinę. W przeliczeniu daje to nam 700Wx10h=7KWhx30 dni=210 KWhx0,66 zł = 138,60. A gdzie opłata nawet ta najniższa za internet? To dawanie piły siedzącemu na gałęzi żeby sobią ją podciął. Blisko 150zł miesięcznie pod warunkiem że osoba potrafi usunąć sobie drobne usterki takie jak wirusy itp. samodzielne. Dla tych osób które są faktycznie niezamożne to niezły cios w ich portfele. Ludzie umieją liczyć nawet ci zafrożeni wykluczeniem społecznym, a może właśnie oni bardziej jak jak kto inni. NIe sztuka dostać Ferrari ale sztuka go utrzymać.

Rozdawanie komputerów osobom z tego kręgu zakrawa na kpinę z nich samych. Dlaczego? Przeceiż osoby kalekie, ubogie etc.maja ograniczony budżet, a uzywanie komputera niestety kosztuje. Matematyka nie kłamie. Ile prądu możę zużyc komputer plus monitor przez 10 godzin pracy dziennie, a 300 miesięcznie przy średnim zużyciu 600-700 W na godzinę. W przeliczeniu daje to nam 700Wx10h=7KWhx30 dni=210 KWhx0,66 zł = 138,60. A gdzie opłata nawet ta najniższa za internet? To dawanie piły siedzącemu na gałęzi żeby sobią ją podciął. Blisko 150zł miesięc... rozwiń

Avatar
jo_gurt / 22 kwietnia 2014 o 21:24
0

Heheh, komuna pełną gębą...

Avatar
Gość / 22 kwietnia 2014 o 21:18
0

Na zachodzie chyba w gminie Wolsztyn, gmina rozdawała laptopy, celem była nauka obsługi komputera(wartość kompa ok 5000zł) puzniej sie okazało że zainteresowani tym programem informatyzacji zostawiali sprzęt w lombardach albo sprzedawali po promocyjnej cenie za 700zł. Pytam kto lobbuje za takim marnotrawstwem? To że Polska dostaje dotacje unijne nie oznacza że mamy te pieniądze zmarnowac! jednocześnie zadłuzająć się-nic za darmo.

Avatar
Gość / 22 kwietnia 2014 o 18:10
0

a mnie kużwa za pracę płacą 1350 zł po 35 latach pracy a tu za darmo rozdają, no nie, aby szlag trafił tych co mnie okradają

Avatar
bogu / 22 kwietnia 2014 o 16:43
0

Cwaniacy znaleźli sposób na wyłudzenie pieniędzy z budżetu. Ubodzy ludzie dostana komputery  ,,za darmo ,, a zapłacimy  za nie wszyscy. Na zdrowy rozum : po co rozdawać ?

Avatar
gość / 23 kwietnia 2014 o 21:31
0

Jestem osobą niepełnosprawną, bez komputera, internetu i mieszkam na wsi 6 km od Lublina. Wniosek na komputer z tego programu złożyłem w KWIETNIU 2013r i do tej pory go nie otrzymałem a mówiono mi, że zostałem zakwalifikowany i komputer na pewno dostanę. Na pytania ile mam czekać mówiono, że są problemy z przetargami: najpierw wycofała się firma, która miała dostarczyć komputery a po kilku miesiącach firma, która miała zająć się podłączaniem do nternetu. W Starostwie Powiatowym mówili, że to wina Urzędu Marszałkowskiego a w Urzędzie Marszałkowskim, że to wina Starostwa. Do tej pory nawet nie otrzymałem listownego potwierdzenia, które rzekomo mieli wysyłać w lutym. PARANOJA


Jestem osobą niepełnosprawną, bez komputera, internetu i mieszkam na wsi 6 km od Lublina. Wniosek na komputer z tego programu złożyłem w KWIETNIU 2013r i do tej pory go nie otrzymałem a mówiono mi, że zostałem zakwalifikowany i komputer na pewno dostanę. Na pytania ile mam czekać mówiono, że są problemy z przetargami: najpierw wycofała się firma, która miała dostarczyć komputery a po kilku miesiącach firma, która miała zająć się podłączaniem do nternetu. W Starostwie Powiatowym mówili, że to wina Urzędu Marszałkowskiego a w Urzędzie Marszałkowskim, że to wina Starostwa. Do tej pory nawet nie otrzymałem listownego potwierdzenia, które rzekomo mieli wysyłać w lutym. PARANOJA

Może źle wypełniłeś ten wniosek? -bo to też ważne, aby dobrze umotywować i wypełnić go...

ważne, aby dobrze umotywować i wypełnić go...

rozwiń
Avatar
internauta / 23 kwietnia 2014 o 09:48
0

Jestem osobą niepełnosprawną, bez komputera, internetu i mieszkam na wsi 6 km od Lublina. Wniosek na komputer z tego programu złożyłem w KWIETNIU 2013r i do tej pory go nie otrzymałem a mówiono mi, że zostałem zakwalifikowany i komputer na pewno dostanę. Na pytania ile mam czekać mówiono, że są problemy z przetargami: najpierw wycofała się firma, która miała dostarczyć komputery a po kilku miesiącach firma, która miała zająć się podłączaniem do nternetu. W Starostwie Powiatowym mówili, że to wina Urzędu Marszałkowskiego a w Urzędzie Marszałkowskim, że to wina Starostwa. Do tej pory nawet nie otrzymałem listownego potwierdzenia, które rzekomo mieli wysyłać w lutym. PARANOJA

Jestem osobą niepełnosprawną, bez komputera, internetu i mieszkam na wsi 6 km od Lublina. Wniosek na komputer z tego programu złożyłem w KWIETNIU 2013r i do tej pory go nie otrzymałem a mówiono mi, że zostałem zakwalifikowany i komputer na pewno dostanę. Na pytania ile mam czekać mówiono, że są problemy z przetargami: najpierw wycofała się firma, która miała dostarczyć komputery a po kilku miesiącach firma, która miała zająć się podłączaniem do nternetu. W Starostwie Powiatowym mówili, że to wina Urzędu Marszałk... rozwiń

Avatar
Gimnazjalistka / 23 kwietnia 2014 o 09:07
0

Żeby jednemu dać, trzeba drugiego okraść. Wg praw ekonomii, nie ma nic za darmo.

Avatar
Franek / 23 kwietnia 2014 o 08:35
0

Człowieku co to za komputer który pobiera 700W? Na głowę upadłeś?

Avatar
ludzik / 22 kwietnia 2014 o 22:32
0

Lutek, ale bzdury piszesz. U mnie komputer stacjonarny pracuje około 12 godzin dziennie. Miesięcznie za prąd wychodzi ok 50 zł łącznie. To łącznie oznacza całe mieszkanie, czyli telewizor, lodówka, pralka, oświetlenie. Gospodarstwo 1 osobowe.

Avatar
Lutek / 22 kwietnia 2014 o 22:07
0

Rozdawanie komputerów osobom z tego kręgu zakrawa na kpinę z nich samych. Dlaczego? Przeceiż osoby kalekie, ubogie etc.maja ograniczony budżet, a uzywanie komputera niestety kosztuje. Matematyka nie kłamie. Ile prądu możę zużyc komputer plus monitor przez 10 godzin pracy dziennie, a 300 miesięcznie przy średnim zużyciu 600-700 W na godzinę. W przeliczeniu daje to nam 700Wx10h=7KWhx30 dni=210 KWhx0,66 zł = 138,60. A gdzie opłata nawet ta najniższa za internet? To dawanie piły siedzącemu na gałęzi żeby sobią ją podciął. Blisko 150zł miesięcznie pod warunkiem że osoba potrafi usunąć sobie drobne usterki takie jak wirusy itp. samodzielne. Dla tych osób które są faktycznie niezamożne to niezły cios w ich portfele. Ludzie umieją liczyć nawet ci zafrożeni wykluczeniem społecznym, a może właśnie oni bardziej jak jak kto inni. NIe sztuka dostać Ferrari ale sztuka go utrzymać.

Rozdawanie komputerów osobom z tego kręgu zakrawa na kpinę z nich samych. Dlaczego? Przeceiż osoby kalekie, ubogie etc.maja ograniczony budżet, a uzywanie komputera niestety kosztuje. Matematyka nie kłamie. Ile prądu możę zużyc komputer plus monitor przez 10 godzin pracy dziennie, a 300 miesięcznie przy średnim zużyciu 600-700 W na godzinę. W przeliczeniu daje to nam 700Wx10h=7KWhx30 dni=210 KWhx0,66 zł = 138,60. A gdzie opłata nawet ta najniższa za internet? To dawanie piły siedzącemu na gałęzi żeby sobią ją podciął. Blisko 150zł miesięc... rozwiń

Avatar
jo_gurt / 22 kwietnia 2014 o 21:24
0

Heheh, komuna pełną gębą...

Avatar
Gość / 22 kwietnia 2014 o 21:18
0

Na zachodzie chyba w gminie Wolsztyn, gmina rozdawała laptopy, celem była nauka obsługi komputera(wartość kompa ok 5000zł) puzniej sie okazało że zainteresowani tym programem informatyzacji zostawiali sprzęt w lombardach albo sprzedawali po promocyjnej cenie za 700zł. Pytam kto lobbuje za takim marnotrawstwem? To że Polska dostaje dotacje unijne nie oznacza że mamy te pieniądze zmarnowac! jednocześnie zadłuzająć się-nic za darmo.

Avatar
Gość / 22 kwietnia 2014 o 18:10
0

a mnie kużwa za pracę płacą 1350 zł po 35 latach pracy a tu za darmo rozdają, no nie, aby szlag trafił tych co mnie okradają

Avatar
bogu / 22 kwietnia 2014 o 16:43
0

Cwaniacy znaleźli sposób na wyłudzenie pieniędzy z budżetu. Ubodzy ludzie dostana komputery  ,,za darmo ,, a zapłacimy  za nie wszyscy. Na zdrowy rozum : po co rozdawać ?

Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 0 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 6 3

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 1 0

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 10 2

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 4 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 7 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 8 2

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo]
galeria
film

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo] 5 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 98 26

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 43 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!