Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

25 stycznia 2010 r.
21:07
Edytuj ten wpis

Lista szkół na Lubelszczyźnie, w których odwołano lekcje z powodu mrozów

0 12 A A

Z powodu siarczystych mrozów nie będzie dziś lekcji w ponad 30 szkołach naszego regionu. – Dobro dzieci jest najważniejsze – podkreśla Joanna Gąsior, dyrektor podstawówki w Zezulinie k. Łęcznej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W poniedziałek w tej szkole nie przyszło na lekcje 60 proc. uczniów. – Są kłopoty z dowozem dzieci. A i rodzice nie chcą wysyłać swoich pociech w taką pogodę – tłumaczy dyrektor Gąsior.

Podobnie było w sąsiednim Drelowie. Dlatego władze gminy Ludwin (którym podlegają obie podstawówki) zdecydowały się dziś odwołać zajęcia w większości szkół. – Mieliśmy sygnały w tej sprawie od nauczycieli i rodziców – mówi Sławomir Czubacki, zastępca wójta.

– Słuszna decyzja – uważa Urszula Foltyn z Ludwina. – W klasie mojego starszego syna było wczoraj sześcioro z dwunastu dzieci. A w zerówce młodszego: czworo z czternastu. Rodzice wolą zostawić dzieci w domu niż wysyłać na taki mróz.

W domach zostaną także dziś uczniowie szkół w gminie Ulhówek (pow. tomaszowski). Mróz unieruchomił gimbusy. Podobnie było też w gminie Radecznica (pow. zamojski).

– Ale wiele miejscowych dzieci nie przyszło na lekcje, bo w tak duże mrozy rodzice woleli pozostawić je w domu – usłyszeliśmy w Urzędzie Gminy Radecznica. Tu też dziś nie będzie lekcji.

– Uczniowie wrócą w czwartek – tłumaczy Jacek Zgierski, dyrektor gimnazjum w Ludwinie.

– Prognozy pogody wskazują, ze od czwartku mrozy będą lżejsze – dodaje Łukasz Kłebek, wójt Ulhówka.

Dzieci cieszą się z dodatkowej laby. Ale wszystkie odwołane zajęcia będą musiały odrobić – w lutym albo w marcu.

Z kolei w lubelskim Kuratorium Oświaty rozdzwoniły się telefony rodziców. Pytali czy z powodu mroźnego paraliżu nie da się przesunąć ferii: z połowy lutego na teraz.

– Rozważaliśmy to – przyznaje kurator Krzysztof Babisz. – Ale nie będziemy zmieniać terminu. Wielu osobom mogłoby to znacznie skomplikować feryjne plany, które poczynili dużo wcześniej.

Tu nie będzie we wtorek lekcji:

Gim. i ZS Nr 1 w Ludwinie,
SP w Dratowie,
SP w Piasecznie,
SP w Zezulinie,
Gim. w Żyrzynie,
Gim. w Dębowej Kłodzie,
ZS w Markuszowie,
ZS w Krasnymstawie,
ZS w Borkach,
SP i Gim. w Rejowcu,
ZS Publicznych w Rejowcu,
SP w Leonowie,
SP w Niedrzwicy Dużej,
SP i Gim. w Ulhówku,
SP i Gim. w Gorajcu, SP w Rubinku,
SP w Targoszynie,
Gim. i SP w Ulhówku,
SP w Targoszynie,
SP Rubinku,
Gim. i SP w Gorajcu,
Gim. i SP Radecznicy,
SP Zaburzu,
SP Czarnymstoku,
ZS w gminie Zalesie,
SP w Tyszowcach
SP w Kazimierówce
SP w Peresie
Gim. w Tyszowcach
SP w Kijowcu
SP w Dobryniu Dużym
SP w Wólce Dobryńskiej
SP w Zalesiu
ZS w Blinowie
Gim. w ZS w Szastarce
SP i Gimnazjum w Polichnie
ZS w Siedliskach II
SP w Żółkiewce (zajęcia zawieszone tylko 27.01.10 ).



ZIMA DAJE W KOŚĆ

* Lublin. W PGE Elektrociepłowni Wrotków z powodu mrozów doszło do awarii. Trzeba było wyłączyć cały blok gazowo-parowy i uruchomić kotły wodne.

* Lublin. Silny mróz i awaria ogrzewania sprawiły, że zamknięto supermarket Biedronka przy ul. Zamojskiej. Klienci musieli odejść z kwitkiem.

* Lublin. Na Bronowicach pękła trakcja trolejbusowa, przez godzinę nie kursowały trzy linie.

* Chełm. W wielu domach jednorodzinnych na obrzeżach miasta nie było wczoraj wody. – To wina zamrożonych przyłączy – mówi Tomasz Wójcik, kierownik Zakładu Wodociagów i Kanalizacji.

* Zamość. Rury doprowadzające wodę do mieszkań nie wytrzymały mrozów. Wodociągowcy od samego rana usuwali wczoraj awarie m.in. na Lwowskiej, Młyńskiej i na Spadku.

* Mościce Dolne (gm. Sławatycze). Wylewający Bug zagrażał ponad 10 gospodarstwom. Strażacy i żołnierze musieli wczoraj ewakuować mieszkańców i zwierzęta.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 stycznia 2010 o 11:22
0
a nie lepiej skrócić lekcje?
nie byłoby odrabiania w soboty a większość zadań dzieci robiłyby w domu zamiast marznąć
Avatar
~czarna~ / 28 stycznia 2010 o 09:57
0
heh nie żadnym Drelowie tylko DRATOWIE ...drodzy dziennikarze no trosze postarajcie się
Avatar
mops / 26 stycznia 2010 o 13:09
0
Hehe, niektóre "nowe przynależności administracyjne" poprawili, ale Drelów nadal leży w gminie Ludwin! Nie wiadomo też co to jest SP w Peresie - chyba w Perespie (gm. Tyszowce)?
Jeden artykuł, a tyle wpadek......
Avatar
Adamqs / 26 stycznia 2010 o 12:19
0
w jakim Drelowie?? na pewno w gminie Ludwin??
Avatar
mama / 26 stycznia 2010 o 11:00
0
Co za bzdury wypisuje Dziennik Wschodni, lekcje w gimnazjum w Żyrzynie normalnie się odbywają..
Avatar
Olek / 26 stycznia 2010 o 10:29
0
Szkoła podstawowa chyba w Tarnoszynie nie Targoszynie...
Avatar
tempa_logika / 26 stycznia 2010 o 10:28
0
"nie da się przesunąć ferii: z połowy lutego na teraz?
Wielu osobom mogłoby to znacznie skomplikować feryjne plany, które poczynili dużo wcześniej."

I tak oto [color="#FF0000"]bezpieczeństwo dzieci i młodzieży[/color] jest mniej ważne niż [color="#FF0000"]"plany feryjne"[/color] innych. Znamienne i ciekawe??? Co gość powie jak dzieciaki rozchorują się lub nie wrócą na noc do domów, bo nie mogły dojechać?

Oni po prostu liczą, że odpowiedzialni rodzice nie wyślą dzieci do szkoły...bo jest za zimno i niczego nie trzeba będzie odrabiać. To może też pomieszać plany weekendowe ....niektórym
"nie da się przesunąć ferii: z połowy lutego na teraz?
Wielu osobom mogłoby to znacznie skomplikować feryjne plany, które poczynili dużo wcześniej."

I tak oto [color="#FF0000"]bezpieczeństwo dzieci i młodzieży[/color] jest mniej ważne niż [color="#FF0000"]"plany feryjne"[/color] innych. Znamienne i ciekawe??? Co gość powie jak dzieciaki rozchorują się lub nie wrócą na noc do domów, bo nie mogły dojechać?

Oni po prostu liczą, że odpowiedzialni rodzice nie wyślą dzieci do szkoły...bo jest z... rozwiń
Avatar
Łuczkin / 26 stycznia 2010 o 10:25
0
Panie redaktorze. Mam dla Pana temat. Od kiedy Ulhówek znajduje się w powiecie hrubieszowskim, a Radecznica biłgorajskim??? Myślę, że warto by było na ten temat napisać jakiś reportaż bo cholera na temat zmian granic administracyjnych na lubelszczyźnie nic nie słyszałem, a w internecie nic na ten temat nie mogę znaleźć.
Avatar
adzka79 / 26 stycznia 2010 o 10:11
0
przepraszam ul. leonów w gminie niemce
Avatar
adzka79 / 26 stycznia 2010 o 10:10
0
a jest jakaś szkoła w leonowie? wydaje mi się że nie ma szkoły podstawowej w leonowie to jest zresztą ul lenów w gminie niemce....
Avatar
Gość / 29 stycznia 2010 o 11:22
0
a nie lepiej skrócić lekcje?
nie byłoby odrabiania w soboty a większość zadań dzieci robiłyby w domu zamiast marznąć
Avatar
~czarna~ / 28 stycznia 2010 o 09:57
0
heh nie żadnym Drelowie tylko DRATOWIE ...drodzy dziennikarze no trosze postarajcie się
Avatar
mops / 26 stycznia 2010 o 13:09
0
Hehe, niektóre "nowe przynależności administracyjne" poprawili, ale Drelów nadal leży w gminie Ludwin! Nie wiadomo też co to jest SP w Peresie - chyba w Perespie (gm. Tyszowce)?
Jeden artykuł, a tyle wpadek......
Avatar
Adamqs / 26 stycznia 2010 o 12:19
0
w jakim Drelowie?? na pewno w gminie Ludwin??
Avatar
mama / 26 stycznia 2010 o 11:00
0
Co za bzdury wypisuje Dziennik Wschodni, lekcje w gimnazjum w Żyrzynie normalnie się odbywają..
Avatar
Olek / 26 stycznia 2010 o 10:29
0
Szkoła podstawowa chyba w Tarnoszynie nie Targoszynie...
Avatar
tempa_logika / 26 stycznia 2010 o 10:28
0
"nie da się przesunąć ferii: z połowy lutego na teraz?
Wielu osobom mogłoby to znacznie skomplikować feryjne plany, które poczynili dużo wcześniej."

I tak oto [color="#FF0000"]bezpieczeństwo dzieci i młodzieży[/color] jest mniej ważne niż [color="#FF0000"]"plany feryjne"[/color] innych. Znamienne i ciekawe??? Co gość powie jak dzieciaki rozchorują się lub nie wrócą na noc do domów, bo nie mogły dojechać?

Oni po prostu liczą, że odpowiedzialni rodzice nie wyślą dzieci do szkoły...bo jest za zimno i niczego nie trzeba będzie odrabiać. To może też pomieszać plany weekendowe ....niektórym
"nie da się przesunąć ferii: z połowy lutego na teraz?
Wielu osobom mogłoby to znacznie skomplikować feryjne plany, które poczynili dużo wcześniej."

I tak oto [color="#FF0000"]bezpieczeństwo dzieci i młodzieży[/color] jest mniej ważne niż [color="#FF0000"]"plany feryjne"[/color] innych. Znamienne i ciekawe??? Co gość powie jak dzieciaki rozchorują się lub nie wrócą na noc do domów, bo nie mogły dojechać?

Oni po prostu liczą, że odpowiedzialni rodzice nie wyślą dzieci do szkoły...bo jest z... rozwiń
Avatar
Łuczkin / 26 stycznia 2010 o 10:25
0
Panie redaktorze. Mam dla Pana temat. Od kiedy Ulhówek znajduje się w powiecie hrubieszowskim, a Radecznica biłgorajskim??? Myślę, że warto by było na ten temat napisać jakiś reportaż bo cholera na temat zmian granic administracyjnych na lubelszczyźnie nic nie słyszałem, a w internecie nic na ten temat nie mogę znaleźć.
Avatar
adzka79 / 26 stycznia 2010 o 10:11
0
przepraszam ul. leonów w gminie niemce
Avatar
adzka79 / 26 stycznia 2010 o 10:10
0
a jest jakaś szkoła w leonowie? wydaje mi się że nie ma szkoły podstawowej w leonowie to jest zresztą ul lenów w gminie niemce....
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 30 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!