Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

30 maja 2010 r.
18:51
Edytuj ten wpis

Miłocin: Upamiętnili ofiary Katynia i katastrofy w Smoleńsku

0 36 A A

Drzewka poświęcone ofiarom Katynia oraz katastrofy samolotowej pod Smoleńskiem posadzono na placu przy Szkole Podstawowej w Miłocinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To właśnie ta szkoła razem ze Stowarzyszeniem Regionalnym "U źródeł Ciemięgi” wzięła udział w ogólnopolskim programie "Katyń... ocalić od zapomnienia”.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele w Tomaszowicach. To właśnie z tej miejscowości pochodził Piotr Ostromęcki, porucznik Wojska Polskiego, jeniec Kozielska, zamordowany w Katyniu. Dąb poświęcony pamięci porucznika posadził jego bratanek w asyście uczniów szkoły w Miłocinie.

– Bardzo wzruszyła mnie ta uroczystość i dziękuję organizatorom za to, że mnie odnaleźli. Często odwiedzam te strony i będę na pewno tu zajeżdżał, żeby patrzeć jak rośnie ten dąb – powiedział Piotr Ostromęcki, który specjalnie na tę okazję przybył z Warszawy.

Drugi dąb, poświęcony ofiarom katastrofy lotniczej z 10 kwietnia br., w której zginęło 96 osób, posadzili poseł Krzysztof Michałkiewicz (PiS) i Anna Rynkowska, radna powiatu lubelskiego.

W uroczystościach uczestniczyli mieszkańcy Miłocina i Tomaszowic oraz lokalne władze samorządowe. Tuż po części oficjalnej organizatorzy rozdali uczestnikom kilkadziesiąt biało-czerwonych flag, które ufundowało Stowarzyszenie Europejskie Centrum Integracji i Współpracy Samorządowej "Dom Europy” w Lublinie.

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
anulka / 12 maja 2013 o 01:33
0
[size=3]Mozecie pogadać smiało o dziadku z Werchmachtu . On was połaczy[/size]
Avatar
folkatka / 1 czerwca 2010 o 12:58
0
Jeżeli jest tak jak piszesz o tym wykształceniu to podwójna tragedia.

No! Ludzie wykształceni sa zawsze niebezpieczni!

Koń z klapkami na oczach widzi więcej od ciebie.
Czy stac Cie na cos więcej, niz nakrecanie atmosfery przez chamskie teksty?


Już raz ci napisałem że nie tylko powstanie i Katyń są historią narodu.

Ale przecież ja tak wcale nie uważam!!!! NIgdzie tak nie napisalam! Historia Polski to całe 1000 lat!! BTW - byłam zawsze z pasji mediewistką, i jestem nia do tej pory

Czym jak nie owczym pędem można nazwać gloryfikowanie tylko tych wydarzeń a celowym przemilczanie innych.
Jakie celowe przemilczanie? Nie rozumiem. Po prosstu - jest kwiecień, jest konkretna rocznica. Czy chciałbyś czcić rocznice Powstania Listopadowego w kwietniu? Zastanów się, co wypisujesz. Wyobraź sobie sytuację, że juz za niedługi czas, bo w lipcu, przypada 600 rocznica Bitwy Pod Grunwaldem. Zapewne w mediach będzie duzo na ten temat. Na pewno więcej niz na temat innych wydarzeń historycznych. Czy wówczas też bedziesz wypisywał, ze jest to celowe gloryfikowanie Bitwy pod Grunwaldem, a celkowe przemilczanie nop. Bitwy pod Cecorą??
Po za tym: dodajmy sprawe tragedii w Smoleńsku. Jest to zdarzenie tak wyjątkowe, tak tragiczne - że jest rzecza zupełnie naturalna ze sie mówi i o nim, jak i o Katyniu, który stoi u jej zarania...Amerykanie też przez wiele miesięcy mówili o 11 IX. Ja dobrze pamietam - śledziłam to trochę.
A tak na koniec sie zapytam - zabici w Katyniu zasługują na nasza pamięć. Przez kilkadziesiąt lat robiono wszystko, by swiat o nich zapomniał. Twoi ideowi pobratymcy bardzo się starali. Na szczęscie im to nie wyszło.
PS Jeżeli masz pisać dalej w tym tonie co poprzednjo to rzeczywiście może nic juz nie pisz.





To by było na tyle dyskusji z tobą na te tematy.
Jeżeli jest tak jak piszesz o tym wykształceniu to podwójna tragedia.

No! Ludzie wykształceni sa zawsze niebezpieczni!

Koń z klapkami na oczach widzi więcej od ciebie.
Czy stac Cie na cos więcej, niz nakrecanie atmosfery przez chamskie teksty?


Już raz ci napisałem że nie tylko powstanie i Katyń są historią narodu.

Ale przecież ja tak wcale nie uważam!!!! NIgdzie tak nie napisalam! Historia Polski to całe 1000 lat!! BTW - byłam zawsze z p... rozwiń
Avatar
Andrzej / 1 czerwca 2010 o 11:51
0
folkatka napisał:
I jeszcze jedno. Uzasadnij proszę, co jest tym owczym pędem...O którym napisałeś.
Bo jak na razie - Ty jesteś najlepszym kandydatem do zamiany w owcę. Ty - człowiek pogardzający własnym narodem i jego historią, bez tego oparcia, które daje zakorzenienie we własnej tradycji...

Jeżeli jest tak jak piszesz o tym wykształceniu to podwójna tragedia. Trzeba było się uczyć na piekarza. Koń z klapkami na oczach widzi więcej od ciebie. Już raz ci napisałem że nie tylko powstanie i Katyń są historią narodu. Czym jak nie owczym pędem można nazwać gloryfikowanie tylko tych wydarzeń a celowym przemilczanie innych. To by było na tyle dyskusji z tobą na te tematy.

Jeżeli jest tak jak piszesz o tym wykształceniu to podwójna tragedia. Trzeba było się uczyć na piekarza. Koń z klapkami na oczach widzi więcej od ciebie. Już raz ci napisałem że nie tylko powstanie i Katyń są historią narodu. Czym jak nie owczym pędem można nazwać gloryfikowanie tylko tych wydarzeń a celowym przemilczanie innych. To by było na tyle dyskusji z tobą na te tematy. rozwiń
Avatar
folkatka / 1 czerwca 2010 o 10:41
0
I jeszcze jedno. Uzasadnij proszę, co jest tym owczym pędem...O którym napisałeś.
Bo jak na razie - Ty jesteś najlepszym kandydatem do zamiany w owcę. Ty - człowiek pogardzający własnym narodem i jego historią, bez tego oparcia, które daje zakorzenienie we własnej tradycji...
Avatar
folkatka / 1 czerwca 2010 o 10:38
0
Drogi Andrzejku,
muszę Ci szczerze powiedzieć, że zasługujesz na współczucie. Naprawdę - jest mi Ciebie szkoda. Bo swoimi wpisami dowodzisz jednego: masz tak spaczony obraz patriotyzmu - że aż zal. Stawiasz znak równości pomiędzy patriotyzmem a nacjonalizmem, pomiedzy wychowywaniem młodego pokolenia w szacunku dla naszej narodowej spuścizny, a krzewieniem w niej nienawiści do innych narodów. Gdzies Ty sie wychował, człowieku? Co Ciebie tak ukształtowało? Jest mi Ciebie cholernie żal, biedaku. A co do mojej wiedzy historycznej - musze Cie wyprowadzić z błędu. Historią interesuje sie od dzieciństwa, brałam udział w olimpiadach, mam ukończone dwa kierunki z historia mocno związane, stale czytam cos na ten temat - tak wiec pudło, mój drogi.
Drogi Andrzejku,
muszę Ci szczerze powiedzieć, że zasługujesz na współczucie. Naprawdę - jest mi Ciebie szkoda. Bo swoimi wpisami dowodzisz jednego: masz tak spaczony obraz patriotyzmu - że aż zal. Stawiasz znak równości pomiędzy patriotyzmem a nacjonalizmem, pomiedzy wychowywaniem młodego pokolenia w szacunku dla naszej narodowej spuścizny, a krzewieniem w niej nienawiści do innych narodów. Gdzies Ty sie wychował, człowieku? Co Ciebie tak ukształtowało? Jest mi Ciebie cholernie żal, biedaku. A co do mojej wiedzy historycznej - musze C... rozwiń
Avatar
Gość / 1 czerwca 2010 o 10:13
0
Gość napisał:
1. 'KTO SIĘ PRZEZYWA, TAK SIĘ SAM NAZYWA"
2."UDERZ W STÓŁ, A NOŻYCE SIĘ ODEZWĄ"

A NA POWAŻNIE:

3. GDY BRAK MERYTORYCZNYCH ARGUMENTÓW, NAJLEPIEJ KOGOŚ OBRAZIĆ I ..... UCIEC.
4. TWOJE SŁOWNICTWO ŚWIADCZY O TOBIE. NIC DODAĆ - NIC UJĄĆ.

O czym ja mam tu z tobą dyskutować o pisowni?
Avatar
Gość / 1 czerwca 2010 o 10:04
0
Gość napisał:
Po pierwsze. Jeżeli pacanie chcesz komuś zwracać uwagę jak pisze to sam pisz poprawnie deb***u.

1. 'KTO SIĘ PRZEZYWA, TAK SIĘ SAM NAZYWA"
2."UDERZ W STÓŁ, A NOŻYCE SIĘ ODEZWĄ"

A NA POWAŻNIE:

3. GDY BRAK MERYTORYCZNYCH ARGUMENTÓW, NAJLEPIEJ KOGOŚ OBRAZIĆ I ..... UCIEC.
4. TWOJE SŁOWNICTWO ŚWIADCZY O TOBIE. NIC DODAĆ - NIC UJĄĆ.
Avatar
Gość / 1 czerwca 2010 o 09:48
0
Gość napisał:
'hoży"? A gdzie Ty dziecko do szkoły chodziłeś? Czy do takiej, gdzie nie uczono ortografii ale i patriotyzmu? A może to jeszcze za czasow PRL-u, gdzie potępiano Powstanie Warszawskie, żołnierzy AK - a kłamstwo o Katyniu nazywano prawdą?

Po pierwsze. Jeżeli pacanie chcesz komuś zwracać uwagę jak pisze to sam pisz poprawnie deb***u.
Avatar
Gość / 1 czerwca 2010 o 09:20
0
Andrzej napisał:
Szkoda że tak bardzo masz ograniczoną wiedzę o historii Polski i podążasz tym owczym pędem ale to twoja sprawa. Taką postawą jaką zaprezentowali "ci Polacy" nie nauczymy patriotyzmu dzieci i młodzieży lecz wyrosną z nich ludzie hoży z nienawiści do innych narodów.

'hoży"? A gdzie Ty dziecko do szkoły chodziłeś? Czy do takiej, gdzie nie uczono ortografii ale i patriotyzmu? A może to jeszcze za czasow PRL-u, gdzie potępiano Powstanie Warszawskie, żołnierzy AK - a kłamstwo o Katyniu nazywano prawdą?

'hoży"? A gdzie Ty dziecko do szkoły chodziłeś? Czy do takiej, gdzie nie uczono ortografii ale i patriotyzmu? A może to jeszcze za czasow PRL-u, gdzie potępiano Powstanie Warszawskie, żołnierzy AK - a kłamstwo o Katyniu nazywano prawdą? rozwiń
Avatar
Andrzej / 1 czerwca 2010 o 08:16
0
Szkoda że tak bardzo masz ograniczoną wiedzę o historii Polski i podążasz tym owczym pędem ale to twoja sprawa. Taką postawą jaką zaprezentowali "ci Polacy" nie nauczymy patriotyzmu dzieci i młodzieży lecz wyrosną z nich ludzie hoży z nienawiści do innych narodów.
Avatar
anulka / 12 maja 2013 o 01:33
0
[size=3]Mozecie pogadać smiało o dziadku z Werchmachtu . On was połaczy[/size]
Avatar
folkatka / 1 czerwca 2010 o 12:58
0
Jeżeli jest tak jak piszesz o tym wykształceniu to podwójna tragedia.

No! Ludzie wykształceni sa zawsze niebezpieczni!

Koń z klapkami na oczach widzi więcej od ciebie.
Czy stac Cie na cos więcej, niz nakrecanie atmosfery przez chamskie teksty?


Już raz ci napisałem że nie tylko powstanie i Katyń są historią narodu.

Ale przecież ja tak wcale nie uważam!!!! NIgdzie tak nie napisalam! Historia Polski to całe 1000 lat!! BTW - byłam zawsze z pasji mediewistką, i jestem nia do tej pory

Czym jak nie owczym pędem można nazwać gloryfikowanie tylko tych wydarzeń a celowym przemilczanie innych.
Jakie celowe przemilczanie? Nie rozumiem. Po prosstu - jest kwiecień, jest konkretna rocznica. Czy chciałbyś czcić rocznice Powstania Listopadowego w kwietniu? Zastanów się, co wypisujesz. Wyobraź sobie sytuację, że juz za niedługi czas, bo w lipcu, przypada 600 rocznica Bitwy Pod Grunwaldem. Zapewne w mediach będzie duzo na ten temat. Na pewno więcej niz na temat innych wydarzeń historycznych. Czy wówczas też bedziesz wypisywał, ze jest to celowe gloryfikowanie Bitwy pod Grunwaldem, a celkowe przemilczanie nop. Bitwy pod Cecorą??
Po za tym: dodajmy sprawe tragedii w Smoleńsku. Jest to zdarzenie tak wyjątkowe, tak tragiczne - że jest rzecza zupełnie naturalna ze sie mówi i o nim, jak i o Katyniu, który stoi u jej zarania...Amerykanie też przez wiele miesięcy mówili o 11 IX. Ja dobrze pamietam - śledziłam to trochę.
A tak na koniec sie zapytam - zabici w Katyniu zasługują na nasza pamięć. Przez kilkadziesiąt lat robiono wszystko, by swiat o nich zapomniał. Twoi ideowi pobratymcy bardzo się starali. Na szczęscie im to nie wyszło.
PS Jeżeli masz pisać dalej w tym tonie co poprzednjo to rzeczywiście może nic juz nie pisz.





To by było na tyle dyskusji z tobą na te tematy.
Jeżeli jest tak jak piszesz o tym wykształceniu to podwójna tragedia.

No! Ludzie wykształceni sa zawsze niebezpieczni!

Koń z klapkami na oczach widzi więcej od ciebie.
Czy stac Cie na cos więcej, niz nakrecanie atmosfery przez chamskie teksty?


Już raz ci napisałem że nie tylko powstanie i Katyń są historią narodu.

Ale przecież ja tak wcale nie uważam!!!! NIgdzie tak nie napisalam! Historia Polski to całe 1000 lat!! BTW - byłam zawsze z p... rozwiń
Avatar
Andrzej / 1 czerwca 2010 o 11:51
0
folkatka napisał:
I jeszcze jedno. Uzasadnij proszę, co jest tym owczym pędem...O którym napisałeś.
Bo jak na razie - Ty jesteś najlepszym kandydatem do zamiany w owcę. Ty - człowiek pogardzający własnym narodem i jego historią, bez tego oparcia, które daje zakorzenienie we własnej tradycji...

Jeżeli jest tak jak piszesz o tym wykształceniu to podwójna tragedia. Trzeba było się uczyć na piekarza. Koń z klapkami na oczach widzi więcej od ciebie. Już raz ci napisałem że nie tylko powstanie i Katyń są historią narodu. Czym jak nie owczym pędem można nazwać gloryfikowanie tylko tych wydarzeń a celowym przemilczanie innych. To by było na tyle dyskusji z tobą na te tematy.

Jeżeli jest tak jak piszesz o tym wykształceniu to podwójna tragedia. Trzeba było się uczyć na piekarza. Koń z klapkami na oczach widzi więcej od ciebie. Już raz ci napisałem że nie tylko powstanie i Katyń są historią narodu. Czym jak nie owczym pędem można nazwać gloryfikowanie tylko tych wydarzeń a celowym przemilczanie innych. To by było na tyle dyskusji z tobą na te tematy. rozwiń
Avatar
folkatka / 1 czerwca 2010 o 10:41
0
I jeszcze jedno. Uzasadnij proszę, co jest tym owczym pędem...O którym napisałeś.
Bo jak na razie - Ty jesteś najlepszym kandydatem do zamiany w owcę. Ty - człowiek pogardzający własnym narodem i jego historią, bez tego oparcia, które daje zakorzenienie we własnej tradycji...
Avatar
folkatka / 1 czerwca 2010 o 10:38
0
Drogi Andrzejku,
muszę Ci szczerze powiedzieć, że zasługujesz na współczucie. Naprawdę - jest mi Ciebie szkoda. Bo swoimi wpisami dowodzisz jednego: masz tak spaczony obraz patriotyzmu - że aż zal. Stawiasz znak równości pomiędzy patriotyzmem a nacjonalizmem, pomiedzy wychowywaniem młodego pokolenia w szacunku dla naszej narodowej spuścizny, a krzewieniem w niej nienawiści do innych narodów. Gdzies Ty sie wychował, człowieku? Co Ciebie tak ukształtowało? Jest mi Ciebie cholernie żal, biedaku. A co do mojej wiedzy historycznej - musze Cie wyprowadzić z błędu. Historią interesuje sie od dzieciństwa, brałam udział w olimpiadach, mam ukończone dwa kierunki z historia mocno związane, stale czytam cos na ten temat - tak wiec pudło, mój drogi.
Drogi Andrzejku,
muszę Ci szczerze powiedzieć, że zasługujesz na współczucie. Naprawdę - jest mi Ciebie szkoda. Bo swoimi wpisami dowodzisz jednego: masz tak spaczony obraz patriotyzmu - że aż zal. Stawiasz znak równości pomiędzy patriotyzmem a nacjonalizmem, pomiedzy wychowywaniem młodego pokolenia w szacunku dla naszej narodowej spuścizny, a krzewieniem w niej nienawiści do innych narodów. Gdzies Ty sie wychował, człowieku? Co Ciebie tak ukształtowało? Jest mi Ciebie cholernie żal, biedaku. A co do mojej wiedzy historycznej - musze C... rozwiń
Avatar
Gość / 1 czerwca 2010 o 10:13
0
Gość napisał:
1. 'KTO SIĘ PRZEZYWA, TAK SIĘ SAM NAZYWA"
2."UDERZ W STÓŁ, A NOŻYCE SIĘ ODEZWĄ"

A NA POWAŻNIE:

3. GDY BRAK MERYTORYCZNYCH ARGUMENTÓW, NAJLEPIEJ KOGOŚ OBRAZIĆ I ..... UCIEC.
4. TWOJE SŁOWNICTWO ŚWIADCZY O TOBIE. NIC DODAĆ - NIC UJĄĆ.

O czym ja mam tu z tobą dyskutować o pisowni?
Avatar
Gość / 1 czerwca 2010 o 10:04
0
Gość napisał:
Po pierwsze. Jeżeli pacanie chcesz komuś zwracać uwagę jak pisze to sam pisz poprawnie deb***u.

1. 'KTO SIĘ PRZEZYWA, TAK SIĘ SAM NAZYWA"
2."UDERZ W STÓŁ, A NOŻYCE SIĘ ODEZWĄ"

A NA POWAŻNIE:

3. GDY BRAK MERYTORYCZNYCH ARGUMENTÓW, NAJLEPIEJ KOGOŚ OBRAZIĆ I ..... UCIEC.
4. TWOJE SŁOWNICTWO ŚWIADCZY O TOBIE. NIC DODAĆ - NIC UJĄĆ.
Avatar
Gość / 1 czerwca 2010 o 09:48
0
Gość napisał:
'hoży"? A gdzie Ty dziecko do szkoły chodziłeś? Czy do takiej, gdzie nie uczono ortografii ale i patriotyzmu? A może to jeszcze za czasow PRL-u, gdzie potępiano Powstanie Warszawskie, żołnierzy AK - a kłamstwo o Katyniu nazywano prawdą?

Po pierwsze. Jeżeli pacanie chcesz komuś zwracać uwagę jak pisze to sam pisz poprawnie deb***u.
Avatar
Gość / 1 czerwca 2010 o 09:20
0
Andrzej napisał:
Szkoda że tak bardzo masz ograniczoną wiedzę o historii Polski i podążasz tym owczym pędem ale to twoja sprawa. Taką postawą jaką zaprezentowali "ci Polacy" nie nauczymy patriotyzmu dzieci i młodzieży lecz wyrosną z nich ludzie hoży z nienawiści do innych narodów.

'hoży"? A gdzie Ty dziecko do szkoły chodziłeś? Czy do takiej, gdzie nie uczono ortografii ale i patriotyzmu? A może to jeszcze za czasow PRL-u, gdzie potępiano Powstanie Warszawskie, żołnierzy AK - a kłamstwo o Katyniu nazywano prawdą?

'hoży"? A gdzie Ty dziecko do szkoły chodziłeś? Czy do takiej, gdzie nie uczono ortografii ale i patriotyzmu? A może to jeszcze za czasow PRL-u, gdzie potępiano Powstanie Warszawskie, żołnierzy AK - a kłamstwo o Katyniu nazywano prawdą? rozwiń
Avatar
Andrzej / 1 czerwca 2010 o 08:16
0
Szkoda że tak bardzo masz ograniczoną wiedzę o historii Polski i podążasz tym owczym pędem ale to twoja sprawa. Taką postawą jaką zaprezentowali "ci Polacy" nie nauczymy patriotyzmu dzieci i młodzieży lecz wyrosną z nich ludzie hoży z nienawiści do innych narodów.
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 0 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 1

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 8 6

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 1 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 13 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 11

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 42 40

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 8

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 18 5

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 154 18

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!