Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

28 września 2010 r.
16:25
Edytuj ten wpis

Choć nie chcieli to dostali - po 1 tys. zł nagrody dla strażaków z OSP

0 36 A A

W akcji przeciwpowodziowej brało udział 11,5 tysiąca strażaków ochotników z naszego regionu. Co trzeci dostał dziś po tysiąc złotych rządowej nagrody. Wśród nagrodzonych są też tacy, którzy byli na powodzi przez… kilka godzin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Czesław Wąsek z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pułankowicach k. Kraśnika walczył z powodzią w okolicach Annopola. Wraz z pięcioma kolegami z jednostki pomagał m.in. w noszeniu worków z piachem. Łącznie przez kilka godzin.

– Wykonywaliśmy polecenia dowódcy sztabu. Kazał jechać, to jechaliśmy. Kazał czekać, to czekaliśmy – mówi Wąsek. – Mieliśmy do dyspozycji dużego stara. Nie wszędzie da się takim samochodem dojechać.

Teraz, za udział w akcji przeciwpowodziowej, cała szóstka dostała od rządu po tysiąc zł nagrody.

– Dwie czy trzy godziny na powodzi to powód, żeby dostać nagrodę fundowaną z pieniędzy podatników? – oburza się mieszkaniec Pułankowic, który poinformował nas o sprawie. – Lepiej było przekazać te pieniądze na odbudowę zalanej szkoły czy klubu.

Podobnych przypadków jest więcej. – Mamy mnóstwo interwencji w tej sprawie – przyznaje Marian Starownik, prezes zarządu wojewódzkiego OSP w Lublinie.

– Nikt z biorących udział w akcji powodziowej nie przypuszczał, że będą za to nagrody. Nikt o to nawet nie wnioskował – zaznacza Starownik. – A jeżeli ktoś już wpadł na taki pomysł, mógł zapytać o zdanie strażaków ochotników. Tymczasem wszystko odbyło się z pominięciem OSP. A teraz to my dostaliśmy do zjedzenia taki pasztet.

Decyzję o przyznaniu nagród podjęli premier oraz minister spraw wewnętrznych. Resort poprosił komendy wojewódzkie Państwowej Straży Pożarnej o listy osób do nagrodzenia.

– My przekazaliśmy sprawę do komend powiatowych i miejskich. Tam mieli sporządzić wykazy w porozumieniu z lokalnymi strukturami OSP – mówi kpt. Wojciech Miciuła, rzecznik komendy wojewódzkiej PSP w Lublinie. – Komplet list odesłaliśmy do MSWiA.

Wtedy okazało się, że chętnych jest więcej niż pieniędzy. – Przyszło polecenie, żeby uszczuplić listy – tłumaczy Miciuła. Tak powstała grupa 3156 ochotników i 1283 zawodowców z naszego regionu, którzy mieli być nagrodzeni.

Dlaczego znaleźli się w niej ochotnicy z Pułankowic? – Przesłaliśmy listę wszystkich, którzy brali udział w akcji, z zaznaczeniem liczby dni przy każdym – mówi mł. bryg. mgr Piotr Wojtan, z-ca komendanta PSP w Kraśniku.

– Komendy powiatowe i miejskie miały się konsultować z lokalnymi strukturami OSP. Czy to robiły? Ciężko mi powiedzieć – dodaje kpt. Miciuła.

– Trudno, by ministerstwo wskazywało osoby, które powinny dostać wyróżnienie – ucina Małgorzata Woźniak, rzecznik MSWiA.

– Proponowaliśmy, aby nagrody kierować do poszczególnych jednostek. Albo żeby były proporcjonalne do liczby dni przepracowanych w akcji – mówi kpt. Miciuła. – Ale nie spotkało się to ze zrozumieniem.

– To nagradzanie zrobiła tylko bardzo dużo zła – komentuje Marian Starownik. – Teraz my musimy cierpieć za grzechy, których nie popełniliśmy.


Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jack / 29 września 2010 o 19:49
0
trochę chłopaki zarobili to i tak większość dadzą na wyposażenie świetlic,gdyż diety za udział w akcjach pozostawiają na konto OSP .nie opłacają się zabawy to trzeba szukać kasy ze składek.mój tata jest odważny bo jak się pali to biegnie do pożaru a tata marcina tchórz bo się wówczas chowa do mojej mamy pod pierzynę i tak to jest ze strażakami,zawsze przechlapane.
Avatar
ja1000 / 29 września 2010 o 19:11
0
[quote name='lalka' date='29 wrzesień 2010 - 13:53 ' timestamp='1285761214' post='354333']
Tu jest mowa o ochotnikach!!! A ochotnicy nie mają takich przywilejów jak zawodowi. Choć nie popieram naszych lokalnych władz to uważam, że postąpili właściwie dając nagrody ochotnikom. Sama pracowałam jako wolontariuszka wśród powodzian i wiem, że ci strażacy zrobili na prawdę kawał dobrej roboty często pracując cały dzień bez kubka herbaty o kanapce czy czymś innym do jedzenia nie wspominając. Cieszmy się, że często nasi sąsiedzi czy znajomi którzy są ochotnikami będą potrafili rzucić wszystko i przybyć z pomocą każdemu z nas.
[/quote]

a co ty możesz wiedzieć o przywilejach zawodowych,najpierw o nich poczytaj a potem komentuj i wystawiaj wnioski
[quote name='lalka' date='29 wrzesień 2010 - 13:53 ' timestamp='1285761214' post='354333']
Tu jest mowa o ochotnikach!!! A ochotnicy nie mają takich przywilejów jak zawodowi. Choć nie popieram naszych lokalnych władz to uważam, że postąpili właściwie dając nagrody ochotnikom. Sama pracowałam jako wolontariuszka wśród powodzian i wiem, że ci strażacy zrobili na prawdę kawał dobrej roboty często pracując cały dzień bez kubka herbaty o kanapce czy czymś innym do jedzenia nie wspominając. Cieszmy... rozwiń
Avatar
mwe / 29 września 2010 o 15:37
0
[size="5"]Strażacy z Pułankowic po tej niby akcji zanim dostali jakąkolwiek kasę mówili, że nawet jednego worka z piaskiem nie wzięli do ręki..tylko pojechali tam na zasadzie "zobaczyć powódź". Zero honoru!!![/size]
Avatar
lalka / 29 września 2010 o 13:53
0
[quote name='do druha' date='29 wrzesień 2010 - 07:02 ' timestamp='1285736578' post='354115']
ależ się poświeciłeś ze dom na parę dni opuściłeś zamiast na świetlicy HBO ogladać? to jest właśnie buta wszystkich służb mundurowych pojechał na parę dni zostawił rodzinę i wielkie halo ludzie delegacje mają paromiesięczne i zapier..... przywileje służb mundurowych uderzyły już im do głowy zmień pracę jak coś Ci sie niepodoba
[/quote]



Tu jest mowa o ochotnikach!!! A ochotnicy nie mają takich przywilejów jak zawodowi. Choć nie popieram naszych lokalnych władz to uważam, że postąpili właściwie dając nagrody ochotnikom. Sama pracowałam jako wolontariuszka wśród powodzian i wiem, że ci strażacy zrobili na prawdę kawał dobrej roboty często pracując cały dzień bez kubka herbaty o kanapce czy czymś innym do jedzenia nie wspominając. Cieszmy się, że często nasi sąsiedzi czy znajomi którzy są ochotnikami będą potrafili rzucić wszystko i przybyć z pomocą każdemu z nas.
[quote name='do druha' date='29 wrzesień 2010 - 07:02 ' timestamp='1285736578' post='354115']
ależ się poświeciłeś ze dom na parę dni opuściłeś zamiast na świetlicy HBO ogladać? to jest właśnie buta wszystkich służb mundurowych pojechał na parę dni zostawił rodzinę i wielkie halo ludzie delegacje mają paromiesięczne i zapier..... przywileje służb mundurowych uderzyły już im do głowy zmień pracę jak coś Ci sie niepodoba
[/quote]



Tu jest mowa o ochotnikach!!! A... rozwiń
Avatar
Kanty / 29 września 2010 o 12:09
0
Trzeba się cieszyć że są jeszcze tacy ludzie jak ci strażacy którzy nie potrafią zarabiać na ludzkiej krzywdzie.
Ci Populistyczni Popaprańce nie zauważają,że ludzie z zalanych terenów szykują się do zimowania w chlewach,stodołach,przyczepach samochodowych. Im POtrzebne są laury gdzie w świałach jupiterów i usłużnych kamer
będą się mogli zaprezentować w wymyślnych kreacjach jak to robi ich "Ikona" Walcowa.Boże coś Polskę stworzył miej ją teraz w opiece bo będzie źle...już jest źle.
Avatar
kwant / 29 września 2010 o 12:00
0
Tusk z Pawlakiem pieniędzmi podatnika opłacają sobie kampanię wyborczą z tym że jak widać zwykli ludzie-strażacy, nie dają się złapać na POpulistyczny lep tych intelektualnuch kurdupli.
Avatar
strażak / 29 września 2010 o 11:38
0
[quote name='do druha' date='29 wrzesień 2010 - 07:02 ' timestamp='1285736578' post='354115']
ależ się poświeciłeś ze dom na parę dni opuściłeś zamiast na świetlicy HBO ogladać? to jest właśnie buta wszystkich służb mundurowych pojechał na parę dni zostawił rodzinę i wielkie halo ludzie delegacje mają paromiesięczne i zapier..... przywileje służb mundurowych uderzyły już im do głowy zmień pracę jak coś Ci sie niepodoba
[/quote]

ciekawe gdzie tak jeżdżą ???? a co do tych nagród to się zgadzam mogli na naprawę wałów i dla ludzi dać ale jak dali strażakom i innym to znaczy że nie jest tak źle z Państwem pewnie przed wyborami będzie cud ekonomiczny.....
[quote name='do druha' date='29 wrzesień 2010 - 07:02 ' timestamp='1285736578' post='354115']
ależ się poświeciłeś ze dom na parę dni opuściłeś zamiast na świetlicy HBO ogladać? to jest właśnie buta wszystkich służb mundurowych pojechał na parę dni zostawił rodzinę i wielkie halo ludzie delegacje mają paromiesięczne i zapier..... przywileje służb mundurowych uderzyły już im do głowy zmień pracę jak coś Ci sie niepodoba
[/quote]

ciekawe gdzie tak jeżdżą ???? a co do tych nagród to się ... rozwiń
Avatar
kuba / 29 września 2010 o 11:09
0
dla mnie to była głupota jak usłyszałem o tym tyś. zamniast przeznaczyc pieniadze na odbudowe wałów to rozdali te pieniadze jak najwięksi bogacze:-/ dziecinada. ludzie KTO NAMI RZADZI?!???
Avatar
boski / 29 września 2010 o 10:49
0
[quote name='rafał' date='28 wrzesień 2010 - 20:08 ' timestamp='1285697337' post='353977']
nawet nie wiecie ile pracy nas to kosztowało ponad 110 godzin dzień i noc na wałach
[/quote]
Avatar
osp / 29 września 2010 o 09:54
0
[quote name='game over PSL' date='28 wrzesień 2010 - 20:47 ' timestamp='1285699650' post='354010']
No jak to nie? Pracy było za 1000 zł. PODOBNO.
Myślałem, że ochotnicy nie oczekują pieniędzy. Niedługo zaczną oczekiwać kasy honorowi krwiodawcy, komentując:
"Nie wiecie ile z siebie dałem"


A jakaś PSLowska szuja będzie tracić moje ciężko zarobione pieniądze na kampanię dla swoich nieudacznych członków, którzy inaczej nie mają szans na reelekcję.

Warto dodać, że powiat opolski jest jednym z najgorzej zarządzanych w województwie, ogromne bezrobocie, szpital na chwilę przed upadkiem, drogi powiatowe w rozsypce gdzie nie spojrzysz wszędzie lipa.
Za to władze powiatu zamiast działać zajmują się walką polityczną z włodarzami gmin. Mógłbym uwierzyć, że winna jest część wójtów/burmistrzów ale Rodzik nie dogaduje się z żadnym chyba a to znak, że jego trzeba zmienić na stanowisku.
[/quote]

Widać,że nie masz pojęcia o czym piszesz. OSP są GMINNE, więc w gminie Wilków podlegają SLD /chociaż może teraz PO?/, a nie PLS, w Opolu - PO itd.
a starosta rodzik ratował ludzi i pomagał w ewakuacji, a nie udawał zatroskanego przed kamerami i mikrofonami radia.
wójt Wilkowa zalał gminę w której zarządza a teraz udaje troskliwego... ciekawe dlaczego?wybory?
zapytajcie go jak zapłacił swoim strażakom i ile to kosztowało.albo czy starażacy podczas zabezpieczania wałów dostali żywność /oprócz wódki, była taka jedna jednostka z gminy Wilków co piła na wałach w Zastowie, wszyscy wiedzą która, bo zawsze są pijani/ mogę się założyć, że nie wie, tak jak nie wiedział,że będzie wielka woda i trzeba zabezpieczać wały oraz mobilizować ludzi.
[quote name='game over PSL' date='28 wrzesień 2010 - 20:47 ' timestamp='1285699650' post='354010']
No jak to nie? Pracy było za 1000 zł. PODOBNO.
Myślałem, że ochotnicy nie oczekują pieniędzy. Niedługo zaczną oczekiwać kasy honorowi krwiodawcy, komentując:
"Nie wiecie ile z siebie dałem"


A jakaś PSLowska szuja będzie tracić moje ciężko zarobione pieniądze na kampanię dla swoich nieudacznych członków, którzy inaczej nie mają szans na reelekcję.

Wart... rozwiń
Avatar
jack / 29 września 2010 o 19:49
0
trochę chłopaki zarobili to i tak większość dadzą na wyposażenie świetlic,gdyż diety za udział w akcjach pozostawiają na konto OSP .nie opłacają się zabawy to trzeba szukać kasy ze składek.mój tata jest odważny bo jak się pali to biegnie do pożaru a tata marcina tchórz bo się wówczas chowa do mojej mamy pod pierzynę i tak to jest ze strażakami,zawsze przechlapane.
Avatar
ja1000 / 29 września 2010 o 19:11
0
[quote name='lalka' date='29 wrzesień 2010 - 13:53 ' timestamp='1285761214' post='354333']
Tu jest mowa o ochotnikach!!! A ochotnicy nie mają takich przywilejów jak zawodowi. Choć nie popieram naszych lokalnych władz to uważam, że postąpili właściwie dając nagrody ochotnikom. Sama pracowałam jako wolontariuszka wśród powodzian i wiem, że ci strażacy zrobili na prawdę kawał dobrej roboty często pracując cały dzień bez kubka herbaty o kanapce czy czymś innym do jedzenia nie wspominając. Cieszmy się, że często nasi sąsiedzi czy znajomi którzy są ochotnikami będą potrafili rzucić wszystko i przybyć z pomocą każdemu z nas.
[/quote]

a co ty możesz wiedzieć o przywilejach zawodowych,najpierw o nich poczytaj a potem komentuj i wystawiaj wnioski
[quote name='lalka' date='29 wrzesień 2010 - 13:53 ' timestamp='1285761214' post='354333']
Tu jest mowa o ochotnikach!!! A ochotnicy nie mają takich przywilejów jak zawodowi. Choć nie popieram naszych lokalnych władz to uważam, że postąpili właściwie dając nagrody ochotnikom. Sama pracowałam jako wolontariuszka wśród powodzian i wiem, że ci strażacy zrobili na prawdę kawał dobrej roboty często pracując cały dzień bez kubka herbaty o kanapce czy czymś innym do jedzenia nie wspominając. Cieszmy... rozwiń
Avatar
mwe / 29 września 2010 o 15:37
0
[size="5"]Strażacy z Pułankowic po tej niby akcji zanim dostali jakąkolwiek kasę mówili, że nawet jednego worka z piaskiem nie wzięli do ręki..tylko pojechali tam na zasadzie "zobaczyć powódź". Zero honoru!!![/size]
Avatar
lalka / 29 września 2010 o 13:53
0
[quote name='do druha' date='29 wrzesień 2010 - 07:02 ' timestamp='1285736578' post='354115']
ależ się poświeciłeś ze dom na parę dni opuściłeś zamiast na świetlicy HBO ogladać? to jest właśnie buta wszystkich służb mundurowych pojechał na parę dni zostawił rodzinę i wielkie halo ludzie delegacje mają paromiesięczne i zapier..... przywileje służb mundurowych uderzyły już im do głowy zmień pracę jak coś Ci sie niepodoba
[/quote]



Tu jest mowa o ochotnikach!!! A ochotnicy nie mają takich przywilejów jak zawodowi. Choć nie popieram naszych lokalnych władz to uważam, że postąpili właściwie dając nagrody ochotnikom. Sama pracowałam jako wolontariuszka wśród powodzian i wiem, że ci strażacy zrobili na prawdę kawał dobrej roboty często pracując cały dzień bez kubka herbaty o kanapce czy czymś innym do jedzenia nie wspominając. Cieszmy się, że często nasi sąsiedzi czy znajomi którzy są ochotnikami będą potrafili rzucić wszystko i przybyć z pomocą każdemu z nas.
[quote name='do druha' date='29 wrzesień 2010 - 07:02 ' timestamp='1285736578' post='354115']
ależ się poświeciłeś ze dom na parę dni opuściłeś zamiast na świetlicy HBO ogladać? to jest właśnie buta wszystkich służb mundurowych pojechał na parę dni zostawił rodzinę i wielkie halo ludzie delegacje mają paromiesięczne i zapier..... przywileje służb mundurowych uderzyły już im do głowy zmień pracę jak coś Ci sie niepodoba
[/quote]



Tu jest mowa o ochotnikach!!! A... rozwiń
Avatar
Kanty / 29 września 2010 o 12:09
0
Trzeba się cieszyć że są jeszcze tacy ludzie jak ci strażacy którzy nie potrafią zarabiać na ludzkiej krzywdzie.
Ci Populistyczni Popaprańce nie zauważają,że ludzie z zalanych terenów szykują się do zimowania w chlewach,stodołach,przyczepach samochodowych. Im POtrzebne są laury gdzie w świałach jupiterów i usłużnych kamer
będą się mogli zaprezentować w wymyślnych kreacjach jak to robi ich "Ikona" Walcowa.Boże coś Polskę stworzył miej ją teraz w opiece bo będzie źle...już jest źle.
Avatar
kwant / 29 września 2010 o 12:00
0
Tusk z Pawlakiem pieniędzmi podatnika opłacają sobie kampanię wyborczą z tym że jak widać zwykli ludzie-strażacy, nie dają się złapać na POpulistyczny lep tych intelektualnuch kurdupli.
Avatar
strażak / 29 września 2010 o 11:38
0
[quote name='do druha' date='29 wrzesień 2010 - 07:02 ' timestamp='1285736578' post='354115']
ależ się poświeciłeś ze dom na parę dni opuściłeś zamiast na świetlicy HBO ogladać? to jest właśnie buta wszystkich służb mundurowych pojechał na parę dni zostawił rodzinę i wielkie halo ludzie delegacje mają paromiesięczne i zapier..... przywileje służb mundurowych uderzyły już im do głowy zmień pracę jak coś Ci sie niepodoba
[/quote]

ciekawe gdzie tak jeżdżą ???? a co do tych nagród to się zgadzam mogli na naprawę wałów i dla ludzi dać ale jak dali strażakom i innym to znaczy że nie jest tak źle z Państwem pewnie przed wyborami będzie cud ekonomiczny.....
[quote name='do druha' date='29 wrzesień 2010 - 07:02 ' timestamp='1285736578' post='354115']
ależ się poświeciłeś ze dom na parę dni opuściłeś zamiast na świetlicy HBO ogladać? to jest właśnie buta wszystkich służb mundurowych pojechał na parę dni zostawił rodzinę i wielkie halo ludzie delegacje mają paromiesięczne i zapier..... przywileje służb mundurowych uderzyły już im do głowy zmień pracę jak coś Ci sie niepodoba
[/quote]

ciekawe gdzie tak jeżdżą ???? a co do tych nagród to się ... rozwiń
Avatar
kuba / 29 września 2010 o 11:09
0
dla mnie to była głupota jak usłyszałem o tym tyś. zamniast przeznaczyc pieniadze na odbudowe wałów to rozdali te pieniadze jak najwięksi bogacze:-/ dziecinada. ludzie KTO NAMI RZADZI?!???
Avatar
boski / 29 września 2010 o 10:49
0
[quote name='rafał' date='28 wrzesień 2010 - 20:08 ' timestamp='1285697337' post='353977']
nawet nie wiecie ile pracy nas to kosztowało ponad 110 godzin dzień i noc na wałach
[/quote]
Avatar
osp / 29 września 2010 o 09:54
0
[quote name='game over PSL' date='28 wrzesień 2010 - 20:47 ' timestamp='1285699650' post='354010']
No jak to nie? Pracy było za 1000 zł. PODOBNO.
Myślałem, że ochotnicy nie oczekują pieniędzy. Niedługo zaczną oczekiwać kasy honorowi krwiodawcy, komentując:
"Nie wiecie ile z siebie dałem"


A jakaś PSLowska szuja będzie tracić moje ciężko zarobione pieniądze na kampanię dla swoich nieudacznych członków, którzy inaczej nie mają szans na reelekcję.

Warto dodać, że powiat opolski jest jednym z najgorzej zarządzanych w województwie, ogromne bezrobocie, szpital na chwilę przed upadkiem, drogi powiatowe w rozsypce gdzie nie spojrzysz wszędzie lipa.
Za to władze powiatu zamiast działać zajmują się walką polityczną z włodarzami gmin. Mógłbym uwierzyć, że winna jest część wójtów/burmistrzów ale Rodzik nie dogaduje się z żadnym chyba a to znak, że jego trzeba zmienić na stanowisku.
[/quote]

Widać,że nie masz pojęcia o czym piszesz. OSP są GMINNE, więc w gminie Wilków podlegają SLD /chociaż może teraz PO?/, a nie PLS, w Opolu - PO itd.
a starosta rodzik ratował ludzi i pomagał w ewakuacji, a nie udawał zatroskanego przed kamerami i mikrofonami radia.
wójt Wilkowa zalał gminę w której zarządza a teraz udaje troskliwego... ciekawe dlaczego?wybory?
zapytajcie go jak zapłacił swoim strażakom i ile to kosztowało.albo czy starażacy podczas zabezpieczania wałów dostali żywność /oprócz wódki, była taka jedna jednostka z gminy Wilków co piła na wałach w Zastowie, wszyscy wiedzą która, bo zawsze są pijani/ mogę się założyć, że nie wie, tak jak nie wiedział,że będzie wielka woda i trzeba zabezpieczać wały oraz mobilizować ludzi.
[quote name='game over PSL' date='28 wrzesień 2010 - 20:47 ' timestamp='1285699650' post='354010']
No jak to nie? Pracy było za 1000 zł. PODOBNO.
Myślałem, że ochotnicy nie oczekują pieniędzy. Niedługo zaczną oczekiwać kasy honorowi krwiodawcy, komentując:
"Nie wiecie ile z siebie dałem"


A jakaś PSLowska szuja będzie tracić moje ciężko zarobione pieniądze na kampanię dla swoich nieudacznych członków, którzy inaczej nie mają szans na reelekcję.

Wart... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 4 1

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 0 3

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 10 5

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 3 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 7 4

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 1 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 2 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 12 1

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 10 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 15 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 10 2

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym
26 września 2018, 19:00

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym 4 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 26 września o godz. 19 na scenie Teatru Starego (ul. Jezuicka) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Będzie to lubelska premiera koncertu Dylan Noblista.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!