Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

10 grudnia 2007 r.
18:26
Edytuj ten wpis

Miał dość walki z radnymi

0 12 A A

Bogdan Czuryszkiewicz nie jest już burmistrzem Bełżyc. Zrezygnował z funkcji, bo Rada Miasta blokowała jego decyzje.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- To on nie chciał z nami współpracować - odpowiadają radni.

- Nie było współpracy między burmistrzem i radą, a bez tego nie ma mowy o rządach - rozkłada ręce Bogdan Czuryszkiewicz, były już burmistrz Bełżyc. - Jeśli chciałem wprowadzić zmiany w budżecie, bo przyszły nowe pieniądze z ministerstwa do podziału i trzeba je było rozdysponować, byłem blokowany. Tego się nie spotyka w Polsce, żeby radni uniemożliwiali burmistrzowi przesunięcie pieniędzy z jednego miejsca do innego. A potem będą mówić, że to moja wina, bo to ja nie zrealizowałem budżetu. Musiałem zrezygnować, bo inaczej trwałaby walka na noże.

Czuryszkiewicz zrezygnował 6 grudnia.

Była to odpowiedź na apel części radnych, którzy 12 listopada zażądali, by odszedł. - Wskazali na rzeczy których nie zrobił, a prawda jest taka, że nie zrobił tego przez ich blokadę. Burmistrz nie miał możliwości sprawowania władzy, bo uniemożliwiała mu to grupa 10 radnych. Przez ten stres zaczęło mu zdrowie szwankować - uważa Danuta Kamińska, radna z Komitetu Twoja Ojczyzna, która popiera burmistrza.

Przewodniczący Rady Miasta uważa, że oddanie władzy przez burmistrza to jedyne rozsądne wyjście z tej sytuacji. - Może dzięki temu gmina w końcu zacznie się rozwijać. Stoimy w miejscu. Burmistrz był w tym roku 6 miesięcy na zwolnieniu, nie panował nad sytuacją. Wystarczy przejechać się przez Bełżyce i przez sąsiednie gminy, żeby zobaczyć nieudolność władzy - argumentuje przewodniczący Zbigniew Król. I dodaje, że radni wielokrotnie składali Czuryszkiewiczowi propozycje współpracy.

Automatycznie funkcję straci też zastępca burmistrza, ale obowiązuje go 3-miesięczny okres wypowiedzenia. To on będzie pełnił funkcję burmistrza do czasu powołania komisarza. A ten będzie rządził do czasu nowych wyborów.

- Na wniosek radnych zwołałem na środę nadzwyczajną sesję. Tam podejmiemy decyzję o wygaśnięciu mandatu burmistrza. To tylko formalność, dyskusji nie będzie - ucina Król.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ktoś / 21 grudnia 2007 o 23:30
0
cdn napisał:
Cytat godny autora
Avatar
cdn / 12 grudnia 2007 o 15:17
0
Cytat godny autora
Avatar
mydlorz / 12 grudnia 2007 o 12:48
0
Panowie, wreszcie koniec z mydleniem ludziom oczu. Jak napisał Marek Berger " Dość już mydlenia ludziom oczu"
Avatar
Kevin / 11 grudnia 2007 o 23:06
0
Zaraz po wyborach rok temu ze środowiska radnego Wójtowicza wyciekły informacje, że zadaniem lewicowej rady będzie destrukcja poczynań burmistrza aby w końcu wykazać mu nieudolność w zarządzaniu gminą i doprowadzenie go do dymisji poprzez ustąpienie bądź referendum. W sukurs lewakom pośpieszył radny Pluta w odwecie za odmowę umorzenia podatków z działalności jego piekarni.
Największe jednak zasługi w zniszczeniu człowieka uczciwego i prawego jakim jest Czuryszkiewicz ma sfrustrowany i z przerostem ambicji niedoszły burmistrz Janusz Rodak. Człowiek bezwzględny wprowadzający wszędzie destrukcję i działający koniunkturalnie. Jego radni dołączyli do ekipy byłego, ze znakomitą reputacją wójta Chodla.
Te zmasowane działania pod fasadowym przywództwem prostego i gburowatego przewodniczącego Rady Miejskiej zaowocowały.
Gratulacje. Gminie i jej mieszkańcom życzę zdrowia i... rozumu przy kolejnych wyborach.
Zaraz po wyborach rok temu ze środowiska radnego Wójtowicza wyciekły informacje, że zadaniem lewicowej rady będzie destrukcja poczynań burmistrza aby w końcu wykazać mu nieudolność w zarządzaniu gminą i doprowadzenie go do dymisji poprzez ustąpienie bądź referendum. W sukurs lewakom pośpieszył radny Pluta w odwecie za odmowę umorzenia podatków z działalności jego piekarni.
Największe jednak zasługi w zniszczeniu człowieka uczciwego i prawego jakim jest Czuryszkiewicz ma sfrustrowany i z przerostem ambicji niedoszły burmistrz Janusz R... rozwiń
Avatar
pytlowany / 11 grudnia 2007 o 22:45
0
Jeżeli ma odchodzić Burmistrz to czego nie z całą "Radą" miasta??????? wszak i tak jak On nie zrobili NIC, oprócz BRANIA KASY!!!!!!!!
Czy mieszkańcy i rolnicy gminy Bełżyce.........nie widzą tego??????czy są świadomi, że KASA z Unii "odpływa".......czy musza rządzić " Józiki"?????
Avatar
Viola / 11 grudnia 2007 o 20:34
0
Średnio interesuje mnie prywatna wojenka obu Panów(Czuryszkiewicz-Wójtowicz).Obaj niewiele zrobili dla miasta i jego mieszkańców.Raczej dbali wyłącznie o własne interesy lub interesy wąskiej grupy. Dlatego z bez żalu pożegnam jednego i z ogromą nadzieja czekam aż znajdzie sie ktoś kto zajmie się drugim, tym bardziej że jest to człowiek wysoce konfliktowy o marnej reputacji ale potrafiący jednak poprzez mącenie zyskać sobie grono ludzi wierzących w to, że działa dla ich dobra. Kilka lat temu miałam możliwość poznać jego metody działan w Spółdzielni Mieszkaniowej Rozwój w Bełżycach (napuszczanie jednych na drugich, ustawianie wyborów,zebran,przetargów,inwestycji w tym własnego domu).Czy ktoś rozliczy dokonania tego Pana?Czy czekamy na Sąd Ostateczny?
Średnio interesuje mnie prywatna wojenka obu Panów(Czuryszkiewicz-Wójtowicz).Obaj niewiele zrobili dla miasta i jego mieszkańców.Raczej dbali wyłącznie o własne interesy lub interesy wąskiej grupy. Dlatego z bez żalu pożegnam jednego i z ogromą nadzieja czekam aż znajdzie sie ktoś kto zajmie się drugim, tym bardziej że jest to człowiek wysoce konfliktowy o marnej reputacji ale potrafiący jednak poprzez mącenie zyskać sobie grono ludzi wierzących w to, że działa dla ich dobra. Kilka lat temu miałam możliwość poznać jego metody działan w Spó... rozwiń
Avatar
mieszkaniec / 11 grudnia 2007 o 14:10
0
Panie Przewodniczący Król potrzeba Panu jeszcze wielu lekcji pokory aby nauczyć się kultury i szacunku do innych ludzi. Twoje chamstwo widać na każdym kroku.
Avatar
NieWażneGdzieWażneŻeBokiem / 11 grudnia 2007 o 14:09
0
Ja mam taką rade dla radnych... Dajcie sobie po razu i ustabilizujcie sytuację miedzy sobą wpierw...
W związku z tym mam pytanie - Czy ja z kolegą mógłbym sie przyłączyć??
Avatar
na kole / 11 grudnia 2007 o 13:52
0
a co z Świętym Mikołajem?
Avatar
Qmpel / 11 grudnia 2007 o 10:05
0
Często bywam w Bełżycach i rzeczywiście nie widać tam ręki Gospodarza!!!!! Ale w końcu to Burmistrz z Radą Miasta są za to odpowiedzialni RAZEM......
i nie można zcedować jej na jedną jednostkę!!!!! Ta "wojna" to nie walka o "lepsze" gminy!!!!!, to "prywatna" walka o Władzę.......i KASĘ!!!!!!!
Miasto jak i gmina rządzi się........swoimi prawami......Nie ma koszy i kontenerów na śmieci przy ulicach lub drogach więc wędrują ONE do lasu lub wypalane. Brak kanalizacji........szamba są oprózniane do rowów lub rzeki.......Za to Władzę Miasta jak i Radę ......stać na organizowanie wystawnych imprez lub atrakcyjnych wycieczek.......
Często bywam w Bełżycach i rzeczywiście nie widać tam ręki Gospodarza!!!!! Ale w końcu to Burmistrz z Radą Miasta są za to odpowiedzialni RAZEM......
i nie można zcedować jej na jedną jednostkę!!!!! Ta "wojna" to nie walka o "lepsze" gminy!!!!!, to "prywatna" walka o Władzę.......i KASĘ!!!!!!!
Miasto jak i gmina rządzi się........swoimi prawami......Nie ma koszy i kontenerów na śmieci przy ulicach lub drogach więc... rozwiń
Avatar
ktoś / 21 grudnia 2007 o 23:30
0
cdn napisał:
Cytat godny autora
Avatar
cdn / 12 grudnia 2007 o 15:17
0
Cytat godny autora
Avatar
mydlorz / 12 grudnia 2007 o 12:48
0
Panowie, wreszcie koniec z mydleniem ludziom oczu. Jak napisał Marek Berger " Dość już mydlenia ludziom oczu"
Avatar
Kevin / 11 grudnia 2007 o 23:06
0
Zaraz po wyborach rok temu ze środowiska radnego Wójtowicza wyciekły informacje, że zadaniem lewicowej rady będzie destrukcja poczynań burmistrza aby w końcu wykazać mu nieudolność w zarządzaniu gminą i doprowadzenie go do dymisji poprzez ustąpienie bądź referendum. W sukurs lewakom pośpieszył radny Pluta w odwecie za odmowę umorzenia podatków z działalności jego piekarni.
Największe jednak zasługi w zniszczeniu człowieka uczciwego i prawego jakim jest Czuryszkiewicz ma sfrustrowany i z przerostem ambicji niedoszły burmistrz Janusz Rodak. Człowiek bezwzględny wprowadzający wszędzie destrukcję i działający koniunkturalnie. Jego radni dołączyli do ekipy byłego, ze znakomitą reputacją wójta Chodla.
Te zmasowane działania pod fasadowym przywództwem prostego i gburowatego przewodniczącego Rady Miejskiej zaowocowały.
Gratulacje. Gminie i jej mieszkańcom życzę zdrowia i... rozumu przy kolejnych wyborach.
Zaraz po wyborach rok temu ze środowiska radnego Wójtowicza wyciekły informacje, że zadaniem lewicowej rady będzie destrukcja poczynań burmistrza aby w końcu wykazać mu nieudolność w zarządzaniu gminą i doprowadzenie go do dymisji poprzez ustąpienie bądź referendum. W sukurs lewakom pośpieszył radny Pluta w odwecie za odmowę umorzenia podatków z działalności jego piekarni.
Największe jednak zasługi w zniszczeniu człowieka uczciwego i prawego jakim jest Czuryszkiewicz ma sfrustrowany i z przerostem ambicji niedoszły burmistrz Janusz R... rozwiń
Avatar
pytlowany / 11 grudnia 2007 o 22:45
0
Jeżeli ma odchodzić Burmistrz to czego nie z całą "Radą" miasta??????? wszak i tak jak On nie zrobili NIC, oprócz BRANIA KASY!!!!!!!!
Czy mieszkańcy i rolnicy gminy Bełżyce.........nie widzą tego??????czy są świadomi, że KASA z Unii "odpływa".......czy musza rządzić " Józiki"?????
Avatar
Viola / 11 grudnia 2007 o 20:34
0
Średnio interesuje mnie prywatna wojenka obu Panów(Czuryszkiewicz-Wójtowicz).Obaj niewiele zrobili dla miasta i jego mieszkańców.Raczej dbali wyłącznie o własne interesy lub interesy wąskiej grupy. Dlatego z bez żalu pożegnam jednego i z ogromą nadzieja czekam aż znajdzie sie ktoś kto zajmie się drugim, tym bardziej że jest to człowiek wysoce konfliktowy o marnej reputacji ale potrafiący jednak poprzez mącenie zyskać sobie grono ludzi wierzących w to, że działa dla ich dobra. Kilka lat temu miałam możliwość poznać jego metody działan w Spółdzielni Mieszkaniowej Rozwój w Bełżycach (napuszczanie jednych na drugich, ustawianie wyborów,zebran,przetargów,inwestycji w tym własnego domu).Czy ktoś rozliczy dokonania tego Pana?Czy czekamy na Sąd Ostateczny?
Średnio interesuje mnie prywatna wojenka obu Panów(Czuryszkiewicz-Wójtowicz).Obaj niewiele zrobili dla miasta i jego mieszkańców.Raczej dbali wyłącznie o własne interesy lub interesy wąskiej grupy. Dlatego z bez żalu pożegnam jednego i z ogromą nadzieja czekam aż znajdzie sie ktoś kto zajmie się drugim, tym bardziej że jest to człowiek wysoce konfliktowy o marnej reputacji ale potrafiący jednak poprzez mącenie zyskać sobie grono ludzi wierzących w to, że działa dla ich dobra. Kilka lat temu miałam możliwość poznać jego metody działan w Spó... rozwiń
Avatar
mieszkaniec / 11 grudnia 2007 o 14:10
0
Panie Przewodniczący Król potrzeba Panu jeszcze wielu lekcji pokory aby nauczyć się kultury i szacunku do innych ludzi. Twoje chamstwo widać na każdym kroku.
Avatar
NieWażneGdzieWażneŻeBokiem / 11 grudnia 2007 o 14:09
0
Ja mam taką rade dla radnych... Dajcie sobie po razu i ustabilizujcie sytuację miedzy sobą wpierw...
W związku z tym mam pytanie - Czy ja z kolegą mógłbym sie przyłączyć??
Avatar
na kole / 11 grudnia 2007 o 13:52
0
a co z Świętym Mikołajem?
Avatar
Qmpel / 11 grudnia 2007 o 10:05
0
Często bywam w Bełżycach i rzeczywiście nie widać tam ręki Gospodarza!!!!! Ale w końcu to Burmistrz z Radą Miasta są za to odpowiedzialni RAZEM......
i nie można zcedować jej na jedną jednostkę!!!!! Ta "wojna" to nie walka o "lepsze" gminy!!!!!, to "prywatna" walka o Władzę.......i KASĘ!!!!!!!
Miasto jak i gmina rządzi się........swoimi prawami......Nie ma koszy i kontenerów na śmieci przy ulicach lub drogach więc wędrują ONE do lasu lub wypalane. Brak kanalizacji........szamba są oprózniane do rowów lub rzeki.......Za to Władzę Miasta jak i Radę ......stać na organizowanie wystawnych imprez lub atrakcyjnych wycieczek.......
Często bywam w Bełżycach i rzeczywiście nie widać tam ręki Gospodarza!!!!! Ale w końcu to Burmistrz z Radą Miasta są za to odpowiedzialni RAZEM......
i nie można zcedować jej na jedną jednostkę!!!!! Ta "wojna" to nie walka o "lepsze" gminy!!!!!, to "prywatna" walka o Władzę.......i KASĘ!!!!!!!
Miasto jak i gmina rządzi się........swoimi prawami......Nie ma koszy i kontenerów na śmieci przy ulicach lub drogach więc... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Złe wiadomości dla Portu Lotniczego Lublin. Znika kolejne połączenie

Złe wiadomości dla Portu Lotniczego Lublin. Znika kolejne połączenie 1 0

Linie lotnicze Wizz Air zawieszają połączenie z Lublina do Kijowa Żulan. Ostatni lot do stolicy Ukrainy wykonają 24 października.

„Domowy Szpital” w Białej Podlaskiej

„Domowy Szpital” w Białej Podlaskiej 0

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej powstał pierwszy w tej części kraju innowacyjny Ośrodek Opieki Medycznej „Domowy Szpital”, w którym świadczymy opiekę stacjonarną i domową dla osób starszych i przewlekle chorych.

Gmina Baranów inwestuje w mieszkańców

Gmina Baranów inwestuje w mieszkańców 1

Gmina Baranów jest jedną z mniejszych jednostek samorządu terytorialnego w powiecie puławskim. Brak dużych zakładów przemysłowych, znaczących obiektów kultury materialnej, bazy turystycznej, od zawsze determinowały Baranów jako gminę mniej atrakcyjną pod względem inwestycyjnym – pozostającą na uboczu Kazimierza Dolnego, Nałęczowa, Puław czy Janowca. Na przestrzeni ostatnich dwunastu lat ten stan uległ jednak radykalnej poprawie.

Prezydent Puław do wyborów samorządowych bez dotychczasowego ugrupowania. Nowa nazwa

Prezydent Puław do wyborów samorządowych bez dotychczasowego ugrupowania. Nowa nazwa 0 1

Janusz Grobel, prezydent Puław, w wyborach samorządowych nie będzie kandydatem Porozumienia Samorządowego Prawicy Puławskiej. Założył własny komitet -  KWW Janusza Grobla Samorządowcy.

Naszą misją jest porozumienie

Naszą misją jest porozumienie 0

Z Anną Augustyniak, sekretarz województwa rozmawiamy o tym, jak w każdej dziedzinie życia społecznego ważny jest dialog.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [17-19.08]
17 sierpnia 2018, 10:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [17-19.08] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Jedną z najgłośniejszych premier kinowych nadchodzącego weekendu będzie polsko-brytyjska produkcja 303. Bitwa o Anglię. Wśród nowości będą także komedie (Szpieg, który mnie rzucił), horrory (Slender Man) i kino familijne (Krzysiu, gdzie jesteś?).

Jarmark Jagielloński już trwa. Pajda chleba, rzeźbiona mysz, a może słomkowy kapelusz?
galeria

Jarmark Jagielloński już trwa. Pajda chleba, rzeźbiona mysz, a może słomkowy kapelusz? 0 0

Kolejka po chleb, kuźnia przed Ratuszem, Stare Miasto już za ciasne, gra muzyka. To znaczy, że się zaczął Jarmark Jagielloński

Wybory samorządowe w powiecie lubelskim. Kto wybierze mniej, a kto więcej radnych

Wybory samorządowe w powiecie lubelskim. Kto wybierze mniej, a kto więcej radnych 0 0

Najbliższe wybory samorządowe do Rady Powiatu w Lublinie odbędą się na podobnych zasadach, jak cztery lata temu, ale w dwóch okręgach zmieni się liczba mandatów do uzyskania przez kandydatów.

Tragiczny wypadek lotniczy. Zginął mężczyzna uderzony podwoziem awionetki

Tragiczny wypadek lotniczy. Zginął mężczyzna uderzony podwoziem awionetki 4 0

Do tragedii doszło w czwartek w miejscowości Smerek (woj. podkarpackie). 46-letni mężczyzna, stojący na łące, został uderzony podwoziem przelatującej nad ziemią awionetki. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł - podaje Podkarpacka Policja.

Konrad Gaca nie żyje. Jest już wstępna przyczyna śmierci 42-latka

Konrad Gaca nie żyje. Jest już wstępna przyczyna śmierci 42-latka 0 4

Są wstępne wyniki sekcji zwłok Konrada Gacy. Zwłoki 42-latka znaleziono w czwartek rano, w jego domu. Znany w całym kraju promotor zdrowego stylu życia miał 42-lata.

Nasi naukowcy docenieni. "Takim wynikiem może pochwalić się niewiele szkół wyższych w kraju"

Nasi naukowcy docenieni. "Takim wynikiem może pochwalić się niewiele szkół wyższych w kraju" 0 1

Naukowcy z Lublina zostali docenieni w dziewiątej edycji programu LIDER. Wśród dofinansowanych projektów znalazły się cztery z Politechniki Lubelskiej i jeden z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

Zatankował i uciekł. Ten mężczyzna jest poszukiwany przez policję [wideo]
film

Zatankował i uciekł. Ten mężczyzna jest poszukiwany przez policję [wideo] 11 6

Zatankował i odjechał bez płacenia. To nie pierwszy taki wyczyn mężczyzny. Teraz szuka go policja.

MKS Perła gra na Węgrzech, na początek porażka

MKS Perła gra na Węgrzech, na początek porażka 2 2

MKS Perła wyjechał na Węgry, żeby rozegrać kolejne mecze kontrolne. Mistrzynie Polski będą miały okazję zmierzyć się z mocnymi rywalami. Pierwsze starcie z Kisvardai KC zakończyło się wygraną rywalek 24:20