Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

10 grudnia 2007 r.
18:26
Edytuj ten wpis

Miał dość walki z radnymi

0 12 A A

Bogdan Czuryszkiewicz nie jest już burmistrzem Bełżyc. Zrezygnował z funkcji, bo Rada Miasta blokowała jego decyzje.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- To on nie chciał z nami współpracować - odpowiadają radni.

- Nie było współpracy między burmistrzem i radą, a bez tego nie ma mowy o rządach - rozkłada ręce Bogdan Czuryszkiewicz, były już burmistrz Bełżyc. - Jeśli chciałem wprowadzić zmiany w budżecie, bo przyszły nowe pieniądze z ministerstwa do podziału i trzeba je było rozdysponować, byłem blokowany. Tego się nie spotyka w Polsce, żeby radni uniemożliwiali burmistrzowi przesunięcie pieniędzy z jednego miejsca do innego. A potem będą mówić, że to moja wina, bo to ja nie zrealizowałem budżetu. Musiałem zrezygnować, bo inaczej trwałaby walka na noże.

Czuryszkiewicz zrezygnował 6 grudnia.

Była to odpowiedź na apel części radnych, którzy 12 listopada zażądali, by odszedł. - Wskazali na rzeczy których nie zrobił, a prawda jest taka, że nie zrobił tego przez ich blokadę. Burmistrz nie miał możliwości sprawowania władzy, bo uniemożliwiała mu to grupa 10 radnych. Przez ten stres zaczęło mu zdrowie szwankować - uważa Danuta Kamińska, radna z Komitetu Twoja Ojczyzna, która popiera burmistrza.

Przewodniczący Rady Miasta uważa, że oddanie władzy przez burmistrza to jedyne rozsądne wyjście z tej sytuacji. - Może dzięki temu gmina w końcu zacznie się rozwijać. Stoimy w miejscu. Burmistrz był w tym roku 6 miesięcy na zwolnieniu, nie panował nad sytuacją. Wystarczy przejechać się przez Bełżyce i przez sąsiednie gminy, żeby zobaczyć nieudolność władzy - argumentuje przewodniczący Zbigniew Król. I dodaje, że radni wielokrotnie składali Czuryszkiewiczowi propozycje współpracy.

Automatycznie funkcję straci też zastępca burmistrza, ale obowiązuje go 3-miesięczny okres wypowiedzenia. To on będzie pełnił funkcję burmistrza do czasu powołania komisarza. A ten będzie rządził do czasu nowych wyborów.

- Na wniosek radnych zwołałem na środę nadzwyczajną sesję. Tam podejmiemy decyzję o wygaśnięciu mandatu burmistrza. To tylko formalność, dyskusji nie będzie - ucina Król.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ktoś / 21 grudnia 2007 r. o 23:30
cdn napisał:
Cytat godny autora
Avatar
cdn / 12 grudnia 2007 r. o 15:17
Cytat godny autora
Avatar
mydlorz / 12 grudnia 2007 r. o 12:48
Panowie, wreszcie koniec z mydleniem ludziom oczu. Jak napisał Marek Berger " Dość już mydlenia ludziom oczu"
Avatar
Kevin / 11 grudnia 2007 r. o 23:06
Zaraz po wyborach rok temu ze środowiska radnego Wójtowicza wyciekły informacje, że zadaniem lewicowej rady będzie destrukcja poczynań burmistrza aby w końcu wykazać mu nieudolność w zarządzaniu gminą i doprowadzenie go do dymisji poprzez ustąpienie bądź referendum. W sukurs lewakom pośpieszył radny Pluta w odwecie za odmowę umorzenia podatków z działalności jego piekarni.
Największe jednak zasługi w zniszczeniu człowieka uczciwego i prawego jakim jest Czuryszkiewicz ma sfrustrowany i z przerostem ambicji niedoszły burmistrz Janusz Rodak. Człowiek bezwzględny wprowadzający wszędzie destrukcję i działający koniunkturalnie. Jego radni dołączyli do ekipy byłego, ze znakomitą reputacją wójta Chodla.
Te zmasowane działania pod fasadowym przywództwem prostego i gburowatego przewodniczącego Rady Miejskiej zaowocowały.
Gratulacje. Gminie i jej mieszkańcom życzę zdrowia i... rozumu przy kolejnych wyborach.
Zaraz po wyborach rok temu ze środowiska radnego Wójtowicza wyciekły informacje, że zadaniem lewicowej rady będzie destrukcja poczynań burmistrza aby w końcu wykazać mu nieudolność w zarządzaniu gminą i doprowadzenie go do dymisji poprzez ustąpienie bądź referendum. W sukurs lewakom pośpieszył radny Pluta w odwecie za odmowę umorzenia podatków z działalności jego piekarni.
Największe jednak zasługi w zniszczeniu człowieka uczciwego i prawego jakim jest Czuryszkiewicz ma sfrustrowany i z przerostem ambicji niedoszły burmistrz Janusz R... rozwiń
Avatar
pytlowany / 11 grudnia 2007 r. o 22:45
Jeżeli ma odchodzić Burmistrz to czego nie z całą "Radą" miasta??????? wszak i tak jak On nie zrobili NIC, oprócz BRANIA KASY!!!!!!!!
Czy mieszkańcy i rolnicy gminy Bełżyce.........nie widzą tego??????czy są świadomi, że KASA z Unii "odpływa".......czy musza rządzić " Józiki"?????
Avatar
Viola / 11 grudnia 2007 r. o 20:34
Średnio interesuje mnie prywatna wojenka obu Panów(Czuryszkiewicz-Wójtowicz).Obaj niewiele zrobili dla miasta i jego mieszkańców.Raczej dbali wyłącznie o własne interesy lub interesy wąskiej grupy. Dlatego z bez żalu pożegnam jednego i z ogromą nadzieja czekam aż znajdzie sie ktoś kto zajmie się drugim, tym bardziej że jest to człowiek wysoce konfliktowy o marnej reputacji ale potrafiący jednak poprzez mącenie zyskać sobie grono ludzi wierzących w to, że działa dla ich dobra. Kilka lat temu miałam możliwość poznać jego metody działan w Spółdzielni Mieszkaniowej Rozwój w Bełżycach (napuszczanie jednych na drugich, ustawianie wyborów,zebran,przetargów,inwestycji w tym własnego domu).Czy ktoś rozliczy dokonania tego Pana?Czy czekamy na Sąd Ostateczny?
Średnio interesuje mnie prywatna wojenka obu Panów(Czuryszkiewicz-Wójtowicz).Obaj niewiele zrobili dla miasta i jego mieszkańców.Raczej dbali wyłącznie o własne interesy lub interesy wąskiej grupy. Dlatego z bez żalu pożegnam jednego i z ogromą nadzieja czekam aż znajdzie sie ktoś kto zajmie się drugim, tym bardziej że jest to człowiek wysoce konfliktowy o marnej reputacji ale potrafiący jednak poprzez mącenie zyskać sobie grono ludzi wierzących w to, że działa dla ich dobra. Kilka lat temu miałam możliwość poznać jego metody działan w Spó... rozwiń
Avatar
mieszkaniec / 11 grudnia 2007 r. o 14:10
Panie Przewodniczący Król potrzeba Panu jeszcze wielu lekcji pokory aby nauczyć się kultury i szacunku do innych ludzi. Twoje chamstwo widać na każdym kroku.
Avatar
NieWażneGdzieWażneŻeBokiem / 11 grudnia 2007 r. o 14:09
Ja mam taką rade dla radnych... Dajcie sobie po razu i ustabilizujcie sytuację miedzy sobą wpierw...
W związku z tym mam pytanie - Czy ja z kolegą mógłbym sie przyłączyć??
Avatar
na kole / 11 grudnia 2007 r. o 13:52
a co z Świętym Mikołajem?
Avatar
Qmpel / 11 grudnia 2007 r. o 10:05
Często bywam w Bełżycach i rzeczywiście nie widać tam ręki Gospodarza!!!!! Ale w końcu to Burmistrz z Radą Miasta są za to odpowiedzialni RAZEM......
i nie można zcedować jej na jedną jednostkę!!!!! Ta "wojna" to nie walka o "lepsze" gminy!!!!!, to "prywatna" walka o Władzę.......i KASĘ!!!!!!!
Miasto jak i gmina rządzi się........swoimi prawami......Nie ma koszy i kontenerów na śmieci przy ulicach lub drogach więc wędrują ONE do lasu lub wypalane. Brak kanalizacji........szamba są oprózniane do rowów lub rzeki.......Za to Władzę Miasta jak i Radę ......stać na organizowanie wystawnych imprez lub atrakcyjnych wycieczek.......
Często bywam w Bełżycach i rzeczywiście nie widać tam ręki Gospodarza!!!!! Ale w końcu to Burmistrz z Radą Miasta są za to odpowiedzialni RAZEM......
i nie można zcedować jej na jedną jednostkę!!!!! Ta "wojna" to nie walka o "lepsze" gminy!!!!!, to "prywatna" walka o Władzę.......i KASĘ!!!!!!!
Miasto jak i gmina rządzi się........swoimi prawami......Nie ma koszy i kontenerów na śmieci przy ulicach lub drogach więc... rozwiń
Avatar
ktoś / 21 grudnia 2007 r. o 23:30
cdn napisał:
Cytat godny autora
Avatar
cdn / 12 grudnia 2007 r. o 15:17
Cytat godny autora
Avatar
mydlorz / 12 grudnia 2007 r. o 12:48
Panowie, wreszcie koniec z mydleniem ludziom oczu. Jak napisał Marek Berger " Dość już mydlenia ludziom oczu"
Avatar
Kevin / 11 grudnia 2007 r. o 23:06
Zaraz po wyborach rok temu ze środowiska radnego Wójtowicza wyciekły informacje, że zadaniem lewicowej rady będzie destrukcja poczynań burmistrza aby w końcu wykazać mu nieudolność w zarządzaniu gminą i doprowadzenie go do dymisji poprzez ustąpienie bądź referendum. W sukurs lewakom pośpieszył radny Pluta w odwecie za odmowę umorzenia podatków z działalności jego piekarni.
Największe jednak zasługi w zniszczeniu człowieka uczciwego i prawego jakim jest Czuryszkiewicz ma sfrustrowany i z przerostem ambicji niedoszły burmistrz Janusz Rodak. Człowiek bezwzględny wprowadzający wszędzie destrukcję i działający koniunkturalnie. Jego radni dołączyli do ekipy byłego, ze znakomitą reputacją wójta Chodla.
Te zmasowane działania pod fasadowym przywództwem prostego i gburowatego przewodniczącego Rady Miejskiej zaowocowały.
Gratulacje. Gminie i jej mieszkańcom życzę zdrowia i... rozumu przy kolejnych wyborach.
Zaraz po wyborach rok temu ze środowiska radnego Wójtowicza wyciekły informacje, że zadaniem lewicowej rady będzie destrukcja poczynań burmistrza aby w końcu wykazać mu nieudolność w zarządzaniu gminą i doprowadzenie go do dymisji poprzez ustąpienie bądź referendum. W sukurs lewakom pośpieszył radny Pluta w odwecie za odmowę umorzenia podatków z działalności jego piekarni.
Największe jednak zasługi w zniszczeniu człowieka uczciwego i prawego jakim jest Czuryszkiewicz ma sfrustrowany i z przerostem ambicji niedoszły burmistrz Janusz R... rozwiń
Avatar
pytlowany / 11 grudnia 2007 r. o 22:45
Jeżeli ma odchodzić Burmistrz to czego nie z całą "Radą" miasta??????? wszak i tak jak On nie zrobili NIC, oprócz BRANIA KASY!!!!!!!!
Czy mieszkańcy i rolnicy gminy Bełżyce.........nie widzą tego??????czy są świadomi, że KASA z Unii "odpływa".......czy musza rządzić " Józiki"?????
Avatar
Viola / 11 grudnia 2007 r. o 20:34
Średnio interesuje mnie prywatna wojenka obu Panów(Czuryszkiewicz-Wójtowicz).Obaj niewiele zrobili dla miasta i jego mieszkańców.Raczej dbali wyłącznie o własne interesy lub interesy wąskiej grupy. Dlatego z bez żalu pożegnam jednego i z ogromą nadzieja czekam aż znajdzie sie ktoś kto zajmie się drugim, tym bardziej że jest to człowiek wysoce konfliktowy o marnej reputacji ale potrafiący jednak poprzez mącenie zyskać sobie grono ludzi wierzących w to, że działa dla ich dobra. Kilka lat temu miałam możliwość poznać jego metody działan w Spółdzielni Mieszkaniowej Rozwój w Bełżycach (napuszczanie jednych na drugich, ustawianie wyborów,zebran,przetargów,inwestycji w tym własnego domu).Czy ktoś rozliczy dokonania tego Pana?Czy czekamy na Sąd Ostateczny?
Średnio interesuje mnie prywatna wojenka obu Panów(Czuryszkiewicz-Wójtowicz).Obaj niewiele zrobili dla miasta i jego mieszkańców.Raczej dbali wyłącznie o własne interesy lub interesy wąskiej grupy. Dlatego z bez żalu pożegnam jednego i z ogromą nadzieja czekam aż znajdzie sie ktoś kto zajmie się drugim, tym bardziej że jest to człowiek wysoce konfliktowy o marnej reputacji ale potrafiący jednak poprzez mącenie zyskać sobie grono ludzi wierzących w to, że działa dla ich dobra. Kilka lat temu miałam możliwość poznać jego metody działan w Spó... rozwiń
Avatar
mieszkaniec / 11 grudnia 2007 r. o 14:10
Panie Przewodniczący Król potrzeba Panu jeszcze wielu lekcji pokory aby nauczyć się kultury i szacunku do innych ludzi. Twoje chamstwo widać na każdym kroku.
Avatar
NieWażneGdzieWażneŻeBokiem / 11 grudnia 2007 r. o 14:09
Ja mam taką rade dla radnych... Dajcie sobie po razu i ustabilizujcie sytuację miedzy sobą wpierw...
W związku z tym mam pytanie - Czy ja z kolegą mógłbym sie przyłączyć??
Avatar
na kole / 11 grudnia 2007 r. o 13:52
a co z Świętym Mikołajem?
Avatar
Qmpel / 11 grudnia 2007 r. o 10:05
Często bywam w Bełżycach i rzeczywiście nie widać tam ręki Gospodarza!!!!! Ale w końcu to Burmistrz z Radą Miasta są za to odpowiedzialni RAZEM......
i nie można zcedować jej na jedną jednostkę!!!!! Ta "wojna" to nie walka o "lepsze" gminy!!!!!, to "prywatna" walka o Władzę.......i KASĘ!!!!!!!
Miasto jak i gmina rządzi się........swoimi prawami......Nie ma koszy i kontenerów na śmieci przy ulicach lub drogach więc wędrują ONE do lasu lub wypalane. Brak kanalizacji........szamba są oprózniane do rowów lub rzeki.......Za to Władzę Miasta jak i Radę ......stać na organizowanie wystawnych imprez lub atrakcyjnych wycieczek.......
Często bywam w Bełżycach i rzeczywiście nie widać tam ręki Gospodarza!!!!! Ale w końcu to Burmistrz z Radą Miasta są za to odpowiedzialni RAZEM......
i nie można zcedować jej na jedną jednostkę!!!!! Ta "wojna" to nie walka o "lepsze" gminy!!!!!, to "prywatna" walka o Władzę.......i KASĘ!!!!!!!
Miasto jak i gmina rządzi się........swoimi prawami......Nie ma koszy i kontenerów na śmieci przy ulicach lub drogach więc... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mundial 2022: Piątek z rzutami karnymi, Argentyna strzelała lepiej od Holandii

Mundial 2022: Piątek z rzutami karnymi, Argentyna strzelała lepiej od Holandii

Wielkie emocje w końcówce meczu Argentyna – Holandia. Wydawało się, że „Abicelestes” bez problemu awansują do półfinału mundialu w Katarze. Jeszcze w 82 minucie Leo Messi i spółka prowadzili 2:0. „Pomarańczowi” zdążyli doprowadzić jednak do wyrównania. Gola na 2:2 strzelili w… 11 minucie doliczonego czasu gry po świetnie rozegranym rzucie wolnym. W efekcie, znowu trzeba było szukać rozstrzygnięcia w rzutach karnych. A te lepiej wykonywała Argentyna i wygrała ostatecznie 4:3.

Zamość. Poezja malowana. Nagrody dla uczennic Plastyka

Zamość. Poezja malowana. Nagrody dla uczennic Plastyka

Matylda Kowalczuk po mistrzowsku zinterpretowała „Taniec”, a Emilia Drzygało „Zimę”. Uczennice zamojskiego liceum plastycznego za swoje ilustracje wierszy Marii Konopnickiej zdobyły dwie główne nagrody w Ogólnopolskim Konkursie „Słowem Malowane 2022”.

Drogi, place zabaw i nowa fontanna, czyli Lubartów planuje wydatki w 2023 r.

Drogi, place zabaw i nowa fontanna, czyli Lubartów planuje wydatki w 2023 r.

Przyszłoroczne dochody miasta mają wynieść 104 mln zł, a wydatki przekroczą 110 mln zł. Zgodnie z projektem nowego budżetu na inwestycje trafi ponad 25 mln zł. Najwięcej na drogi, zbrojenie terenów przemysłowych, latarnie oraz ocieplenie II LO im. Piotra Firleja.

Parczew wygrał ze Skarbem Państwa. Chodziło o duże pieniądze

Parczew wygrał ze Skarbem Państwa. Chodziło o duże pieniądze

Parczew wygrał w sądzie ze Skarbem Państwa. Na konto miasta wpłynęło 1,2 mln zł.

Zamość. Organowy recital Tadeusza Barylskiego u Franciszkanów
10 grudnia 2022, 19:00

Zamość. Organowy recital Tadeusza Barylskiego u Franciszkanów

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Marii Pannie zapowiada ten koncert, jako wyjątkowe wydarzenie. W sobotę (10 grudnia, godz. 19) w zamojskim kościele Franciszkanów odbędzie się recital organowy Tadeusza Barylskiego. Jest organizowany dokładnie w 200. rocznicę urodzin Cesara Francka.

Lublin. Park Rury będzie mieć patrona

Lublin. Park Rury będzie mieć patrona

Park Rury położony w wąwozie między Czubami, a osiedlami LSM ma otrzymać imię Romualda Dylewskiego, wybitnego architekta i urbanisty zmarłego w 2019 r.

W szpitalu w Lublinie przez dwa dni nie było ciepłej wody
Alarm 24

W szpitalu w Lublinie przez dwa dni nie było ciepłej wody

Od środy wieczorem do piątku rano w szpitalu przy ul. Herberta w Lublinie (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Wyszyńskiego) pacjenci byli pozbawieni dostępu do ciepłej wody. Powód? Awaria podczas przełączania instalacji w trakcie budowania nowej części szpitala.

Mundial 2022: Chorwacja – Brazylia 4:2 w rzutach karnych. Faworyt za burtą!

Mundial 2022: Chorwacja – Brazylia 4:2 w rzutach karnych. Faworyt za burtą!

Znamy pierwszego półfinalistę turnieju w Katarze. Chorwacja walczyła do końca i wyrzuciła za burtę mundialu głównego faworyta – Brazylię. Luka Modrić i spółka przegrywali od 105 minuty, ale w końcówce doprowadzili do wyrównania i rzutów karnych. A w serii jedenastek pokonali „Canarinhos” 4:2.

W tej szkole mówią, że jedna iskierka rozpala ognisko dobroci. To będzie Weekend Cudów
galeria

W tej szkole mówią, że jedna iskierka rozpala ognisko dobroci. To będzie Weekend Cudów

– Wystarczyło puścić iskierkę i za chwilę ogień gorących serc rozpalił ognisko dobroci – uśmiecha się Aleksandra Krzyżanowska, nauczycielka muzyki w Szkole Podstawowej nr 30 w Lublinie.

Biała Podlaska. Prezydent znowu chciał sprzedać, radni znowu mówią nie

Biała Podlaska. Prezydent znowu chciał sprzedać, radni znowu mówią nie

Bialscy radni idą na rekord i po raz kolejny odmawiają sprzedaży miejskich działek przy ulicach Elektrycznej i Brzegowej.

Bartosz Sadulski, autor powieści "Rzeszot" w Muzeum Czechowicza
10 grudnia 2022, 17:00

Bartosz Sadulski, autor powieści "Rzeszot" w Muzeum Czechowicza

Muzeum Józefa Czechowicza (ul. Złota 3) zaprasza na spotkanie autorskie z Bartoszem Sadulskim, które odbędzie się 10 grudnia o godz. 17.

Lubelscy politycy PiS tłumaczą dlaczego cały czas mówią o Donaldzie Tusku i Platformie Obywatelskiej

Lubelscy politycy PiS tłumaczą dlaczego cały czas mówią o Donaldzie Tusku i Platformie Obywatelskiej

Politycy Prawa i Sprawiedliwości przestrzegają przed powrotem Platformy Obywatelskiej do władzy. W piątek w całej Polsce, w tym także w Lublinie, zorganizowali w tej sprawie konferencje prasowe pod biurami poselskimi największej partii opozycyjnej.

Lublinianka straci ważnych zawodników?

Lublinianka straci ważnych zawodników?

Sytuacja organizacyjna Lublinianki się poprawia, ale i tak w zimie kilku piłkarzy może zdecydować się na opuszczenie drużyny. Oferty z wyższych lig ma Tomasz Tymosiak, a na testach w GKS Tychy przebywa Fryderyk Janaszek.

Nie widać końca konfliktu w Zarządzie Dróg Powiatowych w Lublinie. Starosta: we wtorek podejmę decyzję

Nie widać końca konfliktu w Zarządzie Dróg Powiatowych w Lublinie. Starosta: we wtorek podejmę decyzję

Pracownicy chcą, żeby starosta odwołał dyrektorkę Zarządu Dróg Powiatowych w Lublinie. Napisali kolejne, anonimowe pismo w tej sprawie. – Mam wrażenie, że wszyscy tam są zastraszeni i dzieje się z nimi coś złego – ocenia radny powiatowy, który zainteresował się sprawą i ma kontakt ze skonfliktowanymi. Starosta na wtorek zapowiada decyzję.

"Grawitacja" reż. Alfonso Cuaróna. Program TV 9-11 grudnia 2022
9 grudnia 2022, 20:00

"Grawitacja" reż. Alfonso Cuaróna. Program TV 9-11 grudnia 2022

W ten weekend w telewizji będzie można zobaczyć premierowo widowisko "Monster Hunter". Poniżej prezentujemy kilka wybranych opcji filmowych na weekend.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!