Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

22 listopada 2007 r.
17:02
Edytuj ten wpis

Bezkarny pirat w niebieskim mundurze

0 63 A A

Szef policji w Białej Podlaskiej pędził pożyczonym seatem z prędkością
124 km/h w miejscu, gdzie mógł jechać "siedemdziesiątką”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
I choć przekroczenie zarejestrował fotoradar, to policjantowi włos z głowy nie spadł.

W takim przypadku - zgodnie z policyjnym taryfikatorem mandatów - kierowca powinien zapłacić 500 zł mandatu i dostać 10 punktów karnych. Tymczasem komendant Grzegorz Zadroga otrzymał jedynie... upomnienie. Decyzja jest już prawomocna i nie można jej zmienić.
- To kompromitacja - mówi Stanisław J., doświadczony kierowca z Białej Podlaskiej. - Przecież stróż prawa musi przestrzegać przepisów!
Komendant popełnił wykroczenie 6 lipca, ale sprawa wyszła na jaw dopiero teraz. Ujawnił ją tygodnik "Słowo Podlasia”. Jeden z Czytelników przekazał redakcji zdjęcie wykonane przez fotoradar w Sławacinku Nowym pod Białą Podlaską. Na fotografii widać dokładnie postać nadkomisarza. Jechał pożyczonym od kolegi seatem. W miejscu, gdzie obowiązuje prędkość 70 km/h, pędził 124 km/h.
Zadroga mieszka na terenie powiatu Łuków i to łukowska policja zajmowała się wykroczeniem komendanta.
- Trudno, aby bialski komendant odpowiadał w swojej komendzie - tłumaczy asp. Dariusz Zdunikowski z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. - Kodeks wykroczeń pozwala nam na pouczanie sprawcy wykroczenia. Komendant Zadroga nie był wcześniej karany.
- Po takim czasie wolałbym zapłacić nawet 500 czy 400 zł mandatu, aby nie było tego rozgłosu - mówi komendant Zadroga. - Ale kara nie zależy ode mnie. Ktoś inny rozstrzygał to wszystko. Zastosował taką, a nie inną formę działań wobec mnie. Przykro mi.
Co na to przełożeni Zadrogi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie? Podinspektor Janusz Wójtowicz, rzecznik komendanta wojewódzkiego, tłumaczy, że decyzja w tej sprawie już się uprawomocniła. - Nie jesteśmy w stanie tego zmienić. Pobłażliwość wynika z tego, że komendant przedstawił szczególne okoliczności. Musiał pilnie załatwiać wtedy rodzinne sprawy.
Cezary Grochowski, oficer prasowy bialskiego komendanta, nie jest zadowolony, że sprawa wyszła na jaw. Domyśla się, że zdjęcie wykonane przez fotoradar przekazał redakcji "Słowa Podlasia” odchodzący na emeryturę policjant.

Komentarze 63

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
(Anonimowy) / 25 listopada 2007 o 10:30
0
[url="http://forumprawne.org/o,71785.html"]http://forumprawne.org/o,71785.html[/url]
Avatar
Paździoch / 25 listopada 2007 o 00:13
0
Czyzby Pana aktywność ograniczała się tylko do wyborów i tylko do Lublina? Czy Pan też tak uważa jak komendant wojewódzki, że nic się nie stało?Praworządną Policję mamy!
Avatar
Bolo / 24 listopada 2007 o 22:12
0
Jak w takiej sytuacji powinien zachować się oficer i Komendant, który ma odrobinę honoru?Ale Biała Podlaska i Łuków to nie kraje skandynawskie bądź Szwajcaria więc i mentalność nie ta.Maniery wię takie są jak na Białorusi.Panie Palikot jak to PO takie sytuacje nazywa i jak z talimi przypadkami ma walczyć? Może to jakiś protegowany PO?
Avatar
(Anonimowy) / 24 listopada 2007 o 15:01
0
potwierdzam... powiat bialski ma takie "swoje prawa"...
Avatar
(Anonimowy) / 24 listopada 2007 o 14:46
0
W bialskopodlaskim też! Wiem doświadczyłem! Lepiej nie zadzierać! A jak się gryzą między sobą, to lepiej mijać i udawać, że nic się nie widzi! Broń Boże nie komentować takich przypadków wśród przyjaciół, bo będziesz skończony!
Avatar
(Anonimowy) / 24 listopada 2007 o 11:56
0
Czytelnika z Koszalina zapraszam do Kraśnika. Tu od 10 lat niepodzielnie rządzi PO. Tu zapomniano, co to znaczy prawo. Tu, gdy ktokolwiek upomina się o jego przestrzeganie jest zwalniany z pracy i nigdzie w powiecie jej nie dostanie. Tu czytelnik z Koszalina znajdzie szybko swoje miejsce we władzach
Avatar
(Anonimowy) / 24 listopada 2007 o 11:37
0
Tu nie chodzi o partię tylko o ludzi. Albo ktoś postępuje moralnie wg. określonych zasad, albo jest zwyczajnym feldkiem z rodziny kiepskich. Żeby społeczeństwo było zdrowe takie przypadki należy eliminować z życia publicznego.
Avatar
czytelnik z Koszalina / 24 listopada 2007 o 11:17
0
Przestrzeganie prawa za rzadow PIS wychodzi nam bokiem.......kolesie z tej ekipy byli i sa nietykalni !!!! czytelnik z Koszalina
Avatar
komendant / 24 listopada 2007 o 08:10
0
honor a co to jest, tego nas nie uczyli, a wstyd mam zakryty
Avatar
ferrari-46 / 23 listopada 2007 o 23:06
0
wstyt panie komendanćie -jak jesteś człowiekiem Honoru i masz trochę ambicji to podaj się do dymisji.
Avatar
(Anonimowy) / 25 listopada 2007 o 10:30
0
[url="http://forumprawne.org/o,71785.html"]http://forumprawne.org/o,71785.html[/url]
Avatar
Paździoch / 25 listopada 2007 o 00:13
0
Czyzby Pana aktywność ograniczała się tylko do wyborów i tylko do Lublina? Czy Pan też tak uważa jak komendant wojewódzki, że nic się nie stało?Praworządną Policję mamy!
Avatar
Bolo / 24 listopada 2007 o 22:12
0
Jak w takiej sytuacji powinien zachować się oficer i Komendant, który ma odrobinę honoru?Ale Biała Podlaska i Łuków to nie kraje skandynawskie bądź Szwajcaria więc i mentalność nie ta.Maniery wię takie są jak na Białorusi.Panie Palikot jak to PO takie sytuacje nazywa i jak z talimi przypadkami ma walczyć? Może to jakiś protegowany PO?
Avatar
(Anonimowy) / 24 listopada 2007 o 15:01
0
potwierdzam... powiat bialski ma takie "swoje prawa"...
Avatar
(Anonimowy) / 24 listopada 2007 o 14:46
0
W bialskopodlaskim też! Wiem doświadczyłem! Lepiej nie zadzierać! A jak się gryzą między sobą, to lepiej mijać i udawać, że nic się nie widzi! Broń Boże nie komentować takich przypadków wśród przyjaciół, bo będziesz skończony!
Avatar
(Anonimowy) / 24 listopada 2007 o 11:56
0
Czytelnika z Koszalina zapraszam do Kraśnika. Tu od 10 lat niepodzielnie rządzi PO. Tu zapomniano, co to znaczy prawo. Tu, gdy ktokolwiek upomina się o jego przestrzeganie jest zwalniany z pracy i nigdzie w powiecie jej nie dostanie. Tu czytelnik z Koszalina znajdzie szybko swoje miejsce we władzach
Avatar
(Anonimowy) / 24 listopada 2007 o 11:37
0
Tu nie chodzi o partię tylko o ludzi. Albo ktoś postępuje moralnie wg. określonych zasad, albo jest zwyczajnym feldkiem z rodziny kiepskich. Żeby społeczeństwo było zdrowe takie przypadki należy eliminować z życia publicznego.
Avatar
czytelnik z Koszalina / 24 listopada 2007 o 11:17
0
Przestrzeganie prawa za rzadow PIS wychodzi nam bokiem.......kolesie z tej ekipy byli i sa nietykalni !!!! czytelnik z Koszalina
Avatar
komendant / 24 listopada 2007 o 08:10
0
honor a co to jest, tego nas nie uczyli, a wstyd mam zakryty
Avatar
ferrari-46 / 23 listopada 2007 o 23:06
0
wstyt panie komendanćie -jak jesteś człowiekiem Honoru i masz trochę ambicji to podaj się do dymisji.
Zobacz wszystkie komentarze 63

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 0

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

Maszt wielkości 10-metrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda]

Maszt wielkości 10-metrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda] 18 7

Będzie miał wysokość 10-piętrowego wieżowca, a do jego budowy zużyte zostaną 22 tony stali. Maszt na rondzie obok lubelskiego zamku ma kosztować 676 tys. zł. Pieniądze wyłożą trzy spółki Skarbu Państwa w ramach wydatków na tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu.

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało 0 0

Zaledwie siedem nowych przegubowych trolejbusów wyjechało w poniedziałek rano na ulice Lublina, mimo oficjalnych zapewnień, że od poniedziałku będą kursować już wszystkie, czyli piętnaście. Dlaczego zajezdnię opuściła tylko część?

Wybory samorządowe 2018 - powiat lubelski. Kandydaci do Rady Powiatu

Wybory samorządowe 2018 - powiat lubelski. Kandydaci do Rady Powiatu 0 0

Wybory samorządowe 2018. Sprawdź zarejestrowane listy kandydatów do Rady Powiatu Lubelskiego.

Festiwal Czekolady i Słodyczy w Kazimierzu Dolnym
28 września 2018, 10:00

Festiwal Czekolady i Słodyczy w Kazimierzu Dolnym 0 0

To będzie prawdziwe święto miłośników słodyczy, a w szczególności czekolady. W dniach 28-30 września Kazimierz Dolny zamieni się w polską stolicę słodkości.

Biała Podlaska: Powstaje nowa galeria handlowa, wmurowano kamień węgielny

Biała Podlaska: Powstaje nowa galeria handlowa, wmurowano kamień węgielny 0 1

Biała Podlaska. Wmurowany został kamień węgielny pod budowę galerii handlowej Karuzela, która w ciągu roku ma powstać przy ul. Łomaskiej w miejscu dawnych zakładów meblarskich. Zatrudnienie może tu znaleźć nawet 500 osób. Znacząco zmieni się również otoczenie galerii.

Gmina Wąwolnica: Pieniądze i na drogi i na ostatki

Gmina Wąwolnica: Pieniądze i na drogi i na ostatki 1 1

Ponad 317 tys. złotych trafi w przyszłym roku do 18 wsi w gminie w ramach funduszu sołeckiego.

Głód, kradzieże i wielkie nadzieje. Czym żyła lubelska prasa 100 lat temu?
Magazyn

Głód, kradzieże i wielkie nadzieje. Czym żyła lubelska prasa 100 lat temu? 4 0

Na przekór głodowi i problemów z pracą, Lublinianie w październiku 1918 roku rozczytywali się w tekstach o coraz bardziej możliwym powstaniu niepodległej Polski. Pełni nadziei nie rezygnowali z życia kulturalnego.

Biskupice: Śmierć 17-latki i jej chłopaka. Są wyniki badań toksykologicznych

Biskupice: Śmierć 17-latki i jej chłopaka. Są wyniki badań toksykologicznych 7 1

Badania toksykologiczne nie wyjaśniły, co było przyczyną śmierci dwojga młodych ludzi, których ciała znaleziono w domu w Biskupicach. Śledczy podejrzewają, że Nikoletta B. i jej chłopak przedawkowali narkotyki lub dopalacze.

Żużlowa Ekstraliga wraca do Lublina po 23 latach. Co to oznacza dla Motoru i miasta?
galeria

Żużlowa Ekstraliga wraca do Lublina po 23 latach. Co to oznacza dla Motoru i miasta? 21 3

Bardzo dobry sezon zwieńczony ogromnym sukcesem – tak w dużym skrócie można podsumować wysiłki Speed Car Motoru Lublin w dotarciu na szczyt. „Koziołki” musiały jednak czasem zrobić krok w tył, żeby później ruszyć znowu do przodu

Marek Andrzejewski w Akwarela Cafe
29 września 2018, 19:00

Marek Andrzejewski w Akwarela Cafe 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 29 września o godz. 19 w Akwareli Cafe (Rynek 6) wystąpi popularny Marek Andrzejewski z koncertem Kraina Łagodności.

Dwie lokalizacje na nowy stadion żużlowy w Lublinie. Ale jest też inna możliwość
galeria
film

Dwie lokalizacje na nowy stadion żużlowy w Lublinie. Ale jest też inna możliwość 31 16

Do wiosny trzeba dostosować stadion żużlowy przy Al. Zygmuntowskich do wymogów ekstraligi. Obiekt stał się za ciasny dla rosnącej rzeszy kibiców, ale innego na razie nie ma. Decyzje w sprawie nowego mają zapaść wiosną. W grę wchodzi budowa w całkiem nowym miejscu lub na bazie starego stadionu.

Idzie jesień, zadbaj o opony. Jak zmierzyć głębokość bieżnika?

Idzie jesień, zadbaj o opony. Jak zmierzyć głębokość bieżnika? 0 0

Nie zawsze zwraca się odpowiednią uwagę na opony, a są one jednym z najważniejszych elementów odpowiadających za bezpieczeństwo. Warto wiedzieć, w jakiej są kondycji.

Nowy Ford Focus już w Lublinie. Pod maską króluje EcoBoost

Nowy Ford Focus już w Lublinie. Pod maską króluje EcoBoost 0 0

W końcu przyjechał do Lublina. W ten weekend, lubelski dealer Ford-Carrara organizuje dnie otwarte, podczas których głównym bohaterem będzie nowy focus.

Budowlani Lublin – Lechia Gdańsk 12:17. Koniec marzeń o medalu?

Budowlani Lublin – Lechia Gdańsk 12:17. Koniec marzeń o medalu? 0 0

W trzeciej kolejce grupy mistrzowskiej Budowlani Lublin przegrali na swoim terenie z Lechią Gdańsk 12:17. Porażka praktycznie zamknęła lublinianom drogę do medalowej czwórki

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!