Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

16 maja 2010 r.
19:34
Edytuj ten wpis

Kolej tnie rozkład jazdy. Te pociągi mogą zniknąć

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 15 A A

Nie pojedziemy do Wrocławia i Przemyśla, a z Lublina do Chełma będzie mniej połączeń. Znamy listę pociągów Tanich Linii Kolejowych, które 1 czerwca mogą zniknąć z rozkładu jazdy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na liście podpisanej przez zarząd spółki PKP Intercity jest m.in. pociąg z Lublina do Wrocławia, który miał być uruchomiony na czas wakacji. Z Lublina wyjeżdżałby o 21.55, a do Wrocławia przyjeżdżał o 6.22. Pod znakiem zapytania jest również uruchomienie pociągu powrotnego (Wrocław 23.08 – Lublin 6.49).

W wykazie widnieje też pociąg TLK z Chełma (odjazd o godz. 6.54) przez Lublin do Bydgoszczy, który zaczynałby bieg dopiero w Lublinie. Podobnie skrócona byłaby trasa powrotnego pociągu z Bydgoszczy (odjazd o godz. 13.05) do Chełma (przyjazd o godz. 20.34), który miałby kończyć bieg w Lublinie.

Zagrożone jest też połączenie między Lublinem (odjazd o 9.40) a Chełmem i powrotne z Chełma (odjazd o godz. 16.48).

Lublin może stracić też pociąg do Przemyśla. W dokumencie jest mowa o skróceniu trasy składu, który o godz. 7.05 wyrusza ze Szczecina, dojeżdża do Lublina, skąd o godz. 17.50 odjeżdża do Przemyśla. Z propozycji PKP Intercity wynika, że pociąg docierałby tylko do Lublina.

Cięcia mogą dotknąć również trasę Terespol–Warszawa Wschodnia, co odczują m.in. mieszkańcy Białej Podlaskiej. Na liście zagrożonych pociągów jest skład TLK z Terespola (odjazd o 15.00), przez Białą Podlaską (odjazd o 15.37), Warszawę (na Centralnej o 17.50) i Łódź do Wrocławia Głównego (przyjazd 23.53). Pociąg byłby odwołany na odcinku Terespol–Warszawa Wschodnia.

Taki sam los może spotkać powrotny pociąg z Wrocławia (odjazd o 4.48) przez Łódź, Warszawę (odjazd z Centralnej o 11.30), Białą Podlaską (przyjazd na 13.38) do Terespola (kończy bieg o 14.15). Ten skład docierałby tylko do Warszawy Wschodniej.

– To nie jest lista ostateczna. To wykaz pociągów o najmniejszej rentowności – mówi Paweł Ney, rzecznik spółki PKP Intercity. – W trakcie rozmów, które prowadzimy z Ministerstwem Infrastruktury i zarządcą torów, czyli spółką PKP Polskie Linie kolejowe, wykaz został skrócony i liczy mniej niż
30 pozycji – dodaje Ney, nie precyzując, które pociągi pozostały w wykazie.

– Informacja zostanie przekazana co najmniej siedem dni przed wejściem w życie zmienionego rozkładu – zapowiada rzecznik.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
abb666 / 18 maja 2010 o 19:54
0
@~bambosh~ dokładniej od grudnia 2010. Czyli za pół roku.
Avatar
bambosh / 18 maja 2010 o 13:15
0
Moim zdaniem:za kilka(góra kilkanaście)lat Chełm będzie "drugim"Hrubieszowem,a Lublin"drugim"Zamościem jeśli chodzi o pociągi pasażerskie...
Avatar
Gość / 17 maja 2010 o 17:33
0
Podziękujcie ministrowi Grabarczykowi, wiceministrowi Engelhardowi, premierowi Tuskowi To oni sa odpowiedzialni za te pseudoreforme sprzed 2 lat, zabranie pośpiesznych z Przewozów Regionalnych do Intercity oraz za obecny bałagan. Teraz Intercity kasują pociągi pośpieszne zwane obecnie TLK a chce zostawić najdroższe intercity. Tak dalej pójdzie to zostaną nam aronobusy :]
Avatar
bambosh / 17 maja 2010 o 14:04
0
Ktoś tu na jednym z forów chyba dobrze napisał,że kiedyś była jedna kolej i jeden zarząd. A teraz narobiło się mnóstwo spółek i spółeczek-a każda z nich ma swoich prezesów,zastępców prezesów,nadprezesów i prezesów od prezesów oraz wielu innych pierdzistołków;jedna spółka jest od prawej szyny,druga od lewej,trzecia od podkładów,czwarta od rozjazdów,piąta od kamieni na torach,szósta od semafora,siódma od drutów,ósma od słupów,itp.,itd.-a każda ma swoich prezesów itp. i już"gubią się"w tym kto komu za co i ile ma płacić ...i przez to brakuje pieniędzy na kolei...-a jakość usług słaba lub coraz słabsza...
Ktoś tu na jednym z forów chyba dobrze napisał,że kiedyś była jedna kolej i jeden zarząd. A teraz narobiło się mnóstwo spółek i spółeczek-a każda z nich ma swoich prezesów,zastępców prezesów,nadprezesów i prezesów od prezesów oraz wielu innych pierdzistołków;jedna spółka jest od prawej szyny,druga od lewej,trzecia od podkładów,czwarta od rozjazdów,piąta od kamieni na torach,szósta od semafora,siódma od drutów,ósma od słupów,itp.,itd.-a każda ma swoich prezesów itp. i już"gubią się"w tym kto komu za co i ile ma płacić ...i przez to ... rozwiń
Avatar
KOLE444 / 17 maja 2010 o 13:59
0
Gość napisał:
CHCIELIŚCIE PeŁo TO TERAZ MACIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
BYŁO NIE GOSOWAĆ NA NIEUDACZNIKÓW!!!!!!!!!!

WOLĘ NIEUDACZNIKÓW Z PO NIŻ DEWOTÓW I KACYKÓW KLERU Z PiS!!
Avatar
Gość / 17 maja 2010 o 11:10
0
CHCIELIŚCIE PeŁo TO TERAZ MACIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
BYŁO NIE GOSOWAĆ NA NIEUDACZNIKÓW!!!!!!!!!!
Avatar
tow / 17 maja 2010 o 10:45
0
Gienek napisał:
Busiarze zacierają ręcę bo POrtyjni bonzowie z POństwowych sPOłeczek nie POtrafią nawet POrozmawiać.


twój wPIS jest jednostronny Niech się skończą dopłaty i upadnie ten cyrk o nazwie PKP! Może przejmie ją jakiś miłośnik małpek, kotów lub latających urzędników [*]. Ważne żeby w końcu kolej była dla nas- pasażerów, nie odwrotnie. Jeśli tak nie będzie, on też upadnie:) Ile zostało połączeń w LU z resztą świata? Śmiech na sali- Zamość za komuny miał więcej! Tną połączenia bo prezes spółki PKP Izolacje Od Kabli chce zarabiać lepiej niż spółki PKP Papier Na Bilety? Święte stoczniowe krowy jakoś już nie hałasują, tak samo święte górnicze krowy, może kolej na następne? Nie piszę żadnych herezji- nikt z nich nie kiwnął palcem jak likwidowano Cukrownię, Odlewnię czy którekolwiek z lubelskich wielkich firm- grzali 4litery na związkowych posadkach!


twój wPIS jest jednostronny Niech się skończą dopłaty i upadnie ten cyrk o nazwie PKP! Może przejmie ją jakiś miłośnik małpek, kotów lub latających urzędników [*]. Ważne żeby w końcu kolej była dla nas- pasażerów, nie odwrotnie. Jeśli tak nie będzie, on też upadnie:) Ile zostało połączeń w LU z resztą świata? Śmiech na sali- Zamość za komuny miał więcej! Tną połączenia bo prezes spółki PKP Izolacje Od Kabli chce zarabiać lepiej niż spółki PKP Papier Na Bilety? Święte stoczniowe krowy jakoś już nie hałasują... rozwiń
Avatar
wąskotorowy / 17 maja 2010 o 09:07
0
Zabrać koleji dotacje,niech sami zarabiają na siebie.Po co komu pociągi,których i tak nie ma.Obciążyć PKP kosztami za użytkowanie tereny pod infrastrukturę (tory,budynki,trakcje).
Niech się kolej rządzi swoimiprawami i nich PKP przestanie żebrać o pieniądze.DO ROBOTY!!!!Pozwalniać całą rzeszę zarządców,dyrektorów,naczelników i ZWIĄZKOWCÓW,sprywatyzować prawdziwie kolej i na pewno bedzie lepiej.A jeśli nie-to zginą śmiercią naturalną
Avatar
jon / 17 maja 2010 o 08:10
0
u nasz robio lotnisko !!!
Avatar
zec / 17 maja 2010 o 07:38
0
kolej zaorac, busy zaorac, lublin zaorac, powinnismy sie cofnac do ery kamienia łupanego
Avatar
abb666 / 18 maja 2010 o 19:54
0
@~bambosh~ dokładniej od grudnia 2010. Czyli za pół roku.
Avatar
bambosh / 18 maja 2010 o 13:15
0
Moim zdaniem:za kilka(góra kilkanaście)lat Chełm będzie "drugim"Hrubieszowem,a Lublin"drugim"Zamościem jeśli chodzi o pociągi pasażerskie...
Avatar
Gość / 17 maja 2010 o 17:33
0
Podziękujcie ministrowi Grabarczykowi, wiceministrowi Engelhardowi, premierowi Tuskowi To oni sa odpowiedzialni za te pseudoreforme sprzed 2 lat, zabranie pośpiesznych z Przewozów Regionalnych do Intercity oraz za obecny bałagan. Teraz Intercity kasują pociągi pośpieszne zwane obecnie TLK a chce zostawić najdroższe intercity. Tak dalej pójdzie to zostaną nam aronobusy :]
Avatar
bambosh / 17 maja 2010 o 14:04
0
Ktoś tu na jednym z forów chyba dobrze napisał,że kiedyś była jedna kolej i jeden zarząd. A teraz narobiło się mnóstwo spółek i spółeczek-a każda z nich ma swoich prezesów,zastępców prezesów,nadprezesów i prezesów od prezesów oraz wielu innych pierdzistołków;jedna spółka jest od prawej szyny,druga od lewej,trzecia od podkładów,czwarta od rozjazdów,piąta od kamieni na torach,szósta od semafora,siódma od drutów,ósma od słupów,itp.,itd.-a każda ma swoich prezesów itp. i już"gubią się"w tym kto komu za co i ile ma płacić ...i przez to brakuje pieniędzy na kolei...-a jakość usług słaba lub coraz słabsza...
Ktoś tu na jednym z forów chyba dobrze napisał,że kiedyś była jedna kolej i jeden zarząd. A teraz narobiło się mnóstwo spółek i spółeczek-a każda z nich ma swoich prezesów,zastępców prezesów,nadprezesów i prezesów od prezesów oraz wielu innych pierdzistołków;jedna spółka jest od prawej szyny,druga od lewej,trzecia od podkładów,czwarta od rozjazdów,piąta od kamieni na torach,szósta od semafora,siódma od drutów,ósma od słupów,itp.,itd.-a każda ma swoich prezesów itp. i już"gubią się"w tym kto komu za co i ile ma płacić ...i przez to ... rozwiń
Avatar
KOLE444 / 17 maja 2010 o 13:59
0
Gość napisał:
CHCIELIŚCIE PeŁo TO TERAZ MACIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
BYŁO NIE GOSOWAĆ NA NIEUDACZNIKÓW!!!!!!!!!!

WOLĘ NIEUDACZNIKÓW Z PO NIŻ DEWOTÓW I KACYKÓW KLERU Z PiS!!
Avatar
Gość / 17 maja 2010 o 11:10
0
CHCIELIŚCIE PeŁo TO TERAZ MACIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
BYŁO NIE GOSOWAĆ NA NIEUDACZNIKÓW!!!!!!!!!!
Avatar
tow / 17 maja 2010 o 10:45
0
Gienek napisał:
Busiarze zacierają ręcę bo POrtyjni bonzowie z POństwowych sPOłeczek nie POtrafią nawet POrozmawiać.


twój wPIS jest jednostronny Niech się skończą dopłaty i upadnie ten cyrk o nazwie PKP! Może przejmie ją jakiś miłośnik małpek, kotów lub latających urzędników [*]. Ważne żeby w końcu kolej była dla nas- pasażerów, nie odwrotnie. Jeśli tak nie będzie, on też upadnie:) Ile zostało połączeń w LU z resztą świata? Śmiech na sali- Zamość za komuny miał więcej! Tną połączenia bo prezes spółki PKP Izolacje Od Kabli chce zarabiać lepiej niż spółki PKP Papier Na Bilety? Święte stoczniowe krowy jakoś już nie hałasują, tak samo święte górnicze krowy, może kolej na następne? Nie piszę żadnych herezji- nikt z nich nie kiwnął palcem jak likwidowano Cukrownię, Odlewnię czy którekolwiek z lubelskich wielkich firm- grzali 4litery na związkowych posadkach!


twój wPIS jest jednostronny Niech się skończą dopłaty i upadnie ten cyrk o nazwie PKP! Może przejmie ją jakiś miłośnik małpek, kotów lub latających urzędników [*]. Ważne żeby w końcu kolej była dla nas- pasażerów, nie odwrotnie. Jeśli tak nie będzie, on też upadnie:) Ile zostało połączeń w LU z resztą świata? Śmiech na sali- Zamość za komuny miał więcej! Tną połączenia bo prezes spółki PKP Izolacje Od Kabli chce zarabiać lepiej niż spółki PKP Papier Na Bilety? Święte stoczniowe krowy jakoś już nie hałasują... rozwiń
Avatar
wąskotorowy / 17 maja 2010 o 09:07
0
Zabrać koleji dotacje,niech sami zarabiają na siebie.Po co komu pociągi,których i tak nie ma.Obciążyć PKP kosztami za użytkowanie tereny pod infrastrukturę (tory,budynki,trakcje).
Niech się kolej rządzi swoimiprawami i nich PKP przestanie żebrać o pieniądze.DO ROBOTY!!!!Pozwalniać całą rzeszę zarządców,dyrektorów,naczelników i ZWIĄZKOWCÓW,sprywatyzować prawdziwie kolej i na pewno bedzie lepiej.A jeśli nie-to zginą śmiercią naturalną
Avatar
jon / 17 maja 2010 o 08:10
0
u nasz robio lotnisko !!!
Avatar
zec / 17 maja 2010 o 07:38
0
kolej zaorac, busy zaorac, lublin zaorac, powinnismy sie cofnac do ery kamienia łupanego
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 0

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 0 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 6 2

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 6 0

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 7 4

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 2

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 35 23

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców