Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

22 listopada 2007 r.
17:02
Edytuj ten wpis

Bezkarny pirat w niebieskim mundurze

0 63 A A

Szef policji w Białej Podlaskiej pędził pożyczonym seatem z prędkością
124 km/h w miejscu, gdzie mógł jechać "siedemdziesiątką”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
I choć przekroczenie zarejestrował fotoradar, to policjantowi włos z głowy nie spadł.

W takim przypadku - zgodnie z policyjnym taryfikatorem mandatów - kierowca powinien zapłacić 500 zł mandatu i dostać 10 punktów karnych. Tymczasem komendant Grzegorz Zadroga otrzymał jedynie... upomnienie. Decyzja jest już prawomocna i nie można jej zmienić.
- To kompromitacja - mówi Stanisław J., doświadczony kierowca z Białej Podlaskiej. - Przecież stróż prawa musi przestrzegać przepisów!
Komendant popełnił wykroczenie 6 lipca, ale sprawa wyszła na jaw dopiero teraz. Ujawnił ją tygodnik "Słowo Podlasia”. Jeden z Czytelników przekazał redakcji zdjęcie wykonane przez fotoradar w Sławacinku Nowym pod Białą Podlaską. Na fotografii widać dokładnie postać nadkomisarza. Jechał pożyczonym od kolegi seatem. W miejscu, gdzie obowiązuje prędkość 70 km/h, pędził 124 km/h.
Zadroga mieszka na terenie powiatu Łuków i to łukowska policja zajmowała się wykroczeniem komendanta.
- Trudno, aby bialski komendant odpowiadał w swojej komendzie - tłumaczy asp. Dariusz Zdunikowski z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. - Kodeks wykroczeń pozwala nam na pouczanie sprawcy wykroczenia. Komendant Zadroga nie był wcześniej karany.
- Po takim czasie wolałbym zapłacić nawet 500 czy 400 zł mandatu, aby nie było tego rozgłosu - mówi komendant Zadroga. - Ale kara nie zależy ode mnie. Ktoś inny rozstrzygał to wszystko. Zastosował taką, a nie inną formę działań wobec mnie. Przykro mi.
Co na to przełożeni Zadrogi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie? Podinspektor Janusz Wójtowicz, rzecznik komendanta wojewódzkiego, tłumaczy, że decyzja w tej sprawie już się uprawomocniła. - Nie jesteśmy w stanie tego zmienić. Pobłażliwość wynika z tego, że komendant przedstawił szczególne okoliczności. Musiał pilnie załatwiać wtedy rodzinne sprawy.
Cezary Grochowski, oficer prasowy bialskiego komendanta, nie jest zadowolony, że sprawa wyszła na jaw. Domyśla się, że zdjęcie wykonane przez fotoradar przekazał redakcji "Słowa Podlasia” odchodzący na emeryturę policjant.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 63

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
(Anonimowy) / 25 listopada 2007 r. o 10:30
0
[url="http://forumprawne.org/o,71785.html"]http://forumprawne.org/o,71785.html[/url]
Avatar
Paździoch / 25 listopada 2007 r. o 00:13
0
Czyzby Pana aktywność ograniczała się tylko do wyborów i tylko do Lublina? Czy Pan też tak uważa jak komendant wojewódzki, że nic się nie stało?Praworządną Policję mamy!
Avatar
Bolo / 24 listopada 2007 r. o 22:12
0
Jak w takiej sytuacji powinien zachować się oficer i Komendant, który ma odrobinę honoru?Ale Biała Podlaska i Łuków to nie kraje skandynawskie bądź Szwajcaria więc i mentalność nie ta.Maniery wię takie są jak na Białorusi.Panie Palikot jak to PO takie sytuacje nazywa i jak z talimi przypadkami ma walczyć? Może to jakiś protegowany PO?
Avatar
(Anonimowy) / 24 listopada 2007 r. o 15:01
0
potwierdzam... powiat bialski ma takie "swoje prawa"...
Avatar
(Anonimowy) / 24 listopada 2007 r. o 14:46
0
W bialskopodlaskim też! Wiem doświadczyłem! Lepiej nie zadzierać! A jak się gryzą między sobą, to lepiej mijać i udawać, że nic się nie widzi! Broń Boże nie komentować takich przypadków wśród przyjaciół, bo będziesz skończony!
Avatar
(Anonimowy) / 24 listopada 2007 r. o 11:56
0
Czytelnika z Koszalina zapraszam do Kraśnika. Tu od 10 lat niepodzielnie rządzi PO. Tu zapomniano, co to znaczy prawo. Tu, gdy ktokolwiek upomina się o jego przestrzeganie jest zwalniany z pracy i nigdzie w powiecie jej nie dostanie. Tu czytelnik z Koszalina znajdzie szybko swoje miejsce we władzach
Avatar
(Anonimowy) / 24 listopada 2007 r. o 11:37
0
Tu nie chodzi o partię tylko o ludzi. Albo ktoś postępuje moralnie wg. określonych zasad, albo jest zwyczajnym feldkiem z rodziny kiepskich. Żeby społeczeństwo było zdrowe takie przypadki należy eliminować z życia publicznego.
Avatar
czytelnik z Koszalina / 24 listopada 2007 r. o 11:17
0
Przestrzeganie prawa za rzadow PIS wychodzi nam bokiem.......kolesie z tej ekipy byli i sa nietykalni !!!! czytelnik z Koszalina
Avatar
komendant / 24 listopada 2007 r. o 08:10
0
honor a co to jest, tego nas nie uczyli, a wstyd mam zakryty
Avatar
ferrari-46 / 23 listopada 2007 r. o 23:06
0
wstyt panie komendanćie -jak jesteś człowiekiem Honoru i masz trochę ambicji to podaj się do dymisji.
Avatar
(Anonimowy) / 25 listopada 2007 r. o 10:30
0
[url="http://forumprawne.org/o,71785.html"]http://forumprawne.org/o,71785.html[/url]
Avatar
Paździoch / 25 listopada 2007 r. o 00:13
0
Czyzby Pana aktywność ograniczała się tylko do wyborów i tylko do Lublina? Czy Pan też tak uważa jak komendant wojewódzki, że nic się nie stało?Praworządną Policję mamy!
Avatar
Bolo / 24 listopada 2007 r. o 22:12
0
Jak w takiej sytuacji powinien zachować się oficer i Komendant, który ma odrobinę honoru?Ale Biała Podlaska i Łuków to nie kraje skandynawskie bądź Szwajcaria więc i mentalność nie ta.Maniery wię takie są jak na Białorusi.Panie Palikot jak to PO takie sytuacje nazywa i jak z talimi przypadkami ma walczyć? Może to jakiś protegowany PO?
Avatar
(Anonimowy) / 24 listopada 2007 r. o 15:01
0
potwierdzam... powiat bialski ma takie "swoje prawa"...
Avatar
(Anonimowy) / 24 listopada 2007 r. o 14:46
0
W bialskopodlaskim też! Wiem doświadczyłem! Lepiej nie zadzierać! A jak się gryzą między sobą, to lepiej mijać i udawać, że nic się nie widzi! Broń Boże nie komentować takich przypadków wśród przyjaciół, bo będziesz skończony!
Avatar
(Anonimowy) / 24 listopada 2007 r. o 11:56
0
Czytelnika z Koszalina zapraszam do Kraśnika. Tu od 10 lat niepodzielnie rządzi PO. Tu zapomniano, co to znaczy prawo. Tu, gdy ktokolwiek upomina się o jego przestrzeganie jest zwalniany z pracy i nigdzie w powiecie jej nie dostanie. Tu czytelnik z Koszalina znajdzie szybko swoje miejsce we władzach
Avatar
(Anonimowy) / 24 listopada 2007 r. o 11:37
0
Tu nie chodzi o partię tylko o ludzi. Albo ktoś postępuje moralnie wg. określonych zasad, albo jest zwyczajnym feldkiem z rodziny kiepskich. Żeby społeczeństwo było zdrowe takie przypadki należy eliminować z życia publicznego.
Avatar
czytelnik z Koszalina / 24 listopada 2007 r. o 11:17
0
Przestrzeganie prawa za rzadow PIS wychodzi nam bokiem.......kolesie z tej ekipy byli i sa nietykalni !!!! czytelnik z Koszalina
Avatar
komendant / 24 listopada 2007 r. o 08:10
0
honor a co to jest, tego nas nie uczyli, a wstyd mam zakryty
Avatar
ferrari-46 / 23 listopada 2007 r. o 23:06
0
wstyt panie komendanćie -jak jesteś człowiekiem Honoru i masz trochę ambicji to podaj się do dymisji.
Zobacz wszystkie komentarze 63

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sobota pochmurna i chłodna w całym kraju. Kiedy spadnie śnieg?
film

Sobota pochmurna i chłodna w całym kraju. Kiedy spadnie śnieg?

W sobotę będzie pochmurno z rozpogodzeniami z wyjątkiem północno-wschodniej części kraju. Tam należy spodziewać się dużego zachmurzenia i przelotnych opadów śniegu do 1-3 centymetrów. Pod wieczór w Małopolsce i na Górnym Śląsku pojawią się opady śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 2 st. C w centrum kraju, do 6 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie południowy i zachodni, słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami dość silny.

Ruch Chorzów – Motor Lublin 0:0. Cenny punkt mimo gry w dziesiątkę

Ruch Chorzów – Motor Lublin 0:0. Cenny punkt mimo gry w dziesiątkę

Motor nadal traci do Ruchu osiem punktów. Piątkowe starcie obu ekip zakończyło się bezbramkowym remisem. A ten wynik na pewno dużo bardziej cieszy ekipę z Lublina, która od 37 minuty musiała grać w dziesiątkę po czerwonej kartce, jaką obejrzał Vitinho.

LAS Christmas - warsztaty w Centrum Kultury
4 grudnia 2021, 10:00

LAS Christmas - warsztaty w Centrum Kultury

To miała być kolejna odsłona warsztatów organizowanych co roku przez Pracownię Sztuczka z Centrum Kultury. Ale tym razem pomysłodawcy projektu pragną włączyć się w pomoc dla tych, którzy działają w związku z kryzysem na granicy.

Tak pofruwasz w Zamościu. Będzie wyciąg do wodnych akrobacji

Tak pofruwasz w Zamościu. Będzie wyciąg do wodnych akrobacji

Nad Zalewem Miejskim będzie można uprawiać wakeboarding. Miasto szuka wykonawców projektu wyciągu. Użytkownicy mają startować z brzegu w okolicy plaży, a efektowny zwrot zrobią w pobliżu wyspy

Dokąd dojedziemy pociągiem? Zmienia się rozkład jazdy, pojawią się nowe połączenia
Magazyn

Dokąd dojedziemy pociągiem? Zmienia się rozkład jazdy, pojawią się nowe połączenia

Za dwa tygodnie zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Pojawi się nowe połączenie z Lublina do Warszawy, do Parczewa powrócą pociągi, nie wrócą za to kursy do lotniska. Do Trójmiasta wciąż nie będzie można dotrzeć bez przesiadki.

Miliardy za cyfrową sztukę. Jej popularność ciągle rośnie

Miliardy za cyfrową sztukę. Jej popularność ciągle rośnie

W pierwszych trzech kwartałach tego roku wartość światowej sprzedaży NFT, czyli niewymienialnych tokenów, osiągnęła poziom 3,5 mld dolarów – wynika z raportu „Hiscox Online Art Trade Report 2021”. Szybko rosnącą popularność zyskuje zwłaszcza obrót cyfrową sztuką.

Skopali go, bo nie chciał ich poczęstować papierosem. To trzej nastolatkowie

Skopali go, bo nie chciał ich poczęstować papierosem. To trzej nastolatkowie

Policjanci zatrzymali trzech nastolatków - dwóch 15-latków i 16-latka - którzy pobili pracownika sklepu. Jak się okazało, mężczyzna nie chciał ich poczęstować papierosem

"Musimy działać szybko i zdecydowanie". Szefowa Komisji Europejskiej o nowym wariancie koronawirusa
film

"Musimy działać szybko i zdecydowanie". Szefowa Komisji Europejskiej o nowym wariancie koronawirusa

Bruksela, Belgia. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wezwała do zawieszenia połączeń lotniczych do miejsc, w których wykryto nowy wariant koronawirusa B.1.1.529. - Ważne jest, abyśmy wszyscy w Europie działali w sposób szybki, zdecydowany i jednolity - powiedziała. Wezwała też do szczepień przeciw koronawirusowi.

Lekarze i ratownicy z SOR na zwolnieniach, a co z pacjentami? Zebrał się sztab kryzysowy

Lekarze i ratownicy z SOR na zwolnieniach, a co z pacjentami? Zebrał się sztab kryzysowy

Pacjentów w stanie zagrożenia życia mają od dzisiaj do poniedziałku przyjmować wszystkie szpitale z Lublina i okolic. Nie tylko te, które mają SOR-y. To efekt posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które po masowych zwolnieniach lekarskich w SPSK4 w Lublinie zwołał wojewoda.

Katarzyna Piasecka z programem "Moje Tabu" w Puławach
30 listopada 2021, 20:00

Katarzyna Piasecka z programem "Moje Tabu" w Puławach

Klub Peweks w Puławach (ul. Centralna 1) zaprasza na stand-up Katarzyny Piaseckiej, który odbędzie się 30 listopada o godz. 20.

Ministerstwo Zdrowia: Zaledwie 1,1 proc. w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych

Ministerstwo Zdrowia: Zaledwie 1,1 proc. w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych

Zaledwie 1,1 proc. osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych. Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 5,69 proc. stanowiły osoby zaszczepione, zgony nie są związane ze szczepieniem – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia.

Polska kontra Rosja w barażu o awans do MŚ w Katarze

Polska kontra Rosja w barażu o awans do MŚ w Katarze

W piątek reprezentacja Polski poznała pierwszego rywala w walce o udział w mistrzostwach świata, które odbędą się w Katarze. Biało-Czerwoni na początek baraży o mundial zmierzą się z Rosją.

Lubelskie: Fala podwyżek dla wójtów. Radni muszą je przyznawać

Lubelskie: Fala podwyżek dla wójtów. Radni muszą je przyznawać

Zgodnie z nowymi przepisami, wszyscy wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast otrzymają wkrótce znaczące podwyżki wynagrodzeń. Rekordziści będą zarabiali ok. 20 tys. zł miesięcznie. Uchwały w tej sprawie samorządy podejmą w tym lub przyszłym miesiącu.

Koszykarska reprezentacja Polski zagra w hali Globus z Niemcami

Koszykarska reprezentacja Polski zagra w hali Globus z Niemcami

W niedzielę o godz. 20 w hali Globus reprezentacja Polski podejmie Niemcy w drugiej kolejce eliminacji mistrzostw świata

Odznaczenia i awanse w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. "To żywy organizm" [zdjęcia]
galeria

Odznaczenia i awanse w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. "To żywy organizm" [zdjęcia]

Odznaki za zasługi w pracy penitencjarnej oraz awanse nadania stopni służby więziennej funkcjonariuszom zakładu karnego. W piątek w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim, odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!