Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

10 grudnia 2007 r.
18:26
Edytuj ten wpis

Miał dość walki z radnymi

0 12 A A

Bogdan Czuryszkiewicz nie jest już burmistrzem Bełżyc. Zrezygnował z funkcji, bo Rada Miasta blokowała jego decyzje.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- To on nie chciał z nami współpracować - odpowiadają radni.

- Nie było współpracy między burmistrzem i radą, a bez tego nie ma mowy o rządach - rozkłada ręce Bogdan Czuryszkiewicz, były już burmistrz Bełżyc. - Jeśli chciałem wprowadzić zmiany w budżecie, bo przyszły nowe pieniądze z ministerstwa do podziału i trzeba je było rozdysponować, byłem blokowany. Tego się nie spotyka w Polsce, żeby radni uniemożliwiali burmistrzowi przesunięcie pieniędzy z jednego miejsca do innego. A potem będą mówić, że to moja wina, bo to ja nie zrealizowałem budżetu. Musiałem zrezygnować, bo inaczej trwałaby walka na noże.

Czuryszkiewicz zrezygnował 6 grudnia.

Była to odpowiedź na apel części radnych, którzy 12 listopada zażądali, by odszedł. - Wskazali na rzeczy których nie zrobił, a prawda jest taka, że nie zrobił tego przez ich blokadę. Burmistrz nie miał możliwości sprawowania władzy, bo uniemożliwiała mu to grupa 10 radnych. Przez ten stres zaczęło mu zdrowie szwankować - uważa Danuta Kamińska, radna z Komitetu Twoja Ojczyzna, która popiera burmistrza.

Przewodniczący Rady Miasta uważa, że oddanie władzy przez burmistrza to jedyne rozsądne wyjście z tej sytuacji. - Może dzięki temu gmina w końcu zacznie się rozwijać. Stoimy w miejscu. Burmistrz był w tym roku 6 miesięcy na zwolnieniu, nie panował nad sytuacją. Wystarczy przejechać się przez Bełżyce i przez sąsiednie gminy, żeby zobaczyć nieudolność władzy - argumentuje przewodniczący Zbigniew Król. I dodaje, że radni wielokrotnie składali Czuryszkiewiczowi propozycje współpracy.

Automatycznie funkcję straci też zastępca burmistrza, ale obowiązuje go 3-miesięczny okres wypowiedzenia. To on będzie pełnił funkcję burmistrza do czasu powołania komisarza. A ten będzie rządził do czasu nowych wyborów.

- Na wniosek radnych zwołałem na środę nadzwyczajną sesję. Tam podejmiemy decyzję o wygaśnięciu mandatu burmistrza. To tylko formalność, dyskusji nie będzie - ucina Król.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ktoś / 21 grudnia 2007 o 23:30
0
cdn napisał:
Cytat godny autora
Avatar
cdn / 12 grudnia 2007 o 15:17
0
Cytat godny autora
Avatar
mydlorz / 12 grudnia 2007 o 12:48
0
Panowie, wreszcie koniec z mydleniem ludziom oczu. Jak napisał Marek Berger " Dość już mydlenia ludziom oczu"
Avatar
Kevin / 11 grudnia 2007 o 23:06
0
Zaraz po wyborach rok temu ze środowiska radnego Wójtowicza wyciekły informacje, że zadaniem lewicowej rady będzie destrukcja poczynań burmistrza aby w końcu wykazać mu nieudolność w zarządzaniu gminą i doprowadzenie go do dymisji poprzez ustąpienie bądź referendum. W sukurs lewakom pośpieszył radny Pluta w odwecie za odmowę umorzenia podatków z działalności jego piekarni.
Największe jednak zasługi w zniszczeniu człowieka uczciwego i prawego jakim jest Czuryszkiewicz ma sfrustrowany i z przerostem ambicji niedoszły burmistrz Janusz Rodak. Człowiek bezwzględny wprowadzający wszędzie destrukcję i działający koniunkturalnie. Jego radni dołączyli do ekipy byłego, ze znakomitą reputacją wójta Chodla.
Te zmasowane działania pod fasadowym przywództwem prostego i gburowatego przewodniczącego Rady Miejskiej zaowocowały.
Gratulacje. Gminie i jej mieszkańcom życzę zdrowia i... rozumu przy kolejnych wyborach.
Zaraz po wyborach rok temu ze środowiska radnego Wójtowicza wyciekły informacje, że zadaniem lewicowej rady będzie destrukcja poczynań burmistrza aby w końcu wykazać mu nieudolność w zarządzaniu gminą i doprowadzenie go do dymisji poprzez ustąpienie bądź referendum. W sukurs lewakom pośpieszył radny Pluta w odwecie za odmowę umorzenia podatków z działalności jego piekarni.
Największe jednak zasługi w zniszczeniu człowieka uczciwego i prawego jakim jest Czuryszkiewicz ma sfrustrowany i z przerostem ambicji niedoszły burmistrz Janusz R... rozwiń
Avatar
pytlowany / 11 grudnia 2007 o 22:45
0
Jeżeli ma odchodzić Burmistrz to czego nie z całą "Radą" miasta??????? wszak i tak jak On nie zrobili NIC, oprócz BRANIA KASY!!!!!!!!
Czy mieszkańcy i rolnicy gminy Bełżyce.........nie widzą tego??????czy są świadomi, że KASA z Unii "odpływa".......czy musza rządzić " Józiki"?????
Avatar
Viola / 11 grudnia 2007 o 20:34
0
Średnio interesuje mnie prywatna wojenka obu Panów(Czuryszkiewicz-Wójtowicz).Obaj niewiele zrobili dla miasta i jego mieszkańców.Raczej dbali wyłącznie o własne interesy lub interesy wąskiej grupy. Dlatego z bez żalu pożegnam jednego i z ogromą nadzieja czekam aż znajdzie sie ktoś kto zajmie się drugim, tym bardziej że jest to człowiek wysoce konfliktowy o marnej reputacji ale potrafiący jednak poprzez mącenie zyskać sobie grono ludzi wierzących w to, że działa dla ich dobra. Kilka lat temu miałam możliwość poznać jego metody działan w Spółdzielni Mieszkaniowej Rozwój w Bełżycach (napuszczanie jednych na drugich, ustawianie wyborów,zebran,przetargów,inwestycji w tym własnego domu).Czy ktoś rozliczy dokonania tego Pana?Czy czekamy na Sąd Ostateczny?
Średnio interesuje mnie prywatna wojenka obu Panów(Czuryszkiewicz-Wójtowicz).Obaj niewiele zrobili dla miasta i jego mieszkańców.Raczej dbali wyłącznie o własne interesy lub interesy wąskiej grupy. Dlatego z bez żalu pożegnam jednego i z ogromą nadzieja czekam aż znajdzie sie ktoś kto zajmie się drugim, tym bardziej że jest to człowiek wysoce konfliktowy o marnej reputacji ale potrafiący jednak poprzez mącenie zyskać sobie grono ludzi wierzących w to, że działa dla ich dobra. Kilka lat temu miałam możliwość poznać jego metody działan w Spó... rozwiń
Avatar
mieszkaniec / 11 grudnia 2007 o 14:10
0
Panie Przewodniczący Król potrzeba Panu jeszcze wielu lekcji pokory aby nauczyć się kultury i szacunku do innych ludzi. Twoje chamstwo widać na każdym kroku.
Avatar
NieWażneGdzieWażneŻeBokiem / 11 grudnia 2007 o 14:09
0
Ja mam taką rade dla radnych... Dajcie sobie po razu i ustabilizujcie sytuację miedzy sobą wpierw...
W związku z tym mam pytanie - Czy ja z kolegą mógłbym sie przyłączyć??
Avatar
na kole / 11 grudnia 2007 o 13:52
0
a co z Świętym Mikołajem?
Avatar
Qmpel / 11 grudnia 2007 o 10:05
0
Często bywam w Bełżycach i rzeczywiście nie widać tam ręki Gospodarza!!!!! Ale w końcu to Burmistrz z Radą Miasta są za to odpowiedzialni RAZEM......
i nie można zcedować jej na jedną jednostkę!!!!! Ta "wojna" to nie walka o "lepsze" gminy!!!!!, to "prywatna" walka o Władzę.......i KASĘ!!!!!!!
Miasto jak i gmina rządzi się........swoimi prawami......Nie ma koszy i kontenerów na śmieci przy ulicach lub drogach więc wędrują ONE do lasu lub wypalane. Brak kanalizacji........szamba są oprózniane do rowów lub rzeki.......Za to Władzę Miasta jak i Radę ......stać na organizowanie wystawnych imprez lub atrakcyjnych wycieczek.......
Często bywam w Bełżycach i rzeczywiście nie widać tam ręki Gospodarza!!!!! Ale w końcu to Burmistrz z Radą Miasta są za to odpowiedzialni RAZEM......
i nie można zcedować jej na jedną jednostkę!!!!! Ta "wojna" to nie walka o "lepsze" gminy!!!!!, to "prywatna" walka o Władzę.......i KASĘ!!!!!!!
Miasto jak i gmina rządzi się........swoimi prawami......Nie ma koszy i kontenerów na śmieci przy ulicach lub drogach więc... rozwiń
Avatar
ktoś / 21 grudnia 2007 o 23:30
0
cdn napisał:
Cytat godny autora
Avatar
cdn / 12 grudnia 2007 o 15:17
0
Cytat godny autora
Avatar
mydlorz / 12 grudnia 2007 o 12:48
0
Panowie, wreszcie koniec z mydleniem ludziom oczu. Jak napisał Marek Berger " Dość już mydlenia ludziom oczu"
Avatar
Kevin / 11 grudnia 2007 o 23:06
0
Zaraz po wyborach rok temu ze środowiska radnego Wójtowicza wyciekły informacje, że zadaniem lewicowej rady będzie destrukcja poczynań burmistrza aby w końcu wykazać mu nieudolność w zarządzaniu gminą i doprowadzenie go do dymisji poprzez ustąpienie bądź referendum. W sukurs lewakom pośpieszył radny Pluta w odwecie za odmowę umorzenia podatków z działalności jego piekarni.
Największe jednak zasługi w zniszczeniu człowieka uczciwego i prawego jakim jest Czuryszkiewicz ma sfrustrowany i z przerostem ambicji niedoszły burmistrz Janusz Rodak. Człowiek bezwzględny wprowadzający wszędzie destrukcję i działający koniunkturalnie. Jego radni dołączyli do ekipy byłego, ze znakomitą reputacją wójta Chodla.
Te zmasowane działania pod fasadowym przywództwem prostego i gburowatego przewodniczącego Rady Miejskiej zaowocowały.
Gratulacje. Gminie i jej mieszkańcom życzę zdrowia i... rozumu przy kolejnych wyborach.
Zaraz po wyborach rok temu ze środowiska radnego Wójtowicza wyciekły informacje, że zadaniem lewicowej rady będzie destrukcja poczynań burmistrza aby w końcu wykazać mu nieudolność w zarządzaniu gminą i doprowadzenie go do dymisji poprzez ustąpienie bądź referendum. W sukurs lewakom pośpieszył radny Pluta w odwecie za odmowę umorzenia podatków z działalności jego piekarni.
Największe jednak zasługi w zniszczeniu człowieka uczciwego i prawego jakim jest Czuryszkiewicz ma sfrustrowany i z przerostem ambicji niedoszły burmistrz Janusz R... rozwiń
Avatar
pytlowany / 11 grudnia 2007 o 22:45
0
Jeżeli ma odchodzić Burmistrz to czego nie z całą "Radą" miasta??????? wszak i tak jak On nie zrobili NIC, oprócz BRANIA KASY!!!!!!!!
Czy mieszkańcy i rolnicy gminy Bełżyce.........nie widzą tego??????czy są świadomi, że KASA z Unii "odpływa".......czy musza rządzić " Józiki"?????
Avatar
Viola / 11 grudnia 2007 o 20:34
0
Średnio interesuje mnie prywatna wojenka obu Panów(Czuryszkiewicz-Wójtowicz).Obaj niewiele zrobili dla miasta i jego mieszkańców.Raczej dbali wyłącznie o własne interesy lub interesy wąskiej grupy. Dlatego z bez żalu pożegnam jednego i z ogromą nadzieja czekam aż znajdzie sie ktoś kto zajmie się drugim, tym bardziej że jest to człowiek wysoce konfliktowy o marnej reputacji ale potrafiący jednak poprzez mącenie zyskać sobie grono ludzi wierzących w to, że działa dla ich dobra. Kilka lat temu miałam możliwość poznać jego metody działan w Spółdzielni Mieszkaniowej Rozwój w Bełżycach (napuszczanie jednych na drugich, ustawianie wyborów,zebran,przetargów,inwestycji w tym własnego domu).Czy ktoś rozliczy dokonania tego Pana?Czy czekamy na Sąd Ostateczny?
Średnio interesuje mnie prywatna wojenka obu Panów(Czuryszkiewicz-Wójtowicz).Obaj niewiele zrobili dla miasta i jego mieszkańców.Raczej dbali wyłącznie o własne interesy lub interesy wąskiej grupy. Dlatego z bez żalu pożegnam jednego i z ogromą nadzieja czekam aż znajdzie sie ktoś kto zajmie się drugim, tym bardziej że jest to człowiek wysoce konfliktowy o marnej reputacji ale potrafiący jednak poprzez mącenie zyskać sobie grono ludzi wierzących w to, że działa dla ich dobra. Kilka lat temu miałam możliwość poznać jego metody działan w Spó... rozwiń
Avatar
mieszkaniec / 11 grudnia 2007 o 14:10
0
Panie Przewodniczący Król potrzeba Panu jeszcze wielu lekcji pokory aby nauczyć się kultury i szacunku do innych ludzi. Twoje chamstwo widać na każdym kroku.
Avatar
NieWażneGdzieWażneŻeBokiem / 11 grudnia 2007 o 14:09
0
Ja mam taką rade dla radnych... Dajcie sobie po razu i ustabilizujcie sytuację miedzy sobą wpierw...
W związku z tym mam pytanie - Czy ja z kolegą mógłbym sie przyłączyć??
Avatar
na kole / 11 grudnia 2007 o 13:52
0
a co z Świętym Mikołajem?
Avatar
Qmpel / 11 grudnia 2007 o 10:05
0
Często bywam w Bełżycach i rzeczywiście nie widać tam ręki Gospodarza!!!!! Ale w końcu to Burmistrz z Radą Miasta są za to odpowiedzialni RAZEM......
i nie można zcedować jej na jedną jednostkę!!!!! Ta "wojna" to nie walka o "lepsze" gminy!!!!!, to "prywatna" walka o Władzę.......i KASĘ!!!!!!!
Miasto jak i gmina rządzi się........swoimi prawami......Nie ma koszy i kontenerów na śmieci przy ulicach lub drogach więc wędrują ONE do lasu lub wypalane. Brak kanalizacji........szamba są oprózniane do rowów lub rzeki.......Za to Władzę Miasta jak i Radę ......stać na organizowanie wystawnych imprez lub atrakcyjnych wycieczek.......
Często bywam w Bełżycach i rzeczywiście nie widać tam ręki Gospodarza!!!!! Ale w końcu to Burmistrz z Radą Miasta są za to odpowiedzialni RAZEM......
i nie można zcedować jej na jedną jednostkę!!!!! Ta "wojna" to nie walka o "lepsze" gminy!!!!!, to "prywatna" walka o Władzę.......i KASĘ!!!!!!!
Miasto jak i gmina rządzi się........swoimi prawami......Nie ma koszy i kontenerów na śmieci przy ulicach lub drogach więc... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zmarł profesor Tadeusz Wijaszka, wieloletni dyrektor PIWet w Puławach

Zmarł profesor Tadeusz Wijaszka, wieloletni dyrektor PIWet w Puławach 0 0

W tym tygodniu zmarł wybitny lekarz weterynarii, znany wirusolog, były dyrektor Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach, profesor Tadeusz Wijaszka. Miał 79 lat.

Jubileusz Marka Radulego w Radiu Lublin
15 listopada 2019, 19:00

Jubileusz Marka Radulego w Radiu Lublin 0 0

W piątek, 15 listopada o godz. 19 w siedzibie Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się wyjątkowy koncert jubileuszowy Marka Radulego z okazji 40-lecia działalności artystycznej muzyka.

Spotkanie autorskie z Andrzejem Sosnowskim i Piotrem Śliwińskim w księgarni Dosłownej
15 listopada 2019, 18:00

Spotkanie autorskie z Andrzejem Sosnowskim i Piotrem Śliwińskim w księgarni Dosłownej 0 0

Księgarnia Dosłowna (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12) zaprasza w piątek, 15 listopada o godz. 18 na spotkanie z redaktorami dwóch antologii poezji polskiej - Andrzejem Sosnowskim i Piotrem Śliwińskim.

Pogrzeb lubelskiego fotoreportera Mirosława Trembeckiego
galeria

Pogrzeb lubelskiego fotoreportera Mirosława Trembeckiego 7 0

Rodzina i przyjaciele pożegnali w środę Mirosława Trembeckiego. Znany lubelski fotograf zmarł w wieku 65 lat. Spoczął na cmentarzu komunalnym na Majdanku.

Najbardziej rozpoznawalna dzielnicowa służy w policji od 12 lat. To ona dostała SMS od uprowadzonego 15-latka
Zdjęcia
galeria

Najbardziej rozpoznawalna dzielnicowa służy w policji od 12 lat. To ona dostała SMS od uprowadzonego 15-latka 12 3

Aspirant Renata Kosior z posterunku w Jastkowie to najbardziej rozpoznawalna dzielnicowa. Tak zdecydowali uczestnicy plebiscytu, który zorganizowaliśmy wspólnie z Komendą Miejską Policji w Lublinie. Kolejne miejsca zajęli dzielnicowi z Lublina i Bełżyc.

Tomasz Midzierski (Górnik Łęczna): Mecz z Legią będzie nagrodą

Tomasz Midzierski (Górnik Łęczna): Mecz z Legią będzie nagrodą 0 2

Rozmowa z Tomaszem Miedzierski, zawodnikiem Górnika Łęczna

Lubelskie: Wypadek na drodze krajowej nr 82. Siedem osób rannych

Lubelskie: Wypadek na drodze krajowej nr 82. Siedem osób rannych 0 2

Siedem osób zostało rannych w wypadku w miejscowości Turowola-Kolonia na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Puchaczowem. Są utrudnienia w ruchu.

Brutalne morderstwo. Zakrwawione ciało kobiety znaleziono w domu. Prokurator: "Rafał S. to zimny zabójca"
galeria

Brutalne morderstwo. Zakrwawione ciało kobiety znaleziono w domu. Prokurator: "Rafał S. to zimny zabójca" 7 5

Jest wyrok w sprawie 30-latka z Opola Lubelskiego, oskarżonego o brutalne zabójstwo żony. Rafał S. poderżnął kobiecie gardło. Został za to skazany na 25 lat więzienia.

Cosmopolitan, Playboy i CKM znikają z kiosków. Wydawca zwalnia 70 proc. załogi

Cosmopolitan, Playboy i CKM znikają z kiosków. Wydawca zwalnia 70 proc. załogi 1 4

Grudniowe wydania są ostatnimi numerami magazynów „CKM”, „Cosmopolitan”, „Esquire”, „Harper’s Bazaar”, „Joy” i „Playboy”. Powód? Wydawca - Marquard Media Polska - wycofuje się z rynku prasy.

Szymon Szymonowicz z Cementu-Gryfa Chełm startował w MŚ do 23 lat

Szymon Szymonowicz z Cementu-Gryfa Chełm startował w MŚ do 23 lat 0 1

Szymon Szymonowicz, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie, zajął w mistrzostwach świata do lat 23 w zapasach siódme miejsce. Impreza była rozgrywana na Węgrzech.