Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

17 marca 2010 r.
19:19
Edytuj ten wpis

Gwałtowny wzrost bezrobocia na Lubelszczyźnie, 128 tys. ludzi bez pracy

0 52 A A

62 pracowników lubelskiego Protektora znalazło się na liście do zwolnień. Już dziś mogą otrzymać wypowiedzenia. W regionie bezrobocie systematycznie rośnie, a firmy zapowiadają dalsze cięcia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Ludzie płaczą i czekają na wypowiedzenia – mówi Jolanta Wojciechowska, szefowa Pracowników Przemysłu Skórzanego w Protektorze.

Do zwolnienia jest tu 127 osób, 19 już w styczniu dostało wymówienia. Kilka dni temu do pracowników trafiła lista z 62 nazwiskami kolejnych ludzi do zwolnienia.

– Są na niej głównie kobiety, niektóre w trudnej sytuacji życiowej – dodaje Wojciechowska.
– Ja nie śpię spokojnie od początku roku. Boję się, że będę następna. A w domu dwoje małych dzieci, mąż bez pracy... – rozpacza jedna z pracownic Protektora. Nie chce podać nazwiska.
Sytuacja na lubelskim rynku pracy dawno nie wyglądała tak źle. Cały ubiegły rok bezrobocie rosło: z 12,2 proc. w styczniu 2009 do 12,8 proc. w grudniu 2009. Ale największy skok, aż do 13,6 proc., był w styczniu tego roku. Ale i w lutym liczb bezrobotnych wzrosła: według najnowszych danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy – ze 126 do 128 tysięcy.

– I spodziewamy się, że jeszcze może wzrosnąć – mówi Mirosław Fatyga, dyrektor WUP w Lublinie.

135 osób zwolnił już UMCS, z Poczty Polskiej w Lublinie odeszło 25 ze 184 zapowiedzianych do zwolnienia. 31 osób pożegnało się z pracą w kraśnickiej "Gracji”, 27 w puławskiej spółce H&H.
To nie wszystko. Na początku marca zwolnienie 101 osób zapowiedziała spółdzielnia Inwalidów "Spin” z Puław. Z pracą pożegna się też 139 osób ze Składu Materiałowego Kraśnik Jednostki Wojskowej w Stawach k. Dęblina, bo jednostka zostanie zlikwidowana do 30 czerwca.

– Źle jest w kraśnickich zakładach krawieckich. Upadły już dwa: Gracja i Wektor, kolejne zapowiadają zwolnienia – mówi Andrzej Tybulczuk, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kraśniku.
Najwięcej bezrobotnych (stan na 28 lutego 2010)

Lublin: 16 354

Kraśnik: 7228

Biała Podlaska (powiat ziemski): 6976


Światełko w tunelu

W lutym lubelscy pracodawcy zgłosili do urzędów pracy 4788 wolnych miejsc (w styczniu jedynie 2287). Najwięcej ofert było z Lublina (539), powiatu kraśnickiego (466) i Zamościa (387). Dla absolwentów było 369 ofert, na staże 2656. Na pracę mogą liczyć sprzedawcy, handlowcy, robotnicy budowlani, kucharze, kelnerzy, pracownicy administracji.

Komentarze 52

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Cienias / 18 marca 2010 o 22:29
0
~Gosc~ napisał:
Jakoś człowieku zapomniałeś o fabryce światłowodów, jak również najnowocześniejszej odlewni metalu w Europie. To zostało w różny sposób rozwalone. Cukrownia Lublin też była najnowocześniejszą w Polsce i co?? A może nieprawda???

Szefem "Cukru Polskiego" jest ochotnik ZOMO Pan Marcin Kulicki członek PO i to On zadecydował o likwidacji Cukrowni Lublin. Ta Twoja najnowoczesniejsza Odlewnia to był gniot jakościowy ( pracowałem tam kilka lat ) wskażnik reklamacji wynosił 300% na 4 odlewy 3 były złe. W iinych odlewniach może nie najnowoczęsniejszych a normalnych szef łapie się za głowę gdy taki wskaznik przekracza 1% czyli na 100 szt odlewów 1 jest zła. Ponadto ta odlewnia była wybudowana na potrzeby przemysłu ciągnikowego. W dobrych latach ZPC "Ursus" produkowały ca 70 tys. ciągników rocznie. Po otwarciu granic i imporcie tańszych ciągników ( dużo było Wladimirców z Białorusi ) z zagranicy w "Ursusie" produkcja spadla do wielkości 2 tys. na rok i nie było zapotrzebowania na lubelskie odlewy. Można i teraz wybudować fabrykę wahadłowców kosmicznych i produkować na 3 zmiany tylko kto to kupi. A towar na magazynie to zamknięcie firmy. To samo było z Żukami. Silnik przedwojenny spalający 16 l benzyny na 100 km. Rekord światowy w marnotrastwie. Więcej nie piszę bo szkoda czasu.

Szefem "Cukru Polskiego" jest ochotnik ZOMO Pan Marcin Kulicki członek PO i to On zadecydował o likwidacji Cukrowni Lublin. Ta Twoja najnowoczesniejsza Odlewnia to był gniot jakościowy ( pracowałem tam kilka lat ) wskażnik reklamacji wynosił 300% na 4 odlewy 3 były złe. W iinych odlewniach może nie najnowoczęsniejszych a normalnych szef łapie się za głowę gdy taki wskaznik przekracza 1% czyli na 100 szt odlewów 1 jest zła. Ponadto ta odlewnia była wybudowana na potrzeby przemysłu ciągnikowego. W dobrych latach Z... rozwiń
Avatar
~Gosc~ / 18 marca 2010 o 19:10
0
~realista~ napisał:
Jak czytam wynurzenia takiego deb***a to "nóż w kieszeni się otwiera". Pamiętam ten bród, smród i ubóstwo. Pary butów nie można było w tym zasranym mieście kupić. O kiełbasie palancie to można było pomarzyć. Do tych twoich zakładów chodziło się wypić, poobijać się i coś ukraść. Przez pół miesiąca nie było roboty, ale czy się stoi czy się leży to wypłata się należy, obowiązywało. Towarzysze "wiecie rozumiecie" mieli hołotę daleko w du***. Oni mieli dostęp do wszystkiego. Lublin zawsze był prowincją. Pod każdym względem, gospodarczym, kulturalnym, sportowym, zamożności mieszkańców, zaopatrzenia ludności i o czym tylko człowiek pomyśli i przypomni sobie Lublin był daleko, ale to strasznie daleko za innymi dużymi ośrodkami miejskimi Polski. Taaakie bogactwo pozostawiła nam komuna w spadku. Dobrze że Balcerowicz nie kazał tego dobrobytu zaorać, a wysokiej jakości produktów naszego przemysłu jak młockarnia "Lubelanka", czy samochód dostawczy marki "Żuk" wystrzelić w kosmos aby po wiekach spadły na Ziemię aby zaświadczyć o wysokiej myśli technicznej tubylców.


Jakoś człowieku zapomniałeś o fabryce światłowodów, jak również najnowocześniejszej odlewni metalu w Europie. To zostało w różny sposób rozwalone. Cukrownia Lublin też była najnowocześniejszą w Polsce i co?? A może nieprawda???


Jakoś człowieku zapomniałeś o fabryce światłowodów, jak również najnowocześniejszej odlewni metalu w Europie. To zostało w różny sposób rozwalone. Cukrownia Lublin też była najnowocześniejszą w Polsce i co?? A może nieprawda??? rozwiń
Avatar
JPII / 18 marca 2010 o 19:09
0
~realista~ napisał:
Jak czytam wynurzenia takiego deb***a to "nóż w kieszeni się otwiera". Pamiętam ten bród, smród i ubóstwo. Pary butów nie można było w tym zasranym mieście kupić. O kiełbasie palancie to można było pomarzyć. Do tych twoich zakładów chodziło się wypić, poobijać się i coś ukraść. Przez pół miesiąca nie było roboty, ale czy się stoi czy się leży to wypłata się należy, obowiązywało. Towarzysze "wiecie rozumiecie" mieli hołotę daleko w du***. Oni mieli dostęp do wszystkiego. Lublin zawsze był prowincją. Pod każdym względem, gospodarczym, kulturalnym, sportowym, zamożności mieszkańców, zaopatrzenia ludności i o czym tylko człowiek pomyśli i przypomni sobie Lublin był daleko, ale to strasznie daleko za innymi dużymi ośrodkami miejskimi Polski. Taaakie bogactwo pozostawiła nam komuna w spadku. Dobrze że Balcerowicz nie kazał tego dobrobytu zaorać, a wysokiej jakości produktów naszego przemysłu jak młockarnia "Lubelanka", czy samochód dostawczy marki "Żuk" wystrzelić w kosmos aby po wiekach spadły na Ziemię aby zaświadczyć o wysokiej myśli technicznej tubylców.Leszczu, gdy czytam takie wynaturzenia takiego deb***a jak Ty to nawet nóz w kieszeni nie chce się otworzyć ! Pokaż mi osiągnięcia tej Twojej Solidurnościowej demokracji.. Pokaż tym ludziom, którzy byli gdzieś w kapitalistycznym świecie i mają porównanie.. Nie jestem komunistą ani jakimś dziadkiem fanatykiem ale przez te 20 lat trwania w tym wolnosciowym 'dobrobycie' Polska do pięt PRLowi nie dosięgła pod względem inwestycji szeroko pojętych.. to po czym teraz łazisz, jeździsz czy może nawet mieszkasz gnido zostało zbudowane 30 i więcej lat temu.. Twoi zasrani bohaterowie Solidurnościowcy więcej poniszczyli niż stworzyli.. i nie mów mi frajerze, że się chodziło pić i nic sie nie robiło.. Widać PIS sprał ten Twój malo używany móżdzek skoro wierzysz w takie bzdury.. Gdyby sie wszyscy wtedy obijali tak jak piszesz to byłby piach a srać chodziłbyś za stodołe, bo ta Twoja demokratyczna władza nie potrafi nic, chociażby zbudować kawałek drogi, która wytrzyma więcej niż 2 zimy .. A to właśnie w tej Twojej kapitalistycznej polsce gdzie ponoć w wydajność jest wysoka a w pracy się zapierdaaala nic sie nie dzieje, jest marazm i ogólnie smród brud i ubóstwoLeszczu, gdy czytam takie wynaturzenia takiego deb***a jak Ty to nawet nóz w kieszeni nie chce się otworzyć ! Pokaż mi osiągnięcia tej Twojej Solidurnościowej demokracji.. Pokaż tym ludziom, którzy byli gdzieś w kapitalistycznym świecie i mają porównanie.. Nie jestem komunistą ani jakimś dziadkiem fanatykiem ale przez te 20 lat trwania w tym wolnosciowym 'dobrobycie' Polska do pięt PRLowi nie dosięgła pod względem inwestycji szeroko pojętych.. to po czym teraz łazisz, jeździsz czy może nawet mie... rozwiń
Avatar
~realista~ / 18 marca 2010 o 18:26
0
JPII napisał:
Samo sedno ! Gdzie są teraz Ci wszyscy Solidurnościowcy co tak walczyli o Wolność naszom i waszom, heh.. Źle im było, bo mieli prace i mieszkania, normalnie żyć mogli.. źle im było to teraz, niech siedzą na bezrobociu i zdychają.. filmów sie naoglądali i myśleli, że może żyć będą na poziomie amerykanskiego robotnika, domek na przedmiesciu, 2 samochody itp, itd.. tylko, że w Polskich warunkach nie da sie nic konstruktywnego stworzyć.. U nas doskonale sprawdza się prywata i niszczenie wszystkiego co zostało zbudowane przez lata.. A szkoda, bo gdyby chociaż kilka z upadłych fabryk nadal istniało (FSC,Ursus, Cukrowania, itd) to klimat w tym mieście mógłby być nieco inny.. a tak jest duszno! Z podziekowaniami dla Solidurnościowców!

Jak czytam wynurzenia takiego deb***a to "nóż w kieszeni się otwiera". Pamiętam ten bród, smród i ubóstwo. Pary butów nie można było w tym zasranym mieście kupić. O kiełbasie palancie to można było pomarzyć. Do tych twoich zakładów chodziło się wypić, poobijać się i coś ukraść. Przez pół miesiąca nie było roboty, ale czy się stoi czy się leży to wypłata się należy, obowiązywało. Towarzysze "wiecie rozumiecie" mieli hołotę daleko w du***. Oni mieli dostęp do wszystkiego. Lublin zawsze był prowincją. Pod każdym względem, gospodarczym, kulturalnym, sportowym, zamożności mieszkańców, zaopatrzenia ludności i o czym tylko człowiek pomyśli i przypomni sobie Lublin był daleko, ale to strasznie daleko za innymi dużymi ośrodkami miejskimi Polski. Taaakie bogactwo pozostawiła nam komuna w spadku. Dobrze że Balcerowicz nie kazał tego dobrobytu zaorać, a wysokiej jakości produktów naszego przemysłu jak młockarnia "Lubelanka", czy samochód dostawczy marki "Żuk" wystrzelić w kosmos aby po wiekach spadły na Ziemię aby zaświadczyć o wysokiej myśli technicznej tubylców.

Jak czytam wynurzenia takiego deb***a to "nóż w kieszeni się otwiera". Pamiętam ten bród, smród i ubóstwo. Pary butów nie można było w tym zasranym mieście kupić. O kiełbasie palancie to można było pomarzyć. Do tych twoich zakładów chodziło się wypić, poobijać się i coś ukraść. Przez pół miesiąca nie było roboty, ale czy się stoi czy się leży to wypłata się należy, obowiązywało. Towarzysze "wiecie rozumiecie" mieli hołotę daleko w du***. Oni mieli dostęp do wszystkiego. Lublin zawsze był prowincją. Pod... rozwiń
Avatar
Gość / 18 marca 2010 o 18:06
0
pracodawca napisał:
Od miesiąca daję w anonsach ogłoszenia ,ze szukam pracowników.
Te życiorysy, ,sorry, teraz CV to tragedia.Szukam ludzi do firmy, gdzie trzeba być technikiem a nie humanistą . Nadprodukcja humanistów jest straszna,
ja nie mam zamiaru urządzać kaplicy przyzakładowej,czy miejsc na filozoficzne gadanie.Chcę zarabiac pieniadze i płacic stosowne podatki,
i takich szukam ludzi

szef


Ale w głowie to masz totalnie naje***e
Avatar
pracodawca / 18 marca 2010 o 17:45
0
Od miesiąca daję w anonsach ogłoszenia ,ze szukam pracowników.
Te życiorysy, ,sorry, teraz CV to tragedia.Szukam ludzi do firmy, gdzie trzeba być technikiem a nie humanistą . Nadprodukcja humanistów jest straszna,
ja nie mam zamiaru urządzać kaplicy przyzakładowej,czy miejsc na filozoficzne gadanie.Chcę zarabiac pieniadze i płacic stosowne podatki,
i takich szukam ludzi

szef
Avatar
jasiu / 18 marca 2010 o 17:42
0
Uwaga emeryt ,,GOŁOŻEPIEC"daj 2 zł mniej na tacę i wyjdziesz na zero.ZUS wyjdzie na swoje
Avatar
Sa / 18 marca 2010 o 16:12
0
Ceny też są związane z tym, że na wielu produktach jest napisane "wyprodukowano dla Biedronki". Z tego co jakiś czas temu czytałem, w tym dyskoncie nie zarabia się tak źle w porównaniu z marketami.

Wydaje mi się, że osiedlowe sklepy mają powody by mieć takie ceny jakie mają. Jaki cel miałby właściciel żeby do jego sklepu klient przychodził w ostateczności, albo tylko po pieczywo???
Avatar
Gołożopiec / 18 marca 2010 o 14:53
0
Sa napisał:
Do:~Gołożopiec~

Co do cen w osiedlowych, to dzieje się tak dlatego, że biorą oni mało towaru i nie dostają takich zniżek jak Biedronka i inne markety, które biorą na żarcia na tony. Każdy market mógłby mieć prawdopodobnie takie ceny jak w Stonce, ale właściciele mają to gdzieś. Ludzie i tak kupią, kasa płynie szerokim strumieniem do żabojadów...

Studia ekonomiczne kończyłem w Krakowie bo za moich młodych lat tego kierunku nie było w Lublinie. Ceny cenami ale jakie są koszty w Stonce ( ilość zatrudnionych, koszty energii elektrycznej, c.o , wyposażenie sklepu, itp) a w pakamerce pod schodami, jedna żarówka, regalik z paru desek i jedna osoba zatrudniona.

Studia ekonomiczne kończyłem w Krakowie bo za moich młodych lat tego kierunku nie było w Lublinie. Ceny cenami ale jakie są koszty w Stonce ( ilość zatrudnionych, koszty energii elektrycznej, c.o , wyposażenie sklepu, itp) a w pakamerce pod schodami, jedna żarówka, regalik z paru desek i jedna osoba zatrudniona. rozwiń
Avatar
KONIO / 18 marca 2010 o 14:50
0
Chesz pracować w Protektorze!!!!! to zapisz sie do związków albo żyj w konkubinacie to HASŁO SOLIDARNOŚCI!!!!!!!!!!!!!!!!! NAPEWNO CIE NIE ZWOLNIĄ
Avatar
Cienias / 18 marca 2010 o 22:29
0
~Gosc~ napisał:
Jakoś człowieku zapomniałeś o fabryce światłowodów, jak również najnowocześniejszej odlewni metalu w Europie. To zostało w różny sposób rozwalone. Cukrownia Lublin też była najnowocześniejszą w Polsce i co?? A może nieprawda???

Szefem "Cukru Polskiego" jest ochotnik ZOMO Pan Marcin Kulicki członek PO i to On zadecydował o likwidacji Cukrowni Lublin. Ta Twoja najnowoczesniejsza Odlewnia to był gniot jakościowy ( pracowałem tam kilka lat ) wskażnik reklamacji wynosił 300% na 4 odlewy 3 były złe. W iinych odlewniach może nie najnowoczęsniejszych a normalnych szef łapie się za głowę gdy taki wskaznik przekracza 1% czyli na 100 szt odlewów 1 jest zła. Ponadto ta odlewnia była wybudowana na potrzeby przemysłu ciągnikowego. W dobrych latach ZPC "Ursus" produkowały ca 70 tys. ciągników rocznie. Po otwarciu granic i imporcie tańszych ciągników ( dużo było Wladimirców z Białorusi ) z zagranicy w "Ursusie" produkcja spadla do wielkości 2 tys. na rok i nie było zapotrzebowania na lubelskie odlewy. Można i teraz wybudować fabrykę wahadłowców kosmicznych i produkować na 3 zmiany tylko kto to kupi. A towar na magazynie to zamknięcie firmy. To samo było z Żukami. Silnik przedwojenny spalający 16 l benzyny na 100 km. Rekord światowy w marnotrastwie. Więcej nie piszę bo szkoda czasu.

Szefem "Cukru Polskiego" jest ochotnik ZOMO Pan Marcin Kulicki członek PO i to On zadecydował o likwidacji Cukrowni Lublin. Ta Twoja najnowoczesniejsza Odlewnia to był gniot jakościowy ( pracowałem tam kilka lat ) wskażnik reklamacji wynosił 300% na 4 odlewy 3 były złe. W iinych odlewniach może nie najnowoczęsniejszych a normalnych szef łapie się za głowę gdy taki wskaznik przekracza 1% czyli na 100 szt odlewów 1 jest zła. Ponadto ta odlewnia była wybudowana na potrzeby przemysłu ciągnikowego. W dobrych latach Z... rozwiń
Avatar
~Gosc~ / 18 marca 2010 o 19:10
0
~realista~ napisał:
Jak czytam wynurzenia takiego deb***a to "nóż w kieszeni się otwiera". Pamiętam ten bród, smród i ubóstwo. Pary butów nie można było w tym zasranym mieście kupić. O kiełbasie palancie to można było pomarzyć. Do tych twoich zakładów chodziło się wypić, poobijać się i coś ukraść. Przez pół miesiąca nie było roboty, ale czy się stoi czy się leży to wypłata się należy, obowiązywało. Towarzysze "wiecie rozumiecie" mieli hołotę daleko w du***. Oni mieli dostęp do wszystkiego. Lublin zawsze był prowincją. Pod każdym względem, gospodarczym, kulturalnym, sportowym, zamożności mieszkańców, zaopatrzenia ludności i o czym tylko człowiek pomyśli i przypomni sobie Lublin był daleko, ale to strasznie daleko za innymi dużymi ośrodkami miejskimi Polski. Taaakie bogactwo pozostawiła nam komuna w spadku. Dobrze że Balcerowicz nie kazał tego dobrobytu zaorać, a wysokiej jakości produktów naszego przemysłu jak młockarnia "Lubelanka", czy samochód dostawczy marki "Żuk" wystrzelić w kosmos aby po wiekach spadły na Ziemię aby zaświadczyć o wysokiej myśli technicznej tubylców.


Jakoś człowieku zapomniałeś o fabryce światłowodów, jak również najnowocześniejszej odlewni metalu w Europie. To zostało w różny sposób rozwalone. Cukrownia Lublin też była najnowocześniejszą w Polsce i co?? A może nieprawda???


Jakoś człowieku zapomniałeś o fabryce światłowodów, jak również najnowocześniejszej odlewni metalu w Europie. To zostało w różny sposób rozwalone. Cukrownia Lublin też była najnowocześniejszą w Polsce i co?? A może nieprawda??? rozwiń
Avatar
JPII / 18 marca 2010 o 19:09
0
~realista~ napisał:
Jak czytam wynurzenia takiego deb***a to "nóż w kieszeni się otwiera". Pamiętam ten bród, smród i ubóstwo. Pary butów nie można było w tym zasranym mieście kupić. O kiełbasie palancie to można było pomarzyć. Do tych twoich zakładów chodziło się wypić, poobijać się i coś ukraść. Przez pół miesiąca nie było roboty, ale czy się stoi czy się leży to wypłata się należy, obowiązywało. Towarzysze "wiecie rozumiecie" mieli hołotę daleko w du***. Oni mieli dostęp do wszystkiego. Lublin zawsze był prowincją. Pod każdym względem, gospodarczym, kulturalnym, sportowym, zamożności mieszkańców, zaopatrzenia ludności i o czym tylko człowiek pomyśli i przypomni sobie Lublin był daleko, ale to strasznie daleko za innymi dużymi ośrodkami miejskimi Polski. Taaakie bogactwo pozostawiła nam komuna w spadku. Dobrze że Balcerowicz nie kazał tego dobrobytu zaorać, a wysokiej jakości produktów naszego przemysłu jak młockarnia "Lubelanka", czy samochód dostawczy marki "Żuk" wystrzelić w kosmos aby po wiekach spadły na Ziemię aby zaświadczyć o wysokiej myśli technicznej tubylców.Leszczu, gdy czytam takie wynaturzenia takiego deb***a jak Ty to nawet nóz w kieszeni nie chce się otworzyć ! Pokaż mi osiągnięcia tej Twojej Solidurnościowej demokracji.. Pokaż tym ludziom, którzy byli gdzieś w kapitalistycznym świecie i mają porównanie.. Nie jestem komunistą ani jakimś dziadkiem fanatykiem ale przez te 20 lat trwania w tym wolnosciowym 'dobrobycie' Polska do pięt PRLowi nie dosięgła pod względem inwestycji szeroko pojętych.. to po czym teraz łazisz, jeździsz czy może nawet mieszkasz gnido zostało zbudowane 30 i więcej lat temu.. Twoi zasrani bohaterowie Solidurnościowcy więcej poniszczyli niż stworzyli.. i nie mów mi frajerze, że się chodziło pić i nic sie nie robiło.. Widać PIS sprał ten Twój malo używany móżdzek skoro wierzysz w takie bzdury.. Gdyby sie wszyscy wtedy obijali tak jak piszesz to byłby piach a srać chodziłbyś za stodołe, bo ta Twoja demokratyczna władza nie potrafi nic, chociażby zbudować kawałek drogi, która wytrzyma więcej niż 2 zimy .. A to właśnie w tej Twojej kapitalistycznej polsce gdzie ponoć w wydajność jest wysoka a w pracy się zapierdaaala nic sie nie dzieje, jest marazm i ogólnie smród brud i ubóstwoLeszczu, gdy czytam takie wynaturzenia takiego deb***a jak Ty to nawet nóz w kieszeni nie chce się otworzyć ! Pokaż mi osiągnięcia tej Twojej Solidurnościowej demokracji.. Pokaż tym ludziom, którzy byli gdzieś w kapitalistycznym świecie i mają porównanie.. Nie jestem komunistą ani jakimś dziadkiem fanatykiem ale przez te 20 lat trwania w tym wolnosciowym 'dobrobycie' Polska do pięt PRLowi nie dosięgła pod względem inwestycji szeroko pojętych.. to po czym teraz łazisz, jeździsz czy może nawet mie... rozwiń
Avatar
~realista~ / 18 marca 2010 o 18:26
0
JPII napisał:
Samo sedno ! Gdzie są teraz Ci wszyscy Solidurnościowcy co tak walczyli o Wolność naszom i waszom, heh.. Źle im było, bo mieli prace i mieszkania, normalnie żyć mogli.. źle im było to teraz, niech siedzą na bezrobociu i zdychają.. filmów sie naoglądali i myśleli, że może żyć będą na poziomie amerykanskiego robotnika, domek na przedmiesciu, 2 samochody itp, itd.. tylko, że w Polskich warunkach nie da sie nic konstruktywnego stworzyć.. U nas doskonale sprawdza się prywata i niszczenie wszystkiego co zostało zbudowane przez lata.. A szkoda, bo gdyby chociaż kilka z upadłych fabryk nadal istniało (FSC,Ursus, Cukrowania, itd) to klimat w tym mieście mógłby być nieco inny.. a tak jest duszno! Z podziekowaniami dla Solidurnościowców!

Jak czytam wynurzenia takiego deb***a to "nóż w kieszeni się otwiera". Pamiętam ten bród, smród i ubóstwo. Pary butów nie można było w tym zasranym mieście kupić. O kiełbasie palancie to można było pomarzyć. Do tych twoich zakładów chodziło się wypić, poobijać się i coś ukraść. Przez pół miesiąca nie było roboty, ale czy się stoi czy się leży to wypłata się należy, obowiązywało. Towarzysze "wiecie rozumiecie" mieli hołotę daleko w du***. Oni mieli dostęp do wszystkiego. Lublin zawsze był prowincją. Pod każdym względem, gospodarczym, kulturalnym, sportowym, zamożności mieszkańców, zaopatrzenia ludności i o czym tylko człowiek pomyśli i przypomni sobie Lublin był daleko, ale to strasznie daleko za innymi dużymi ośrodkami miejskimi Polski. Taaakie bogactwo pozostawiła nam komuna w spadku. Dobrze że Balcerowicz nie kazał tego dobrobytu zaorać, a wysokiej jakości produktów naszego przemysłu jak młockarnia "Lubelanka", czy samochód dostawczy marki "Żuk" wystrzelić w kosmos aby po wiekach spadły na Ziemię aby zaświadczyć o wysokiej myśli technicznej tubylców.

Jak czytam wynurzenia takiego deb***a to "nóż w kieszeni się otwiera". Pamiętam ten bród, smród i ubóstwo. Pary butów nie można było w tym zasranym mieście kupić. O kiełbasie palancie to można było pomarzyć. Do tych twoich zakładów chodziło się wypić, poobijać się i coś ukraść. Przez pół miesiąca nie było roboty, ale czy się stoi czy się leży to wypłata się należy, obowiązywało. Towarzysze "wiecie rozumiecie" mieli hołotę daleko w du***. Oni mieli dostęp do wszystkiego. Lublin zawsze był prowincją. Pod... rozwiń
Avatar
Gość / 18 marca 2010 o 18:06
0
pracodawca napisał:
Od miesiąca daję w anonsach ogłoszenia ,ze szukam pracowników.
Te życiorysy, ,sorry, teraz CV to tragedia.Szukam ludzi do firmy, gdzie trzeba być technikiem a nie humanistą . Nadprodukcja humanistów jest straszna,
ja nie mam zamiaru urządzać kaplicy przyzakładowej,czy miejsc na filozoficzne gadanie.Chcę zarabiac pieniadze i płacic stosowne podatki,
i takich szukam ludzi

szef


Ale w głowie to masz totalnie naje***e
Avatar
pracodawca / 18 marca 2010 o 17:45
0
Od miesiąca daję w anonsach ogłoszenia ,ze szukam pracowników.
Te życiorysy, ,sorry, teraz CV to tragedia.Szukam ludzi do firmy, gdzie trzeba być technikiem a nie humanistą . Nadprodukcja humanistów jest straszna,
ja nie mam zamiaru urządzać kaplicy przyzakładowej,czy miejsc na filozoficzne gadanie.Chcę zarabiac pieniadze i płacic stosowne podatki,
i takich szukam ludzi

szef
Avatar
jasiu / 18 marca 2010 o 17:42
0
Uwaga emeryt ,,GOŁOŻEPIEC"daj 2 zł mniej na tacę i wyjdziesz na zero.ZUS wyjdzie na swoje
Avatar
Sa / 18 marca 2010 o 16:12
0
Ceny też są związane z tym, że na wielu produktach jest napisane "wyprodukowano dla Biedronki". Z tego co jakiś czas temu czytałem, w tym dyskoncie nie zarabia się tak źle w porównaniu z marketami.

Wydaje mi się, że osiedlowe sklepy mają powody by mieć takie ceny jakie mają. Jaki cel miałby właściciel żeby do jego sklepu klient przychodził w ostateczności, albo tylko po pieczywo???
Avatar
Gołożopiec / 18 marca 2010 o 14:53
0
Sa napisał:
Do:~Gołożopiec~

Co do cen w osiedlowych, to dzieje się tak dlatego, że biorą oni mało towaru i nie dostają takich zniżek jak Biedronka i inne markety, które biorą na żarcia na tony. Każdy market mógłby mieć prawdopodobnie takie ceny jak w Stonce, ale właściciele mają to gdzieś. Ludzie i tak kupią, kasa płynie szerokim strumieniem do żabojadów...

Studia ekonomiczne kończyłem w Krakowie bo za moich młodych lat tego kierunku nie było w Lublinie. Ceny cenami ale jakie są koszty w Stonce ( ilość zatrudnionych, koszty energii elektrycznej, c.o , wyposażenie sklepu, itp) a w pakamerce pod schodami, jedna żarówka, regalik z paru desek i jedna osoba zatrudniona.

Studia ekonomiczne kończyłem w Krakowie bo za moich młodych lat tego kierunku nie było w Lublinie. Ceny cenami ale jakie są koszty w Stonce ( ilość zatrudnionych, koszty energii elektrycznej, c.o , wyposażenie sklepu, itp) a w pakamerce pod schodami, jedna żarówka, regalik z paru desek i jedna osoba zatrudniona. rozwiń
Avatar
KONIO / 18 marca 2010 o 14:50
0
Chesz pracować w Protektorze!!!!! to zapisz sie do związków albo żyj w konkubinacie to HASŁO SOLIDARNOŚCI!!!!!!!!!!!!!!!!! NAPEWNO CIE NIE ZWOLNIĄ
Zobacz wszystkie komentarze 52

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie 3 1

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które w czwartek mogą pojawić się w naszym województwie.

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony 0 3

Miasto ogłosiło przetarg na urządzenie nowego odcinka parku między ul. Jana Pawła II a Poznańską. Oznacza to, że od os. Górki będzie można się przespacerować, choć z jedną przeszkodą, aż do sklepów przy Orkana. W planach jest też przedłużenie parku Jana Pawła II w przeciwnym kierunku, do Nadbystrzyckiej.

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii 1 0

Siatkówka plażowa Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek zaliczyły nieudany turniej w Gstaad. Polki pożegnały się z imprezą już po fazie grupowej

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia] 9 10

– Zrobiłem to w dobrej wierze – przekonuje Stanisław Sokół, radny gminy Borki w powiecie radzyńskim, który został przyłapany na wywożeniu odpadów z cmentarza w Woli Osowińskiej. Śmieci wysypał pod lasem i przysypał ziemią. – Widziałem taką potrzebę, bo to zwyczajnie śmierdziało – tłumaczy.

Kamil Janicki, „Epoka milczenia”

Kamil Janicki, „Epoka milczenia” 0 0

Szokujący jest obraz międzywojennej Polski w „Epoce milczenia”. Gwałty, pedofilia, handel żywym towarem, wreszcie „zwyczajne” bicie – to sytuacje znane z kronik kryminalnych także i dzisiaj. Szokuje jednak to, że w opisywanych przez Kamila Janickiego przypadkach role często się zamieniają. To ofiara jest stawiana w roli winnego. A jeśli nawet nie, to znikąd nie znajduje pomocy. To przestępca jest przez aparat ścigania tłumaczony, że został sprowokowany, że ofiara sama tego chciała. I choć wiele się w tych kwestiach zmieniło, i w wielu kręgach nie ma już przyzwolenia na takie zachowania, to wciąż zdarzają się sytuacje całkiem podobne. Właśnie dlatego – tłumaczy autor – powstała ta książka.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych. 0 0

Z całą pewnością każdy z nas chciałby móc pochwalić się obezwładniającym, pięknym uśmiechem i zdrowymi zębami. Prawda jest jednak taka, że wciąż bardzo dużo osób ma problemy z uzębieniem, przez co niestety stosunkowo rzadko się uśmiechamy. Posiadanie kompletnego uzębienia jest ważne nie tylko pod względem estetycznym, ale również – a może przede wszystkim - z powodów zdrowotnych. Musimy wiedzieć, że nawet utrata jednego zęba wpływa negatywnie na nasz zgryz. Braki w uzębieniu sprawiają, że niemożliwe jest prawidłowe rozdrobnienie pokarmu, co może mieć niekorzystny wpływ na pracę naszego układu trawiennego. Każdy utracony ząb to również wolna przestrzeń pomiędzy zębami – zęby sąsiadujące od góry lub od dołu – nie napotykając na kontakt, mają tendencję do „wysuwania się”; zęby sąsiadujące w ramach szczęki czy żuchwy – mogą się przesuwać czy przemieszczać powodując przeróżne komplikacje, które często kończą się interwencją ortodonty.

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian?

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian? 2

Wydajna sprzedaż produktów i usług nie może istnieć bez efektywnej reklamy. Większość osób prowadzących firmy doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Niestety, inwestycja w reklamę często okazuje się zupełnie nietrafiona, a człowiek zastanawia się - dlaczego? Co się stało, że pomimo sporych kosztów, poniesionych na rozpropagowanie marki, klientów wcale nie przybyło? Problem tkwi najprawdopodobniej w formie reklamy.

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie 1 3

Podopieczni Łukasza Gieresza w pierwszym swoim sparingu w tym okresie przygotowawczym rozbili aż 7:1 beniaminka IV ligi Start Krasnystaw.

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia]
galeria

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia] 7 7

Groźny wypadek w miejscowości Krupe. Na prostym odcinku drogi zderzyły się czołowo dwa volkswageny.

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą
Po naszej publikacji

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą 46 7

Prokuratura zajmie się sprawą śmierci 26-latka z okolic Poniatowej. Kamil Gnaś mimo silnego bólu, gorączki i wymiotów nie został przyjęty do miejscowego szpitala. Zmarł po kilku dniach.

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup”

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup” 1 0

W Narolu został rozegrany IV Turniej Oldbojów 35+ „Parkowa Cup”. W zawodach triumfował zespół Traper Lubaczów, który pokonał w finale ekipę gospodarzy dopiero po rzutach karnych (3:2)

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun
28 lipca 2018, 15:00

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun 3 1

Co Gdzie Kiedy.Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na wernisaż wystawy Ewy Braun Odtwarzanie minionych światów... Otwarcie ekspozycji odbędzie się 28 lipca o godz. 15 i towarzyszyć będzie Festiwalowi Dwa Brzegi.

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy 85 17

Wojsko zapowiada powrót na dawny poligon na Majdanku. Będą tu ćwiczyć „terytorialsi”. Mieszkańcy bloków na pobliskim Felinie są zaniepokojeni. Obawiają się hałasu i sądzą, że może tutaj powstać strzelnica. Mundurowi uspokajają: nie będzie ani strzelnicy, ani czołgów.

Historyczny awans Bad Boys Zastawie

Historyczny awans Bad Boys Zastawie 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Bad Boys Zastawie po raz pierwszy w historii będą beniaminkiem w V lidze

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 22 4

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.