Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

26 maja 2010 r.
15:43
Edytuj ten wpis

Dary dla powodzian: Pomoc musi być trafiona

0 51 A A

Nie przynoście zniszczonych ubrań, czy zużytych sprzętów domowych – apelują osoby organizujące zbiórki darów dla powodzian. Potrzebne są nowe rzeczy, najbardziej pościel, gumowe płaszcze i buty, ręczniki i środki czystości.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do dzisiaj lubelski Caritas zebrał 220 tys. zł. Pierwsze pieniądze trafią do potrzebujących już na początku przyszłego tygodnia. Jeszcze szybciej powodzianie mają szansę dostać po 6 tys. zł z rezerwy budżetowej.

– Z wojewodą uzgodniliśmy właśnie uproszczone procedury dotyczące wypłaty tych pieniędzy – mówi Grzegorz Teresiński, wójt Wilkowa. – Pierwsi powodzianie już jutro mogą dostać bezzwrotne zasiłki.

Ale pieniądze to tylko kropla w morzu wszystkich potrzeb. Dziś od powodzian dostaliśmy listę najbardziej potrzebnych rzeczy. Są wśród nich m.in. kalosze, gumowe płaszcze i rękawice, wiadra, środki czystości – czyli wszystko to, co może się przydać do porządkowania zalanych domów.

– Tego nigdy nie jest za wiele – potwierdza ks. Andrzej Głos, dyrektor lubelskiego Caritas. – Przy okazji chciałem zaapelować do wszystkich, którzy chcą pomóc: Nie obdarowujmy powodzian starymi zniszczonymi ubraniami, które zalegają nam w szafach, czy zużytymi garnkami, których nam szkoda wyrzucić. Takie dary nikomu się nie przydadzą, a jedynie upokarzają osoby już i tak boleśnie skrzywdzone przez los.

Do apelu dołącza się Polski Czerwony Krzyż. – Starannie segregujemy przynoszone rzeczy i oczywiście nie przekazujemy dalej tych brudnych, zniszczonych, zużytych, żeby nie robić powodzianom przykrości – mówi Iwona Kubecka z PCK w Lublinie. – Pomoc rzeczowa musi być konkretna i pożyteczna: nowa pościel i koce, nowa odzież, trwała żywność.

Punkt zbioru darów i pomocy dla powodzian w Rogowie w gminie Wilków:


Już dziś trzeba też pomyśleć o dzieciach i młodzieży z rodzin dotkniętych powodzią, które już za miesiąc rozpoczną wakacje. Dziś zarząd województwa lubelskiego podjął decyzję o przekazaniu 90 tys. zł na zorganizowanie im wypoczynku letniego.

– To wstępna kwota. Jeśli zajdzie taka potrzeba, może uda się znaleźć dodatkowe pieniądze – mówi marszałek Krzysztof Grabczuk.

Kolonie w bursach zorganizuje natomiast lubelski Ratusz. O wakacjach dla dzieci z zalanych terenów pomyślał też Hufiec Lublin. Będą odpoczywać z harcerzami na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Każdy może pomóc wpłacając pieniądze na podane obok konta.

Ty też możesz pomóc:

*Można wesprzeć powodzian dokonując przelewu na konto Caritas Archidiecezji Lubelskiej Pekao S.A. V O/ Lublin 46 124015031111 0000 1752 8351 z dopiskiem "Powódź” lub wpłacić gotówkę w kasie Caritas w Lublinie, ul. Prymasa Wyszyńskiego 2.

*Pieniądze można przelewać na konto PCK: 93 1160 2202 0000 0001 6233 5614 z dopiskiem "Powódź 2010”.

*Można wysłać SMS o treści POMOC pod numer 7364 (koszt 3,66 zł z VAT). Dochód trafi na konto PCK i zostanie przeznaczony dla ofiar powodzi. Można też osobiście przynosić dary i pieniądze do siedziby PCK w Lublinie, ul. Puchacza 6.

*Można przekazać środki finansowe na organizację wakacji dla dzieci powodzian na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej (organizuje Hufiec Lublin). Darowizny na konto LUKAS Bank S.A. 37 1940 1076 3048 2807 0000 0000 z dopiskiem "Powódź 2010”.

*Dary przyjmuje Hufiec Lublin w siedzibie w Lublinie ul. Lwowska 12. Wtorek, czwartek godz. 8.30-18, środa 8.30-16, piątek 8.30-15.

*Dary można przynosić do garaży Urzędu Miasta Lublin w budynku przy ul. Wieniawskiej 14 i Ratuszu przy pl. Łokietka. Magazyny czynne są do piątku w godz. 9-17.

*Zbiórkę darów prowadzi Samorząd Studencki Politechniki Lubelskiej. Dary można przynosić do czwartku w godz. 10-15. Zbiórka przy wejściu do stołówki PL.
(MAG)

Komentarze 51

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
daria / 8 stycznia 2014 o 23:14
0

Kobieto Patrysio zastanów się co piszesz pojedz zobacz a głupot nie wypisuj zapłacone śmieszna jesteś ciekawe kto jej zapłaci nawet pensji co miesięcznej nie dostanie bo księgowość nie pracuje a jakie nadgodziny???pewnie za soboty i niedziele przepracowane to miliony dostanie ??????? PATRYSIO śmieszna jesteś i nie mam na ciebie słów sama byś pomogła a nie kogoś oczerniasz i snujesz swoje dziwne historyjki przemyśl co piszesz i idź po rozum do głowy i zacznij działać na rzecz powodzian. Pani Ania stara się jak może i wkłada całe serce w to co robi idź i zobacz sama a się przekonasz. A co do ubrań to postaw się w takiej sytuacji jak powodzianie co niektórzy zostali z reklamówką i tyle mają reszta popłynęła i zastanów się czy ty chciała byś chodzić w czyjeś bieliźnie czy w ciuchach podartych ludzie sobie szafy sprzątali a powodzianie mają w tym chodzić??
Nie zobaczyłaś sama na własne oczy to się nie wypowiadaj i siedź cicho bo szkoda aż ciebie!!!!
Wszystkich Karczmiaków którzy pomagają potrzebującym pozdrawiam oni mają wielkie serce!!!!!!!

Wymóg nowych ubrań to głupota. Nie każdy kupi nową rzecz (a jak już kupi, to często najtańszą i kiepskiej jakości) podczas gdy ludzie mają w szafach dobre, prawie nieużywane kurtki, płaszcze, dobrze utrzymaną, wypraną pościel. Wiele osób ma ubrania dla dzieci, które dziecko trzy razy miało na sobie i z nich wyrosło. Sama dostałam wiele takich ubrań jak mi się syn urodził (bez metki, ale zupełnie jak nowe) i te, które się jeszcze do czegoś nadawały przekazałam dalej. Prawda, że zawsze znajdą się tacy co wrzucą jako dar podarte badzieiwe z plamami, na którym pies może się wyspać a nie człowiek w tym chodzić, ale od tego są osoby, które to sortują i rozdają. I tak się to przegląda, rozdziela (osobno męskie, damskie, dziecięce, bo przecież nie dasz facetowi damskich biodrówek bo się w nie po prostu nie zmieści nawet jakby miał w nosie jak w tym wygląda). Wymóg dawania wyłącznie nowych rzeczy - w praktyce oznacza, że tych rzeczy będzie po prostu mniej, dlatego uważam, że powinien dotyczyć jedynie ubrań najbardziej osobistych jak wspomniana przez Ciebie bielizna, skarpetki itp.

Wymóg nowych ubrań to głupota. Nie każdy kupi nową rzecz (a jak już kupi, to często najtańszą i kiepskiej jakości) podczas gdy ludzie mają w szafach dobre, prawie nieużywane kurtki, płaszcze, dobrze utrzymaną, wypraną pościel. Wiele osób ma ubrania dla dzieci, które dziecko trzy razy miało na sobie i z nich wyrosło. Sama dostałam wiele takich ubrań jak mi się syn urodził (bez metki, ale zupełnie jak nowe) i te, które się jeszcze do czegoś nadawały przekazałam dalej. Prawda, że zawsze znajdą się tacy co wrzucą jako dar podart... rozwiń

Avatar
Magdalena / 14 września 2010 o 15:23
0
Czytam to wszystko ..i ręce opadają..nawet kiedy wynika sytuacja gdzie trzeba się zgrać i pomóc to zamiast się na tym skupić wszyscy się wykłócają o jakieś głupoty .
Avatar
<student> / 23 lipca 2010 o 21:51
0
jasne nowe dary jestem z terenów powodzi i ostatnio jako studenci otrzymaliśmy paczkę... tyle że była w niej stara śmierdząca kołdra i parę nie nadających się do niczego ubrań... dary są dawane jak z wielkiej łaski powodzianie są poniżani, z porządnych ludzi którzy stracili w tym żywiole tak naprawdę wszystko robi się pośmiewisko... ukłony dla pani dyrektor ze szkoły podstawowej w borkach naprawdę pani przesadza ze swoim zachowaniem traktuje pani ludzi jak śmieci...pytam skoro jest dawane tyle nowych rzeczy czemu my studenci otrzymaliśmy tak poniżające paczki???? gdzie są te dary?? czemu są rozdawane po znajomości???
jasne nowe dary jestem z terenów powodzi i ostatnio jako studenci otrzymaliśmy paczkę... tyle że była w niej stara śmierdząca kołdra i parę nie nadających się do niczego ubrań... dary są dawane jak z wielkiej łaski powodzianie są poniżani, z porządnych ludzi którzy stracili w tym żywiole tak naprawdę wszystko robi się pośmiewisko... ukłony dla pani dyrektor ze szkoły podstawowej w borkach naprawdę pani przesadza ze swoim zachowaniem traktuje pani ludzi jak śmieci...pytam skoro jest dawane tyle nowych rzeczy czemu my studenci otrzymaliśmy tak... rozwiń
Avatar
Gość / 1 lipca 2010 o 11:55
0
Witam!
Nic nie mam wspólnego zzalaniem ale jako mieszkaniec Gminy Wilków pragnęe serdecznie podziękować za okazaną pomoc wszystkim ludziom. Jesteście wielcy. naprawdę.
A powodzian nie powinno się oceniać w kategoriach wzięli czy nie wzięli darów, bo to wszystko jest dla nich. Wszystkiego potrzebują i bardzo długo będą potrzebować.
Wielkie dzieki jeszcze raz. Wszystkim.
Avatar
Gość / 30 czerwca 2010 o 22:29
0
Witam. Poniewaz dopiero od niedawna mam dostep do internetu moge poczytac o czyms w czym "siedzialam "od poczatku i z tego co czytam to nie wiem czy mam sie smiac czy plakac.Ludzie o jakiej wy pomocy mowicie???? Gdy przerwalo wal z Zastowie Polanowskim a ludzie zostali ewakulowani przez straz do nas do Podgórza ludzie tu nie mieli nic nawet butelki wody zeby sie napic tak zadbala o nich gmina Wilkow. Malo tego prywatni ludzie ktorzy przyjezdzali do sztabu w Rogowie zostawali odsylani z darami ktore przywiezli bo "GMINA WILKOW NIE POTRZEBUJE POMOCY" i tak przez przypadek trafiali do mnie i pozniej juz tylko ze mna sie kontaktowali.Niestety jest mi to przykro napisac ale trafily nam sie tez dary bo ktos sobie porzadkowal szafy wiec wszystkie niepotrzebna rzeczy oddal powodzianom , albo komus nie chcialo sie uprac brudnej bielizny wiec tez ja oddal powodzianom!!! ( i co uwazacie ze tacy ludzie zachowali sie naprawde wspaniale bo komus pomogli?????? i ze ten czlowiek co wszystko stracil nie ma swojej dumy???????).Nikt mi nie placil za siedzenie i rozdawanie darów, robilam to bo ktos musial sie tego podiac a mimo to zostalam nawzana " złodziejem" a moja rodzina podobno niezle sie dorobila na tych tzw " darach i to jest druda strona pomagania ludziom. Mimo wszystko jestem dumna z tego ze moglam im pomoc zwlaszcza tym starszym osobom, ktorzy nie maja samochodu zeby jechac do Rogowa, Karczmiesk, Dobrego (bo byly takie rodziny ktore samochodami wozli codziennie dary z tych wszystkich wymienionych miejscowosci a do Tv wypowiadali sie ze "maja czyste rece bo oni darów nie chca"
Witam. Poniewaz dopiero od niedawna mam dostep do internetu moge poczytac o czyms w czym "siedzialam "od poczatku i z tego co czytam to nie wiem czy mam sie smiac czy plakac.Ludzie o jakiej wy pomocy mowicie???? Gdy przerwalo wal z Zastowie Polanowskim a ludzie zostali ewakulowani przez straz do nas do Podgórza ludzie tu nie mieli nic nawet butelki wody zeby sie napic tak zadbala o nich gmina Wilkow. Malo tego prywatni ludzie ktorzy przyjezdzali do sztabu w Rogowie zostawali odsylani z darami ktore przywiezli bo "GMINA WILKO... rozwiń
Avatar
Anna Walencik / 30 maja 2010 o 12:32
0
Witam wszystkich forumowiczów nie chcę się tu wypowiadać co do swojej roli w tej wielkiej tragedii bo jak Patrysia zauważyła to mój obowiazek jako pracownika OPS Wilków pomóc powodzianom z gminy w której pracuje. Natomiast muszę napisać klika słów odnośnie używanej odzieży bo widzę że powstalo wielkie nieporozumienie. Nikt z powodzian ani wolontariuszy nie wzgardzi ani jedną używaną koszulą i oni i my jesteśmy bardzo wdzięczni za okazaną pomoc. Problem w tym, że tego wszystkiego po pierwsze nie ma gdzie składować a po drugie wszystkie te rzeczy zanim trafią do potrzebujących powinny przejść przez dezynfekcję (odgórne polecenia) gdyż powodzienie są narażeni w tej chwili na wiele chorób a my nie mamy zamiaru dołożyć im kolejnych ( a wierzcie mi niestety 50% tych rzeczy to rzeczy podarte, brudne, zbutwiałe itp. ale nawet tych nie zmarnujemy gdyż przerobimy je na ścierki które będą niezbędne). Dlatego jeszcze raz podkreslam nikomu nie zależy na metce Hugo Bossa ale dopóki nie ma mozliwości zdezynfekowania musimy wyhamować z przyjmowaniem odzieży natomiast jeśli ktoś przyniesie wyprane, w miare posegregowane przyjmiemy i od razu przekażemy powodzianom. Co do Podgórza ja nie dysponuje transportem żeby móc do nich dotrzeć jeżeli ktoś mógłby pomóc w tej kwestii chętnie i my pomozemy (w piatek nasz karczmiski lekarz swoim prywatnym samochodem przez las dowiózł troche darów, ale wiem że było to niewiele). Bardzo dziękuje wszystkim wolontariuszom zwłaszcza Panu dyrektorowi Raczkiewiczowi, Panu Mirkowi, nauczycielom, kucharkom, sprzataczkom, dzieciom z gimnazjum, kolezankom z OPS Karczmiska, wielu innym i proszę o jeszcze:) bo bez Was wszystkich nie dałabym rady. Na koniec apeluje do ludzi dobrej woli o gumowce, łopaty, środki do czyszczenia, bieliznę i długoterminowe jedzenie. Ważne jest rownież na przyszłość wsparcie finansowe na stronie internetowej Urzędu gminy Wilków jest numer konta na który można wpłacać choćby przysłowiową złotowkę. Dary mozna przekazywać do Rogowa, do Szkoły Podstawowej nr 1 w Opolu Lubelskim lub do nas do Karczmisk. Pozdrawiam:) Anna Walencik
Witam wszystkich forumowiczów nie chcę się tu wypowiadać co do swojej roli w tej wielkiej tragedii bo jak Patrysia zauważyła to mój obowiazek jako pracownika OPS Wilków pomóc powodzianom z gminy w której pracuje. Natomiast muszę napisać klika słów odnośnie używanej odzieży bo widzę że powstalo wielkie nieporozumienie. Nikt z powodzian ani wolontariuszy nie wzgardzi ani jedną używaną koszulą i oni i my jesteśmy bardzo wdzięczni za okazaną pomoc. Problem w tym, że tego wszystkiego po pierwsze nie ma gdzie składować a po drugie wszystkie te rze... rozwiń
Avatar
em / 29 maja 2010 o 20:15
0
[quote post='294638' date='29.05.2010, 17:31:39']Uwaga !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ubrania i inne rzeczy można zawieżć do miejscowosci POGÓRZ ,bo tam też są ludzie z powodzi w tamtejszej szkole . Ewakuowani są z Zastowa Polanoskiego i Karczmiskiego[/quote]

W Podgorzu nie ma szkoły,ale to fakt ludzie sa tez w Podgórzu.
Mieszkaja u sasiadów, ktorzy utrzymuja ich z wlasnej kieszeni i praktycznie nie widza darów z Karczmisk. Niektórzy mają u siebie i po kilkanaście osób. Używane ubrania przyjma chetnie, bo zanim wróca do domu musza posprzatać, wyremontowac, uzywane ciuchy wtedy sa jak znalzł.

Dlatego jeśli ktoś moze niech odwiedzi Rogów, Dobre i Podgórz dary dotrą szybicej.
[quote post='294638' date='29.05.2010, 17:31:39']Uwaga !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ubrania i inne rzeczy można zawieżć do miejscowosci POGÓRZ ,bo tam też są ludzie z powodzi w tamtejszej szkole . Ewakuowani są z Zastowa Polanoskiego i Karczmiskiego[/quote]

W Podgorzu nie ma szkoły,ale to fakt ludzie sa tez w Podgórzu.
Mieszkaja u sasiadów... rozwiń
Avatar
Gość / 29 maja 2010 o 17:31
0
Uwaga !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ubrania i inne rzeczy można zawieżć do miejscowosci POGÓRZ ,bo tam też są ludzie z powodzi w tamtejszej szkole . Ewakuowani są z Zastowa Polanoskiego i Karczmiskiego
Avatar
b / 29 maja 2010 o 17:18
0
byłem widziałem napisał:
Kobieto Patrysio zastanów się co piszesz pojedz zobacz a głupot nie wypisuj zapłacone śmieszna jesteś ciekawe kto jej zapłaci nawet pensji co miesięcznej nie dostanie bo księgowość nie pracuje a jakie nadgodziny???pewnie za soboty i niedziele przepracowane to miliony dostanie ??????? PATRYSIO śmieszna jesteś i nie mam na ciebie słów sama byś pomogła a nie kogoś oczerniasz i snujesz swoje dziwne historyjki przemyśl co piszesz i idź po rozum do głowy i zacznij działać na rzecz powodzian. Pani Ania stara się jak może i wkłada całe serce w to co robi idź i zobacz sama a się przekonasz. A co do ubrań to postaw się w takiej sytuacji jak powodzianie co niektórzy zostali z reklamówką i tyle mają reszta popłynęła i zastanów się czy ty chciała byś chodzić w czyjeś bieliźnie czy w ciuchach podartych ludzie sobie szafy sprzątali a powodzianie mają w tym chodzić??
Nie zobaczyłaś sama na własne oczy to się nie wypowiadaj i siedź cicho bo szkoda aż ciebie!!!!
Wszystkich Karczmiaków którzy pomagają potrzebującym pozdrawiam oni mają wielkie serce!!!!!!!

nie unoś się tak -byłem widziałem- bo było i widziało wielu, wielu też pomaga. ma rację kobieta a to że księgowość nie pracuje to szczegół... z marsa jesteś...? wszystko się nadrobi bądź spokojny

nie unoś się tak -byłem widziałem- bo było i widziało wielu, wielu też pomaga. ma rację kobieta a to że księgowość nie pracuje to szczegół... z marsa jesteś...? wszystko się nadrobi bądź spokojny rozwiń
Avatar
fanklub pani Ani / 29 maja 2010 o 14:51
0
ptrycj@gmail.com napisał:
No nie wytrzymam....brzmi jak jakiś fanklub tej Pani Ani. Żenujące. Zamiast skupić sie na Powodzianach i pomocy Im to wy się rozpisujecie o jakiejś Pani Ani. Pomyslcie sobie, że Ona dostaje za to kase...przynajmniej za 8h z tych wszystkich ile tam siedzi, ale nie wierze że nie dostanie kasy za nadgodziny. A ile jest osób które pomagaja z chęci a nie z powinnosci? Pani Ania musi i powinna pomagać. A różnego rodzaju wolontariusze są nie docenieni. Żenada!!
A ubrania nowe to przegięcie - może powinni sie powodzianie wypowiedzieć czego im trzeba, a nie caritas, bo jak widać, na każdej akcji Caritas chce się "nachapać". Jeżeli Ktoś ma chęći i możliwości to polecam osobiście podjechać i podarować to jakiejś losowo wybranej Rodzinie a nie korzystać z pomocy Caritasu, bo wiadomo...im więcej pośredników po drodze tym mniej dotrze do najbardziej tego potrzebujących.

Jak myślisz że ktos z władz powie jej chociaż dziękuję to naiwna jestes. Ona się poświęca dla dobra sprawy. Nie musi tego robić bo ta gmina nie istnieje!!!! Ale ludzie dobrego serca nie zostawią powodzian z niczym. Nie masz pojęcia o czym mówisz więc się nie wypowiadaj bo tam ludzie ciężko pracują zaczaynajać od tych na wałach, przez sztaby kryzysowe, zbiórki darów a kończąc na tych, którzy zaczynają porzątkować swoje domy... Ludzie jesteście wielcy!
A jeśli chodzi o dary każdy daje według sumienia, ja podarych i brudnych nie oddałam.

Jak myślisz że ktos z władz powie jej chociaż dziękuję to naiwna jestes. Ona się poświęca dla dobra sprawy. Nie musi tego robić bo ta gmina nie istnieje!!!! Ale ludzie dobrego serca nie zostawią powodzian z niczym. Nie masz pojęcia o czym mówisz więc się nie wypowiadaj bo tam ludzie ciężko pracują zaczaynajać od tych na wałach, przez sztaby kryzysowe, zbiórki darów a kończąc na tych, którzy zaczynają porzątkować swoje domy... Ludzie jesteście wielcy!
A jeśli chodzi o dary każdy daje według sumi... rozwiń
Avatar
daria / 8 stycznia 2014 o 23:14
0

Kobieto Patrysio zastanów się co piszesz pojedz zobacz a głupot nie wypisuj zapłacone śmieszna jesteś ciekawe kto jej zapłaci nawet pensji co miesięcznej nie dostanie bo księgowość nie pracuje a jakie nadgodziny???pewnie za soboty i niedziele przepracowane to miliony dostanie ??????? PATRYSIO śmieszna jesteś i nie mam na ciebie słów sama byś pomogła a nie kogoś oczerniasz i snujesz swoje dziwne historyjki przemyśl co piszesz i idź po rozum do głowy i zacznij działać na rzecz powodzian. Pani Ania stara się jak może i wkłada całe serce w to co robi idź i zobacz sama a się przekonasz. A co do ubrań to postaw się w takiej sytuacji jak powodzianie co niektórzy zostali z reklamówką i tyle mają reszta popłynęła i zastanów się czy ty chciała byś chodzić w czyjeś bieliźnie czy w ciuchach podartych ludzie sobie szafy sprzątali a powodzianie mają w tym chodzić??
Nie zobaczyłaś sama na własne oczy to się nie wypowiadaj i siedź cicho bo szkoda aż ciebie!!!!
Wszystkich Karczmiaków którzy pomagają potrzebującym pozdrawiam oni mają wielkie serce!!!!!!!

Wymóg nowych ubrań to głupota. Nie każdy kupi nową rzecz (a jak już kupi, to często najtańszą i kiepskiej jakości) podczas gdy ludzie mają w szafach dobre, prawie nieużywane kurtki, płaszcze, dobrze utrzymaną, wypraną pościel. Wiele osób ma ubrania dla dzieci, które dziecko trzy razy miało na sobie i z nich wyrosło. Sama dostałam wiele takich ubrań jak mi się syn urodził (bez metki, ale zupełnie jak nowe) i te, które się jeszcze do czegoś nadawały przekazałam dalej. Prawda, że zawsze znajdą się tacy co wrzucą jako dar podarte badzieiwe z plamami, na którym pies może się wyspać a nie człowiek w tym chodzić, ale od tego są osoby, które to sortują i rozdają. I tak się to przegląda, rozdziela (osobno męskie, damskie, dziecięce, bo przecież nie dasz facetowi damskich biodrówek bo się w nie po prostu nie zmieści nawet jakby miał w nosie jak w tym wygląda). Wymóg dawania wyłącznie nowych rzeczy - w praktyce oznacza, że tych rzeczy będzie po prostu mniej, dlatego uważam, że powinien dotyczyć jedynie ubrań najbardziej osobistych jak wspomniana przez Ciebie bielizna, skarpetki itp.

Wymóg nowych ubrań to głupota. Nie każdy kupi nową rzecz (a jak już kupi, to często najtańszą i kiepskiej jakości) podczas gdy ludzie mają w szafach dobre, prawie nieużywane kurtki, płaszcze, dobrze utrzymaną, wypraną pościel. Wiele osób ma ubrania dla dzieci, które dziecko trzy razy miało na sobie i z nich wyrosło. Sama dostałam wiele takich ubrań jak mi się syn urodził (bez metki, ale zupełnie jak nowe) i te, które się jeszcze do czegoś nadawały przekazałam dalej. Prawda, że zawsze znajdą się tacy co wrzucą jako dar podart... rozwiń

Avatar
Magdalena / 14 września 2010 o 15:23
0
Czytam to wszystko ..i ręce opadają..nawet kiedy wynika sytuacja gdzie trzeba się zgrać i pomóc to zamiast się na tym skupić wszyscy się wykłócają o jakieś głupoty .
Avatar
<student> / 23 lipca 2010 o 21:51
0
jasne nowe dary jestem z terenów powodzi i ostatnio jako studenci otrzymaliśmy paczkę... tyle że była w niej stara śmierdząca kołdra i parę nie nadających się do niczego ubrań... dary są dawane jak z wielkiej łaski powodzianie są poniżani, z porządnych ludzi którzy stracili w tym żywiole tak naprawdę wszystko robi się pośmiewisko... ukłony dla pani dyrektor ze szkoły podstawowej w borkach naprawdę pani przesadza ze swoim zachowaniem traktuje pani ludzi jak śmieci...pytam skoro jest dawane tyle nowych rzeczy czemu my studenci otrzymaliśmy tak poniżające paczki???? gdzie są te dary?? czemu są rozdawane po znajomości???
jasne nowe dary jestem z terenów powodzi i ostatnio jako studenci otrzymaliśmy paczkę... tyle że była w niej stara śmierdząca kołdra i parę nie nadających się do niczego ubrań... dary są dawane jak z wielkiej łaski powodzianie są poniżani, z porządnych ludzi którzy stracili w tym żywiole tak naprawdę wszystko robi się pośmiewisko... ukłony dla pani dyrektor ze szkoły podstawowej w borkach naprawdę pani przesadza ze swoim zachowaniem traktuje pani ludzi jak śmieci...pytam skoro jest dawane tyle nowych rzeczy czemu my studenci otrzymaliśmy tak... rozwiń
Avatar
Gość / 1 lipca 2010 o 11:55
0
Witam!
Nic nie mam wspólnego zzalaniem ale jako mieszkaniec Gminy Wilków pragnęe serdecznie podziękować za okazaną pomoc wszystkim ludziom. Jesteście wielcy. naprawdę.
A powodzian nie powinno się oceniać w kategoriach wzięli czy nie wzięli darów, bo to wszystko jest dla nich. Wszystkiego potrzebują i bardzo długo będą potrzebować.
Wielkie dzieki jeszcze raz. Wszystkim.
Avatar
Gość / 30 czerwca 2010 o 22:29
0
Witam. Poniewaz dopiero od niedawna mam dostep do internetu moge poczytac o czyms w czym "siedzialam "od poczatku i z tego co czytam to nie wiem czy mam sie smiac czy plakac.Ludzie o jakiej wy pomocy mowicie???? Gdy przerwalo wal z Zastowie Polanowskim a ludzie zostali ewakulowani przez straz do nas do Podgórza ludzie tu nie mieli nic nawet butelki wody zeby sie napic tak zadbala o nich gmina Wilkow. Malo tego prywatni ludzie ktorzy przyjezdzali do sztabu w Rogowie zostawali odsylani z darami ktore przywiezli bo "GMINA WILKOW NIE POTRZEBUJE POMOCY" i tak przez przypadek trafiali do mnie i pozniej juz tylko ze mna sie kontaktowali.Niestety jest mi to przykro napisac ale trafily nam sie tez dary bo ktos sobie porzadkowal szafy wiec wszystkie niepotrzebna rzeczy oddal powodzianom , albo komus nie chcialo sie uprac brudnej bielizny wiec tez ja oddal powodzianom!!! ( i co uwazacie ze tacy ludzie zachowali sie naprawde wspaniale bo komus pomogli?????? i ze ten czlowiek co wszystko stracil nie ma swojej dumy???????).Nikt mi nie placil za siedzenie i rozdawanie darów, robilam to bo ktos musial sie tego podiac a mimo to zostalam nawzana " złodziejem" a moja rodzina podobno niezle sie dorobila na tych tzw " darach i to jest druda strona pomagania ludziom. Mimo wszystko jestem dumna z tego ze moglam im pomoc zwlaszcza tym starszym osobom, ktorzy nie maja samochodu zeby jechac do Rogowa, Karczmiesk, Dobrego (bo byly takie rodziny ktore samochodami wozli codziennie dary z tych wszystkich wymienionych miejscowosci a do Tv wypowiadali sie ze "maja czyste rece bo oni darów nie chca"
Witam. Poniewaz dopiero od niedawna mam dostep do internetu moge poczytac o czyms w czym "siedzialam "od poczatku i z tego co czytam to nie wiem czy mam sie smiac czy plakac.Ludzie o jakiej wy pomocy mowicie???? Gdy przerwalo wal z Zastowie Polanowskim a ludzie zostali ewakulowani przez straz do nas do Podgórza ludzie tu nie mieli nic nawet butelki wody zeby sie napic tak zadbala o nich gmina Wilkow. Malo tego prywatni ludzie ktorzy przyjezdzali do sztabu w Rogowie zostawali odsylani z darami ktore przywiezli bo "GMINA WILKO... rozwiń
Avatar
Anna Walencik / 30 maja 2010 o 12:32
0
Witam wszystkich forumowiczów nie chcę się tu wypowiadać co do swojej roli w tej wielkiej tragedii bo jak Patrysia zauważyła to mój obowiazek jako pracownika OPS Wilków pomóc powodzianom z gminy w której pracuje. Natomiast muszę napisać klika słów odnośnie używanej odzieży bo widzę że powstalo wielkie nieporozumienie. Nikt z powodzian ani wolontariuszy nie wzgardzi ani jedną używaną koszulą i oni i my jesteśmy bardzo wdzięczni za okazaną pomoc. Problem w tym, że tego wszystkiego po pierwsze nie ma gdzie składować a po drugie wszystkie te rzeczy zanim trafią do potrzebujących powinny przejść przez dezynfekcję (odgórne polecenia) gdyż powodzienie są narażeni w tej chwili na wiele chorób a my nie mamy zamiaru dołożyć im kolejnych ( a wierzcie mi niestety 50% tych rzeczy to rzeczy podarte, brudne, zbutwiałe itp. ale nawet tych nie zmarnujemy gdyż przerobimy je na ścierki które będą niezbędne). Dlatego jeszcze raz podkreslam nikomu nie zależy na metce Hugo Bossa ale dopóki nie ma mozliwości zdezynfekowania musimy wyhamować z przyjmowaniem odzieży natomiast jeśli ktoś przyniesie wyprane, w miare posegregowane przyjmiemy i od razu przekażemy powodzianom. Co do Podgórza ja nie dysponuje transportem żeby móc do nich dotrzeć jeżeli ktoś mógłby pomóc w tej kwestii chętnie i my pomozemy (w piatek nasz karczmiski lekarz swoim prywatnym samochodem przez las dowiózł troche darów, ale wiem że było to niewiele). Bardzo dziękuje wszystkim wolontariuszom zwłaszcza Panu dyrektorowi Raczkiewiczowi, Panu Mirkowi, nauczycielom, kucharkom, sprzataczkom, dzieciom z gimnazjum, kolezankom z OPS Karczmiska, wielu innym i proszę o jeszcze:) bo bez Was wszystkich nie dałabym rady. Na koniec apeluje do ludzi dobrej woli o gumowce, łopaty, środki do czyszczenia, bieliznę i długoterminowe jedzenie. Ważne jest rownież na przyszłość wsparcie finansowe na stronie internetowej Urzędu gminy Wilków jest numer konta na który można wpłacać choćby przysłowiową złotowkę. Dary mozna przekazywać do Rogowa, do Szkoły Podstawowej nr 1 w Opolu Lubelskim lub do nas do Karczmisk. Pozdrawiam:) Anna Walencik
Witam wszystkich forumowiczów nie chcę się tu wypowiadać co do swojej roli w tej wielkiej tragedii bo jak Patrysia zauważyła to mój obowiazek jako pracownika OPS Wilków pomóc powodzianom z gminy w której pracuje. Natomiast muszę napisać klika słów odnośnie używanej odzieży bo widzę że powstalo wielkie nieporozumienie. Nikt z powodzian ani wolontariuszy nie wzgardzi ani jedną używaną koszulą i oni i my jesteśmy bardzo wdzięczni za okazaną pomoc. Problem w tym, że tego wszystkiego po pierwsze nie ma gdzie składować a po drugie wszystkie te rze... rozwiń
Avatar
em / 29 maja 2010 o 20:15
0
[quote post='294638' date='29.05.2010, 17:31:39']Uwaga !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ubrania i inne rzeczy można zawieżć do miejscowosci POGÓRZ ,bo tam też są ludzie z powodzi w tamtejszej szkole . Ewakuowani są z Zastowa Polanoskiego i Karczmiskiego[/quote]

W Podgorzu nie ma szkoły,ale to fakt ludzie sa tez w Podgórzu.
Mieszkaja u sasiadów, ktorzy utrzymuja ich z wlasnej kieszeni i praktycznie nie widza darów z Karczmisk. Niektórzy mają u siebie i po kilkanaście osób. Używane ubrania przyjma chetnie, bo zanim wróca do domu musza posprzatać, wyremontowac, uzywane ciuchy wtedy sa jak znalzł.

Dlatego jeśli ktoś moze niech odwiedzi Rogów, Dobre i Podgórz dary dotrą szybicej.
[quote post='294638' date='29.05.2010, 17:31:39']Uwaga !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ubrania i inne rzeczy można zawieżć do miejscowosci POGÓRZ ,bo tam też są ludzie z powodzi w tamtejszej szkole . Ewakuowani są z Zastowa Polanoskiego i Karczmiskiego[/quote]

W Podgorzu nie ma szkoły,ale to fakt ludzie sa tez w Podgórzu.
Mieszkaja u sasiadów... rozwiń
Avatar
Gość / 29 maja 2010 o 17:31
0
Uwaga !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ubrania i inne rzeczy można zawieżć do miejscowosci POGÓRZ ,bo tam też są ludzie z powodzi w tamtejszej szkole . Ewakuowani są z Zastowa Polanoskiego i Karczmiskiego
Avatar
b / 29 maja 2010 o 17:18
0
byłem widziałem napisał:
Kobieto Patrysio zastanów się co piszesz pojedz zobacz a głupot nie wypisuj zapłacone śmieszna jesteś ciekawe kto jej zapłaci nawet pensji co miesięcznej nie dostanie bo księgowość nie pracuje a jakie nadgodziny???pewnie za soboty i niedziele przepracowane to miliony dostanie ??????? PATRYSIO śmieszna jesteś i nie mam na ciebie słów sama byś pomogła a nie kogoś oczerniasz i snujesz swoje dziwne historyjki przemyśl co piszesz i idź po rozum do głowy i zacznij działać na rzecz powodzian. Pani Ania stara się jak może i wkłada całe serce w to co robi idź i zobacz sama a się przekonasz. A co do ubrań to postaw się w takiej sytuacji jak powodzianie co niektórzy zostali z reklamówką i tyle mają reszta popłynęła i zastanów się czy ty chciała byś chodzić w czyjeś bieliźnie czy w ciuchach podartych ludzie sobie szafy sprzątali a powodzianie mają w tym chodzić??
Nie zobaczyłaś sama na własne oczy to się nie wypowiadaj i siedź cicho bo szkoda aż ciebie!!!!
Wszystkich Karczmiaków którzy pomagają potrzebującym pozdrawiam oni mają wielkie serce!!!!!!!

nie unoś się tak -byłem widziałem- bo było i widziało wielu, wielu też pomaga. ma rację kobieta a to że księgowość nie pracuje to szczegół... z marsa jesteś...? wszystko się nadrobi bądź spokojny

nie unoś się tak -byłem widziałem- bo było i widziało wielu, wielu też pomaga. ma rację kobieta a to że księgowość nie pracuje to szczegół... z marsa jesteś...? wszystko się nadrobi bądź spokojny rozwiń
Avatar
fanklub pani Ani / 29 maja 2010 o 14:51
0
ptrycj@gmail.com napisał:
No nie wytrzymam....brzmi jak jakiś fanklub tej Pani Ani. Żenujące. Zamiast skupić sie na Powodzianach i pomocy Im to wy się rozpisujecie o jakiejś Pani Ani. Pomyslcie sobie, że Ona dostaje za to kase...przynajmniej za 8h z tych wszystkich ile tam siedzi, ale nie wierze że nie dostanie kasy za nadgodziny. A ile jest osób które pomagaja z chęci a nie z powinnosci? Pani Ania musi i powinna pomagać. A różnego rodzaju wolontariusze są nie docenieni. Żenada!!
A ubrania nowe to przegięcie - może powinni sie powodzianie wypowiedzieć czego im trzeba, a nie caritas, bo jak widać, na każdej akcji Caritas chce się "nachapać". Jeżeli Ktoś ma chęći i możliwości to polecam osobiście podjechać i podarować to jakiejś losowo wybranej Rodzinie a nie korzystać z pomocy Caritasu, bo wiadomo...im więcej pośredników po drodze tym mniej dotrze do najbardziej tego potrzebujących.

Jak myślisz że ktos z władz powie jej chociaż dziękuję to naiwna jestes. Ona się poświęca dla dobra sprawy. Nie musi tego robić bo ta gmina nie istnieje!!!! Ale ludzie dobrego serca nie zostawią powodzian z niczym. Nie masz pojęcia o czym mówisz więc się nie wypowiadaj bo tam ludzie ciężko pracują zaczaynajać od tych na wałach, przez sztaby kryzysowe, zbiórki darów a kończąc na tych, którzy zaczynają porzątkować swoje domy... Ludzie jesteście wielcy!
A jeśli chodzi o dary każdy daje według sumienia, ja podarych i brudnych nie oddałam.

Jak myślisz że ktos z władz powie jej chociaż dziękuję to naiwna jestes. Ona się poświęca dla dobra sprawy. Nie musi tego robić bo ta gmina nie istnieje!!!! Ale ludzie dobrego serca nie zostawią powodzian z niczym. Nie masz pojęcia o czym mówisz więc się nie wypowiadaj bo tam ludzie ciężko pracują zaczaynajać od tych na wałach, przez sztaby kryzysowe, zbiórki darów a kończąc na tych, którzy zaczynają porzątkować swoje domy... Ludzie jesteście wielcy!
A jeśli chodzi o dary każdy daje według sumi... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 51

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 0 0

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 0 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 0

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 0

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać 1 1

Mieszkańcy dwóch bloków z ul. Centralnej zwrócili się do radnego Ignacego Czeżyka (PiS) o pomoc w sprawie zakłócania ciszy nocnej. Chodzi o zbyt głośne przejazdy motocyklistów.

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym
film

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym 26 4

Kierowca autobusu linii 32 w Lublinie przez kilka przystanków prowadził oglądając film w telefonie komórkowym. Odłożył go dopiero po interwencji pasażera. Teraz kierowcy grożą konsekwencje służbowe.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 5

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 36 29

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 59 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!