Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

11 października 2015 r.
14:06

Mieszkańcy Krężnicy Jarej walczą o chodnik i remont drogi

0 8 A A
Mieszkańcy Krężnicy Jarej nie wykluczają zorganizowania blokady drogi. (fot. AS)
Mieszkańcy Krężnicy Jarej nie wykluczają zorganizowania blokady drogi. (fot. AS)

Mieszkańcy podlubelskiej Krężnicy Jarej od lat walczą o budowę chodnika i poprawę nawierzchni drogi. Wszystko po to aby było bezpieczniej. Władze powiatu lubelskiego zapewniają, że nową drogę chcą wybudować w 2016 lub 2017 roku. Zlecili już wykonanie projektu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

„Mieszkańcy wsi Krężnica Jara żądają podjęcia działań w celu dokończenia budowy chodnika i poprawy nawierzchni drogi powiatowej Lublin – Bełżyce na odcinku Krężnica Jara – Strzeszkowice” – piszą do wójta gminy Niedrzwica Duża mieszkańcy Krężnicy Jarej.

To ostatnie, ale nie pierwsze pismo w tej sprawie. – Notorycznie od 2008 r. piszemy petycje do starostwa. Załączamy podpisy mieszkańców – wskazuje Grażyna Boruch, mieszkanka Krężnicy Jarej. – Walczymy od dawna i ciągle jesteśmy zbywani przez gminę i powiat. Bo nie ma pieniędzy.

Mieszkańców podkreślają, że droga jest niebezpieczna, bo ruchliwa. – Policzyliśmy ile pojazdów przejeżdża tędy w godzinach porannych. Ponad 300 na godzinę – podaje Boruch. – A kiedy al. Kraśnicka jest zakorkowana, to już jest masakra – przyznaje Maciej Łabiga, kolejny z mieszkańców. Chodnika tu nie ma i trzeba iść nieoświetlonym poboczem. – W momencie zagrożenia nie mają nawet gdzie uciekać, bo są zakręty i skarpa – dodaje Łabiga.

Mieszkańcy podkreślają, że często muszą tędy iść na miejski autobus. Nie mają wyboru, bo większość kursów „ósemki” kończy się na wcześniejszej pętli, a tylko nieliczne docierają do Krężnicy Jarej. Dużym problemem jest luka po kursie jadącym z Krężnicy o godz. 8.02, bo następny jest o... 12.32.

Lukę ma załatać wójt, który poprosił Zarząd Transportu Miejskiego o wydłużenie kursu, który o godz. 9.44 wyjeżdża z Lublina. Ale coś za coś. – Jednocześnie wójt poprosił o wskazanie kursu o najmniejszym napełnieniu, który w zamian zostałby skrócony do przystanku Zemborzyce Górne – przyznaje Justyna Góźdź z ZTM. Ale kursy są podobnie obłożone, więc wójt dostał tabelę i kurs do skrócenia ma wybrać sam.

To tylko doraźne rozwiązanie. Docelowym ma być wyczekiwana droga. Tylko dlaczego trzeba na nią czekać tak długo?

– To droga powiatowa nie chcę się z tego tłumaczyć – ucina Adam Kuna, wójt gminy Niedrzwica Duża.

– Może dlatego, że potrzeby budowy dróg w powiecie są bardzo duże – odpowiada Robert Wójcik, wicestarosta lubelski. – Ten odcinek jest zgłoszony do projektów unijnych. Budowa drogi Strzeszkowice – Lublin została wpisana do dużego drogowego projektu, które chcemy realizować z innymi powiatami. Drogę planujemy budować w roku przyszłym albo 2017.

Powiat zlecił wykonanie projektu zarówno dla tej drogi jak też drugiej w Głusku. – Nie robilibyśmy projektu gdybyśmy nie traktowali tego tematu poważnie – wskazuje Wójcik. – Jeden projekt to koszt ponad 300 tys. zł. Takich pieniędzy nie wydaje się bez powodu.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 października 2015 r. o 22:54
0
Jak zwykle wójt czeka aż coś się tragicznego wydarzy np.potrącenie. Ciekawy jestem kto odda mi pieniądze za ciągłe remonty w samochodzie, zawieszenie co miesiąc to katastrofa ekologiczna.
Avatar
Gość / 13 października 2015 r. o 18:15
0
I tak kurwa chuja do buzi możecie dostać a nie chodniki Kurwy!!
Avatar
Gość / 12 października 2015 r. o 22:38
0
Jestem mieszkanką Krężnicy. Przez wiele lat mieszkaliśmy w Lublinie, przeprowadzając się tutaj liczyliśmy na odrobinę spokoju.... Niestety... W związku z remontami na przedmieściach Lublina codziennie przez naszą miejscowość przejeżdżają setki pojazdów. Przejeżdżają to chyba zbyt delikatne słowo, ponieważ u wielu kierowców stopa wbita jest w pedał gazu niemalże do samej podłogi. Codziennie rano budzi nas pisk opon, trąbienie, sygnał karetki, bo akurat ktoś nie zdążył wyprzedzić "na trzeciego"... Mam dwójkę małych dzieci. Nie ukrywam, iż przeprowadziliśmy się tu, by mogły korzystać ze spacerów, pieszych wycieczek...-marzenie... Od roku bawimy się tylko w obrębie domu. Nie wychodzimy na ulicę, nie mamy możliwości odwiedzenia rówieśników, koleżanek. Każde wyjście na jezdnię to igranie z losem. Nikt nie zważa że idę z wózkiem i dwulatkiem. Nie raz musiałam uciekać z dwójką dzieci do pobliskich rowów, by przypadkiem nie oberwać lusterkiem. Co krok moja dwuletnia córka widuje zabitego psa, kota czy inne zwierzę. Brak chodnika powoduje, iż czasem żałuję przeprowadzki. Czuję się jakbym cofnęła się do średniowiecza. Jest cholernie niebezpiecznie, nie ma pobocza, jezdnia jest w opłakanym stanie, a kierowcom wydaje się że są bogami wiejskich asfaltówek.... Także taki mały apel moich dzieci - odpowiednie władze prosimy o budowę chodnika, a kierowców prosimy o odrobinę rozwagi, lub potocznie mówiąc -troszkę oleju w głowie.
Jestem mieszkanką Krężnicy. Przez wiele lat mieszkaliśmy w Lublinie, przeprowadzając się tutaj liczyliśmy na odrobinę spokoju.... Niestety... W związku z remontami na przedmieściach Lublina codziennie przez naszą miejscowość przejeżdżają setki pojazdów. Przejeżdżają to chyba zbyt delikatne słowo, ponieważ u wielu kierowców stopa wbita jest w pedał gazu niemalże do samej podłogi. Codziennie rano budzi nas pisk opon, trąbienie, sygnał karetki, bo akurat ktoś nie zdążył wyprzedzić "na trzeciego"... Mam dwójkę małych dzieci. Nie ukrywa... rozwiń
Avatar
Gość / 12 października 2015 r. o 18:38
0
No chyba nie wiesz o czym mówisz kochany użytkowniku, gdybyś Ty miał zapierdalac 2 km bez chodnika niebiezpieczna drogą zmienilbys zdanie, ludzie proszą tylko o 2km prZedłużenie trasy od końca znaku "lublin" więc przestań prawic swoje mądrości ze 8 to autobus miejski... bo nikt nie otworzy linii busów dla 2 km I skoro da się przedłuŻyć trasę np.17 do gminy głusk, to da się również 8 do gminy Niedrzwica duża.
Avatar
Gość / 11 października 2015 r. o 19:36
0
8 to autobus miejski. Mieszkańcy jeśli chcą to niech stworzą sobie komunikację gminną.
Avatar
coNato św.Krzysiek ? / 11 października 2015 r. o 18:27
0

No i faktycznie: tamta droga woła o pomstę do nieba !!! Właściwie od samej krzyżówki "przy Bosmanie"/ul.Żeglarskiej aż do przejazdu kolejowego w Majdanie. Kilka razy tą trasą jechałem w stronę Kraśnika (aby ominąć te nieszczęsne Aleje Kraśnickie) - i powiem : ten odcinek to Bida Z Nędzą !!!

Avatar
adam / 11 października 2015 r. o 15:33
0
Absolutnie sie zgadzam z mieszkańcami Krężnicy Jarej ta droga jest w bardzo złym stanie.Bardzo często jak jeżdże do Niedrzwicy Dużej z siostrą to nie pcham sie przez Aleje Kraśnicką i dalej 19-tką przez Konopnice,tylko lece przez Zemborzyce Krężnice Jarą żeby wylecieć na 19-tke w Strzeszkowicach.Teraz gdy będą światła w Konopnicy napewno wielu kierowców będzie praktykowało to samo,droga w Krężnicy Jarej jest fatalna tak samo zła albo jeszcze lepsza jest w Zemborzycach.Tak że remont drogi w Krężnicy Jarej jest absolutnie konieczny.
Avatar
Gość / 11 października 2015 r. o 14:34
0
Popieram mieszkańców, jeżdżę tędy codziennie .Droga jest w fatalnym stanie, a piesi , którzy codziennie przemierzają odcinek od końcowego przystanku do domów i szkoły z,, duszą na ramieniu" chyba nie bardzo obchodzą kogokolwiek,poza nami kierowcami. Swoją drogą, uważam,że złośliwością jest fakt,że oddalony o ok 2 km przystanek w Krężnicy za stawami nie jest końcowym wszystkich kursów linii 8, co ułatwiłoby życie i pieszym i kierowcom
Avatar
Gość / 13 października 2015 r. o 22:54
0
Jak zwykle wójt czeka aż coś się tragicznego wydarzy np.potrącenie. Ciekawy jestem kto odda mi pieniądze za ciągłe remonty w samochodzie, zawieszenie co miesiąc to katastrofa ekologiczna.
Avatar
Gość / 13 października 2015 r. o 18:15
0
I tak kurwa chuja do buzi możecie dostać a nie chodniki Kurwy!!
Avatar
Gość / 12 października 2015 r. o 22:38
0
Jestem mieszkanką Krężnicy. Przez wiele lat mieszkaliśmy w Lublinie, przeprowadzając się tutaj liczyliśmy na odrobinę spokoju.... Niestety... W związku z remontami na przedmieściach Lublina codziennie przez naszą miejscowość przejeżdżają setki pojazdów. Przejeżdżają to chyba zbyt delikatne słowo, ponieważ u wielu kierowców stopa wbita jest w pedał gazu niemalże do samej podłogi. Codziennie rano budzi nas pisk opon, trąbienie, sygnał karetki, bo akurat ktoś nie zdążył wyprzedzić "na trzeciego"... Mam dwójkę małych dzieci. Nie ukrywam, iż przeprowadziliśmy się tu, by mogły korzystać ze spacerów, pieszych wycieczek...-marzenie... Od roku bawimy się tylko w obrębie domu. Nie wychodzimy na ulicę, nie mamy możliwości odwiedzenia rówieśników, koleżanek. Każde wyjście na jezdnię to igranie z losem. Nikt nie zważa że idę z wózkiem i dwulatkiem. Nie raz musiałam uciekać z dwójką dzieci do pobliskich rowów, by przypadkiem nie oberwać lusterkiem. Co krok moja dwuletnia córka widuje zabitego psa, kota czy inne zwierzę. Brak chodnika powoduje, iż czasem żałuję przeprowadzki. Czuję się jakbym cofnęła się do średniowiecza. Jest cholernie niebezpiecznie, nie ma pobocza, jezdnia jest w opłakanym stanie, a kierowcom wydaje się że są bogami wiejskich asfaltówek.... Także taki mały apel moich dzieci - odpowiednie władze prosimy o budowę chodnika, a kierowców prosimy o odrobinę rozwagi, lub potocznie mówiąc -troszkę oleju w głowie.
Jestem mieszkanką Krężnicy. Przez wiele lat mieszkaliśmy w Lublinie, przeprowadzając się tutaj liczyliśmy na odrobinę spokoju.... Niestety... W związku z remontami na przedmieściach Lublina codziennie przez naszą miejscowość przejeżdżają setki pojazdów. Przejeżdżają to chyba zbyt delikatne słowo, ponieważ u wielu kierowców stopa wbita jest w pedał gazu niemalże do samej podłogi. Codziennie rano budzi nas pisk opon, trąbienie, sygnał karetki, bo akurat ktoś nie zdążył wyprzedzić "na trzeciego"... Mam dwójkę małych dzieci. Nie ukrywa... rozwiń
Avatar
Gość / 12 października 2015 r. o 18:38
0
No chyba nie wiesz o czym mówisz kochany użytkowniku, gdybyś Ty miał zapierdalac 2 km bez chodnika niebiezpieczna drogą zmienilbys zdanie, ludzie proszą tylko o 2km prZedłużenie trasy od końca znaku "lublin" więc przestań prawic swoje mądrości ze 8 to autobus miejski... bo nikt nie otworzy linii busów dla 2 km I skoro da się przedłuŻyć trasę np.17 do gminy głusk, to da się również 8 do gminy Niedrzwica duża.
Avatar
Gość / 11 października 2015 r. o 19:36
0
8 to autobus miejski. Mieszkańcy jeśli chcą to niech stworzą sobie komunikację gminną.
Avatar
coNato św.Krzysiek ? / 11 października 2015 r. o 18:27
0

No i faktycznie: tamta droga woła o pomstę do nieba !!! Właściwie od samej krzyżówki "przy Bosmanie"/ul.Żeglarskiej aż do przejazdu kolejowego w Majdanie. Kilka razy tą trasą jechałem w stronę Kraśnika (aby ominąć te nieszczęsne Aleje Kraśnickie) - i powiem : ten odcinek to Bida Z Nędzą !!!

Avatar
adam / 11 października 2015 r. o 15:33
0
Absolutnie sie zgadzam z mieszkańcami Krężnicy Jarej ta droga jest w bardzo złym stanie.Bardzo często jak jeżdże do Niedrzwicy Dużej z siostrą to nie pcham sie przez Aleje Kraśnicką i dalej 19-tką przez Konopnice,tylko lece przez Zemborzyce Krężnice Jarą żeby wylecieć na 19-tke w Strzeszkowicach.Teraz gdy będą światła w Konopnicy napewno wielu kierowców będzie praktykowało to samo,droga w Krężnicy Jarej jest fatalna tak samo zła albo jeszcze lepsza jest w Zemborzycach.Tak że remont drogi w Krężnicy Jarej jest absolutnie konieczny.
Avatar
Gość / 11 października 2015 r. o 14:34
0
Popieram mieszkańców, jeżdżę tędy codziennie .Droga jest w fatalnym stanie, a piesi , którzy codziennie przemierzają odcinek od końcowego przystanku do domów i szkoły z,, duszą na ramieniu" chyba nie bardzo obchodzą kogokolwiek,poza nami kierowcami. Swoją drogą, uważam,że złośliwością jest fakt,że oddalony o ok 2 km przystanek w Krężnicy za stawami nie jest końcowym wszystkich kursów linii 8, co ułatwiłoby życie i pieszym i kierowcom
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koronawirus w Lubelskiem. Zakażonych 101 osób, ozdrowiało 13 pacjentów [dane na 29.03]
Mapa

Koronawirus w Lubelskiem. Zakażonych 101 osób, ozdrowiało 13 pacjentów [dane na 29.03]

Aktualne dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2, na dzień 29 marca 2020 roku na terenie województwa lubelskiego.

MKS Avia Świdnik zagra w Krispol pierwszej lidze?

MKS Avia Świdnik zagra w Krispol pierwszej lidze?

Sezon 2019/2020 w drugiej lidze siatkarzy został oficjalnie został zakończony. MKS Avia Świdnik oraz trzy inne zespoły otrzymały zaproszenie do gry w przyszłym sezonie w I lidze

Okuliści apelują, żeby w czasie epidemii koronawirusa nie korzystać z soczewek kontaktowych
film

Okuliści apelują, żeby w czasie epidemii koronawirusa nie korzystać z soczewek kontaktowych

Noszenie soczewek kontaktowych to ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa – alarmują okuliści i apelują, żeby w czasie epidemii korzystać z tradycyjnych okularów.

Niektórzy nawet nie wychodzą z domu. On postanowił nago pobiegać po mieście

Niektórzy nawet nie wychodzą z domu. On postanowił nago pobiegać po mieście

W sobotę, tuż przed południem w Chelmie było bardzo ciepło. Termometry pokazały ponad 17 stopni, co wykorzystał 33-latek który postanowił wybrać się na spacer.

Lublin wspomina spotkania z Krzysztofem Pendereckim

Lublin wspomina spotkania z Krzysztofem Pendereckim

– Gdyby w rodzinnej bibliotece był „Kapitał” Marksa, pewnie bym dziś był dyrektorem banku. Ale była pięknie wydana Biblia z ilustracjami Gustawa Dore – żartobliwie tłumaczył Krzysztof Penderecki na UMCS, pytany o biblijne inspiracje swoich utworów. Jeśli jesteś Czytelniku starszą osobą, muzykę zmarłego właśnie Mistrza znasz z przedstawień... lubelskiego Teatru Andersena.

Lubelski poseł PiS: „Nie będzie wyborów 10 maja, jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie po Wielkanocy”

Lubelski poseł PiS: „Nie będzie wyborów 10 maja, jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie po Wielkanocy”

Lubelski poseł Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Czarnek broni wprowadzonych na ostatnim posiedzeniu Sejmu zmian w Kodeksie wyborczym. Były wojewoda lubelski zapewnia, że partia rządząca nie dąży do przeprowadzenia planowanych na 10 maja wyborów prezydenckich za wszelką cenę.

Terenowe akcje poboru krwi w woj. lubelskim: Krasnystaw, Chełm, Majdan Stary

Terenowe akcje poboru krwi w woj. lubelskim: Krasnystaw, Chełm, Majdan Stary

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaprasza do udziału w terenowych akcjach poboru krwi.

Lublin: Planują przebudowę al. Unii Lubelskiej. Wymienią mosty, wyznaczą buspasy

Lublin: Planują przebudowę al. Unii Lubelskiej. Wymienią mosty, wyznaczą buspasy

Miasto zamawia projekt przebudowy al. Unii Lubelskiej z wymianą sypiących się mostów. Na obu jezdniach mają powstać buspasy, a sygnalizacja na przejściu dla pieszych sama zapali czerwone światło kierowcom przekraczającym dozwoloną prędkość.

Biała Podlaska: Bilety autobusowe będą ważne po epidemii. Można zawiesić ważność

Biała Podlaska: Bilety autobusowe będą ważne po epidemii. Można zawiesić ważność

Udogodnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej w Białej Podlaskiej. Można zawiesić ważność biletów MZK w związku z pandemią koronawirusa.

Biała Podlaska: Gdzie do toalety w czasach zarazy?

Biała Podlaska: Gdzie do toalety w czasach zarazy?

Pan Tomasz z Białej Podlaskiej zwraca uwagę na problem załatwiania potrzeb fizjologicznych w okresie epidemii. "Gdzie pójść gdy przypili?" – zastanawia się nasz czytelnik. Urząd Miasta odpowiada że w obecnej sytuacji, korzystanie z publicznych toalet jest bardzo ryzykowne.

Nauka z klasy przeniosła się do domu. Co z egzaminem ósmoklasisty i maturą 2020?
Magazyn

Nauka z klasy przeniosła się do domu. Co z egzaminem ósmoklasisty i maturą 2020?

Do 10 kwietnia uczniowie będą uczyć się w domach w systemie zdalnym poznając nowy materiał, Będą też oceniani. Dziś nikt nie jest w stanie powiedzieć, co będzie później i czy okres ten nie zostanie wydłużony. Na razie resort edukacji zakłada, że nauka będzie mogła być później wznowiona i będzie można przeprowadzić egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny w zakładanym wcześniej terminie. Jak się do nich przygotować i jak się uczyć?

LUK Politechnika świętuje historyczny sukces

LUK Politechnika świętuje historyczny sukces

Wobec decyzji Polskiej Ligi Siatkówki SA o zakończeniu sezonu 2019/2020 LUK Politechnika Lublin znalazła się na najniższym stopniu podium Krispol 1 Ligi Siatkarzy

Trzy miejscowości w gminie Bychawa nie mają wody pitnej
Alarm 24

Trzy miejscowości w gminie Bychawa nie mają wody pitnej

Mieszkańcy trzech wsi w gminie Bychawa od soboty rano nie mają dostępu do wody pitnej. O problemach, z jakimi borykają się mieszkańcy Osowy, Osowy-Kolonii i Woli Dużej, poinformował nas Czytelnik. Według jego relacji, wody nie ma ok. 500 osób.

54 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce, w tym z woj. lubelskiego. Zmarł pacjent szpitala w Raciborzu

54 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce, w tym z woj. lubelskiego. Zmarł pacjent szpitala w Raciborzu

54 osoby w Polsce miały pozytywny wynik badania na obecność koronawirusa. W tym gronie znalazły się 2 osoby z woj. lubelskiego. Ministerstwo Zdrowia przekazało również informację o śmierci 82-letniego pacjenta ze szpitala w Raciborzu.

W. Hermeliński: Zmiany w Kodeksie Wyborczym można wprowadzać najpóźniej na 6 miesięcy przed wyborami
film

W. Hermeliński: Zmiany w Kodeksie Wyborczym można wprowadzać najpóźniej na 6 miesięcy przed wyborami

W nocy z piątku na sobotę (28.03), po kilkunastogodzinnych obradach, Sejm przyjął specustawę w ramach tarczy antykryzysowej. Wśród przyjętych poprawek znalazła się zmiana Kodeksu Wyborczego, która umożliwia osobom powyżej 60 roku życia głosowanie korespondencyjne. - Państwo nie zadbało o osoby poniżej 60. roku życia - mówi w poranku TVN24 były szef Państwowej Komisji Wyborczej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.