Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

10 sierpnia 2009 r.
21:31
Edytuj ten wpis

Busiarz mógł wyłudzić setki tysięcy złotych. Sprawę bada CBA

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 22 A A

Właściciel firmy przewozowej nieuczciwie zarabiał na dopłatach do ulgowych biletów – twierdzą urzędnicy marszałka. Dowody zbiera Centralne Biuro Antykorupcyjne. Takich przewoźników może być więcej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Sprawdzamy, czy przewoźnik fałszował dokumenty w celu wyłudzenia znacznych pieniędzy – informuje Marek Zych, zastępca szefa prokuratury Rejonowej Lublin-Północ. Nie chce zdradzić, której firmy dotyczy śledztwo. Zebranie materiałów dowodowych prokuratura zleciła CBA.

Na trop oszustwa wpadł Urząd Marszałkowski w Lublinie, który firmom przewozowym przekazuje pieniądze podatników z budżetu państwa na opłacenie ulgowych biletów. W latach 2007–2008 było to po ok. 40 mln zł rocznie. W ub. roku pieniądze trafiły do blisko 60 przewoźników. Potentaci mogli dostawać co miesiąc nawet 250–300 tys. zł dopłat.

– Nabraliśmy podejrzeń co do działalności jednej z firm i poprosiliśmy Zarząd Województwa o kontrolę – mówi Michał Tyburek, zastępca dyrektora Departamentu Mienia, Infrastruktury i Inwestycji w Urzędzie Marszałkowskim.

Okazało się, że jeden z busiarzy za wożenie dzieci dostawał pieniądze od gmin. Mimo to przychodził z wnioskami o dopłatę także do Urzędu Marszałkowskiego. Według nieoficjalnych informacji, nieuczciwego procederu miała dopuścić się firma obsługująca trasy w okolicach Lubartowa i Puław. Jej właściciel był wczoraj nieuchwytny. Według urzędników, tłumaczy się pomyłką pracowników.

Kontrola urzędu zaczęła się jeszcze w ub. roku i formalnie trwa.

– To wyjątkowo mozolna praca. Trzeba przejrzeć wszystkie bilety, jednorazowe i miesięczne i porównać je z umowami zawartymi z urzędem – tłumaczy nam urzędnik zajmujący się tą sprawą. Kontrola objęła ubiegły rok. – Takich nieuczciwych przewoźników może być więcej. Mogą wyłudzać potężne kwoty. Jednak sprawdzenie całej działalności i to każdego z nich jest praktycznie niemożliwe – stwierdza nasz rozmówca.

Firma, która jest podejrzewana o nieuczciwe zdobywanie dopłat, nadal je otrzymuje. – Mają podpisaną umowę, więc my przekazujemy im pieniądze. Nie wolno nam odmówić. Takie jest prawo – stwierdza Tyburek. Dodaje jednak, że od momentu nasilenia kontroli do urzędu trafia mniej wniosków o dopłaty do biletów ulgowych.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
olo / 12 sierpnia 2009 o 06:15
+1
Trudne czasy nastały, więc każdy orze jak może.... co się dziwić. Przykłady przychodzą z "góry"... :

[url="http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Marszalek-woj-zachodniopomorskiego-nie-bralem-pieniedzy,wid,10864028,wiadomosc.html?ticaid=188ce"]http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Mar...ml?ticaid=188ce[/url]
Avatar
mysza / 30 listopada 2009 o 18:01
0
to praktykują wszyscy busiarze.W Zamościu nie honorują zniżek inwalidzkich.W Lublinie przy Klinice Dziecięcej inwalidzi płacą za parking chociaż jest informacja że jest bezpłatny.NIKT TEGO NIE KONTROLUJE.
Avatar
HANIA / 14 sierpnia 2009 o 08:48
0
kri napisał:
Na trasie Lublin-Puławy nie ma ulg bo są one ponoć nieopłacalne co nie przeszkadza przewoźnikom zedrzeć z każdego klienta

Studiując w Lublinie zawsze wolałem jeździć PKS



"Studiując w Lublinie" - przepraszam a jaką to Pan ulgę chciałeś może studencką, jak by Pan poczytał ustawę to by się Pan dowiedział że nie ma takiej ulgi na bilety jednorazowe, a że PKS Panu sprzedawał taniej to tylko dlatego że stosuje ulgę handlową i dobra wola kierowcy, żeby nie jechać "po kosztach" albo poniżej.
PKS Panu sprzedawał taniej to tylko dlatego że stosuje ulgę handlową i dobra wola kierowcy, żeby nie jechać "po kosztach" albo poniżej. rozwiń
Avatar
HANIA / 14 sierpnia 2009 o 08:41
0
hania napisał:
Firma sass z michowa <czyt. SZACH> ma zbyt dużo autobusów i ogółem zatrudnia całą masę ludzi więc sprawdzenie tego całego bałaganu może się okazać niemożliwe tym bardziej że ostatnio "zupełnie przypadkiem" spaliło się biuro. Jego przekręt polegał na tym że po kosztach wygrywał przetargi na dowóz dzieci do podstawówek i gimnazjów i płaciła za te dzieciaki gmina, a on z kolei drukował każdemu bilet miesięczny tj dzieci by za nie płaciły same i do tych właśnie biletów dostawał dofinansowanie




"po kosztach wygrywał przetargi" - pani droga to nie wie o czym chyba pisze, po kosztach? a zastanowił się ktoś jak państwowi przewźnicy sobie radzą, autobusy prawie puste jeżdżą ale jeżdżą, i to niby nie po kosztach? Ludzie uczą się od najlepszych, niech każdy się rozejrzy w swojej gminie czy to oby własnie nie państwowi wożą ich dzieci i rozdają bilety. A właśnie czemu to tylko prywatnych kontrolują, czyżby nie trzeba było sie przypatrzeć kto teraz zasiada we władzach panstwowych że takie mają chody? :-) pozdrawiam miłośników państwowych!!!!!




"po kosztach wygrywał przetargi" - pani droga to nie wie o czym chyba pisze, po kosztach? a zastanowił się ktoś jak państwowi przewźnicy sobie radzą, autobusy prawie puste jeżdżą ale jeżdżą, i to niby nie po kosztach? Ludzie uczą się od najlepszych, niech każdy się rozejrzy w swojej gminie czy to oby własnie nie państwowi wożą ich dzieci i rozdają bilety. A właśnie czemu to tylko prywatnych kontrolują, czyżby nie trzeba było sie przypatrzeć kto teraz zasiada we władzach panstwowych że takie ... rozwiń
Avatar
~malta~ / 11 sierpnia 2009 o 23:20
0
przepraszam za blad - oczywiscie blahy!
Avatar
~malta~ / 11 sierpnia 2009 o 23:17
0
~GOŚĆ~ napisał:
Szanowna redakcjo.
A może by tak w nawiązaniu do artykułu "Busiarz mógł wyłudzić z urzędu setki tysięcy złotych" wystosować do Rządu RP petycje o uszczelnieniu systemu dotacji a nie grzebać w zabieraniu ulg studentom ?


Uszczelnianie systemu nic nie da, bo jest on po prostu do niczego!! Proba uszczelnienia byla przed kilku laty zmiana wysokosci ulg, przyslugujacych poszczegolnym grupom uprawnionych. Zmiana miala spowodowac niemoznosc 'skladania' dwoch ulg w bilet normalny, ale nikt nie wzial pod uwage blachego faktu, ze z ulg zyja nie tyle przewoznicy, ile ich pracownicy, czyli... kierowcy!!!

Dlaczego system jest do niczego? To proste - jezeli zaklada sie rozne wysokosci ulg dla inwalidow, ktorych status okreslaja rozne ustawy i na dodatek zakladaja one rozna wysokosc ulgi - to wiadomo, ze rodzi to mozliwosc dowolnosci kwalifikowania wysokosci ulgi w momencie jej 'wbijania' do kasy fiskalnej... Przyklad? Inwalida wojenny i osoba ociemniala w wyniku dzialan wojennych - obydwoje sa inwalidami, ale kasa fiskalna 'musi' ich rozroznic... Inny przyklad - opiekun osoby niezdolnej do samodzielnej egzystencji i opiekun inwalidy - jest jakas roznica? Poza przepisem ustawy, ktora rozroznia te przyczyny niepelnosprawnosci - nie ma zadnej roznicy!!! I jedna i druga osoba wymagaja opiekuna (pisze o inwalidzie zaliczonym do grupy I). Inny przyklad - osoba niepelnosprawna w komunikacji zwyklej i w komunikacji pospiesznej lub przyspieszonej... Jaki powod rozroznienia? Ilosc przystankow? A jakie to ma znaczenie dla busiarza, ktory staje na przystanku 'na zadanie'?

Ulgi dla studentow? Mysle, ze jakis nawiedzony posel, ktory chcial miec swoje 5 minut po prostu wybiegl przed szereg... Gros ulg stanowia ulgi na przewozy dzieci do szkol. Wiaze sie to z niespelniona obietnica rzadu AWS, ze kazda szkola dostanie gimbus. Nie dostala, nie tylko kazda szkola, ale wiekszosc szkol nie dostala gimbusow, bo zadnego rzadu - bez wzgledu na opcje - po prostu na to nie bylo stac. Rownoczesnie nie jest to opcja najtansza dla szkol - szkola musi zatrudnic kierowce - zwykle jednego, bez zmiennika, a to oznacza tzw. koszty osobowe, stanowiace pozycje scisle limitowana. A co w przypadku choroby? Kto zastapi etatowego kierowce, zatrudnionego na etacie szkoly? Dlatego wiekszosc doplat do biletow ulgowych stanowia doplaty do przewozow uczniow do szkol (dodajmy do tego jeszcze likwidacje malych szkol wiejskich - tez w ramach 'reform' AWS, a wszystko bedzie jasne). Nie posiadam wiedzy, zeby zapewnic, ze ulgi studenckie sa niezagrozone... Ale wiem, ze nie stanowia one podstawowej kwoty w doplatach do ulg (sa przeciez jeszcze ulgi na PKP). Ponadto - do niedawna (do poczatku roku 2008) wszystkie ulgi obciazaly rachunek dochodow budzetow samorzadow. Zmienil to Trybunal Konstytucyjny i ulgi od poczatku 2008 roku ponownie obciazaja budzet panstwa. Stad pewnie posel, wybiegajacy przed szereg (ministerstwo finansow poprosilo o informacje z urzedow ile kosztuja ulgi wg ich kwalifikacji wg wysokosci) 'zablysnal' wnoskiem: najwiecej kosztuja studenci!!!!

Przykro mi Szanowna Redacjo Dziennika Wschodniego, ale redaktor tej notatki znowu nie odrobil lekcji domowych... Wystarczylo dokladnie dopytac, a okazaloby sie, ze UML nie tylko odzyskal od przewoznika nienaleznie wyplacone doplaty z odsetkami (z cala pewnoscia zepsuloby to dramaturgie artykulu), ale takze wypowiedzial przewoznikowi umowe!!!!


Uszczelnianie systemu nic nie da, bo jest on po prostu do niczego!! Proba uszczelnienia byla przed kilku laty zmiana wysokosci ulg, przyslugujacych poszczegolnym grupom uprawnionych. Zmiana miala spowodowac niemoznosc 'skladania' dwoch ulg w bilet normalny, ale nikt nie wzial pod uwage blachego faktu, ze z ulg zyja nie tyle przewoznicy, ile ich pracownicy, czyli... kierowcy!!!

Dlaczego system jest do niczego? To proste - jezeli zaklada sie rozne wysokosci ulg dla inwalidow, ... rozwiń
Avatar
~GOŚĆ~ / 11 sierpnia 2009 o 18:36
0
Szanowna redakcjo.
A może by tak w nawiązaniu do artykułu "Busiarz mógł wyłudzić z urzędu setki tysięcy złotych" wystosować do Rządu RP petycje o uszczelnieniu systemu dotacji a nie grzebać w zabieraniu ulg studentom ?
Avatar
alice / 11 sierpnia 2009 o 17:01
0
nie dofinansowywac do przejazdu busem, to pywatna inicjatywa, i bez dofinansowania im sie oplaci,
Avatar
czytelnik / 11 sierpnia 2009 o 16:33
0
W tym całym interesie z wyłudzeniami przewoźnik ma mało do powiedzenia, ponieważ zezwolenie na przewozy wydaje Wójt, Burmistrz bądz Prezydent bądz Starosta, a cały proceder zaczyna sie od Przetargu na dowóz dzieci. Gdyby większą uwagę do kontroli nad przetargami i ich realizacją miał bądz przejawiał Prezes Urzędu Zamówień Publicznych to wychodziłoby na jaw,że kwoty oferowane przez oferetów są kwotami połowicznymi.
Avatar
hania / 11 sierpnia 2009 o 15:38
0
!!! napisał:
A ja się pytam co to znaczy niemożliwe do sprawdzenia ? od czego te urzędasy są, od brania naszych publicznych pieniędzy?czy od tego żeby sprawdzać.Czy może specjalnie tak pracują żeby nie było czasu sprawdzić wszystkich.Myślałem że jak się zmienił ustrój to będzie lepiej ale jest jak było korupcja korupcję pogania.

Firma sass z michowa <czyt. SZACH> ma zbyt dużo autobusów i ogółem zatrudnia całą masę ludzi więc sprawdzenie tego całego bałaganu może się okazać niemożliwe tym bardziej że ostatnio "zupełnie przypadkiem" spaliło się biuro. Jego przekręt polegał na tym że po kosztach wygrywał przetargi na dowóz dzieci do podstawówek i gimnazjów i płaciła za te dzieciaki gmina, a on z kolei drukował każdemu bilet miesięczny tj dzieci by za nie płaciły same i do tych właśnie biletów dostawał dofinansowanie

Firma sass z michowa <czyt. SZACH> ma zbyt dużo autobusów i ogółem zatrudnia całą masę ludzi więc sprawdzenie tego całego bałaganu może się okazać niemożliwe tym bardziej że ostatnio "zupełnie przypadkiem" spaliło się biuro. Jego przekręt polegał na tym że po kosztach wygrywał przetargi na dowóz dzieci do podstawówek i gimnazjów i płaciła za te dzieciaki gmina, a on z kolei drukował każdemu bilet miesięczny tj dzieci by za nie płaciły same i do tych właśnie biletów dostawał dofinansowanie rozwiń
Avatar
mysza / 30 listopada 2009 o 18:01
0
to praktykują wszyscy busiarze.W Zamościu nie honorują zniżek inwalidzkich.W Lublinie przy Klinice Dziecięcej inwalidzi płacą za parking chociaż jest informacja że jest bezpłatny.NIKT TEGO NIE KONTROLUJE.
Avatar
HANIA / 14 sierpnia 2009 o 08:48
0
kri napisał:
Na trasie Lublin-Puławy nie ma ulg bo są one ponoć nieopłacalne co nie przeszkadza przewoźnikom zedrzeć z każdego klienta

Studiując w Lublinie zawsze wolałem jeździć PKS



"Studiując w Lublinie" - przepraszam a jaką to Pan ulgę chciałeś może studencką, jak by Pan poczytał ustawę to by się Pan dowiedział że nie ma takiej ulgi na bilety jednorazowe, a że PKS Panu sprzedawał taniej to tylko dlatego że stosuje ulgę handlową i dobra wola kierowcy, żeby nie jechać "po kosztach" albo poniżej.
PKS Panu sprzedawał taniej to tylko dlatego że stosuje ulgę handlową i dobra wola kierowcy, żeby nie jechać "po kosztach" albo poniżej. rozwiń
Avatar
HANIA / 14 sierpnia 2009 o 08:41
0
hania napisał:
Firma sass z michowa <czyt. SZACH> ma zbyt dużo autobusów i ogółem zatrudnia całą masę ludzi więc sprawdzenie tego całego bałaganu może się okazać niemożliwe tym bardziej że ostatnio "zupełnie przypadkiem" spaliło się biuro. Jego przekręt polegał na tym że po kosztach wygrywał przetargi na dowóz dzieci do podstawówek i gimnazjów i płaciła za te dzieciaki gmina, a on z kolei drukował każdemu bilet miesięczny tj dzieci by za nie płaciły same i do tych właśnie biletów dostawał dofinansowanie




"po kosztach wygrywał przetargi" - pani droga to nie wie o czym chyba pisze, po kosztach? a zastanowił się ktoś jak państwowi przewźnicy sobie radzą, autobusy prawie puste jeżdżą ale jeżdżą, i to niby nie po kosztach? Ludzie uczą się od najlepszych, niech każdy się rozejrzy w swojej gminie czy to oby własnie nie państwowi wożą ich dzieci i rozdają bilety. A właśnie czemu to tylko prywatnych kontrolują, czyżby nie trzeba było sie przypatrzeć kto teraz zasiada we władzach panstwowych że takie mają chody? :-) pozdrawiam miłośników państwowych!!!!!




"po kosztach wygrywał przetargi" - pani droga to nie wie o czym chyba pisze, po kosztach? a zastanowił się ktoś jak państwowi przewźnicy sobie radzą, autobusy prawie puste jeżdżą ale jeżdżą, i to niby nie po kosztach? Ludzie uczą się od najlepszych, niech każdy się rozejrzy w swojej gminie czy to oby własnie nie państwowi wożą ich dzieci i rozdają bilety. A właśnie czemu to tylko prywatnych kontrolują, czyżby nie trzeba było sie przypatrzeć kto teraz zasiada we władzach panstwowych że takie ... rozwiń
Avatar
olo / 12 sierpnia 2009 o 06:15
+1
Trudne czasy nastały, więc każdy orze jak może.... co się dziwić. Przykłady przychodzą z "góry"... :

[url="http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Marszalek-woj-zachodniopomorskiego-nie-bralem-pieniedzy,wid,10864028,wiadomosc.html?ticaid=188ce"]http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Mar...ml?ticaid=188ce[/url]
Avatar
~malta~ / 11 sierpnia 2009 o 23:20
0
przepraszam za blad - oczywiscie blahy!
Avatar
~malta~ / 11 sierpnia 2009 o 23:17
0
~GOŚĆ~ napisał:
Szanowna redakcjo.
A może by tak w nawiązaniu do artykułu "Busiarz mógł wyłudzić z urzędu setki tysięcy złotych" wystosować do Rządu RP petycje o uszczelnieniu systemu dotacji a nie grzebać w zabieraniu ulg studentom ?


Uszczelnianie systemu nic nie da, bo jest on po prostu do niczego!! Proba uszczelnienia byla przed kilku laty zmiana wysokosci ulg, przyslugujacych poszczegolnym grupom uprawnionych. Zmiana miala spowodowac niemoznosc 'skladania' dwoch ulg w bilet normalny, ale nikt nie wzial pod uwage blachego faktu, ze z ulg zyja nie tyle przewoznicy, ile ich pracownicy, czyli... kierowcy!!!

Dlaczego system jest do niczego? To proste - jezeli zaklada sie rozne wysokosci ulg dla inwalidow, ktorych status okreslaja rozne ustawy i na dodatek zakladaja one rozna wysokosc ulgi - to wiadomo, ze rodzi to mozliwosc dowolnosci kwalifikowania wysokosci ulgi w momencie jej 'wbijania' do kasy fiskalnej... Przyklad? Inwalida wojenny i osoba ociemniala w wyniku dzialan wojennych - obydwoje sa inwalidami, ale kasa fiskalna 'musi' ich rozroznic... Inny przyklad - opiekun osoby niezdolnej do samodzielnej egzystencji i opiekun inwalidy - jest jakas roznica? Poza przepisem ustawy, ktora rozroznia te przyczyny niepelnosprawnosci - nie ma zadnej roznicy!!! I jedna i druga osoba wymagaja opiekuna (pisze o inwalidzie zaliczonym do grupy I). Inny przyklad - osoba niepelnosprawna w komunikacji zwyklej i w komunikacji pospiesznej lub przyspieszonej... Jaki powod rozroznienia? Ilosc przystankow? A jakie to ma znaczenie dla busiarza, ktory staje na przystanku 'na zadanie'?

Ulgi dla studentow? Mysle, ze jakis nawiedzony posel, ktory chcial miec swoje 5 minut po prostu wybiegl przed szereg... Gros ulg stanowia ulgi na przewozy dzieci do szkol. Wiaze sie to z niespelniona obietnica rzadu AWS, ze kazda szkola dostanie gimbus. Nie dostala, nie tylko kazda szkola, ale wiekszosc szkol nie dostala gimbusow, bo zadnego rzadu - bez wzgledu na opcje - po prostu na to nie bylo stac. Rownoczesnie nie jest to opcja najtansza dla szkol - szkola musi zatrudnic kierowce - zwykle jednego, bez zmiennika, a to oznacza tzw. koszty osobowe, stanowiace pozycje scisle limitowana. A co w przypadku choroby? Kto zastapi etatowego kierowce, zatrudnionego na etacie szkoly? Dlatego wiekszosc doplat do biletow ulgowych stanowia doplaty do przewozow uczniow do szkol (dodajmy do tego jeszcze likwidacje malych szkol wiejskich - tez w ramach 'reform' AWS, a wszystko bedzie jasne). Nie posiadam wiedzy, zeby zapewnic, ze ulgi studenckie sa niezagrozone... Ale wiem, ze nie stanowia one podstawowej kwoty w doplatach do ulg (sa przeciez jeszcze ulgi na PKP). Ponadto - do niedawna (do poczatku roku 2008) wszystkie ulgi obciazaly rachunek dochodow budzetow samorzadow. Zmienil to Trybunal Konstytucyjny i ulgi od poczatku 2008 roku ponownie obciazaja budzet panstwa. Stad pewnie posel, wybiegajacy przed szereg (ministerstwo finansow poprosilo o informacje z urzedow ile kosztuja ulgi wg ich kwalifikacji wg wysokosci) 'zablysnal' wnoskiem: najwiecej kosztuja studenci!!!!

Przykro mi Szanowna Redacjo Dziennika Wschodniego, ale redaktor tej notatki znowu nie odrobil lekcji domowych... Wystarczylo dokladnie dopytac, a okazaloby sie, ze UML nie tylko odzyskal od przewoznika nienaleznie wyplacone doplaty z odsetkami (z cala pewnoscia zepsuloby to dramaturgie artykulu), ale takze wypowiedzial przewoznikowi umowe!!!!


Uszczelnianie systemu nic nie da, bo jest on po prostu do niczego!! Proba uszczelnienia byla przed kilku laty zmiana wysokosci ulg, przyslugujacych poszczegolnym grupom uprawnionych. Zmiana miala spowodowac niemoznosc 'skladania' dwoch ulg w bilet normalny, ale nikt nie wzial pod uwage blachego faktu, ze z ulg zyja nie tyle przewoznicy, ile ich pracownicy, czyli... kierowcy!!!

Dlaczego system jest do niczego? To proste - jezeli zaklada sie rozne wysokosci ulg dla inwalidow, ... rozwiń
Avatar
~GOŚĆ~ / 11 sierpnia 2009 o 18:36
0
Szanowna redakcjo.
A może by tak w nawiązaniu do artykułu "Busiarz mógł wyłudzić z urzędu setki tysięcy złotych" wystosować do Rządu RP petycje o uszczelnieniu systemu dotacji a nie grzebać w zabieraniu ulg studentom ?
Avatar
alice / 11 sierpnia 2009 o 17:01
0
nie dofinansowywac do przejazdu busem, to pywatna inicjatywa, i bez dofinansowania im sie oplaci,
Avatar
czytelnik / 11 sierpnia 2009 o 16:33
0
W tym całym interesie z wyłudzeniami przewoźnik ma mało do powiedzenia, ponieważ zezwolenie na przewozy wydaje Wójt, Burmistrz bądz Prezydent bądz Starosta, a cały proceder zaczyna sie od Przetargu na dowóz dzieci. Gdyby większą uwagę do kontroli nad przetargami i ich realizacją miał bądz przejawiał Prezes Urzędu Zamówień Publicznych to wychodziłoby na jaw,że kwoty oferowane przez oferetów są kwotami połowicznymi.
Avatar
hania / 11 sierpnia 2009 o 15:38
0
!!! napisał:
A ja się pytam co to znaczy niemożliwe do sprawdzenia ? od czego te urzędasy są, od brania naszych publicznych pieniędzy?czy od tego żeby sprawdzać.Czy może specjalnie tak pracują żeby nie było czasu sprawdzić wszystkich.Myślałem że jak się zmienił ustrój to będzie lepiej ale jest jak było korupcja korupcję pogania.

Firma sass z michowa <czyt. SZACH> ma zbyt dużo autobusów i ogółem zatrudnia całą masę ludzi więc sprawdzenie tego całego bałaganu może się okazać niemożliwe tym bardziej że ostatnio "zupełnie przypadkiem" spaliło się biuro. Jego przekręt polegał na tym że po kosztach wygrywał przetargi na dowóz dzieci do podstawówek i gimnazjów i płaciła za te dzieciaki gmina, a on z kolei drukował każdemu bilet miesięczny tj dzieci by za nie płaciły same i do tych właśnie biletów dostawał dofinansowanie

Firma sass z michowa <czyt. SZACH> ma zbyt dużo autobusów i ogółem zatrudnia całą masę ludzi więc sprawdzenie tego całego bałaganu może się okazać niemożliwe tym bardziej że ostatnio "zupełnie przypadkiem" spaliło się biuro. Jego przekręt polegał na tym że po kosztach wygrywał przetargi na dowóz dzieci do podstawówek i gimnazjów i płaciła za te dzieciaki gmina, a on z kolei drukował każdemu bilet miesięczny tj dzieci by za nie płaciły same i do tych właśnie biletów dostawał dofinansowanie rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Narodów. Portugalia – Polska 1:1
film

Liga Narodów. Portugalia – Polska 1:1 1 2

W ostatnim meczu grupy 3 Dywizji A Polska zremisowała w Guimaraes z Portugalią 1:1 i dzięki temu zachowała miejsce w pierwszym koszyku przed eliminacjami do mistrzostw Europy

Kurów: Nowy wójt i radni zaprzysiężeni. Pierwszy raz głosowali elektronicznie [zdjęcia]
galeria

Kurów: Nowy wójt i radni zaprzysiężeni. Pierwszy raz głosowali elektronicznie [zdjęcia] 13 1

Pierwsza sesja nowej kadencji w powiecie puławskim odbyła się w Kurowie. We wtorek ślubowanie złożyli radni, a także nowy wójt Arkadiusz Małecki. Rada wybrała również swojego przewodniczącego. Po raz pierwszy zastosowano cyfrowy system liczenia głosów.

Zbigniew Ziobro nie zgodził się na kandydatkę do zarządu województwa lubelskiego? "Nominacja może być sporym zaskoczeniem"

Zbigniew Ziobro nie zgodził się na kandydatkę do zarządu województwa lubelskiego? "Nominacja może być sporym zaskoczeniem" 2 8

W środę radni sejmiku wybiorą nowy zarząd województwa. Niewiadomą pozostaje obsada stanowiska należnego Solidarnej Polsce. To miejsce miała zająć Bogna Bender-Motyka, ale – według naszych informacji – nie zgodził się na to Zbigniew Ziobro.

Lublin: Pijany kierowca spowodował stłuczkę i uciekł, złapali go kilkaset metrów dalej [zdjęcia]
galeria

Lublin: Pijany kierowca spowodował stłuczkę i uciekł, złapali go kilkaset metrów dalej [zdjęcia] 7 3

Do zdarzenia doszło po godz. 20 na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Wodopojną.

Azoty Puławy – MMTS Kwidzyn 26:17. Obrona na piątkę

Azoty Puławy – MMTS Kwidzyn 26:17. Obrona na piątkę 1 2

W spotkaniu rozegranym awansem Azoty Puławy pokonały MMTS Kwidzyn 26:17. W drugiej połowie gospodarze stracili tylko pięć bramek, sami zdobywając 14

Sprawa molestowania lekarek w szpitalu w Lublinie. Skazany nie zgadza się z wyrokiem

Sprawa molestowania lekarek w szpitalu w Lublinie. Skazany nie zgadza się z wyrokiem 10 3

Sprawa molestowania młodych lekarek przez byłego już ordynatora oddziału gastroenterologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie znów trafi na wokandę. Pełnomocnik skazanego mężczyzny złożył apelację od wyroku skazującego lekarza.

Sklepy na kolejnej kamienicy w Lublinie z estetycznymi szyldami

Sklepy na kolejnej kamienicy w Lublinie z estetycznymi szyldami 0 5

Były warsztaty z zakresu brandingu i reklamy zewnętrznej dla przedsiębiorców. Są efekty. Na kamienicy przy Lubartowskiej 74 pojawiły się szyldy semaforowe oraz płaskie. Robił je kowal artystyczny Kamil Słowik.

Nowe śmieciarki jeżdżące po Lublinie są zasilane gazem

Nowe śmieciarki jeżdżące po Lublinie są zasilane gazem 0 2

We flocie Kom-Eko znalazły się ostatnio trzy nowe śmieciarki Scania, w tym dwie zasilane gazem CNG. Pięć kolejnych pojazdów CNG zostanie dostarczonych w pierwszym kwartale przyszłego roku. Są to najczystsze pojazdy komunalne obsługujące Lublin i okolice.

Czarnoziem: Bus wypadł z drogi i przewrócił się na bok
galeria

Czarnoziem: Bus wypadł z drogi i przewrócił się na bok 0 1

W poniedziałek rano w miejscowości Czarnoziem (pow. krasnostawski) doszło do wypadku.

Odpowie za włamanie do kiosku w Radzyniu Podlaskim

Odpowie za włamanie do kiosku w Radzyniu Podlaskim 0 0

Radzyńscy policjanci zatrzymali 31-latka, który włamał się do kiosku.

Zabójstwo przy ul. Królewskiej w Lublinie. Szkolny kolega 18-letniej dziewczyny skazany

Zabójstwo przy ul. Królewskiej w Lublinie. Szkolny kolega 18-letniej dziewczyny skazany 18 10

Na 15 lat więzienia i blisko 160 tys. zł zadośćuczynienia skazał Sąd Okręgowy w Lublinie Jana W. Mężczyzna odpowiadał za zabicie swojej szkolnej koleżanki. 18-letnia Marlena zginęła rok temu. Wykrwawiła się po serii ciosów zadanych nożem.

Poszukiwany przez policję wpadł na zakupach w Dysie

Poszukiwany przez policję wpadł na zakupach w Dysie 15 2

Policjant w dniu wolnym od służby, wchodząc do sklepu w miejscowości Dys rozpoznał poszukiwanego mężczyznę.

Koncert Sylwii Grzeszczak w Hali Globus w Lublinie
31 marca 2019, 18:30

Koncert Sylwii Grzeszczak w Hali Globus w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek, Sylwia Grzeszczak, zawita do Lublina w ramach trasy na 10-lecie pracy artystycznej. Jedyny koncert odbędzie się 31 marca o godz. 18.30 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Nowy starosta tomaszowski. Po 12 latach

Nowy starosta tomaszowski. Po 12 latach 0 1

Po wyborach Henryk Karwan nowym starostą powiatu tomaszowskiego. Jego zastępcą będzie Jarosław Korzeń.

31-latka z Lubelskiego odsiaduje wyrok dożywocia w Irlandii. To jej ostatnia szansa na obronę

31-latka z Lubelskiego odsiaduje wyrok dożywocia w Irlandii. To jej ostatnia szansa na obronę 91 15

31-letnia Marta Herda z woj. lubelskiego, tytułowana przez irlandzkie media jako „Ice Queen Killer” (Zimna Królowa Zabójczyni – red.) i odsiadująca dożywocie w tamtejszym więzieniu o zaostrzonym rygorze, prosi o pomoc Europejski Trybunał Praw Człowieka. To jej ostatnia szansa na obronę w sprawie morderstwa, którego – jak twierdzi – nie popełniła.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!