Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

29 maja 2014 r.
6:30
Edytuj ten wpis

Dzieci piszą petycję w obronie nauczycielki. Wójt: Ktoś to na nich wymusił

80 104 A A

Dyrektorka Zespołu Szkół w Wysokiem (powiat lubelski) zwolniła z pracy dwie nauczycielki. Wypowiedzenia dostały 22 maja - z taką informacją zadzwonił do nas jeden z naszych Czytelników. - Jest protest w tej sprawie, podpisali się pod nim uczniowie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pismo dotyczy jednej z dwóch nauczycielek zwolnionych ze szkoły w Wysokiem. Petycję w obronie polonistki napisała przewodnicząca samorządu uczniowskiego w gimnazjum, które wchodzi w skład zespołu szkół. " (…) Każdy nauczyciel pełni w naszym życiu jakąś rolę. Jedni ważniejszą, drudzy mniej istotną. (...) Jednym z nauczycieli, który jest dla uczniów bardzo cenny, jest Pani (tu pada imię i nazwisko nauczycielki - red.), której każdy uczeń zawdzięcza bardzo wiele. Z upływem czasu uczniowie się bardzo do niej przywiązali i nie wyobrażaliby sobie szkoły bez niej (…)” - napisał uczennica. Dalej pada prośba, by nauczycielka została w szkole. Pod pismem podpisało się 96 uczniów gimnazjum.

- Pierwszy raz od kiedy jestem wójtem, czyli od 16 lat, dostałem takie pismo od dzieci. Ale też zwolnienia nauczycieli mamy pierwszy raz - mówi Henryk Romanek, wójt gminy Wysokie. - Odpowiedziałem, że od oceny nauczyciela na pewno nie jest wójt. Zaś zatrudnianie i zwalnianie nauczycieli należy do kompetencji dyrektora szkoły.

- Uczniowie mogą wyrażać swoją opinię, ale na pewno nie mają prawa oceniać nauczycieli - stwierdza Danuta Jarmuł, dyrektorka Zespołu Szkół w Wysokiem, do której pismo od uczniów dotarło wczoraj. - Wątpię, aby uczniowie pierwszej klasy mieli świadomość, co podpisali - dodaje.

Wątpliwości ma też wójt. - Podejrzewam, że ktoś na tych dzieciach te działania wymusił - przypuszcza Romanek.

- Nie wiemy, czyja była to inicjatywa - mówi Jolanta Misiak z Kuratorium Oświaty w Lublinie. Ale w jednym nie ma wątpliwości: - Samorząd uczniowski ma ustawowe prawo do wyrażania swojej opinii w sprawach szkoły. Uczniowie z tego skorzystali.

Do kuratora petycja uczniów jeszcze nie dotarła.

ZNP wprawą zwolnionych nauczycielek się nie zajmował. - Nie należą do naszego związku - mówi Małgorzata Sadło, prezes Ogniska Gminnego ZNP w Wysokiem.

Tymczasem w całym naszym województwie widmo utraty pracy zagraża ponad setce nauczycieli.

- Zamiar zwolnienia dotyczy 120 osób, a 450 może mieć ograniczony etat - podaje Janusz Różycki, prezes Okręgu Lubelskiego ZNP. - Nie jest to jednak pełna liczba, bo nie dostaliśmy jeszcze informacji ze wszystkich oddziałów związku. Myślę, że liczby te wzrosną.

Komentarze 104

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 grudnia 2014 o 14:31
0

mam pytanie jak napisac petycje do dyrekcji w sprawie  przedszkolanki  aby nie pszenosili jej do innego pszedszkola gdyz dzieci sa bardzo pszyzwyczajeni do niej a taka zmiana nie bedzie wplywac dobrze dla nich.jestem w radzie rodziców i oczywiscie rodzice zgadzaja sie ze mna.potszebuje to na jutro rano

Przeczytaj artykuł ze zrozumieniem a później pisz

Avatar
anita / 11 grudnia 2014 o 17:29
0

"– Uczniowie mogą wyrażać swoją opinię, ale na pewno nie mają prawa oceniać nauczycieli – stwierdza Danuta Jarmuł, dyrektorka Zespołu Szkół w Wysokiem, do której pismo od uczniów dotarło wczoraj."

Chyba się coś Pani dyrektor pomyliło. Kto ma oceniać nauczycieli jak nie uczniowie?

Nikt was formalnie nie ocenia nieroby i już wam się umyśliło, że nikt nie może? Niestety w waszym zawodzie pełno jest nieudaczników, którzy przez całą karierę potrafią niedouczyć tysięcy dzieci a i tak włos z głowy im nie spadnie.

Uczniowie doskonale czują, który nauczyciel jest dobry, a który ledwo daje sobie radę, robienie z dzieciaków idiotów źle świadczy o dyrektor jako o pedagogu

mam pytanie jak napisac petycje do dyrekcji w sprawie  przedszkolanki  aby nie pszenosili jej do innego pszedszkola gdyz dzieci sa bardzo pszyzwyczajeni do niej a taka zmiana nie bedzie wplywac dobrze dla nich.jestem w radzie rodziców i oczywiscie rodzice zgadzaja sie ze mna.potszebuje to na jutro rano

c petycje do dyrekcji w sprawie  przedszkolanki  aby nie pszenosili jej do innego pszedszkola gdyz dzieci sa bardzo pszyzwyczajeni do niej a taka zmiana nie bedzie wplywac dobrze dla nich.jestem w radzie rodziców i oczywiscie rodzice zgadzaja sie ze mna.potszebuje to na jutro rano

rozwiń
Avatar
xxx / 23 czerwca 2014 o 22:05
0

A.Wojtas pierwsza skuma sie z Jarmulowa. Obydwie sa msciwe, i nie lubia tych ktorzy maja wlasne zdanie. Zreszta laczy je sspolny interes. I nie chca ich nigdzie poza Wysokim. Ta szkola nie ma szans na przetrwaninje bo. Nie ma dobrego gospodarza. Niestety zadna z tych pan nie ma pojecia jak laczyc tylko niszcza. Wielka szkoda ale mam nadzieje ze w koncu wladze i w szkole, i w gminie zajmie sie ktos kto potrafi jednoczyc i dzialac.


Robercie chyba nażarłeś się zielonej koniczyny i bredzisz od rzeczy.Co ma wojtasowa w tej chwili do szkoły czy gminy? nie rządzi w tej gminie od kilkunastu lat a tutaj przecież panuje polityka miłości rodzinnej.obecny wójt i rada gminy akceptuje poczynania szkoły,żyją sobie jak u cioci na imieninach i wzajemnie się wspierają,Tą gminą i szkołą od lat rządzi PSL miej więc pretensje do nich.Zapytaj o taki stan rzeczy radnych chociażby z samego Wysokiego.To za ich sprawą sprzedano internat,oni,,zainteresowali"się funkcjonowaniem tego liceum,stanem technicznym tej szkoły i wiele innymi sprawami,jakie dzieją się w tej gminie,Efekty działalności widać,słychać i czuć.


A.Wojtas pierwsza skuma sie z Jarmulowa. Obydwie sa msciwe, i nie lubia tych ktorzy maja wlasne zdanie. Zreszta laczy je sspolny interes. I nie chca ich nigdzie poza Wysokim. Ta szkola nie ma szans na przetrwaninje bo. Nie ma dobrego gospodarza. Niestety zadna z tych pan nie ma pojecia jak laczyc tylko niszcza. Wielka szkoda ale mam nadzieje ze w koncu wladze i w szkole, i w gminie zajmie sie ktos kto potrafi jednoczyc i dzialac.


Robercie ch... rozwiń

Avatar
robert / 19 czerwca 2014 o 22:18
0
A.Wojtas pierwsza skuma sie z Jarmulowa. Obydwie sa msciwe, i nie lubia tych ktorzy maja wlasne zdanie. Zreszta laczy je sspolny interes. I nie chca ich nigdzie poza Wysokim. Ta szkola nie ma szans na przetrwaninje bo. Nie ma dobrego gospodarza. Niestety zadna z tych pan nie ma pojecia jak laczyc tylko niszcza. Wielka szkoda ale mam nadzieje ze w koncu wladze i w szkole, i w gminie zajmie sie ktos kto potrafi jednoczyc i dzialac.
Avatar
zzz / 5 czerwca 2014 o 17:57
0

Żal tej szkoły,żal tych uczniów.Liceum w Wysokiem należało do najlepszych szkół w tej okolicy a obecnie pod dużym znakiem zapytania  czy uda się utworzyć pierwszą klasę,ponieważ na razie chętnych bardzo mało.Ale nie jest to wina tylko niżu demograficznego,ale przede wszystkim złej pracy dyrekcji tej szkoły i samorządu.Dzisiaj wiele szkół walczy o młodzież zachęcając na różne sposoby do wyboru swoich placówek.Wielkość szkoły zależy w dużej mierze od pracy i zaangażowania dyrekcji i nauczycieli w rozwój swojej placówki.Często się słyszy,że młodzież nie chce się uczyć ,ale to do końca nie jest prawdą.Dobry nauczyciel wspierany przez dyrekcję potrafi zainteresować swoim przedmiotem nawet tego ucznia,dla którego nauka nie jest mocną stroną.We wszystkich dzisiejszych szkołach dyrekcje pozostają w ścisłym kontakcie z rodzicami, którzy  na bieżąco informowani są postępach bądź problemach swoich dzieci.Młodzież i rodzice mają wpływ na to, kto ich będzie uczył danego przedmiotu.Nauczyciele,którzy nie radzą sobie z młodzieżą,nie mają dobrych wyników nauczania  są odsuwani od nauki danego przedmiotu.

W tej szkole proponuje się obecnie łączenie klas w gimnazjum,co spowoduje ,że jakość nauczania jeszcze się pogorszy.Etap gimnazjum to najważniejszy okres w życiu ucznia.Słabo napisany test gimnazjalny może być powodem nie dostania się do wymarzonej szkoły średniej.Dalej już droga zamknięta.

Nie jest też prawdą,że tylko szkoły w mieście są o wysokim poziomie nauczania.Mądra młodzież i mądrzy rodzice potrafią zawalczyć o swoje.Płacą podatki i mają prawo wymagać od szkoły i samorządu jako organu prowadzącego szkoły przynajmniej tego,by być informowanym o planowanych zmianach.W tej szkole zaczyna coś się budzić-sama młodzież zauważa błędy dyrekcji i bardzo dobrze,że ma na to odwagę.Rodzice dbający o swoje dzieci może także zabiorą głos.Nie chodzi o to,aby komuś dołożyć,ale o to żeby ta szkoła była przyjazna dzieciom i młodzieży.Nie dajcie zaprzepaścić dobrego imienia wysockiej szkoły i walczcie o istnienie liceum

Tak więc młodzi mieszkańcy gminy Wysokie -Zagłoba miał rację mówiąc ,,kupą mości panowie", bo  ,,Herkules d...a kiedy ludzi kupa"

Żal tej szkoły,żal tych uczniów.Liceum w Wysokiem należało do najlepszych szkół w tej okolicy a obecnie pod dużym znakiem zapytania  czy uda się utworzyć pierwszą klasę,ponieważ na razie chętnych bardzo mało.Ale nie jest to wina tylko niżu demograficznego,ale przede wszystkim złej pracy dyrekcji tej szkoły i samorządu.Dzisiaj wiele szkół walczy o młodzież zachęcając na różne sposoby do wyboru swoich placówek.Wielkość szkoły zależy w dużej mierze od pracy i zaangażowania dyrekcji i nauczycieli w rozwój swojej placówki.Często się słysz... rozwiń

Avatar
rybak / 3 czerwca 2014 o 16:25
0

Rzeczywiście problem z błędu ortograficznego popełnionego przez uczennicę.W tej szkole można wyszukać dużo więcej błędów w wyniku których np młodzież musiała powtarzać maturę z języka angielskiego w ubiegłym roku.Ciekawe błędy proponuję poczytać na stronie Lubelskiej Izby Obrachunkowej

działalność kontrolna

gminy

W

Wysokie gmina

Avatar
GOŚĆ / 3 czerwca 2014 o 11:54
0

HA, HA, HA.... PRZYSZŁO OPAMIĘTANIE!!!

Avatar
PrzewodniczącaUczennica / 2 czerwca 2014 o 17:33
0

Dziecko naucz się ortografii na języku polskim. "Puźniej" to nie jest poprawna forma, odsyłam do słownika ortograficznego. Przykro mi, że moja była szkoła ma takich uczniów jakich reprezentujesz lub starasz się reprezentować, by zaistnieć.

Hmmm..była późna pora gdy to pisałam i jakoś się zagalopowałam no cóż ja nie chcę zaistnieć tylko po prostu bronię w imieniu uczniów nauczycielki czy to coś złego?!

Avatar
uczeń / 2 czerwca 2014 o 07:20
0

Właśnie to efekty że to nie Joanna Sz. nas uczy.Dlatego walczymy o nią abyśmy nie robili takich byków

W tej szkole jest dwóch dobrych polonistów Pani Kalińska,Szymańska.Pozostałe to tylko sztuka do wypłaty.

Avatar
uczeń / 2 czerwca 2014 o 07:14
0

Drodzy komentujący. Jeżeli chcecie już bronić Pani od polskiego, to piszcie poprawnie. W innym przypadku wygląda to kuriozalnie. Może faktycznie nauczycielka powinna zostać zwolniona skoro przez tyle lat nie nauczyła was poprawnie pisać w języku ojczystym. Zobaczcie jaki obraz szkoły wyłania się z waszych komentarzy. To jest faktycznie dno. 

Właśnie to efekty że to nie Joanna Sz. nas uczy.Dlatego walczymy o nią abyśmy nie robili takich byków

Właśnie to efekty że to nie Joanna Sz. nas uczy.Dlatego walczymy o nią abyśmy nie robili takich byków

rozwiń
Avatar
Gość / 15 grudnia 2014 o 14:31
0

mam pytanie jak napisac petycje do dyrekcji w sprawie  przedszkolanki  aby nie pszenosili jej do innego pszedszkola gdyz dzieci sa bardzo pszyzwyczajeni do niej a taka zmiana nie bedzie wplywac dobrze dla nich.jestem w radzie rodziców i oczywiscie rodzice zgadzaja sie ze mna.potszebuje to na jutro rano

Przeczytaj artykuł ze zrozumieniem a później pisz

Avatar
anita / 11 grudnia 2014 o 17:29
0

"– Uczniowie mogą wyrażać swoją opinię, ale na pewno nie mają prawa oceniać nauczycieli – stwierdza Danuta Jarmuł, dyrektorka Zespołu Szkół w Wysokiem, do której pismo od uczniów dotarło wczoraj."

Chyba się coś Pani dyrektor pomyliło. Kto ma oceniać nauczycieli jak nie uczniowie?

Nikt was formalnie nie ocenia nieroby i już wam się umyśliło, że nikt nie może? Niestety w waszym zawodzie pełno jest nieudaczników, którzy przez całą karierę potrafią niedouczyć tysięcy dzieci a i tak włos z głowy im nie spadnie.

Uczniowie doskonale czują, który nauczyciel jest dobry, a który ledwo daje sobie radę, robienie z dzieciaków idiotów źle świadczy o dyrektor jako o pedagogu

mam pytanie jak napisac petycje do dyrekcji w sprawie  przedszkolanki  aby nie pszenosili jej do innego pszedszkola gdyz dzieci sa bardzo pszyzwyczajeni do niej a taka zmiana nie bedzie wplywac dobrze dla nich.jestem w radzie rodziców i oczywiscie rodzice zgadzaja sie ze mna.potszebuje to na jutro rano

c petycje do dyrekcji w sprawie  przedszkolanki  aby nie pszenosili jej do innego pszedszkola gdyz dzieci sa bardzo pszyzwyczajeni do niej a taka zmiana nie bedzie wplywac dobrze dla nich.jestem w radzie rodziców i oczywiscie rodzice zgadzaja sie ze mna.potszebuje to na jutro rano

rozwiń
Avatar
xxx / 23 czerwca 2014 o 22:05
0

A.Wojtas pierwsza skuma sie z Jarmulowa. Obydwie sa msciwe, i nie lubia tych ktorzy maja wlasne zdanie. Zreszta laczy je sspolny interes. I nie chca ich nigdzie poza Wysokim. Ta szkola nie ma szans na przetrwaninje bo. Nie ma dobrego gospodarza. Niestety zadna z tych pan nie ma pojecia jak laczyc tylko niszcza. Wielka szkoda ale mam nadzieje ze w koncu wladze i w szkole, i w gminie zajmie sie ktos kto potrafi jednoczyc i dzialac.


Robercie chyba nażarłeś się zielonej koniczyny i bredzisz od rzeczy.Co ma wojtasowa w tej chwili do szkoły czy gminy? nie rządzi w tej gminie od kilkunastu lat a tutaj przecież panuje polityka miłości rodzinnej.obecny wójt i rada gminy akceptuje poczynania szkoły,żyją sobie jak u cioci na imieninach i wzajemnie się wspierają,Tą gminą i szkołą od lat rządzi PSL miej więc pretensje do nich.Zapytaj o taki stan rzeczy radnych chociażby z samego Wysokiego.To za ich sprawą sprzedano internat,oni,,zainteresowali"się funkcjonowaniem tego liceum,stanem technicznym tej szkoły i wiele innymi sprawami,jakie dzieją się w tej gminie,Efekty działalności widać,słychać i czuć.


A.Wojtas pierwsza skuma sie z Jarmulowa. Obydwie sa msciwe, i nie lubia tych ktorzy maja wlasne zdanie. Zreszta laczy je sspolny interes. I nie chca ich nigdzie poza Wysokim. Ta szkola nie ma szans na przetrwaninje bo. Nie ma dobrego gospodarza. Niestety zadna z tych pan nie ma pojecia jak laczyc tylko niszcza. Wielka szkoda ale mam nadzieje ze w koncu wladze i w szkole, i w gminie zajmie sie ktos kto potrafi jednoczyc i dzialac.


Robercie ch... rozwiń

Avatar
robert / 19 czerwca 2014 o 22:18
0
A.Wojtas pierwsza skuma sie z Jarmulowa. Obydwie sa msciwe, i nie lubia tych ktorzy maja wlasne zdanie. Zreszta laczy je sspolny interes. I nie chca ich nigdzie poza Wysokim. Ta szkola nie ma szans na przetrwaninje bo. Nie ma dobrego gospodarza. Niestety zadna z tych pan nie ma pojecia jak laczyc tylko niszcza. Wielka szkoda ale mam nadzieje ze w koncu wladze i w szkole, i w gminie zajmie sie ktos kto potrafi jednoczyc i dzialac.
Avatar
zzz / 5 czerwca 2014 o 17:57
0

Żal tej szkoły,żal tych uczniów.Liceum w Wysokiem należało do najlepszych szkół w tej okolicy a obecnie pod dużym znakiem zapytania  czy uda się utworzyć pierwszą klasę,ponieważ na razie chętnych bardzo mało.Ale nie jest to wina tylko niżu demograficznego,ale przede wszystkim złej pracy dyrekcji tej szkoły i samorządu.Dzisiaj wiele szkół walczy o młodzież zachęcając na różne sposoby do wyboru swoich placówek.Wielkość szkoły zależy w dużej mierze od pracy i zaangażowania dyrekcji i nauczycieli w rozwój swojej placówki.Często się słyszy,że młodzież nie chce się uczyć ,ale to do końca nie jest prawdą.Dobry nauczyciel wspierany przez dyrekcję potrafi zainteresować swoim przedmiotem nawet tego ucznia,dla którego nauka nie jest mocną stroną.We wszystkich dzisiejszych szkołach dyrekcje pozostają w ścisłym kontakcie z rodzicami, którzy  na bieżąco informowani są postępach bądź problemach swoich dzieci.Młodzież i rodzice mają wpływ na to, kto ich będzie uczył danego przedmiotu.Nauczyciele,którzy nie radzą sobie z młodzieżą,nie mają dobrych wyników nauczania  są odsuwani od nauki danego przedmiotu.

W tej szkole proponuje się obecnie łączenie klas w gimnazjum,co spowoduje ,że jakość nauczania jeszcze się pogorszy.Etap gimnazjum to najważniejszy okres w życiu ucznia.Słabo napisany test gimnazjalny może być powodem nie dostania się do wymarzonej szkoły średniej.Dalej już droga zamknięta.

Nie jest też prawdą,że tylko szkoły w mieście są o wysokim poziomie nauczania.Mądra młodzież i mądrzy rodzice potrafią zawalczyć o swoje.Płacą podatki i mają prawo wymagać od szkoły i samorządu jako organu prowadzącego szkoły przynajmniej tego,by być informowanym o planowanych zmianach.W tej szkole zaczyna coś się budzić-sama młodzież zauważa błędy dyrekcji i bardzo dobrze,że ma na to odwagę.Rodzice dbający o swoje dzieci może także zabiorą głos.Nie chodzi o to,aby komuś dołożyć,ale o to żeby ta szkoła była przyjazna dzieciom i młodzieży.Nie dajcie zaprzepaścić dobrego imienia wysockiej szkoły i walczcie o istnienie liceum

Tak więc młodzi mieszkańcy gminy Wysokie -Zagłoba miał rację mówiąc ,,kupą mości panowie", bo  ,,Herkules d...a kiedy ludzi kupa"

Żal tej szkoły,żal tych uczniów.Liceum w Wysokiem należało do najlepszych szkół w tej okolicy a obecnie pod dużym znakiem zapytania  czy uda się utworzyć pierwszą klasę,ponieważ na razie chętnych bardzo mało.Ale nie jest to wina tylko niżu demograficznego,ale przede wszystkim złej pracy dyrekcji tej szkoły i samorządu.Dzisiaj wiele szkół walczy o młodzież zachęcając na różne sposoby do wyboru swoich placówek.Wielkość szkoły zależy w dużej mierze od pracy i zaangażowania dyrekcji i nauczycieli w rozwój swojej placówki.Często się słysz... rozwiń

Avatar
rybak / 3 czerwca 2014 o 16:25
0

Rzeczywiście problem z błędu ortograficznego popełnionego przez uczennicę.W tej szkole można wyszukać dużo więcej błędów w wyniku których np młodzież musiała powtarzać maturę z języka angielskiego w ubiegłym roku.Ciekawe błędy proponuję poczytać na stronie Lubelskiej Izby Obrachunkowej

działalność kontrolna

gminy

W

Wysokie gmina

Avatar
GOŚĆ / 3 czerwca 2014 o 11:54
0

HA, HA, HA.... PRZYSZŁO OPAMIĘTANIE!!!

Avatar
PrzewodniczącaUczennica / 2 czerwca 2014 o 17:33
0

Dziecko naucz się ortografii na języku polskim. "Puźniej" to nie jest poprawna forma, odsyłam do słownika ortograficznego. Przykro mi, że moja była szkoła ma takich uczniów jakich reprezentujesz lub starasz się reprezentować, by zaistnieć.

Hmmm..była późna pora gdy to pisałam i jakoś się zagalopowałam no cóż ja nie chcę zaistnieć tylko po prostu bronię w imieniu uczniów nauczycielki czy to coś złego?!

Avatar
uczeń / 2 czerwca 2014 o 07:20
0

Właśnie to efekty że to nie Joanna Sz. nas uczy.Dlatego walczymy o nią abyśmy nie robili takich byków

W tej szkole jest dwóch dobrych polonistów Pani Kalińska,Szymańska.Pozostałe to tylko sztuka do wypłaty.

Avatar
uczeń / 2 czerwca 2014 o 07:14
0

Drodzy komentujący. Jeżeli chcecie już bronić Pani od polskiego, to piszcie poprawnie. W innym przypadku wygląda to kuriozalnie. Może faktycznie nauczycielka powinna zostać zwolniona skoro przez tyle lat nie nauczyła was poprawnie pisać w języku ojczystym. Zobaczcie jaki obraz szkoły wyłania się z waszych komentarzy. To jest faktycznie dno. 

Właśnie to efekty że to nie Joanna Sz. nas uczy.Dlatego walczymy o nią abyśmy nie robili takich byków

Właśnie to efekty że to nie Joanna Sz. nas uczy.Dlatego walczymy o nią abyśmy nie robili takich byków

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 104

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 0

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 9 1

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 8 5

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 20 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 36 15

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 5

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 25

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 8

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 4 21

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!