Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

17 lutego 2012 r.
19:43
Edytuj ten wpis

Chodel: Uczniowie zasłabli w szkole. Przez malowanie?

0 35 A A
 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Licealiści zasłabli w trakcie lekcji. Zdaniem rodziców wdychali opary farb, bo w szkole trwa remont. – Dlaczego teraz, a nie w ferie? – pytają inspektorzy sanepidu, którzy w poniedziałek zbadają sprawę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Karetka przyjechała do Zespołu Szkół w Chodlu w czwartek. – Troje młodych ludzi, w wieku od 15 do 17 lat, zabraliśmy do szpitala w Poniatowej – usłyszeliśmy od dyspozytora pogotowia w Opolu Lubelskim.

– Uczniowie zasłabli w szkole. Zdecydowaliśmy się na pozostawienie ich w szpitalu – informuje Marian Szczepaniak, ordynator oddziału dziecięcego.

– W piątek ich stan był dobry. W sobotę prawdopodobnie zostaną wypisani do domu – dodaje. Dlaczego zasłabli? – Tego nie wiem – ucina ordynator.

Rodzice innych uczniów nie mają wątpliwości. – Dyrektor wymyślił sobie remont w trakcie roku szkolnego – mówi jeden z nich. – Gdy nasze dzieci są na lekcjach, w innych pomieszczeniach w najlepsze trwa malowanie. Sprawa jest prosta. Dzieci zatruły się oparami farb.

Dyrektor, który zdecydował o remoncie, jest innego zdania. – To nie ma nic wspólnego z zasłabnięciem dzieci – przekonuje Janusz Kobiałka.

– Raczej chodziło o problemy z ciśnieniem. Gdy jedna uczennica zasłabła, druga zaczęła jej pomagać. Być może sam widok mdlejącej koleżanki tak na nią zadziałał.

A remont? – W czwartek było malowanie jednego pomieszczenia na samym dole. Uczniowie byli w tym czasie na najwyższym piętrze, w różnych klasach – podkreśla dyrektor. – Malowanie odbywało się przy zamkniętych drzwiach. I nie żadnymi farbami olejnymi, tylko emulsyjnymi. Najlepszymi, z atestem.

– Jakie by to farby nie były, niedopuszczalne jest urządzanie malowania w czasie, gdy w tym samym budynku są uczniowie – oburzają się rodzice. – Dlaczego dyrektor nie robił tego w ferie, które były niedawno, tylko teraz?
Identyczne pytanie stawiają inspektorzy sanepidu. – Rozporządzenie ministra edukacji narodowej mówi wyraźnie, że w trakcie zajęć w szkole nie przeprowadza się żadnych remontów. Robi się to w czasie wolnym, np. niedawnych ferii – podkreśla Renata Gawron z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

I zapowiada kontrolę. – Pojedziemy do szkoły w poniedziałek. Przeprowadzimy badania, porozmawiamy z dyrektorem – mówi. – To dyrektor podjął decyzję o remoncie w trakcie roku szkolnego. A to on bierze odpowiedzialność za uczniów, gdy ci są w szkole.

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lolo / 24 lutego 2012 o 22:15
0
źle by nie zrobił
Avatar
pawik / 20 lutego 2012 o 18:56
0
"Na emeryturę zabierze pieprzone pomalowane klasy?"

A co dyrek idzie jednak na emeryturę?
Avatar
szczera / 19 lutego 2012 o 18:06
0
szkoda, ze nikt nie widzi co dzieje sie w innych szkolach...
W gimnazjum tez w ferie bylo malowanie i smrod farby nadal sie utrzymuje a w tej szkole nic nie czuc. Jesli ogladaliscie pogode to powinniscie wiediec, ze tego dna cisnienie bardzo gwaltownie spadlo, a dziewczyny te mialy juz takie problemy. Gdzyby to byla farba, wiecej osob by czulo sie tak jak te dziewczyny. A co dopiero pracownicy, ktorzy mieli bezposredni kontakt z farba. Widze, ze ktos chce zaszkodzic szkole i dyrektorowi, bo wszystkie artykuly pisze ten sam redaktor, wiec ktos ma z nim dobre uklady. Moze warto napisac o wielu dobrych i pozytywnych zdarzeniach w tej szkole?
szkoda, ze nikt nie widzi co dzieje sie w innych szkolach...
W gimnazjum tez w ferie bylo malowanie i smrod farby nadal sie utrzymuje a w tej szkole nic nie czuc. Jesli ogladaliscie pogode to powinniscie wiediec, ze tego dna cisnienie bardzo gwaltownie spadlo, a dziewczyny te mialy juz takie problemy. Gdzyby to byla farba, wiecej osob by czulo sie tak jak te dziewczyny. A co dopiero pracownicy, ktorzy mieli bezposredni kontakt z farba. Widze, ze ktos chce zaszkodzic szkole i dyrektorowi, bo wszystkie artykuly pisze ten sam redaktor, wi... rozwiń
Avatar
Zet / 19 lutego 2012 o 17:56
0
nie, nie jest to tylko "sprawa szkoły i wasza", to tez jest sprawa nasza czyli rodziców. Czy tak czy siak pytam sie jak to jest możliwe, żeby w szkole tak śmierdziało farbą, że aż dzieci chorują?
I prawde mówiąc wole tako wersje, bo z dugiej strony jak to jest możliwe że moje dziecko w szkole pali jakieś gówno a szkoła o tym nie wie! Dyrektor mówi o ciśnieniu a szpital mówi że nic nie wie czego dzieci sa chore! Skandal!
Avatar
_ona_ / 19 lutego 2012 o 14:10
0
To znowu ja ta : "trzecia". TO już naprawde zaczyna sie robić chore !! nie uważacie że to jest sprawa szkoły i nasza?? a dla jasności nic nie paliłyśmy i nie ćpałyśmy jak niektórzy z was twierdzą, i rzekome opary z farb nie były przyczyną bo nie byłyśmy w pomieszczeniu które było malowane. mówicie że dziwny zbieg okoliczności że jesteśmy koleżankami?? Może szukajcie winy gdzie indziej a nie cały czas najeżdżacie na naszego dyrektora i nas osądzacie o coś czego nie robiłyśmy ! Zajmnijcie sie swoimi sprawami i nie doszukujcie sie sensacji bo nic wam to nie da!
Pozdrawiam
To znowu ja ta : "trzecia". TO już naprawde zaczyna sie robić chore !! nie uważacie że to jest sprawa szkoły i nasza?? a dla jasności nic nie paliłyśmy i nie ćpałyśmy jak niektórzy z was twierdzą, i rzekome opary z farb nie były przyczyną bo nie byłyśmy w pomieszczeniu które było malowane. mówicie że dziwny zbieg okoliczności że jesteśmy koleżankami?? Może szukajcie winy gdzie indziej a nie cały czas najeżdżacie na naszego dyrektora i nas osądzacie o coś czego nie robiłyśmy ! Zajmnijcie sie swoimi sprawami i nie doszuku... rozwiń
Avatar
kandydat na dyrektora / 19 lutego 2012 o 13:46
0
[quote name='uczennica' timestamp='1329652793' post='599148']
ha ha ha- oparami farb się napewno nie zatruły, chodzą na dolne korytarze i palą jakieś "gówno", to może od tego się zatruły.... popatrzcie lepiej na uczennice- to koleżanki- dziwny zbieg okoliczności, że wszystkie tego samego dnia zemdlały- a czemu w takim razie innym osobom nic nie jest??? to jest dziwne??
[/quote]
Ty baranie bez szkoły!!! Miąłeś nie mówić ze to gówno kupujemy od ciebie i jaramy w szatni na dole, mówiłeś ze to nie śmierdzi? Oddaj mi cukierki co Ci dałem za to!! I Jasiowi kredki gliniane.
[quote name='uczennica' timestamp='1329652793' post='599148']
ha ha ha- oparami farb się napewno nie zatruły, chodzą na dolne korytarze i palą jakieś "gówno", to może od tego się zatruły.... popatrzcie lepiej na uczennice- to koleżanki- dziwny zbieg okoliczności, że wszystkie tego samego dnia zemdlały- a czemu w takim razie innym osobom nic nie jest??? to jest dziwne??
[/quote]
Ty baranie bez szkoły!!! Miąłeś nie mówić ze to gówno kupujemy od ciebie i jaramy w szatni na dole, mó... rozwiń
Avatar
maly Dyzio / 19 lutego 2012 o 13:37
0
Zatrucie oparami z farb jest możliwe. Obecne zatrucie to powtórka z roku szkolnego 2010/2011. Kiedy to Pan dyrektor zarządził cyklinowanie i lakierowanie podłóg. Młodzież i nauczyciele po powrocie z ferii pracowali nie w klasach a w komorach gazowych . Młodzież bardzo źle sie czuła, skarżyła sie dyrektorowi, ale była lekceważona .Było zgłoszenie do ośrodka zdrowia. Takie remonty w czasie nauki to obsesja pana dyrektora.
Wiec pytam:
1. Czy to odpowiedzialne ?
2. Skoro nie farby to może pan dyrektor jest toksyczny?
3. Czy osoba nie odpowiedzialna może być dyrektorem?
Zatrucie oparami z farb jest możliwe. Obecne zatrucie to powtórka z roku szkolnego 2010/2011. Kiedy to Pan dyrektor zarządził cyklinowanie i lakierowanie podłóg. Młodzież i nauczyciele po powrocie z ferii pracowali nie w klasach a w komorach gazowych . Młodzież bardzo źle sie czuła, skarżyła sie dyrektorowi, ale była lekceważona .Było zgłoszenie do ośrodka zdrowia. Takie remonty w czasie nauki to obsesja pana dyrektora.
Wiec pytam:
1. Czy to odpowiedzialne ?
2. Skoro nie farby to może pan dyrektor jest toksyczny?
3. ... rozwiń
Avatar
uczennica / 19 lutego 2012 o 12:59
0
ha ha ha- oparami farb się napewno nie zatruły, chodzą na dolne korytarze i palą jakieś "gówno", to może od tego się zatruły.... popatrzcie lepiej na uczennice- to koleżanki- dziwny zbieg okoliczności, że wszystkie tego samego dnia zemdlały- a czemu w takim razie innym osobom nic nie jest??? to jest dziwne??
Avatar
Wojtek / 18 lutego 2012 o 21:25
0
Osobiście nie lubię i nie darzę szczególnym szacunkiem dyrektora Kobiałki, równocześnie nie zgadzam się jednak na Jego dyskredytowanie z powodu malowania szatni w czasie gdy w szkole odbywały się lekcje! Innymi słowy - nie rozdmuchujcie afery tam gdzie jej nie ma.
W niejednej szkole, w niejednej instytucji, w niejednym zakładzie remonty odbywają się w czasie zajęć (godzin pracy). W niejednym domu przeprowadza się malowanie w czasie gdy mieszkańcy, w tym dzieci w domu tym przebywają. Nikt jeszcze od tego nie umarł i raczej nie umrze! Nadwrażliwi rodzice – nikt waszych pociech nie pozamykał w świeżo pomalowanych klasach, nie próbował ich wydusić lub otruć! Podczas malowania okna na pewno były otwierane lub uchylane. [Ja w swoim domu wietrzę (uchylając okna) każdego dnia – w zimę także!] Przestańcie wychowywać swoje dzieci w zbyt delikatny sposób! – bo cóż one poczną, jak sobie poradzą po waszej śmierci?
Osobiście nie lubię i nie darzę szczególnym szacunkiem dyrektora Kobiałki, równocześnie nie zgadzam się jednak na Jego dyskredytowanie z powodu malowania szatni w czasie gdy w szkole odbywały się lekcje! Innymi słowy - nie rozdmuchujcie afery tam gdzie jej nie ma.
W niejednej szkole, w niejednej instytucji, w niejednym zakładzie remonty odbywają się w czasie zajęć (godzin pracy). W niejednym domu przeprowadza się malowanie w czasie gdy mieszkańcy, w tym dzieci w domu tym przebywają. Nikt jeszcze od tego nie umarł i raczej nie umr... rozwiń
Avatar
ela / 18 lutego 2012 o 20:30
0
no kurcze, ten dyrektor to musi być jakiś niezły specjalista od reklamy :rolleyes:Znowu głosno o szkole w Chodlu!
Najpierw przy okazji przekrętów z promocją nieobecnych uczniów wyszło, ze przy okazji remontów w szkole wyremontował własne chałupy, a teraz, że zaoszczedził na farbach, kupił dupiuaste a za zaoszczedzoną kase pojechał na narty TTak trzymać Panie Dyrektorze Kobiałka! Wyprowadzisz te szkołe na manowce
no kurcze, ten dyrektor to musi być jakiś niezły specjalista od reklamy :rolleyes:Znowu głosno o szkole w Chodlu!
Najpierw przy okazji przekrętów z promocją nieobecnych uczniów wyszło, ze przy okazji remontów w szkole wyremontował własne chałupy, a teraz, że zaoszczedził na farbach, kupił dupiuaste a za zaoszczedzoną kase pojechał na narty TTak trzymać Panie Dyrektorze Kobiałka! Wyprowadzisz te szkołe na manowce rozwiń
Avatar
lolo / 24 lutego 2012 o 22:15
0
źle by nie zrobił
Avatar
pawik / 20 lutego 2012 o 18:56
0
"Na emeryturę zabierze pieprzone pomalowane klasy?"

A co dyrek idzie jednak na emeryturę?
Avatar
szczera / 19 lutego 2012 o 18:06
0
szkoda, ze nikt nie widzi co dzieje sie w innych szkolach...
W gimnazjum tez w ferie bylo malowanie i smrod farby nadal sie utrzymuje a w tej szkole nic nie czuc. Jesli ogladaliscie pogode to powinniscie wiediec, ze tego dna cisnienie bardzo gwaltownie spadlo, a dziewczyny te mialy juz takie problemy. Gdzyby to byla farba, wiecej osob by czulo sie tak jak te dziewczyny. A co dopiero pracownicy, ktorzy mieli bezposredni kontakt z farba. Widze, ze ktos chce zaszkodzic szkole i dyrektorowi, bo wszystkie artykuly pisze ten sam redaktor, wiec ktos ma z nim dobre uklady. Moze warto napisac o wielu dobrych i pozytywnych zdarzeniach w tej szkole?
szkoda, ze nikt nie widzi co dzieje sie w innych szkolach...
W gimnazjum tez w ferie bylo malowanie i smrod farby nadal sie utrzymuje a w tej szkole nic nie czuc. Jesli ogladaliscie pogode to powinniscie wiediec, ze tego dna cisnienie bardzo gwaltownie spadlo, a dziewczyny te mialy juz takie problemy. Gdzyby to byla farba, wiecej osob by czulo sie tak jak te dziewczyny. A co dopiero pracownicy, ktorzy mieli bezposredni kontakt z farba. Widze, ze ktos chce zaszkodzic szkole i dyrektorowi, bo wszystkie artykuly pisze ten sam redaktor, wi... rozwiń
Avatar
Zet / 19 lutego 2012 o 17:56
0
nie, nie jest to tylko "sprawa szkoły i wasza", to tez jest sprawa nasza czyli rodziców. Czy tak czy siak pytam sie jak to jest możliwe, żeby w szkole tak śmierdziało farbą, że aż dzieci chorują?
I prawde mówiąc wole tako wersje, bo z dugiej strony jak to jest możliwe że moje dziecko w szkole pali jakieś gówno a szkoła o tym nie wie! Dyrektor mówi o ciśnieniu a szpital mówi że nic nie wie czego dzieci sa chore! Skandal!
Avatar
_ona_ / 19 lutego 2012 o 14:10
0
To znowu ja ta : "trzecia". TO już naprawde zaczyna sie robić chore !! nie uważacie że to jest sprawa szkoły i nasza?? a dla jasności nic nie paliłyśmy i nie ćpałyśmy jak niektórzy z was twierdzą, i rzekome opary z farb nie były przyczyną bo nie byłyśmy w pomieszczeniu które było malowane. mówicie że dziwny zbieg okoliczności że jesteśmy koleżankami?? Może szukajcie winy gdzie indziej a nie cały czas najeżdżacie na naszego dyrektora i nas osądzacie o coś czego nie robiłyśmy ! Zajmnijcie sie swoimi sprawami i nie doszukujcie sie sensacji bo nic wam to nie da!
Pozdrawiam
To znowu ja ta : "trzecia". TO już naprawde zaczyna sie robić chore !! nie uważacie że to jest sprawa szkoły i nasza?? a dla jasności nic nie paliłyśmy i nie ćpałyśmy jak niektórzy z was twierdzą, i rzekome opary z farb nie były przyczyną bo nie byłyśmy w pomieszczeniu które było malowane. mówicie że dziwny zbieg okoliczności że jesteśmy koleżankami?? Może szukajcie winy gdzie indziej a nie cały czas najeżdżacie na naszego dyrektora i nas osądzacie o coś czego nie robiłyśmy ! Zajmnijcie sie swoimi sprawami i nie doszuku... rozwiń
Avatar
kandydat na dyrektora / 19 lutego 2012 o 13:46
0
[quote name='uczennica' timestamp='1329652793' post='599148']
ha ha ha- oparami farb się napewno nie zatruły, chodzą na dolne korytarze i palą jakieś "gówno", to może od tego się zatruły.... popatrzcie lepiej na uczennice- to koleżanki- dziwny zbieg okoliczności, że wszystkie tego samego dnia zemdlały- a czemu w takim razie innym osobom nic nie jest??? to jest dziwne??
[/quote]
Ty baranie bez szkoły!!! Miąłeś nie mówić ze to gówno kupujemy od ciebie i jaramy w szatni na dole, mówiłeś ze to nie śmierdzi? Oddaj mi cukierki co Ci dałem za to!! I Jasiowi kredki gliniane.
[quote name='uczennica' timestamp='1329652793' post='599148']
ha ha ha- oparami farb się napewno nie zatruły, chodzą na dolne korytarze i palą jakieś "gówno", to może od tego się zatruły.... popatrzcie lepiej na uczennice- to koleżanki- dziwny zbieg okoliczności, że wszystkie tego samego dnia zemdlały- a czemu w takim razie innym osobom nic nie jest??? to jest dziwne??
[/quote]
Ty baranie bez szkoły!!! Miąłeś nie mówić ze to gówno kupujemy od ciebie i jaramy w szatni na dole, mó... rozwiń
Avatar
maly Dyzio / 19 lutego 2012 o 13:37
0
Zatrucie oparami z farb jest możliwe. Obecne zatrucie to powtórka z roku szkolnego 2010/2011. Kiedy to Pan dyrektor zarządził cyklinowanie i lakierowanie podłóg. Młodzież i nauczyciele po powrocie z ferii pracowali nie w klasach a w komorach gazowych . Młodzież bardzo źle sie czuła, skarżyła sie dyrektorowi, ale była lekceważona .Było zgłoszenie do ośrodka zdrowia. Takie remonty w czasie nauki to obsesja pana dyrektora.
Wiec pytam:
1. Czy to odpowiedzialne ?
2. Skoro nie farby to może pan dyrektor jest toksyczny?
3. Czy osoba nie odpowiedzialna może być dyrektorem?
Zatrucie oparami z farb jest możliwe. Obecne zatrucie to powtórka z roku szkolnego 2010/2011. Kiedy to Pan dyrektor zarządził cyklinowanie i lakierowanie podłóg. Młodzież i nauczyciele po powrocie z ferii pracowali nie w klasach a w komorach gazowych . Młodzież bardzo źle sie czuła, skarżyła sie dyrektorowi, ale była lekceważona .Było zgłoszenie do ośrodka zdrowia. Takie remonty w czasie nauki to obsesja pana dyrektora.
Wiec pytam:
1. Czy to odpowiedzialne ?
2. Skoro nie farby to może pan dyrektor jest toksyczny?
3. ... rozwiń
Avatar
uczennica / 19 lutego 2012 o 12:59
0
ha ha ha- oparami farb się napewno nie zatruły, chodzą na dolne korytarze i palą jakieś "gówno", to może od tego się zatruły.... popatrzcie lepiej na uczennice- to koleżanki- dziwny zbieg okoliczności, że wszystkie tego samego dnia zemdlały- a czemu w takim razie innym osobom nic nie jest??? to jest dziwne??
Avatar
Wojtek / 18 lutego 2012 o 21:25
0
Osobiście nie lubię i nie darzę szczególnym szacunkiem dyrektora Kobiałki, równocześnie nie zgadzam się jednak na Jego dyskredytowanie z powodu malowania szatni w czasie gdy w szkole odbywały się lekcje! Innymi słowy - nie rozdmuchujcie afery tam gdzie jej nie ma.
W niejednej szkole, w niejednej instytucji, w niejednym zakładzie remonty odbywają się w czasie zajęć (godzin pracy). W niejednym domu przeprowadza się malowanie w czasie gdy mieszkańcy, w tym dzieci w domu tym przebywają. Nikt jeszcze od tego nie umarł i raczej nie umrze! Nadwrażliwi rodzice – nikt waszych pociech nie pozamykał w świeżo pomalowanych klasach, nie próbował ich wydusić lub otruć! Podczas malowania okna na pewno były otwierane lub uchylane. [Ja w swoim domu wietrzę (uchylając okna) każdego dnia – w zimę także!] Przestańcie wychowywać swoje dzieci w zbyt delikatny sposób! – bo cóż one poczną, jak sobie poradzą po waszej śmierci?
Osobiście nie lubię i nie darzę szczególnym szacunkiem dyrektora Kobiałki, równocześnie nie zgadzam się jednak na Jego dyskredytowanie z powodu malowania szatni w czasie gdy w szkole odbywały się lekcje! Innymi słowy - nie rozdmuchujcie afery tam gdzie jej nie ma.
W niejednej szkole, w niejednej instytucji, w niejednym zakładzie remonty odbywają się w czasie zajęć (godzin pracy). W niejednym domu przeprowadza się malowanie w czasie gdy mieszkańcy, w tym dzieci w domu tym przebywają. Nikt jeszcze od tego nie umarł i raczej nie umr... rozwiń
Avatar
ela / 18 lutego 2012 o 20:30
0
no kurcze, ten dyrektor to musi być jakiś niezły specjalista od reklamy :rolleyes:Znowu głosno o szkole w Chodlu!
Najpierw przy okazji przekrętów z promocją nieobecnych uczniów wyszło, ze przy okazji remontów w szkole wyremontował własne chałupy, a teraz, że zaoszczedził na farbach, kupił dupiuaste a za zaoszczedzoną kase pojechał na narty TTak trzymać Panie Dyrektorze Kobiałka! Wyprowadzisz te szkołe na manowce
no kurcze, ten dyrektor to musi być jakiś niezły specjalista od reklamy :rolleyes:Znowu głosno o szkole w Chodlu!
Najpierw przy okazji przekrętów z promocją nieobecnych uczniów wyszło, ze przy okazji remontów w szkole wyremontował własne chałupy, a teraz, że zaoszczedził na farbach, kupił dupiuaste a za zaoszczedzoną kase pojechał na narty TTak trzymać Panie Dyrektorze Kobiałka! Wyprowadzisz te szkołe na manowce rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 13 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 431 38

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 16 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 5

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!