Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

18 lutego 2010 r.
20:21
Edytuj ten wpis

Koniec z tanimi lekami?

0 27 A A

Leki za grosze to naciąganie Narodowego Funduszu Zdrowia przez duże sieci – alarmują właściciele małych aptek i domagają się jednolitych cen. Minister zdrowia mówi "zgoda”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Protest przeciwko praktykom tzw. aptek sieciowych zainicjowała Lucyna Kałuża, farmaceutka z Godziszowa, wsi niedaleko Janowa Lubelskiego. Do podpisania listu do premiera i ministra zdrowia namówiła blisko 100 właścicieli małych aptek.

Protestujący przekonują rząd, że promocje w aptekach sieciowych, to oszustwo w majestacie prawa. Chodzi o leki, których zakup refunduje NFZ. Alarmują: Nieważne, ile apteka zapłaciła za dany specyfik. Fundusz i tak zwróci określoną urzędowo kwotę.

– Mechanizm jest prosty – tłumaczy Lucyna Kałuża. – Załóżmy, że NFZ zwraca za dany lek 212 zł. U hurtownika kosztuje on 200 zł. Sieciówki, kupując duże ilości mogą wynegocjować 50 proc. upustu, a i tak dostaną z funduszu 212 zł.

Mała apteka upustu nie dostanie. Żeby nie stracić, musi sprzedać specyfik za co najmniej 212 zł. Sieciówka może go oddać pacjentowi nawet za złotówkę. I tak dużo zarobi.

To oznacza, że z publicznych pieniędzy finansujemy zniżki w sieciowych aptekach. Większość pacjentów nie ma o tym pojęcia.

– Dla mnie liczy się cena – mówi Zofia Michalec z Lublina. – Kupuję tam, gdzie taniej.
Farmaceuci z małych aptek zdają sobie z tego sprawę, ale ich zdaniem za oszczędność w aptece pacjent i tak zapłaci, np. w szpitalu. – Tam ciągle wielu rzeczy brakuje, bo NFZ nie ma pieniędzy – dodaje Kałuża.

Farmaceuci chcą, by Ministerstwo Zdrowia zapewniło niższe ceny dla wszystkich aptek. Miałby w tym pomóc specjalny zespół, zajmujący się negocjowaniem cen z producentami.

– To bezsensowny pomysł – mówi anonimowo przedstawicielka jednej z lubelskich sieci aptek. – To jest taki sam rynek, jak każdy inny. Ograniczenia zlikwidują konkurencję. Drobni aptekarze nie potrafią konkurować z innymi, więc podpisują jakieś dziwne listy. My nie prowadzimy nielegalnej polityki.
Rzeczywiście, cały proces odbywa się zgodnie z przepisami. Te jednak mają się zmienić. Ministerstwo Zdrowia pracuje nad projektem tzw. ustawy refundacyjnej.

– Będą stałe, jednolite ceny leków i stałe marże – mówi Piotr Olechno, rzecznik MZ. – Nie chodzi o likwidowanie konkurencji, ale o to, by nie wykorzystywać NFZ. Musimy dbać o interes państwa i pacjentów.

W marcu projekt nowej ustawy powinien trafić do konsultacji.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rentka / 7 stycznia 2011 o 18:44
0
Dla mnie liczy się jedno - tanie leki. Skoro rodzina 6 osób musi wydawać parę set zł m-c na leki to numerem jeden jest znalezienie apteki, która sprzeda je najtaniej i tyle. Nie obchodzi nikogo dlaczego tak tanio oferują ten lek, czy mają dofinansowania, czy lepsze układy w hurtowni, tak długo jak ja płacę mniej przy kasie. Robię zakupy w łódzkiej aptece za grosze gdzie dbają o klienta na tyle, że farmaceutki zawsze przedstawią możliwość kupna zamiennika. Jak się podliczy różnice czasem, to można miesięcnie zaoszczędzić nawet 200-300zł przy droższych zakupach i to się liczy!
Dla mnie liczy się jedno - tanie leki. Skoro rodzina 6 osób musi wydawać parę set zł m-c na leki to numerem jeden jest znalezienie apteki, która sprzeda je najtaniej i tyle. Nie obchodzi nikogo dlaczego tak tanio oferują ten lek, czy mają dofinansowania, czy lepsze układy w hurtowni, tak długo jak ja płacę mniej przy kasie. Robię zakupy w łódzkiej aptece za grosze gdzie dbają o klienta na tyle, że farmaceutki zawsze przedstawią możliwość kupna zamiennika. Jak się podliczy różnice czasem, to można miesięcnie zaoszczędzić nawet 200-300zł przy ... rozwiń
Avatar
Gość / 20 lutego 2010 o 22:39
0
Czy te janowskie władze są PIS-owskie?


[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images35.fotosik.pl/117/799c3bb0aff52cc9med.jpg[/img][/url]


[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images47.fotosik.pl/263/72f7a6b6723cc195.jpg[/img][/url]
Avatar
vixnk / 19 lutego 2010 o 14:34
0
Koniec z lekami za 1 grosz."Będą stałe,jednolite ceny leków i stałe marże" we wszystkich polskich aptekach .A apteki siecowe WON.
Avatar
qwer / 19 lutego 2010 o 14:31
0
czyli pani Kałuża też ma jakąś sieć aptek a nie jedną w tej wsi co ją napisałem przez małe g
Strasznie mi głupio z powodu błędów i obiecuję że więcej się to nie powtórzy
Avatar
Gość / 19 lutego 2010 o 13:47
0
swój napisał:
Już BYŁY apteki wydające leki za 1gr min.Euroapteki i co prały pieniądze i rozdawały co nie ich szkoda słów na ludzką bezmyślność, a potem płacz bo po co zastanowic sie o co tu chodzi?aptekarze nie dajcie się !!!!!

Na barykady białe brygady!!!!
I pastylkami w durnych prostaczków:)
Avatar
~ona~ / 19 lutego 2010 o 13:42
0
qwer napisał:
a ty tępa godziszowianko masz jedyną aptekę we wsi i jeszcze Ci mało...!!! nie na chapałaś się to kup sobie pole i bierz dotacje z unii jak wszystkie godziszowski!!! wszyscy tam byli przeciwko unii europejskiej, ale jak przyszło co do dopłat to mało się nie pozabijają żeby dostać więcej niż sąsiad...
Tak pazernych ludzi jak w godziszowie to chyba nie ma w całej polsce!!!
Kiedyś się zadławicie tym wszystkim!!!!

Mój drogi w tym malutkim tekście zrobiłeś 7 błędów ortograficznych,więc zanim napiszesz coś jeszcze lub jeszcze obrazisz kogoś mądrego proszę weż
do ręki słownik ortograficzny.To zdecydowanie właściwsza lektura dla Ciebie!!!

Mój drogi w tym malutkim tekście zrobiłeś 7 błędów ortograficznych,więc zanim napiszesz coś jeszcze lub jeszcze obrazisz kogoś mądrego proszę weż
do ręki słownik ortograficzny.To zdecydowanie właściwsza lektura dla Ciebie!!! rozwiń
Avatar
swój / 19 lutego 2010 o 13:34
0
Już BYŁY apteki wydające leki za 1gr min.Euroapteki i co prały pieniądze i rozdawały co nie ich szkoda słów na ludzką bezmyślność, a potem płacz bo po co zastanowic sie o co tu chodzi?aptekarze nie dajcie się !!!!!
Avatar
??? / 19 lutego 2010 o 13:34
0
vixnk napisał:
do qwer : Jesteś prościuchem i widac że wogóle nie wiesz o co chodzi w tym temacie ,więc lepiej zamknij ten swój parszywy dziób i nie pisz głupot.A może jesteś jakims zasranym biznesmenem który otworzył kilka aptek ,sprzedaje te leki za grosz naciągając NFZ i teraz boi sie że interesik z apteką to jednak nie to .Wróc do pieczenia bułek lub otwórz mięsny ,na tym teraz lepiej wyjdziesz.

Pani aptekarka????? Nie wierzę!!!!!!
Język jak z taniej jatki....

Pani aptekarka????? Nie wierzę!!!!!!
Język jak z taniej jatki.... rozwiń
Avatar
Gość / 19 lutego 2010 o 12:44
0
ale Pani która ma apteke w godziszowie ma takze apteke w janowie lubelskim pod zielonym szyldem jakiejs sieci lub grupy ... TVN przed wczoraj poazał reportaz a wystepował tam Pan farmaceuta ktory takze ma kilka aptek ...
Avatar
Gość / 19 lutego 2010 o 12:39
0
Po pierwsze apteka która ma najtańsze leki w Lublinie, NIE JEST SIECIÓWKĄ (i można:)), po drugie, wyliczenia stosowane i przytaczane mają wtedy uzasadnienie, jezeli lek refundowany jest w 100% , natomiast są leki z refundacja mniejszą i pancjent dopłaca róznice + ryczałt,
Nie tylko sieciówki stosują politykę niższych cen, ale również apteki mniejsze, które wiedzą jak taniej kupić i przede wszystkim, jak tanio sprzedać,
np oddając swój rabat pancjentowi, a nie jak ta banda gównozjazdów zostawiając sobie i narzekając, że nikt nie przychodzi a apteki są omijane szerokim łukiem. Im nie chce się zaangażować, myslą, że tak jak kiedyś będa siedzieć pierdzieć w stołek a pieniądze same sie zrobią.
Bo tutaj chodzi o pieniądze, nie pancjenta, nie dobro wspólne (kasa z nfz) tylko o to, że IM SIĘ NIE OPŁACA:)
Po pierwsze apteka która ma najtańsze leki w Lublinie, NIE JEST SIECIÓWKĄ (i można:)), po drugie, wyliczenia stosowane i przytaczane mają wtedy uzasadnienie, jezeli lek refundowany jest w 100% , natomiast są leki z refundacja mniejszą i pancjent dopłaca róznice + ryczałt,
Nie tylko sieciówki stosują politykę niższych cen, ale również apteki mniejsze, które wiedzą jak taniej kupić i przede wszystkim, jak tanio sprzedać,
np oddając swój rabat pancjentowi, a nie jak ta banda gównozjazdów zostawiając sobie i narzekając, że nikt nie p... rozwiń
Avatar
Rentka / 7 stycznia 2011 o 18:44
0
Dla mnie liczy się jedno - tanie leki. Skoro rodzina 6 osób musi wydawać parę set zł m-c na leki to numerem jeden jest znalezienie apteki, która sprzeda je najtaniej i tyle. Nie obchodzi nikogo dlaczego tak tanio oferują ten lek, czy mają dofinansowania, czy lepsze układy w hurtowni, tak długo jak ja płacę mniej przy kasie. Robię zakupy w łódzkiej aptece za grosze gdzie dbają o klienta na tyle, że farmaceutki zawsze przedstawią możliwość kupna zamiennika. Jak się podliczy różnice czasem, to można miesięcnie zaoszczędzić nawet 200-300zł przy droższych zakupach i to się liczy!
Dla mnie liczy się jedno - tanie leki. Skoro rodzina 6 osób musi wydawać parę set zł m-c na leki to numerem jeden jest znalezienie apteki, która sprzeda je najtaniej i tyle. Nie obchodzi nikogo dlaczego tak tanio oferują ten lek, czy mają dofinansowania, czy lepsze układy w hurtowni, tak długo jak ja płacę mniej przy kasie. Robię zakupy w łódzkiej aptece za grosze gdzie dbają o klienta na tyle, że farmaceutki zawsze przedstawią możliwość kupna zamiennika. Jak się podliczy różnice czasem, to można miesięcnie zaoszczędzić nawet 200-300zł przy ... rozwiń
Avatar
Gość / 20 lutego 2010 o 22:39
0
Czy te janowskie władze są PIS-owskie?


[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images35.fotosik.pl/117/799c3bb0aff52cc9med.jpg[/img][/url]


[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images47.fotosik.pl/263/72f7a6b6723cc195.jpg[/img][/url]
Avatar
vixnk / 19 lutego 2010 o 14:34
0
Koniec z lekami za 1 grosz."Będą stałe,jednolite ceny leków i stałe marże" we wszystkich polskich aptekach .A apteki siecowe WON.
Avatar
qwer / 19 lutego 2010 o 14:31
0
czyli pani Kałuża też ma jakąś sieć aptek a nie jedną w tej wsi co ją napisałem przez małe g
Strasznie mi głupio z powodu błędów i obiecuję że więcej się to nie powtórzy
Avatar
Gość / 19 lutego 2010 o 13:47
0
swój napisał:
Już BYŁY apteki wydające leki za 1gr min.Euroapteki i co prały pieniądze i rozdawały co nie ich szkoda słów na ludzką bezmyślność, a potem płacz bo po co zastanowic sie o co tu chodzi?aptekarze nie dajcie się !!!!!

Na barykady białe brygady!!!!
I pastylkami w durnych prostaczków:)
Avatar
~ona~ / 19 lutego 2010 o 13:42
0
qwer napisał:
a ty tępa godziszowianko masz jedyną aptekę we wsi i jeszcze Ci mało...!!! nie na chapałaś się to kup sobie pole i bierz dotacje z unii jak wszystkie godziszowski!!! wszyscy tam byli przeciwko unii europejskiej, ale jak przyszło co do dopłat to mało się nie pozabijają żeby dostać więcej niż sąsiad...
Tak pazernych ludzi jak w godziszowie to chyba nie ma w całej polsce!!!
Kiedyś się zadławicie tym wszystkim!!!!

Mój drogi w tym malutkim tekście zrobiłeś 7 błędów ortograficznych,więc zanim napiszesz coś jeszcze lub jeszcze obrazisz kogoś mądrego proszę weż
do ręki słownik ortograficzny.To zdecydowanie właściwsza lektura dla Ciebie!!!

Mój drogi w tym malutkim tekście zrobiłeś 7 błędów ortograficznych,więc zanim napiszesz coś jeszcze lub jeszcze obrazisz kogoś mądrego proszę weż
do ręki słownik ortograficzny.To zdecydowanie właściwsza lektura dla Ciebie!!! rozwiń
Avatar
swój / 19 lutego 2010 o 13:34
0
Już BYŁY apteki wydające leki za 1gr min.Euroapteki i co prały pieniądze i rozdawały co nie ich szkoda słów na ludzką bezmyślność, a potem płacz bo po co zastanowic sie o co tu chodzi?aptekarze nie dajcie się !!!!!
Avatar
??? / 19 lutego 2010 o 13:34
0
vixnk napisał:
do qwer : Jesteś prościuchem i widac że wogóle nie wiesz o co chodzi w tym temacie ,więc lepiej zamknij ten swój parszywy dziób i nie pisz głupot.A może jesteś jakims zasranym biznesmenem który otworzył kilka aptek ,sprzedaje te leki za grosz naciągając NFZ i teraz boi sie że interesik z apteką to jednak nie to .Wróc do pieczenia bułek lub otwórz mięsny ,na tym teraz lepiej wyjdziesz.

Pani aptekarka????? Nie wierzę!!!!!!
Język jak z taniej jatki....

Pani aptekarka????? Nie wierzę!!!!!!
Język jak z taniej jatki.... rozwiń
Avatar
Gość / 19 lutego 2010 o 12:44
0
ale Pani która ma apteke w godziszowie ma takze apteke w janowie lubelskim pod zielonym szyldem jakiejs sieci lub grupy ... TVN przed wczoraj poazał reportaz a wystepował tam Pan farmaceuta ktory takze ma kilka aptek ...
Avatar
Gość / 19 lutego 2010 o 12:39
0
Po pierwsze apteka która ma najtańsze leki w Lublinie, NIE JEST SIECIÓWKĄ (i można:)), po drugie, wyliczenia stosowane i przytaczane mają wtedy uzasadnienie, jezeli lek refundowany jest w 100% , natomiast są leki z refundacja mniejszą i pancjent dopłaca róznice + ryczałt,
Nie tylko sieciówki stosują politykę niższych cen, ale również apteki mniejsze, które wiedzą jak taniej kupić i przede wszystkim, jak tanio sprzedać,
np oddając swój rabat pancjentowi, a nie jak ta banda gównozjazdów zostawiając sobie i narzekając, że nikt nie przychodzi a apteki są omijane szerokim łukiem. Im nie chce się zaangażować, myslą, że tak jak kiedyś będa siedzieć pierdzieć w stołek a pieniądze same sie zrobią.
Bo tutaj chodzi o pieniądze, nie pancjenta, nie dobro wspólne (kasa z nfz) tylko o to, że IM SIĘ NIE OPŁACA:)
Po pierwsze apteka która ma najtańsze leki w Lublinie, NIE JEST SIECIÓWKĄ (i można:)), po drugie, wyliczenia stosowane i przytaczane mają wtedy uzasadnienie, jezeli lek refundowany jest w 100% , natomiast są leki z refundacja mniejszą i pancjent dopłaca róznice + ryczałt,
Nie tylko sieciówki stosują politykę niższych cen, ale również apteki mniejsze, które wiedzą jak taniej kupić i przede wszystkim, jak tanio sprzedać,
np oddając swój rabat pancjentowi, a nie jak ta banda gównozjazdów zostawiając sobie i narzekając, że nikt nie p... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 2 5

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 12 1

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 1 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 0 1

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 105 40

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 19 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 45 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 8

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 6 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!