Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

7 kwietnia 2014 r.
8:30
Edytuj ten wpis

Gmina miała naprawić, a zniszczyła drogę. Przez pomyłkę

85 12 A A

Zamówiony przez gminę Strzyżewice sprzęt zamiast poprawić nawierzchnię utwardzonej w czynie społecznym drogi, kompletnie ją zniszczył. Zaszła pomyłka, naprawimy ją - tłumaczą się urzędnicy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Tą drogą, zanim ją utwardziliśmy, nigdy nie można było przejechać - opowiada Wiesława Fornal z Osmolic Drugich w powiecie lubelskim. - To ziemna droga, podłoże jest gliniane - wyjaśnia Marek Fornal, mąż pani Wiesławy. - Wiosną się grzęźnie w błocie. W taką pogodę ani straż pożarna ani pogotowie ratunkowe nie miałyby szans, żeby dojechać do domów. Nawet traktory miały problem z dojazdem. Przy drodze znajdują się dwa gospodarstwa. W ubiegłym roku mieszkańcy i ich rodziny postanowili wziąć sprawy we własne ręce. Poprawili ważny dla nich odcinek. - Od gminy dostaliśmy tłuczeń. Dołożyliśmy kamienie, kawałki glazury, mieliśmy też resztki cementu. Sąsiad dowiózł gruz, żeby drogę utwardzić. - Ciężko pracowaliśmy przez cały tydzień - dodaje Radosław Tracz. To kolejna z osób, które w czynie społecznym poprawiały nawierzchnię. - Woziliśmy to wszystko taczkami. Cieszyliśmy się, że nareszcie ten 200-metrowy odcinek od domów do jezdni jest utwardzony. Bardzo dobrze się jeździło przez rok, aż do środy. W ciągu jednego dnia wszystko zostało zniszczone. Tego dnia na drogę wjechała równiarka wynajęta przez gminę. - Mówiliśmy kierowcy, żeby tej drogi nie ruszał, ale nie chciał słuchać - mówi pani Wiesława. - Stwierdził, że takie otrzymał dyspozycje i pracował dalej. Efekt? - Droga nigdy nie była w tak złym stanie, jak obecnie - żali się pan Marek. - Po co było to wszystko psuć? - pyta pani Wiesława. - Droga była wyprofilowana i utwardzona. A teraz wszystko, czym ją utwardziliśmy zostało wyrwane na wierzch. Odcinek, który trzeba wyrównać jest dalej. U nas nic nie trzeba było poprawiać.
Gmina przyznaje się do błędu. - Pani sołtys Osmolic Drugich wskazała tę drogę do zrobienia - tłumaczy Jan Andrzej Dąbrowski, wójt gminy Strzyżewice. - Nie zdawała sobie sprawy, że do jej utwardzenia użyto dużych kamieni i cegieł, które nie zostały wcześniej rozbite. Wójt jednocześnie broni sołtyski. - Wyszło jak wyszło, ale to nie jest jej zła wola - zapewnia Dąbrowski. - Nie musi się przecież na wszystkim znać. Spróbujemy to naprawić we wtorek lub środę.
Czytaj więcej o:

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Iwona / 29 kwietnia 2014 o 13:13
0

Szkoda gadać, wójtowi dobrze w gminie.... fotel ma b. wygodny :D

Avatar
Iwona / 29 kwietnia 2014 o 13:11
0

Smiać mi się chce jak to czytam..... mamy ten sam problem z 200 metrowym odcinkiem drogi gminnej w Strzyżewicach :D tylko traktory z problemem przemieszczały się po drodze całe zaklejone w błocie, nawieźliśmy gruzu za własne pieniądze, rozkładaliśmy kamień za kamieniem żeby dojechać do swoich posesji. Nie dość że nikt z gminy nie pomógł.... to jeszcze zagroziła Pani sołtys z Pawłowa (co jej to nie dotyczy) że będziemy sprzątać drogę na swój koszt ! W dalszym ciągu droga jest nieprzejezdna bo na moje podania wójt odpowiada że nie jest w stanie tej drogi poprawić. Żenada ! Ale taką właśnie mamy gminę, nic dla ludzi! Ważne że koło siebie mają asfaltówki i chodniki co my ich obchodzimy..... tacy zwykli podatnicy.... :/

O żimie nie wspomnę, nigdy nie odśnieżone !

Smiać mi się chce jak to czytam..... mamy ten sam problem z 200 metrowym odcinkiem drogi gminnej w Strzyżewicach :D tylko traktory z problemem przemieszczały się po drodze całe zaklejone w błocie, nawieźliśmy gruzu za własne pieniądze, rozkładaliśmy kamień za kamieniem żeby dojechać do swoich posesji. Nie dość że nikt z gminy nie pomógł.... to jeszcze zagroziła Pani sołtys z Pawłowa (co jej to nie dotyczy) że będziemy sprzątać drogę na swój koszt ! W dalszym ciągu droga jest nieprzejezdna bo na moje podania wójt odpowiada że nie jest w st... rozwiń

Avatar
fox / 9 kwietnia 2014 o 12:05
0

 Piastowanie stanowiska sołtysa chyba do czegoś zobowiązuje, a nie mówię tylko o śpiewaniu na gminnych dożynkach, obowiązkiem tej pani i nie tylko jej bo osób zajmujących się w naszej gminie drogami również było sprawdzenie najpierw stanu nawierzchni drogi. A co do stanu drogi przy składzie buraczanym i dojazdu przez wąwóz do pól i gospodarstw przy tej drodze to jest tragicznie , nie było nawet równiarki. Podczas roztopów drogę kompletnie popsuła śmieciarka, która się zakopała w błocie- Panie Wójcie zapraszamy!

Avatar
luki / 7 kwietnia 2014 o 21:01
0

Ale w Osmolicach Drugich nie ma i nie było skladu buraczanego, tylko w osmolicach pierwszych. A te należą do pana sołtysa a nie tej pani.

Skład może i należy do Osmolic Pierwszych ale droga należy i do Pierwszych i do Osmolic Drugich a gorsza część tej drogi tam blizej lasu to niestety Osmolice Drugie czyli grajdołek pani sołtys z artykułu

Avatar
rtydvh / 7 kwietnia 2014 o 17:06
0
Ale w Osmolicach Drugich nie ma i nie było skladu buraczanego, tylko w osmolicach pierwszych. A te należą do pana sołtysa a nie tej pani.
Avatar
szczery / 7 kwietnia 2014 o 16:36
0

"Pani sołtys nie musi sie na wszystkim znać"

To jest błąd wszystkich politycznych kurew!
Każdy co ma coś zrobić powinien cos o tym wiedziec a nie wpier***ac sie w polityke z niewiedzą op czymkolwiek !!
Prawdziwi debile normalnie...

Tak, tak, nie tylko "mądrzejszy", ale i "grzeczniejszy". Zwłaszcza z "kulturą" słowa jest u ciebie super. Pewnie i z innymi umiejętnościami tak samo. Tak tylko pytam, bo brakuje nam takich "światłych, młodych, wykształconych" jak ty... .
Tak, tak, nie tylko "mądrzejszy", ale i "grzeczniejszy". Zwłaszcza z "kulturą" słowa jest u ciebie super. Pewnie i z innymi umiejętnościami tak samo. Tak tylko pytam, bo brakuje nam takich "światłych, młodych, wykształconych" jak ty... . rozwiń
Avatar
luki / 7 kwietnia 2014 o 15:11
0

Pani sołtys  Osmolic Drugich wogóle nie wie co się u niej dzieje, już 4lata remontuje drogę obok składu buraczanego i nie ma efektów oprócz rowów wykopanych przed wyborami, a dojazd do pól w wąwozie to tragedia a tam też są jakieś domy i po co te podatki gruntowe

Avatar
Ryszard / 7 kwietnia 2014 o 11:19
0

Jak przeczytałem tytuł to myślałem że chodzi o Puławy, o drogę na Kazimierz Dolny.

Jeszcze niedawno była tam całkiem dobra droga, ale pod hasłem "remont" zrobili z niej jakiś idiotyczny tor przeszkód.

To jest skandal którym powinny zainteresować się media. Prokuratura zresztą też powinna.

Avatar
Troche madrzejszy ;/ / 7 kwietnia 2014 o 10:36
0

"Pani sołtys nie musi sie na wszystkim znać"

To jest błąd wszystkich politycznych kurew!
Każdy co ma coś zrobić powinien cos o tym wiedziec a nie wpierdalac sie w polityke z niewiedzą op czymkolwiek !!
Prawdziwi debile normalnie...

Avatar
Nester / 7 kwietnia 2014 o 09:22
0

No to się "Pan Wójt" popisał... nie ma co... Teraz broni Pani Sołtys, samemu się umywając ręce od tej sprawy. Jeśli wysyła się gdzieś sprzęt to powinien wiedzieć gdzie, a nie teraz tłumaczy, że to Pani Sołtys nie wiedziała, że tam są duże kamienie. "Naprawimy to we wtorek... " trzeba było się zastanowić i sprawdzić wszystko, to nie trzeba by teraz naprawiać, no ale cóż... lepiej dwa razy wydać pieniądze na ten sam odcinek drogi niż naprawić kolejny... 

Avatar
Iwona / 29 kwietnia 2014 o 13:13
0

Szkoda gadać, wójtowi dobrze w gminie.... fotel ma b. wygodny :D

Avatar
Iwona / 29 kwietnia 2014 o 13:11
0

Smiać mi się chce jak to czytam..... mamy ten sam problem z 200 metrowym odcinkiem drogi gminnej w Strzyżewicach :D tylko traktory z problemem przemieszczały się po drodze całe zaklejone w błocie, nawieźliśmy gruzu za własne pieniądze, rozkładaliśmy kamień za kamieniem żeby dojechać do swoich posesji. Nie dość że nikt z gminy nie pomógł.... to jeszcze zagroziła Pani sołtys z Pawłowa (co jej to nie dotyczy) że będziemy sprzątać drogę na swój koszt ! W dalszym ciągu droga jest nieprzejezdna bo na moje podania wójt odpowiada że nie jest w stanie tej drogi poprawić. Żenada ! Ale taką właśnie mamy gminę, nic dla ludzi! Ważne że koło siebie mają asfaltówki i chodniki co my ich obchodzimy..... tacy zwykli podatnicy.... :/

O żimie nie wspomnę, nigdy nie odśnieżone !

Smiać mi się chce jak to czytam..... mamy ten sam problem z 200 metrowym odcinkiem drogi gminnej w Strzyżewicach :D tylko traktory z problemem przemieszczały się po drodze całe zaklejone w błocie, nawieźliśmy gruzu za własne pieniądze, rozkładaliśmy kamień za kamieniem żeby dojechać do swoich posesji. Nie dość że nikt z gminy nie pomógł.... to jeszcze zagroziła Pani sołtys z Pawłowa (co jej to nie dotyczy) że będziemy sprzątać drogę na swój koszt ! W dalszym ciągu droga jest nieprzejezdna bo na moje podania wójt odpowiada że nie jest w st... rozwiń

Avatar
fox / 9 kwietnia 2014 o 12:05
0

 Piastowanie stanowiska sołtysa chyba do czegoś zobowiązuje, a nie mówię tylko o śpiewaniu na gminnych dożynkach, obowiązkiem tej pani i nie tylko jej bo osób zajmujących się w naszej gminie drogami również było sprawdzenie najpierw stanu nawierzchni drogi. A co do stanu drogi przy składzie buraczanym i dojazdu przez wąwóz do pól i gospodarstw przy tej drodze to jest tragicznie , nie było nawet równiarki. Podczas roztopów drogę kompletnie popsuła śmieciarka, która się zakopała w błocie- Panie Wójcie zapraszamy!

Avatar
luki / 7 kwietnia 2014 o 21:01
0

Ale w Osmolicach Drugich nie ma i nie było skladu buraczanego, tylko w osmolicach pierwszych. A te należą do pana sołtysa a nie tej pani.

Skład może i należy do Osmolic Pierwszych ale droga należy i do Pierwszych i do Osmolic Drugich a gorsza część tej drogi tam blizej lasu to niestety Osmolice Drugie czyli grajdołek pani sołtys z artykułu

Avatar
rtydvh / 7 kwietnia 2014 o 17:06
0
Ale w Osmolicach Drugich nie ma i nie było skladu buraczanego, tylko w osmolicach pierwszych. A te należą do pana sołtysa a nie tej pani.
Avatar
szczery / 7 kwietnia 2014 o 16:36
0

"Pani sołtys nie musi sie na wszystkim znać"

To jest błąd wszystkich politycznych kurew!
Każdy co ma coś zrobić powinien cos o tym wiedziec a nie wpier***ac sie w polityke z niewiedzą op czymkolwiek !!
Prawdziwi debile normalnie...

Tak, tak, nie tylko "mądrzejszy", ale i "grzeczniejszy". Zwłaszcza z "kulturą" słowa jest u ciebie super. Pewnie i z innymi umiejętnościami tak samo. Tak tylko pytam, bo brakuje nam takich "światłych, młodych, wykształconych" jak ty... .
Tak, tak, nie tylko "mądrzejszy", ale i "grzeczniejszy". Zwłaszcza z "kulturą" słowa jest u ciebie super. Pewnie i z innymi umiejętnościami tak samo. Tak tylko pytam, bo brakuje nam takich "światłych, młodych, wykształconych" jak ty... . rozwiń
Avatar
luki / 7 kwietnia 2014 o 15:11
0

Pani sołtys  Osmolic Drugich wogóle nie wie co się u niej dzieje, już 4lata remontuje drogę obok składu buraczanego i nie ma efektów oprócz rowów wykopanych przed wyborami, a dojazd do pól w wąwozie to tragedia a tam też są jakieś domy i po co te podatki gruntowe

Avatar
Ryszard / 7 kwietnia 2014 o 11:19
0

Jak przeczytałem tytuł to myślałem że chodzi o Puławy, o drogę na Kazimierz Dolny.

Jeszcze niedawno była tam całkiem dobra droga, ale pod hasłem "remont" zrobili z niej jakiś idiotyczny tor przeszkód.

To jest skandal którym powinny zainteresować się media. Prokuratura zresztą też powinna.

Avatar
Troche madrzejszy ;/ / 7 kwietnia 2014 o 10:36
0

"Pani sołtys nie musi sie na wszystkim znać"

To jest błąd wszystkich politycznych kurew!
Każdy co ma coś zrobić powinien cos o tym wiedziec a nie wpierdalac sie w polityke z niewiedzą op czymkolwiek !!
Prawdziwi debile normalnie...

Avatar
Nester / 7 kwietnia 2014 o 09:22
0

No to się "Pan Wójt" popisał... nie ma co... Teraz broni Pani Sołtys, samemu się umywając ręce od tej sprawy. Jeśli wysyła się gdzieś sprzęt to powinien wiedzieć gdzie, a nie teraz tłumaczy, że to Pani Sołtys nie wiedziała, że tam są duże kamienie. "Naprawimy to we wtorek... " trzeba było się zastanowić i sprawdzić wszystko, to nie trzeba by teraz naprawiać, no ale cóż... lepiej dwa razy wydać pieniądze na ten sam odcinek drogi niż naprawić kolejny... 

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 3 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 2

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 5

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 4 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open 3 0

Siatkówka plażowa W weekend w Zamościu odbędzie się Plaża Open, największy w naszym kraju turniej w tej dyscyplinie

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców 1 0

Budowa dwóch hal oraz instalacja systemu kontroli wjazdów i wyjazdów samochodów z giełdy. Na Lubelskim Rynku Hurtowym szykują się nowe inwestycje.

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było 37 0

Daje możliwość całkowitej izolacji chorego od otoczenia. Ma też własne zasilanie, dzięki czemu transport pacjenta zakażonego np. wirusem Ebola do specjalistycznego szpitala będzie łatwiejszy. Od czwartek Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe na nowy sprzęt. To kapsuła życia.

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski 1 0

Od piątku w naszym mieście kibice będą mieli okazję obserwować zmagania najlepszych lekkoatletów w kraju. Na stadionie przy al. Piłsudskiego do rywalizacji przystąpi ponad 400 zawodników

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt
21 lipca 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Tam gdzie teraz 2018.

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina
galeria

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina 22 3

Bez opóźnień powinna się zakończyć przebudowa linii kolejowej między Lublinem a Kraśnikiem. Na szlaku budowane są nowe perony: wygodniejsze dla pasażerów i dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po wakacjach robotnicy przeniosą się na odcinek między Kraśnikiem a Zaklikowem.

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej 1 1

Trener Lublinianki Dariusz Bodak buduje w lecie nowy zespół. Cieszy się jednak, że w klubie zostało kilku zawodników ze „starej” gwardii

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!